TŻ Siostry - potrzebuję porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-09, 08:34   #1
liv111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50

TŻ Siostry - potrzebuję porady


Tak, ja wiem że znowu smecę - ale kogo mam pytac o radę jak nie Was?

Od początku:
Mam siostrę (właściwie dwie, ale o jednej bedzie mowa). Siostra (zwana Młodą) ma lat 22, studiuje socjologię, pracuje jako asystentka w duzej firmie. Dziewczyna jest mądra, zaradna, błyskotliwa i urocza. Dwa lata temu rozstała się z facetem, z którym była 3 lata i wręcz chorobliwie przezyła tamto rozstanie.
Od tamtej pory jej życie uczuciowe ograniczało się do jakichś niezobowiązujących flirtów, wypadów do kina i niczego więcej. Na pytania typu, dlaczego nie da któremuś z "bliskich kolegów" szansy, odpowiadała nieustannie, że "nie bo nie".
Razem z naszą drugą siostrą zauważyłyśmy, że od kiedy ja zaczęłam planować ślub, Młoda uzłośliwiła się na świat i na mnie. Raz nawet nie omieszkała mi wykrzyczeć, że to nie jest normalne, ze tak szybko zachciało mi się za mąż wychodzić...
W czerwcu Młoda na jakimś wypadzie ze znajomymi pod namioty poznała niejakiego C.
C. jest miły, sympatyczny i bardzo pogodny - jakoś cięzko się nudzić w jego towarzystwie.
Po tamtym spotkaniu C. bardzo "zaprzyjaźnił się" z przyjacielem Młodej - niejakim J.
C. zaczął pojawiać sie u Młodej razem z J. W trójkę chodzili na spacery, baseny, szaleli na imprezach.
Wczoraj z moim TŻ jechalismy do jego rodziców i Mlodą mieliśmy wziąć ze sobą. Młoda wcześniej doniosła nam, że zabiera C. i J. co nie było nowością ani dla mnie, ani dla TŻ, ani dla moich przyszłych teściów - jakos od dawna jeździmy do rodziców ze znajomymi.
Większe zdziwienie pojawiło się kiedy Młoda w samochodzie obwiesciła nam, że kilka dni temu zdecydowali się na bycie z C.
I tak oto C. stał się nowym TŻ mojej Siostry.
I tu mały problem sie pojawia...
C. jest ok, ale... ma 17 lat.

Próbowałam z Młodą rozmawiać, ale Jej argumenty przemawiające za C. lekko mnie "rozwaliły". Otóż wg. Młodej, C. ma same zalety - szalony, pogodny, spontaniczny. A oprócz tego: "jest bardziej dojrzały niż wskazuje Jego metryka, bo przecież pali, pije piwo (sic!!!) i rewelacyjnie całuje"...
Ręce mi opadły!!!

W nocy zadzwoniłam do J. (bo czasem mam wrażenie, że jako przyjaciel Młodej, zna ją lepiej ode mnie) i spytałam o całą akcję. Nie chciał się wypowiadać, bo jak się przyznała "kocha Młodą od tak dawna, że nie zamierza rozmawiac o Jej związkach).

No i sytuacja nieco patowa...

Z TŻ doszliśmy do wniosku, że Młoda nie wie co robi, a robi to tylko na przekór swiatu i nam - bom ja w związku i z decyzją o szybkim ślubie. To i ona zrobi coś na opak.

Tylko, że szkoda dziewczyny.
Co robić?
__________________
Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś; musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.


ZAKOCHANA, KOCHANA, KOCHAJĄCA...
liv111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:41   #2
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

ale własciwie dlaczego ci jej szkoda?
nawet jesli jest to jej fanaberia,wybryk,zabawa,b unt...to jej zycie, jej sprawa i pewnie przejdzie jak katar
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:42   #3
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

mozeby tak nie wtracac sie w cudze związki?...
sama pisalas ze ten cały C. jest pogodny, miły sympatyczny, nie wspomniałas o ani jednej jego wadzie (bo picie i palenie jesli z umiarem to nie taka tragedia skoro siostra nie ma nic przeciwko), wiec o co chodzi? o to ze ma 17 lat? to jest JEDYNY argument?

a jesli chodzi o J., no cóż nikogo nie mozna zmusic do uczucia, a ty nie powinnas siostrze wybierac partnerów...
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:47   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez liv111 Pokaż wiadomość
Tak, ja wiem że znowu smecę - ale kogo mam pytac o radę jak nie Was?

Od początku:
Mam siostrę (właściwie dwie, ale o jednej bedzie mowa). Siostra (zwana Młodą) ma lat 22, studiuje socjologię, pracuje jako asystentka w duzej firmie. Dziewczyna jest mądra, zaradna, błyskotliwa i urocza. Dwa lata temu rozstała się z facetem, z którym była 3 lata i wręcz chorobliwie przezyła tamto rozstanie.
Od tamtej pory jej życie uczuciowe ograniczało się do jakichś niezobowiązujących flirtów, wypadów do kina i niczego więcej. Na pytania typu, dlaczego nie da któremuś z "bliskich kolegów" szansy, odpowiadała nieustannie, że "nie bo nie".
Razem z naszą drugą siostrą zauważyłyśmy, że od kiedy ja zaczęłam planować ślub, Młoda uzłośliwiła się na świat i na mnie. Raz nawet nie omieszkała mi wykrzyczeć, że to nie jest normalne, ze tak szybko zachciało mi się za mąż wychodzić...
W czerwcu Młoda na jakimś wypadzie ze znajomymi pod namioty poznała niejakiego C.
C. jest miły, sympatyczny i bardzo pogodny - jakoś cięzko się nudzić w jego towarzystwie.
Po tamtym spotkaniu C. bardzo "zaprzyjaźnił się" z przyjacielem Młodej - niejakim J.
C. zaczął pojawiać sie u Młodej razem z J. W trójkę chodzili na spacery, baseny, szaleli na imprezach.
Wczoraj z moim TŻ jechalismy do jego rodziców i Mlodą mieliśmy wziąć ze sobą. Młoda wcześniej doniosła nam, że zabiera C. i J. co nie było nowością ani dla mnie, ani dla TŻ, ani dla moich przyszłych teściów - jakos od dawna jeździmy do rodziców ze znajomymi.
Większe zdziwienie pojawiło się kiedy Młoda w samochodzie obwiesciła nam, że kilka dni temu zdecydowali się na bycie z C.
I tak oto C. stał się nowym TŻ mojej Siostry.
I tu mały problem sie pojawia...
C. jest ok, ale... ma 17 lat.

Próbowałam z Młodą rozmawiać, ale Jej argumenty przemawiające za C. lekko mnie "rozwaliły". Otóż wg. Młodej, C. ma same zalety - szalony, pogodny, spontaniczny. A oprócz tego: "jest bardziej dojrzały niż wskazuje Jego metryka, bo przecież pali, pije piwo (sic!!!) i rewelacyjnie całuje"...
Ręce mi opadły!!!

W nocy zadzwoniłam do J. (bo czasem mam wrażenie, że jako przyjaciel Młodej, zna ją lepiej ode mnie) i spytałam o całą akcję. Nie chciał się wypowiadać, bo jak się przyznała "kocha Młodą od tak dawna, że nie zamierza rozmawiac o Jej związkach).

No i sytuacja nieco patowa...

Z TŻ doszliśmy do wniosku, że Młoda nie wie co robi, a robi to tylko na przekór swiatu i nam - bom ja w związku i z decyzją o szybkim ślubie. To i ona zrobi coś na opak.

Tylko, że szkoda dziewczyny.
Co robić?
Jest dorosła. Niech sobie robi, co chce. Ty nic nie powinnaś robić, bo takim wtrącaniem się jeszcze popsujesz sobie relację z siostrą. A chyba nie warto, co?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:52   #5
ineskaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podziemia PL
Wiadomości: 13
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Sytuacja dosc skomplikowana.... Ale, chociaz niechetnie, to jednak zgodze sie z opinia wczesniej. Dziewczyna przezyla rozstanie. Pewnie wini za to caly swiat. Jest rozgoryczona, skrzywdzona i boi sie komus zaufac. Skoro znalazla kogos kto ja rozsmiesza, z kim jest jej dobrze to dlaczego miałaby to zmieniac?? Moze dajcie jej troche czasu. Boi sie zaufac komus starszemu (bo glownie o wiek tu chodzi)... Moze z czasem cos sie zmieni. Nabierze pewnosci siebie. Jedna sprawa mnie nurtuje....skoro ten J. To jej przyjaciel i mowisz ze on ja kocha to czy powiedzial jej to?? Nie przejmuj sie siostra, a sama ciesz sie nadchodzacym slubem. Powiedz siostrze ze jestes szczesliwa i chcesz zeby ona dzieliła to szczescie z Toba ) Zycze powodzenia i daj znac jak sie potoczyly losy
ineskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:53   #6
jajagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 97
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Liv, skoro sama piszesz, że Młoda robi to światu na przekór, to jasne jak słońce, że im bardziej będziecie się wtrącać i starać ją od pana C. odsunąć, to tym bardziej ona będzie szła w zaparte, choćby nawet wbrew sobie. Niech robi co chce. Dopóki nikomu się krzywda (sorry, panie J.... ) nie dzieje, to dajcie jej spokój.
jajagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 08:56   #7
liv111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
ale własciwie dlaczego ci jej szkoda?
nawet jesli jest to jej fanaberia,wybryk,zabawa,b unt...to jej zycie, jej sprawa i pewnie przejdzie jak katar
Niestety już ja znam te Jej "katary", skoro określiła C. mianem partnera (co nie zdarzyło się od względem żadnego osobnika płci brzydkiej), to albo bedzie poważnie, albo złosliwie i też poważnie
Znam Siostrę na wylot - fanaberie u niej objawiają się inaczej...

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
sama pisalas ze ten cały C. jest pogodny, miły sympatyczny, nie wspomniałas o ani jednej jego wadzie (bo picie i palenie jesli z umiarem to nie taka tragedia skoro siostra nie ma nic przeciwko), wiec o co chodzi? o to ze ma 17 lat? to jest JEDYNY argument?

a jesli chodzi o J., no cóż nikogo nie mozna zmusic do uczucia, a ty nie powinnas siostrze wybierac partnerów...
Bo jest pogodny i miły - jak każdy 17-latek mający sieczkę zamiast mózgu w głowie. Wady - dla mnie picie 4-5 piw przez 17-latka to wada, dla mnie paczka papierosów kupiona w ukryciu i wypalona przez 17-lataka to wada.

Nie chcę się wtrącać - jakbym chciała to zabrałabym Siostrę wczoraj na rozmowę w cztery oczy i wyrzuciła jej to wszystko a nie pisała do Was...

Nie chcę też oceniać, ale ZNAM moją Siostrę. Wiem jaka jest, jaki ma charakter i jaką wrażliwość. I wiem, że chłopak, który zawala szkołę, wagaruje, powtarza klasy, sciga się (bez prawa jazdy) z kuplami samochodami rodziców, kiedy uda mu się zawinąć kluczyki w środku nocy, to nie jest materiał na TŻ dla Młodej. Więcej, to nawet nie jest materiał na fanaberię Młodej.

C. jest ok jako kolega siedzący przy ognisku. Jako kolega do pogrania w siatkówkę. Ale nic więcej
__________________
Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś; musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.


ZAKOCHANA, KOCHANA, KOCHAJĄCA...
liv111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 08:59   #8
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Siostra jest dorosła. Jesteś pewna że ten związek to tylko taki na pokaz?
Nic nie zrobisz w takiej sytuacji, bo takie wtrącanie się niewiele ci da. Siostra zrobi co będzie chciała, to jej życie, jej uczucia, jej sprawy. Ty możesz tylko doradzić, jak będzie pytała o zdanie.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:08   #9
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

To jest jej życie, możesz jej jedynie doradzić, ale nie za nią decydować, który facet jest odpowiedni. Może okaże się innym chłopakiem niż nam tu przedstawiasz i młoda będzie z nim szczęśliwa. Daj im czas na rozwinięcie związku. WYdaje mi się, że trochę zbyt surowo oceniasz siostrę i jej chłopaka.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:12   #10
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

liv- ja i tak dalej nie rozumiem dlaczego "bijesz na alarm"
nawet jeśli się sparzy po raz kolejny... masz jakąś gwarancję ze np. 26;letni abstynent z wyznaczonymi celami w zyciu jej nie skrzywdzi ? masz pewność ze twoj narzeczony nie zostawi cie za 20 lat dla pieknej i młodej 20 latki?
nigdy pewnosci nie ma

daj jej byc szczesliwą na jej sposob a jak się sparzy bądź przy niej i trzym aj za reke tyle czasu i tyle razy ile bedzie trzeba
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:12   #11
liv111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez ineskaka Pokaż wiadomość
Jedna sprawa mnie nurtuje....skoro ten J. To jej przyjaciel i mowisz ze on ja kocha to czy powiedzial jej to?? Nie przejmuj sie siostra, a sama ciesz sie nadchodzacym slubem. Powiedz siostrze ze jestes szczesliwa i chcesz zeby ona dzieliła to szczescie z Toba ) Zycze powodzenia i daj znac jak sie potoczyly losy
O to samo spytałam J.
Mówił, wyznawał, zasypywał kwiatami i cierpliwie czekał. A Siostra powtarzała, że miłość jej nie w głowie, że zakochiwać sie nie chce, że związków nie potrzebuje. Więc J. sobie trwał i czekał i wspierał.

A co do życzenia szczęścia - i sobie i Jej życzę.
Tyle, że w swoje wierzę bezgranicznie. A w Jej uwierzyć nie mogę.
__________________
Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś; musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.


ZAKOCHANA, KOCHANA, KOCHAJĄCA...
liv111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 09:12   #12
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Jasne mozesz z nia porozmawiac, tylko pytanie czy odniesie to zamierzony skutek? Lepiej ignorowac jej zachowanie i zajac sie wlasnym slubem.
Poczekaj, on szybko jej sie znudzi.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:13   #13
liv111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
liv- ja i tak dalej nie rozumiem dlaczego "bijesz na alarm"
nawet jeśli się sparzy po raz kolejny... masz jakąś gwarancję ze np. 26;letni abstynent z wyznaczonymi celami w zyciu jej nie skrzywdzi ? masz pewność ze twoj narzeczony nie zostawi cie za 20 lat dla pieknej i młodej 20 latki?
nigdy pewnosci nie ma

daj jej byc szczesliwą na jej sposob a jak się sparzy bądź przy niej i trzym aj za reke tyle czasu i tyle razy ile bedzie trzeba
Byłam, jestem i będę.
Ale jakoś niekoniecznie lubie patrzeć na to jak ludzie mi bliscy popełniają głupstwa.
__________________
Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś; musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.


ZAKOCHANA, KOCHANA, KOCHAJĄCA...
liv111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:16   #14
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Chcialam jeszcze cos dodac, odnosnie pana J.
Twojej siostrze moze sie odmienic, jak on przestanie o nia zabiegac i pojawi sie konkurencja.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:26   #15
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Nic nie rób Twoja siostra jest już dorosła jeśli to nie chłopak dla niej to sama to zrozumie. A nawiasem mówiąc mój TŻ też miał dziewczyny starsze od siebie, a jego kolega był ze starszą dziewczyną ok. 4 lat. Więc dlaczego nie dasz szansy temu zauroczeniu? A jeśli to jest bunt to niech się pobuntuje
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:27   #16
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Ale w czym problem? W tym, że twoja siostra jest w związku z 17latkiem?? A niech sobie dziewczyna robi co chce, nie uszczęśliwiaj jej na siłę. Zachowujesz się jak matka wybierająca jej facetów. Jeżeli robi to na pokaz, to szybko jej się znudzi jeżeli nie będziesz się wtrącała. Zajmij się własnym ślubem.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:29   #17
ineskaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podziemia PL
Wiadomości: 13
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez liv111 Pokaż wiadomość
O to samo spytałam J.
Mówił, wyznawał, zasypywał kwiatami i cierpliwie czekał. A Siostra powtarzała, że miłość jej nie w głowie, że zakochiwać sie nie chce, że związków nie potrzebuje. Więc J. sobie trwał i czekał i wspierał.

.
Zauwaz ze odpowiedzialas na swoje obawy.... Siostra milosci nie chce a zwiazki jej nie w glowie czyli traktuje to jako chwilowe oderwanie sie od problenow zabawe, odskocznie daj jej czas zobaczysz zrozumie pewnego dnia ze to nie dla niej.
ineskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:37   #18
jajagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 97
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Chciałabym taką siostrę jak Ty, Liv....
Myślę, że skoro wyczuwasz, że ona robi to na opak, na złość Wam (ma na to wpływ Wasz ślub - swoją drogą, gratulacje ), to jak zaciśniecie zęby i będziecie udawali, że Was to nie obchodzi, to tym szybciej się znudzi. Trochę jak z dzieckiem. Jak widzi, że jego histeria robi na kimś wrażenie to tym bardziej szopki odstawia. Trzeba zignorować. Wtedy to przestaje być zabawne.
A co do pana J. to Merys ma rację.
jajagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:41   #19
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 365
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

ja podobnie myślę nie warto jej mówić zostaw to nie dla ciebie, bo to się obróci przeciwko tobie, zrobi na przekór.... A tak samo jej minie... Chyba a jak nie to będziesz miała szwagra 17 latka Spoko spoko myślę że to taka odskocznia w jej przypadku
blekitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 10:23   #20
liv111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez jajagna Pokaż wiadomość
Chciałabym taką siostrę jak Ty, Liv....
Myślę, że skoro wyczuwasz, że ona robi to na opak, na złość Wam (ma na to wpływ Wasz ślub - swoją drogą, gratulacje ), to jak zaciśniecie zęby i będziecie udawali, że Was to nie obchodzi, to tym szybciej się znudzi. Trochę jak z dzieckiem. Jak widzi, że jego histeria robi na kimś wrażenie to tym bardziej szopki odstawia. Trzeba zignorować. Wtedy to przestaje być zabawne.
A co do pana J. to Merys ma rację.
Najpierw podziękuję za gratulację
Co do Siostry bedę starała się ignorować - przynajmniej dopóki swojego "związku" nie zacznie mi narzucać.
Myślę, tylko, że szkoda Jej czasu na takie akcje jak Pan C.

Ale jak mówicie: TO NIE JEST MOJE ŻYCIE...
__________________
Każdy człowiek został wezwany do tego, by być kimś; musi on jednak zrozumieć dobrze, że aby zrealizować swoje powołanie, może być tylko jedną osobą: sobą.


ZAKOCHANA, KOCHANA, KOCHAJĄCA...
liv111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:38   #21
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Już swoje powiedziałaś. Dziewczyna ma 22 lata, nie możesz jej matkować. Nie uchronisz jej przed błędami. Sparzy się parę razy, to się nauczy. Jeśli nie szkoda jej życia na szczeniaka to znaczy, że musi jeszcze dostać kopa w dupę. Może wtedy dorośnie.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:08   #22
amavi
Raczkowanie
 
Avatar amavi
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 209
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

droga autorko posta, mam znajomych w identycznej sytuacji. On 18 lat, ona 22. Są ze sobą już jakieś 2 lata i wszystko na prawdę między nimi doskonale się układa. Owszem na początku ze znajomymi niezbyt przychylnie patrzyliśmy na ten związek, ale jak się okazało jest on niezwykle silny i nie było czym się przejmować
także mam nadzieję, że Twojej siostrze również będzie dobrze układało się w tym związku, bo jak widać w miłości taka różnica wieku nie przeszkadza
__________________

Pokaż, że jesteś silniejsza od problemów.

amavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:01   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez liv111 Pokaż wiadomość
Tak, ja wiem że znowu smecę - ale kogo mam pytac o radę jak nie Was?

Od początku:
Mam siostrę (właściwie dwie, ale o jednej bedzie mowa). Siostra (zwana Młodą) ma lat 22, studiuje socjologię, pracuje jako asystentka w duzej firmie. Dziewczyna jest mądra, zaradna, błyskotliwa i urocza. Dwa lata temu rozstała się z facetem, z którym była 3 lata i wręcz chorobliwie przezyła tamto rozstanie.

Jeśli dobrze rozumiem, weszła w związek jako 17to latka, 2 lata była sama i teraz ma 22 i oznajmiła że "chodzi" z 17to latkiem?
Jeśli dobrze rozumiem, to... jej sprawa. Może ten 17to lat ma w sobie to COŚ co Twojej siostrze odpowiada. na razie różnica jest wyraxna, ale za parę, pareńaście lat nie będzie jej znać.



Od tamtej pory jej życie uczuciowe ograniczało się do jakichś niezobowiązujących flirtów, wypadów do kina i niczego więcej. Na pytania typu, dlaczego nie da któremuś z "bliskich kolegów" szansy, odpowiadała nieustannie, że "nie bo nie".

A po co w ogóle się pytaliście? obowiązek jakiś jest mieć chłopka, czy co?
I tak grzecznie odpowiadała.


Razem z naszą drugą siostrą zauważyłyśmy, że od kiedy ja zaczęłam planować ślub, Młoda uzłośliwiła się na świat i na mnie. Raz nawet nie omieszkała mi wykrzyczeć, że to nie jest normalne, ze tak szybko zachciało mi się za mąż wychodzić...

Może się uzośliwiła nie przez Twój ślub, tylko o Wasze wtrącanie nosa w jej sprawy?
A że akurat Ty patrzysz na życie przez pryzmat swojego ślubu- to Ci tak wyszło, że jedno ma niby związek z drugim

W czerwcu Młoda na jakimś wypadzie ze znajomymi pod namioty poznała niejakiego C.
C. jest miły, sympatyczny i bardzo pogodny - jakoś cięzko się nudzić w jego towarzystwie.
Po tamtym spotkaniu C. bardzo "zaprzyjaźnił się" z przyjacielem Młodej - niejakim J.
C. zaczął pojawiać sie u Młodej razem z J. W trójkę chodzili na spacery, baseny, szaleli na imprezach.
Wczoraj z moim TŻ jechalismy do jego rodziców i Mlodą mieliśmy wziąć ze sobą. Młoda wcześniej doniosła nam, że zabiera C. i J. co nie było nowością ani dla mnie, ani dla TŻ, ani dla moich przyszłych teściów - jakos od dawna jeździmy do rodziców ze znajomymi.
Większe zdziwienie pojawiło się kiedy Młoda w samochodzie obwiesciła nam, że kilka dni temu zdecydowali się na bycie z C.
I tak oto C. stał się nowym TŻ mojej Siostry.
I tu mały problem sie pojawia...
C. jest ok, ale... ma 17 lat.

Próbowałam z Młodą rozmawiać, ale Jej argumenty przemawiające za C. lekko mnie "rozwaliły". Otóż wg. Młodej, C. ma same zalety - szalony, pogodny, spontaniczny. A oprócz tego: "jest bardziej dojrzały niż wskazuje Jego metryka, bo przecież pali, pije piwo (sic!!!) i rewelacyjnie całuje"...
Ręce mi opadły!!!

Coraz bardziej podejrzewam, ze "młoda" sobie z Ciebie (Was) jaja robi, a Ty(Wy) łykasz jak młoda gęś

W nocy zadzwoniłam do J. (bo czasem mam wrażenie, że jako przyjaciel Młodej, zna ją lepiej ode mnie) i spytałam o całą akcję. Nie chciał się wypowiadać, bo jak się przyznała "kocha Młodą od tak dawna, że nie zamierza rozmawiac o Jej związkach).

No i sytuacja nieco patowa...

Z TŻ doszliśmy do wniosku, że Młoda nie wie co robi, a robi to tylko na przekór swiatu i nam - bom ja w związku i z decyzją o szybkim ślubie. To i ona zrobi coś na opak.

Tylko, że szkoda dziewczyny.
Co robić?
Było się nie wtrącać w jej spray, nie nękać "czemu nie dasz szansy" to byście nie mieli tego zmartwienia.
A tak, naważyliście piwa to je pijcie.
Ona ma dopiero 22 lata i nie ma obowiązku być z kimkolwiek skoro jej dobrze było na tym etapie w niezobowiązujących układach koleżeńskich.
Po co miała dawać komuś szanse jak nie czuła do nikogo "woli bożej"? Na siłe miała w związek wchodzić? mam wrażenie że ona ma więcej oleju w głowie niz Wy wszyscy razem wzięci.

A jeśli nawet postanowiła być z 17to latkiem- jej sprawa.
A może to naprawdę jest materiał na świetnego TZta na zawsze?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:10   #24
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez liv111 Pokaż wiadomość
Byłam, jestem i będę.
Ale jakoś niekoniecznie lubie patrzeć na to jak ludzie mi bliscy popełniają głupstwa.
tego nie uniknie raczej nikt, ty miałas swoje błedy i zapewne bedziesz jeszcze miec, ja miałam i pewnie jeszcze jakies popełnie, ona tak samo
i zawsze "decyzja oswojenia niesie ryzyko łez"

aha - i czytając twoje poprzednie wątki chciałam zyczyc naj na nowej drodze zycia tak zbaczając z tematu
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:11   #25
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Słuchaj to jej życie, skoro ona widzi w nim same zalety-to fakt to ze pali i pije w jego wieku straaasznie świadczy o jego dorosłości to nich sobie będzie z nim. Rozumiem, ze się martwisz, ale to jej życie w koncu. Skoro zdecydowała sie na związek to "chyba" wie co robi.
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:43   #26
Irbisia
Raczkowanie
 
Avatar Irbisia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 137
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Wydaje mi się, że siostra chce zwrócić na siebie uwagę. Nie interesuj się jej "związkiem" a zapewne samej szybko się znudzi i dojdzie do wniosku, że to błąd.
PS. Gratulacje i szczęścia życzę na nowej drodze życia
Irbisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 15:01   #27
conslusion
Rozeznanie
 
Avatar conslusion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 586
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Jedyne, co możesz zrobić, to wyrazić swoje zdanie na ten temat (co zdaje się już zrobiłaś) i tyle.
Reszta należy i zależy od niej. Ludzie uczą się na błędach, ale tylko swoich.
conslusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 15:11   #28
czarna1985
Raczkowanie
 
Avatar czarna1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UĆ
Wiadomości: 467
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Cytat:
Napisane przez liv111 Pokaż wiadomość
Co robić?

Nie wtrącać się w jej związki... Nie ma 15 lat i powinna wiedzieć co robi i na co się decyduje... Możesz jej powiedzieć, tylko delikatnie bo możesz zyskać wroga, co o tym myślisz i nic więcej nie zrobisz...
__________________
PODZIWIAM TEGO, KTO ZAPROJEKTOWAŁ MÓJ ŻYCIORYS...GRATULUJĘ WYOBRAŹNI
czarna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 18:24   #29
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

A ja mam wrażenie, że to tylko na pokaz. Skoro sama piszesz, że siostra jest mądra i zaradna <sama użyłas takich słów>, to nie wydaje mi się, żeby ktoś taki jak C. jej imponował.
A nawet jeśli by tak było...to jej sprawa. Sama prędzej czy później przejrzy na oczy, chyba że ten C.okaże się rzeczywiście duużo dojrzalszy niż myślisz.A może to ten jedyny?
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:19   #30
_wirginia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 497
Dot.: TŻ Siostry - potrzebuję porady

Myślę, że nie powinnaś się wtrącać. Twoja siostra jest dorosła i może robić, co chce i z kim chce. Nie robi nic złego, więc nie wiem w czym masz problem. Zajmij się swoim życiem .
_wirginia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.