Jak wygląda "Jesień"??!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-28, 20:37   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Jak wygląda "Jesień"??!!!


Wprawdzie mamy lato... [img]icons/icon12.gif[/img] Ale czy możecie przybliżyć cechy charakteryzujące "jesienny" typ urody? Będę bardzo wdzięczna!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-30, 19:49   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Nie jestem pewna, bo nie jestem jesienią. Jednak wydaje mi się że jesień ma ciepły odcień włosów, np. rude, kasztanowe może nawet taki złoty blond. Cera chyba jest taka brzoskwiniowa, występują piegi. A oczy? hmm.. tylko brązowe przychodzą mi do głowy. [img]icons/icon40.gif[/img]
Dziwi mnie [img]icons/icon23.gif[/img] , że bywalczynie forum nie odpowiedziały Ci na to pytanie. Na pewno jest tu jakaś "jesień".
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-30, 19:52   #3
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Bywalczynie forum być może przypominają sobie, co o analizie zimna_woda-bzdursień-lieto-kwaśna myśli Szefowa. Nie będę cytować, ale prywatnie to ona strasznie brzydkich słów używa, jak mówi o tych naciąganych analizach...

Ale. Nic nie mówiłem [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-30, 19:59   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Gdy ktoś pyta, to dlaczego nie można odpowiedzieć...mi by było smutno jak by mój post przeszedł bez odzewu... [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-30, 20:17   #5
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Aga to prawdziwa Dama [img]icons/icon7.gif[/img]
Na pewno odpowie i na pewno użyje jak najlepiej dobranych słów. [img]icons/icon7.gif[/img]

To ja tutaj robię za wiejskiego gbura [img]icons/icon12.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-30, 21:41   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

[img]icons/icon7.gif[/img]
mam nadzieje, ze odpowie, bo jestem ciekawa co o tym sadzi, a jakos nie trafilam na ten temat [img]icons/icon9.gif[/img]
mnie do tej pory taki podzial wydawal sie nawet sensowny, choc przyznam ze prawie nigdy nie umialam prawidlowo zaliczyc kogos do danej grupy [img]icons/icon12.gif[/img]
w takim razie pojawia sie pytanie, czy jakikolwiek podzial jest prawidlowy, a jesli tak to jaki?
co do samego pytania natomiast - jesien teoretycznie powinna miec oczy brazowe, szare lub piwne, wlosy tak jak napisane powyzej, cera o cieplym kolorycie, ale slyszalam tez, ze moze byc b.jasna (i badz tu czlowieku madry)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-31, 07:15   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Jesienny typ urody charakteryzuje się ciepłym odcieniem skóry, często z piegami. Włosy rude, jasno - złote, brązowe. Oczy najczęściej zielone lub piwne. Jeśli chodzi o kolory pasujące do jesieni, są bardzo szczególne: wszelkie rudości, zgniłe zielenie, ciepłe brązy, które w zasadzie pasują tylko do jesiennego typu urody. Klasycznym przykładem jesieni jest Katarzyna Dowbor, Nicole Kidman. Ale wszystkie podziały na typy urody to kwestia umowna.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-31, 07:43   #8
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Mam rude włosy, oczy szaroniebieskozielone, piegi i dość jasną karnację. Od większości wizażystek słyszałam, że jestem jesienią. Aż tu nagle od dwóch ostatnich usłyszałam, że jestem wiosną i zgłupiałam. Dwie wizażystki pokłóciły się przy mnie o to jakim typem kolorystycznym jestem. Istna paranoja. Więc ja nie wiem jak wygląda jesień i prawdę powiedziawszy cieszę się, że wizażystka, do której tyle osób ma zaufanie (czyt. AgaZ) poradziła, żeby takie podziały traktować z przymrużeniem oka.
Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-31, 07:54   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Wiosna i jesień mają ze sobą wiele wspólnego: oba należą do ciepłych typów urody. Wszystko zależy od indywidualnej analizy kolorystycznej. Ale oczywiście, że należy to przyjmować "z przymrużeniem oka". Ja - zima i moja przyjaciółka - lato często wymieniamy się ubraniami, które pasują i do mnie, i do niej - chłodne typy urody.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-31, 10:02   #10
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Jak wygląda "Jesień"??!!!

Droga Misiu [img]icons/icon7.gif[/img]
Zlo troszke przesadzil, ze ja uzywam niewybrednych slow okreslajac tego typu podzialy [img]icons/icon12.gif[/img] Ale w jednym ma racje - jak juz kiedys wspominalam, ten podzial na wiosne , lato, jesien i zime jest dla mnie sztuczny i w wielu przypadkach niejasny. Tak jak juz dziewczyny pisaly wprowadza czesto ogromny metlik. Wg. ksiazkowych opisow to tak jak pisala Lila - ciepły odcien skóry albo bardzo jasny alabastrowy, piegi ( nie zawsze ?). "Włosy rude, jasno - złote, brązowe. Oczy najczęściej zielone lub piwne. Jeśli chodzi o kolory pasujące do jesieni, są bardzo szczególne: wszelkie rudości, zgniłe zielenie, ciepłe brązy, które w zasadzie pasują tylko do jesiennego typu urody." itd.
Nietety bardzo czesto nasz fenotym jest tak wymieszany , ze pasujemy jednoczesnie do dwoch typow kolorystycznych.
Wystarczy chocby opalenizna , czy zmiana koloru wlosow ( nawet ta niezbyt drastyczna ) i wszystkie podzialy biora w leb.
Dlatego ja osobiscie wole podzial na cieply i chlodny typ urody. Daje on o wiele wiecej mozliwosci kolorystycznych i nie narzucamy w ten sposob sztywnych ram - w co sie ubierac , jak sie malowac itp. Wiele zalezy od naszych prywatnych upodoban, od nastroju czy tez checi odmiany.

Natomiast jesli bardzo chcesz kierowac sie wlasnie tymi podzialami , bo sa dla Ciebie pomocne. To radze wybrac sie do jakiegos sprawdzonego wizazysty czy stylisty, ktory pomoze okreslic Ci Twoj "faktyczny" typ urody. W ksiegarniach rowniez znajdziesz sporo poradnikow na ten temat.
Ja tylko radze potraktowac wszystko nieco z przymruzeniem oka [img]icons/icon7.gif[/img]

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.