Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 13:11   #1
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250

Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II


Poprzedni wątek (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=751094) przekroczył 5000 postów, zapraszamy więc do drugiej części wątku o racjonalnym oszczędzaniu!

Zmagamy się z pokusami dnia codziennego... jak mieć, a nie wydać za dużo i jak nie wydać wcale kiedy to "coś" nie jest nam niezbędne do życia




Podziel się z nami swoim tajnym sposobem na oszczędzanie




Główne przykazania z części I
Sposoby na oszczędzanie spisane dzięki serena.avon

Organizacja

1. Zbieraj paragony.
2. Prowadź organizer lub plik w Excelu, w którym będziesz zapisywać swoje wydatki z podziałem na kategorie (jedzenie, kosmetyki, chemia, ubrania itp.).
3. Jeśli masz możliwość, kupuj online w Tesco, Leclercu – dowóz na „za kilka dni” zwykle wychodzi tanio, a oszczędzasz czas i pieniądze, choćby na dojazd.
4. Przeznacz określoną kwotę do wydania na dany tydzień i trzymaj się jej. Kwota, która zostanie ląduje w skarbonceJ
5. Zbieraj do skarbonki wszystkie drobne/1-złotówki/2-złotówki/5-złotówki.
6. Bierz udział w konkursach z nagrodami!
7. Kąpiele w wannie zastąp prysznicem.
8. Myj naczynia w misce z ciepłą wodą i jedynie opłukuj bieżącą.
9. Pralkę i zmywarkę wstawiaj, gdy są pełne.
10. Odłączaj sprzęt z kontaktu, gdy wychodzisz z domu.
11. Korzystaj z darmowego internetu Aero2.
12. Zainwestuj w maszynkę do mielenia mięsa – znacznie oszczędzisz pieniądze i będziesz wiedzieć, co się w takim mięsie znajduje.
13. Zalegające, nieużywane, a nadal dobre kosmetyki, ubrania, sprzęt AGD/RTV, biżuterię sprzedaj. Przeanalizuj zasadność każdej rzeczy, jaką masz.
14. Miej odłożoną taką kwotę, która pozwoli Ci przeżyć 3-6 miesięcy w razie utraty pracy.
15. Korzystaj z programów oszczędnościowych w banku np. mSaver w mBanku, lokaty, regularne oszczędzanie.
16. Zrezygnuj z karnetu na siłownię, solarium – ćwicz w domu i na dworzu, opalaj się na słońcu, a najlepiej wcaleJ opalanie przyspiesza starzenie się skóry!
17. Regularnie odkładaj określoną kwotę na konto oszczędnościowe np. 10% każdej wypłaty.
18. Zrezygnuj z zakupu książek i gazet na rzecz biblioteki, wyjścia do kina i zakup DVD zastąp seansami w domu. Jeśli koniecznie chcesz daną pozycję literaturową mieć w domu – zasugeruj komuś bliskiemu ją na prezent, lub kup używaną.
19. Na zakupy spożywcze jedź z wcześniej przygotowaną listą i najedzonaJ Zwracaj uwagę na daty ważności kupowanych produktów.
20. Ogranicz/rzuć palenie!
21. Przed zakupem drogiej rzeczy, która wpadła Ci w oko w sklepie odczekaj tydzień – często po kilku dniach przestajemy chcieć danej rzeczy. Metoda ta chroni przed impulsywnym wydawaniem pieniędzy.
22. Ustal jeden dzień w tygodniu, w którym nie będziesz wydawać ani złotówki.
23. Dekoracje świąteczne kupuj przecenione po świętach – będą na następny rok.
24. Korzystaj z darmowych szkoleń internetowych, samodzielnie ucz się języków.
25. Odkładaj do skarbonki ekwiwalent niespełnionych zachcianek – gdy zrezygnujesz z zakupu np. batonika, na który masz ochotę – określoną kwotę wrzuć do skarbonki.
26. Zachowuj paragony, aby w razie konieczności naprawy móc skorzystać z gwarancji.
27. Kupuj używane przedmioty – sprzęt RTV/AGD, ubrania, meble itp.
28. Zbieraj gratisowe długopisy, notatniki.

Jedzenie

1. Planowanie posiłków i kupowanie produktów tylko i wyłącznie niezbędnych do zrealizowania danego jadłospisu. Planuj posiłki biorąc pod uwagę aktualne promocje w sklepach i zamrożone zapasy.
2. Jedz sezonowe warzywa i owoce – są najbogatsze w substancje odżywcze i tanie.
3. Kupuj warzywa i owoce w sezonie i mroź. Najlepiej od rolnika – ekologicznie i tanio.
4. Przeglądaj aktualne promocje w sklepach i marketach.
5. Mroź kupione na promocji produkty poporcjonowane, opisane i z datą zamrożenia (mięsa, sery, zioła i wiele innych).
6. Gotuj obiady w domu i zabieraj do pracy. Podobnie wodę (zainwestuj w filtr), przekąski, kawę, herbatę.
7. Gotuj więcej na raz – zupy wekuj, gotowe dania mroź.
8. Zupy gotuj na kościach schabowych, karkowych.
9. Piecz chleb, rób własne przetwory owocowe i warzywne, jogurty, wędlinę, musli, granolę – zdrowo i tanio.
10. Wykorzystaj „wczorajszy” chleb na samodzielne zrobienie grzanek do zup, sałatek, pochrupaniaJ lub do zrobienia zapiekanek, tostów.
11. Nadmiar kupionego chleba zamrażaj.
12. Szczypiorek, natka pietruszki, koperek świetnie nadają się do zamrożenia – kupuj je w sezonie, gdy są pachnące, aromatyczne i tanie i zamrażaj – dzięki temu możesz cieszyć się ich intensywnym aromatem przez długie miesiące.
13. Gotuj na zapas bulion warzywny i/lub mięsny i zamrażaj – ograniczy to użycie kostek rosołowych, a zawsze będziesz miała gotowy wywar do zupy, risotto.
14. Wykorzystuj każdy używany w kuchni produkt – z mięsa z wywaru zrób pyszną potrawkę, z wytopionego podczas smażenia boczku tłuszczu – smalec itp.
15. Gdy masz ochotę na sushi – wykonaj je samodzielnie w domu!
16. Samodzielnie lep pierogi – czaso- i pracochłonne, ale oszczędność i smak nie porównywalne!
17. Kupiony koncentrat pomidorowy poporcjuj do foremki na kostki lodu i zamroź.

Chemia gospodarcza


1. Proszki kupuj w promocji. Polecane: Cruzeiro (Biedronka), Formil (Lidl)
2. Polecana chemia domowa – seria Domol ekologiczna z Rossmanna.
3. Samodzielnie przygotuj produkty do czyszczenia na bazie octu, kwasku cytrynowego, soku z cytryny, sody oczyszczonej. Ekologicznie i tanio!
4. Ogranicz zużycie ręczników papierowych na rzecz szmatek wielorazowego użytku.

Kosmetyki

1. Zamiast mydła do rąk w płynie kupuj płyny do kąpieli – różnica nie wielka, a mniejszy koszt.
2. Rzeczy, które regularnie używasz, kupuj w promocji na zapas.
3. Kupuj w internecie – drogerie oraz apteki internetowe oferują często o wiele niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. Polecane: www.kosmetykizameryki.pl, pl.strawberrynet.com
4. Do mycia używaj gąbki – ogranicza zużycie żelu pod prysznic.
5. Wykonuj samodzielnie kosmetyki w domu np. peeling kawowy do ciała, mąka ziemniaczana zamiast pudru, maseczki na twarz i włosy.
6. Rozcieńczaj szampony, płyny do płukania jamy ustnej.
7. Wykonuj samodzielnie w domu manicure, pedicure, farbowanie włosów i inne zabiegi. Intenet pełen jest rad, jak samodzielnie zrobić się na bóstwo w zaciszu własnego domuJ
8. Kupuj kosmetyk tylko wtedy, gdy poprzedni się skończył.
9. Szukaj tańszych alternatyw – jest wiele świetnych, przyjaznych portfelowi kosmetyków. Po co wydawać 20 zł na żel pod prysznic, skoro są świetne poniżej 5 zł? Polecane: Alterra, Catrice, Ziaja.
10. Prowadź „ewidencję” swoich zbiorów kosmetycznych w Excelu – kontroluj daty ważności!

Ubrania:

1. Ciuchy kupuj przeciwnie do pory roku – w ciepłych miesiącach zaopatruj się na zimę i odwrotnie. Można sporo zaoszczędzić.
2. Odwiedzaj second-handy, outlety.
3. Inwestuj w dobre jakościowo torebki i buty – starczą na znacznie dłużej.
4. Kompletuj garderobę przemyślanie – kupuj klasyczne fasony, które będziesz mogła sparować z wieloma innymi ubraniami.
5. Nieudane łupy wymień na targowisku lub odsprzedaj.
6. Dbaj o swoje ubrania – płaszcze chowaj do pokrowców na lato, buty regularnie pastuj, po domu noś ubrania domowe.
7. W miarę możliwości przerabiaj stare ubrania.

Przydatne linki:
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/101...-i-zarabianie/
http://frugal.blox.pl/2009/03/Arkusz...asza-kasa.html
https://docs.google.com/spreadsheet/...DTHRqQXc#gid=0
http://www.iulotka.pl/
www.wydatki.com

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2014-12-31 o 10:09
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:13   #2
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Hello
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:16   #3
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:17   #4
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Z tej okazji idę po Dorato na jutro mam też wino, można mieszać? Nie pamiętam jak to było... od największych % do najmniejszych czy odwrotnie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:18   #5
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

No to cześć w nowym wątku!

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja sobie wypatrzyłam sukienkę z asosa, ale z poprzedniego sezonu i już jej teraz nie ma
też nie zapraszam chrzestnej. spodziewam się, że połowa rodziny się może obrazić, ale ogólnie zwisa mi to, bo i tak z nimi nie mam kontaktu.
po zaręczynach napisała do mnie kuzynka na fejsie (ponad 3 lata jej nie widziałam) i pyta mnie na kiedy ma sukienkę szykować na moje wesele. ona jeszcze nie wie, że nie będzie zaproszona

jakbym miała wydać np. 30tysięcy na jedną imprezę to.. nie, po prostu nie. nie wyobrażam sobie tego
Znajomi wydali 60000, a potem żal, bo nawet 1/4 się nie zwróciła

A co do tych głupich tekstów w stylu: 'to na kiedy rezerwować czas/kupować kieckę/zbierać kasę' są szczytem żenady. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by powiedzieć tak do kogokolwiek, a już szczególnie do osób, z którymi mam zerowy kontakt.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:19   #6
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Gorąco to nie, bo mamy w mieszkaniu 19-21 mimo odkręconych kaloryferów A w nocy śpię w krótkich gaciach bo tż za mocno grzeje A tak to cały dzień w szlafroku polarowym potrafię przechodzić

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

A właśnie.... jeszcze nie przyszło rozliczenie za ogrzewanie za poprzedni sezon, już się boję ;P Bo my jako nieliczni grzejemy na maxa (a i tak jest chłodno), sąsiedzi z tego co wiem dogrzewają się piekarnikiem gazowym bo za gaz nie ma dopłat....
Dla mnie to ukrop w jakim nie jestem w stanie funkcjonować. Mamy max 16-17 stopni. Ogrzewanie klatki schodowej kosztuje nas za to więcej niż mieszkania, bo mamy sąsiadów debili, którzy nie zamykają drzwi na dwór i na kaloryferach na klatce można jajecznicę usmażyć. Jak przychodzi rozliczenie to 2-3 m-ce nie płacimy czynszu
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:21   #7
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dla mnie to ukrop w jakim nie jestem w stanie funkcjonować. Mamy max 16-17 stopni. Ogrzewanie klatki schodowej kosztuje nas za to więcej niż mieszkania, bo mamy sąsiadów debili, którzy nie zamykają drzwi na dwór i na kaloryferach na klatce można jajecznicę usmażyć. Jak przychodzi rozliczenie to 2-3 m-ce nie płacimy czynszu
Raz sąsiadkę w windzie spytaliśmy to powiedziała, że w naszym bloku się dużo płaci :P Że raz jak grzała to przyszło 800zł, ale luz... można rozłożyć na raty więc nie jest źle Tylko ona ma większe mieszkanie od nas (2x) a to też chyba od metra się liczy. Pożyjemy zobaczymy
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 13:23   #8
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

ja oczekuję zwrotu za ogrzewanie, bo w ogóle teraz nie używamy ale to dopiero koło kwietnia chyba.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:23   #9
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

https://www.facebook.com/Stylisheve/...51?pnref=story ta zalana łazienka nieźle wygląda haha można się wkopać wchodząc
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:25   #10
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

co moje oczy właśnie zobaczyły
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:27   #11
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja oczekuję zwrotu za ogrzewanie, bo w ogóle teraz nie używamy ale to dopiero koło kwietnia chyba.
my też nie, a i tak wietrzę, bo potrafi się 21 bez grzania zrobić - no ale mamy sąsiadów z 4 stron
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 13:34   #12
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

o nowy watek, calkiem przypadkowo z tego powodu kupilam sobie tunike :P
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:38   #13
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
o nowy watek, calkiem przypadkowo z tego powodu kupilam sobie tunike :P
dobra dobra...
Ej w rossmannie jakieś swiąteczne ozdoby po 1gr idę obadać https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=417
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:39   #14
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
dobra dobra...
Ej w rossmannie jakieś swiąteczne ozdoby po 1gr idę obadać https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=417
to jest dopiero oszczednosc
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:40   #15
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

W końcu druga część nowego wątku Witam

Ja już zaczęłam drinkować i zaraz idę robić na jutro jedzenie
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 13:59   #16
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Hej
Oszczędzam od pięciu miesięcy. Tzn tak świadomie i z celem. Wcześniej wydawałam kasę i jak ewentualnie coś zostawało, to oszczędzałam.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:02   #17
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Hej
Oszczędzam od pięciu miesięcy. Tzn tak świadomie i z celem. Wcześniej wydawałam kasę i jak ewentualnie coś zostawało, to oszczędzałam.
Pochwalisz się celem?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:02   #18
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Witam się w nowym wątku
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:04   #19
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Dzień dobry
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 14:08   #20
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Pochwalisz się celem?
Chcemy z mężem dokonać rzeczy na pozór niemożliwej i kupić mieszkanie w Krakowie (około 40 metrów) bez kredytu
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:12   #21
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Chcemy z mężem dokonać rzeczy na pozór niemożliwej i kupić mieszkanie w Krakowie (około 40 metrów) bez kredytu
Łooo To czymam kciuki za wytrwałość
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:13   #22
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

witam a ja tu pierwszy raz, mam nadzieje że podpatrzę jakiś ciekawy sposób bo u mnie topnieją ostatnio pieniążki jak lód
__________________
czekam aż zdam na prawko - zdałam 29.12
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:22   #23
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

No wytrwałość się przyda, ale po zrobieniu wszelkich kalkulacji "w tę i wewtę" wyszło nam, że dużo bardziej opłaci się nam w ciągu dwóch najbliższych lat wynajmować i oszczędzać, niż pakować w kredyt na 30 lat i go spłacać.
Właściciel naszego wynajmowanego mieszkania na czysto co miesiąc dostaje od nas 1200 zł (reszta, 500 zł, to czynsz i rachunki + net, ktore i tak płacilibyśmy w swoim mieszkaniu). Tak więc 1200 x 24 miesiące = 28800. Zostanie to zamortyzowane tak czy siak odsetkami jakie dostaniemy z inwestycji oszczędności w lokaty. Więc można liczyć, że jakieś 20 tysięcy wywalimy w błoto.

Natomiast jeśli wzięlibyśmy teraz kredyt na 200 tysięcy, to spokojnie spłacilibyśmy w sumie około 320 tysięcy. Czyli 120 tysięcy w błoto. Jak nie więcej.

Takie moje domorosłe kalkulacje I jeszcze jedno - świadomość, że nie ma się 30-letniej pętli na szyi w postaci kredytu jest bezcenna
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:27   #24
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

ja ostatnio przeliczałam ile by było z odsetek jakby się spłacało po prostu zgodnie z ratami i mi wyszło, że jakoś ponad 100k bank na nas by zarobił.
dlatego każdą większą sumę pakujemy w kredyt żeby jak najszybciej się go pozbyć, bo wtedy się spłaca tylko pożyczoną kwotę, bez odsetek.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:29   #25
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dla mnie to ukrop w jakim nie jestem w stanie funkcjonować. Mamy max 16-17 stopni. Ogrzewanie klatki schodowej kosztuje nas za to więcej niż mieszkania, bo mamy sąsiadów debili, którzy nie zamykają drzwi na dwór i na kaloryferach na klatce można jajecznicę usmażyć. Jak przychodzi rozliczenie to 2-3 m-ce nie płacimy czynszu
W kamienicy miałam sąsiada który specjalnie schodził o 1 w nocy otworzyć drzwi na podwórko bo rano nie chciało mu się wychodzić z psem na spacer i tylko go wypuszczał z domu Oczywiście robił tak nawet w trzaskający mróz i nic do niego nie trafiało

Co do kredytu to nie wiem, z jednej strony fajnie jak ktoś bierze sobie na 30 lat i ma mini ratkę która go nie stresuje a z drugiej wolę teraz dużo nazbierać i resztę spłacić w 3-4 lata w wyższych ratach Kupujemy w 2017 jak będzie wkład 20% i mieszkania potanieją
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:37   #26
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

a to jakieś sprawdzone info, że mieszkania wtedy potanieją?

jeśli to głupie pytanie to sorki, nie znam się na tym
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:43   #27
ladylukier
Wtajemniczenie
 
Avatar ladylukier
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 004
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Wszędzie w Rossmanach te ozdoby za grosz? Bo jak tak, to wychodzę z pod kocyka i lecę do Rossa
__________________
http://www.prawieogarniam.pl/

05.05. Golden Oreo
26.03. Moja przygoda z bieganiem
22.02. Neoguri - zupka chińska na wypasie
ladylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:44   #28
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

tak totalnie od czapy
z kredytami lipa, tym bardziej, ze moment ma być cos takiego, że jak chcesz kupic mieszkanie to ok, ale 10 - czy 20 % musisz i tak z kieszeni wyłożyć
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:48   #29
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
a to jakieś sprawdzone info, że mieszkania wtedy potanieją?
Dla mnie to logiczne bo deweloperzy będą chcieli sprzedawać a mało kto będzie miał oszczędzone 80 tysięcy skoro teraz ludzie się cieszą jak mają wkład w stylu 20 tysięcy więc muszą obniżyć ceny żeby 20% to nie było 80 tysięcy tylko np. 50-60 tysięcy
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:55   #30
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja ostatnio przeliczałam ile by było z odsetek jakby się spłacało po prostu zgodnie z ratami i mi wyszło, że jakoś ponad 100k bank na nas by zarobił.
dlatego każdą większą sumę pakujemy w kredyt żeby jak najszybciej się go pozbyć, bo wtedy się spłaca tylko pożyczoną kwotę, bez odsetek.
Jeśli masz opcję nadpłacania to ok, spłacisz kredyt szybciej, ale i tak nigdy nie ma takiej możliwości, aby spłacić tylko pożyczoną kwotę. Bank zawsze musi zarobić. Zawsze spłaca się ileś tam odsetek.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 14:13:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.