Problem ze skórą... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 19:39   #1
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645

Problem ze skórą...


Otóż mam spore kłopoty ze skórą twarzy: mimo tego, że ciągle wydaje się być tłusta i świeci się jak latarnia to tak naprawdę jest mega sucha:/(praktycznie cała twarz jest sucha, ale świeci się tylko strefa "T", która także jest wysuszona) Piję dużo wody mineralnej, zdrowo się odżywiam ale nie bardzo wiem jak "pomóc jej od zewnątrz". Byłam u różnych dermatologów nie raz i nie dwa razy, ale nic mi konkretnego nie powiedzieli, przepisali tylko maści na trądzik, z którym się borykam. Niestety nie pierwszy raz się zawiodłam na polskiej służbie zdrowia i nie ostatni zapewne:/ I tutaj mam do was pytanie : jaki krem mogłabym stosować na swoja skórę? Dodam, że mam 17 lat, a krem najlepiej jakby nawilżał ale nie za bardzo natłuszczał. Produkt może być apteczny bądz drogeryjny w rozsądnej cenie I proszę nie zlinczujcie mnie za to, że nie wykorzystałam wyszukiwarki, nie zajrzałam na KWC, bo ja to zrobiłam, ale nie wiem czy recenzowane produkty będą odpowiednie dla mojej cery, dostosowane do wieku itp. Boję się aby nie kupić byle czego, bądz zaszkodzić sobie złym kosmetykiem...Nie wiem co wybrać, czy taki krem ma tylko nawilżać, czy też matować to błyszczenie? Może potrzeba kupic dwa i jednym smarować strefę błyszczącą się, a drugim pozostałą część twarzy? Mam dylemat, nie znam się na tym i dlatego proszę o radę.

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2009-06-16 o 19:43
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 19:51   #2
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Problem ze skórą...

ja przy moim tradziku stosuje nivea visage nawilzajacy do cery normalnej i mieszanej z niebieska nakretka. teraz stosuje go tylko na noc bo w upaly jest zaciezki na dzien. ale fajnie nawilza nie zapycha porow i nie pozostawia tlustej warstwy na skorze.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:59   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problem ze skórą...

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
ja przy moim tradziku stosuje nivea visage nawilzajacy do cery normalnej i mieszanej z niebieska nakretka. teraz stosuje go tylko na noc bo w upaly jest zaciezki na dzien. ale fajnie nawilza nie zapycha porow i nie pozostawia tlustej warstwy na skorze.
Nivea mnie W OGOLE nie nawilżał, a mam skórę i tłustą, a zarazem suchą.

Flossy15 - ostatnio koleżanka pytała farmaceutkę o krem na ten typ skóry to ta bardzo chwaliła firmę Dermedic, krem do cery mieszanej, kosztuje ok 30zł. Pozatym Twója skóra może wydziela zwiększoną ilość sebum, bo jest niedostatecznie nawilżona [wysuszona płynami, maśćmi na trądzik]. Nawilżanie to podstawa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.