Fito-Retinol - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-12, 11:27   #31
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

a jeśłi chdozi o ten pieknie nazwany komplex antybakteryjny to mogą być poprostu konserwanty parabeny:/
to jak z tym składem? to ten o którym jest tytul wątka?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:46   #32
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Wink Dot.: Fito-Retinol

Tak , to jest skład tego kremu o który ja pytam "Perfecta Cera Mieszana krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc" http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/24
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:48   #33
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Fito-Retinol

...a co to są te "konserwanty parabeny", jak działają?
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:53   #34
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Fito-Retinol

Nie jestem pewna, ale myslę, że ten Fito-retinol może być po prostu jakimś składnikiem pochodzenia roslinnego, który ma niby (wg producenta) działanie podobne do witaminy A. To coś jak z fitohormonami - hormonami roślinnymi, które są stosowane w naturalnej teapii hormonalnej zamiast ludzkich hormonów oraz w niektórych kosmetykach. Moim zdaniem fitoretinol to składnik roślinny, a producenci kosmetyków nazwali go właśnie tak, żeby ludzie kojarzyli go z witaminą A i myśleli że działa tak jak ona, albo że sama wit A jest zawarta w kremie.
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:57   #35
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

Cytat:
Nie jestem pewna, ale myslę, że ten Fito-retinol może być po prostu jakimś składnikiem pochodzenia roslinnego, który ma niby (wg producenta) działanie podobne do witaminy A. To coś jak z fitohormonami - hormonami roślinnymi, które są stosowane w naturalnej teapii hormonalnej zamiast ludzkich hormonów oraz w niektórych kosmetykach. Moim zdaniem fitoretinol to składnik roślinny, a producenci kosmetyków nazwali go właśnie tak, żeby ludzie kojarzyli go z witaminą A i myśleli że działa tak jak ona, albo że sama wit A jest zawarta w kremie.

tak , tak , napisałam juz to a jeśłi ma być skłądnikiem pochodzenia roślinnego to rośliny wytwarzaja palmitynian retinolu i beta karoten. niestety te chwyty i "inaczej " napisane super sformułowania są takim jakby odwróceniemm uwagi i faktycznie niestety w tym kremie wyciagi roślinne mogą byc nazwane fito retinolem...nie dajmy się nabrać fito retinol czy pro retinol to jeszcze nie retinol
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:00   #36
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

...a co to są te "konserwanty parabeny", jak działają?
one konserwują p[rodukt, nie pozwalają na rozwijanie isę bakterii itp napisałam parabeny bo metylparaben, butylparaben itp to rodzina parabenowców.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:01   #37
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

oj ale tu nie ma składu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 12:17   #38
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Fito-Retinol

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12282
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:20   #39
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Fito-Retinol

Może "skumulujemy" wszystkie odpowiedzi i stwierdźmy co na m wyszło za działanie tego kremu? Ja zacznę pisać co zrozumiałam i jak się mylę, to bardzo proszę mnie poprawić, bo ja "szaraczek" jestem .

więc tak:

- zawiera wyselekcjonowany z wiązówki błotnej kompleks o nazwie Sebocontrol, który w znaczący sposób ogranicza wydzielanie łoju, zwęża średnicę porów oraz działa antybakteryjnie - pewnie w jakimś stopniu, tylko w jakim?

- Mikroperły matujące chłoną z powierzchni skóry nadmiar sebum i likwidują ślady połysku nadając cerze długotrwały matowy wygląd - pewnie tak,

- Dzięki formule z Fito-Retinolem krem przyspiesza odnowę komórkową i hamuje rozkład włókien kolagenowych. Znakomicie wygładza rzeźbę naskórka oraz redukuje drobne i głębsze zmarszczki - napewno tak, tyle że w małym stopniu i dlatego można go spokojnie używać przed 35 rokiem a nie po, no i fito-retinol, to tylko coś podobnego do wit. A i ma słabsze dzialanie.
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:21   #40
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Fito-Retinol

Składniki podała wcześniej Mentha

Składniki (INCI): Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:25   #41
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Fito-Retinol

Tapcia, to nie ten krem , podałaś link do dotleniającego a nam chodzi o ten z fito-retinolem
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 15:26   #42
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

dotleniający? to ja inny opisywałam, a z reszta nei wiem, bo ten link widziałam i Alinko Ty też podałaś

aha już mam , sorki już wiem , wiem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:32   #43
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Wink Dot.: Fito-Retinol

te składniki:

Składniki (INCI): Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

i ten link:

http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/24

to krem z Fito-Retinolem

P.S. Tapcia podała do dotleniającego z tej samej firmy (bardzo podobnego), ale bez fito-retinolu ... o ten nam nie chodzi .
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 15:33   #44
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

nie , to jednak opisywałam ten kremdobrze

Cytat:
- zawiera wyselekcjonowany z wiązówki błotnej kompleks o nazwie Sebocontrol, który w znaczący sposób ogranicza wydzielanie łoju, zwęża średnicę porów oraz działa antybakteryjnie - pewnie w jakimś stopniu, tylko w jakim?
powiem tak , retinoidy , kwas azelainowy, nadtlenek benzoilu nie są w stanie domknąć porów więc co dopiero taki kremik, jeśłi ma się z tym małe problemy to może pomóc, ale nie zamknie ich do końca


Cytat:
- Dzięki formule z Fito-Retinolem krem przyspiesza odnowę komórkową i hamuje rozkład włókien kolagenowych. Znakomicie wygładza rzeźbę naskórka oraz redukuje drobne i głębsze zmarszczki - napewno tak, tyle że w małym stopniu i dlatego można go spokojnie używać przed 35 rokiem a nie po, no i fito-retinol, to tylko coś podobnego do wit. A i ma słabsze dzialanie.
__________________
to napewno tak niestety nie podpisałąbym ani pod 1 ani pod 2 ani pod 3. co najwyżej napisałąbym w tym wygładzeniu naskórka to MOŻE,
głębsze zmarszczki wygładzić? ten krem ? nie ma szans , z głębszymi radzi sobie tretinoina i to też nie do końca ,zeby wygładzić je całkiem. Alinko dla młodszych osób jak najbardziej , które potrzebują raczej terapi przeciw zmarszczkom niż wygładzajacej jużistniejące zmiany i tumasz rację. z tym fito retinolem oczywiście ze działa słabiej i to o wiele tu też miałaś racje
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 16:05   #45
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Question Dot.: Fito-Retinol

Czyli mogę go z czystym sumieniem używać licząc na to, że:

- wygładzi mi buzię (nawilży coś?), zapobiegnie szybkiemu powstawaniu pierwszych zmarszczek? - mam drobne zmarszczki mimiczne,

- nie zaszkodzi na moją tłustą buzię, zadziała troche antybakteryjnie na krostki?

- troche zmatowi, ochroni przed "uvałkami"?

Mam tylko nadzieję, że nie rozjaśni mi "trwale" buzi, bo lubię być "opalona"... piję sok Solar Fruit z B-karotenem (około 5,0 mg na 100 g) od ponad pół roku i już zaczynam widzieć pierwsze efekty (nie chciałabym teraz jej rozjaśniać)?

Używam krem AA YOUNG antybakteryjny na noc a na dzień właśnie ten z fito-retinolem, myję buzię też YOUNG'IEM AA i przecieram tonikiem też z tej serii.

Ogólnie cera mi się poprawiła, tylko nie wiem co pomogło: czy sok czy seria YOUNG AA? Bo ten z fito-retinolem to dzisiaj 2 raz rano posmarowałam, co by zapobiec pierwszym zmarszczkom i co by mi szkody nie narobił z krostkami, które żadziej się już pojawiają.
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 16:16   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

Cytat:
wygładzi mi buzię (nawilży coś?), zapobiegnie szybkiemu powstawaniu pierwszych zmarszczek? - mam drobne zmarszczki mimiczne,
wiesz szczerze mówiąc to nie jest bobry krem, nawilżyć musisz sama zobaczyć czy nawilży , on nie zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek, na to sa kremy z filtrem - ochroana prze UVA przede wszystkim , a ten krem nie ma zabezpieczenia satysfakcjonujacego, oczywiście na nawilżonej i chronionej skórze zmarszckzi tworzą sie później

Cytat:
nie zaszkodzi na moją tłustą buzię, zadziała troche antybakteryjnie na krostki?
zapychanie to kwestia indywidualna, parafina dobrze nawilża ale zaliczyć można ja do emolientów, moga zapychać, czysta parafna sama z siebie nie powinna , ale opinie stosujacych dziewczyn są różne

Cytat:
troche zmatowi
tak trochę, jeśli nie masz łojotoku , tylko w małym stopniu się przetłuszczasz lub średnio

Cytat:
ochroni przed "uvałkami"?
nie ochroni, tylko tak napisali

Cytat:
Mam tylko nadzieję, że nie rozjaśni mi "trwale" buzi, bo lubię być "opalona"... piję sok Solar Fruit z B-karotenem (około 5,0 mg na 100 g) od ponad pół roku i już zaczynam widzieć pierwsze efekty (nie chciałabym teraz jej rozjaśniać)?
krem działa tylko w strefie naskórka a przyciemniejnie skóy przez picie czy zażywanie suplementow diety jest lekko pod naskórkiem , w naskórku też, ale jednak patrzac na skład nie rozjaśni .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 16:28   #47
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Fito-Retinol

No to ja już nie wiem ...wygląda na to, że ten krem nie ma w zasadzie żadnego działania, więc najlepiej go wyrzucić ... jedynie może nawilży i może troche zmatowi - i to wszystko co on zrobi . A co z tym działaniem antybakteryjnym? Emilia podaj mi jakąś zaletę tego kremu, bo się zaraz załamię .
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:26   #48
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

hno nawilżyć nawiży , zmatowić też jeśłi nie masz problemu z tym nadmiernego. jeśłi chdozi o działanie antybakteryjne to troszkę tak , nie liczyłabym na naprawdę niwelowanie bakterii
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 21:21   #49
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Smile Dot.: Fito-Retinol

Dziękuję Emilio za wszystkie Twoje wypowiedzi . Kurcze, ciężko jest znaleźć krem do mojej cery
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 10:06   #50
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Fito-Retinol

nie ma sprawy Alinko jak by co to pisz dalej
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 13:43   #51
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Smile Dot.: Fito-Retinol

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
nie ma sprawy Alinko jak by co to pisz dalej

OK
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:24   #52
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Exclamation Dot.: Fito-Retinol

Informuję wszystkich zainteresowanych, że krem o którym tutaj mowa była "Perfecta Cera Mieszana krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc" jest już dodany do KWC : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15619
Proszę o wypowiedzi .
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:50   #53
ALINKA_ALINKA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 113
GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Question Dot.: Fito-Retinol

Jedna ciekawostka, po kilku dniach stosowania mogę już to śmiało napisać. Rozprowadzam ten krem na twarzy, szyi i również wokół oczu i... nic mnie nie podrażnia a nie jeden krem przeznaczony specjalnie pod oczy powodował ich zaczerwienienie... a ten krem NIC NIE PODRAŻNIA . Czy w związku z tym mogę go stosować bez obaw wokół oczu?
ALINKA_ALINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 15:39   #54
wdzko
Raczkowanie
 
Avatar wdzko
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 98
Dot.: Fito-Retinol

Witajcie mam ogromną prośbę odnośnie odnośnie składu tego kremu. Czy któraś z Was mogłaby mi napisać, który składnik kosmetyku ma działanie matujące ? muszę opracować jego recepturę wraz z funkcjami poszczególnych związków, ale nie znalazłam informacji na temat matowienia cery i te mikroperły matujące, nie wiem skąd się wzięły ... bardzo proszę o pomoc!

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

aha, jaką funkcję spełnia tu C12-22 Alkyl Glucoside ? będzie to emulsja o/w czy w/o ?

Edytowane przez wdzko
Czas edycji: 2011-05-09 o 15:52
wdzko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.