Prosze wejdzcie:)||Ściecie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-16, 19:40   #31
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Napisałam, że masz rację BYLEBYŚ nie uogólniała tego JEDNEGO przypadku do innych wątków w których ZAPEWNIAM CIE są porady bardziej szczegółowe. NIGDZIE nie napisałam że uogólniasz NIE każdej Wizażance podobają się długie włosy, tego mozesz być pewna. Ja natomiast jestem pewna , ze ten wątek TYLKO i wyłącznie pokazuje jak różne zdanie mają Wizażanki i ze nie każdy musi się z nimi zgadzać. Skoro tak uważają to jest ich sprawa i kropka. Nie musisz wysnówać bez przerwy swojej niezjadliwej krytyki tylko dltego, ze ktoś napisał, ze podobają mu się długie włosy. Uczepiłaś się tego jednego wątku i tych jedynych stwiedzeń jak żep. Ty moich poglądów ani ja Twoich nie zmienię. Cóż ja jestem niereformowalna widać
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:15   #32
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Tasteme przepraszam Cię za ten off topic, mam nadzieję, że się nie gniewasz i ze znalazłaś jakieś wskazówki co do fryzurki ? Zrób co będziesz uważała za słuszne
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:22   #33
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez kaska222
mozesz fajnie pocieniowac na calych wloskach tak np:jak na tej fotce pazurki z przodu fajnie wyszczupli twarz
Piekna ta fryzurka.

Tasteme, na Twoim miejscu nie scinalabym- ja scielam i bardzo zaluje.
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:37   #34
sayal8
Raczkowanie
 
Avatar sayal8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Brodnica
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Chyba raczej nie rob grzywki bo to optycznie skraca twarz i jak ktos ma okragla to zle to wyglada .Chyba ,ze na skos to co innego.Ja bym podciela wlosy i wycieniowala dosc sporo.POZDRAWIAM
sayal8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:11   #35
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez aleksandra_119
Piekna ta fryzurka.

Tasteme, na Twoim miejscu nie scinalabym- ja scielam i bardzo zaluje.

...a koleżanka to nawet powiedziała, że już nie jestem kobieca
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 22:35   #36
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

dag_mar , widze ze dzis masz "dzień"
wiesz co jezeli Ty uwazasz ze JAGA HUPALO moze byc przykladem, stylistki, ktora wyczarowuje metamorfozy...to sorki, ale krotka grzywka (ktorą scina od kilku lat prawie wszystkim klientkom ) ma byc tym przeistoczeniem, powiewem nowoczesnej metamorfozy??
natomiast przy Czajce bym sie spierala, bo on w programie pokazal kilka ciekawych przeobrazen
no chyba ze uwazasz, ze obciecie grzywki w polowie czola, czy komu pasuje czy nie jest, wykazaniem odwagi--ale fakt to duza odwaga.....ale czy mozna to nazwac w kazdym przypadku metamorfoza?
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 08:14   #37
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez gaga
przy Czajce bym sie spierala, bo on w programie pokazal kilka ciekawych przeobrazen
no chyba ze uwazasz, ze obciecie grzywki w polowie czola, czy komu pasuje czy nie jest, wykazaniem odwagi--ale fakt to duza odwaga.....ale czy mozna to nazwac w kazdym przypadku metamorfoza?
Czajka jest tak maksymalnie ugrzeczniony, że powinien czesać dziewczynki do pierwszej komunii świętej. Czy była wśród "Idoli" jakakolwiek dziewczyna z krótkimi włosami? No bo taka Hania Stach miała długie, a potem półdługie. Krótkie miała tylko na sam koniec współprowadząca - dziś gwiazda MTV.

Obcięcie grzywki w połowie czoła to też średnia metamorfoza, przy założeniu że włosy pozostają nadal długie. Jeśli dziś masz długie, a jutro krótkie, to jest dopiero metamorfoza. Jestem przekonana, że o wiele chętniej oglądamy takie w telewizji, niż zwyczajne podcięcie grzwki czy wycieniowanie.

A co do Hupało, to wolę ją niż innych stylistów spod szyldu "koczki, upięcia i loczki" - do zwymiotowania. Natomiast do Tomasa Wolfa trudniej przypiąć łatkę. Jemu akurat nożyczki (i maszynka - tak, tak!) nigdy nie zadrżą. Widać to nawet w "Musisz to mieć". Nie obcina jednakowo, aczkolwiek bardzo często na krótko. I dobrze!
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 10:38   #38
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

a tu Cie mam!!
krytykujesz kogos , bo ma czy lubi dlugie wlosy, a sama preferujesz tylko krotkie......cos chyba w tych Twouch wypowiedziach i udowadnianiach ze wszyscy wokol nie maja racji jest nie tak....
co do Tomasa jestem na TAK!! tez bardzo cenie jego prace.
chce Ci tez powiedziec , ze stzryzenie na krotko, jezeli ma si pojascie oczywiscie o wielu czynnikach, ktore wplywaja na to , aby mialo ono efekt, nie jest momo wszystko tak bardzo trudne, natomiast wyczesanie efektownego koka czy upiecia jest bardzo trudne, dlatego tak niewielu stylistow potrafilo znalezc sie w gronie mistzrow tej sztuki
chocby niesamowity Patrick Cameron... stylista swiatowej slawy
mowie tu oczywiscie o kokach a nie i tapirowanych dziwadlach, co poniektozry ze znanych stylistow w Polsce nazywaja sztuka...
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 10:45   #39
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

A ja ścięłam włosy i nie żałowałam ani chwili. Co więcej stale słyszę że ślicznie wyglądam Dodam tylko że mam pucołowatą buzię i mam grzywkę.
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 10:57   #40
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez gaga
a tu Cie mam!!
krytykujesz kogos , bo ma czy lubi dlugie wlosy, a sama preferujesz tylko krotkie......cos chyba w tych Twouch wypowiedziach i udowadnianiach ze wszyscy wokol nie maja racji jest nie tak....
Wolę krótkie włosy, bo to opozycja wobec banału i braku oryginalności. A odkąd naczytałam się tych podobnych do siebie do granic mdłości postów i porad, jestem jeszcze bardziej za tym, aby wbrew poradom owczego pędu wizażanek, obcinać włosy na krótko.

Najlepsza porada: ZAPUSZCZAJ...

No to nie mam wyjścia, hoduję warkocz. Moze trafię do reklamy margaryny lub spodobam się chłopakowi z dyskoteki...
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:45   #41
Klausik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

hej;] nie wiem czy mi sie uda w końcu a,le próbuje. moiże sie wklei ta nieszczęsna fotka Zowu nie wyszło. A na tej stronce, którą



podałam to trzeba z lewej strony kliknąć

więcej i tam jest więcej zdjęć.
Klausik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 11:58   #42
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Dag_mar- jeżeli zobaczę jeszcze raz, że w którejś z wypowiedzi używasz wulgaryzmów (rozumiem, że czytanie regulaminu portalu zajęłoby zbyt wiele czasu, który przecież można poświęcić na ganienie wizażanek i namawianie wszystkich do krótkich fryzur, a nie długich) to polecę urlop na ochłonięcie i przemyślenie sprawy. Zarzucasz wizażankom brak fantazji i namawianie do długich włosów, a sama trąbisz tylko i ścięciach. Nie tylko ja zauważam tu pewną niekonsekwencję w myśleniu i zarzutach.
Delikatniej i na poziomie (bez wulgaryzmów, !!!, podkreślania "ścinajcie Maryny długie warkocze" pogrubieniem, caps czy co tam jeszcze), bo znajdujesz się na forum moderowanym.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:01   #43
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Jelonek, wskaż mi proszę wulgaryzmy. To co piszesz nie jest dokładnym cytatem z moich wypowiedzi. Owszem, wypowiadam się w sposób ostry, ale nikogo nie obrażam. Jako prawnik i dziennikarz wiem jakich granic nie wolno przekraczać. Jeśli pokażesz mi zdanie w którym konkretną osobę obraziłam lub znieważyłam, sama zrezygnuję z udzielania się na tym forum.

Jeśli chcesz mnie zbanować za - jak to nazywasz - "zarzucanie wizażankom brak fantazji i namawianie do długich włosów oraz trąbienie o ścięciach" to powinnaś wskazać stosowny punkt regulaminu, który naruszam.

W kwestii caps locków - Skoro są dostępne, to znaczy że można ich używać. Jeśli byłoby inaczej, nie byłoby takich możliwości technicznych. Ale w tej kwestii, o ile to komuś przeszkadza, nie będę się upierała. Bez pogrubień mogę żyć.

Nie masz absolutnie żadnych powodów, aby mnie zbanować. Jeśli to zrobisz, prowiesz się z motyką na słońce, bowiem to co mi zarzucasz nie jest prawdą.

Pozdrawiam
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:21   #44
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Jelonek, wskaż mi proszę wulgaryzmy. To co piszesz nie jest dokładnym cytatem z moich wypowiedzi. Owszem, wypowiadam się w sposób ostry, ale nikogo nie obrażam. Jako prawnik i dziennikarz wiem jakich granic nie wolno przekraczać. Jeśli pokażesz mi zdanie w którym konkretną osobę obraziłam lub znieważyłam, sama zrezygnuję z udzielania się na tym forum.
Powtarzam, że nie życzymy sobie na tym forum wypowiadania się w sposób, który razi wizażanki. To Ty powinnaś dostosować się do ogółu, a nie wszyscy do Ciebie. Znajdujesz się na forum.
Jeżeli uważasz, że "pieprzone..." nie jest wulgaryzmem, to ludzie z Redakcji mają inne poczucie estetyki w tej kwestii. Post został usunięty ze względu na łamanie regulaminu, którego oczywiście nie przeczytałaś

Cytat:
Jeśli chcesz mnie zbanować za - jak to nazywasz - "zarzucanie wizażankom brak fantazji i namawianie do długich włosów oraz trąbienie o ścięciach" to powinnaś wskazać stosowny punkt regulaminu, który naruszam.
Pomiędzy urlopem a banem jest różnica i to znaczna. Powtarzam raz jeszcze, bo chyba wyraziłam się nie dość jasno- jeżeli nadal będziesz wypowiadać się w taki sposób, to przyda się urlop na ochłonięcie i przemyślenie sposobu, w jaki budujesz swoje wypowiedzi, a który nie podoba się nie tylko mnie.

Cytat:
W kwestii caps locków - Skoro są dostępne, to znaczy że można ich używać. Jeśli byłoby inaczej, nie byłoby takich możliwości technicznych. Ale w tej kwestii, o ile to komuś przeszkadza, nie będę się upierała. Bez pogrubień mogę żyć.
Doprawdy? Może jednak czas zajrzeć do regulaminu-> http://www.wizaz.pl/html/regulamin.php

Cytat:
Nie masz absolutnie żadnych powodów, aby mnie zbanować. Jeśli to zrobisz, prowiesz się z motyką na słońce, bowiem to co mi zarzucasz nie jest prawdą.
Pozdrawiam
Oczywiście, że wszystko jest wielką mistyfikacją, a wulgaryzmu wcale nie użyłaś, Twoje wypowiedzi są bardzo na miejscu itp. Mam przywrócić post, w którym łamiesz regulamin? Czy nadal upierasz się, że mięsem nie rzuciłaś?
Zapoznaj się z regulaminem tego portalu, a dopiero później mów co Ci wolno, a czego nie. Moderuję nie od wczoraj i zdaje się, że zasady znam lepiej niż Ty.
Dlatego proponuję się do nich dostosować.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:41   #45
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Jelonku, mnie powoli to forum przestaje bawić. Zanosi się więc na to, że sama sobie urliopu udzielę. Po pierwsze, nie ma tu miejsca na indywidualność i coś innego niż ugrzecznienie i pokorne przytakiwanie Po drugie, nie bawi mnie traktowanie przez admina, czy moderatora jak kogoś, kto wyrządza tu zło.

Poza wszystkim, regulamin jest nieostry i wieloznaczny. Czytam w nim "Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono sie do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty bedą natychmiastowo usuwane". Kto dał Ci prawo narzucania mi tego, jak ja chcę by odnoszono się do mnie? Mnie ostry język nie obraża, co innego personalne połajanki. Rasizmu u mnie nie uświadczysz, obrazy takoż samo (choć to nieostre, różnie można interpretować. Możesz uznać, że powiedzenie "lepiej Ci w blond obraża brunetki) a dyskryminacją można nazwać posty ze mną polemiczne. Można, ale ja bym ich tak nie nazwała, bo polemika to pewna konwencja. W jej ramach można sobie pozwolić na zdystansowanie się od poglądów adwersaża nawet w ostrych słowach.

http://www.wizaz.pl/html/regulamin.php - tutaj nic nie ma odnośnie wytłuszczeń. Jest coś o wielkich literach, ale te - jak Pan Bóg przykazał - używam na początku zdań. Kolejny zarzut obalony.

I na koniec: "Bądz wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwage - zrób to w prywatnym mailu do tej osoby, jest to znacznie rozsądniejsze niż próba publicznego napiętnowania początkującego użytkownika". Na marginesie dodam, że to ja "raczkuję", a Ty jesteś Super Moderator(ka).

Jelonku, zmień regulamin, a potem egzekwuj. Ja oczywiście - jeśli mnie o to prosisz, a nie w sposób niemalże milicyjny rozkazujesz grożąc restrykcją - mogę sposób dyskusji nieco złagodzić, choć upieram się że nikogo nie obraziłam. Gdyby nie nieszczęsne słowo "pieprzone" nie miałabyś podstaw - czytałam regulamin kilka razy - do usuwania postu. Już Ci tego pretekstu nie dam, obiecuję!

Jeśli nie dostrzegasz w moich postach ostrej polemiki, a wulgarne ubliżanie, zacznij oglądać debaty polityczne. Może wtedy zrozumiesz, że media (a to też medium, choć elektroczniczne) rządzą się swoimi prawami.
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:44   #46
czarna-79
Raczkowanie
 
Avatar czarna-79
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do czarna-79
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Bravo Jelonek, nikt nie będzie nam zakłócał wzażowej ciszy a Pani prawnik może rzeczywiście zrobi sobie urlop???Na naszym forum forum dag mar się nie kłócimy i nie rzucamy kąśliwych uwag co do naszego stylu i nie narzucamy swoich poglądów, bo z tego co przeczytałam wcześniej z Twoich wypowiedzi, wynika, że to właśnie Ty narzucasz wizażankom styl (czyt.krótkie włosy).
czarna-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 14:28   #47
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Jelonku, mnie powoli to forum przestaje bawić. Zanosi się więc na to, że sama sobie urliopu udzielę. Po pierwsze, nie ma tu miejsca na indywidualność i coś innego niż ugrzecznienie i pokorne przytakiwanie Po drugie, nie bawi mnie traktowanie przez admina, czy moderatora jak kogoś, kto wyrządza tu zło.
Mnie również nie bawi rzucanie wulgaryzmami i wypowiedzi tego typu, jakie możemy przeczytać w Twoim spisie postów.

Cytat:
Poza wszystkim, regulamin jest nieostry i wieloznaczny. Czytam w nim "Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono sie do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty bedą natychmiastowo usuwane". Kto dał Ci prawo narzucania mi tego, jak ja chcę by odnoszono się do mnie? Mnie ostry język nie obraża, co innego personalne połajanki.
Nie interesuje mnie to jaką masz wizję odnoszenia się z szacunkiem. Interesuje mnie tylko to, że dostałam alarmy od wizażanek, którym Twoje posty się nie spodobały ze względu na formę wypowiedzi. Powtarzam- chcesz być użytkownikiem, dostosuj się do reszty.
Ciebie ostry język nie obraża, a użytkowniczki tego forum owszem i ani ja ani nikt inny nie będzie takiego sposobu wypowiedzi tolerował.
Cytat:
Rasizmu u mnie nie uświadczysz, obrazy takoż samo (choć to nieostre, różnie można interpretować. Możesz uznać, że powiedzenie "lepiej Ci w blond obraża brunetki) a dyskryminacją można nazwać posty ze mną polemiczne. Można, ale ja bym ich tak nie nazwała, bo polemika to pewna konwencja. W jej ramach można sobie pozwolić na zdystansowanie się od poglądów adwersaża nawet w ostrych słowach.
Świetnie, że rasizm mamy z głowy. Do niego się nie odnosiłam. Zauważ, że wytykając wizażankom te "pieprzone aksjomaty w stylu długie włosy dodają kobiecości" łamiesz regulamin i choćbyś nie wiem jak bardzo temu zaprzeczała, powołując się jednocześnie na swój ostry język, tego faktu nie zmienisz.

Cytat:
http://www.wizaz.pl/html/regulamin.php - tutaj nic nie ma odnośnie wytłuszczeń. Jest coś o wielkich literach, ale te - jak Pan Bóg przykazał - używam na początku zdań. Kolejny zarzut obalony.
Nie wiem skąd pogląd, że pisząc o caps locku odwoływałam się do Twoich wypowiedzi. Wszyscy doskonale wiedzą, co stosujesz w nadmiarze.

Cytat:
I na koniec: "Bądz wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwage - zrób to w prywatnym mailu do tej osoby, jest to znacznie rozsądniejsze niż próba publicznego napiętnowania początkującego użytkownika". Na marginesie dodam, że to ja "raczkuję", a Ty jesteś Super Moderator(ka).
Zła interpretacja. Fragment ten odnosi się do zwracania uwagi na błędy ortograficzne, stylistyczne itp. na forum (co, jak wynika z dalszej części regulaminu, jest stanowczo zbronione). Moderatorzy mają prawo zwracać uwagę użytkownikom na forum, ponieważ od tego tutaj są. Znasz portal, na którym admini wysyłają maile, jeśli mają jakieś "ale"? Jeżeli tak, to na wizaz.pl obowiązują inne wytyczne.

Cytat:
Jelonku, zmień regulamin, a potem egzekwuj. Ja oczywiście - jeśli mnie o to prosisz, a nie w sposób niemalże milicyjny rozkazujesz grożąc restrykcją - mogę sposób dyskusji nieco złagodzić, choć upieram się że nikogo nie obraziłam. Gdyby nie nieszczęsne słowo "pieprzone" nie miałabyś podstaw - czytałam regulamin kilka razy - do usuwania postu. Już Ci tego pretekstu nie dam, obiecuję!
Jeśli nie dostrzegasz w moich postach ostrej polemiki, a wulgarne ubliżanie, zacznij oglądać debaty polityczne. Może wtedy zrozumiesz, że media (a to też medium, choć elektroczniczne) rządzą się swoimi prawami.
Media rządzą się swoimi prawami, a wizaz.pl swoimi i to ja i inni admini będziemy je egzekwować, czy to się Tobie podoba czy też nie. Nie dostosujesz się- nie mój problem, innych wizażanek również. Tylko i wyłącznie Twój.
Regulaminu nie zmienię, ponieważ został napisany przez Szefa wizażu- jeśli masz jakieś "ale" to porozmawiaj z nim o tym, choć nie sądzę, żeby wprowadzał zmiany, ponieważ Tobie nie odpowiadaj treść w nim zawarta czy też jego forma.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 14:45   #48
Tasteme
Rozeznanie
 
Avatar Tasteme
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 827
Smile Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

hejo
yyy czy mozecie dodac ejszcze jakies foty fryzur?
Pozdrawiam was bardzo serdecznie
Tasteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 15:16   #49
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Jelonku, mnie powoli to forum przestaje bawić. Zanosi się więc na to, że sama sobie urliopu udzielę. Po pierwsze, nie ma tu miejsca na indywidualność i coś innego niż ugrzecznienie i pokorne przytakiwanie Po drugie, nie bawi mnie traktowanie przez admina, czy moderatora jak kogoś, kto wyrządza tu zło.
Najwyraźniej czas najwyższy na "urliop" od nas, adminów i wątpliwie inteligentnej tematyki tego forum.
Cytat:
Poza wszystkim, regulamin jest nieostry i wieloznaczny. Czytam w nim "Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono sie do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty bedą natychmiastowo usuwane". Kto dał Ci prawo narzucania mi tego, jak ja chcę by odnoszono się do mnie? Mnie ostry język nie obraża, co innego personalne połajanki. Rasizmu u mnie nie uświadczysz, obrazy takoż samo (choć to nieostre, różnie można interpretować. Możesz uznać, że powiedzenie "lepiej Ci w blond obraża brunetki) a dyskryminacją można nazwać posty ze mną polemiczne. Można, ale ja bym ich tak nie nazwała, bo polemika to pewna konwencja. W jej ramach można sobie pozwolić na zdystansowanie się od poglądów adwersaża nawet w ostrych słowach.

http://www.wizaz.pl/html/regulamin.php - tutaj nic nie ma odnośnie wytłuszczeń. Jest coś o wielkich literach, ale te - jak Pan Bóg przykazał - używam na początku zdań. Kolejny zarzut obalony.

I na koniec: "Bądz wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwage - zrób to w prywatnym mailu do tej osoby, jest to znacznie rozsądniejsze niż próba publicznego napiętnowania początkującego użytkownika". Na marginesie dodam, że to ja "raczkuję", a Ty jesteś Super Moderator(ka).

Jelonku, zmień regulamin, a potem egzekwuj. Ja oczywiście - jeśli mnie o to prosisz, a nie w sposób niemalże milicyjny rozkazujesz grożąc restrykcją - mogę sposób dyskusji nieco złagodzić, choć upieram się że nikogo nie obraziłam. Gdyby nie nieszczęsne słowo "pieprzone" nie miałabyś podstaw - czytałam regulamin kilka razy - do usuwania postu. Już Ci tego pretekstu nie dam, obiecuję!

Jeśli nie dostrzegasz w moich postach ostrej polemiki, a wulgarne ubliżanie, zacznij oglądać debaty polityczne. Może wtedy zrozumiesz, że media (a to też medium, choć elektroczniczne) rządzą się swoimi prawami.
Nie jestem przekonany, czy chciałbym tutaj polemiku w stylu partii rządzącej ze słownictwem (pan Prezydent) i stylem (pan Kurski) jakiego używają. Dlatego:
- nie zmienię regulaminu, bo jest on czytelny dla wszystkich, a nie tylko prawników;
- nie zmienię Jelonka bo ją lubię i szanuję za to kim jest i co robi dla tego forum;
- nadal nie podoba mi się sposób w jaki wyrażasz swoje myśli; co do meritum nie wypowiadam się, bo nie ja jestem specjalistą od fryzur (patrz avatarek).

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 15:25   #50
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Świetnie, że rasizm mamy z głowy. Do niego się nie odnosiłam. Zauważ, że wytykając wizażankom te "pieprzone aksjomaty w stylu długie włosy dodają kobiecości" łamiesz regulamin i choćbyś nie wiem jak bardzo temu zaprzeczała, powołując się jednocześnie na swój ostry język, tego faktu nie zmienisz.
Nadal mi się te aksjomaty nie podobają. Nawet jeśli będziesz mi grozić wyrzuceniem z forum, to pozostanę przy swoim zdaniu. Uważam, że myślenie w stylu "Długie włosy dodają kobiecości" czy "Nie ścinaj włosów, bo będziesz płakała z żalu" są nie tylko aksommatyczne, ale również absolutnie nieoryginalne. Śmieszy mnie również (co też nie jest zabronione) że ogromna większość wizażanek niezależnie od tego komu doradza (cera, oczy, kształt twarzy itd), namawia do zapuszczania włosów. Tak jak opozycja zarzuca PiSowi (bardzo ostro) populizm przy okazji becikowego tak ja uważam, że wciąż takie same porady są nudne i świadczą o skrajnej zachowawczości wizażanek. W zasadzie można nie wklejać zdjęć, bo wiadomo - "nie ścinaj! nie ścinaj!"

Teraz mi wskaż, gdzie tutaj kogoś obraziłam - i czym.

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Media rządzą się swoimi prawami, a wizaz.pl swoimi i to ja i inni admini będziemy je egzekwować, czy to się Tobie podoba czy też nie.
W wizaż.pl to nie media? W myśl przepisów, media. Media elektroniczne. Jeśli o tym nie wiesz, niniejszym informuję. Każde forum musi gwarantować wolność wypowiedzi. Jeśli ktokolwiek zachowuje się niezgodnie z regulaminem, można zastosować karę w tymże regulaminie ujętą. Niestety nie umiesz mi wskazać konkretnej winy. Samo to, że komuś nie podoba się to co Dag_mar pisze nie wystarczy, by admin straszył dag_mar "urlopem". Najpierw należałoby wskazać, w oparciu o konkretne punkty regulaminu, w którym miejscu nastąpiło jakieś wykroczenie.

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Regulaminu nie zmienię
A może warto? Praktyczna rada, absolutnie nie złośliwa - wręcz życzliwa. Jeśli chcecie mieć racje w sporach takich jak ten, dopiszcie do regulaminu następujące rzeczy:

W punkcie mówiącym o używaniu stosownego języka i nieobrażaniu, dodajcie: Kwestię tego, czy dany post obraża innych ocenia administrator serwisu.

Na koniec warto też dodać: W sytuacjach spornych, stanowisko administratora serwisu jest wiążące i nie podlega ono odwołaniu.

Wtedy będziesz mogła, drogi Jelonku, banować czy urlopować takie niesforne i (pewnie niestety) dobrze znające swoje prawa osoby jak ja. Na ten moment możesz mi zwrócić uwagę. Gdybyś to zrobiła pomijając straszanie mnie jakimś banem, to pewnie cała ta dyskusja nie miałaby miejsca.

Tak czy inaczej, pozdrawiam i życzę więcej dyplomacji w rozwiązywaniu konfliktów.

A teraz - mam nadzieję bez urazy - dziękuję za dyskuję
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 15:28   #51
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Najwyraźniej czas najwyższy na "urliop"


No widzisz? A podobno nie wypada naśmiewać się z literówek...

Jeden post wyżej napisałam co zmieniłabym w regulaminie. Nie ludzę się nawet, że doszukacie się w tej radzie życzliwości - choć jest ona autentyczna i szczera.

A co do Jelonka - nikt tu chyba nie postulował zmiany. Zresztą powyżej napisałam, że gdyby nie nieuzasadnione pretensje, tej dyskusji by nie było.
Można było tak: Słuchaj, może zrezygnujemy z tego ostrego tonu? Nie wszystkim on odpowiada...

dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:00   #52
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
Nadal mi się te aksjomaty nie podobają. Nawet jeśli będziesz mi grozić wyrzuceniem z forum, to pozostanę przy swoim zdaniu. Uważam, że myślenie w stylu "Długie włosy dodają kobiecości" czy "Nie ścinaj włosów, bo będziesz płakała z żalu" są nie tylko aksommatyczne, ale również absolutnie nieoryginalne.
Jeżeli Ci się nie podobają, to nie czytaj tych wątków i po problemie. Ty uważasz, że krótkie włosy są piękne, ktoś inny, że jest zupełnie odwrotnie i ok.
Tylko, że inni potrafią wyrażać swoje zdanie w sposób kulturalny, bez niepotrzebnych emocji i zaznaczania wysokiego ciśnienia w swoich postach. Odnoś się z kulturą, a urlop nie będzie niezbędny.

Cytat:
Śmieszy mnie również (co też nie jest zabronione) że ogromna większość wizażanek niezależnie od tego komu doradza (cera, oczy, kształt twarzy itd), namawia do zapuszczania włosów. Tak jak opozycja zarzuca PiSowi (bardzo ostro) populizm przy okazji becikowego tak ja uważam, że wciąż takie same porady są nudne i świadczą o skrajnej zachowawczości wizażanek. W zasadzie można nie wklejać zdjęć, bo wiadomo - "nie ścinaj! nie ścinaj!"
Teraz mi wskaż, gdzie tutaj kogoś obraziłam - i czym.
Fakt, "pieprzone aksjomaty" nie są żadną obrazą i nie odnoszą się do poglądów innych wizażanek. Też sobie z innymi ludźmi w Redakcji wymyśliliśmy
Jeżeli śmieszy Cię forum, to poszukaj takiego, na którym będziesz mogła napisać "ścinaj, ścinaj" i nic więcej. Siłą Cię nikt do udzielania rad nie zmusza, do odpowiadania w takich śmiesznych wątkach również.

Cytat:
W wizaż.pl to nie media? W myśl przepisów, media. Media elektroniczne. Jeśli o tym nie wiesz, niniejszym informuję. Każde forum musi gwarantować wolność wypowiedzi. Jeśli ktokolwiek zachowuje się niezgodnie z regulaminem, można zastosować karę w tymże regulaminie ujętą. Niestety nie umiesz mi wskazać konkretnej winy. Samo to, że komuś nie podoba się to co Dag_mar pisze nie wystarczy, by admin straszył dag_mar "urlopem". Najpierw należałoby wskazać, w oparciu o konkretne punkty regulaminu, w którym miejscu nastąpiło jakieś wykroczenie.
Media, które kierują się swoimi prawami i to nie Ty je wyznaczasz i to nie Ty je będziesz egzekwowała, ale Zło, ja, Gaga i inni modzi. Nie wszystko musi być w regulaminie ujęte, ciężko byłoby wszystkie przewinienia wypisać, ale wystarczy, że my je znamy i po zwróceniu uwagi- dostosuj się do wytycznych moderatora. Złamałaś regulamin, a jeżeli nie widzisz w jakich miejscach, to przeczytaj go jeszcze kilka razy.

Cytat:
A może warto? Praktyczna rada, absolutnie nie złośliwa - wręcz życzliwa. Jeśli chcecie mieć racje w sporach takich jak ten, dopiszcie do regulaminu następujące rzeczy:

W punkcie mówiącym o używaniu stosownego języka i nieobrażaniu, dodajcie: Kwestię tego, czy dany post obraża innych ocenia administrator serwisu.
Czy to nie jest oczywiste i przykładu nie mamy na podanym obrazku?

Cytat:
Na koniec warto też dodać: W sytuacjach spornych, stanowisko administratora serwisu jest wiążące i nie podlega ono odwołaniu.
Jeszcze bardziej oczywiste niż cytat wyżej.

Cytat:
Wtedy będziesz mogła, drogi Jelonku, banować czy urlopować takie niesforne i (pewnie niestety) dobrze znające swoje prawa osoby jak ja. Na ten moment możesz mi zwrócić uwagę. Gdybyś to zrobiła pomijając straszanie mnie jakimś banem, to pewnie cała ta dyskusja nie miałaby miejsca.
Tak czy inaczej, pozdrawiam i życzę więcej dyplomacji w rozwiązywaniu konfliktów.
A teraz - mam nadzieję bez urazy - dziękuję za dyskuję
Prawa na tym portalu ustalamy my, a nie Ty, więc banowanie również należy do nas. O jego słuszności nie będziesz decydować, choćbyś bardzo chciała. Zawsze pozostaje założenie swojego portalu, z doskonałym regulaminem, w którym wszystkie przewinienia są wypisane, admini wysyłają maile do "niesfornych użytkowników", a na forum fryzjerskim będą mogły się pojawiać tylko wątku "zetnij na krótko, zetnij na Gąsowskiego"- to dopiero wolność słowa.
Nie zapominaj, że wolność słowa nie wiąże się z brakiem kultury.
Dziękuję również za wiele wnoszącą do sprawy regulaminu dyskusję. Przypominam, że brak dyscypliny skończy się banem, tudzież "ograniczeniem wolności słowa" jak to nazywasz.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:06   #53
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez dag_mar
A co do Jelonka - nikt tu chyba nie postulował zmiany. Zresztą powyżej napisałam, że gdyby nie nieuzasadnione pretensje, tej dyskusji by nie było.
Można było tak: Słuchaj, może zrezygnujemy z tego ostrego tonu? Nie wszystkim on odpowiada...
"Delikatniej i na poziomie" jest takie niejednoznaczne. Wspominając o regulaminie, można się zamotać tak, że już w zasadzie nie wiadomo, o co się ten mod tak czepia.
EOT.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:27   #54
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Cytat:
Napisane przez Jelonek
Media, które kierują się swoimi prawami i to nie Ty je wyznaczasz i to nie Ty je będziesz egzekwowała, ale Zło, ja, Gaga i inni modzi.
Ale w zgodzie z ustawodawcą. W innym przypadku student pierwszego roku prawa zapędzi autora takiego regulaminu w kozi róg.

I błagam, daj spokój z tą dyscypliną. Z mojego punktu widzenia zakrawa to na zabawę w szefową poprawczaka. A ja się wychowanką nie czuję.

A kończąc proszę, żebyś nie straszyła mnie już więcej banowaniem. Powodów ku temu jak nie było, tak nie ma. Poza tym zbyt cwana jestem żeby dać Ci pretekst. O swoich racjach (no trudno, wszystkie kodeksy są po mojej stronie. Po Twoje tylko "bo my takie sobie zasady wymyśliliśmy") jestem przekonana bardziej niż o tym, że Kopernik nie była kobietą.

Salut i powodzenia
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:35   #55
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Pogroziłaś, pochwaliłaś się znajomością prawa (wśród nas zapewne nie ma nikogo z wyższym wykształceniem, a co dopiero prawnika ), więc zakończ już tą dyskusję i poszukaj forum, które nie będzie "super konserwatywne i ultra zachowawcze" i gdzie będą pytali o krótnie włosy.
EOT- end of topic- koniec tematu (mamy nawet kilku filologów)
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:38   #56
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Nie groziłam. Ani jednym zdaniem. Kolejny raz okazuje się, że ktoś kto bardzo chce, znajdzie zbuka w mendlu świeżych jaj

Ja też ciepło pozdrawiam i zapewniam o sympatii Jak sobie życzysz, EOT.
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:31   #57
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

no coz...mnie rowniez wydaje sie ze kazdy moze sobie wybrac forum z regulaminem ,ktory mu odpowiada
dag_mar , mnie sie wydaje ze Tobie nie chodzi lo jednak o te dlugie wlosy, poprostu chcialas sobie podebatowac, i udowodnic swoje racje ,ale zamotane tak ze wlasciwie ja juz nie wiem czy Tobie chodzilo o dlugie wlosy , kobiecosc w krotkich czy sexualnosc w krotkich ....a moze na odwrot..??
fakt faktem , widze ze bardzo lubisz podkreslac jaka jestes konsekwetna i wyksztalcona, czego Ci nikt nie ujmuje, ale tu rowniez sa osoby o pewnym statusie, wiec kazdy tak jak Ty moze miec swoje zdanie, i uzywamy kulturalnego jezyka...
dla Ciebie ostry jezyk jak piszesz nie jest obrazliwy, ale wydaje mi sie ze jednak nie wiele jest takich osob , ktore lubia by tak do nich sie odnoszono, lub tak o nich mowiono
niestety , pewnie dla Ciebie, to Forum odwiedzaja osoby , ktore wola taka polemike , ktora ciebie irytuje, jak rozumiem, wiec poprostu tu nie zagladaj
nikt , nie bedzie zmienial tu regulaminu, bo nam , uzytkownikom to odpowiada, publiczne Forum nie znaczy, ze ma sie dostosowywac do kilku byc moze "pieniaczy"
jak zreszta pisalam , uwazasz ze dziewczyny nie maja swojego zdania, narzucaja styl czy tam dlugosc wlosa.... ale ty robisz to samo ,dokladnie to samo, a probujesz wmawiac ze tak nie jest i ze Ciebie ktos zle traktuje
chyba faktycznie poprostu zmien Forum na inne....
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:53   #58
dag_mar
Raczkowanie
 
Avatar dag_mar
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Prosze wejdzcie:)||Ściecie

Gago, rozgraniczmy dwie sprawy.

Pierwsza: Irytuje mnie miałkość, sztampa i stereotyp. Nie tylko zresztą mnie! Powołam się tutaj na Błażeja Pascala (truno podważać jego autorytet), który twierdził że nic tak nie ogranicza czlowieka, jak posługiwanie się stereotypem (Pascala nie banujemy, bo już nie żyje). Ja może nie jestem aż tak radykalna, ale wolałabym aby było nas stać na coś więcej, niż tylko slogany, komunały i powtarzanie wkoło tych samych rad (mniejsza z tym, czy trafnych - rzecz gustu).

Druga: Racja leży ewidentnie po mojej stronie, co potwerdził medioznawca z pewnej uczelni, którego zachęciłam do prześledzenia polemiki. Cała sytuacja nie pownna mieć miejsca, a adminka nie powinna w taki sposób (bany, urlopy i Bóg wie co jeszcze) nawoływać mnie do porządku. Żeby coś egzekwować, trzeba wiedzieć co. Żeby zarzucić łamanie regulaminu, trzeba wskazać konkretnie jego punkt. Tymczasem poza jednym wyjątkiem, kiedy użyłam określenia "pieprzone stereotypy" nic nie podpada pod regulamin. To wszystko.

To, że można dyskutować i bronić swoich racji mając zupełnie inne poglądy pokazała polemika między nami. Miło, że nie wpadłaś Gago na pomysł aby nałożyć na mnie karencje. To znaczy, że szanujesz ludzi o innych poglądach. Ja też je szanuję, co nie znaczy że je podzielam. Tą zależność warto rodzielić.

A co do włosów: Nie jestem ślepo zapatrzona w krótkie. Ba, mam akurat włosy prawie do ramion, choć były już kiedyś długości 6 mm. Zarówno w krótkich jak i długich dziewczyna może wyglądać seksownie i pięknie. Nie mogę się jednak zgodzić z aksjomatem: Jak długie, to kobieco, pięknie i słodko. Jak krótko, to "po co ścięłaś? będziesz żałowała". A tak poza wszystkim, to nie ścinaj! To jest po prostu myślenie maksymalnie szchematyczne. Wydaje mi się, że błędne, ale ces't la vie...

Pozdrawiam Cię ciepło
dag_mar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.