Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Konkursy na wizaz.pl

Notka

Konkursy na wizaz.pl Forum z informacjami o konkursach na wizaz.pl. Zapoznaj się z paletą naszych konkursów, weź udział i wygraj cenne nagrody. Powodzenia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 10:16   #181
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez patusia_bdg Pokaż wiadomość
SiSleys ja też całkiem dobrze znam PSa... i widzę poprawki.....
mój typ? np praca nr 17....albo 19.... nie będę się wszystkim dokładnie przyglądać...
ale skoro jest to dozwolone to nie ma co się czepiać co nie?
każda z was mówi o poprawkach a sama prosto w twarz nie chce rzucić numerkiem....
to po co w ogóle to komentować?

A teraz lecę.. mam sesje zdjęciową (robię makijaż , żeby nie było :P )
Hmmm... jeżeli nawet nie przeczytało się poprzednich postów to po co się wypowiadać?

Przecież ja podałam swój typ, inne dziewczyny też jakieś prace opisywały... Wpadasz na wątek, robisz zamieszanie i jeszcze uwagi zwracasz po co komentować

Po co komentować jeżeli nawet nie przeczytało się podstawowych zasad konkursu?
Poprawki większe NIE są dozwolone, można tylko poprawiać jasność, kontrast, nasycenie kolorów itp. Retusz jest niedozwolony


Ciekawe ile razy jeszcze trzeba będzie to tłumaczyć



EDIT:
Zrobiłam wczoraj bardzo ładne opracowanie graficzne na temat przeróbek w nr37 Ale nie wstawię tego bo jakoś mi się odechciało...



EDIT2:
Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
to moze ja podam chociaz jeden numer
np 37
po pierwsze usuniete zmarszczki
po drugie (co do tego nie jestem pewna) szparowanie zdjecia
po trzecie - rozmycie gaussowskie tudziez inne ale blur na 100 %
po czwarte - obrobione oczy - białka i źrenice

jeszcze kilka rzeczy by sie znalazlo

ten konkurs to jedna wielka porazka
O widzę, że mój typ



Zaraz będzie, że jesteśmy takie wstrętne bo krytykujemy, że taka atmosfera niemiła w tym wątku jest, że przecież dopuszczone było użycie PS itp. itd.

Ale szkoda, że tak nie razi Was fakt, że zasady które były jasno określone kilka osób świadomie nie przestrzegało.
Czyli po prostu OSZUKIWAŁY, nazwijmy to po imieniu.

Ja na miejscu wizażanek które dały do konkursy swoją amatorską pracę strasznie bym się wkurzyła... czasem uczciwość nie popłaca- taki byłby wniosek.
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-02-23 o 13:21
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:01   #182
patusia_bdg
Raczkowanie
 
Avatar patusia_bdg
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 92
GG do patusia_bdg
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

SiSleyS... chyba się po prostu nie rozumiemy....
może Ty podałaś numerek ale nie wszystkie dziewczyny które się wypowiadały "atakując" i to mnie rozdrażniło lekko.
Czytałam regulamin tak się składa... i wiem że lekkie przeróbki są dopuszczalne... i o nich właśnie mówię cały czas. Np jeśli ostro rozjaśnisz zdjęcie zmarszczki przebarwienia i wszystko znika.

I czytałam wasze posty... jedna wielka kłótnia nie wiem o co....
Dajcie sobie spokój dziewczyny... zdjęcia są... głosowanie jest... i kropeczka.
Po ptokach, że tak powiem... ja domyślam się że każde zdjęcie jest poprawione , np pryszcz .

Robię zamieszanie? Gdzie? pokaż mi?
__________________
patusia_bdg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:12   #183
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez patusia_bdg Pokaż wiadomość
Np jeśli ostro rozjaśnisz zdjęcie zmarszczki przebarwienia i wszystko znika.
By wszystko zniknęło- zmarszczki czy przebarwienia- zdjęcie trzeba by rozjaśnić na maksa tak, że nic nie byłoby widać... chyba, że defekty są bardzo małe.
Nie mówiąc o makijażu który jest elementem konkursu. Zdjęcie wyglądałoby raczej na mocno prześwietlone.

Cytat:
Napisane przez patusia_bdg Pokaż wiadomość
I czytałam wasze posty... jedna wielka kłótnia nie wiem o co....
Dajcie sobie spokój dziewczyny... zdjęcia są... głosowanie jest... i kropeczka.
Po ptokach, że tak powiem... ja domyślam się że każde zdjęcie jest poprawione , np pryszcz .
Gdzie ta kłótnia? Jak na razie jest spokojnie

No dobra jeden pryszcz niech ktoś sobie poprawia- aż tak małej ingerencji nie jesteśmy w stanie zauważyć...
Mówimy tu o normalnym retuszu który jest w tym wypadku oszustwem- dla Ciebie to nie robi różnicy? Co z tego, że konkurs trwa. Prace mogą zostać w trakcie odrzucone.
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-02-23 o 12:17 Powód: dopisek
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 12:25   #184
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Czemu ciągle używacie tego (notabene okropnego) stwierdzenia "po ptokach" ?
Przecież prace mogą zostać odrzucone w trakcie konkursu. I chyba można podawać numerki prac w tym wątku, bez konsekwencji.

Ja tam mam nadzieję, że konkursy makijażowe w przyszłości będą I nie widzę jakiejś strasznej kłótni w tym wątku, normalna dyskusja, nikt na nikogo nie "najeżdża"
Opcja podziału na pro i amatorskie byłaby fajna, ale chyba tylko jeśli chodzi o zdjęcia? A zresztą nie jestem pewna czy to wykonalne...kto miałby kwalifikować te prace?
__________________
"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:12   #185
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Dziewczyny, jeśli komuś na prawdę przeszkadza praca 37 (albo jakaś inna) i uważa, że nie powinna być do konkursu dopuszczona to napiszcie do szefostwa z wyjaśnieniem. Ja mam wrażenie, że ktos tu by chciał, żeby ta praca zniknęła z konkursu, ale nikt o jedno słowo za dużo powiedzieć nie chce żeby nie było na niego.




Przejrzałam jeszcze raz konkursowe prace i tyle niby photoshopa jest a zaledwie w dwóch może pracach dopatrzyłam się tego, co mogłoby być niezgodne z regulaminem.
Mam wrażenie, że to i tak dobry wynik i plus za to, że są też prace ładnie sfotografowane gdzie można popatrzeć na zdolności makijażysty a nie grafika (chodzi o te bardziej profesjonalne zdjęcia)

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2009-02-23 o 13:18
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:18   #186
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że ktos tu by chciał, żeby ta praca zniknęła z konkursu, ale nikt o jedno słowo za dużo powiedzieć nie chce żeby nie było na niego.
Madie jak nikt nie chce o jedno słowo za dużo powiedzieć to chociaż Ty sprecyzuj o kogo Tobie chodzi?
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:35   #187
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Madie jak nikt nie chce o jedno słowo za dużo powiedzieć to chociaż Ty sprecyzuj o kogo Tobie chodzi?
w jakim celu?
madie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 13:40   #188
nikavisage
Przyczajenie
 
Avatar nikavisage
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Tak czytam wasze tu wypowiedzi w przerwie jak się usilnie uczę. Nie wiem jak jest gdy ktoś ma windowsa zainstalowanego ale jak ja mam linuksa to jak otworzę zdjęcie i wejdę w jego właściwości to drukowanymi literami czarno na białym mam napisani co to za zdjęcie z jakiego aparatu, w jaki program został zgrany z apatatu i co ze zdjęciem zostało zrobione tzn ustawienia aparatu i ustawienia zmienione w komputerze tu tez pojawia mi sie napis czy zdjecie zostało obrobione i w jakim programie. Nie wierzę żeby tak było tylko w linuksie ale niestety nie mam jak sprawdzić czy tak też jest w windowsie (ale jak się uprę mogę porosić meża żeby sprawdził) Wiec może redakcja z pełną świadomością dopuściła zdjęcia zrobione w ps, lub innym programie komputerowym

Jak wolno pisac numerki to ja też napiszę parę: od najbradziej rażących to(moim zdaniem łamią regulamin i powinny być usuniete):37!!!!!!!!!!!!! !, 51!!!!, 19!!!, 24!!!, 27!!!(fajny make- up ale troszku za bardzo poprawiony ale brawo za pomysł), 48!!!,
inne to 17 (ładne oświetlenie super makijaż ale ps też tu jest!!! ale makijaż extra), 60(tu ktoś niezbyt udolnie z brawiami coś kombinował i niestety przekombinował:P), 9, 2

Idę kuć dalej...

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

ale zaraz się krytyka mojej osoby posypie... to jest tylko moja opinia dziewczyny..:P
nikavisage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:43   #189
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Ja na szybko doszłam do wniosku, że raczej zagłosuję na sam makijaż, bez wyraźnego dopatrywania się karnawału w tychże.
NIestety, ale nie przepadam za pomalowanymi na twarzy freskami i oklejonymi oczami cekinami i jakimiś błyszczącymi kulkami, które wyglądają jak pryszcze... NO sorry.

W swej prostocie z dawką finezji spodobała mi się praca nr 19.
NIe mogę odmówić wysiłku pracy nr 23, ale nie do końca też mnie przekonuje...
Nie podoba mi się okrzyknięta praca 37, widać po niej profeskę i widać, że ktoś znał się na tym co robi, ale te okropne poprzyklejane krople do twarzy wręcz mnie straszą, a nie zachęcają... brr.

Cytat:
Napisane przez patusia
I czytałam wasze posty... jedna wielka kłótnia nie wiem o co....
Dajcie sobie spokój dziewczyny... zdjęcia są... głosowanie jest... i kropeczka.
Po ptokach, że tak powiem... ja domyślam się że każde zdjęcie jest poprawione , np pryszcz .
NIkt się nie kłoci, jest to tzw. dyskusja, wymiana poglądów, nic nowego... a wszelkiej maści konkursy zawsze wzbudzały emocje, tyle.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:56   #190
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
w jakim celu?
Ano w takim:
Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
...ale nikt o jedno słowo za dużo powiedzieć nie chce żeby nie było na niego.
Jeżeli wytykasz, że nikt nie chce konkretnie pisać to zacznij pierwsza

Ja napisałam co mi się nie podoba.
Ty natomiast zamieszczasz uwagę, że ktoś chce by dana praca zniknęła z konkursu. Napisz konkretnie kto i na jakiej podstawie tak sądzisz.
Bo chyba nie dlatego, że ta osoba zauważyła, że ktoś z uczestników poważnie złamał regulamin konkursu?


To tak źle, że domagamy się uczciwości?
Zaraz będziemy tymi najgorszymi bo chcemy by jakaś biedulka, która tak bardzo się starała przy retuszu Photoshopie, odpadła z konkursu?

Mnie to obojętne... ja tylko tu głosowałam.
Naprawdę nie obchodzi mnie czy jakieś prace zostaną usunięte. Stwierdziłam tylko fakt i widzę, że prawda która wyszła na jaw nie każdemu odpowiada.
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:58   #191
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

No wreszcie zagłosowałam.Tak oglądam te makijaże i stwierdzam,że w tamtym roku były o niebo lepsze. I wyniki mnie nie zdziwiły,a tu-jestem w lekkim szoku odnosnie dużej liczby głosów niektórych prac (ale to rzecz gustu nie?).
Jak zwykle jest dyskusja o wykorzystywaniu PS,ech teraz to naprawdę ZUPEŁNI amamtorzy nie poprawią swojego zdjęcia w tym programi-a już zwłaszcza na konkurs heh. Tak naprawdę,to nawet trudno ustalić granicę dopuszczalnych poprawek,zwykle poprawiana jest cera-myslę,że to akurat na wizję makijażu i pomysł zbytnio nie rzutuje.Mnie bardziej raża zdjęcia zrobione w studio u profesjonalnego fotografa. Jest kilka prac studyjnych i zdjęcia sa faktycznie super,ale makijaże...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 14:08   #192
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ano w takim:

Jeżeli wytykasz, że nikt nie chce konkretnie pisać to zacznij pierwsza

Ja napisałam co mi się nie podoba.
Ty natomiast zamieszczasz uwagę, że ktoś chce by dana praca zniknęła z konkursu. Napisz konkretnie kto i na jakiej podstawie tak sądzisz.
Bo chyba nie dlatego, że ta osoba zauważyła, że ktoś z uczestników poważnie złamał regulamin konkursu?


To tak źle, że domagamy się uczciwości?
Zaraz będziemy tymi najgorszymi bo chcemy by jakaś biedulka, która tak bardzo się starała przy retuszu Photoshopie, odpadła z konkursu?

Mnie to obojętne... ja tylko tu głosowałam.
Naprawdę nie obchodzi mnie czy jakieś prace zostaną usunięte. Stwierdziłam tylko fakt i widzę, że prawda która wyszła na jaw nie każdemu odpowiada.
dlaczego się tak denerwujesz? Nie zamierzam pisać kto bo napisałam "mam wrażenie". Czujesz, że to o Tobie że się tak unosisz?

Nie będę ciągnąć tematu. Piszesz że chcesz sprawiedliwości to napisz PW do AgiZ a jeśli masz ochotę jeszcze poanalizować w tym wątku (tylko nie wiem w jakim celu) co zostało w pracy 37 zretuszowane to wklej to swoje opracowanie.
Cytat:
Napisane przez SiSleyS
Zrobiłam wczoraj bardzo ładne opracowanie graficzne na temat przeróbek w nr37 Ale nie wstawię tego bo jakoś mi się odechciało...
dla mnie koniec tematu.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2009-02-23 o 14:09
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:23   #193
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez nikavisage Pokaż wiadomość
Tak czytam wasze tu wypowiedzi w przerwie jak się usilnie uczę. Nie wiem jak jest gdy ktoś ma windowsa zainstalowanego ale jak ja mam linuksa to jak otworzę zdjęcie i wejdę w jego właściwości to drukowanymi literami czarno na białym mam napisani co to za zdjęcie z jakiego aparatu, w jaki program został zgrany z apatatu i co ze zdjęciem zostało zrobione tzn ustawienia aparatu i ustawienia zmienione w komputerze tu tez pojawia mi sie napis czy zdjecie zostało obrobione i w jakim programie. Nie wierzę żeby tak było tylko w linuksie ale niestety nie mam jak sprawdzić czy tak też jest w windowsie (ale jak się uprę mogę porosić meża żeby sprawdził) Wiec może redakcja z pełną świadomością dopuściła zdjęcia zrobione w ps, lub innym programie komputerowym

Jak wolno pisac numerki to ja też napiszę parę: od najbradziej rażących to(moim zdaniem łamią regulamin i powinny być usuniete):37!!!!!!!!!!!!! !, 51!!!!, 19!!!, 24!!!, 27!!!(fajny make- up ale troszku za bardzo poprawiony ale brawo za pomysł), 48!!!,
inne to 17 (ładne oświetlenie super makijaż ale ps też tu jest!!! ale makijaż extra), 60(tu ktoś niezbyt udolnie z brawiami coś kombinował i niestety przekombinował:P), 9, 2
Ooo słyszałam właśnie, że taką możliwość ma linuks. W windowsie czegoś takiego nie ma... chyba, że przez jakiś program?

Nikavisage jakie dokładnie informacje pojawiają się przy zdjęciu?


Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
dlaczego się tak denerwujesz? Nie zamierzam pisać kto bo napisałam "mam wrażenie". Czujesz, że to o Tobie że się tak unosisz?

Nie będę ciągnąć tematu. Piszesz że chcesz sprawiedliwości to napisz PW do AgiZ a jeśli masz ochotę jeszcze poanalizować w tym wątku (tylko nie wiem w jakim celu) co zostało w pracy 37 zretuszowane to wklej to swoje opracowanie.


dla mnie koniec tematu.
Ja nie denerwuję się
Odniosłam wrażenie, że to Ty bardzo się uniosłaś w tym poście.

Jestem w szoku, że dla Ciebie jako moderatora, nie ma znaczenia, że ktoś nie stosował się do regulaminu
Tak pilnuje się by był przestrzegany regulamin samego forum ale już przy konkursie jak widać to nieważne. Nie będę do nikogo pisać bo już wspomniałam, że dla mnie to obojętne czy ta praca zostanie czy nie. Stwierdziłam tylko fakt.

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
a jeśli masz ochotę jeszcze poanalizować w tym wątku (tylko nie wiem w jakim celu) co zostało w pracy 37 zretuszowane to wklej to swoje opracowanie.
Nie musisz mi pisać co mam robić. Nie denerwuj się tak To tylko wymiana zdań i opinii.
Pisałam, że nie wkleję. Analizowania również mi się odechciało...

__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-02-23 o 14:29
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:32   #194
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

ja chetnie bym napisała do szefostwa ale zaraz zostane oskarżona o to ze moja praca została odrzucona i teraz się mszczę
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:42   #195
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, że dla Ciebie jako moderatora, nie ma znaczenia, że ktoś nie stosował się do regulaminu
A co moja funkcja ma wspólnego z tym konkursem?
Wypowiadam się tu jako zwykły użytkownik i mogę jedynie napisać do których prac mam zastrzeżenia ( tak też zrobiłam) i nie głosować na nie.
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:59   #196
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Ale szkoda, że tak nie razi Was fakt, że zasady które były jasno określone kilka osób świadomie nie przestrzegało.
Czyli po prostu OSZUKIWAŁY, nazwijmy to po imieniu.

Ja na miejscu wizażanek które dały do konkursy swoją amatorską pracę strasznie bym się wkurzyła... czasem uczciwość nie popłaca- taki byłby wniosek.
Ja mam zamiar pójść tropem Pomadki i też zagłosuję na zwykłe prace: takie makijaże, które ewentualnie mogłabym mieć wykonane na imprezę karnawałową.
Na pewno nie zagłosuję na prace idealnie dopracowane, bo jak dla mnie są sztuczne

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Ja na szybko doszłam do wniosku, że raczej zagłosuję na sam makijaż, bez wyraźnego dopatrywania się karnawału w tychże.
NIestety, ale nie przepadam za pomalowanymi na twarzy freskami i oklejonymi oczami cekinami i jakimiś błyszczącymi kulkami, które wyglądają jak pryszcze... NO sorry.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:59   #197
mamamichałka
Zadomowienie
 
Avatar mamamichałka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 489
GG do mamamichałka
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Ja proponuję-by te osoby,które maja jakieś ,,ale,,co do prac przerabianych w PS-napisały do AgiZ petycję,by w kolejnym konkursie zabronione było używanie ps,i by prace na konkurs ,,filtrowała,, osoba która bardzo dobrze zna ten program,by wyłapała ew.naciąganie.Tyle.
Po co tyle kłótni?W regulaminie był dopuszczony ps-większosc skorzystała w mniejszym,lub większym stopniu i tyle.
mamamichałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:01   #198
nikavisage
Przyczajenie
 
Avatar nikavisage
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Smile Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Nikavisage jakie dokładnie informacje pojawiają się przy zdjęciu?

Więc tak SiSleyS w skrócie jak otworzę zdjęcie to jet napisane:
1.Dane systemu plików
-nazwa
-ścieżka
- wymiary
-rodzaj
-zmodyfikowano
-program
-rodzaj
2. informacje ogólne
-aparat
-model
-software
-data zgrania zdjęcia
-data wykonania zdjęcia
-data modyfikacji zdjęcia
3. warunki podczas robienia zdjęcia
(nie bede wszystkich wypisywać bo sporo tego ale chodzi o ustawienia aparatu w momencie robienia fotki min. iso, balans bieli, lampa itd itp)
4. struktura obrazu
5. rodzaj i osadzenie miniaturki
6.wersja i wymienialność (cokolwiek to znaczy tu są podane jakieś wersje programów z których się korzystało)

Nudne to ale moim zdaniem każde zdjęcie do konkursu powinno być tak zweryfikowane. No ale cóż teraz niektórzy siedzą i są źli bo mają mało głosów ale przynajmniej mają czyste sumienia a inni czystych nie mają ale na puderek i szminkę maca się załapią

Edytowane przez nikavisage
Czas edycji: 2009-02-23 o 15:03 Powód: małe poprawki literówki:P
nikavisage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:07   #199
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez nikavisage Pokaż wiadomość
Nikavisage jakie dokładnie informacje pojawiają się przy zdjęciu?

Więc tak SiSleyS w skrócie jak otworzę zdjęcie to jet napisane:
1.Dane systemu plików
-nazwa
-ścieżka
- wymiary
-rodzaj
-zmodyfikowano
-program
-rodzaj
2. informacje ogólne
-aparat
-model
-software
-data zgrania zdjęcia
-data wykonania zdjęcia
-data modyfikacji zdjęcia
3. warunki podczas robienia zdjęcia
(nie bede wszystkich wypisywać bo sporo tego ale chodzi o ustawienia aparatu w momencie robienia fotki min. iso, balans bieli, lampa itd itp)
4. struktura obrazu
5. rodzaj i osadzenie miniaturki
6.wersja i wymienialność (cokolwiek to znaczy tu są podane jakieś wersje programów z których się korzystało)

Nudne to ale moim zdaniem każde zdjęcie do konkursu powinno być tak zweryfikowane. No ale cóż teraz niektórzy siedzą i są źli bo mają mało głosów ale przynajmniej mają czyste sumienia a inni czystych nie mają ale na puderek i szminkę maca się załapią
ale w punkcie trzecim nie ma nic o zmianach w p s-ie. Z takimi danymi jakie są tam zawarte spotkałam się na jakimś forum fotograficznym, gdzie były włąśnie podane wartości i ustawienia aparatu (warunki w jakich było zrobione dane zdjęcie)

Co do dalszych punktów to nie wiem o co chodzi
madie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 15:14   #200
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

A ja po prostu napiszę,że zgadzam się z SiSleyS.
Podpisuję się pod wszystkimi Jej ostatnimi postami.

Natomiast co do oddania głosu-to do tej pory nie zagłosowałam na żadną pracę i zastanawiam się,czy w ogóle głosować.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:15   #201
nikavisage
Przyczajenie
 
Avatar nikavisage
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

w pkt 1 jest podany rodzaj modyfikacji i program w którym modyfikacji dokonano.
nikavisage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:18   #202
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
A ja po prostu napiszę,że zgadzam się z SiSleyS.
Podpisuję się pod wszystkimi Jej ostatnimi postami.

Natomiast co do oddania głosu-to do tej pory nie zagłosowałam na żadną pracę i zastanawiam się,czy w ogóle głosować.
Głosować (mamy czas do piątego marca )
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:35   #203
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Tak sobie czytam tą dyskusję, i mam takie nieprzyjemne odczucie Dużo tu nawoływania o uczciwości i nieuczciwości, o zbytnim obrabianiu zdjeć w PSie, o łamaniu regulaminu etc. I nic z tego nie wynika. Bo zawsze jest jakieś ale, jakaś przeszkoda - a to mnie o coś posądzą, a to już po ptokach, a to jest mi to obojętne i w zasadzie zwisa i powiewa. To skoro tak, to po co w ogóle zabierać głos, skoro nie ma się odwagi, by wytknąć to co jest nie tak, z konkretami. A skoro się nie ma wiedzy na temat obróbki graficznej, to tym bardziej nie powinno się zabierać w tej sprawie głosu. Zamiast krzyczeć o łamaniu reulaminu proponuję, by napisać do szefostwa konkrety - jaka praca powinna być wycofana z konkursu i dlaczego. A to widzę, że sprawia wszystkim krzyczącym ogromna trudność... Smutne
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:37   #204
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez nikavisage Pokaż wiadomość
w pkt 1 jest podany rodzaj modyfikacji i program w którym modyfikacji dokonano.
to akurat kiepski dowod, bo to ze masz modyfikacje o niczym nie swiadczy - np zdjecie tylko rozjasnione tez posiada taka modyfikacje. Albo jak z RAW chcesz zapisac do JPG w PS to też pewnie ta informacja sie pojawia jako modyfikacja;]
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:40   #205
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Głosować (mamy czas do piątego marca )
W tym momencie zagłosowałabym tylko na makijaż 10.
Może mało karnawałowy ale strasznie podoba mi się efekt-szczególnie drugie zdjęcie.Jak z reklamy Benetton
Dziewczyna jest prześliczna,podobają mi się dwukolorowe usta i te piegi!

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam tą dyskusję, i mam takie nieprzyjemne odczucie Dużo tu nawoływania o uczciwości i nieuczciwości, o zbytnim obrabianiu zdjeć w PSie, o łamaniu regulaminu etc. I nic z tego nie wynika. Bo zawsze jest jakieś ale, jakaś przeszkoda - a to mnie o coś posądzą, a to już po ptokach, a to jest mi to obojętne i w zasadzie zwisa i powiewa. To skoro tak, to po co w ogóle zabierać głos, skoro nie ma się odwagi, by wytknąć to co jest nie tak, z konkretami. A skoro się nie ma wiedzy na temat obróbki graficznej, to tym bardziej nie powinno się zabierać w tej sprawie głosu. Zamiast krzyczeć o łamaniu reulaminu proponuję, by napisać do szefostwa konkrety - jaka praca powinna być wycofana z konkursu i dlaczego. A to widzę, że sprawia wszystkim krzyczącym ogromna trudność... Smutne
Dokładnie tak


SiSleyS-wklej to,co napisałaś na temat pracy 37
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 15:43   #206
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam tą dyskusję, i mam takie nieprzyjemne odczucie Dużo tu nawoływania o uczciwości i nieuczciwości, o zbytnim obrabianiu zdjeć w PSie, o łamaniu regulaminu etc. I nic z tego nie wynika. Bo zawsze jest jakieś ale, jakaś przeszkoda - a to mnie o coś posądzą, a to już po ptokach, a to jest mi to obojętne i w zasadzie zwisa i powiewa. To skoro tak, to po co w ogóle zabierać głos, skoro nie ma się odwagi, by wytknąć to co jest nie tak, z konkretami. A skoro się nie ma wiedzy na temat obróbki graficznej, to tym bardziej nie powinno się zabierać w tej sprawie głosu. Zamiast krzyczeć o łamaniu reulaminu proponuję, by napisać do szefostwa konkrety - jaka praca powinna być wycofana z konkursu i dlaczego. A to widzę, że sprawia wszystkim krzyczącym ogromna trudność... Smutne
No. Podpisuję się rękami i nogami
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:44   #207
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Niestety zbyt wiele prac nie przypadło mi do gustu i wybrałam tylko dwie, na które zagłosuję. W poprzednich konkursach co najmniej pięć mi się zawsze podobało. Coś poziom się obniżył albo mi wzrosły wymagania po poprzednich edycjach Może tytuł konkursu zbyt banalny? Większość makijaży a la rajski ptak albo totalnie odjechane egzemplarze

W niektórych pracach razi przede wszystkim zdjęcie, zrobione na szybko, nie zważając co jest w tle, co bardzo razi!

Zagłosowałam na 17 i 24
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont

Edytowane przez ANKA20
Czas edycji: 2009-02-23 o 16:47
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:21   #208
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam tą dyskusję, i mam takie nieprzyjemne odczucie Dużo tu nawoływania o uczciwości i nieuczciwości, o zbytnim obrabianiu zdjeć w PSie, o łamaniu regulaminu etc. I nic z tego nie wynika. Bo zawsze jest jakieś ale, jakaś przeszkoda - a to mnie o coś posądzą, a to już po ptokach, a to jest mi to obojętne i w zasadzie zwisa i powiewa. To skoro tak, to po co w ogóle zabierać głos, skoro nie ma się odwagi, by wytknąć to co jest nie tak, z konkretami. A skoro się nie ma wiedzy na temat obróbki graficznej, to tym bardziej nie powinno się zabierać w tej sprawie głosu. Zamiast krzyczeć o łamaniu reulaminu proponuję, by napisać do szefostwa konkrety - jaka praca powinna być wycofana z konkursu i dlaczego. A to widzę, że sprawia wszystkim krzyczącym ogromna trudność... Smutne
Smutne jest to, że według Ciebie lepiej nie odzywać się jak nie chcę od razu pisać by wywalić czyjąś pracę?
Tak bardzo Cię to dziwi? A nie pomyślałaś, że np. może już ktoś napisał w tej sprawie?

Ja również mam nieprzyjemne odczucie w stosunku do postawy niektórych osób...
Czuję się jakbym to ja coś złego zrobiła

Na pewno nie napiszę do szefostwa.
Jasne jak słońce, że przeglądają ten wątek. Nie mam zamiaru być 'tą złą i okrutną' która spowodowała, że jakiejś biedaczce pracę usunięto bo oszukiwała.

Mam prawo do zabrania głosu i napisania, że osoba biorąca udział w konkursie złamała regulamin. Mam prawo komentować prace w tym wątku bo w końcu on do tego służy. Czy gdzieś jest napisane, że możesz komentować tylko i wyłącznie wtedy jeżeli potem zgłosisz jakieś uchybienia redakcji? To co inaczej nie można się odzywać?
Nie trzeba się znać na PS by widzieć niektóre przeróbki. Dlatego nie odmawiaj prawa głosu tym którzy nie znają tego programu.

Rzeczywiście lepiej cicho siedzieć i nie wychylać się bo tylko można po tyłku dostać... szok



Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
SiSleyS-wklej to,co napisałaś na temat pracy 37
Warszawianko
Przepraszam Ciebie ale nie wkleję tego

Dzięki postawie niektórych moderatorek mam po prostu odczucie jakbym zrobiła coś niewybaczalnego...



Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
No. Podpisuję się rękami i nogami
Ale pod czym?

Pod tym, że nie boimy się głośno mówić o oszukiwaniu w konkursie?

Albo, że żadna z nas nie chce napisać by czyjaś praca została usunięta? Ty byś napisała pewnie od razu...



Zabawne jest to, że tak bronicie tej pracy. A wieszacie psy na nas za to, że nie zgłaszamy tego redakcji wizażu...
W poprzednich konkursach redakcja śledziła wątek i na postawie postów usuwała prace niezgodne z regulaminem.

Naprawdę dla mnie jest to niepojęte zachowanie



P.S. Z mojej strony na ten temat EOT.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez nikavisage Pokaż wiadomość
Więc tak SiSleyS w skrócie jak otworzę zdjęcie to jet napisane:
1.Dane systemu plików
-nazwa
-ścieżka
- wymiary
-rodzaj
-zmodyfikowano
-program
-rodzaj
Hmm to niestety nie świadczy o niczym
W Photoshopie poprawia się nasycenie, balans kolorów itd.- to nie jest retusz który jest zakazany w regulaminie konkursu. Podpisując zdjęcie w PS już będziesz miała informację, że było przerabiane...

Myślałam, że będą może wypisane użyte narzędzia w PS.
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-02-23 o 17:11 Powód: dopisek
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:24   #209
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość



Warszawianko
Przepraszam Ciebie ale nie wkleję tego
.
Rozumiem
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 17:27   #210
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Konkurs: makijaż karnawałowy - komentarze

dla mnie po prostu jest nie fair, ze dziewczyny sie staraly (nawet jesli efekt byl rozny) i ich prace sa zestawiane z wyretuszowanymi fotkami (tak samo dziwne jest dla mnie ze w konkursie nie ma podzialu na prace bardziej profesjonalne i amatorskie)
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Konkursy na wizaz.pl


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.