IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 07:04   #1
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266

IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II





___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.
__) "") __) "") __) "") __) "") __) "") __) "") __) "")



Witam serdecznie w kontynuacji wątku
"Irlandzkie mamuśki - nasze brzuszki i maluszki"


___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.___ ("""-.
__) "") __) "") __) "") __) "") __) "") __) "") __) "")





Ciąża i poród w Irlandii

Irlandzkie mamuśki - nasze brzuszki i maluszki cz.1





Nasze mamuśki:

Pani z herbatą... (Bożena, Shannon)..........Polina ........................ ur. 18.01.2009, .... 3460g

Kellys...................(Ewelina, 27 l., Dublin)..... Alan ......................... .. ur. 30.01.2009, ....4240 g, 52 cm......Rothunda Hospital Dublin

Smerfetka781.....(Joanna, Ballincolig)........
Aleksandra .............. ur. 19.02.2009

Judy_21..............( Poetlaoise).............. .........
Amelia ....................... ur. 06.04.2009, ....4100 g

Eve1603..............(Ewa, Killarney).................. Alexander Konrad.. ur. 07.05.2009,.... 3980 g, 54 cm

Heksa .................(Joanna, 23l, Balbrigan)..... Ignacy Patryk.......... ur. 12.05.2009,.... 3470 g, 53 cm, ......... Rothunda Hospital Dublin

Pakusia86..........( Paulina, 23l, Dublin)........ Jakub Franciszek... ur. 17.05.2009,..... 3890 g, 51 cm, ........ Rothunda Hospital Dublin

Anek13................... ......................... .............. Olivier Antoni.......... ur. 17.05.2009

Mama Oliwki....( Agnieszka, 28 l., Blackrock).. Oliwia................... ur. 12.06.2009 ..3400 g, 50 cm .......... Maternity Hospital Dublin


Martusia1122
....( Marta, 23 l., Mullingar)......... Nikola...............
ur. 30.06.2009...... 3000 g, 51 cm

Glamourous
.......( Kasia, 29l, Dublin)............
Sonia .................... . ur. 22.07.2009,....3430 g, ...................Holles Street Dublin

Sweet_21 ..............( Arleta, Dublin)............. Bartłomiej................. ur. 29.08.2009, ....2720 g, 50 cm ........ Rontunda

DobraDusza .....( Marta, 26 l., New Ross)..... Piotr................ ....... ur. 01.10.2009...... 3560 g, 50 cm

Sylwiatkoo1....... ( Sylwia, 23l)...................... Nikodem............... .. ur. 02.11.2009,....... 4165 g, 52 cm......... Waterford Hospital

Mushka...................... (Ewa, Cork)........... .Hanna, Stefania..................... ur. 24.12.2009...........4360 g, 52 cm

Cider...................... (Patrycja, Wexford)........... Julia...................... ur. 25.12.2009........... 3660 g, 52 cm

Cyprysik...........( Ania, 31 l., Tullamore)........... Emily ...............ur. 07.01.2010 ............3750 kg, 52 cm.. .. Mullingar

Pcynesia....... (Ania, 28 l., Sallins co. Kildare).... Adaś ............... ur. 21.01.2010.......... 3530 g, 53 cm .......... Coombe

Magdalove..... (Magda, 29l., co. Cavan) ........... Gabrysia...........ur. 26.01.2010 .......3400g, 52 cm ...... szpital w Cavan


Elcia.................( Ela, 22 l., Bray)........................ Szymon............. ur. 05.02.2010 ....... 3560 g, 50 cm ........... National Materniny Hospital (Dublin)



Katia25 .... (Kasia, 29l.Dublin) ............... Alan ......................ur
.07.04.2010 .................. 2980 g, 46 cm..................... Rothunda

Jagdeb.... (Jagoda, 28l.Dublin) ............... Basia ......................ur.22.05.2010 .................. 3480 g,




I oczywiście nasze kochane "brzuchatki":





Syla2311 ..............(Sylwia, 24l., Waterford) ....... t.p. 28.02.2010........... ??????? ........... rodzi w : Waterford

Sajuri06................ (Magda, 25 l., Limerick)........ t.p. 06.04.2010 ...........????????........ rodzi w Materniny Hospital in Limerick

Aga2010 ..............(Agnieszka, Dublin) ............ t.p.12.04.2010........... ??????? ........... rodzi w : Rotudna

Shamrock1........... ( Monika, 36 l, Navan) ......... t.p. 4.05.2010 .......... Adaś/Gabrysia... rodzi w : Mullingar

Malou2008.........( Kasia, 24 l.)...........t.p. 29.06.2010............. Nicholas- Mikołaj.............. rodzi w: Kilkenny

Jaszczka ..............(Emilia, 28l., Waterford) ....... t.p. 07.07.2010........... ??????? ........... rodzi w : Waterford

Serduszkoiz.........( imienia brak , 26 l.)...........t.p. 19.07.2010............. ???????.............. rodzi w: Rothunda

Aneczka358 ......... (Ania, 25 l. Dublin)..................... t.p. 20.08.2010............ ??????.................. rodzi w : Rothunda

Velvet Lady ......... (Alicja, 26 l. )..................... t.p. 13.10.2010............ ??????.................. rodzi w :Waterford


Edytowane przez pakusia86
Czas edycji: 2010-07-24 o 07:52
pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 08:06   #2
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

pierwsza w nowym watku

Cytat:
Napisane przez pcynesia Pokaż wiadomość

Katia, my zaplacilismy 10 euro za wypełnienie tego Form A. Tylko że akurat w naszej przychodni odbywa się to tak, że musieliśmy przyjść przed zamknięciem przychodni i po prostu lekarz podpisał gdzie trzeba i podstemplował. No ale wiadomo - co GP to pewnie jeśli chodzi o takie sprawy to rozbieżności cenowe mogą być.
Super, że siostra przylatuje. Mi też trudno pogadać z siostrą tak zupełnie na osobności - nawet przez telefon - bo rzadko jest sama (no i ja też) i wiecznie ktoś słyszy o czym gadamy a przecież mamy swoje siostrzane sekrety czasem

Dobra a teraz idę sobie pomarzyć do łóżeczka
dobrej nocki
No 10 € jeszcze mozna zniesc ,bo 25 € to wydaje mi sie troche duzo za podpis...wogole dla mnie jest smieszne ze kaza sobie za to placic ....

Co do siostry to nawet nie pamietam kiedy spedzilysmy troche czasu tylko we dwie!Wiec nie moge sie doczekac jak nie wiem!!!!zwlaszcza ze mam cudowna sisterke

Kurka tz ma urodziny w przyszlym tyg .a ja zero pomoslu na prezent....

ech lece bo maly narabal w pieluche i sie wscieka \

ps Pakusiu wyslalam ci wszystkie dane do listy
__________________

Edytowane przez Katia25
Czas edycji: 2010-04-29 o 08:25
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 08:17   #3
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

I - Jesteś w ciąży? Rzeczy, których w Ie nie znajdziesz a na pewno się przydadzą :

- Dobre kremy zapobiegające rozstępom.
- Pasta na krwawiące dziąsła
(bo tutaj tylko Colgae z wit.E).
- Środki przeciwbólowe takie jak: "nospa"

- Dobre maści na opuchnięte nogi
- Syrop Prenalen
(dla przeziębionych brzuchatek )



II - Przydatne rzeczy dla maluszków i młodych mam, w które warto zaopatrzyć się w Polsce:

- Kosmetyki firm takich jak Bambino, Hipp
- Śpioszki i półśpiochy
, kaftaniki
- Czapeczki bawełniane z troczkami (tutaj praktycznie nie do kupienia!)
- Masć majerankowa,
super przy katarku
- Frida
(tutejsze gruszki są beznadziejne, kupując Fridę nie zapomnijcie kupić zestawu filtrów zapasowych)
- Pieluszki flanelowe i tetrowe
(są i tutaj ale dużo droższe, więc jeśli macie możliwość albo trochę miejsca w bagażu/przesyłce to kupcie w Pl )
- Tantum Rosa
(niezastąpiony podczas połogu)
- Ciuszki "unisex"
(tutaj występuje ścisły podział na ciuszki chłopięce w błękicie i dziewczęce w różnych odcieniach różu, więc jeśli nie chcecie poznać płci malucha to ciężko będzie tutaj skompletować uniwersalny zestaw ciuchów)
- Czopki viburcol (homeopatyczne, uspakajające, np przy silnym napadzie kolki czy ząbkowaniu, warto mieć na wszelki wypadek)
- LacidoBaby
(lub inny prebiotyk; wspomagają pracę przewodu pokarmowego, dostarcza dobrych bakterii, przy kłopotach z kupkami, nie zaszkodzi a może pomóc)

- Sól fizjologiczna -
super do przemywania oczek; często zalecanach przez okulistów gdy z oczka wypływa ropka. Warto mieć
- Herbatki
(rumiankowa, z kopru włoskiego itp - tutaj co prawda są ale tylko jedna firma i w kwotach astronomicznych, wiec warto zaopatrzyć się w Polsce)
- Środki przeciwgorączkowe takie jak Panadol (Jest tu Paracetamol ale w większości zalecany dopiero od 3 miesiąca)
- Miękka szczoteczka do włosków
- Olejuszka firmy Skarb Matki -
nie każde dziecko rodzi się z ciemieniuszką, ale nasze doświadczenia pokazują że prędzej czy później się ona pojawia. Nie zawsze zwykła oliwka sobie z nią radzi, a tutejszy szampon na ciemieniuszę ma sporo negatywnych opinii - wysusza, nieskuteczny.
- Krem zimowy na buzię - w Irl nie ma dużych mrozów, ale wieje mocny, zimny wiatr, niższa temperatura, wilgotność powietrza - to wszystko sprawia że skóra malucha może się wysuszyć, więc warto do tego nie dopuścić. Ja stosuje krem zimowy firmy Skarb Matki, ale jest on dopiero od 6 miesięcy
- Alantan Plus - super maść na odparzenia! Gdy u Nas się pojawiły to nic nie skutkowało, żadne Sudocremy, Hippy, Bambino. Nic. Dopiero po Alantanie ładnie zeszło.Maści w opakowaniu jest mało więc radzę kupić przynajmniej 2 sztuki
- Cebion - witamina C w kropelkach
- syrop na kaszelek - polski pediatra poradził, żeby kupić na wszelki wypadek, bo tutaj w irl nie ma takich syropów dla maluszków


III - Jakich lekarzy unikać a do jakich warto się udać:

Dublin:

Warto odwiedzić:

ginekolog Monika Antepowicz z Medicusa (USG 80e, ma same pozytywne opinie od naszych forumowiczek)


Lepiej unikać:

ginekolog Andrzeja Mirosława z Medicusa
(opinie różne, przeważają neutralne albo negatywne)

Dr Marek Kapczyński Medicus


__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2010-04-29 o 08:23
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:16   #4
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

no nie wierze jestem trzecia

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

mi kurcze wczoraj neta wcielo wkurzylam sie bo maly usnal i mialam okazje popisac a tu lipa,
KASIU dobra dobra ja widzialam twoje zdjecia i wygladasz super nawet lepiej odemnie

ja dzisiaj sie wybieram z Szymkiem do HSE na wazenie i mierzenie bo jestem ciekawa ile juz wazy ostatnio bylo 5700 jak bylismy w szpitalu a mierzyli go tylko raz na wizycie dwutygodniowej i jestem ciekawa ile ma juz maly

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

ale jestem sierota zgubialm kartke ktora dala mi polozna o ktorej godzinie mozna isc i zwazyc dziecko
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:31   #5
mama Oliwki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 490
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Witajcie ,ja się też melduję
u nas nocka ok.teraz idziemy na spacerek ,jak wrócę i Oliwka zrobi sobie drzemkę to tu zajrzę
Miłego dnia życzę
mama Oliwki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:34   #6
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

to jednak jest kolejna czesc ??? Mialysmy tam pisac dopoki nas nie zamkna....

No to sie melduje
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 10:40   #7
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

jestem, jestem
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 11:03   #8
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Eve ale jeszcze troszke i zobaczysz 5 z przodu wagi...moje marzenie...a o co chodzi z tym Duncanem calym? moze i ja bym sprobowala bo sie jakas taka ociezala czuje

Glam, mam nadzieje na 5 z przodu i to najlepiej jeszcze w tym tygodniu Popros o Dukana Kellysss, albo Ursull, bo ja mam problem z wysylka - albo przyslij mi maila na priv, sprobuje Ci wyslac, bo moze tylko do kellysss mialam problem ?
A jak tam z ciasteczkami ???



Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Eve przeczytalam na majowkach ze ci sie marzy plaski meski tylek nie wierze jak komus sie moze plaski meski tylek marzyc co?????przeciez nie ma nic okropniejszego wiem co mowie bo sama taki posiadam...zadne dzinsy na mnie fajnie nie leza a juz z milion fasonow wyprobowalam

No moze nie chcialabym miec takiego mega plaskiego tylka, ale jak Martusia napisala, jak sie czlowiek zmaga cale zycie z wielka dupa, to ma dosc... Kiedys tz mi powiedzial, ze mam piekny murzynski tyleczek
na szczescie wiem, ze az tak zle nie jest, mam duza pupe, ale do j.lopez duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo mi brakuje i do murzynskiego tylka tez. Okazuje sie, ze im wieksza doopa, tym faceci sa bardziej zadowoleni




Martusia
a powiedz Kochana, na "na zawolanie" tak schudlas ??? Bo ja poczytalam kawalek, ale dalam spokoj, bo sie weglowodanow boje



Katia
pierwsze 3 posty mialy byc info

No, ja mialam rodzic dzisiaj - rok temu... pamietam co wtedy robilam... ogladalismy samochody nasz dealer pyta na kiedy mam termin, a ja mowie "na dzis" ale mial mine...


Ja za podpis na form a nic nie placilam i do glowy by mi nie przyszlo, ze ktos moze chciec za to pieniadze legalne to to jak dla mnie nie jest...




__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:13   #9
martusia1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mullingar
Wiadomości: 473
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

ja tez jestem

u nas noc tragiczna, Nikola sie co chwile budzila z placzem , wiercila w lozeczku, w lozku spac nie chciala... no i od 12 do 2 zrobila sobie przerwe w spaniu i od 4 znowu zaczela plakac aj juz nawet nie chodzi o to ze ja sie nie wyspalam tylko szkoda mi bidulki....

Co do kredytow to my niestety musimy wziasc, ale jeszcze nie wiemy ile.... wiekszosc oszczednosci poszla na dzialke, bo na dolnym slasku ceny sa kosmiczne... no a chcemy miec cos zeby wrazie "w "bylo gdzie mieszkac po powrocie do pl.... No a jesli chodzi o oszczedzanie to nie chce w wieku 50 zabierac sie za budowe bo bede miala wystarczajaco kasy... troszke sie boje tego kredytu no ale coz... tyle ludzi ma i zyja

Elcia- 120 ty to jak za darmo!!! u nas mieszkanie 3 pok kosztuje ok 400 tys, dlatego zdecydowalismy sie na budowe bo za troszke wiecej (oby) bedziemy mieli wlasny domek z ogrodkiem....

mamo oliwki- domek sliczny... my sie zastanawiamy nad tym http://www.extradom.pl/projekt-domu-rozeta-wrw1005.aspx no ale nie obejdzie sie bez przerobek bo domu idealnego nie znalezlismy chce zlikwidowac na dole pokoj i powiekszyc kuchnie i polaczyc spizarke z lazienka i zrobic tylko lazienke, i na gorze zlikwidowac mala lazienke i powiekszyc garderobe... i pewnie kilka innych wyjdzie w praniu... no ale na 100 jeszcze nie jestesmy pewni co do tego projektu... poszukiwania nadal trwaja
__________________
martusia1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:13   #10
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Elcia pogadamy jak zobacze 5 z przodu na wadze .o ile to kiedys nastapi...

Oj Eve no widzisz ja blondynka nie pomyslalam ,ale ilez tego info co
Mozna cofnac sie do poprzednich watkow
WYBACZCIE MI TA WCINKE POSTOWA
Co do tej oplaty za podpis to doslownie w szoku bylam ,ale ze potrzebowalam go to zaplacilam no bo co innego mialam zrobic Moj Tz tez sie zastanawial czy to wogole legalne jest ...

Oj podobaja mi sie te domyn w Polsce ,zupelnie inne niz tutaj .My kilka lat temu tez planowalismy zakup domu w Pl ,nawet bylismy ogladac dom (wtedy jeszcze w trakcie budowy) ,ale ciesze sie strasznie ze tego nie zrobilismy jako ze nie planuje powrotu do kraju ,miala bym jedynie kredyt na glowie.Za to planujemy zakup domku tutaj .mam nadziej ze sie uda
__________________

Edytowane przez Katia25
Czas edycji: 2010-04-29 o 11:24
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:17   #11
martusia1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mullingar
Wiadomości: 473
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

eve ta na zawolanie robilam tylko raz i w 9 dni schudlam 2 kg, a to wczesniejsze to bylo takie moje odchudzanie... po prostu jadlam malo... bardzo malo... Moja siostra tez robi na zawolanie i juz schudla 4 kg, robi wlasnie druga ture ale ona ma duzo do zrzucenia... ja mam nadzieje ze reszte schudne na wakacjach jak bede w pl- bo tam to moge jesc ile wlezie a i tak chudne
__________________
martusia1122 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 11:24   #12
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

martusia a mozesz mi podeslac ta na zawolanie ?plisss!!!
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:40   #13
martusia1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mullingar
Wiadomości: 473
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

katia wyslij mi adres maila na priva

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

katia tylko pamietaj ze przez pierwsze 6 tyg po porodzie nie powinno sie odchudzac ani cwiczyc.... Chyba 6 tyg....
__________________
martusia1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:41   #14
malou2008
Raczkowanie
 
Avatar malou2008
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 311
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Witajcie kochane
Melduje sie w nowej czesci

Widze,ze jak tylko Glam wrocila,polecialyscie jak burza z pisaniem,az z trudem Was nadrobilam

martudia,mamo oliwki oba domki rewelacyjne,sliczne!!!:lo ve:
My poki co nie myslimy o budowie domu w Pl,bardziej zastanawiamy sie nad kupnem domku tutaj lub w Kanadzie,gdzie mam nadzieje uda sie nam wyleciec w ciagu najblizszych 2lat

Co do odchudzania to powiem Wam ,ze juz tyle diet probowalam,a potem i tak wracalam do zlego odzywiania,ze w koncu stwierdzilam ,ze to bez sensu. 3miesiace przed zajsciem w ciaze bylam w Pl i poszlam do lekarza ,ktory napisal 'dla mnie',a raczej sporzadzil nowe,zdrowe menu.
Napisal tam,co moge jesc ,jak komponowac posilki,czego powinnam unikac.
W zyciu bym nie przypuszczala,ze to zadziala,bo jedzac to,co zapisal-w ogole nie czulam sie glodna. I tak w ciagu 2 miesiecy schudlam 10kg.
Nie wiem czy to duzo,czy nie.Ale bylam w szoku,bo jadlospis jest bogaty.
Po ciazy na pewno mi sie to przyda na zrzucenie wagi
Dlatego tez nigdy wiecej diet. Zdrowsze jedzenie,to caly sukcesMniejsze porcje,czestsze ich jedzenie i duzo plynow.
I powiem Wam ,ze przez 2miesiace nieraz skusilam sie na cos slodkiego,ale z umiarem...

No ale jak sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy,to troche o tym wszystkim zapomnialam,dogadzam sobie-co nie znaczy,ze nie jem zdrowo,bo i jem,ale od czasu do czasu slodkie,niezdrowe jedzonko tez potrzebne co nie?glupol ze mnie...
malou2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 12:02   #15
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

to i ja sie melduje!!
nie mam nawet chwili na pisanie, maly to co wyprawia to masakra. nawet na chwile go z oka spuscic nie moge, bo jak go odloze to za chwile w innej pozycju juz jest. przekreca sie na wszystkie mozliwe strony, podnosi tylek do gory jak jest na brzuchu i opiera sie o kolanka...


dziewczyny sliczne macie domki zycze wam abysie niedlugo w nich zamieszkaly
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 12:30   #16
martusia1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mullingar
Wiadomości: 473
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

sylwiatko ja to nawet projektu nie mam kupionego... tak ze za 6 lat moze w nim zamieszkam.... no chyba ze wygram w totka wczesniej
__________________
martusia1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:10   #17
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Cytat:
Napisane przez martusia1122 Pokaż wiadomość
sylwiatko ja to nawet projektu nie mam kupionego... tak ze za 6 lat moze w nim zamieszkam.... no chyba ze wygram w totka wczesniej

my na dzisiaj tez mamy kuponik i od niego zalezy czy wracamy do ie czy tez nie
wiec trzymajcie kciuki
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:26   #18
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

subskrybuje cobym mogła podczytywac hahah nieciężarna nie oczekujaca nie planujaca narazie a podczytująca aczkolwiek przez ostatni tydzien czuje sie jak w ciazy ale to chyba jakas grypa żołądkowa mdłości sranko i okres no plejada gwiazd poprostu
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:36   #19
mama Oliwki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 490
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

my już po spacerku ,ale dziś pogoda jest dziwna ,w słońcu ciepełko a jak zajdzie to zimno że szok i do tego ten wiatr.
Oliwka zjadła zupkę i była już taka padnięta że jej na śpiący już zmieniałam pampka .
Dziś mój tż obiecał że będzie w domu wcześniej tak ok.3 zobacze!?

Martusia domek bardzo ładny ,my nie chcieliśmy takiego dużego ,pewno macie fajną szeroką działkę bo na ten projekt to sporo potrzebujecie ,
u nas długo trwały poszukiwania ,bo nasza działka jest bardzo wąska i długa więc szukaliśmy domku żeby był i ładny z wierzchu i funkcjonalny w środku.
Ja bym Ci radziła nie likwidować sobie spiżarni na dole bo może się Ci bardzo przydać w przyszłości ,u nas właśnie brak takiego mi miejsca i pewno jakoś pod schodami zrobimy taką zabudowę na pierdołki np;odkurzacz i podobne rzeczy .
Mój tż ma do dyspozycii garaż ,ale i tam nie wiadomo ile miejsca nie ma.
Warto się dobrze zastanowić żeby wybrać projekt najbardziej przypominający ten wymarzony ,my jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni.
Fakt że dlatego że u nas dach tego domku jest troszke taki pokręcony to był bardzo drogi do roboty ,ale już jest gotowy a teraz jeszcze nas wiele wydatków czeka ,bo zawsze jak jesteśmy w Polsce i nawet jak robimy jakąś duperelkę to i tak to jest w tysiącach,ale mam nadzieję że może kiedyś zamieszkamy tam.
A my byśmy chcieli tak wziąśc kredytu 100 tyś lub góra 150 tyś tak na 15 lat ,żeby rata wynosiła nie więcej niż tysiąc złotych ,żeby po zjeżdzie do Polski można było ją spłacać ale boję się że możemy nie dostać tego kredytu bo ja tu nie pracuje a mój tż ma firmę tu ,lepiej jakby był tu zatrudniony u Irlandczyka i miał kontrakt ,we wrześniu może coś się dowiemy.


Ja od dziesięciu dni bazuję dietę na tej diecie Dukana i schudłam 2 kg ale bardzo mi brakuje ryżu i chociaż dziennie kromeczki chleba ,ale chcę schudnąć a mam do zrzucenia z 12 kg żebym tak naprawdę była zadowolona ze swojej figury ,najbardziej przeraża mnie ten mój brzuch ohydny wyglądam jak w 5 ,6 miesiącu ciąży

Malou a mogłabyś coś więcej napisać o tej cudnej twojej diecie co mówisz że nie czułaś głodu ,to co jadłaś?

Sylwia to masz w domu małego słodkiego urwiska ,
ty też pochwaliłabyś się domkiem
mama Oliwki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 14:21   #20
sylwiatkoo1
Zadomowienie
 
Avatar sylwiatkoo1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 746
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Niko wlasnie zasnal wiec mam chwile dla siebie, nie wiem co mu sie stalo, ale nie chcial spac w lozeczku, musialam go pozloyc do naszego lozka, glaskac i dopiero zasnal

dzisiaj u nas przepieknie, przed spaniem pieknie sie bawil w ogrodzie (swoimi skarpetkami )
zalanczam foto....tz chyba zasnal, musze isc sprawdzic, bo g o jeszcze cos pogryzie tyle juz tego cholerstwa lata w powietrzu...

co do domku to mamy taki
http://pprojekt.pl/projekt370-sasza_.html

zalezalo mi aby wszystko bylo na jednym pozniomie bo nienawidze schodow, coprawda ten domek jest z poddaszem uzytkowym, ale tam bedzie tylko jedno pomieszczenie dla tz i jego spotkan z kumplami.
__________________
NIKULECZEK

Ząbki
sylwiatkoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 14:29   #21
malou2008
Raczkowanie
 
Avatar malou2008
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 311
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

mama Oliwki moja dieta skladala sie z 4 posilkow dziennie i jednej przekaski(zazwyczaj jakis owoc albo jogurt)
Przykladowo na sniadanie jadlam:
1,2kromki pieczywa z wedlina drobiowa i pomidorem.Do tego herbate z cytryna.
Na drugie sniadanie:
Pieczywo z dorszem wedzonym plus dowolne warzywa. Kawa z mlekiem.
Obiad:
Ziemniaki gotowane +filet z kurczaka piieczony w folii z ziolami+dowolne warzywa+woda mineralna lub
2jajka sadzone z ziemniakami i kefirem.Kalafior gotowany.
Kolacja:
Papryka nadziewana pasta z serem bialym i tunczykiem+herbata.

I co jest fajne w tej diecie robisz zupy dietetyczne i mozesz je jesc w razie glodu.Jesz je oprocz tych 4posilkow,a nie zamiast ktoregos!!

Ja juz od tej pory od kiedy mam ta diete gotuje dietetyczne zupy.
Ogolnie rzecz biorac mozesz jesc:
Dowolne kasze,makarony,ryz,pieczy wo-ale bez ziaren slonecznika,soi,sezamu,ch leb razowy,graham,zytni.
Wszystkie rodzaje herbat i kaw,ale wszystko bez cukru;woda mineralna.
chudy drob,chude mieso czerwone,chude wedliny.
chude ryby:dorsz,mintaj,panga,s olatuńczyk wedzony,itd.
chude mleko,kefiry,jogurty,twar og,serki homogenizowane chude.
jajka-nie wiecej niz 2,3szt. tyg.
oliwa z oliwek,(2,3male lyzeczki na dzien)
warzywa,owoce,zupy,przypr awy.
Czego nie mozna:
Napoje gaz.,alkohol,soki owocowe(ja kupowalam bez cukru),kakao.
Biale pieczywo,biale bulki,musli i slodkie platki.
Wszelkie fast-foody:frytki,placki ziemniaczane.
Ryby w oleju,tlusty drob,wieprzowina,pasztety ,parowki(ja uwielbiam pasztety,dlatego tez je jadlam)
tluste mleko,sery zolte(kupowalam w wersji light),plesniowe,wedzone, tlusty twarog i poltlusty(ja kupowalam).
maslo,smietana,smalec,boc zek,groch,fasola,groszek z puszki,banany,winogrona,o woce w syropach,dzemy(ja jadlam niskoslodz.),owoce suszone,orzechy,majonez,c ukier,miod,slodycze.

No i to z grubsza tak wygladalo.
Oczywiscie mialam rozpisane dokladnie ile czego,co i jak.
Uff....ide sie czegos napic,bo sie rozpisalam
malou2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 14:49   #22
martusia1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mullingar
Wiadomości: 473
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

sylwiatko mamy ten projekt w ulubionych no to trzymamy kciuki za wygrana

mamo oliwki no wlasnie chcemy zabudowac schody i zrobic schowek pod schodami i jak zrezygnujemy z pokoju to bedzie duza kuchnia i jadalnia... moze wtedy w kuchni zrobimy jakas spizarke, no i kotlownie bedziemy robic za garazem, wiec bedzie wolne pomieszczenie... to takie wstepne pomysly
__________________
martusia1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 15:43   #23
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

SYLWIA,MAMO OLIWKI,MARTUSIA jak wam zazdroszcze tych planow domkow my dopiero zaczynami zbierac na domek lub mieszkanie a u nas wlasnie w mojej miescinie czesto jest okazja kupic tanio mieszkanie no ale i tak nie mamy takiej az gotowki a kredyt to tragedia bo nie wezme 150 tys zeby oddac 285 tys

a my juz po wazeniu maly wazy 6,250 i ma 62 cm kurcze jak on szybko rosnie
SYLWIA widze ze NIKOS sie opalal
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 15:57   #24
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Hej babole.

My po wizycie u lekarza, to alergia pokarmowa. Najprawdopodobniej na mleko krowie (podawałam mu jedynie jogurciki dla dzieci).

Co do domków to też Wam zazdroszczę... my jesteśmy niezdecydowani - co chcemy i co najważniejsze - gdzie. Czy w Polsce czy Irlandii... czy może w Norwegii.

Ok, zmykam wysmarować małego smarowidłami
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:18   #25
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

hejka melduje sie jako ostatnia

nasmarowalyscie tyle ze juz zapomnialam...na temat domkow sie nie wypowiadam poza tym ze sliczne sa te co powklejalyscie. no i zycze powowdzenia wszystkim budujacym sie zeby jak najszybciej ukonczyly budowe, urzadzily i przeprowadzily sie szczesliwie

Sylwiako Nikos jak zawsze uroczy, no ale normalnie te zdjecia w garniturku od chrztu to mnie na kolana powalily

Heksa wspolczujemy zieciowi i narzeczonemu... i co kazala ci dr wyeliminowac totalnie krowie mleko i przetwory? na jak dlugo?

Katia photoshop? nie wierze i tyle

Elcia super ze Szymek tak ladnie sie rozwija i rosnie

co do diet to tez nie bede glosu zabierac, spojrzalam w necie na tego ducana i chyba w zyciu bym tak nie mogla, nie lubie miecha i tyle a nabial- ile mozna...ja bym chciala jeszcze 1.5 kilo schudnac i zeby to zeszlo z okolic dolnego brzucha bo mi wystaje nieco albo gdyby tak mozna bylo przesunac ta wypuklosc z brzucha na tylek to juz bym nic nie mowila, bo na chwile obecna to brzuch mi wystaje bardziej niz doopa. Eve ja bym chciala strasznie wlasnie taki tylek jak opisujesz
no a w ogole co ja o jakichkolwiek dietach mowie, najpierw trzeba by bylo zrezygnowac ze slodyczy a trudno sie pozbawiac jedynej przyjemnosci w zyciu...
no i juz zapomnialam co jeszcze mialam pisac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2010-04-29 o 16:23
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:25   #26
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

melduje sie i spadam do zabawy

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

aha...ja jestem z tych dooopiastych i wcale mi to nie przeszkadza...
wrecz przeciwnie... bardzo lubie moj tyłeczek ala J.LO hihihihi
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:29   #27
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

aaa jeszcze mialam pisac, Pcnesia- ja nadal sypie wlosami i juz serio mam schizy ze mi lyse placki przeswituja... biore vitapil juz chyba z 3 miesiace,stosuje ta maske henna treatment wax, zele dermena wykonczylam 2, dzis kupilam jakis tonik i szampon z kofeina na wypadanie i generalnie to jestem zalamana...pocieszam sie tylko ze jak mi juz zaczna odrastac wlosy po tych terapiach intensywnych to w miesiac bede miala do pasa i grube jak lina okretowa o ile nie wylysieje do konca i nie zostane calkowicie bezwlosa wczesniej
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:36   #28
Velvet Lady
Raczkowanie
 
Avatar Velvet Lady
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Waterford City
Wiadomości: 151
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Witajcie!
Długo mnie nie było, ale usprawiedliwienie tylko jedno - brak czasu za to duzo pracy, i jednej i drugiej, ale nie będę narzekać...
Widze że nowy wątek mamy, nie wiem ile on będzie trwac, ale może doczekam się urodzić w tym wątku ? ( ale to brzmi?! )

Co u mnie nowego? A więc zaczęłam 4 miesiąc, jestem ciągle głodna, co mnie już denerwuje, bo sama nie mam ochoty ciągle jesc ale w brzuchu mi tak burczy i kotłuje że nie można wytrzymac i trzeba cos przegryźć. Nie myślalam tylko ze to takie uciazliwe?
Brzuszek mi zaczal momentalnie rosnac, jeansy poszły w odstawkę, a do pracy kupiłam sobie takie biurowe ciązowe spodnie które są mega wygodne. ( polecam Dorothy Perkins jak któras musi byc w pracy na "biurowo").
We wtorek byłam w szpitalu na "early pregnancy talk" i uczyli nas cwiczen na tych pilkach. Jak wrocilam to do razu wyciagnelam swoja i zamierzam jej zaczac uzywac.
Oprócz ciągłego burczenia innych objawów narazie brak. Myśle że na pierwsze ruchy za wczesnie, choc czasem mysle jakby mi cos tam tak "bulgocze". A Wy kiedy poczułuście pierwsze ruchy?
Velvet Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:38   #29
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

mamy problemor bo nie moge juz nic dodawac na pierwsza strone!!! juz mam za duzo znakow wiec trzeba przeniesc galerie dzieciakow do ktoregos z postow.... moze do 2 bo nam sie Katia wtredolila moze poprowadzisz galerie???
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:45   #30
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: IRLANDZKIE MAMUSKI - NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz. II

Pakusia Prosilam o wybaczenie....
jak by co to wal do mnie na priva co mam robic -no problemo
martusia dziekuje za dietke
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.