Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 11:20   #1501
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Dzieńdoberek!

U mnie postanowień noworocznych brak Szczerze mówiąc nawet nad tym nie myślałam, zresztą zawsze jak sobie coś postanowiłam to i tak poszło w zapomnienie

elizziak, Marcel przeważnie ma dwie drzemki, czasem Mu coś odbije i nie chce zasnąć po południu, ale to b. rzadko. Z reguły wygląda to tak, że budzi się ok. 7.00, drzemkę ma ok.10.00 i śpi wtedy 1,5 godziny...czasem dłużej, po południu pada między 15.00, a 16.00 i śpi ok. godzinki.

magda-lenka, Wszystkiego Najlepszego dla Twojej Niuni, żeby zdrowo rosła, prawidłowo się rozwijała i była kochanym, radosnym i zawsze uśmiechniętym dzieckiem!!!

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

...a Sylwestra przespaliśmy

Lecę, bo młode napiera
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2012-01-02 o 15:49
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:23   #1502
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość

A chcę się Was zapytać jak u Waszych dzieciaczków ze spaniem w dzień, robią sobie dwie drzemki czy już tylko jedną?

Co do postanowień - kurde, chcę wreszcie schudnąć po ciąży! To już prawie rok, a kilogramy uparcie się mnie trzymają
Leon różnie ma ze spaniem, ale raczej staram się żeby spał dwa razy w ciągu dnia-pierwszy raz kładę go ok.10:30-11 i wtedy śpi ok.2 godzin na dworze (bez względu na pogodę, bo wystawiam go na werandę)
no i ok.17-18 bywa czasem tak zmęczony, że też kładę go ale wtedy śpi ok.40 minut czasem nawet krócej.
Tą drugą drzemkę czasem mu odpuszczam, bo bardzo ciężko go uspać, mimo, że bywa strasznie zmęczony.
Aha- zauwazyłam, że jesli go przetrzymam i nie położę drugi raz to ciut lepiej spi w nocy (nie budzi się milion razy, a tylko 500

co do postanowień noworocznych- ja też zrzucam (ale tym razem na poważnie)kilogramy.
Zostało mi brzydkie cialo po ciąży, mimo że niby coś tam ćwiczę, to nadal jestem po prostu gruba a na dodatek- wylazł mi ostatnio (chyba od tabletek) koszmarny celulit dlatego zdecydowałam,że od nowego roku bardziej dbam o siebie.
Wczoraj poszedł w ruch peeling kawowy (chyba z pół godziny się "drapałam") i serum antycelulitowe z Eveline.
Poza tym zużywam juz 3 opakowanie kremu na ujedrnienie biustu też z Eveline i mogę go polecić- znaczy cudów nie robi, ale coś tam troszkę poprawia- w kazdym razie ja widzę poprawę.
No i ceny nie ma kosmicznej
aha-wczoraj zrobiłam też maseczkę olejową na włosy i postanowiam że minimum 2 razy w tygodniu będe włosy olejować (chociaż akurat do nich nie mogę się przyczepić- bujne są i nie problematyczne)
no i ogólnie wymyśliłam że się ostro za siebie wezmę...zobaczymy czy mi ten noworoczny entuzjazm szybko nie przejdzie
młody nauczył się pięknie robić "papa"i gdy już jest najedzony to zamiast mowić, albo sygnalizować że nie chce jeść, robi misce "papa"i tak śmiesznie mówi "pap-aaaa"
czasem gdy kot przed nim ucieka też robi do kota "papa" ale wtedy na dwie ręce nie wiem moze on widzi, że kot szybko spiża, to chce mu więcej tych "papów" zrobić i dlatego robi obiema rękami...w kazdym razie wygląda przekomicznie gdy robi papa na dwie ręce i próbuje podskakując na pupie dogonić kota
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 16:16   #1503
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

la'Mbria Marcel też robi pa-pa obiema rączkami
W ogóle to ostatnio wymyślił sobie zabawę, wkłada do buzi swojego bamboszka, gryzaka, gumową ośmiorniczkę i co tam jeszcze...i biega na czworaka, jak wypadnie Mu z buzi dana rzecz siada, wkłada z powrotem i biega, czasem nie zdąży ruszyć, a już Mu wyleci, wtedy znów siada i tak w kółko... Mówimy na Niego "nasz mały telewizorek", bo można tak siedzieć i patrzeć na to co tworzy bez końca

Zastanawiam się co zrobić, żeby młody ładnie jadł, ostatnio ciągle paprze, najbardziej nie lubię kiedy pluje, a robi to niemalże przy każdym posiłku. Muszę Go ciągle zabawiać, jak się zapomni to zje, ale na dłuższą metę jest to b.męczące...I idź Ty z takim między ludzi

Myślałam ostatnio o gosiaczku, dawnooo się nie odzywała, ciekawe co u Niej...
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 19:50   #1504
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

magda-lenka wszystkiego najlepszego i duzo zdrowka dla Twojego roczniaka
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 21:11   #1505
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Dziewczyny wszysttkiego najlepszego w Nowym Roku.

Impreza Sylwestrowa sie udala, pobawilismy do 4, a o 7 Tomasz zrobil nam pobudke.

Magda-lenka duzo zdrowka dla Twojej Malenstwa z okazji roczku.
Co przygotowujesz dobrego na urodzinki ?

No to teraz zaczna sie nam imprezy urodzinowe.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 21:19   #1506
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Dzieńdoberek!

magda-lenka, Wszystkiego Najlepszego dla Twojej Niuni, żeby zdrowo rosła, prawidłowo się rozwijała i była kochanym, radosnym i zawsze uśmiechniętym dzieckiem!!!
Cytat:
Napisane przez metkaa Pokaż wiadomość
magda-lenka wszystkiego najlepszego i duzo zdrowka dla Twojego roczniaka
Dziękuję w imieniu córci Eh, kiedy to zleciało? Pamiętam jak jeszcze niedawno płakałam, bo nie mogłam zajść w ciążę, a teraz....mała ma już rok!
Był torcik, byli dziadkowie, ale oficjalnie świętujemy w sobotę

Co do jedzenia, to mojej dosłownie buzia się nie zamyka Najpierw zjada swoje posiłki, potem wyjada z naszych talerzy, dosłownie czasami musimy jeść w ukryciu, bo ona chce wszystkiego spróbować A jak z TŻ jemy jakieś batony, to....błyskawicznie jest przy nas

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------


Miszi Na roczek nic specjalnego - jakieś mięska, sałatkę zrobi mój tata (robi świetną warzywną), sporo przygotuje mi teściowa (jest super kuchareczką) - tort i ciasta też upiecze
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png

Edytowane przez magda-lenka*
Czas edycji: 2012-01-02 o 21:20
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 22:41   #1507
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cześć mamy!
Dopiero zauważyłam, ze jest wątek styczniowy-dawno nie sprawdzalam zniechecona zamknięciem pierwszego i przeniesieniem sie niektórych mam do klubu.
Ja jestem mama Leona urodzonego 1 stycznia, wiec wczoraj obchodzilismy pierwsze urodziny był tort bardzo dobry i ładny który nawet mogłam zjeść bo był bezmleczny a ja wciąż karmie gdyż moje dziecko ma silna alergie. Czy któraś mama ma alergika?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 09:51   #1508
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Magdalenka cudowności dla roczniaka
dżiza witaj i też wszystkiego naj dla 1 styczniowca Bruno jest alergikiem na białko mleka i jaj jest też na diecie bezglutenowej i nie je wieprzowiny oraz cytrusów podobnie jak siostra
Uciekam, bo ryczy obok nogi na sek nie moge przy nim usiąść do kompa ostatnio
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 10:20   #1509
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Stalowa, co do plucia jedzeniem to też to mamy! Masakra. Nie wiem, czy jest tego jakaś przyczyna czy po prostu "tak ma". Może to taki etap. Wcześniej jadł ślicznie, szybciutko Teraz bawi się, pluje, nie chce gryźć! Jak poczuje większy kawałek to wypluwa...

Mój też ma 2 drzemki w dzień, ok. 10 i 15 po godzince mniej więcej, a pytałam, bo czasem go troszkę na siłę usypiam. To znaczy niby mu się chce spać, ale zasnąć nie może i się zastanawiałam czy to już nie za dużo snu w dzień jak na takiego dużego chłopaka

Nam się z kolei przesuwa wieczorne zasypianie na późniejszą godzinę. Zwykle kąpaliśmy o 19, jedzonko... i zasypiał ok. 20. Ale już od ok. 2 tygodni nie zasypia o 20, tylko dużo później, przed 21. Także dzisiaj przeciągnę trochę do kąpieli, ok. pół godzinki.

Jakieś nowości kulinarne wprowadzałyście ostatnio? Mam na myśli zarówno produkty jak i dania.
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 12:00   #1510
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hejka! Witaj dżiza! Wszystkiego Najlepszego dla Twojego roczniaka!

elizziak, miejmy nadzieję, że szybko minie etap plucia, bo jest to na prawdę b.uciążliwe kiedy prawie cały posiłek ląduje na dziecku, mamie i wszystkim co znajduje się wokół

Jeśli chodzi o urodzinki to ja też pomału komponuje menu. Na pewno upiekę jakieś mięsko - całą górę mięsa (devolay-e, udka z kurczaka, skrzydełka w miodzie) i zrobię sałatkę, ale jeszcze nie wiem jaką...warzywną albo kebabową, a może uda mi się zrobić obie Muszę pomyśleć nad jakąś potrawą, którą spokojnie mógłby się zajadać nasz mały solenizant
Na deser będą lody i tort (kupię gotowca) z myszką Miki - ulubieńcem Marcela
Dziewczyny, piszcie o swoich pomysłach do menu!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 12:12   #1511
ma_rose
Raczkowanie
 
Avatar ma_rose
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 169
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej!
Wszystkiego najlepszego dla Maluszków, które już skończyły roczek.
My też robimy imprezkę w sobotę, o ile mały wyzdrowieje. Już jest lepiej ale jeszcze ma katarek i mokry kaszelek. W nocy miał gorączkę ale jak do tej pory nie jest źle.
Co do jedzenia, to podobnie jak u niektórych z was F. nie ma apetytu, musimy kombinować na wszelkie sposoby, żeby zjadł cokolwiek. Może to być efekt choroby, bo ma zapalenie gardła. Mam nadzieję, że niedługo wyzdrowieje to nie będzie już takiego problemu.
Filip dzisiaj sam (bez podpowiadania) jak zobaczył, że mąż wychodzi do pracy, stanął w korytarzu i zrobił mu papa
Podobnie jak u Ciebie Stalowa, Mały wkłądał wszystko do buzi (skarpetkę, ręcznik itd) i łaził z nimi jak mały piesek. Teraz jak chodzi to musi trzymać coś w rączkach, bo przecież nudno chodzić nic nie trzymając.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszcie o swoich pomysłach do menu!
Ja mam w planach zrobić sałatkę jarzynową, sałatkę z makaronem, sałatkę grecką (to na zimno) do tego jakieś zraziki, pierś z kurczaka, może gołąbki oszukane (nie zawijane w kapuście tylko z kapustą), jakieś skrzydełka i nie wiem co mi jeszcze wpadnie do głowy. Będzie nas ok 15 osób, więc jedzonka musi być sporo. Ciasta i tort kupię gotowe, bo czasu mi nie starczy i do tego mała przylepa nie pozwoli mi nic więcej zrobić.
ma_rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 12:25   #1512
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich roczniaczków ! Niech się zdrowo chowają dziaciaczki

Ja witam się z Wami w Nowym Roku ja pare postanowień Noworocznych mam najwazniejsze to żebym jakos bardziej się wyrabiała w czasie...może noi takie ogólne to o g ar n ą ć s i ę !

Wiecie co ? Moje dziecko przywitało Nowy Rok zaprosilismy paru znajomych i Mły nakręcal imprezkę,wogóle nie chciał spać,dopiero koło 1 ponosiłam go chwilkę i zasnął.

Mój I. też na ogol ma dwie drzemki jedną gdzieś koło 13 druga tak gdzies przed 18,czasem spi tylko raz dziennie!
U nas to samo ze nie mogę usiąść przed kompem odrazu przychodzi i się złości,takze zazwyczaj pise do Was jak mały śpi,ale teraz akurat stoi obok itłucze myszka od kompa.

Ja na urodzinki I. tez napewno zrobię jakies potrawy których I. będzie mogl spróbować, tort raczej zamówimy,bo watpie ze dam rade wszystko zrobić-tylko jak tu zrobić żeby GummiBear byl na torcie ? Mówię poważnie to ulubieniec Mojego dziecka ehh wpadnę do Was później bo już nie dam rady nic napisać...Mały za bardzo dokucza
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 12:32   #1513
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Moje młode śpi już dwie godzinki, ale mam spokój...hoho

Wczoraj czesałam Mu włoski jak zwykle i położyłam szczotkę obok, młody wziąć ją w rączkę i zaczął czesać się sam, wiadomo, że szczotka Mu wypadała, czesał się odwrotną stroną itp. , ale uroczo to wyglądało Tak bardzo się starał nieboraczek i spoglądał co chwilę na nas czekając na pochwały

Dzisiaj ma urodzinki synek karolinyP! Wszystkiego Najlepszego dla Kacperka, a przede wszystkim zdrówka i duuużo uśmiechu na codzień!

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

O La La, myślę, że jak pójdziesz do cukierni ze zdjęciem owego gostka na pewno Ci go upichcą
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2012-01-03 o 18:57
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 15:53   #1514
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
O La La, myślę, że jak pójdziesz do ciastkarni ze zdjęciem owego gostka na pewno Ci go upichcą
Też mam taka nadzieję no ale jeśli nie bedzie takiej możliwości to czy tak czy tak muuuuuusi być to tort miezwykły
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 17:02   #1515
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

najlepszego dla naszych solenizantów !!!

ja dziś jestem jak kijem walnięta, dostałam w końcu @... a tak było fajnie bez....

też już powoli zaczynam myśleć o urodzinkach.. to już za miesiąc.. powinnam już zaprosić gości, myślałam o jakichś fajnych zaproszeniach, ale Tż oczywiście stwierdził że przecież wystarczy zadzwonić. (ja robię wciąż wszytsko żeby nie pisać tej cholernej pracy :P )

wychodzi u nas ok 15 osób, o ile przybędą oczywiście... nad menu jeszcze nie myślałam, podpatrzę chętnie wasze propozycje. Bardziej zastanawiałam się nad jakimś prezentem, bo boję się że dostanę jakieś rzeczy kompletnie nie potrzebne ale pomysłu mi brak. Naszym prezentem dla niego będzie chyba ta imprezka no ale 26.02 mam roczek u siostrzeńca wiec tak czy siak o prezentach myśleć trzeba.

co do spania, to A. spi 2 razy czasami raz ale rzadko, zazwyczaj ok 10 do 12, i ok 3 do 17. to straszne jak spi tylko raz bo pozniej jest przemarudny. ale dzieki temu chociaz zasypia ok 20.

zazdroszcze umiejętności Waszym dzieciaczkom. A. za żadne skarby nie chce się nauczyć papa. no ale pewnie jeszcze nie pora ale umie już pokazywać jaki duzy jest, gdzie kokoszka dziobała, i daje "5" i udaje indianina perfekcyjnie
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 17:35   #1516
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hejka
Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
Cześć mamy!
Dopiero zauważyłam, ze jest wątek styczniowy-dawno nie sprawdzalam zniechecona zamknięciem pierwszego i przeniesieniem sie niektórych mam do klubu.
Ja jestem mama Leona urodzonego 1 stycznia, wiec wczoraj obchodzilismy pierwsze urodziny był tort bardzo dobry i ładny który nawet mogłam zjeść bo był bezmleczny a ja wciąż karmie gdyż moje dziecko ma silna alergie. Czy któraś mama ma alergika?
Sto lat dla maluszka Niestety, już moja mała nie jest najstarsza na wątku

Karolina, wszystkiego najlepszego dla twojego maluszka

Nam tort na sobotę upiecze teściowa Mam nadzieję, że będzie super. Na chrzciny upiekła jej w kształcie lalki (z masą marcepanową) tzn. sukienka była z ciasta pokrytego marcepanem a tułów był od prawdziwej barbie. Podejrzewam, że teraz zrobi podobny. Też będzie ok 15 osób. Menu na razie takie - kotlety schabowe (u nas w rodzinie to podstawa), pieczone pałki, pieczona karkówka, krokiety z grzybami, barszcz, paszteciki, sałatka jarzynowa, śledziki.
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 18:33   #1517
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cześć dziewczyny, a zwłaszcza stalowamagnolia
Pisałam do Was 2 dni temu al mi padł komp i sie nie zachowało, pisałam ze nie zagladalam dawno bo u nas chorobowo cały czas (od grudnia) najpierw Kuba Potem Hania, ja, Kuba, mąż, Hania i teraz ja i Kuba. Ciagle coś:/
Chciałam wam życzyć pomyślności na nowy rok i dużo zdrowka i szczęścia dla pierwszych roczniakow.

Napisze wiecej jak położenie Hanie, teraz leże z Kuba na rękach. Trochę sie u nas pozmienialo
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 19:06   #1518
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Kurcze, to wy prawdziwe bale wyprawiacie U nas będą dziadkowie, chrzestni z partnerami (na razie są bezdzietni przez co będzie mniej osób ) i dwie prababcie.

gosiaczek, jesteś wreszcie! To u Was sezon na choróbska pełną gębą Nic innego nie pozostaje jak życzyć Wam duuużo zdrówka! My odpukać na razie wszyscy zdrowi
p.s. Czy Kubosław już zaczął ząbkować?

magda-lenka, córa znajomej miała taki tort na roczek, robi wrażenie!

Spokojnej nocy!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 19:15   #1519
katz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 96
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

hej Dziewczyny

Sto lat dla solenizantów i solenizantek

Witam nową mamusię

U nas już niedługo roczek. Będzie najbliższa rodzinka na obiedzie i ciastku.
katz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 19:32   #1520
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczku w końcu się odzywasz! Współczuję chorób mamy to samo - Bruno dziś kończy antybiotyk ciekawe ile wytrzyma bez choroby
Bruno robi sobie brawo i kosi kosi jak mu śpiewam przesłodkie to jest Za to my jesteśmy ostatni z urodzinami na wątku gdyby nie mój ginekolog pewnie Bruno byłby marcowy nawet nie zaczęłam myśleć o imprezce u nas jakoś się nie obchodzi z hukiem urodzin
Ostatnio jestem mega zmęczona a Bruno 2 dzień jest strasznie płaczliwy
pokażę Wam mojego grzecznego Brunomisia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jestem grzeczny mis.jpg (45,8 KB, 33 załadowań)
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 19:46   #1521
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

zdrowka dla roczniakow,

my wlasnie analizujemy przyjecie szymonka i wychodzi ze bedzie ok 14 osob, masakra
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 20:19   #1522
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

pisze to ju 3 raz@!!!!!!!!wrrrrr

stalowamagnolia, tak kuba ma juz zabki- co prawda 2 ale zawsze cos gorna dwojka i dolna jedynka. wychodza nastepne ale baaaaaaaaaardzo topornie, tak jak te. czasem daja mu sie we znaki i budzi sie, ale nie jest zle.

co do umiejetnosci, to potrafi chodzic za rece (za jedna czaem, jak mu sie chce) chodzi wokol mebli, przesuwa sioe od np stolu do kanapy, czasem stoi chwilke bez trzymania, ale jak sie zorientuje to siada lub kuca powoli, mowi tata (najlepiej mu wychodzi) jak chce cos ode mnie (np na rece) to wola maaaammmmmaaaaa nie takie typowe MAMA tylko wlasnie maMMa, mowi bach, da (daj) łułu (czyli odglosy pieska) cici(jak widzi kotka lub wszytsko co ma futerko- ub wlosy) ci ci to tez lampa (swieci) potrfai wskazac lampę paluszkiem i reka uniesiona do gory, no chyba tyle. aha tanczy (w konu ) i strasznie lubi muzyke.

co do urodzin, kuba bedzie miec roczek 8 stycznia w niedziele i wtedy tez wyprawiamy mu impreze, na ok 20 osob (sama rodzina) w tym 5 dzieci (z kuba 6). Juz niektorzy pytali o prezenty i odpowiadam, ze nie chce zabawek bo kuba ma ich MILIARD (bez kitu- ma chyba wszytekie te chodliwe fisher price i inne) tylko ubranka. Tort zrobie sama, zadnego innego poczestunku poza kawa i ciastem zrobionym przez tesciowa nie planuję. impreze robimy ok godz. 15-zeby kazdy byl po obiedzie. nie wyobrazam sobie zrobic zarcia dla ponad 20 0s0b. bedzie ciacho, soki, kawa, dla dzieciakow soczki w kartoniku i przekaski (chrupki kukurydziane, ewentualnie troche slodyczy) i tyle, mysle ze to ok, zawsze tak robimy i wszyscy zadowoleni.

co do spania: kuba ma w ciagu dnia jedna drzemke czasem spi 2 godz czasem 40 minut. bardzo bardzo rzadko spi dwa razy, jesli sa dwie drzemki to jedna dluzsza druga bardzo krotka- ok 15 minut.

wazy ok 11 kg. ciuchy nosi na 80 cm.

patrilla ale twoj Brunek ma wlosow duzo! Kubie tez sporo urosly, blondas sie zrobil.

top tyle u nas, tak po krotce. papa

Edytowane przez gosiaczek071
Czas edycji: 2012-01-03 o 20:20
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 21:11   #1523
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
pisze to ju 3 raz@!!!!!!!!wrrrrr

co do urodzin, kuba bedzie miec roczek 8 stycznia w niedziele i wtedy tez wyprawiamy mu impreze, na ok 20 osob (sama rodzina) w tym 5 dzieci (z kuba 6). Juz niektorzy pytali o prezenty i odpowiadam, ze nie chce zabawek bo kuba ma ich MILIARD (bez kitu- ma chyba wszytekie te chodliwe fisher price i inne) tylko ubranka. Tort zrobie sama, zadnego innego poczestunku poza kawa i ciastem zrobionym przez tesciowa nie planuję. impreze robimy ok godz. 15-zeby kazdy byl po obiedzie. nie wyobrazam sobie zrobic zarcia dla ponad 20 0s0b. bedzie ciacho, soki, kawa, dla dzieciakow soczki w kartoniku i przekaski (chrupki kukurydziane, ewentualnie troche slodyczy) i tyle, mysle ze to ok, zawsze tak robimy i wszyscy zadowoleni.
Tylko żeby sobie goście nie pomyśleli na odwrót, czyli "impreza o 15 to obiadu nie jemy..." Faktycznie sporo tych osób u was będzie U nas 7 z rodziny i 7 znajomych plus 5 dzieciaczków...właśnie... muszę pomyśleć o przekąskach dla nich.
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 21:46   #1524
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Magdalenko goście to moja i męża rodzina, moje 3 siostry z dziećmi więc na pewno zjedzą u siebie. Wszystkim mówiłam ze "o 15 po obiedzie" i odkąd wyprawiamy dzieciom urodziny , czyli od 2007 roku zawsze wiadomo, ze każdy je obiad w domu przed impreza także o to jestem spokojna. I podziwiam was ze dla tylu osób chce wam się robić jedzenie.

U nas na imprezach dzieci maja swój stół, dla każdego soczek podpisany i słodycze w miseczkach. Ewentualnie muffinki, ciepłe lody. Na Hani roczek dodatkowo przygotowalam małe upominki dla dzieci- jakieś maski, trąbki, plastikowe okularki, auta itp. Jakaś promocja w Tesco była wtedy i straszne grosze to kosztowało. Teraz nie będę robić upominkow, co najwyżej baloniki dostaną.
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-03, 22:19   #1525
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość

Dzisiaj ma urodzinki synek karolinyP! Wszystkiego Najlepszego dla Kacperka, a przede wszystkim zdrówka i duuużo uśmiechu na codzień! [COLOR=Silver]
DZIĘKUJEMY
Cytat:
Napisane przez magda-lenka* Pokaż wiadomość
Hejka



Karolina, wszystkiego najlepszego dla twojego maluszka

i.
DZIĘKUJEMY

Ja planuję: sałatki: krabowa, porowa . klasyczna jarzynowa. Śledzie, wędliny, sery .. pieczarki na gorąco zapiekane z żółtym serem, swojski pieczony boczek, pieczony schab, jaja gotowane,. chleb .. a na gorąco do pieczarek frankfuterki
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 08:44   #1526
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczku Bruno ma włosy po mnie Pola po mężu chyba lepiej jakby było odwrotnie ale nie można mieć wszystkiego żartuję oczywiście Podcinaliśmy już 2 razy muszę znowu zaprosić koleżankę, która jest fryzjerką świetną żeby mu grzywę obcięła bo mu w oczka zaraz wejdzie
Ależ dużo umiejętności ma Twój chłopak
Odnośnie Plucia Pola nauczyła Bruna ustami prutać (nie wiem jak to nazwać) i Bruno robi też tak podczas jedzenia - masakra
Bruno nauczył się pokazywać co chce paluszkiem i złości sie jak mu nie dam czegoś co sobie upatrzył ...
uciekam miłego dnia
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 09:22   #1527
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

kuboslaw tez potrafi sie zloscic ale ja mam polewke z niego i nie ulegam, jak nie musze. Nie dam sie drugi raz wmanewrowac w wymuszanie... ojjj nieeeee. ja nie podcinalam kubie wlosow, nie ma czego ma krotkie i sztywnawe takie.

musze z nim w koncu wyjsc na normalny spacer, od poczatku grudnia praktycznie nie wychodzilismy...
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 11:03   #1528
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Witam sie i ja i podobnie jak Wy z dzieckiem przy nogach
Nadia też nie odstepuje mnie praktycznie na krok..

Z Nadi niezły urwisek sie zrobił. Wszystko zwała z szafek, z ławy, nie daje mi odkurzac, łapie za kabel, wchodzi pod rure.A wczoraj jak sprzatała łazienke i odwrociłam sie tylko na chwile by umyc zlew..Nadia trzymała już wreku swoje mydełko a na nim jej śłiczne 4 ząbki odbite..i Nadia namietnie cos zuje..szybko jej wyciagnełam ale cos napewno polkneła..aj te dzieciciekawe swiata...

A urodzinki mamy 24 lutego. Nasza najblizsza rodzina to18 osób. Imprezke zrobimy albo u nas w domku albo u tesciów..bo tam wiecej miejsca i mozłiwośc noclegu a i szwagra mam co gra na keybordzie i śpiewa wiec zabawiałby gosci i wesołoby było..Nie wiem jeszcze to przemysle..a u nas impreza na całego w koncu pierwsze urodzinki. Standardowo najpierw tort, ciasta i kawa a potem zimne i ciepłe przekaski wódka i winko..u nas z dzieci bedzie tylko Nadia i Nikola wiec możemy sobie pozwolic na tego typu impreze..na dwa latka może już bedzie bardziej kinderparty;-)
I tk jk na chrzciny wszytsko zamierzam przygotowac sama..dla mnie to sama przyjemnosc szykowac cos dla Nadii czy Nikoli czy męza ..na swoje urodziny nie lubie szykowac..

dobra zmykam bo moje dziecie zwiało z nocnika i biega z goła pupcia..
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png

Edytowane przez Justine1988
Czas edycji: 2012-01-04 o 11:16
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 12:21   #1529
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

hej babeczki- uciekłam przed synkiem na stołek barowy (wczoraj przyjechały) nareszcie możemy zjeść obiad w kuchni jak biali ludzie a nie na stojąco albo na podlodze. Synek się cieszy gdy ktoś siedzi na stołku- ciągnie za nogawkę i się podciąga do stania

wszystkiego najlepszego dla roczniaków!!
ja nie wiem co zrobić z urodzinkami...ale to za długi temat, zeby tu wszystkie moje rozterki opisywać.
Ale kilku rzeczy jestem pewna- żadnego obiadu gotowac nie bede (brak piekarnika, chęci i czasu)
i na pewno nie podam na urodzinach dziecka alkoholu.
Wiem, że każdy robi wedle własnego upodobania, ale jestem zdania, że nie należy podawać alkoholu na imprezach bądź co bądź dedykowanych nieletnim.
To przekazywanie złego wzorca.
U TŻa w rodzinie był problem alkoholowy, ojciec pił, matka była współuzależniona(według mnie nadal wykazuje takie cechy), a ja nie mam zamiaru 'dziedziczyć' tej choroby.
Dlatego procentom na takich imprezach mówię kategorycznie "nie!"...a jeśli sobie ktoś z rodzinki zechce wypić i zażyczy drinka albo wyciągnie flachę z kurtki, to odeślę delikwenta do knajpy( z dzieci u nas też będzie Leon i jego siostra stryjeczna-lat 4)
Z resztą- myślę, ze nie będzie takich przypałów, bo rodzina moja i tża zna nasze podejście do tematu i raczej nikt się nie wygłupi.

Synek dziś dostał kaszę jaglaną- pychota za to brokuła zbunkrował za sobą w fotelu-myślałam, że ładnie zjadł jak się odwróciłam, a on schował i gdy przechodził obok kot, to rzucił w niego tym brokułem!
oho...już poszedł "kochać" kotka...niedługo kotu futra zabraknie z tej miłości
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:37
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-04, 13:47   #1530
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczek w końcu do nas dolączyłaś-faktycznie długo cię nie było,ale dobrze że już jesteś

Ja własnie karmię Małego i do Was piszę.

Tez cały czas zastanawiam się nad urodzinkami Małego,u Nas napewno nie będzie rodzinnie,bo wiadomo większośc osób które należałoby zaprosić są w PL,ale myslę ze kiedyś to odbijemy-więc impreza bedzie pewnie taka ze znajomymi,ale NIC nie robić,tylko my we 3 ?Nie wiem jeszcze równe 20 dni żeby się zastanowić...

Co do menu- to raczej nic specjalnego,sama napewno tego wszystkiego nie przygotuję,więc pewnie takie najprostsze rzeczy będą,ale to dokładniej bliżej daty bede wiedziała co i jak

My się ubierzemy i pójdziemy na zakupki chociaż (ostatnio taka brzydka pogoda u nas,codziennie pada,nie ma bardzo jak wyjśc na dwór) niech troche się przewietrzy.

Wyobraźcie sobie że wczoraj był taki wiatr u nas że wiało 150km/h. Wiedzialam co to silny wiatr zanim tu przyjechałam,ale nie do tego stopnia tu to masssakra jeśli chodzi o wiatry...
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.