Telefon dla nastolatki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 22:54   #1
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66

Telefon dla nastolatki.


Przepraszam za zamieszanie, ale zupełnie nie wiedziałam gdzie wrzucić ten temat. Wiem, że temat telefonu komórkowego to nie zupełnie to czemu poświęcona jest ta strona, ale ze względu na to, że znam tu kilka osób w moim wieku i o podobnym guście postanowiłam waz wizażanki zapytać o zdanie. Który telefon jest lepszy dla nastolatki. Pod względem funkcjonalności, wygody (sms'y), wyglądu, wytrzymałości. HTC Wildfire czy SE Xperia x10 mini pro .? Czy może polecacie jakiś zupełnie inny tg typu .?
Jestem obecnie w orange, ale zamierzam skorzystać z oferty t - mobile. Abonament 45 zł na 36 miesięcy. Można wtedy wybrać telefon. Te dwa, które wybrałam są w tej samej cenie przy tym pakiecie (99zł). Myślę, że opłacałaby mi się taka transakcja, bo rzadko zmieniam komórkę. Jak już się decyduję to gruntownie muszę przemyśleć zakup. Z xperią nie miałam jeszcze styczności, ale z htc tak. Moja chrzestna ma ten telefonik i trochę się nim bawiłam. Przyznam, że pasuje mi dość czuły ekran i mnóstwo aplikacji (facebook, twitter, poczta, gry) ... Jest też bardzo ładny, bardzo elegancki, typowo damski, wydaje mi się, że xperia ma trochę za mały ekran i mało wryginalny wygląd, jej plusem jest klawiatura qwerty, htc też ją posiada, ale w wersji wirtualnej.
Mam jeszcze jedno pytanie. Przeczytałam gdzieś, że htc nie ma wbudowanego modemu i blueconnect. Czy to znaczy, że oprócz wifi nie bd mogła korzystać z internetu .?
Może się mylę w niektórych kwestiach, dlatego proszę o pomoc i z góry dziękuję.
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:20   #2
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: Telefon dla nastolatki.

Cytat:
Napisane przez balbinka98 Pokaż wiadomość
Który telefon jest lepszy dla nastolatki. Pod względem funkcjonalności, wygody (sms'y), wyglądu, wytrzymałości. HTC Wildfire czy SE Xperia x10 mini pro .? Czy może polecacie jakiś zupełnie inny tg typu .?
Ciężko powiedzieć, bo to dwa różne modele, już poczynając od budowy - Xperia to slider z fizyczną klawiaturą. Ciężko mi się wypowiadać na temat tego typu modeli, bo mój telefon to klasyczny dotykowy. Musisz się zastanowić, co będzie dla Ciebie wygodniejsze. Aczkolwiek osobiście nie wybrałabym Wildfire, gdybym już decydowała się na dotykowy.
Sama mam LG Swift - wiem że ceny modeli LG są niskie i to może odstraszać (stereotypowe myślenie: jak tanie, to na pewno badziewne), ale oni naprawdę robią niezłe telefony.

Cytat:
Napisane przez balbinka98 Pokaż wiadomość
Jestem obecnie w orange, ale zamierzam skorzystać z oferty t - mobile. Abonament 45 zł na 36 miesięcy. Można wtedy wybrać telefon. Te dwa, które wybrałam są w tej samej cenie przy tym pakiecie (99zł). Myślę, że opłacałaby mi się taka transakcja, bo rzadko zmieniam komórkę.
Żaden abonament się nie opłaca, a już na pewno nie na 3 lata! Mój kuzyn - całkiem słusznie - porównuje to zawsze do paktu z diabłem zdecydowanie bardziej opłaca się kupić telefon "normalnie", poza tym oferty na kartę są zdecydowanie bardziej korzystne. Przemyśl to sobie.
"Rzadko zmieniam komórkę"... przy obecnym tempie rozwoju technologii, już za rok-dwa telefon który teraz kupisz będzie Ci się wydawał przeżytkiem.

Cytat:
Napisane przez balbinka98 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Przeczytałam gdzieś, że htc nie ma wbudowanego modemu i blueconnect. Czy to znaczy, że oprócz wifi nie bd mogła korzystać z internetu .?
Wbudowanego modemu i blueconnect? nie mam pojęcia, co to miałoby być, ale właściwie z każdego telefonu możesz podłączyć się do internetu bez użycia wi-fi, a przez sieć. Należy tylko pamiętać, że jeśli nie masz wykupionego pakietu danych, możesz stracić sporo pieniędzy. Dlatego większość ludzi ma wyłączone łączenie z siecią transmisji danych.

Jeśli coś z tego co napisałam jest niejasne - pytaj.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Ok, co mi tam, napiszę to dobitnie.
CHOLERNIE Ci się nie opłaca kupowanie telefonu, który można kupić bez umowy za jakieś 500 złotych, za 99 złotych przy abonamencie na 3 lata! I to jeszcze abonamencie 45 złotych! A do tego w T-Mobile!
I jeśli Cię od tego nie odwiodę, to uznam to za moją osobistą porażkę. Naprawdę, nie daj się tak robić w balona!
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:23   #3
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Telefon dla nastolatki.

Mhm. Rozmawiałam z bratem na ten temat. Zaproponował, że weźmie mi telefon na swoją firmę. W najmniejszym abonamencie jaki można w ofercie biznesowej i na dwa lata. Wtedy do wyboru jest tylko Wildfire S za złotówke nie ma zwykłego, ale przecież Eska to lepszy model, więc w sumie się ciesze. .
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 07:51   #4
chlopaczek22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 51
Dot.: Telefon dla nastolatki.

Nie ładuj się w umowy 36 miesięczne. Co Ci po tym, że będziesz miała nowoczesny telefon, jak zanim skończy się umowa, będzie warty grosze. Po drugie umowa 36 msc, gwarancja na telefon pewnie max 24 msc. Co zrobisz jak tel padnie przed końcem umowy?? Telefonu nie będzie a płacić dalej trzeba
chlopaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 12:53   #5
justwoman
Przyczajenie
 
Avatar justwoman
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Telefon dla nastolatki.

Dokładnie, ja tak zrobiłam 2 lata temu i teraz żałuję. Kupiłam sobie samsunga, wtedy mi się podobał, a teraz się męczę. Kategoryczne NIE dla umów na 36 miesięcy, przynajmniej w moim wypadku...
justwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.