na żółto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-28, 14:34   #1
evus16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12

na żółto


Mam blade blondynki o niebieskich oczach mogą nosić żółte ciuchy? Jak myślicie? Bo marzy mi sie taki żółty sweterek, ale to chyba kolor nie dla mnoe. a może się mylę? włosy mam właściwie ciemno blond
evus16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 14:49   #2
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: na żółto

Evusia napisał(a):
> Mam blade blondynki o niebieskich oczach mogą nosić żółte ciuchy? Jak myślicie? Bo marzy mi sie taki żółty sweterek, ale to chyba kolor nie dla mnoe.

Jaskrawa zolc to pewnie nie dla Ciebie, ale spokojniejszy odcien, czemu nie? Najlepiej jak poprzymierzasz gdzies w sklepie i sama zobaczysz
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 15:59   #3
Maja.M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 82
Re: na żółto

Też mi się wydaje, że powinnaś spróbować. W Twoim przypadku kolor powinien być trochę zgaszony, ale może być intensywniejszy. Jaskrawy raczej odpada, szczególnie jeśli masz chłodną karnację.

Żólty kolor jest taki optymistyczny i bardzo pasuje do włosów w kolorze ciemnego blondu, szczególnie takich dłuższych. Ładnie go rozświetla, wydobywa złote refleksy. A twarz zawsze możesz posmarować kremem tonującym i/lub oprószyć pudrem brązującym.
Maja.M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 16:33   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: na żółto

Iii tam, jestem zdania, że każdy może nosić każdy kolor, o każdej intensywności, najważniejsza jest temperatura barwy.

Jeśli Twój naturalny koloryt jest chłodny, świetnie będziesz wyglądała nawet w jaskrawej ale cytrynowej żółci, takiej z kroplą zieleni. Jeśli jesteś ciepłą blondynką (bladą czy nie), ładnie będzie ci w typowej słonecznej żółci (żółtko jaja), ale tej rozbielonej (odcień kogla-mogla) oraz w żółci lekko łososiowej, morelowej.

Niezłym sposobem jest przełamanie mocnego koloru bielą lub czernią (dla blondynki lepsza jest tu biel) - np, białe lub czarne kropki na żółtym tle, albo biały podkoszulek pod żółtym sweterkiem, gdzie spory fragment bieli wystaje spod koloru i jest najbliżej twarzy, w ten sposób łagodzi kontrast, rozjaśnia odbijając światło od zółci i Twojej cery. Możesz też eksperymentować z innymi kolorami, np żółty i turkusowy (znowu: ciepły lub chłodny) - to delikatniejszy kontrast niż żółty i niebieski (barwy negatywowe).

Sama jestem bladą blondynką a latem miałam niesamowitą fazę na żółte i pomarańczowe ciuchy, nosiłam więc np. białą sukienkę w żółte i pomarańczowe kwiaty, żółtą w czarne kropeczki, zółtą w białe paski, bluzę w pomarańczowo-białe wzory (mniej więcej po róno każdego koloru).

W ten sposób mogę nosić nawet nietwarzowy ostry morsko-zielony kolor (odbija się od cery nadając jej niezdrową poświatę), zakładam pod taki sweterek biały podkoszulek z wyższym dekoltem i jakimś wzorkiem w zbliżonym kolorze (seledynowy, turkusowy), albo przypinam wielki lawendowy kwiat blisko twarzy.

Dobrze robi też lśniąca biżuteria blisko twarzy, srebrna dla chłodnej karnacji, złota lub perłowa (np. macica perłowa) dla ciepłej.

Rozważ jednak zastosowanie delikatnego samoopalacza - takie kolory wyglądają najlepiej przy cerze ciut zbrązowionej, no i nie zapomnij o kontrastowych dodatkach (najlepsze są barwy negatywowe nieco złamane sąsiednimi - nie wiem jak to najlepiej wyjaśnić, tak mniej więcej o 160-170 stopni od naszego wybranego koloru na kole barw).

Jest jeszcze jeden sposób jak możesz pięknie nosić żółty: na powiekach. Wspaniale podkreśla niebieskie oczy, wydobywa ich kolor. Sephora i Bourjois mają ładne żółcie wśród swoich cieni.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 11:19   #5
Aggus70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 23
Re: na żółto

Ja jestem ciemną blondynką i uwielbiam kolor żółty w odcieniu chłodnym, cytrynowym - nawet w intensywnym wyglądam dobrze. Wydaje mi się, że właśnie blondynkom ten kolor najbardziej pasuje. Wyglądają tak promiennie, słonecznie.
Aggus70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.