Filtry UV a makijaż - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 08:56   #1021
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agaku
stan mojej cery jest o wiele lepszy niż wcześniej. Na razie nie czuję potrzeby stosowania podkładu.
Zazdroszcze
Ja dopiero od 2 tygodni uzywam kwasow i filtrow i niestety plamy mam nadal. Nie moge zrezygnowac z podkladow, bo wygladam okropnie jak w ciapki.
Niestety nie umiem trafic na odpowiedni podklad. Poki co sie skrobiuje z dodatkiem cynamonu. Ale na koniec lipca musze kupic podklad, bo beda mnie ludzie ogladac i nie chce sie wstydzic tych swoich plam.

Mam wreszcie prawie idealny filtr (tylko w oczyska szczypie), ale nie umiem trafic na dobry podklad.

Juz szukalam tego co mi Erato zachwalala z IsaDora, ale nigdzie nie trafilam na ta firme. Nie wiem czy go nie ma w NIemczech, czy ja po prostu slepa jestem.

Bardzo by mi odpowiadal ten z Avene Couverance czy jakos tak. Kolor 02 naturalny, lub 03 piaskowy bylyby idealne dla mnie.
Jednak nikt nie umie do konca stwierdzic, czy mozna ich uzywac na filtry wiec sie wstrzymuje z zakupem.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 09:23   #1022
Ewusia
Raczkowanie
 
Avatar Ewusia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 254
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Juz szukalam tego co mi Erato zachwalala z IsaDora, ale nigdzie nie trafilam na ta firme. Nie wiem czy go nie ma w NIemczech, czy ja po prostu slepa jestem.
W Douglasie na 100%!
__________________
A moj wiatr walczy ze mna, gdy stawiam mu opor...
Ewusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 09:52   #1023
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ewusia
W Douglasie na 100%!

Bylam tam i wcale nie mieli kosmetykow tej firmy Kurcze, co jest! Jade wiec dzis do innej perfumerii


Wlasnie znalazlam na stronie Douglasa tu, ale nie ma tam tego o ktorym pisala Erato
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 12:11   #1024
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Bylam tam i wcale nie mieli kosmetykow tej firmy Kurcze, co jest! Jade wiec dzis do innej perfumerii


Wlasnie znalazlam na stronie Douglasa tu, ale nie ma tam tego o ktorym pisala Erato
Weronisia, a może Dermablend Vichy? Powinien być w aptekach. Jest badzo bardzo mocno kryjący, nadaje się na wszystkie filtry, bo jest bez talku i miki, a biorąc minimalną ilość daje się zrobić ładny makijaż. W aptece powinny być próbki. Chociaż on moze być za ciężki za lato.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 12:59   #1025
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato ja też myślałam wcześniej nad tym podkładem, ale sprawdziłam na liście Podkłady i pudry "niegryzące" się z filtrami i tam go nie ma, czy to przeoczenie? W efekcie zaczełam szukać dalej
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 13:40   #1026
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39
Erato ja też myślałam wcześniej nad tym podkładem, ale sprawdziłam na liście Podkłady i pudry "niegryzące" się z filtrami i tam go nie ma, czy to przeoczenie? W efekcie zaczełam szukać dalej
No, nad tą listą to trzeba jeszcze popracować, bo Dermablend nadaje się na filtry - miałam próbki i sprawdzałam skład, a z kolei wymieniony na naszej liscie Matt Touch w sprayu Lumene nie bardzo - nie ma talku, ale za to ma titanium dioxide wysoko w składzie i jeszcze coś, mam resztkę tego podkładu w domu i wiem, że coś mi się w składzie nie podobało, jeszcze sprawdzę. Błędy mogą wynikać z tego, że początkowo szukałyśmy podkładów pod haslem "bez talku i miki", nie zwracając uwagi, że jeszcze "podpadają" inne substancje, np. tlenki albo filtry typu ethylhexyl methoxycinnamate. Ja sama mogę być autorką kilku takich błędów, np. ten nieszczęsny Matt Touch to chyba był mój typ. Jak modka wróci to trzeba będzie ją troszkę pomęczyć
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 13:55   #1027
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato
A no to pomęczyny, pomęczymy naszą modkę
Mnie cały czas męczy ten podkład (fluid) Avene Couvrance, może też się wypowie na jego temat

A i jest też w tym naszym wątku Podkłady i pudry "niegryzące" się z filtrami

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

błąd w nazwie:

jest:
- Avene: Couverance i Compact Extreme

zamiast:

Couvrance, w sumie to tylko literówka, ale jak ktoś chce znależć na KWC opis wg. nazwy to nie da rady
natomiast znajdzie fluid co nie było w zamierzeniu (nie jest na liście dozwolonych póki co), bo ten z kolei z błędem (Couverance) w nazwie jest w KWC wpisany i to takie małe zamieszanie się robi.

dozwolone kompakt i korektor bez błędu w nazwie na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...bmitimage.y=11

póki co niepewny fluid z błedem w nazwie na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14285
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 14:05   #1028
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Absolutnie tak Ja co prawda jeszcze z samym "białym" filtrem do ludzi nie wyjdę, za to z tonującym - i owszem Teraz "przerabiam" barwiacego Antheliosa i jestem megazadowolona z efektu. Strasznie się klei i świeci, ale można na niego sypać skrobię i puder (beztalkowy oczywiscie ) bez umiaru, aż się zmatowi, a mimo to wygląda świetnie, no i trzyma się cały dzień.
Jak na razie Antheliosy są absolutnymi "debeściakami" pod makijaż - zarówno pod podkłady, jak i sam puder. Testy u mnie zaliczyły na piątkę Aqua Lait, Dermo Pediatrics oraz krem barwiący.
ja dzisiaj wsmarowałam barwiacego Antheliosa na twarz, po 20min. skrobia i wyszła mi taka maska, że sama się przestraszyłam, zmyłam więc i dałam vichy, nie lubię go, ale muszę wykończyć i właśnie przymierzam się do DP pod barwiącego
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 14:50   #1029
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

No a ja korzystajac z tej listy 'podklady i pudry niegryzace sie z filtrami' kupilam dzis L'oreal (True) Perfect Match. Super wybor w kolorach, nie wiem jak sie sprawdzi na moim LRP DP lub emulsji Avene.
Okaze sie jutro
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 15:19   #1030
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basiu, z tego co ja czytałam, to fluid, nie kompakt Couvrance Avene jest bezpieczy dla Parsolu, bo ma pigmenty w otoczkach silikonowych
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 15:21   #1031
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Weronisiu, no własnie tego Tru Match chciałam Ci polecić, skoro nie masz Isadory, ale widzę, że sama zdązyłaś go zakupić.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 17:07   #1032
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Basiu, z tego co ja czytałam, to fluid, nie kompakt Couvrance Avene jest bezpieczy dla Parsolu, bo ma pigmenty w otoczkach silikonowych
Ja się opieram na tym co napisała Sandija w wątku:

Podkłady i pudry "niegryzące" się z filtrami

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

tam jest wymieniony kompakt i korektor jak rozumem.

Możesz podac źródło gdzie wyczytałaś, że ten nowy fluid Avene Couvrance jest bezpieczny dla persolu? Bo o tych otoczkach silikonowych obiło się też o uszy Erato, ale nie pamięta gdzie o tym czytała

Zanim kupię musze mieć pewność
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 17:19   #1033
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Zazdroszcze
OT Dziś przypadkiem wpadły mi w ręce zdjęcia m.in. z ubiegłych wakacji czy imprezy sylwestrowej półtora roku temu. Na twarzy miałam wtedy kilka widocznych niespodzianek, jakieś przebarwienia. Moja cera nadal pozostawia wiele do życzenia, ale jest o niebo lepiej niż wtedy. Pryszcze się pojawiają sporadycznie, nie mam przebarwień posłonecznych (potrądzikowe jak najbardziej). Niestety cera ma niezdrowy koloryt i strasznie się błyszczy, noo i te rozszerzone pory i parę innych jeszcze rzeczy Niemniej jednak przekonałam się do pielęgnacji za pomocą filtrów, retinoidow i kwasu askorbinowego OT Koniec!

Edytowane przez agaku
Czas edycji: 2006-07-21 o 13:51
agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 17:38   #1034
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basiu czytałam to na dwóch innych forach, tam są watki o tym. Ale może raczej pominę nazwy, bo nie jest to dobrze widziane ani tu na Wizażu, ani na tamtych forach. To rzekomo wynoszenie stamtąd informacji. Erato też pewnie tam to czytała.
A co do wątki Sandiji: to są tam błędy.
matt Tocuh Lumene gryzie się zfiltrami, podobnie jak kompakt Avene. Tylko fluid ma pigmenty w otoczkach silikonowych.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 17:40   #1035
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

agaku mam tak samo tylko korektor punktowo + puder brazujacy
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 17:56   #1036
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Basiu czytałam to na dwóch innych forach, tam są watki o tym. Ale może raczej pominę nazwy, bo nie jest to dobrze widziane ani tu na Wizażu, ani na tamtych forach. To rzekomo wynoszenie stamtąd informacji. Erato też pewnie tam to czytała.

Rozumiem dzięki Podeślij mi adresiki na PW, jeśli możesz, to też się uświadomię ...

A co do wątki Sandiji: to są tam błędy.
matt Tocuh Lumene gryzie się zfiltrami, podobnie jak kompakt Avene. Tylko fluid ma pigmenty w otoczkach silikonowych.
Nie no ja chyba Koniecznie jak wróci Sandijka musimy poprosić o sprostowanie, bo ciężko się w tym wątku połapać w końcu.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 19:57   #1037
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Weronisiu, no własnie tego Tru Match chciałam Ci polecić, skoro nie masz Isadory, ale widzę, że sama zdązyłaś go zakupić.
Tak Tylko, ze on nazywa sie Perfect Match i troche sie obawialam czy to na pewno ten.
Wiec pytam jeszcze raz dla pewnosci: Czy moge go bezpiecznie na LRP uzywac?


Z ciekawosci posmarowalam nim polowe twarzy, zeby porownac z polowa tylko zafiltrowana i przyskrobiowana.
Mam to juz 4 godziny i nadal jest super. Wyrownalo koloryt , troche zakrylo niespodzianki i lekkie przebarwienia. Jednak bardzo uwypukla suche skorki.


A Isadora bylo w perfumerii, ale tylko 3 rodzaje, nie bylo tego co polecala Erato.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 20:20   #1038
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Basiu czytałam to na dwóch innych forach, tam są watki o tym. Ale może raczej pominę nazwy, bo nie jest to dobrze widziane ani tu na Wizażu, ani na tamtych forach. To rzekomo wynoszenie stamtąd informacji. Erato też pewnie tam to czytała.
A co do wątki Sandiji: to są tam błędy.
matt Tocuh Lumene gryzie się zfiltrami, podobnie jak kompakt Avene. Tylko fluid ma pigmenty w otoczkach silikonowych.
No, dokładnie tak, Smoku, TAM to wyczytałam Ale w informacji podanej przez inną osobę nie było i tak podanego źródła jej pochodzenia, więc w dalszym ciągu nie możemy potwierdzić, jak to jest z tym Avene.
Matt Touch nie ma talku ani miki, za to ma - jako filtr SPF 8 - titanium dioxide oraz ethylhexyl methoxycinnamate; w składzie podane na początku jako "active ingredients" Więc z naszej listy wypada Szkoda, bo fajowy jest, tak ogólnie rzecz biorąc.

A ja przypadkiem dziś trafiłam na resztki IsaDory Hydralight w malutkich opakowaniach 15 ml - kupiłam szybciutko, pomimo że ma mikę. Zaczynam powoli mieć to gdzieś Ale talku nie ma ani tlenków.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 20:40   #1039
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Basiu czytałam to na dwóch innych forach, tam są watki o tym. Ale może raczej pominę nazwy, bo nie jest to dobrze widziane ani tu na Wizażu, ani na tamtych forach. To rzekomo wynoszenie stamtąd informacji. Erato też pewnie tam to czytała.
A co do wątki Sandiji: to są tam błędy.
matt Tocuh Lumene gryzie się zfiltrami, podobnie jak kompakt Avene. Tylko fluid ma pigmenty w otoczkach silikonowych.
a właśnie się do Matt Touch Lumene przymierzałam
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 22:52   #1040
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny a co sądzicie o składzie tego podkładu, nada się na filterki inne niż Avene

AQUA
CYCLOPENTASILOXANE
DIMETHICONE
GLYCERIN
POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE
PENTYLENE GLYCOL
CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE
HEXYL LAURATE
MAGNESIUM SULFATE
DISTEARDIMONIUM HECTORITE
C18-36 ACID GLYCOL ESTER
ETHYLHEXYLGLYCERIN
TRISTEARIN
CELLULOSE GUM
ACRYLATES COPOLYMER
DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE
ALUMINUM HYDROXIDE
(+/- MAY CONTAIN, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / IRON OXIDES)
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 09:04   #1041
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Myślę Basiu, że się nada - nie ma talku, miki ani filtrów, tlenki jako "may contain", czyli tylko jako pigmenty i w małych ilościach, proporcje zapewne zależne od koloru. Podklad w końcu musi zawierać jakies pigmenty i najczęściej są to tlenki żelaza lub titanium dioxide. A co to jest?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 09:11   #1042
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato

Dzięki Erato
A to nowy podkład LRP Toleriane Teint, niedostępny jeszcze w Polsce. Prawdopodobnie będę go miała w przyszłym tygodniu z naszej wizażowej wymianki

Weronisia u Ciebie te podkłady pewnie są dostępne już

http://www.kosmetik-shop-deutschland...a30f39901.html
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 09:48   #1043
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39
Erato

Weronisia u Ciebie te podkłady pewnie są dostępne już

http://www.kosmetik-shop-deutschland...a30f39901.html
Tak

Czemu ja zawsze sie spozniam z czytaniem?
Kurcze wczoraj bylam w aptece i przygladalam sie podkladom LRP. Cena nawet przystepna bo ok. 15 Euro. Ale nie bylam do konca pewna skladu i czy na 100% mozna go na filtry.
W rezultacie kupilam za 14 Euro L'oreal


Ale nie jest az tak zle. Moj nowy podkladzik Loreala nalozylam dzis na cala twarz. Nie wchlonal sie, bo filtr tez sie nie wchlonal. Jednak nie mam uczucia ciezkiej maski jak to bylo z Avene i innymi podkladami. Jest na prawde lekki.
Ciekawe jak bedzie wygladac po kilku godzinach w tych upalach.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 09:52   #1044
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

Basiu o tym podkładzie możesz poczytac na głownej stronie LPR, jest o im tam sporo informacji
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 10:55   #1045
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
Basiu o tym podkładzie możesz poczytac na głownej stronie LPR, jest o im tam sporo informacji
Dzięki, już wszystko wyczytałam
Teraz tylko nie będę sie mogła doczekać na przesyłkę
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 10:58   #1046
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ponoć te nowe podkłady Toleriane mają pigmenty w otoczkach nie silikonowych, jak Avene, ale aminokwasowych, co nie zapewnia bezpieczeństwa.
Lumene się nie nadaje, bo ma spf 8, dlatego się dziwiłam, że tam się ten podkład znalazł.

A ja mam trochę inny patent na malowanko, może nie całkiem ortodoksyjny, ale mi pasuje:

Filtr z parsolem, na to skrobia/jewdwabny Hauschka/ na to pudrowy kompakt np. Chanel DP, Clinique Claryfying, z fajniejszych jest jeszce Matmate Givenchy, Shiseido, lekko nakładany gąbeczką dociskaną, świetne krycie, lepsze niż przy niejednym podkłądzie w płynie, ładny kolor, lekkość makijażu, nic nie spływa w upał.
Skrobia odizolowuje filtr od kompaktu, dlatego nie przejmuję się za bardzo talkiem itd.
Niektóre dziewczyny na skrobię dają inny puder sypki dla koloru, ale mnie to nie kryje, dlatego używam tych kompaktów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 11:22   #1047
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Filtry UV a makijaż

mnie kryje, więc mi tylko sypki wystarcza, ale na większe wyjśnia wolę się przyszpachlować podkładem
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 11:24   #1048
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok
Ponoć te nowe podkłady Toleriane mają pigmenty w otoczkach nie silikonowych, jak Avene, ale aminokwasowych, co nie zapewnia bezpieczeństwa.
Lumene się nie nadaje, bo ma spf 8, dlatego się dziwiłam, że tam się ten podkład znalazł.

A ja mam trochę inny patent na malowanko, może nie całkiem ortodoksyjny, ale mi pasuje:

Filtr z parsolem, na to skrobia/jewdwabny Hauschka/ na to pudrowy kompakt np. Chanel DP, Clinique Claryfying, z fajniejszych jest jeszce Matmate Givenchy, Shiseido, lekko nakładany gąbeczką dociskaną, świetne krycie, lepsze niż przy niejednym podkłądzie w płynie, ładny kolor, lekkość makijażu, nic nie spływa w upał.
Skrobia odizolowuje filtr od kompaktu, dlatego nie przejmuję się za bardzo talkiem itd.
Niektóre dziewczyny na skrobię dają inny puder sypki dla koloru, ale mnie to nie kryje, dlatego używam tych kompaktów.
Ja też tak robiłam, zanim się zaopatrzyłam w beztalkowy puder, bardzo dobra metoda, jeśli chodzi o efekty wizualne, choć nie wiem, ja to z tą "izolacją" skrobiową...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 11:24   #1049
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

No tak, ale ja się przerzuciłam na podkłady kompaktowe, ale nie te kremowe, tylko pudrowe.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-21, 11:34   #1050
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato,a jaki puder beztalkowy?
Ja nie uzywam ani pudru sypkiego, ani o pudru w kompakcie, tylko pudrowego podkładu w kompakcie. A takiego bez talku innych rzeczy nie spotkałam. Pamiętam, czy Ty oceniłaś w KWC taki pudrowy kompakt Sephora, oglądałam go, ale ma trójglicerydy, więc odpada.

Ja się trzymam podstaw, których nauczyłam się na BU, skoro tam było napisane, że skrobia izoluje, to po co mam nad tym dumać. Poza tym czasem mi się wydaje, że uczniowie chcą być bardziej papiescy od papieża, większośc osób o destabilizacji parsolu uczyła się od Basi, a ona wcale nie była nastawiona tak ortodoksyjnie do podkładów, wiem to, bo mam skopiowane wątki dotyczące uzywania podkładu, np. LRP Unifiance do skóry tłustej z talkiem na krem z parsolem.

Już wielokrotnie pisałam, że staram się znaleźć złotą metodę, a po co mi dzielić włoś na czworo.

Myślę też, że moja metoda może się spodobać tym, które potrzebują krycia, tak jak ja.

Oto wypowiedż Noor z wątku o skrobi:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...a+ziemniaczana

Dwa cytaty z Biochemii Urody:

"Do matowienia skory, a zwlaszcza swiecacej warstwy kremow z filtrami mozna zastosowac w formie pudru sypkiego jedna z tych dwu opcji, ktore sa latwo dostepne w Polsce:
- skrobia kukurydziana- corn starch (pamietajmy, ze skrobia kukurydziana a maka kukurydziana to dwie rozne rzeczy!!!)
- skrobia ziemniaczana-potato starch - znana tez powszechnie pod nazwa "maka ziemniaczana".
Oba produkty dostepne w sklepach spozywczych.
- Nie spowoduja zatykania porow,
- Odpowiednie dla kazdego typu cery, gdy potrzebujemy matowego efektu, zwlaszcza tlusta z tego skorzysta,
- Mozna je mieszac z tradycyjnym, barwnym pudrem sypkim,
- mozna stosowac samodzielnie, nie zabarwia skory i nie dadza efektu bialej maski na twarzy, efekt bedzie niewidoczny,
- mozna je nakladac pedzlem z naturalnego, miekkiego wlosia, lekko omiatajac twarz mala iloscia skrobii, najlepiej skrobie zastosowac jako pierwsza po nalozeniu kremow z filtrami, a nastepnie ewentualnie puder barwny sypki lub prasowany. Mineraly zawarte w pudrach sypkich lub prasowanych moga wplywac niekorzystnie na niektore kombinacje filtrow UV, powodujac ich dezaktywacje, chodzi glownie o interakcje pomiedzy filtrem UVA - avobenzone=Parsol1789=but yl methoxydibenzoylmetane, a filtrami mineralnymi jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki zelaza, mika itp, zwlaszcza kiedy nie sa one zamkniete w silikonowych otoczkach.
Skrobia nie ma takiego niekorzystnego dzialania, nalozona jako pierwsza moze tworzyc warstewke ochronna oddzielajaca nalozony nastepnie puder sypki lub prasowany."
(http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hp?t=184&mforu m=biochemiaurody)

I drugi:

"Parsol 1789 tez niezbyt sie ma w obecnosci talku, miki, tlenku cynku, ktore to sa czestym skladnikiem podkladow, pudrow (...) wybieramy tylko puder sypki lub prasowany, ktory nie zawiera duzo miki, najlepiej o w miare prostym skladzie. Ogolnie pudry stanowia mniejsze zagrozenie. Moga to byc tez pudry na ktorych podano faktor SPF, ktore najlepiej zawieraja dwutlenek tytanu lub/i tlenek cynku w otoczkach".

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-07-21 o 11:57
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.