zbędne owłosienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 18:32   #1
Dzastinek
Przyczajenie
 
Avatar Dzastinek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Unhappy

zbędne owłosienie


Moje drogie. Mam pewien problem.
Tkwi on w zbędnym owłosieniu na ciele,
mianowicie tuż pod pępkiem taki paseczek i wokół sutków. Ostatnio zauważyłam też nieco ciemniejsze włoski na dużych palcach i stóp.
Wstydzę się tego. Nie mam zielonego pojęcia czym to może być spowodowane?
Może zaburzenia hormonalne?
Miała któraś tak/lub ma?
Pozdrawiam.
__________________
"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
Dzastinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 18:39   #2
halinka1410
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 176
Dot.: zbędne owłosienie

Hmm.. mozesz to pokazac lekarzowi, moze masz za duzo meskich hormonow. Ale jesli to sa pojedyncze wloski, to sprobowalabym wyrwac je peseta (wokol sutkow i na palcach) i woskiem u kosmetyczki (paseczek pod pepkiem). Wiem, ze to moze byc uciazliwe, ale moze to faktycznie nie az taki wyrazny problem i wyrywanie powinno pomoc.
Pozdrawiam!
halinka1410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 18:49   #3
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: zbędne owłosienie

Powinnaś bez zbędnej straty czasu udać sie do endokrynologa! Ja miałam bardzo podobne objawy i po badaniach okazało się, że to zaburzenia hormonalne. Zaczęłam leczenie i systematycznie wszystko ustępuje.

Nie radzę zwlekać, bo wszelkie zaburzenia hormonalne są niebezpieczne dla zdrowia ogólnego. Wiem co piszę! Ja np. doczekałam się poważnych problemów ze stawami

I nie polecam wyrywania pęsetą włosków przy sutkach. Kończy sie to bardzo często wrastaniem włosków i jest trudno je wydostać na zewnątrz. Zostaja blizny i co gorsza może to mieć zły wpływ na tak delikatną tkankę jak sam sutek.

Jeśli chodzi o włoski na brzuchu czy palcach to możesz spróbować rozjaśnić je. Ja używam takiego kremu rozjaśniającego Veet, ale nie wiem czy jest dostępny w Polsce. Jestem jednak przekonana, że można coś podobnego kupić. Może inne kobietki bedą wiedziały coś więcej.

Poczytaj na forum Ginekologia i skorzystaj tam z wyszukiwarki

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...nia+hormonalne
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010

Edytowane przez gohnia
Czas edycji: 2008-11-02 o 18:57
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 21:53   #4
niezabardzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 81
Dot.: zbędne owłosienie

jest chyba taki preparat do rozjaśniania włosków Sally Hansen.
niezabardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 21:58   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: zbędne owłosienie

Moim zdaniem powinnas udac sie do endokrynologa.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 17:41   #6
Ija
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 551
Dot.: zbędne owłosienie

ja też mam podobny problem... tyle że byłam już u endokrynologa (w sprawie tarczycy) nie mówiłam nic o włoskach, jednak robiono mi badania dotyczące hormonów i nic one nie wykazały... czy to takie same badania się robi?
Ija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:33   #7
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: zbędne owłosienie

Wpisz sobie w wyszukiwarke HIRSUTYZM


Znam ten problem...przy ciemnych wlosach jest nie do zniesienia bo wloski staja sie twarde i ostre. Masz zaburzenia hormonalne-musisz udac sie do endokrynologa(lekarza od tarczycy),moze to byc spowodowane wysokim poziomem androgenów, meskich hormonow-co powoduje nadmierne owłosienie,zmniejszenie piersi,pryszcze,łojotok-nie leczone prowadzi do zaniku miesiaczki co za tym idzie,do wielkich problemow w zajsciu w ciaze.Skoro piszesz,ze dopiero sie pojawiaja wloski-to poczatkowe stadium... bardziej zaawansowane-to wasik nad gorna warga,owlosione plecy,brzuch,pasek od piersi do ponizej pepka,i zmiany w jajnikach-torbiele itp





DO Ija co do badan tarczycowych to konieczne badanie na poziom androstendionu. Wszelkiego rodzaju TSH sa to badania ogolne-tarczycowe.Lekarka powinna Cie skierowac na nie ,jesli masz objawy nadmiernego owlosienia,powinna sama to zauwazyc..no ale roznie to bywa,czasem lepiej powiedziec samemu,ze cos jest nie tak.

Edytowane przez Motylek1985
Czas edycji: 2008-11-03 o 19:36
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 20:22   #8
ElisabethBathory
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 96
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez Dzastinek Pokaż wiadomość
Moje drogie. Mam pewien problem.
Tkwi on w zbędnym owłosieniu na ciele,
mianowicie tuż pod pępkiem taki paseczek i wokół sutków. Ostatnio zauważyłam też nieco ciemniejsze włoski na dużych palcach i stóp.
Wstydzę się tego. Nie mam zielonego pojęcia czym to może być spowodowane?
Może zaburzenia hormonalne?
Miała któraś tak/lub ma?
Pozdrawiam.

moze za dużo testosteronu? albo poprostu geny zapytaj mamę, jesli to geny to polecam wosk, albo laser.
ElisabethBathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 20:52   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zbędne owłosienie

Ja nie widzę w tym nic niepokojącego. Problemem to są owłosione plecy czy twarz, a nie pojedyncze włoski w takich miejscach. Nie nastawiałabym się na żadne zaburzenia. Większość kobiet naprawdę ma włosy tu i ówdzie. Natomiast zauważyłam, że Wizażanki mają obsesję na punkcie zaburzeń.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 21:00   #10
verzara
Wtajemniczenie
 
Avatar verzara
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 438
Dot.: zbędne owłosienie

zgadzam sie z poprzedniczką . Jesli sie pojawiaja opjedyncze wloski to nic w tym zlego . Taka twoja natura . Ja sama mam na palcach u nog i wiele innych osob . Mam tez pare wlosków na sutkach ktore wytywam pensetą . Sama kiedys robiam badania TSH czyli hormony tarczycy i nic zlego mi nie wyszlo . Miesiaczki mam w miare regularne i czuje sie dobrze . Wiec mysle ze nie ma sie czym obawiac .
verzara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 22:10   #11
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: zbędne owłosienie

poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na kompleksowe badane krwi - zaszkodzić nie zaszkodzi, a zobaczysz jak tam hormony, jak ogólny stan zdrowia.
jw. może się okazać, że twój organizm potrzebuje wsparcia albo że taka już twoja uroda.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 06:55   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja nie widzę w tym nic niepokojącego. Problemem to są owłosione plecy czy twarz, a nie pojedyncze włoski w takich miejscach. Nie nastawiałabym się na żadne zaburzenia. Większość kobiet naprawdę ma włosy tu i ówdzie. Natomiast zauważyłam, że Wizażanki mają obsesję na punkcie zaburzeń.
Zgadzam się z powyższym.

Szczególnie jeśli jesteś jeszcze w okresie dorastania, to całkowicie normalne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 12:07   #13
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez verzara Pokaż wiadomość
Sama kiedys robiam badania TSH czyli hormony tarczycy i nic zlego mi nie wyszlo . Miesiaczki mam w miare regularne i czuje sie dobrze . Wiec mysle ze nie ma sie czym obawiac .

Ja tez robiłam te badania i tez wyszły ok, ale moja endokrynolog drążyła dalej i okazało się, że poziom hormonów wytwarzanych przez korę nadnerczy mam dwa razy ponad górna normę.
Większość jak słyszy "hormony" to myśli "tarczyca", a tak naprawdę w organizmie jest dużo więcej ich źródeł.
Tak więc uważam, że autorka powinna poddać się kompleksowym badaniom hormonalnym i nie ma tu nic z przesady.
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 14:21   #14
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez Motylek1985 Pokaż wiadomość
Wpisz sobie w wyszukiwarke HIRSUTYZM


Znam ten problem...przy ciemnych wlosach jest nie do zniesienia bo wloski staja sie twarde i ostre. Masz zaburzenia hormonalne-musisz udac sie do endokrynologa(lekarza od tarczycy),moze to byc spowodowane wysokim poziomem androgenów, meskich hormonow-co powoduje nadmierne owłosienie,zmniejszenie piersi,pryszcze,łojotok-nie leczone prowadzi do zaniku miesiaczki co za tym idzie,do wielkich problemow w zajsciu w ciaze.Skoro piszesz,ze dopiero sie pojawiaja wloski-to poczatkowe stadium... bardziej zaawansowane-to wasik nad gorna warga,owlosione plecy,brzuch,pasek od piersi do ponizej pepka,i zmiany w jajnikach-torbiele itp





DO Ija co do badan tarczycowych to konieczne badanie na poziom androstendionu. Wszelkiego rodzaju TSH sa to badania ogolne-tarczycowe.Lekarka powinna Cie skierowac na nie ,jesli masz objawy nadmiernego owlosienia,powinna sama to zauwazyc..no ale roznie to bywa,czasem lepiej powiedziec samemu,ze cos jest nie tak.
Endokrynolog to nie tylko "lekarz od tarczycy" ale generalnie od gruczołów wydzielania wewnętrznego (czyli wszystkich tych,które wydzielają hormony - nie tylko tarczyca). Najlepiej pójść do ginekologa endokrynologa i powiedzieć co i jak. Nie tylko androstendion i testosteron się oznacza w celu wyjaśnienia podłoża hirsutyzmu. Trzeba też zbadać taki enzym wydzielany przez korę nadnerczy - DHEA(s) (dehydroepiandrosteron) - z niego wytwarza się testosteron.
Dobrze też zrobić USG przezpochwowe, żeby zobaczyć czy nie ma jakichś torbieli na jajnikach na przykład. Czasem one też wytwarzają hormony i zaburzają równowagę hormonalną w organizmie.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2008-11-04 o 14:25
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:11   #15
Dzastinek
Przyczajenie
 
Avatar Dzastinek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: zbędne owłosienie

dziękuje Wam za wszystkie wypowiedzi
ale szczerze powiedziawszy troche się przeraziłam, nie wiedziałam że takie "zaburzenia" jak to można wogóle tak nazwać mogą być aż tak poważne w skutkach

miałam ostatnio robione badania tarczycy, wszystko wporządku

interwencja endokrynologa rozumiem jest nieunikniona?

tylko gdzie ja takiego lekarza znajde? uroki małych miast
__________________
"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."
Dzastinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 22:22   #16
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez Dzastinek Pokaż wiadomość

interwencja endokrynologa rozumiem jest nieunikniona?

tylko gdzie ja takiego lekarza znajde? uroki małych miast
Nie musisz miec skierowania na adrostendion-ja chodze na krew prywatnie płace za androstendion 24zł,mozesz sobie sama zrobic i jesli bedzie w normie(norma bedzie napisana) to endokrynolog moze byc nie potrzebny.Ja miałam wyniki tsh idealne a androstendion 4,7-a powinnam miec 2. przekroczenie o raz normy to bardzooo duzo. Bylam leczona antykoncepcja-i teraz mam w normie.Problem z wloskami minimalnie zmalał,ale za to mam zmiany w jajnikach

ale,tak jak wyzej kolezanki pisały,moze to byc przyczyna dojrzewania,moze miec podloze genetyczne lub ciaza tez moze byc powodem. Nie sa to oczywiscie na 100%zaburzenia hormonalne.Jesli to wszystko sie nasila,staje sie coraz bardziej obfite to jest to cos nie tak.
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 23:08   #17
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: zbędne owłosienie

Nie, ale radziłabym udać się szybciutko do lekarza, a nie pytać na forum. Każdy jest inny i to co u niektórych jest skutkiem burzy hormonalnej u Ciebie może być wywołane groźną chorobą. Lepiej iśc do lekarza i zapytać - przezorny zawsze ubezpieczony.
kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 19:29   #18
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: zbędne owłosienie

mam podobny problem. ale jak przeczytałam odpowiedzi to sie przeraziłam! trzeba z tym iść do lekarza?! też mam włoski na sutkach koło pępka i na palcach u nóg ale nie są one ciemne ani twarde. tylko takie jak npna rękach. powinnam isc do lekarza?
__________________
goodbye my almost lover...
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 19:46   #19
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
mam podobny problem. ale jak przeczytałam odpowiedzi to sie przeraziłam! trzeba z tym iść do lekarza?! też mam włoski na sutkach koło pępka i na palcach u nóg ale nie są one ciemne ani twarde. tylko takie jak npna rękach. powinnam isc do lekarza?
A masz zburzenia cyklu, wypadają i przetłuszczają Ci się włosy, masz łojotokową cerę ? Jeżeli tak, to moim zdaniem powinnaś. Ile masz lat ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 15:46   #20
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: zbędne owłosienie

nie mam zaburzeń cyklu cere mam raczej dobrą nie łojotokową ani tłusta nie mam trądziku ani nic. jedyne co, to mi troche włosy wypadają. a z przetłuszczaniem... hmh myje włosy co 2,3 czasem 4 dni
__________________
goodbye my almost lover...
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 16:08   #21
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
nie mam zaburzeń cyklu cere mam raczej dobrą nie łojotokową ani tłusta nie mam trądziku ani nic. jedyne co, to mi troche włosy wypadają. a z przetłuszczaniem... hmh myje włosy co 2,3 czasem 4 dni
To myślę, że nie masz się czym niepokoić. Widać taka Twoja "uroda". Ale jak zauważysz, że "zjawisko" się rozwija, tzn. pojawia się coraz więcej włosków w miejscach typowych dla męskiego owłosienia to warto by pogadać z ginem. W ogóle warto gadać z ginem jak coś niepokoi
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 12:32   #22
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: zbędne owłosienie

też myśle ze warto ale nie potrafie sieprzelamac i pujsc
__________________
goodbye my almost lover...
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:47   #23
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100
Thumbs down Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
mam podobny problem. ale jak przeczytałam odpowiedzi to sie przeraziłam! trzeba z tym iść do lekarza?! też mam włoski na sutkach koło pępka i na palcach u nóg ale nie są one ciemne ani twarde. tylko takie jak npna rękach. powinnam isc do lekarza?
tez mam taki problem, bylam i u ginekologa i u endokrynologa, wg nich taka moja "uroda" ... nic tylko sie zalamac, wolalabym zeby bylo cos nietak wtedy moze dostalabym tabletki ktore MOZE by pomogly..
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 00:10   #24
Aysel
Raczkowanie
 
Avatar Aysel
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: zbędne owłosienie

A jaki masz naturalny kolor włosów? Jeśli jesteś bardzo ciemną brunetką to taka już Twoja natura. Ale jeśli masz jasne włosy to radziłabym zrobić jakies badanka
Aysel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:10   #25
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez Aysel Pokaż wiadomość
A jaki masz naturalny kolor włosów? Jeśli jesteś bardzo ciemną brunetką to taka już Twoja natura. Ale jeśli masz jasne włosy to radziłabym zrobić jakies badanka
no ja jestem bardzo ciemna brunetka
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:34   #26
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: zbędne owłosienie

Ja też posiadam problem zbędnego owłosienia. Jednak mam już stwierdzone PCO i to jest właśnie przyczyną włosów na brzuchu, podgardlu, piersiach i twarzy (m.in. baczki). Niestety dużo z tym nie zrobię, oczywiście przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, by wyregulować miesiączkę, poziom hormonów i ewentualnie zmniejszyć trochę nasilenie wzrastania włosków, ale i tak jedynym skutecznym wyjściem na usunięcie ich jest depilacja laserowa. Myślę, ze jeżeli zbiorę pieniądze, to chciałabym pozbyć się baczków. Są strasznie krępujące.
Cała sytuacja przyjemna nie jest, ale cóż już tak jest i nie zmienię tego, staram się przyzwyczaić do problemów z moim 'futrem' )
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 20:24   #27
Aysel
Raczkowanie
 
Avatar Aysel
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: zbędne owłosienie

Cytat:
Napisane przez Margheritka Pokaż wiadomość
no ja jestem bardzo ciemna brunetka
Heh ja tez i to jest normalne, uciążliwe ale normalne ;]
Aysel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:34   #28
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100
Dot.: zbędne owłosienie

noooo ale dziewczyny, nie ma sie co martwic
przynajmniej jest nam cieplej w zime
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.