Kiedy pierwsza tabletka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-18, 10:21   #1
aledra7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97

Kiedy pierwsza tabletka


Dziewczyny szukałam takiego tematu ale nie znalazłam więc postanowiłam napisać.
Mam taką sytuację, w piątek 11-go kwietnia wziełam pierwszą tabletkę anty. było to moje pierwsze opakowanie, wczoraj kochałam się z chłopakiem, jednak nie kończył we mnie. Tabletki przyjmuję regularnie o stałej porze ale zastanawia mnie jedna rzecz, pierwszą tabletkę wzięłam w dni kiedy pojawiło się normalne krwawienie miesiączkowe, jednak dzień wcześniej miałam bardzo delikatne plamienie a nawet bardziej brudzenie to było bo było bardzo skąpe. Czy w związku z tym wzięłam pierwszą tabletkę w dobrym dniu? czy jestem zabezpieczona przed ciążą? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
aledra7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:04   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

Jesteś zabezpieczona. Tabletkę należy wziąć w pierwszym dniu miesiączki, nie plamienia. Ty tak zrobiłaś, także nie masz powodów do niepokoju.
Jesteś chroniona od 1 tabletki, teraz przyjmujesz 8. Spokojnie możecie kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 12:14   #3
aledra7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

dziękuję za odpowiedź, czyli pierwszy dzień okresu to pierwszy dzień krwawienia a nie plamienie? bo już spotkałam się z różnymi wersjami i stąd moje obawy
aledra7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 20:51   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

Pierwszy dzień krwawienia czyli miesiączki.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:26   #5
Iwona3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 21
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

Hej pisałam tu kiedyś na innym wątku swoją historię i podejrzenia lekarza ogólnego dotyczace endometriozy. 16.04wreszcie doczekałam się wizyty u ginekologa. A tu rano niespodzianka okres przyszedł tydzień wcześniej. Więc z racji tego nie byłam dziś badana a jedynie został przeprowadzony ze mną dokładny wywiad. I zostały mi przepisane leki Lesine i Mefacit. Dostałam także skierowanie na usg(na którym także lekarka napisała Endometrioza) lecz termin jest dopiero na połowę maja. A do ginekologa mam się zgłosić ponownie za 2tygodnie (30.04)wtedy zostanę zbadana. Tak próbuje rozszyfrować jak stosować ten Mefacit i Lesine gdyż nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Mogę prosić Was o pomoc?
W pierwszy dzien okresu tzn16.04 zaczynam brać Lesine 21 dni tzn aż do 6.05 i po tym okresie powinna nadejść miesiączka.Natomiast Mefacit zaczynam brać 3dni przed spodziewanym okresem tzn od 4do6 maja. No i potem 7 dni przerwy tzn 7-13 maja. A od 14 maja od nowa cały szereg powtórzyć? tzn 21dni Lesine i 3dni Mefacit? Bo z tego co rozumuje to przez 3dni mam brać i Lesine i Mefacit?
Iwona3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 07:25   #6
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

zacznijmy od tego. z jakiego celu zostaly ci przepisane tabletki antykoncepcyjne? chcialas zabezpieczenia czy to jest terapia?

tabletki bierze sie w I dzien krwawienia, przez 21 dni, potem jest 7 dni przerwy i w 8 dniu zaczynasz kolejne tabletki.
jesli lekarz wypisal ci kilka opakowan to raczej zebys je kontynuowala

mefacit - znalazlam teraz, to leki przeciwbolowe- moze lekarz wspomnial czy masz je zazywac doraznie w razie dolegliwosci bolowych?
i tak idziesz na wizyte 30.04. to sie dopytaj lekarza. nowe opakowanie zaczniesz w maju. poki co stosuj sie do zalecen
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 08:58   #7
Iwona3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 21
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

Tzn moja wizyta byla spowodowana tym ze ja mam strasznie bolesne miesiaczki (nieraz wymioty, omdlenia, nieraz niemoznosc jedzenia - na sam widok wymiotuje).A w styczniu doszlo do tego iz zostalam z pracy zwolniona do lekarza gdyz nie bylam w stanie na nogach ustac z powodu bolu. I wtedy tamten lekarz w styczniu ogolny na calodobowce powiedzial zebym zrobila badania w kierunku endometriozy. Wiec w sumie glownie w tym celu poszlam do ginekologa aby dowiedziec sie co dalej robic i zobic wszystkie badania.Wiec te tabletki dostalam na ten problem z miesiaczkami.No wlasnie ten mefacit mi kazal brac tylko przez 3 dni... tzn przed samym okresem. te tabletki lesine maja wywolac okres w przyszlym miesiacu(miedzy7-13maja w trakcie tej 7dniowej przerwy) i od 14maja mam zaczac brac od nowa przez 21dni te Lesine.
Iwona3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 17:42   #8
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

W przypadku przerwy 7 dniowej nie ma miesiaczki tylko krwawienie z odstawienia bo spada poziom hormonu. Jesli dr uzywa takiego okreslenia " wywolywanie okresu tabsami" to jest malo kompetentny. Na wywolanie okresu jest np luteina ktora sie bierze 5 czy 10 dni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:42   #9
Iwona3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 21
Dot.: Kiedy pierwsza tabletka

Lekarka nie uzyla takiego okreslenia tylko ja tak napisalam. bo nie wiedzialam jak to ujac ... w ulotce tez pisze ze tamte sie bierze przez 21dni a te drugie przez 3dni.
Iwona3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 13:42:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.