Irlandia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-27, 11:39   #1
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Question

Irlandia


Wyjeżdzam do Irlandii (niedaleko Cork) i chciałabym dowiedzieć się jak jest tam z cenami. Jest pewnie drożej niż u nas. A są rzeczy, które są tańsze i opłaca się je kupowac? Np ciuchy,kosmetyki itp?
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 19:25   #2
Vogue
Raczkowanie
 
Avatar Vogue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 377
Dot.: Irlandia

Ja bylam dwa lata temu w Cork i Waterford. Ceny sa bardzo wysokie (jesli sie nie myle to w Irlandii sa najwyzsze w Unii Europejskiej). Czy jest cos co oplaca sie kupic- moim zdaniem nie.Ale moze to tylko moje spostrzezenia.

Pozdrawiam
Vogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 10:00   #3
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: Irlandia

W Irlandii jest drogo jak na polskie realia i jezeli bedziesz pieniazki przeliczac. Wrocilam 3 tygodnie temu. Chociaz drogie jest zycie i wcale nie ejst tak latywo o prace jak mowia to bradzo milo to wspominam. Jest duzo Polakow, bardzo duzo a Irlandczycy sa generalnie bardzo mili
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 08:44   #4
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Irlandia

Ja wlasnie w tym momencie jestem w Cork Na poczatku wszystko wydawalo sie bardzo drogie bo zylam z pieniedzy przywiezionych z Polski i wszystko przeliczalam. Jednak jak zacznie sie zarabiac w euro to zycie przestaje byc drogie. Ciuchy np. w sklepie PENNEYS sa bardzo tanie. Nawet przeliczajac na zlotowki i tak sie oplaca. Kupilam tam mnostwo bielizny, spodni nie mowiac juz o milionie bluzek.
Jesli pracujesz to stac cie na mieszkanie, jedzenie, ciuchy i wszelkie przyjemnosci, ktore mozna znalezc w miescie.

Tylko warunkiem jest praca... Przez 1,5 miesiaca bylam bez pracy i bylo naprawde ciezko
Ale teraz jest swietnie

pozdrawiam i polecam Cork
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 00:19   #5
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Wink Dot.: Irlandia

heya!!
dawno mnie tu na forum nie bylo-jako ze wyjechalam ..do Irlandii wlasnie! stad tez pierwsza moja wypodziedz po powrocie na forum to watek dot. Irlandii... Mieszkam w Dublinie. czyli w najdozszym miejscu jesli chodzi okoszta zycia w Irlandii. A jednak wcale nie narzekam. Pracjac na caly etat wystarcza na wszystko-na rahunki typu energia, telefon, na jedzenie w zupelnosci!! nie ma klopotow typu-czy wystarczy do pierwszego-ja bynajmniej nie mam takowych. a nie zarabiam tu przeciez fortuny. jestem tu dopiero 5 miesiecy. raczej bardziej sie czlowiek zastanawia ile uda sie mu odlozyc.Relacja miedzy cenami a pensjami n np zywnosci jest zazwyczaj podobna do relacji w Polsce-czyli jesli zarabiasz 1500euro a za litr mleka placisz 1,0 euro to jak widac jest ok. Ale! trzymajmy sie zasady ze nie ma sensu przeliczac tego na zlotowki-tu zyjesz wiec tu wydajesz w euro! Bywa ze ciuchy czy tez buty itp maja ceny dosyc wysokie po przeliczeniach, ale czesto tez sa wrecz tansze anizeli w kraju. musialabym dluuugo opowiadac!jesli jestes zainteresowana-daj znac)
kosmetyki-w polsce duzo tansze! wiec jak masz okazje zabierz zapas to na poczatku sie przyda.Potem zapomnisz o tych roznicach. Ciuchy_roznie_tu jest wiekszosc sklepow firmowych, wiec ceny bywaja niekiedy wysokie-ale LEVIS itd-sa identyczne a na przecenach wrecz smiesznie tanie... noi sklep wszystkim znany Penneys-tanio-duzo i naprawde kazdy tam chodzi bo maja wiele uniwersalnych rzeczy...a nim firmy typu Atmosphere-znany producent sprzedawany na allegro-a w sklepie czesto za max 30 euro....jesli masz pytania-czekam!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 00:21   #6
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Irlandia

wybaczcie mi slowo rachunki-moj laptop czasem nie wbija mi literek :/ przepraszam za wszystkie literowki i bledy ort.
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 13:56   #7
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: Irlandia

no i ja jestem w Cork juz 2 miesiace.
Pierwsze wrazenie-- szokk! Boze, jak drogo! Jakie zarcie drogie! Ale teraz juz ok, nie mozna przeliczac na zlotowki, bo wtedy mozna sie podlamac
to tez zalezy jeszcze ile sie zarabia.
Ja jestem tylko Au Pair, wiec kokosow nie zarabiam, ale nie musze sie martwic przynajmniej o jedzenie, mieszkanie itp. Chce odlozyc troche kasy.
A moze oprocz Peeneys jest tu jakis jeszcze fajny i tani sklep, bo ja to tlyko tymi glownymi ulicami chodze. Nie mieszkam bezposrenio w Cork tylko niedaleko.

AfroJazz, a jaki jest Dublin?? Chcialam jechac na wycieczke do Dublina na jakis weekend. Ladnie jest? Co warto zobaczyc?
pozdrawiam!
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-05, 15:56   #8
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez Orbitkaa Pokaż wiadomość
no i ja jestem w Cork juz 2 miesiace.
Pierwsze wrazenie-- szokk! Boze, jak drogo! Jakie zarcie drogie! Ale teraz juz ok, nie mozna przeliczac na zlotowki, bo wtedy mozna sie podlamac
to tez zalezy jeszcze ile sie zarabia.
Ja jestem tylko Au Pair, wiec kokosow nie zarabiam, ale nie musze sie martwic przynajmniej o jedzenie, mieszkanie itp. Chce odlozyc troche kasy.
A moze oprocz Peeneys jest tu jakis jeszcze fajny i tani sklep, bo ja to tlyko tymi glownymi ulicami chodze. Nie mieszkam bezposrenio w Cork tylko niedaleko.

AfroJazz, a jaki jest Dublin?? Chcialam jechac na wycieczke do Dublina na jakis weekend. Ladnie jest? Co warto zobaczyc?
pozdrawiam!

Penneys jest, z tego co się orientuję, najtańszy i jedyny tego rodzaju w Cork. Jednak wystarczy poczekać na wyprzedaże, a wtedy we wszystkich sklepach można kupić świetne ciuchy za kilka euro.
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 17:37   #9
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: Irlandia

Cork to śliczne miasto, byłam w wakacje a za 3 tyg znowu jade. Za to Dublin jak dla mnie za głośny i za tłoczny
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:58   #10
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Wink Dot.: Irlandia

No coz, nie ukrywajmy ze Dublin to wielki halas i tlum ludzi-ale jest taki z racji tego ze przeciez to stolica!! i w dodatku preznie sie rozwija!Ja osobiscie na Dublin nie narzekam, aczkolwiek mialam juz okazje zwiedzic okolice poddublinskie jak Dalkey, Howth czy Dun laoghaire i bez watpienia sa to miejsca tysiackrotnie przyjemniejsze! A WICKLOW...poprostu marzenie!jesli chcesz porady co do Dublina-owszem jest tu wiele ladnych miejsc do zwiedzania, napewno warto zobaczyc jak zyje serce Irlandii...ale zdecydowanie polecam okolice, a takze zachodnie wybrzeze-Kerry, Clare...GALWAY! jesli bedziesz w Dublinie-to nie planuj zostac tu dlugo-warto byc tu 3-4 dni a potem heja!!! poza miasto-Wicklow, itd... jesli chcesz moge Ci podeslac kilka fotoskow!
gdybys planowala byc tu na weekend...zwiedzanie bedzie trudniejsze bo wszedzie pelno ludzi, ale gdybys chciala cos zwiedzic?? polecam OLD JAIL czyli Kilmainham Goal, Museum of Modern Art, Botanical Gardens, Temple Bar--fajne miejsce pelne pubow !!! Grafton Street-i Occonel Street to miejsca na zakupy!
mozesz tez skoczyc do fabryki Guinessa!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:54   #11
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Irlandia

A ja spędziłam cudowne wakacje, połączone z pracą w Galwaywybrzeze Irlandii jest po prostu boskie
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 16:01   #12
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: Irlandia

to juz wkrotce bede w Dublinie na weekend co prawda ale dobre i to
trzeba przed powrotem do Polski zobaczyc stolice Irlandii
dziekuje za odpowiedzi
jak macie jakies wskazowki albo cos to piszcie, chetnie sie dowiem
pozdrawiam
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 16:32   #13
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Irlandia

W Dublinie polecam udac sie na taka wyceiczke objazdowa autokarem. Nie jest droga (15e student) a mozna zobaczyc niemal Dublin w calej swej krasie
Plusem jest to, ze mozna wysciasc na dowolnym przystanku, pozwiedzac i znow wskoczyc do autokaru (bilet jest calodniowy a autokary kursuja co 10 minut) Polecam zoo, fabryke Guinessa (chociaz z zewnatrz no i oczywiscie jeden z najwiekszych w Europie park- poprostu cudny

Zazdroszcze tej wycieczki, sama chetnie znow bym sie wybrala.. moze za pare miesiecy wroce do Dublina..
ehhh..

POZDRAWIAM
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 20:51   #14
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: Irlandia

a jak nazywa sie ten park i co jest tam ciekawego?
Mam nadzieje, ze chociaz pogoda bedzie ladna, bo znajac Irlandie to... :/
przed chwila u mnie snieg padal... ale tylko troszeczke na szczescie, a mieszkam niedaleko Cork
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 11:34   #15
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Irlandia

Park nazywa sie napewno Phoenix park, owszem jest piekny i wielki, ale o tej porze roku nie jest takpiekny jak moglybyc
mowie Ci - wskocz do OLD JAIL to jest na Dublin 8, dojedziesz z centrum busem nr 69, 79, 79A i 68...pod samo muzeum. A do tego obok jest Irish Muzeum Of Modern ART i rowniez baaaaardzo polecam. A stad juz bardzo niedaleko do Phoenix park wiec jak bedziesz mmiala ochote-zwiedzisz i park....gdyby sie uprzec to niedaleko MUZEUM OF MODERN ART jest tez GUINNESS, wiec...czemu nie
zaczac musialabys wtedy od Guinnesa, jadac z centrum - busy 123, 78A, 51B, 51C - wszystkie odjezdzaja znad rzeki -ulica Aston Quay, obok takiego duzego budynku HEINEKEN....
albo wsiadz w busik ktory polecaly dziewczyny wczesniej-DUBLIN TOUR -on cos tam kosztuje... i podjedziesz pod kazde warte uwagi miejsce, wysiadziesz , zwiedzisz, i juz
tylko uwaga-niektore wstepy sa za free, a niektore sa drogie - ale OLD JAIL chyba 5-7 euro wstep, wiec nie tak zle a warto,nie wiem jak ze znizkami bo ich juz nie mam
ceny sa podobne wszedzie, ale zoo jest drogie-chyba 14.5 eu...
Phoenix za free, Guinnes ok 7?..nie wiem, nie pamietam szczerze mowiac....
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 13:38   #16
gogoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: Irlandia

jeśli chodzi o zakupy ciuchowe, to po prostu trzeba trafić na fajne przeceny, ale w Irlandii przeceny są cały rok, więc to w sumie trzeba się postarać, żeby na nie nie-trafić! ;-)
łatwiej to kupić niż jakieś wartościowe jedzenie niestety, bo Irlandczycy bardzo słabo się odżywiają - w ogóle sie nie odżywaiają niestety warzywa i owoce też za dobre nie są, a jak już są to kosmicznie drogie. pamiętam, jak kiedyś kupiłam sałate, która smakowała jak kartka papieru po prostu... bleee... i szybko się nabawiłam braku witamin w orgzniźmie aż rodzice musieli mi przysyłać zapas polskich witaminek do codziennego brania zaopatrz sie wiec zanim wyjedziesz w taki zestaw - polecam Vitaral no i jednak staraj sie o te warzywka tam. a nie wiem czy wiesz, że Irlandia wszelkie warzywa i owoce sprowadza spoza kraju, bo oni się nastawiają na hodowle głównie

pozdrawiam i miłego pobytu na zielonej wyspie!
gogoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 17:22   #17
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Irlandia

Park jak park- dookola zielono Do fabryki Guinessa ostatnio byl za 9e wstep:/ Zoo 15e
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:44   #18
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Irlandia

Kochani , a jak to jest z żywnością? chodzi mi o to, czy w Irlandii znajdę podobne lub to same choć niektóre produkty?
np. czy są tam :

- jogurty activia danone? (wiem, że są w Anglii - ale czy w Irlandii?)
- jogurty light jak nasza jogobella zott?
- jedzenie dla wegetarianów?
__________________

Anheles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 13:36   #19
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez Anheles Pokaż wiadomość
Kochani , a jak to jest z żywnością? chodzi mi o to, czy w Irlandii znajdę podobne lub to same choć niektóre produkty?
np. czy są tam :

- jogurty activia danone? (wiem, że są w Anglii - ale czy w Irlandii?)
- jogurty light jak nasza jogobella zott?
- jedzenie dla wegetarianów?
Danone activia są dostępne w Irlandii, jogobelli nie ma, ale są za to inne, których nie ma w Polsce, a według mnie dużo lepsze. Jest duży wybór jogurtów typu light, najpopularniejsze to Muller, pyszny- mandarynkowy, wiśniowy, waniliowy, toffi, cytrynowy cheesecake, truskawkowy, malinowy, rabarbarowy...Z tej serii również bardzo smaczny ryż z owocami. Wspaniałe są dietetyczne jogurty Weight Watcher, to chyba najlepsze jogurty, jakie jadłam ( a dietetyczne! ) Wiśnowy jest niesamowity, ale wspaniały też limonkowo-cytrynowy i pomarańczowo-brzoskwiniowy. Malinowy smakuje jak ze świeżo dodanymi owocami...
Wegetarianie również nie mogą narzekać na wybór żywności (sama właściwie nie jadam mięsa). Ale, jak ktoś wyżej już słusznie zauważył, Irlandczycy nie dbają o to, co jedzą i to, co jest tu ogólnie dostępne i najbardziej popularne radzę omijać szerokim łukiem
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 16:40   #20
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Irlandia

Serenite bardzo serdecznie dziekuję Ci za odpowiedź
super to opisałaś
a mogłabyś podać przykładowe ceny? np. jogurtów activii i tych light i np. owoce? np. jabłka? warzywa - brokuły?
__________________


Edytowane przez Anheles
Czas edycji: 2008-02-12 o 17:45
Anheles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 14:22   #21
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez Anheles Pokaż wiadomość
Serenite bardzo serdecznie dziekuję Ci za odpowiedź
super to opisałaś
a mogłabyś podać przykładowe ceny? np. jogurtów activii i tych light i np. owoce? np. jabłka? warzywa - brokuły?

Nie ma za co
Te jogurty muller mają ok 200 g i ich cena to ok 1-1,30 euro .Activia i weight watchers sprzedawane są zwykle w sześciopakach.Cena takiego to ok 2,50 euro. Jeden jogurt 125g to ok 60-70 c w Tesco. Są jeszcze (w Tesco właśnie)pyszne jogurty irlandzkie, bardzo polecam! Też w 6-pakach, za ok 2,50 e, różne smaki, najpyszniejszy to czarna porzeczka Nazywają się chyba "irish traditional". Jest też przepyszny Yoplait o smaku pomarańczowo-melonowym Nie pamiętam tak bardzo dokładnie cen, ale mogę je dla Ciebie sprawdzić, jeśli chcesz. Ceny warzyw i owoców załamały mnie po przyjeździe do Irlandii. Jabłka zawsze były moim nałogiem(zjadam ok 10 dziennie). Przyjechałam tutaj i...jedno jabłko-ok 60 centów...To było dla mnie bardzo dużo, bo nie przywiozłam z sobą dużo pieniędzy, a pracy dopiero zaczynałam szukać... Woreczek jabłek w tesco (ok . 1 kg) kosztuje ok 2,50-3,50 euro. Ale znalazłam tańszą alternatywę. W samym centrum Dublina znajduje się wątpliwej urody uliczka, a na niej warzywno-owocowy bazarek. Tam można kupić tańsze i dużo lepsze produkty. Nie polecam tylko ryb, które leżą na brudnych gazetach i przyciągają muchy, a przejście koło tych stoisk wywołuje odruch wymiotny... Ale jabłka warto tam kupić- są naprawdę ładne i pyszne. I cena też dobra-za 10 (bo po tyle właśnie zwykle sprzedają) trzeba zapłacić, w zależności od sezonu- 1 lub 2 euro. Brokuły na tym bazarku to ok 1 euro za sztukę, a w tesco ponad 2 euro... Są tam również pyszne pomidory, smakują jak polskie z babcinej działki Też 10 za 1-2 euro. I bardzo polecam melony-w życiu nie jadłam lepszych! Duży melon zwykle kosztuje 1 euro.
Kiedy przyjeżdżasz tutaj, masz wrażenie, że żywność jest bardzo droga, ale kiedy zaczynasz zarabiać w euro, okazuje się, że nie jest źle
Gdybyś jeszcze chciała co, wiedzieć, to pytaj.
A kiedy wybierasz się do Irlandii i do jakiej miejscowości?
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 17:45   #22
Anheles
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Irlandia

bardzo dziękuję Ci za pomoc i za odpowiedź
chciałabym do Dublina
Mam mnóstwo pytań ale nie wiem czy mogę Cię tak zamęczać
może na gg?
__________________


Edytowane przez Anheles
Czas edycji: 2008-02-13 o 18:12
Anheles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 12:52   #23
mucia18
Zakorzenienie
 
Avatar mucia18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z pięknego miasta
Wiadomości: 30 796
GG do mucia18
Dot.: Irlandia

A ja wybieram sie na 2 tyg wakacje do irlandii do przyjaciolki
oplacam sam przelot mieszkam i jem u niej , nie jest to dublin tylko jakas mala miejscowosc.
mam pytanie co to za sklep Peeneys
i poza jedzeniem co mozna kupic ciekawego i niezbyt drogiego za moje zlotowki zamienione na euro
jade tylko na 10dni
__________________
WYMIANA
mucia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 10:36   #24
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez AfroJAzz Pokaż wiadomość
!WICKLOW...poprostu marzenie!!
Witam .Wcinam się w wątek bo własnie szukam informacji na temat irlandii.jedziemy z mężem i synkiem w czerwcu odwiedzic rodzinke i to własnie w okolice Winclow...dokładnie do Bray....
widziałam mnóstwo fotek i już wiem ze bedzie nam sie bardzo podobało...
troche się marwie jak nasz 4ro latek przetrwa 3 godz w samolocie ....ale jakos to bedzie...
juz nie moge się doczekac....z tego co wiem pogoda w czerwcu w irlandii raczej nieciekawa...ale trudno
pozdrawiam monika
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 12:17   #25
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez moniolla Pokaż wiadomość
Witam .Wcinam się w wątek bo własnie szukam informacji na temat irlandii.jedziemy z mężem i synkiem w czerwcu odwiedzic rodzinke i to własnie w okolice Winclow...dokładnie do Bray....
widziałam mnóstwo fotek i już wiem ze bedzie nam sie bardzo podobało...
troche się marwie jak nasz 4ro latek przetrwa 3 godz w samolocie ....ale jakos to bedzie...
juz nie moge się doczekac....z tego co wiem pogoda w czerwcu w irlandii raczej nieciekawa...ale trudno
pozdrawiam monika
hej Monika z ta pogoda to bywa roznie-w zeszlymr oku zapowiadano najgoretsze lato a padalo 70 dni. wiec nie martw sie prognozami, zawsze jest inaczej jak moi rodzice byli w kwietniu zeszlego roku u mnie to bylo doslownie pieeeknie, lato niemal...a potem latem 2 miesiace deszczu....
nastaw sie tak: Irlandzka pogoda to jak pudelko czekoladek nigdy nie wiesz co sie trafi ale moze sie super trafic- i tego sie trzymaj! Bray sliczne male miasteczko, w okolicy piekne wzgorza Wicklow....polecam.Polcea m tez Dalkey.
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 12:18   #26
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Danone activia są dostępne w Irlandii, jogobelli nie ma, ale są za to inne, których nie ma w Polsce, a według mnie dużo lepsze. Jest duży wybór jogurtów typu light, najpopularniejsze to Muller, pyszny- mandarynkowy, wiśniowy, waniliowy, toffi, cytrynowy cheesecake, truskawkowy, malinowy, rabarbarowy...Z tej serii również bardzo smaczny ryż z owocami. Wspaniałe są dietetyczne jogurty Weight Watcher, to chyba najlepsze jogurty, jakie jadłam ( a dietetyczne! ) Wiśnowy jest niesamowity, ale wspaniały też limonkowo-cytrynowy i pomarańczowo-brzoskwiniowy. Malinowy smakuje jak ze świeżo dodanymi owocami...
Wegetarianie również nie mogą narzekać na wybór żywności (sama właściwie nie jadam mięsa). Ale, jak ktoś wyżej już słusznie zauważył, Irlandczycy nie dbają o to, co jedzą i to, co jest tu ogólnie dostępne i najbardziej popularne radzę omijać szerokim łukiem
ale ale! jogobella jest! w polskich sklepach i jest tez czasem bakoma!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 18:37   #27
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Irlandia

piekne wzgorza Wicklow widziałam na zdjęciach i na pewno skorzystam dziekuje za wskazówki.pogoda ostatnio wszedzie dziwna ...
w pl zima -nie-zima,lato -nie-lato...ehhhhh zobaczymy co nam czerwiec na zielonej wyspie zafunduje
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:51   #28
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Irlandia

Hej Dziewczyny
1 czerwca lecę z TŻ do Dublina na 3 miesiace Głownie po to by cos zarobić ... Jestem tegoroczną maturzystką i od wrzesnia zamierzam isc do Akademii Wizazu i stylizacji we Wroclawiu
Pierwszy raz wylatuję gdzies na tak długo i troche sie boję
Na miejscu jest mojego tż'a brat i siostra,więc miejsce do spania bedziemy mieli zapewnione
Obawiam sie ,ze ciezko bedzie miznaleźc prace bo troche ciężko z językiem

A możecie coś napisać o pogodzie, jakie najlepiej zabrac tam ubrania ? Bo naprawde nic nie wiem jak tam sie żyje ...
Ponoć deszczowe lato... Wiec nie wiem czy opłaca się brać japonki czy cos ?

Pomóżcie prosze

Pozdrawiam

ps.. Chyba że ktos bedzie dobry i poda nr gg to bede mogla sie podpytac i pozamęczac pytaniami Bo jednak glupio mi tak pytac sie ciagle tż by ten pytal rodzenstwo ... wystarczy ,że i tak nam dużo pomogą na miejscu
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 11:19   #29
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Irlandia

hop Dziewczyny powiedzcie mi cos o tym co do walizki zabrac i takie tam
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 21:16   #30
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Irlandia

Cytat:
Napisane przez AfroJAzz Pokaż wiadomość
ale ale! jogobella jest! w polskich sklepach i jest tez czasem bakoma!
Racja, racja, o polskich sklepach nie pomyślałam...

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
1 czerwca lecę z TŻ do Dublina na 3 miesiace Głownie po to by cos zarobić ... Jestem tegoroczną maturzystką i od wrzesnia zamierzam isc do Akademii Wizazu i stylizacji we Wroclawiu
Pierwszy raz wylatuję gdzies na tak długo i troche sie boję
Na miejscu jest mojego tż'a brat i siostra,więc miejsce do spania bedziemy mieli zapewnione
Obawiam sie ,ze ciezko bedzie miznaleźc prace bo troche ciężko z językiem

A możecie coś napisać o pogodzie, jakie najlepiej zabrac tam ubrania ? Bo naprawde nic nie wiem jak tam sie żyje ...
Ponoć deszczowe lato... Wiec nie wiem czy opłaca się brać japonki czy cos ?

Pomóżcie prosze

Pozdrawiam

ps.. Chyba że ktos bedzie dobry i poda nr gg to bede mogla sie podpytac i pozamęczac pytaniami Bo jednak glupio mi tak pytac sie ciagle tż by ten pytal rodzenstwo ... wystarczy ,że i tak nam dużo pomogą na miejscu

Pogoda jest tak zmienna, że przydadzą się i japonki i kalosze
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.