Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 21:02   #4441
Avanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 218
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Avanka- my tu próbujemy osiągnąć popielaty blond, ale na poziomie 7 . Widziałam na wizażu inny wątek o jasnych włoskach. Na moje oko musisz coś zadziałać z farbą blond którą nadaje chciany odcień (nie rozjaśniaczem). W palecie Goldwell-a http://szalonenozyczki.com.pl/compon...42858aebe5.jpg są takie super rozjaśniające blondy, tylko nie wiem bo one rozjaśniają o 4-5 tonów i żeby Ci nie spaliło włosów, ale jest tam też fajny 11P-perła, 11A-popiel i 11V-fiolet(to byłoby chyba nalepsze, bo neutralizuje żółty) i jeszcze dwa, na samym dole palety to chyba to do tonowania, żeby nie były żółte. Nie wiem jak z farbowaniem wytrawionych włosów na jaśniutki blond, bo jak na ciemniejszy to trzeba robić pigmentacje. Nie próbuj ze sklepowymi i nie bierz nic z gold i beige, bo wyjdą złote!!! Farba farby nie rozjaśni to nie zmienią się Twoje ciemne końcówki!!!
Dzięki Chyba Cię posłucham Pójdę jutro do hurtowni fryzjerskiej i wybiore ten 11V fiolet Później jakiś toner żeby żółtego nie było. A ta pigmentacja ciemnych włosów to na czym polega? I co z tymi ciemnymi końcówkami?

Ps. Sory za offtop Możesz odpisać na PM
__________________
...I choćbym stanęła na głowie,
to i tak słuchawki będą zawsze splątane,
herbata za gorąca,
a facet nie ten.

Avanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 07:06   #4442
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Avanka Pokaż wiadomość
Dzięki Chyba Cię posłucham Pójdę jutro do hurtowni fryzjerskiej i wybiore ten 11V fiolet Później jakiś toner żeby żółtego nie było. A ta pigmentacja ciemnych włosów to na czym polega? I co z tymi ciemnymi końcówkami?

Ps. Sory za offtop Możesz odpisać na PM
ale właśnie fiolet wybija żółty... więc moim zdaniem powinnaś użyć fiolet + popiel (11 V + 11 A), a pigmentacja tyczy się włosów rozjaśnianych które chce się przefarbować na ciemno - polega to na wprowadzeniu dodatkowego pigmentu we włosy aby farba się dłużej trzymała
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 07:38   #4443
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ale właśnie fiolet wybija żółty... więc moim zdaniem powinnaś użyć fiolet + popiel (11 V + 11 A), a pigmentacja tyczy się włosów rozjaśnianych które chce się przefarbować na ciemno - polega to na wprowadzeniu dodatkowego pigmentu we włosy aby farba się dłużej trzymała
Avanka- viki Ci odpowiedziała najlepiej pokaż babce w sklepie co chcesz mieć na głowie to jak się zna to Ci doradzi. Woda utleniona nie musi być tej samej firmy, ale coś dziewczyny pisały, że te droższe są lepsze. Ta 11 może wyjść za jasno przeglądnij paletę na żywo, a za końcówki nie mam pojęcia jak się zabrać,powodzenia
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 08:31   #4444
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem repigmentację robi się odcieniem z gamy naturalnych tak mi przynajmniej kiedyś mój fryzjer mówił )
A co to farbowania to zawsze warto dać trochę odpocząć włosom jeśli odrost Cię nie denerwuje

A ja z farbowania kolor touchem jestm mega zaowolona - zmywa się tak że praktycznie nie widać odrostu (w sensie przejście z jednego kolor w drugi jest praktycznie nie widoczne)
Tak właśnie myślałam żeby natury użyć do tej pigmentacji. Włosy mam na końcówkach jasny blond 2 tyg temu u fryzjera farbowane poz 7 podobno z wodą 3% ale odrost miałam żółty więc raczej to było 6.

Więc kupię do tego farbowania farby albo ce ce lub allwaves bo są tańsze ( które mniej niszczczą?), potem przerzucę się na Toucha ( chcę kupować 1 tubkę bo 2 to już wychodzi koszt farbowania taki jak w salonie a jednak chciałabym oszczędzić,) mam nadziję że zda to egazmin.



MovieGirl jak tam poszło zrobiłaś pigmentacje? bardzo ciekawa jestem efektów


Powiem wam że żaden fryzjer nie zaproponował mi pigmentacji jako lekarstwa na pozbycie pasemek)
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 17:15   #4445
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Przyszłam się pochwalić, że dostałam w końcu to, o co prosiłam
Czyli dostałam drugą paczkę od Fryz30 i w końcu moje farbki i nawet te numerki! Fakt, że czekałam strasznie długo na rozwiązanie, ale chyba warto.

Przy okazji u innego Pana kupiłam mixtony, więc mam całą moją mieszankę.

Na razie nie będę farbować, ale pewnie na czasie spróbuję na pasemku i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 18:57   #4446
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Avanka- masz tutaj http://www.goldwell-northamerica.com...al_English.pdf
w 2 rozdziale jak zrobić całą koloryzacje goldwelem na poziomie 10 w 3 różnych odcieniach. Powinno rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości

W rozdziale 4 jest jak wrócić do naturalnych i jest też jak zrobić pre-pigmentacje na str.26:
-umyj, spłucz, wysusz ręcznikiem
-odmierz, i zmieszaj System Pre-Pigmentation tone z dwoma częściami wody w aplikatorze
-nie spłukuj
i farbowanie właściwe:
-odmierz mieszankę oxy i farby 2:1, nałóż od czubka włączając włosy pigmentowane...bla, bla...użyj grzebienia upewniając się że dobrze zafarbowane
-potrzymaj 25 min, spłucz, nałóż odżywkę...
no proszę jak wszystko jest

Wypatrzyłam, że na odrosty kładą Topchic a na długość i końcówki Colorance

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-07-16 o 19:06
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 19:52   #4447
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja chyba nastepne farbowanie zrobie z 6% woda nei daje rady z tym odrostem;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 20:30   #4448
Avanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 218
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Avanka- masz tutaj http://www.goldwell-northamerica.com...al_English.pdf
w 2 rozdziale jak zrobić całą koloryzacje goldwelem na poziomie 10 w 3 różnych odcieniach. Powinno rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości

W rozdziale 4 jest jak wrócić do naturalnych i jest też jak zrobić pre-pigmentacje na str.26:
-umyj, spłucz, wysusz ręcznikiem
-odmierz, i zmieszaj System Pre-Pigmentation tone z dwoma częściami wody w aplikatorze
-nie spłukuj
i farbowanie właściwe:
-odmierz mieszankę oxy i farby 2:1, nałóż od czubka włączając włosy pigmentowane...bla, bla...użyj grzebienia upewniając się że dobrze zafarbowane
-potrzymaj 25 min, spłucz, nałóż odżywkę...
no proszę jak wszystko jest

Wypatrzyłam, że na odrosty kładą Topchic a na długość i końcówki Colorance
Dzięki wielkie
__________________
...I choćbym stanęła na głowie,
to i tak słuchawki będą zawsze splątane,
herbata za gorąca,
a facet nie ten.

Avanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 22:38   #4449
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

POmocy!
Dziewczyny, ja naprawdę potrzęnuje pomocy.
Załaczam zdjęcie , ktore mnie zalamalo. Pisalam juz tu i przy innych tematach, umieszczajac historie moich wlosow po dekoloryzacji czarnej - z fotkami.
Tak, chcialam chlodny braz,,, wyprobowalam 3 rodzja farby - po majirel. kolestone, teraz allwaves * najgorsza) 7.1. NIby popiel a co widac??
Jestem zalamana, zrobic demakijaz? Nie chce chodzic w rudych wlosach !!!!!!!!!!!!!! Uzywam oksydantu 9% i ostatnio 2 x dalam farbke na cale wlosy w nadziei ze zniknie rudosc (( PLISSS, jakies rady?
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 09:10   #4450
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Braunie1980 Pokaż wiadomość
POmocy!
Dziewczyny, ja naprawdę potrzęnuje pomocy.
Załaczam zdjęcie , ktore mnie zalamalo. Pisalam juz tu i przy innych tematach, umieszczajac historie moich wlosow po dekoloryzacji czarnej - z fotkami.
Tak, chcialam chlodny braz,,, wyprobowalam 3 rodzja farby - po majirel. kolestone, teraz allwaves * najgorsza) 7.1. NIby popiel a co widac??
Jestem zalamana, zrobic demakijaz? Nie chce chodzic w rudych wlosach !!!!!!!!!!!!!! Uzywam oksydantu 9% i ostatnio 2 x dalam farbke na cale wlosy w nadziei ze zniknie rudosc (( PLISSS, jakies rady?
Za wysokiego oksydantu używasz, dlatego Ci wychodzi rudo, zrób na oksy 3% to bedzie chłodniej

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
ja chyba nastepne farbowanie zrobie z 6% woda nei daje rady z tym odrostem;/
A co Ci się dzieje z odrostem?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 09:31   #4451
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

viki w ogole nie pokrywa.. na długosci włosy ciemne bardzo a odrost;/ jasny i do tego rudy.. a moja natura jest mysia ;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 09:32   #4452
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Braunie1980- ja robiłam 7.0 Allwaves na 6% i wyszło bardzo ciemno, to na 3% może wyjść jeszcze ciemniej. Teraz spłukały się trochę i dopiero zaczyna pokazywać się rudość, chyba dla mnie najlepsze rozwiązanie, teraz będę mieszać 7 z 8 po połowie. A jak mają poświatę rudą kup jeszcze niebieski mixton z tej samej firmy, dodany do farby powinien zneutralizować tego rudzielca

Mini a może spróbuj odrost na 2% czy 3%, cy właśnie to Ci nie chwyta? A może najpierw nakładaj na długość i końcówki a póżniej na odrost?????

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-07-17 o 10:08
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 09:44   #4453
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
viki w ogole nie pokrywa.. na długosci włosy ciemne bardzo a odrost;/ jasny i do tego rudy.. a moja natura jest mysia ;/
Może spróbuj kilka razy pofarbować sam odrost, bez przeciągnięcia? A może za jasnej farby używasz?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 12:21   #4454
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kobitki w związku z dążeniem do popielatego brązu mam dwa pytania:

1. Czy któraś z was farbowała włosy farbą Paul Mitchell The Color? Bo ich
popiele wyglądają po prostu rewelacyjnie.

2. Czy Goldwella Colorance można mieszać z Mixem Goldwella Colorance?

Będę wdzięczna za pomoc
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 15:04   #4455
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

no farba to 5,1
robie na 3% dziewczyny i oczywiscie najpierw odrost a pozniej przeciagam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 15:33   #4456
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Za wysokiego oksydantu używasz, dlatego Ci wychodzi rudo, zrób na oksy 3% to bedzie chłodniej

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


A co Ci się dzieje z odrostem?
na 3% ?
ale jest sens na wlosach jakie widziecie klas np majirel 7.1 z 3%?
nie wiem czy siwe ruszy, odrost mam prawie caly siwy, no reszte przyciemni i moze nawet do czerni?
Pamiętma, że za 1 razem przy majirel ( 6.1) uzywalam szóstki i odrost byl lekko zloy... matko, juz wole złoty niż miedzino- czerwony........
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 08:15   #4457
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziewczyny doradzcie mi prosze..
obecnie mam włosy na poziomie 5,1 czyli sa wrecz czarne jak pisałam odrost jest jasniejszy no rudy.. chciałabym zmienic cos w włosach.. sa takie bure moze jakies refleksy? tak zeby nie zniszczyc włosów
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 09:02   #4458
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Braunie1980 Pokaż wiadomość
na 3% ?
ale jest sens na wlosach jakie widziecie klas np majirel 7.1 z 3%?
nie wiem czy siwe ruszy, odrost mam prawie caly siwy, no reszte przyciemni i moze nawet do czerni?
Pamiętma, że za 1 razem przy majirel ( 6.1) uzywalam szóstki i odrost byl lekko zloy... matko, juz wole złoty niż miedzino- czerwony........
No na fotce nie widać że masz siwe , w takim wypadku raczej oksy 6% i zrób mieszankę pół na pół 7.1 + 7.0 (ocienie naturalne mocniej pokrywają)
z siódemki nie ma szans żeby Ci czarny wyszedł...
Poza tym Majirel ma to do siebie że zimne odcienie wychodzą niezbyt zimno...


Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
dziewczyny doradzcie mi prosze..
obecnie mam włosy na poziomie 5,1 czyli sa wrecz czarne jak pisałam odrost jest jasniejszy no rudy.. chciałabym zmienic cos w włosach.. sa takie bure moze jakies refleksy? tak zeby nie zniszczyc włosów
Kurcze nie wiem co Ci doradzić może spróbuj dodac trochę jakiegoś cieplejeszego odcienia np. 7.0 albo 7.03 (jeśli taki jest w palecie), to powinny stać się mniej bure... a z odrostem nie wiem co zrobić, na reszcie włosów masz kilka wartsw farby, dlatego one są zimnejsze, a na odroście jest 1 więc rudzielce przebijają...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-07-18 o 09:07
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 12:14   #4459
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No na fotce nie widać że masz siwe , w takim wypadku raczej oksy 6% i zrób mieszankę pół na pół 7.1 + 7.0 (ocienie naturalne mocniej pokrywają)
z siódemki nie ma szans żeby Ci czarny wyszedł...
Poza tym Majirel ma to do siebie że zimne odcienie wychodzą niezbyt zimno...



Kurcze nie wiem co Ci doradzić może spróbuj dodac trochę jakiegoś cieplejeszego odcienia np. 7.0 albo 7.03 (jeśli taki jest w palecie), to powinny stać się mniej bure... a z odrostem nie wiem co zrobić, na reszcie włosów masz kilka wartsw farby, dlatego one są zimnejsze, a na odroście jest 1 więc rudzielce przebijają...
Viki , to jeszcze pytanie: mam oksydant 9%. Czy możesz mi doradzić: kupić 6% czy może uda się z 9 %zrobić 6% i jak to sie robi i czy nie ryzykuję?
Pozdrawiam chłodno!
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 12:19   #4460
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Viki 1988 czytałam twoje posty i widzę że masz dużą wiedze na temat koloryzacji wlosów i nie tylko.mi tez sie marzy popielaty odcien wlosów ale nie stety wszystkie kolorki zmywają sie na rudo i to mnie strasznie denerwuje.Mam pytanie może ty mi na nie odpowiesz czy po kolejnym farbowaniu popielatym odcieniem wkoncu znikna te rudości, i dlaczego tak trudno uzyskac czysty popielaty brąz?
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 13:16   #4461
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Braunie1980 Pokaż wiadomość
Viki , to jeszcze pytanie: mam oksydant 9%. Czy możesz mi doradzić: kupić 6% czy może uda się z 9 %zrobić 6% i jak to sie robi i czy nie ryzykuję?
Pozdrawiam chłodno!
można zrobić mniejszy % dodając 1/3 wody , czyli jak potrzebujesz np.60 ml oksydantu do mieszanki to dajesz 20 ml wody + 40 ml oksy 9%
Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Viki 1988 czytałam twoje posty i widzę że masz dużą wiedze na temat koloryzacji wlosów i nie tylko.mi tez sie marzy popielaty odcien wlosów ale nie stety wszystkie kolorki zmywają sie na rudo i to mnie strasznie denerwuje.Mam pytanie może ty mi na nie odpowiesz czy po kolejnym farbowaniu popielatym odcieniem wkoncu znikna te rudości, i dlaczego tak trudno uzyskac czysty popielaty brąz?
Może najpierw napisz jakich farb dotychczas używałaś? drogeryjnych czy profesjonalnych? i z jakim oksydantem? oraz jakim poziomem farbujesz?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 14:08   #4462
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

gdzieś wyczytałam (chyba nawet w tym wątku), że brązy zawsze będą się spierały na czerwono i trudno jest uzyskać chłodny odcień (o ile w ogóle to możliwe)

dlatego sobie wymyśliłam, że koniec z farbowaniem na brązy - przerzucam się na blond, bo popiele i tak wychodzą dość ciemno, a w sumie to zawsze farbę można trochę "przetrzymać" żeby ciemniejszy efekt osiągnąć

za jakiś czas zdam relację z moich eksperymentów
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 14:14   #4463
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

no to żebyś się nie zdziwiła. bo w blondach także trudno osiągnąć na dłużej efekt chłodnego, popielatego odcienia
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 14:23   #4464
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Viki jak lipcu 2007 zaszlam w ciaże to przestalam farbowac wlosy i zeszlam do mojego nturalnego ciemnego blondu,za namowa kolezanki zaczełam farbowac włosy henna vanity orzech laskowy,kolor szybko schodzil na rudo,coś mnie naszło i we wrzesniu 2009 poszlam do fryzjera na blond pasemka ,nie byłam zadowolona i w listopadzie sama farba sklepowa loreala 10 min ciemny blond zafarbowałam włosy,szybko zaczoł wychodzić rudy,ale z takim paskudnym spranym kolorem przechodziłam do maja ,w maju poszlam do fryzjera i odcieniem jasny popielaty braz ufarbowałam włosy dwa mycia i znów rude,w na poczatku lipca kupiłam cud farbe Biokap,zle dobrałam kolor i miałam miedziaki,szybko do fryzjera i farba kodusa mrożny kasztan chciałam to zakryc,jedno mycie i znów wybijaja rudości.Nie wiem co mam dalej robić żeby zamalowac ta wychodzaca ruda poświate,nie wiem nawet na jakim jestem poziomnie bo się na tym kompletnie nie znam,może ty mi cos doradzisz?Ja mam naczynkowa cere ,skłonna do czerwienienia i nie wygladam najlepiej w odcieniach miedzi .
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 14:36   #4465
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
no to żebyś się nie zdziwiła. bo w blondach także trudno osiągnąć na dłużej efekt chłodnego, popielatego odcienia

hehe wcale się nie spodziewam, że przy codziennym myciu włosów efekt utrzyma mi się 2 miesiące
w każdym bądź razie brązy mi jakoś nie leżą, bo wychodzą z czerwoną poświatą i zbyt ciemno, a właśnie robiłam dekolor po to, żeby zejśc z czerni, a ostatnio położony blond już bardziej do mnie przemawia, więc póki co zostaję przy blondach
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 15:02   #4466
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Viki jak lipcu 2007 zaszlam w ciaże to przestalam farbowac wlosy i zeszlam do mojego nturalnego ciemnego blondu,za namowa kolezanki zaczełam farbowac włosy henna vanity orzech laskowy,kolor szybko schodzil na rudo,coś mnie naszło i we wrzesniu 2009 poszlam do fryzjera na blond pasemka ,nie byłam zadowolona i w listopadzie sama farba sklepowa loreala 10 min ciemny blond zafarbowałam włosy,szybko zaczoł wychodzić rudy,ale z takim paskudnym spranym kolorem przechodziłam do maja ,w maju poszlam do fryzjera i odcieniem jasny popielaty braz ufarbowałam włosy dwa mycia i znów rude,w na poczatku lipca kupiłam cud farbe Biokap,zle dobrałam kolor i miałam miedziaki,szybko do fryzjera i farba kodusa mrożny kasztan chciałam to zakryc,jedno mycie i znów wybijaja rudości.Nie wiem co mam dalej robić żeby zamalowac ta wychodzaca ruda poświate,nie wiem nawet na jakim jestem poziomnie bo się na tym kompletnie nie znam,może ty mi cos doradzisz?Ja mam naczynkowa cere ,skłonna do czerwienienia i nie wygladam najlepiej w odcieniach miedzi .
Google mówi że mroźny kasztan z Kadusa to poziom 5 (czyli tak ciemny, prawie czarny, tak?) a wyszły Ci rudości bo to "kasztan" mroźny w tym wypadku oznacza że będzie efekt "posypania popiołem" ale rudości nie wybije...
Porpozycje żeby wybić rudy:
Goldwell Topchic : 5A, 5A+5MB (pół na pół)
Wella Koleston : 5/71 + mix 0/88
L'oreal Majirel: 5.11, 5.12, 5.71 (choć ja nie polecam tej farby)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 15:27   #4467
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez hala83 Pokaż wiadomość
hehe wcale się nie spodziewam, że przy codziennym myciu włosów efekt utrzyma mi się 2 miesiące
w każdym bądź razie brązy mi jakoś nie leżą, bo wychodzą z czerwoną poświatą i zbyt ciemno, a właśnie robiłam dekolor po to, żeby zejśc z czerni, a ostatnio położony blond już bardziej do mnie przemawia, więc póki co zostaję przy blondach
ja ponad rok temu zeszłam z brązów na blond, bo chciałam odmiany i też denerwowała mnie wieczna rudość brązowych odcieni Obecnie p róznych perypetiach z blondem, przyciemniłam moje włosy orzechowym beżem L'Oreala i kolorek mam ani chłodny, ani ciepły, ważne jednak że nie błyszczy na rudo tylko właśnie na czysty beż podczytuję ten wątek bo mam zamiar kupić jakąs farbę aby uzyskać popielaty brąz, póki co nie mogę się na nic zdecydować... ale może wybiorę Majirel
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 16:16   #4468
agnes098
Raczkowanie
 
Avatar agnes098
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Google mówi że mroźny kasztan z Kadusa to poziom 5 (czyli tak ciemny, prawie czarny, tak?) a wyszły Ci rudości bo to "kasztan" mroźny w tym wypadku oznacza że będzie efekt "posypania popiołem" ale rudości nie wybije...
Porpozycje żeby wybić rudy:
Goldwell Topchic : 5A, 5A+5MB (pół na pół)
Wella Koleston : 5/71 + mix 0/88
L'oreal Majirel: 5.11, 5.12, 5.71 (choć ja nie polecam tej farby)
Viki dziekuje Ci za propozycje ,jestes naprawde bardzo pomocna.Juz nie moge doczekać sie nastepnego farbowanka które przewiduje pod koniec sierpnia.Pozdrawiam!
agnes098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 18:30   #4469
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Kobitki w związku z dążeniem do popielatego brązu mam dwa pytania:

1. Czy któraś z was farbowała włosy farbą Paul Mitchell The Color? Bo ich
popiele wyglądają po prostu rewelacyjnie.

2. Czy Goldwella Colorance można mieszać z Mixem Goldwella Colorance?

Będę wdzięczna za pomoc
Z tego co wypatrzyłam to mix w Goldwell należy i do Colorance i do TopChic (tam na paletach są takie oznaczenia - niebieskie kółeczko czyli Colorance i czarny kwadracik czyli TopChic) Przy mixtonach jest i kółeczko i kwadracik Oznacza to jedno - można mieszać co się chce z czym się chce


A ja wracam do CIEMNYCH włosów. Mam dość blondu (wiedziałam, że ta faza szybko minie). Nie umiem utrzymać zimnego odcienia. Teraz to jestem rudo-żółta na maxa więc cała zabawa zaczyna się od początku. Natomiast mam jasną bazę, więc liczę, że czerń mi nie grozi. Niebawem położę farbkę FreeLimix 8,01 + niebieski mix - tak jak wspominałam zostało mi jej dużo no i ma naturę w sobie, więc jakaś szansa jest... Jak wyjdzie kijowo kupię Goldwella 8SB i mix. A potem może zejdę na poziom 7. Ale ani grama niżej!

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-07-18 o 18:32
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 21:01   #4470
Avanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 218
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A ja wracam do CIEMNYCH włosów. Mam dość blondu (wiedziałam, że ta faza szybko minie). Nie umiem utrzymać zimnego odcienia. Teraz to jestem rudo-żółta na maxa więc cała zabawa zaczyna się od początku. Natomiast mam jasną bazę, więc liczę, że czerń mi nie grozi. Niebawem położę farbkę FreeLimix 8,01 + niebieski mix - tak jak wspominałam zostało mi jej dużo no i ma naturę w sobie, więc jakaś szansa jest... Jak wyjdzie kijowo kupię Goldwella 8SB i mix. A potem może zejdę na poziom 7. Ale ani grama niżej!
Masz tak samo jak ja. Też do mi rok temu strzeliło, że koniec z czarnymi włosami i chce zobaczyć siebie w blondzie, bo nigdy nie miałam. Ciągłe rudości, zniszczone włosy bo rozjaśnianiu + końcowa żółć, z która sobie poradzić nie umiałam. Nie wyglądałam najgorzej, ale jednak wczoraj postanowiłam powrócić do brąziku I jestem mega zadowolona Mam ładny zimny odcień brązu i nawet cera wygląda ładniej niż w tym żółtym blondzie
__________________
...I choćbym stanęła na głowie,
to i tak słuchawki będą zawsze splątane,
herbata za gorąca,
a facet nie ten.

Avanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.