Jaki masaż na ból pleców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 16:49   #1
olo88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2

Jaki masaż na ból pleców


Mam pytanko jaki masaż dobry jest na plecy w odcinku lędźwiowo krzyżowym, mam pracę siedzącą i pewnie tym ból jest tym spowodowany. Szukam dobrego masażysty - czy oby masaż na to pomoże, obecnie używam maści ale ze słabym skutkiem.
__________________
szukasz pracy - oferty pracy, list motywacyjny
olo88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 05:57   #2
hipo_litka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 27
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Mój mąż spędza większość dnia przed komputerem i też miał bóle pleców.
Przez kilka dni robiłam mu wał skórny wzdłuż kręgosłupa (na początku bardzo boli), a teraz od czasu do czasu masaż bańką chińską.
Masaż pewno pomoże doraźnie, ale na bóle pleców najlepsza jest zmiana nawyków Trzeba trochę się poruszać i wzmocnić mięśnie (nie mówię o chodzeniu na siłownie)
hipo_litka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 21:39   #3
moloszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń, Lubicz
Wiadomości: 98
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Cytat:
Napisane przez olo88 Pokaż wiadomość
Mam pytanko jaki masaż dobry jest na plecy w odcinku lędźwiowo krzyżowym, mam pracę siedzącą i pewnie tym ból jest tym spowodowany. Szukam dobrego masażysty - czy oby masaż na to pomoże, obecnie używam maści ale ze słabym skutkiem.
Interesowałby Cię masaż klasyczny. Masaż oczywiście jest dobry i korzystnie wpłynie na kregosłup. Poprawia krążenie, utlenienie tkanek, a tym samym odżywienie. Jest również bierną gimnastyką mięśni.

Tak jak koleżank powyżej napisała- ważna jest zmiana nawyków. Opodwiednia pozycja przed komputerem. Odpowiednie będzie również wypełnienie tego odcinka kręgosłupa. Specjalny fotel, albo odpowiednia poduszka, która można kupic w internecie. Ważne jest też ćwiczenie co jakiś czas. Wstawanie z krzesła i pare minut rozruchu. Ćwiczenia może znaleźć w internecie. Nie zalecałbym jednak wizytu na siłowni z uwagi na mozliwość zaszkodzenia sobie. Jestem masażystą z zawodu jak i tysiące godzin spędziłem na siłowni. Najlepszą formą aktywności dla niego będzie basen i pływanie.
Pozdrawiam
moloszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:13   #4
Toyota21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Białystok
Wiadomości: 57
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Masaż klasyczny, segmentarny jak tez bańki haci - ale przede wszystkim - wzmocnienie odcinka l-s. Prawda jest taka, ze nawet gorący kompres może pomóc - wszystko zależy od tego, czy miany dotyczą tylko mięśni czy są już bardziej zaawansowane.Najbezpieczn iej znaleźć masażystę i zapytać go o zdanie, ale dopiero kiedy wykona chociażby podstawowe badania. Jak nie jesteś pewna kwalifikacji masażysty - żaden szanujący swoje nazwisko masażysta nie połozy cie na stół bez wywiadu. Jeśli ktoś po prostu kładzie cię na stół i mówi ile masz płacić - uciekaj
Toyota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:50   #5
hipo_litka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 27
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Olo88: Jeszcze mogę Tobie polecić książkę Kręgosłup w stresie (A. Rakowski) . W książce są opisane przyczyny bólu oraz zestawy ćwiczeń mające je wyeliminować, nie jest kosmicznie droga więc może warto?
hipo_litka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 13:56   #6
liza12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Najlepiej udać się do specjalisty. Na poniższej stronie znajdziesz wiele informacji o kręgosłupie oraz kontakt do fizjoterapeutów.
http://www.fizjoklinika.com/kregoslup.html
liza12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 07:20   #7
moniqmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość nerwowa, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie, bezsenność, bolesne miesiączki u kobiet , bulimia i anoreksja itd. dlatego właśnie masaż bardzo popularny i pożądany przez wiele osób cierpiących na powyższe dolegliwości zakłucające normalną równowagę między zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Polecam poczytanie na ten temat na stronie http://masaz.mobilecomp.pl/index.php...&id=2&Itemid=3

moniqmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 11:51   #8
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki masaż na ból pleców

Ostatnio u swojej siostry zastosowałam najpierw masaż gorącymi kamieniami, który dzięki silnemu ciepłu rozluźnił mięśnie i zrelaksował, a potem normalny masaż klasyczny. Kilka takich zabiegów i mimo pracy siedzącej jest ok Oczywiście seria samego masażu klasycznego też daje duże efekty i na dłuższy czas.
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.