Staraczki 2023 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-07-12, 12:27   #3391
LouisaEstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 22
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
104 dzień.
Jejku, jak okropnie musisz się męczyć. Co na to lekarz?

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

A my mieszkamy u teściów.
Początkowo byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Powiedziałam mężowi, że mogę tu zamieszkać na chwilę, a jak się tylko okaże, że coś nie gra to natychmiast się wyprowadzamy. No i żyjemy tu sobie już któryś rok. Teściowie są w porządku, nie wtrącają się w ogóle, a w razie potrzeby są pod ręką i zostaną z naszym synem, gdy poprosimy.

Ma to swoje plusy, ale wiadomo, mamy nadzieję, że w miarę szybko uda nam się uzbierać jak najwięcej, żeby się wyprowadzić na swoje.
Najpierw badania mi zleciła. Ostatnią część właśnie dzisiaj wykonałam. I teraz z wynikami 20 lipca jadę na wizytę.
Nie daje leków w ciemno. Muszą być badania.
A co do mieszkania, to mieszkamy z moimi rodzicami (nie ma większych problemów z nimi, pomogą jeszcze), ale myślimy nad wynajęciem mieszkania w najbliższej przyszłości. Jakbym zaszła w ciążę i szczęśliwie donosiła, to na 100 procent się wyprowadzamy. Teraz spory wydatek idzie na wizyty i badania (od 20 czerwca poszło 1000 złotych). Ale wszystko po kolei. Jestem dobrej myśli. Jak mam już dziecko, to nie czuję aż takiej ogromnej presji, jak za pierwszym razem. Działamy i to daje mi spokój ducha (że coś robimy w tym kierunku). Jeżeli się nie uda, no to trudno, próbowaliśmy.
LouisaEstera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 13:21   #3392
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko jeden warunek do rozpoczęcia staran: umowa na czas nieokreślony. Nie chcialam sytuacji zycia z jednej pensji. Mieszkanie wynajmowaliśmy i dalej wynajmujemy. Dopiero teraz będziemy kupować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam taki warunek i na szczęście mam już umowę na czas nieokreślony. Tz tak samo, dom mamy, więc już to odpadło

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 13:33   #3393
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez LouisaEstera Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Ja dziś zrobiłam krzywą cukrową i insulinową. Obyło się bez żadnych komplikacji typu wymiotowanie czy osłabnięcie. Dziś 104 dzień cyklu. Ciężki i skomplikowany ze mnie przypadek, ale mam nadzieję, że 20 lipca wjadą już leki (wtedy też mam wizytę). Pozdrawiam Was. A przede mną I część urlopu i mały wyjazd.
Wow to długi cykl, krzywa cukrowa nie jest w sumie taka straszna jak o niej mówią.


Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Czyli jak nie ma wskazań to wszystkie 3 usg na NFZ też są płatne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najczęściej tak, zależy od lekarza czy wypisze skierowanie na bezpłatne w związku z podejrzeniem jakimś, chyba że są ewidentne wskazania:
-masz skończone 35 lat (badanie przysługuje w danym roku kalendarzowym, w którym kończysz 35 lat),
-w poprzedniej ciąży wystąpiła aberracja chromosomowa płodu lub dziecka,
-stwierdzono u Ciebie lub ojca dziecka wystąpienie strukturalnych aberracji chromosomowych,
-stwierdzono u Ciebie znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
w badaniu USG i/lub badaniach biochemicznych płodu -stwierdzono nieprawidłowości wskazujące na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

Ponadto może być tak, że za pierwsze badanie prenatalne zapłacisz a za drugie już nie jak wyjdą jakieś nieprawidłowości. Ja mam tak, że z pierwszych badań wyszło wysokie ryzyko jednej z wad i w związku z tym, mam drugie badanie i echo serca refundowane.
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 13:55   #3394
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Staraczki 2023

Pytam bo w poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie i za wszystko płaciłam. Myślałam, że na NFZ wszystko jest darmowe badania krwi i te 3 obowiązkowe usg. Nie mówię tu o nifty czy pappa bo to wiem, że płatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 14:21   #3395
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Wow to długi cykl, krzywa cukrowa nie jest w sumie taka straszna jak o niej mówią.
Dobrze wiedzieć, bo właśnie idę na krzywą w piątek . Ile czasu trzeba czekać na wynik? Czy to jak w przypadku innych badań laboratoryjnych 1 dzień roboczy?

U nas lab ma swoją glukozę, więc bezsmakową, szkoda, że nie mogę wziąć swojej, np. cytrynowej, podobno te smakowe są łagodniejsze
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 14:32   #3396
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Pytam bo w poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie i za wszystko płaciłam. Myślałam, że na NFZ wszystko jest darmowe badania krwi i te 3 obowiązkowe usg. Nie mówię tu o nifty czy pappa bo to wiem, że płatne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3 obowiązkowe USG są refundowane, USG genetyczne to badanie prenatalne właśnie tak jak nifty, pappa itp. czyli nierefundowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 14:47   #3397
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, bo właśnie idę na krzywą w piątek . Ile czasu trzeba czekać na wynik? Czy to jak w przypadku innych badań laboratoryjnych 1 dzień roboczy?

U nas lab ma swoją glukozę, więc bezsmakową, szkoda, że nie mogę wziąć swojej, np. cytrynowej, podobno te smakowe są łagodniejsze
Ja już to miałam w 1 trymestrze. Dali mi cytrynowa i smakowała jak bardzo słodka lemoniada. Mam nadzieję, że tym razem też taka dostanę bo była bardzo spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-12, 15:28   #3398
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Też dobrze wspominam badanie glukozy Trochę ciężko było wypić taką ilość w tak krótkim czasie, ale smak był ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 16:04   #3399
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć, bo właśnie idę na krzywą w piątek . Ile czasu trzeba czekać na wynik? Czy to jak w przypadku innych badań laboratoryjnych 1 dzień roboczy?

U nas lab ma swoją glukozę, więc bezsmakową, szkoda, że nie mogę wziąć swojej, np. cytrynowej, podobno te smakowe są łagodniejsze
Wynik w zależności od labu albo tego samego dnia albo następnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 16:26   #3400
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Wynik w zależności od labu albo tego samego dnia albo następnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, dzięki za info . Tak naprawdę za wcześnie dostałam skierowanie od lekarza i idę na ostatnią chwilę przed wizytą i zastanawiałam się czy już będzie wynik. Spokojnie mogłabym zrobić to badanie po 20 lipca
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 17:08   #3401
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Też dobrze wspominam badanie glukozy Trochę ciężko było wypić taką ilość w tak krótkim czasie, ale smak był ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie najmocniej wkurzało czekanie i jak w międzyczasie wpychali się ludzie a ja już musiałam iść krew oddać i tłumaczenie że ja musze o tej porze na już. A musiałam też 2 razy robić to badanie bo miałam chyba glukoze na czczo na granicy ale było wszystko ok, ja się przed najadłam w nocy czegoś słodkiego i tak wyszło.

Ciekawe jak byloby drugim razem.
A Ty jak się czujesz carmelove? Który to już tydzień?
Ja czekam na okres, jakieś działania były ale nie łudzę się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-12, 17:48   #3402
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Mnie najmocniej wkurzało czekanie i jak w międzyczasie wpychali się ludzie a ja już musiałam iść krew oddać i tłumaczenie że ja musze o tej porze na już. A musiałam też 2 razy robić to badanie bo miałam chyba glukoze na czczo na granicy ale było wszystko ok, ja się przed najadłam w nocy czegoś słodkiego i tak wyszło.

Ciekawe jak byloby drugim razem.
A Ty jak się czujesz carmelove? Który to już tydzień?
Ja czekam na okres, jakieś działania były ale nie łudzę się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robiłam w RCKiK, tam praktycznie nie ma kolejek
A czuję się kiepsko Mdłości praktycznie cały dzień (tyle że bez wymiotów - odpukać), szybko się męczę. Czekam na lepsze czasy Dzięki, że pytasz
A tydzień 11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 18:18   #3403
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Cześć dziewczyny

Nadrobiłam i również moim takim idealnym miesiącem na rodzenie byłby maj ale biorę w ciemno każdy termin, byleby być po 🤪( może za wyjątkiem Bożego Narodzenia )

A mam do was pytanie, bo może my coś źle robimy 🤣 jak macie owulację to kochacie się jakoś częściej w sensie że np. rano i wieczorem? Albo codziennie?
U nas wychodzi to spontanicznie w sumie i teraz jakoś było na samym początku, później w szczytowej fazie i ostatnie dni i zastanawiam się, czy to nie mało? Ogólnie z nami jest tak, że brakuje nam regularności w seksie. Raz jest tydzień, że zdarzy się 5 razy, a czasami są 2tyg, gdzie uda nam się raz, bo zawsze coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 18:41   #3404
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nadrobiłam i również moim takim idealnym miesiącem na rodzenie byłby maj ale biorę w ciemno każdy termin, byleby być po 🤪( może za wyjątkiem Bożego Narodzenia )

A mam do was pytanie, bo może my coś źle robimy 🤣 jak macie owulację to kochacie się jakoś częściej w sensie że np. rano i wieczorem? Albo codziennie?
U nas wychodzi to spontanicznie w sumie i teraz jakoś było na samym początku, później w szczytowej fazie i ostatnie dni i zastanawiam się, czy to nie mało? Ogólnie z nami jest tak, że brakuje nam regularności w seksie. Raz jest tydzień, że zdarzy się 5 razy, a czasami są 2tyg, gdzie uda nam się raz, bo zawsze coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W cyklu, w którym się udało kochaliśmy się dzień przed owulacją i w dzień owulacji, robiłam testy owulacyjne Raz dziennie, jakoś wczesnym popołudniem. W pozostałe dni cyklu to tak co 3-4 dni zazwyczaj wychodziło. Ogólnie pilnowałam, żeby nie było przerwy dłuższej niż 5 dni, bo to podobno działa negatywnie na płodność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 19:09   #3405
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nadrobiłam i również moim takim idealnym miesiącem na rodzenie byłby maj ale biorę w ciemno każdy termin, byleby być po 🤪( może za wyjątkiem Bożego Narodzenia )

A mam do was pytanie, bo może my coś źle robimy 🤣 jak macie owulację to kochacie się jakoś częściej w sensie że np. rano i wieczorem? Albo codziennie?
U nas wychodzi to spontanicznie w sumie i teraz jakoś było na samym początku, później w szczytowej fazie i ostatnie dni i zastanawiam się, czy to nie mało? Ogólnie z nami jest tak, że brakuje nam regularności w seksie. Raz jest tydzień, że zdarzy się 5 razy, a czasami są 2tyg, gdzie uda nam się raz, bo zawsze coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak tylko kończy mi się okres to co 2-3 dni. Wcześniej jak czułam, że jestem koło owulacji to jeszcze bardziej zagęszczaliśmy ruchy i było tak dzień przed, w dniu i dzień po, ale już teraz odpuściłam. Czasami nie udaje się przez pracę, a czasami zwyczajnie się nie chce, a uprawiać seks, bo trzeba, to taka trucizna dla związku i samopoczucia własnego i partnera, że już chyba lepiej odpuścić ciążę.
Jaki wszystko z płodnością jest ok, to co 2-3 powinno być optymalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 20:36   #3406
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Staraczki 2023

U nas właśnie brak tej regularności. Przy pierwszym udało się od razu ale seks to jest tak rzadko, że staraniami to ciężko nazwać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 22:28   #3407
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Ogólnie pilnowałam, żeby nie było przerwy dłuższej niż 5 dni, bo to podobno działa negatywnie na płodność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojj to tym nie jestem pocieszona
U nas właśnie zdarzają się takie przerwy, właśnie zależy od danego miesiąca, obowiązków, pracy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 22:44   #3408
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

U nas wszystko jest spontanicznie, jak dawniej. Pewnie jeśli się nie uda, to za jakiś czas będziemy zwracać większą uwagę. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ale u nas dopiero drugi cykl bez antykoncepcji. Na razie się tylko wkurzam, że nie mogę wyleczyć brody z wyprysków, łączę to z odstawieniem tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-12, 23:18   #3409
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
U nas wszystko jest spontanicznie, jak dawniej. Pewnie jeśli się nie uda, to za jakiś czas będziemy zwracać większą uwagę. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ale u nas dopiero drugi cykl bez antykoncepcji. Na razie się tylko wkurzam, że nie mogę wyleczyć brody z wyprysków, łączę to z odstawieniem tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My 7...
Myślałam, że będzie łatwiej 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 07:31   #3410
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nadrobiłam i również moim takim idealnym miesiącem na rodzenie byłby maj ale biorę w ciemno każdy termin, byleby być po 🤪( może za wyjątkiem Bożego Narodzenia )

A mam do was pytanie, bo może my coś źle robimy 🤣 jak macie owulację to kochacie się jakoś częściej w sensie że np. rano i wieczorem? Albo codziennie?
U nas wychodzi to spontanicznie w sumie i teraz jakoś było na samym początku, później w szczytowej fazie i ostatnie dni i zastanawiam się, czy to nie mało? Ogólnie z nami jest tak, że brakuje nam regularności w seksie. Raz jest tydzień, że zdarzy się 5 razy, a czasami są 2tyg, gdzie uda nam się raz, bo zawsze coś...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma niestety na to żadnej recepty. U nas się udało 2 lub 3 dni przed owulacja. A wszystkich seksow w płodnym tygodniu było 3.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 08:24   #3411
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Staraczki 2023

14dpo i bialutko nie ma co byleby szybko okres przyszedł
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 08:29   #3412
LouisaEstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 22
Dot.: Staraczki 2023

Hej. Dziewczyny, mam wyniki krzywej cukrowej i insulinowej.
Insulina - wynik straszny.
"Poziom insuliny na czczo nie powinien przekraczać 10 mU/ml. Natomiast przy krzywej insulinowej, poziom insuliny po 1 godzinie od spożycia glukozy nie powinien być wyższy niż 50 mU/ml, a po 2. godzinach nie powinien być wyższy niż€“ 30 mU/ml".


Mój wynik: insulina na czczo - 23,4
po 1 godzinie: 113,0
po 2 godzinach: 247,0
:-(
Glukoza na czczo: 83,0
po 1 godzinie: 121,0
po 2 godzinach: 147,0
Po 2 godzinach wynik powinien być mniejszy niż 140,0.
Wskaźnik Homa u mnie, to 4,80. Wynik prawidłowy, to mniejszy niż 2,5.
Na pewno wjedzie metformina. Dieta jest.

Za tydzień z apteki wyjdę z siatką pełną leków.

Edytowane przez LouisaEstera
Czas edycji: 2023-07-13 o 08:30
LouisaEstera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 09:20   #3413
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
14dpo i bialutko nie ma co byleby szybko okres przyszedł
Przykro mi.
Cytat:
Napisane przez LouisaEstera Pokaż wiadomość
Hej. Dziewczyny, mam wyniki krzywej cukrowej i insulinowej.
Insulina - wynik straszny.
"Poziom insuliny na czczo nie powinien przekraczać 10 mU/ml. Natomiast przy krzywej insulinowej, poziom insuliny po 1 godzinie od spożycia glukozy nie powinien być wyższy niż 50 mU/ml, a po 2. godzinach nie powinien być wyższy niż�� 30 mU/ml".


Mój wynik: insulina na czczo - 23,4
po 1 godzinie: 113,0
po 2 godzinach: 247,0
:-(
Glukoza na czczo: 83,0
po 1 godzinie: 121,0
po 2 godzinach: 147,0
Po 2 godzinach wynik powinien być mniejszy niż 140,0.
Wskaźnik Homa u mnie, to 4,80. Wynik prawidłowy, to mniejszy niż 2,5.
Na pewno wjedzie metformina. Dieta jest.

Za tydzień z apteki wyjdę z siatką pełną leków.
Kurcze to faktycznie masz co leczyć. No, ale zawsze to lepiej wiedzieć, żeby móc działać.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 10:02   #3414
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
14dpo i bialutko nie ma co byleby szybko okres przyszedł
Przykro mi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 10:29   #3415
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
14dpo i bialutko nie ma co byleby szybko okres przyszedł
Trzymam kciuki by przyszły miesiąc był Twój (i mój ), chociaż ja jeszcze nie testowałam, ale ja to za kilka(naście dni), chyba że @ wyprzedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 10:32   #3416
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Ja ostatnio wytrzymałam i nie testowałam, okres mnie wyprzedził.
Tym razem też mam postanowienie nie testować przed terminem @.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 10:46   #3417
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Staraczki 2023

Zazdroszczę, że potraficie nie testować mi to daje wzgledny spokój, że nie myslę o tym aż do następnego ranka i testu
Może w kolejnym cyklu troche lepiej mi pójdzie
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 11:25   #3418
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że potraficie nie testować mi to daje wzgledny spokój, że nie myslę o tym aż do następnego ranka i testu

Może w kolejnym cyklu troche lepiej mi pójdzie
Wiadomo, że kusi.
Jednak po tylu testach, chyba wolę nie testować i czekać na okres, niż znów widzieć biel.
A czy i tym razem wytrzymam, to się okaże.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 11:31   #3419
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Ja z jednej strony już dojrzałam do tego, żeby nie testować, ale jak pisałam - zawsze wpadnie jakaś impreza, choroba, cokolwiek gdzie wolę wiedzieć, czy mogę sobie pozwolić na % albo leki. No i już mnie te białe testy nie bolą, nie dołuje mnie to, jedyne co wtedy robię to sprawdzam zapasy podpasek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-13, 11:36   #3420
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 598
Dot.: Staraczki 2023

Mi szkoda kasy na testy i czekam, ale wiadomo w nieskończoność nie będę bo jak co to trzeba gina ogarnąć. A tu jestem też zielona bo do poprzedniego nie chcę. I trzeba by kogoś nowego ogarnąć..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 21:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.