ćwiek dokanałowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 16:33   #1
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791

ćwiek dokanałowy


wyleczyłam właśnie zęba kanałowo - dolna szóstka, trzy kanały, udrożnione, zdezynfekowane i wypełnione, kosztowało mnie to dużo czasu i pieniędzy. Ząb jest gotowy do zaplombowania i tu zaczyna się problem - mój dentysta zaproponował wzmocnienie ćwiekiem/wkrętem dokanałowym gdyż ząb w większej części składa się z plomby. Zdaje sobie sprawę że ćwiek to żadna rewolucja i najlepiej wstawić koronę ale nie mogę sobie na to w tej chwili pozwolić. Ćwiek ma kosztować 300pln i wydaje mi się że to bardzo dużo i tu moje pytanie: jak uważacie dziewczynki? czy któraś z was miała tak leczonego zęba i może podzielić się doświadczeniami? czekam na opinie i zależy mi na czasie bo już w poniedziałek mam wizytę i muszę się zdecydować. Nie chcę żeby mi się ząb rozleciał ale mam jeszcze jednego zęba do kanałowego leczenia i sytuacja jest taka sama - też ćwiek, w sumie mam zapłacić 1200 za dwa zęby
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 14:03   #2
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: ćwiek dokanałowy

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
wyleczyłam właśnie zęba kanałowo - dolna szóstka, trzy kanały, udrożnione, zdezynfekowane i wypełnione, kosztowało mnie to dużo czasu i pieniędzy. Ząb jest gotowy do zaplombowania i tu zaczyna się problem - mój dentysta zaproponował wzmocnienie ćwiekiem/wkrętem dokanałowym gdyż ząb w większej części składa się z plomby. Zdaje sobie sprawę że ćwiek to żadna rewolucja i najlepiej wstawić koronę ale nie mogę sobie na to w tej chwili pozwolić. Ćwiek ma kosztować 300pln i wydaje mi się że to bardzo dużo i tu moje pytanie: jak uważacie dziewczynki? czy któraś z was miała tak leczonego zęba i może podzielić się doświadczeniami? czekam na opinie i zależy mi na czasie bo już w poniedziałek mam wizytę i muszę się zdecydować. Nie chcę żeby mi się ząb rozleciał ale mam jeszcze jednego zęba do kanałowego leczenia i sytuacja jest taka sama - też ćwiek, w sumie mam zapłacić 1200 za dwa zęby
Moja dentystka na nfz zrobiła mi to za 80 złale dopiero po ułamaniu się zatrutego zęba.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:21   #3
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: ćwiek dokanałowy

oo a on był dokanałowy czy okołomiazgowy? ja się jednak zdecydowałam, to taki ćwiek-choinka, tytanowy. Można na niego zakładać koronę a w przyszłości powinnam. Wiesz, ja leczę się prywatnie a dawno to robiłaś, który ząb i jak się trzyma?
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 18:30   #4
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: ćwiek dokanałowy

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
oo a on był dokanałowy czy okołomiazgowy? ja się jednak zdecydowałam, to taki ćwiek-choinka, tytanowy. Można na niego zakładać koronę a w przyszłości powinnam. Wiesz, ja leczę się prywatnie a dawno to robiłaś, który ząb i jak się trzyma?
Moja historia była taka , złamał mi się zatruty ząb, lekarz nie miał jak go zrekonstrułować, zaproponował umiesczenie wkrętu w kanale zatrutego zęba i odbudowanie na nim korony.To było kilka lat temu, trzyma się ok.Nie umiem odpowiedzieć na pytanie jaki rodzaj tego wkrętu był
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.