"Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 10:05   #2881
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

stokrotka no twoje zdjecie jest bardzo dobrej jakosci.

Ale z tym lekarzem to jest tak jak podejrzewałam, wciskał dziewczynie wizytówkę na prywatną wizytę, pewnie jeszcze zapewniał że ma lepsze USG, bo wiadomo że się martwimy czy wszystko jest ok, wiec można to wykorzystać. Przez takie zachowanie niektórych lekarzy - porządni lekarze cierpią.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:30   #2882
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

zgadza się, ja słyszę w środowisku często, że " ginekolodzy to przedsiębiorcy". Niestety. Niestety szkodzą tym prawdziwym, dla których nie tylko kasa się liczy.


Jak kupię sobie taki "golf" to krawcowa przerobi mi spódniczkę co?

Przejrzałam wszystkie sklepy, może z 5 mi się podoba, albo ceny trochę wysokie. Reszta to jakies niemodne dżinsowe albo lniane potworki:-(
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431

Edytowane przez muron
Czas edycji: 2010-07-25 o 10:52
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:57   #2883
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

to moje zdjecie jest z lux medu bylam tylko na usg, bo moj gin ma slabe usg... i jak bylam w 7 tyg u niego to powiedzial ze ciezko powiedziec czy to dzidzius czy co, bo do scianki pecherza byl przyklejony wiec co by sie nie stesowac poszlam sobie cyknac zdjacie
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 11:36   #2884
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Nie bylo mnie tu chwile a juz tyle do nadrabiania
Jutro wyjezdzam za miasto na tydzien zeby odpoczac od mojego TŻ'a i zeby zatesknil, tak jak radzilyscie wiec pewnie kolejny tydzien bede nadrabiac co tu pisalyscie
Widzialam ze ktos wklejal USG kolezanki...to malenstwo to na taka chudzinke tam wyglada...ja mam swoje zdjecie z 7t5dc wiec mozecie tez porownac. Mam slabej jakosci zdjecia bo robie je teraz kamerka z kompa ;/ ale mimo wszystko przesle wam moj brzuch jaki mialam przed ciaza... no i obecny, jak leze no i to USG. W sumie po moich fotkach ja nie widze chyba po swoim brzuchu ciazy ;/ jedynie jakby mi troche tluaszczyku przyszlo...

A w ogole dostalam wczoraj prezent od brata kupil mi ksiazke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" wiec bede miala co robic na dzialce chyba juz ktoreas z was ma ta ksiazke z tego co pamietam?
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 11:52   #2885
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez insomnia_00 Pokaż wiadomość
Ale teraz znowu mi wróciła ta cholerna czkawka... próbowałam wstrzymywać powietrze i pić tą zimną wodę, ale nic z tego...
Nie daje za wygraną...
Może to maluch taką czkawkę ma, a przechodzi na mnie
!
Moja mama zawsze mnie uczyła, ze należy uspokoić oddech i starać się go kontrolować - jak to się uda to czkawka przejdzie. Mnie się to udało kilka razy, ale niestety nie zawsze - dosyć to trudne

Ostatnio rozmawiałam z mamą o porodzie i mówiła mi, że bardzo pomogło jej to, że umie kontrolować swój oddech (właśnie z tą czkawką) i dzięki temu była świadoma co robi. Tak więc wygląda na to, że to przydatna umiejętność
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 11:58   #2886
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

wercia, ależ TY szczuplutka jesteś!
ja w porównaniu do Ciebie jestem co najmniej gruba

fajna dziś pogoda, jest chłodno, a przy tym bardzo przyjemnie! marzyłam o takiej pogodzie od dawna aż chce się żyć

coraz większy głodomór się ze mnie robi, mogłabym jeść wszystko i prawie bez przerwy. pewnie w ciąży z 15 kilo przytyje (oby nie więcej), ale co tam...raz się żyje

moja Kuzynka dała mi wczoraj cynk, że już ma dwa rozmiarki dla mnie odłożone, bo Jej Maluch rośnie w oczach. Ma synka, ale ciuszki są w uniwersalnych kolorach także w razie jakbym miała córeczkę będą się nadawać!

już nie mogę się doczekać kiedy dowiem się co jest między nóżkami!

Pozdrawiam
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 13:42   #2887
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze mnie uczyła, ze należy uspokoić oddech i starać się go kontrolować - jak to się uda to czkawka przejdzie. Mnie się to udało kilka razy, ale niestety nie zawsze - dosyć to trudne

Ostatnio rozmawiałam z mamą o porodzie i mówiła mi, że bardzo pomogło jej to, że umie kontrolować swój oddech (właśnie z tą czkawką) i dzięki temu była świadoma co robi. Tak więc wygląda na to, że to przydatna umiejętność
No to mamy czas do stycznia/lutego zeby nauczyc sie oddychac Ja teraz wyjezdzam z mama na tydzien to tez ja wypytam szczegolowo o porod i jak powie cos ciekawego to wam tu napisze

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
wercia, ależ TY szczuplutka jesteś!
ja w porównaniu do Ciebie jestem co najmniej gruba

fajna dziś pogoda, jest chłodno, a przy tym bardzo przyjemnie! marzyłam o takiej pogodzie od dawna aż chce się żyć

coraz większy głodomór się ze mnie robi, mogłabym jeść wszystko i prawie bez przerwy. pewnie w ciąży z 15 kilo przytyje (oby nie więcej), ale co tam...raz się żyje

moja Kuzynka dała mi wczoraj cynk, że już ma dwa rozmiarki dla mnie odłożone, bo Jej Maluch rośnie w oczach. Ma synka, ale ciuszki są w uniwersalnych kolorach także w razie jakbym miała córeczkę będą się nadawać!

już nie mogę się doczekać kiedy dowiem się co jest między nóżkami!

Pozdrawiam
Wiesz...tam widac praktycznie tylko brzuch...a wczesniej pisalam ze jesli chodzi o moja figure to jest jedyna czesc ciala ktorej sie nie wstydzilam... a po ciazy to mi juz brzuch tez odpadnie bo na pewno bedzie duza roznica nawet jak schudne ale musimy sie po porodzi razem wszystkie wziac za siebie zeby wygladac jeszcze lepiej (mimo ze to wedlug mnie na razie niemozliwe ale zmienie zdanie )

Co do jedzenia to tez bym mogla jesc i jesc ale ostatnio coraz czesciej odczuwam mdlosci i pije tylko wode. A tylko 15kg to ja bym chciala przytyc chociaz moja mama sie mi chwalila ze tylko 8kg przytyla w pierwszej ciazy...

Fajnie masz ze dostaniesz od kuzynki ciuszki....ja nawet nie mam od kogo dostac bo u mnie juz kupe czasu dziecka zadnego nie bylo...ani w rodzinie ani wsrod blizszych znajomych...;/

No i ja tez sie oczywiscie nie moge doczekac kiedy poznam plec tylko ja to sobie jeszcze dluuuugo poczekam na ta informacje.
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 16:30   #2888
Wiola 1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków\Szwecja
Wiadomości: 105
GG do Wiola 1225
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Witajcie, dużo miałam do nadrobienia!!! ale się udało
co do dzidziusia w 8 tygodniu to zdjęcie z mojego profilu jest właśnie z 8 tygodnia i jak dla mnie widać gdzie główka, a gdzie reszta!!!
ja nic nie kupuję dla dzidzi, bo jak będzie chłopczyk to mam pełno rzeczy po synku, zrobię przesiew i podokupuję nowe.
kombinezonik mam po synku, uniwersalny.2 częściowy, w dole ma otwór na szelki do fotelika samochodowego.
zdjęcia ciuszków powstawiam jak przytaszczę rzeczy z Polski do Szwecji, dopiero we wrześniu.
mam wanienkę i łóżeczko, i po synku pełno zabawek, troszkę mio odpadnie zakupów...na szczęście
mam problem z pościelą bo nic mi się nie podoba

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

dziewczyny właśnie przeczytałam super kawał!!!!!

kawał skopiowany z innego wątku i mam nadzieję, że dziewczyna od której to skopiowałam mi wybaczy, ale nie mogłam się powstrzymać!!!!!


Wynaleziono maszynę przenoszącą podczas porodu część bólu z matki na ojca.Jedna para postanowiła ją wypróbować.
Kobieta rodzi i krzyczy. Lekarz przekręcił pokrętłem i przeniósł 10% bólu na ojca.Patrzy - kobiecie ulżyło, ale ojciec dalej się uśmiecha.
No to dał 40% bólu na ojca. Kobieta juz prawie rozluźniona, a ojciec dalej się uśmiecha.
Zdziwionylekarz dał 100% bólu na ojca. Kobieta zaczęła się uśmiechać, rozluźniłasię już całkiem, zaś ojciec... dalej uśmiechnięty i zadowolony. Poród dalej przebiegał o dziwo gładko....
Po porodzie szczęśliwe małżeństwo wraca do domu. Patrzą,a pod klatką leży martwy listonosz...! <hahaha>



Wiola 1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:01   #2889
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
A w ogole dostalam wczoraj prezent od brata kupil mi ksiazke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" wiec bede miala co robic na dzialce chyba juz ktoreas z was ma ta ksiazke z tego co pamietam?
książka jest świetna - bardzo mi się podobała...

co do imion, to ja bym chciała Dagmarę, muszę jeszcze Tżta przekonac, a jeśli chłopak to nie mam pojęcia, podoba mi się Piotruś lub Grześ

Mam pytanie: pensję na chorobowym liczy się pensję z całego roku przez 12 , a jak się liczy na urlopie macierzyńskim? też jakąś średnią? cy pensja jest taka jaka była normalnie??
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:19   #2890
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
książka jest świetna - bardzo mi się podobała...

co do imion, to ja bym chciała Dagmarę, muszę jeszcze Tżta przekonac, a jeśli chłopak to nie mam pojęcia, podoba mi się Piotruś lub Grześ

Mam pytanie: pensję na chorobowym liczy się pensję z całego roku przez 12 , a jak się liczy na urlopie macierzyńskim? też jakąś średnią? cy pensja jest taka jaka była normalnie??

nie wiem jak licza w kazdym razie bralam mniej niz jak bylam na zwolnieniu...
a potem jak juz bylam na zaleglym urlopie wypoczynkowym to jeszcze mniej bo premie mi odcieli

teraz bede pracowac najdluzej jak sie da

a kawal dobry podalam dalej
__________________

Edytowane przez Stokrotka81
Czas edycji: 2010-07-25 o 17:32
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:33   #2891
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Wróciłam po weekendzie szaleńśtw
Przez godzinę czytałam forum, a póżniej na złamanie karku jechałam do smyka na wyprzedaze. Widziałam cudowny kombinezon - dla niej i dla niego. rozmiar 62, ale kuzynka odradziła mi zakup, bo powiedziała, że maluch krótko ponosi. Szkoda mi.. kosztował tylko 40 z,ł... Wiele ubranek było przecenionych, ale zal mi było kupic sweterk za 35 czy 27 zł.. w H&M tańsze... a w lumpie.. bajka
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 17:37   #2892
sylfiaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 130
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu chwile a juz tyle do nadrabiania
Jutro wyjezdzam za miasto na tydzien zeby odpoczac od mojego TŻ'a i zeby zatesknil, tak jak radzilyscie wiec pewnie kolejny tydzien bede nadrabiac co tu pisalyscie
Widzialam ze ktos wklejal USG kolezanki...to malenstwo to na taka chudzinke tam wyglada...ja mam swoje zdjecie z 7t5dc wiec mozecie tez porownac. Mam slabej jakosci zdjecia bo robie je teraz kamerka z kompa ;/ ale mimo wszystko przesle wam moj brzuch jaki mialam przed ciaza... no i obecny, jak leze no i to USG. W sumie po moich fotkach ja nie widze chyba po swoim brzuchu ciazy ;/ jedynie jakby mi troche tluaszczyku przyszlo...

A w ogole dostalam wczoraj prezent od brata kupil mi ksiazke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" wiec bede miala co robic na dzialce chyba juz ktoreas z was ma ta ksiazke z tego co pamietam?
Nie widzę żadnego brzuszka u Ciebie tylko kostki Chudzinka jestes i po porodzie zrzucisz na bank

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
Witajcie, dużo miałam do nadrobienia!!! ale się udało
co do dzidziusia w 8 tygodniu to zdjęcie z mojego profilu jest właśnie z 8 tygodnia i jak dla mnie widać gdzie główka, a gdzie reszta!!!
ja nic nie kupuję dla dzidzi, bo jak będzie chłopczyk to mam pełno rzeczy po synku, zrobię przesiew i podokupuję nowe.
kombinezonik mam po synku, uniwersalny.2 częściowy, w dole ma otwór na szelki do fotelika samochodowego.
zdjęcia ciuszków powstawiam jak przytaszczę rzeczy z Polski do Szwecji, dopiero we wrześniu.
mam wanienkę i łóżeczko, i po synku pełno zabawek, troszkę mio odpadnie zakupów...na szczęście
mam problem z pościelą bo nic mi się nie podoba

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

dziewczyny właśnie przeczytałam super kawał!!!!!

kawał skopiowany z innego wątku i mam nadzieję, że dziewczyna od której to skopiowałam mi wybaczy, ale nie mogłam się powstrzymać!!!!!


Wynaleziono maszynę przenoszącą podczas porodu część bólu z matki na ojca.Jedna para postanowiła ją wypróbować.
Kobieta rodzi i krzyczy. Lekarz przekręcił pokrętłem i przeniósł 10% bólu na ojca.Patrzy - kobiecie ulżyło, ale ojciec dalej się uśmiecha.
No to dał 40% bólu na ojca. Kobieta juz prawie rozluźniona, a ojciec dalej się uśmiecha.
Zdziwionylekarz dał 100% bólu na ojca. Kobieta zaczęła się uśmiechać, rozluźniłasię już całkiem, zaś ojciec... dalej uśmiechnięty i zadowolony. Poród dalej przebiegał o dziwo gładko....
Po porodzie szczęśliwe małżeństwo wraca do domu. Patrzą,a pod klatką leży martwy listonosz...! <hahaha>



kawał jest pierwsza klasa

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
książka jest świetna - bardzo mi się podobała...

co do imion, to ja bym chciała Dagmarę, muszę jeszcze Tżta przekonac, a jeśli chłopak to nie mam pojęcia, podoba mi się Piotruś lub Grześ

Mam pytanie: pensję na chorobowym liczy się pensję z całego roku przez 12 , a jak się liczy na urlopie macierzyńskim? też jakąś średnią? cy pensja jest taka jaka była normalnie??
Też jestem ciekawa jak płacą na zwolnieniu i macierzyńskim , może znajdzie się ktos obeznany w temacie
__________________

sylfiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:38   #2893
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
dziewczyny właśnie przeczytałam super kawał!!!!!

kawał skopiowany z innego wątku i mam nadzieję, że dziewczyna od której to skopiowałam mi wybaczy, ale nie mogłam się powstrzymać!!!!!


Wynaleziono maszynę przenoszącą podczas porodu część bólu z matki na ojca.Jedna para postanowiła ją wypróbować.
Kobieta rodzi i krzyczy. Lekarz przekręcił pokrętłem i przeniósł 10% bólu na ojca.Patrzy - kobiecie ulżyło, ale ojciec dalej się uśmiecha.
No to dał 40% bólu na ojca. Kobieta juz prawie rozluźniona, a ojciec dalej się uśmiecha.
Zdziwionylekarz dał 100% bólu na ojca. Kobieta zaczęła się uśmiechać, rozluźniłasię już całkiem, zaś ojciec... dalej uśmiechnięty i zadowolony. Poród dalej przebiegał o dziwo gładko....
Po porodzie szczęśliwe małżeństwo wraca do domu. Patrzą,a pod klatką leży martwy listonosz...! <hahaha>



Genialne .
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:52   #2894
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Kawał świetny
Jako że (tak sobie i mężowi ten zakup tłumaczę) słabo chodne a łątwo tyję, to pare dni temu kupiłam konsolę do grania WII, ktora ma mi pomoc zrzucic kilogramy po ciazy, a teraz zachowac ciałko w dobrej kondycji. Jutro jadę do sklepu po wii fit plus razem z balance board, czaję się jeszcze na płytę z jogą do wii. Tak sobie wykombinowałam, że jak bede regularnie jogę cwiczyc to moze obejdzie sie bez nacinana podczas porodu, czego sie obawiam i nie chce. Tak wiece chce sie troche lepiej fizycznie do tego przygotowac. A wczoraj jak pogralismy to dzis mamy zakwasy na rękach
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:09   #2895
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez sylfiaaa Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa jak płacą na zwolnieniu i macierzyńskim , może znajdzie się ktos obeznany w temacie
już wiem- chorobowe w ciązy liczy się jak normalne chorobowe (tylko, że 100%)- średnia pensja z 12 miesięcy z tego liczymy średnią dniówkę (dzielimy przez 365) i mnożymy przez ilośc chorobowego ...
a z tego co wyczytałam, to zasiłek macierzyński to jest tak samo liczony...
Wyszło mi, że policzyli mi pensję za lipiec 80% zamiast 100% za chorobowe w ciązy...

Cytat:
Napisane przez Chantalle Pokaż wiadomość
Kawał świetny
Jako że (tak sobie i mężowi ten zakup tłumaczę) słabo chodne a łątwo tyję, to pare dni temu kupiłam konsolę do grania WII, ktora ma mi pomoc zrzucic kilogramy po ciazy, a teraz zachowac ciałko w dobrej kondycji. Jutro jadę do sklepu po wii fit plus razem z balance board, czaję się jeszcze na płytę z jogą do wii. Tak sobie wykombinowałam, że jak bede regularnie jogę cwiczyc to moze obejdzie sie bez nacinana podczas porodu, czego sie obawiam i nie chce. Tak wiece chce sie troche lepiej fizycznie do tego przygotowac. A wczoraj jak pogralismy to dzis mamy zakwasy na rękach
też bym wii chciała
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:33   #2896
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
No to mamy czas do stycznia/lutego zeby nauczyc sie oddychac Ja teraz wyjezdzam z mama na tydzien to tez ja wypytam szczegolowo o porod i jak powie cos ciekawego to wam tu napisze



Wiesz...tam widac praktycznie tylko brzuch...a wczesniej pisalam ze jesli chodzi o moja figure to jest jedyna czesc ciala ktorej sie nie wstydzilam... a po ciazy to mi juz brzuch tez odpadnie bo na pewno bedzie duza roznica nawet jak schudne ale musimy sie po porodzi razem wszystkie wziac za siebie zeby wygladac jeszcze lepiej (mimo ze to wedlug mnie na razie niemozliwe ale zmienie zdanie )

Co do jedzenia to tez bym mogla jesc i jesc ale ostatnio coraz czesciej odczuwam mdlosci i pije tylko wode. A tylko 15kg to ja bym chciala przytyc chociaz moja mama sie mi chwalila ze tylko 8kg przytyla w pierwszej ciazy...

Fajnie masz ze dostaniesz od kuzynki ciuszki....ja nawet nie mam od kogo dostac bo u mnie juz kupe czasu dziecka zadnego nie bylo...ani w rodzinie ani wsrod blizszych znajomych...;/

No i ja tez sie oczywiscie nie moge doczekac kiedy poznam plec tylko ja to sobie jeszcze dluuuugo poczekam na ta informacje.
Nie martw się Kochana! I pamiętaj, jeśli już - nie kupuj dużo ubranek w jednym rozmiarze, bo Dzieci taaak szybko rosną, że trudno za nimi nadążyć. Na pewno uda Ci się upolować coś ślicznego w rozsądnej cenie!

Dziś rozpoczął się 14 tydzień! Jupi!!!
Kocham! <3
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2010-07-25 o 18:35
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:39   #2897
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
już wiem- chorobowe w ciązy liczy się jak normalne chorobowe (tylko, że 100%)- średnia pensja z 12 miesięcy z tego liczymy średnią dniówkę (dzielimy przez 365) i mnożymy przez ilośc chorobowego ...
a z tego co wyczytałam, to zasiłek macierzyński to jest tak samo liczony...
Wyszło mi, że policzyli mi pensję za lipiec 80% zamiast 100% za chorobowe w ciązy...



też bym wii chciała

czasem w zakładzie pomimo tego że w L4 jest napisane trzeba przedłożyć zaświadczenie o ciąży i wtedy dają 100% a jak się go nie da tego zaświadczenia to uznają normalne L4.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:42   #2898
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
czasem w zakładzie pomimo tego że w L4 jest napisane trzeba przedłożyć zaświadczenie o ciąży i wtedy dają 100% a jak się go nie da tego zaświadczenia to uznają normalne L4.
u mnie wystarczy zwykłe L4, w poprzedniej ciąży dobrze mi policzyli....teraz zastanawiam się czy czasem pielęgniarka się nie rąbnęła wypisując zwolnienie, ale wydaje mi się, że to sprawdzałam - już teraz nie jestem pewna...idę w środę wyjaśnic to...
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:53   #2899
Wiola 1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków\Szwecja
Wiadomości: 105
GG do Wiola 1225
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

teraz siedzę i liczę i zaczął mi się 15 tydzień!!!!!!!!!!!!!

jeszcze tylko 25 tygodni!!!!!!!!!!!!!:brzy dal:
Wiola 1225 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 18:55   #2900
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
teraz siedzę i liczę i zaczął mi się 15 tydzień!!!!!!!!!!!!!

jeszcze tylko 25 tygodni!!!!!!!!!!!!!:brzy dal:
no to już z górki
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:13   #2901
sylfiaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 130
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
teraz siedzę i liczę i zaczął mi się 15 tydzień!!!!!!!!!!!!!

jeszcze tylko 25 tygodni!!!!!!!!!!!!!:brzy dal:

to chyba suwaczek masz źle ustawiony bo wskazuje dopiero 13 t i 1 d
__________________

sylfiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:36   #2902
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez weraa11 Pokaż wiadomość
No to mamy czas do stycznia/lutego zeby nauczyc sie oddychac Ja teraz wyjezdzam z mama na tydzien to tez ja wypytam szczegolowo o porod i jak powie cos ciekawego to wam tu napisze



Wiesz...tam widac praktycznie tylko brzuch...a wczesniej pisalam ze jesli chodzi o moja figure to jest jedyna czesc ciala ktorej sie nie wstydzilam... a po ciazy to mi juz brzuch tez odpadnie bo na pewno bedzie duza roznica nawet jak schudne ale musimy sie po porodzi razem wszystkie wziac za siebie zeby wygladac jeszcze lepiej (mimo ze to wedlug mnie na razie niemozliwe ale zmienie zdanie )

Co do jedzenia to tez bym mogla jesc i jesc ale ostatnio coraz czesciej odczuwam mdlosci i pije tylko wode. A tylko 15kg to ja bym chciala przytyc chociaz moja mama sie mi chwalila ze tylko 8kg przytyla w pierwszej ciazy...

Fajnie masz ze dostaniesz od kuzynki ciuszki....ja nawet nie mam od kogo dostac bo u mnie juz kupe czasu dziecka zadnego nie bylo...ani w rodzinie ani wsrod blizszych znajomych...;/

No i ja tez sie oczywiscie nie moge doczekac kiedy poznam plec tylko ja to sobie jeszcze dluuuugo poczekam na ta informacje.
moja tylko 10, ja juz wiem, ze będzie więcej
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:41   #2903
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Mam do was pytanie czy któraś z was spotkała się z balonikiem Epino http://www.epino.net.pl/produkty.php? Czy może któraś stosowała lub jej znajoma stosowała. Zastanawiam się czy nie zakupić tego produktu. Jeszcze mam czas na zastanowienie bo stosuje się go od 37 tygodnia ciąży. Wygląda to ciekawie.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:42   #2904
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
książka jest świetna - bardzo mi się podobała...

co do imion, to ja bym chciała Dagmarę, muszę jeszcze Tżta przekonac, a jeśli chłopak to nie mam pojęcia, podoba mi się Piotruś lub Grześ

Mam pytanie: pensję na chorobowym liczy się pensję z całego roku przez 12 , a jak się liczy na urlopie macierzyńskim? też jakąś średnią? cy pensja jest taka jaka była normalnie??
pensja na L4 CIĄŻOWYM, B2 musi być wpisane, liczy się średnią z ostatnich 12 mies., po 33 dniach L4. Przy czym trzeba sprawdzić jak kwota jest podana do obliczeń, często u osób, które mają prowizję, ona się nie zalicza . Ja mam tyle dobrze, że w zeszłym roku miałam więcej, teraz wychodzi mi więcej o kilka stówek. ALe i tak pewnie nie, bo właśnie mieliśmy podwyżki spore, więc na pewno przebiła by mi to z L4;-) Ale i tak więcej niż miałam styczeń-maj;-)

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
pensja na L4 CIĄŻOWYM, B2 musi być wpisane, liczy się średnią z ostatnich 12 mies., po 33 dniach L4. Przy czym trzeba sprawdzić jak kwota jest podana do obliczeń, często u osób, które mają prowizję, ona się nie zalicza . Ja mam tyle dobrze, że w zeszłym roku miałam więcej, teraz wychodzi mi więcej o kilka stówek. ALe i tak pewnie nie, bo właśnie mieliśmy podwyżki spore, więc na pewno przebiła by mi to z L4;-) Ale i tak więcej niż miałam styczeń-maj;-)
u mnie jutro 16 tydzień
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:46   #2905
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Wera myslałam ze jestem chuda ale przy tobie toja grubasek jestem . Strasznie jesteś szczupła.badałaś sobie BMI - bo wydaje mi się ze masz niedowagę a w przypadku niedowagi powinnaś przytyć więcej niż grubsze ciężarne. BMI liczy się tak, że masę ciała w kg dzielisz przez wzrost do kwadratu mierzony w metrach. Np Jeżeli ważysz 60 kg i masz 1,60 m wzrostu to BMI = 60 kg /(1,60m x 1,60 m) = 23,4

Jeżeli BMI wyjdzie przed ciążą
poniżej 19 (niedowaga) to powinno się przytyć 13-17 kg,
19-25 (waga prawidłowa) 10-14 kg
26-29 (nadwaga) 8-10 kg

To jest wzięte z wydania specjalnego jakiejś gazety dot. ciąży i macierzyństwa.
powyżej 30 (otyłość) 6-7 kg


Ja dzisiaj zaczęłam 16 tydzień

Edytowane przez vilya
Czas edycji: 2010-07-25 o 19:49
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:47   #2906
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
pensja na L4 CIĄŻOWYM, B2 musi być wpisane, liczy się średnią z ostatnich 12 mies., po 33 dniach L4. Przy czym trzeba sprawdzić jak kwota jest podana do obliczeń, często u osób, które mają prowizję, ona się nie zalicza . Ja mam tyle dobrze, że w zeszłym roku miałam więcej, teraz wychodzi mi więcej o kilka stówek. ALe i tak pewnie nie, bo właśnie mieliśmy podwyżki spore, więc na pewno przebiła by mi to z L4;-) Ale i tak więcej niż miałam styczeń-maj;-)
ja mam pierwsze zwolnienie teraz od 26.06-27.06 czyli nie mam jeszcze 33 dni, możliwe, że teraz wyszło mi jakoś pensji mniej, a potem to się wyrówna??
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:57   #2907
Wiola 1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków\Szwecja
Wiadomości: 105
GG do Wiola 1225
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Sylfiaaa
dzięki, że dałaś znać, że suwaczek stoi w miejscu
tak jak go tworzyłam tak jest nie zmienia się
dlaczego wiecie????????????
dzisiaj cały dzień robiłam porządek w garderobie!!!!
większość rzeczy do odłożenia!!!!!!!!
niewiele mi zostało
a brzuch rooooośnie, zostały mi tylko 2 pary dżinsów, w które jako tako wchodzę
złapałam doła, mimo, że wiem , że to ciąża, ale widok za małych rzeczy jest przygnębiające
Wiola 1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 20:43   #2908
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

na mnie żadne jansy nie pasują tylko ciążowe które kupiłam
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 20:55   #2909
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Nie martw się Kochana! I pamiętaj, jeśli już - nie kupuj dużo ubranek w jednym rozmiarze, bo Dzieci taaak szybko rosną, że trudno za nimi nadążyć. Na pewno uda Ci się upolować coś ślicznego w rozsądnej cenie!

Dziś rozpoczął się 14 tydzień! Jupi!!!
Kocham! <3
Ok dzieki za rade ostatnio jak poszlam sobie do sklepu poogladac ciuszki to wlasnie sie zatsnawialam jaki rozmiar bym powinna kupic etc. ale faktycznie dziecko z tych zupelnie malutkich b.szybko wyrosnie wiec chyba nawet lepiej kupic od razu nieco wieksze rozmiary

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie czy któraś z was spotkała się z balonikiem Epino http://www.epino.net.pl/produkty.php? Czy może któraś stosowała lub jej znajoma stosowała. Zastanawiam się czy nie zakupić tego produktu. Jeszcze mam czas na zastanowienie bo stosuje się go od 37 tygodnia ciąży. Wygląda to ciekawie.
hm...w sumie ciekawe...ale ja bym sie chyba bala wole chyba naturalne metody cwiczen tych miesni...chociaz na razie o tym jeszcze nie mysle...bo sam porod mnie ostatnio tak przeraza ze az nie poznaje siebie ;/

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Wera myslałam ze jestem chuda ale przy tobie toja grubasek jestem . Strasznie jesteś szczupła.badałaś sobie BMI - bo wydaje mi się ze masz niedowagę a w przypadku niedowagi powinnaś przytyć więcej niż grubsze ciężarne. BMI liczy się tak, że masę ciała w kg dzielisz przez wzrost do kwadratu mierzony w metrach. Np Jeżeli ważysz 60 kg i masz 1,60 m wzrostu to BMI = 60 kg /(1,60m x 1,60 m) = 23,4

Jeżeli BMI wyjdzie przed ciążą
poniżej 19 (niedowaga) to powinno się przytyć 13-17 kg,
19-25 (waga prawidłowa) 10-14 kg
26-29 (nadwaga) 8-10 kg

To jest wzięte z wydania specjalnego jakiejś gazety dot. ciąży i macierzyństwa.
powyżej 30 (otyłość) 6-7 kg


Ja dzisiaj zaczęłam 16 tydzień
No tak, z BMI wychodzi mi niedowaga bo waze 49kg a wzostu mam 167cm, ale ogolnie to nie wygladam na niedowage wg BMI wychodzi mi 17. Ja jestem zdania ze i tak pewnie przytyje tyle ile moj organizm bedzie tego potrzebowac. Mam jednak cicha nadzieje ze nie bedzie to tak bardzo wiele kg

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
Sylfiaaa
dzięki, że dałaś znać, że suwaczek stoi w miejscu
tak jak go tworzyłam tak jest nie zmienia się
dlaczego wiecie????????????
dzisiaj cały dzień robiłam porządek w garderobie!!!!
większość rzeczy do odłożenia!!!!!!!!
niewiele mi zostało
a brzuch rooooośnie, zostały mi tylko 2 pary dżinsów, w które jako tako wchodzę
złapałam doła, mimo, że wiem , że to ciąża, ale widok za małych rzeczy jest przygnębiające
Nie przejmuj sie, po ciazy wszystko zgubimy i wrocisz do swoich dawnych ciuszkow

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

A w ogole to dzis znowu poruszylam przy moim TŻ temat dzicka i powiedzialam mu jakie imiona wymyslilam...to mnie wysmial...
Bo ja bym chciala albo Lenke albo Oliwiera...a on zaczal sie smiac ;/ jemu sie podoba Wiktoria...mi sie kiedys tez podobalo ale juz mi sie znudzilo i Wiktoria to chyba tak jak Julia... Cos czuje ze imie bedzie u mnie stanowilo duuuzy problem...
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 21:12   #2910
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Jestem jak małe ziarenko..."-Bejbiki-Styczeń-Luty2011

Cytat:
Napisane przez Wiola 1225 Pokaż wiadomość
dzisiaj cały dzień robiłam porządek w garderobie!!!!
większość rzeczy do odłożenia!!!!!!!!
niewiele mi zostało
a brzuch rooooośnie, zostały mi tylko 2 pary dżinsów, w które jako tako wchodzę
złapałam doła, mimo, że wiem , że to ciąża, ale widok za małych rzeczy jest przygnębiające
Znam to uczucie. Rano moje ukochane jeansy pasują idelnie.. a wieczorem? Mam tak wypięty brzuch, że nie ma szans się dopiąć. Jak pojechałam o 17 na zakupy.. pojechałam w zapiętym sweterku.. przyjechałam w rozpiętym bo się guziki rozchodziły... a mój TŻ pęka z dumy..
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.