Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 09:37   #3271
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

sprobuj w takim razie na ZSK lub mazidlach tam sa bo wlasnie sprawdzilam

Izus ja wlasnie tez zamknelam zamowienie na zsk, zaszalalam bo zblizaja sie urodziny mojej mamy i chce ja wyposazyc w zestaw startowy do pielegnacji wlosow i cery ...mam nadzieje ze sie zarazi i tez zacznie korzystac
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 12:00   #3272
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

szkoda ze migdalowego nie ma na bu

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-05 o 13:46
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 14:04   #3273
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Zastanawiam się nadal nad zamówieniem olejowym. Szukam potencjalnie najmniej zapychającego, do cery trądzikowej/mieszanej, ale zarazem naczynkowej/wrażliwej.
Mam na oku: różę, malinę i wiesiołek. Myślicie, że to dobre wybory?
I jeszcze jedno: można ponoć je stosować do 20%. Czyli do tego oleju i ha powinnam dodać jeszcze jakiś olej? Coś się stanie jak dodam ponad 20% (podrażnienie, zapchanie)? Mieszam na oko.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 14:33   #3274
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nadal nad zamówieniem olejowym. Szukam potencjalnie najmniej zapychającego, do cery trądzikowej/mieszanej, ale zarazem naczynkowej/wrażliwej.
Mam na oku: różę, malinę i wiesiołek. Myślicie, że to dobre wybory?
I jeszcze jedno: można ponoć je stosować do 20%. Czyli do tego oleju i ha powinnam dodać jeszcze jakiś olej? Coś się stanie jak dodam ponad 20% (podrażnienie, zapchanie)? Mieszam na oko.
Oleje, które wymieniłaś można stosować według mazideł w stężeniu do 100 % Ja olej z róży piżmowej dawałam solo na twarz i nic mi się nie stało, nie zapychał mnie, a mam do tego tendencję
Z tego co wiem, to lekkim olejem, który nie powinien zapychać i nadaje się do cery naczynkowej jest olej śliwkowy
Właśnie go też zamówiłam i będę testować
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 15:08   #3275
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Zamawiam z naturalisa i tutaj jest 20% przy malinie i róży.
W takim razie sprawdzę jak to będzie.
Macie może orientację czy hydrolaty i oleje lepsze z naturalisa czy bu? Chodzi mi o konserwanty.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 17:05   #3276
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to lekkim olejem, który nie powinien zapychać i nadaje się do cery naczynkowej jest olej śliwkowy
Właśnie go też zamówiłam i będę testować
Śliwka ma wysoką zawartość kwasu oleinowego więc może zapychać. I w moim odczuciu nie jest zbyt lekka
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 19:25   #3277
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Śliwka ma wysoką zawartość kwasu oleinowego więc może zapychać. I w moim odczuciu nie jest zbyt lekka
No to może masz rację, ja nigdy nie miałam i wzorowałam się na odpowiedziach niektórych wizażanek, które pisały mi, że nie powinien zapychać, bo jest dość lekkim olejem
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 19:50   #3278
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja właśnie przeanalizowałam składy, stosunek kwasu linolowego do oleinowego i wybrałam - malinę i różę. Z tego co znalazłam są lekkie, schnące. Tylko chciałam potwierdzenia, ale widzę, że muszę przekonać się na własnej skórze.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 19:57   #3279
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja właśnie przeanalizowałam składy, stosunek kwasu linolowego do oleinowego i wybrałam - malinę i różę. Z tego co znalazłam są lekkie, schnące. Tylko chciałam potwierdzenia, ale widzę, że muszę przekonać się na własnej skórze.
Dokładnie Nie ma jednego złotego środka dla wszystkich
Maliny nie miałam, ale róże sobie chwalę, nie zapycha mnie i ładnie się wchłania
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 20:17   #3280
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Złożyłam zamówienie w końcu, ale trochę skrócone, bo nie wiem kiedy będą dostępne niektóre rzeczy, a nie chciałam póki co już czekać
Jak chodzi o oleje, to wzięłam z orzechów laskowych i śliwkowy, a hydrolaty to geraniowy i z róży damasceńskiej, jestem ciekawa jak się spiszą
Tych jeszcze nie miałam, ale od niedawna zaczęłam moją przygodę z mazidłami, więc muszę trochę przetestować, aby wybrać ideały dla siebie
miałam hydrolat rożany

ma inensywny zapach ale ogolnie to go lubiłam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 20:23   #3281
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
miałam hydrolat rożany

ma inensywny zapach ale ogolnie to go lubiłam
No ja póki co używałam migdałowy i oczarowy, obydwa mi przypadły do gustu Mam jeszcze zamknięty Neroli, ale czeka w kolejce i teraz dojdą jeszcze te dwa


Najgorsze jest to, że miałam w planach zamówić olej z truskawki i jojobę, ale ich nie było, więc wzięłam śliwkę i orzecha laskowego, a teraz Pani Lidia mi napisała, że jutro już będą dostępne, że też nie poczekałam

Ogólnie odbieram osobiście, więc z domówieniem nie ma problemu, ale teraz zbytnio nie będę mieć tyle pieniążków
Muszę jedynie domówić kwas migdałowy, bo go miałam od samego początku zamówić i jutro będzie, ale chyba na te dwa oleje mi nie starczy

Może chociaż jeden wezmę tylko nie wiem który Co polecacie truskawkę czy jojobę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 20:30   #3282
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No ja póki co używałam migdałowy i oczarowy, obydwa mi przypadły do gustu Mam jeszcze zamknięty Neroli, ale czeka w kolejce i teraz dojdą jeszcze te dwa


Najgorsze jest to, że miałam w planach zamówić olej z truskawki i jojobę, ale ich nie było, więc wzięłam śliwkę i orzecha laskowego, a teraz Pani Lidia mi napisała, że jutro już będą dostępne, że też nie poczekałam

Ogólnie odbieram osobiście, więc z domówieniem nie ma problemu, ale teraz zbytnio nie będę mieć tyle pieniążków
Muszę jedynie domówić kwas migdałowy, bo go miałam od samego początku zamówić i jutro będzie, ale chyba na te dwa oleje mi nie starczy

Może chociaż jeden wezmę tylko nie wiem który Co polecacie truskawkę czy jojobę
ach też tak czasem mam że jakczegoś nie ma to kupuje co innego, a po chcili moge znów kupic to co chciałam na poczatku

ale moze akurat to co zamawiałaś zastępczo ci podpasuje
a jak odbierasz osoiście to może pozwolą wymienić?


mnie kusi jojoba więc pewnie ją bym wzięła
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 20:56   #3283
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ach też tak czasem mam że jakczegoś nie ma to kupuje co innego, a po chcili moge znów kupic to co chciałam na poczatku

ale moze akurat to co zamawiałaś zastępczo ci podpasuje
a jak odbierasz osoiście to może pozwolą wymienić?


mnie kusi jojoba więc pewnie ją bym wzięła
Na miejscu nie będę mogła wymienić, bo to jest taki magazyn i praktycznie w drzwiach odbieram już spakowane, tak jak wysyłają

No i mnie chyba ta truskawka bardziej korci, bo jojobę pewnie bym chciała dawać na włosy, a olei do tego mam totalny zapas
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 21:28   #3284
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Na miejscu nie będę mogła wymienić, bo to jest taki magazyn i praktycznie w drzwiach odbieram już spakowane, tak jak wysyłają

No i mnie chyba ta truskawka bardziej korci, bo jojobę pewnie bym chciała dawać na włosy, a olei do tego mam totalny zapas

a chyba ze tak..

ja jojobę i na wlosy i na twarz bym chciala, z tym ze na wlosy mi troche żal bo droga jest(jak patrzyłam w sklepach stacjonarnych).
chociaż nad truskawką już też kiedyś myślałam.


hehe tez ma zapas olei i chce wykonzyc o co mam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 22:11   #3285
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a chyba ze tak..

ja jojobę i na wlosy i na twarz bym chciala, z tym ze na wlosy mi troche żal bo droga jest(jak patrzyłam w sklepach stacjonarnych).
chociaż nad truskawką już też kiedyś myślałam.


hehe tez ma zapas olei i chce wykonzyc o co mam
Ja tak samo, trochę się nazbierało tych olei

Z tym, że jak wezmę truskawkę to będzie typowo do buźki, a znowu orzech laskowy i śliwka, pewnie wypróbuję też na włoski

Tak samo zrobiłam z orzechem włoskim, miał być do twarzy, a póki co idzie tylko na włosy, z tym, że teraz ten z mazideł zostawię sobie na buzię, a do włosów kupię w sklepie normalną dużą butlę
Mam w planach trochę wykończyć tych do włosów i skupić się na jakiś dwóch, bo jak tyle na raz używam to każdy nakładam rzadko i nie wiem co tak naprawdę daje efekty


A ogólnie dziewczyny próbowała któraś może olej sezamowy stosować na twarz?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 23:07   #3286
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

nie nakladalam sezamowego na twarz ale mysle ze powinien sie sprawdzic przy suchej czy wrazliwej cerze, ma tez wlasciwosci oczyszczajace

a jak tak sobie czytam to podobno jest tez swietny przy nadcisnieniu...czyli dla mnie...czyli nastepna rzecz na liste must have

olejki na twarz stosuje w 100% stezeniu, nie mam zadnych problemow jak dotad..... w sumie nawet nie wiem jakbym je miala rozcienczac??

bo jak doad to kupowalam tylko zestawy z BU do samodzielnego przygotowania ale sama z siebie jeszcze nie probowalam

siedze nad zestawem startowym dla moje mamy i tak sie biedze...jak juz cos wymodze to sie podziele, moze mi podpowiecie i jakos skorygujemy wspolnie ....
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 08:59   #3287
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Absit olej sezamowy nierafinowany, był w zeszły tygodniu w Lidlu za 9,99 zł/250ml, jak masz niedaleko to możesz zobaczyć u siebie czy jeszcze są Ja właśnie tam kupiłam
Chcę wypróbować na włosy i tak myślę o twarzy Poczytam o nim trochę i może spróbuję


Zdecydowałam się na olej z nasion truskawki, czekam tylko aż będzie dostępny i domawiam
Jojoba będzie następnym razem
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 12:21   #3288
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

muszę się wybrać do Lidla i Rossmana ale kurcze aż się boję

ostatnio mocno przeginam z zakupami
Absit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 13:03   #3289
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
muszę się wybrać do Lidla i Rossmana ale kurcze aż się boję

ostatnio mocno przeginam z zakupami
Ja tak samo

W ciągu miesiąca, to jest moje trzecie zamówienie mazidłowe, 2x70 zł i teraz 80 zł

Ale co zrobić, polubiłam się z półproduktami, służą mi lepiej niż apteczne i drogeryjne kosmetyki A oleje pokochałam, na włosy, buzię i ciało


Mam takie pytanie do dziewczyn, czy są jakieś przeciwwskazania do mieszania olei? Chodzi mi o stosowanie na twarz, głównie olej z róży piżmowej zmieszany z olejem z truskawki?

Na włosy daję różne miksy, ale zastanawiam się czy tak samo można na twarz, czy też niektórych olei nie można mieszać ze sobą?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 14:18   #3290
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie do dziewczyn, czy są jakieś przeciwwskazania do mieszania olei? Chodzi mi o stosowanie na twarz, głównie olej z róży piżmowej zmieszany z olejem z truskawki?
Nie ma przeciwwskazań. Ale nowe oleje dobrze jest poużywać dłużej w postaci czystej, żeby móc ocenić ich działanie. Ja testuję teraz solo truskawkę z ZSK, jestem bardzo zadowolona, chociaż na początku przerażał mnie ciemny kolor i osad (trzeba wstrząsać przed użyciem). Zapach bardzo przyjemny.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 14:38   #3291
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie ma przeciwwskazań. Ale nowe oleje dobrze jest poużywać dłużej w postaci czystej, żeby móc ocenić ich działanie. Ja testuję teraz solo truskawkę z ZSK, jestem bardzo zadowolona, chociaż na początku przerażał mnie ciemny kolor i osad (trzeba wstrząsać przed użyciem). Zapach bardzo przyjemny.
Dziękuję

Na razie właśnie póki co każdy testuję przez jakiś czas solo i obserwuję skórę

Skusiłam się na tą truskawkę, bo czytałam, że wyrównuje koloryt i może nawet lekko wpływać na złagodzenie przebarwień, do tego podobno jest dobrym nośnikiem dla innych substancji, no i w końcu będę miała jakiś olej ładnie pachnący

Myślałam o dodawaniu do niego (jak przetestuję go solo) ekstraktu z truskawki, ciekawe jak takie połączenie się sprawdzi
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 17:19   #3292
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A ogólnie dziewczyny próbowała któraś może olej sezamowy stosować na twarz?
nie miałam z nim jeszcze przyjemności

ale mam zamiar go kupić, na włoski , ale a twarz równiez spróbuję
a ty na włsoki uzywałaś?
Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Mam takie pytanie do dziewczyn, czy są jakieś przeciwwskazania do mieszania olei? Chodzi mi o stosowanie na twarz, głównie olej z róży piżmowej zmieszany z olejem z truskawki?

Na włosy daję różne miksy, ale zastanawiam się czy tak samo można na twarz, czy też niektórych olei nie można mieszać ze sobą?
no własnie w pierwszej kolejności pomyslałam o włoskach , że na nie można raczej mieszac oleje

może w jakims pojemniczku zmieszaj małą ilośc i obserwuj skórę?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 18:11   #3293
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie miałam z nim jeszcze przyjemności

ale mam zamiar go kupić, na włoski , ale a twarz równiez spróbuję
a ty na włsoki uzywałaś?


no własnie w pierwszej kolejności pomyslałam o włoskach , że na nie można raczej mieszac oleje

może w jakims pojemniczku zmieszaj małą ilośc i obserwuj skórę?

Sezamowy jeszcze sobie stoi zamknięty i czeka na swoją kolej
Najpierw muszę zużyć do końca kokosa, bo za niecałe dwa miesiące kończy mu się ważność , ale z tym nie będzie problemu, bo uwielbiam go stosować na ciało po kąpieli

Co do mieszania olei, to myślę, że będę to pewnie robić na dłoni tak jak wszystkie ekspresowe sera
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 18:54   #3294
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Sezamowy jeszcze sobie stoi zamknięty i czeka na swoją kolej
Najpierw muszę zużyć do końca kokosa, bo za niecałe dwa miesiące kończy mu się ważność , ale z tym nie będzie problemu, bo uwielbiam go stosować na ciało po kąpieli

Co do mieszania olei, to myślę, że będę to pewnie robić na dłoni tak jak wszystkie ekspresowe sera
aaa


to jak go rozpoczniesz to czekam na relecje


a własnie pytanie techniczne, dobrze ci się miesza w dłoni?

bo jak ja chce dodac ta krople panthenolu do żelu aloesowego towtedy mi to wszystko wchodzi międz palce
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 20:25   #3295
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aaa


to jak go rozpoczniesz to czekam na relecje


a własnie pytanie techniczne, dobrze ci się miesza w dłoni?

bo jak ja chce dodac ta krople panthenolu do żelu aloesowego towtedy mi to wszystko wchodzi międz palce
Na pewno zdam relację

Ja mieszam w zgłębieniu dłoni (palce jakby unoszę do góry) i wtedy jest ok



A tych olei nadal nie ma Kwas migdałowy się pojawił, miałam go właśnie zamówić, ale nie ma oleju z truskawki, z jojoby zresztą też
I teraz się zastanawiam czy może wziąć olej żurawinowy, miałyście go kiedyś?
Boję się czekać na tą truskawkę, że mi kwas wykupią.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 21:36   #3296
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Na pewno zdam relację

Ja mieszam w zgłębieniu dłoni (palce jakby unoszę do góry) i wtedy jest ok



A tych olei nadal nie ma Kwas migdałowy się pojawił, miałam go właśnie zamówić, ale nie ma oleju z truskawki, z jojoby zresztą też
I teraz się zastanawiam czy może wziąć olej żurawinowy, miałyście go kiedyś?
Boję się czekać na tą truskawkę, że mi kwas wykupią.
o to musze tak popróbowac


a nie chcesz teraz kupic kwasu a z olejem poczekac, bo chyba i tak nie płacisz za przesyłkę, a tak to będziesz żałowac że kupiłaś żurawinowy, jesli te co chciałas się niedługo pojawią
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 22:01   #3297
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o to musze tak popróbowac


a nie chcesz teraz kupic kwasu a z olejem poczekac, bo chyba i tak nie płacisz za przesyłkę, a tak to będziesz żałowac że kupiłaś żurawinowy, jesli te co chciałas się niedługo pojawią
Chyba poczekam z tym olejem, masz rację

Mam jeszcze prawie cały z róży piżmowej, pół orzecha włoskiego i dojdzie do tego orzech laskowy i olej śliwkowy, no i po 5 ml mam maceratu brzozowego i oleju konopnego

Mam ekstrakt z truskawki, póki co to wystarczy

Dołożyłam za to do zamówienia glinkę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-02-07 o 08:05
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 05:11   #3298
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja ostatnio położyłam olejek migdałowy na stopy i dłonie na noc i rano nie miałam odczucia suchej skóry jak to zawsze bywa (kompletnie nie znoszę tego uczucia, gdy rano wstaje i mam strasznie suche stopy i dłonie). Przynajmniej w tak mocno odczuwalnym stopniu jak zwykle. Dużo lepiej nawilża niż te wszystkie kremy do stóp

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
nie nakladalam sezamowego na twarz ale mysle ze powinien sie sprawdzic przy suchej czy wrazliwej cerze, ma tez wlasciwosci oczyszczajace
.
Sezam także rozgrzewa, więc uwaga na naczynka. Jeśli ktoś ma problem z nimi
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 08:07   #3299
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Ja ostatnio położyłam olejek migdałowy na stopy i dłonie na noc i rano nie miałam odczucia suchej skóry jak to zawsze bywa (kompletnie nie znoszę tego uczucia, gdy rano wstaje i mam strasznie suche stopy i dłonie). Przynajmniej w tak mocno odczuwalnym stopniu jak zwykle. Dużo lepiej nawilża niż te wszystkie kremy do stóp
Ja tez czasami nakładam olej (głównie kokosa) na stopy, zwykle po peelingu, później wskakuję na noc w skarpetki i rano zupełnie inna skóra Taka miękka i nawilżona
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 16:00   #3300
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dołożyłam za to do zamówienia glinkę
oo a jaką glinkę, ja bardzo lubię glinki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.