OKULARY z filtrem UV - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 11:40   #121
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Więc ta polaryacja daje wg tego, co jest w linku : 100% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B ....jeżeli dobrze rozumiem...wystarczy miec okulary z polrazycją i juz niemartwić się filtrami w samych okularach, tak ? Poprawcie mnie, jeżeli się myle.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 15:53   #122
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: OKULARY z filtrem UV

dokładnie tak - znalazłam takie potwierdzenie jeszcze na forum dla żeglarzy. Filtr polaryzacyjny przepuszcza tylko fale pionowe, które dostarczają oku informacji o obrazie. Inne blokuje. Ja to tak rozumiem, a naprawdę jestem cięzkim umysłem fizycznym z tych linków mało co kumam
Filt polaryzacyjny oprócz tych promieni odbitych (spolaryzowanych) od powierzchni, eliminuje także promienie przepuszczone przez chmury (częściowo spolaryzowane) - czyli domyślam się, że takie co są chmury, niby nie ma słońca, a razi. To tak jakby jakieś powierzchnie polaryzowały - rozszczepiały nam falę świetlną, która właśnie przez to odbicie robi się dla oka niewyraźna, rażąca. A filtr eliminuje to rozszczepienie. Uff.... Chyba skumałam.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polaryzacja_fali podrozdział Praktyczne znaczenie polaryzacji
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 17:31   #123
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dobrze ze ja nie mam tych problemow - mam soczewki kontaktowe z filtrem UV
ale soczewka nie chroni całego oka, a tylko tęczówkę ze źrenicą.
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 18:09   #124
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
ale soczewka nie chroni całego oka, a tylko tęczówkę ze źrenicą.

Dokłądnie, ja tez mam takie soczewki, ale bez okularów w lato i tak, ani rusz
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 19:53   #125
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Więc ta polaryacja daje wg tego, co jest w linku : 100% ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B
acha, czyli się wyjaśniło- każde okulary z polaryzacją chronią przed promieniami UV, ale nie każde okulary chroniące przed promieniami UV mają też polaryzację. czyli jeśli jakieś okulary zdadzą Twój test, to są podwójnie dobre- chronią przed UV i mają polaryzację.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 16:59   #126
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Odświeżam temat, bo nurtuje mnie takie zagadnienie : jaka jest trwałość filtra w okularach? Czy ten filtr "działa" niejako dożywotnio, czy może "wyczerpuje się" po upływie jakiegoś czasu? (Jakiego?)
Może ktoś wie?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 22:29   #127
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Na etykietce dołączonej do moich okularów jest napisane że trzeba czyścić okulary delikatną ściereczką żeby nie zetrzeć filtra - czyli jak się z nimi dobrze obchodzisz i szkła są bez zarysowań i tym podobnych to filtr pewnie jest.
Ja sama mam okulary z Promodu - skusił mnie deseń, oczywiście oznaczenia CE i cat. nr 3 są, była dołączona specjalnie mała broszurka dot. filtrów w okularach (kategoriach itd, i że te mają niby najlepszą), więc uwierzyłam że ten filtr na prawdę tam jest (O żadnej polaryzacji nic nie wiem). Jednak ostatnio mam co do tego wątpliwości - po używaniu ich przez kilka dni mama zauważyła że mam zmęczone oczy, jakbym płakała (nie płakałam), więc powiązałam to jakoś z tymi nowymi okularami... a wcześniej nosiłam okulary od optyka. Później przeszłam się po innych sklepach, na wszystkich okularach są te oznaczenia, i nie wiem czy im wierzyć
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 13:49   #128
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Red face Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Na etykietce dołączonej do moich okularów jest napisane że trzeba czyścić okulary delikatną ściereczką żeby nie zetrzeć filtra
O, czyli taki filtr można zetrzeć nawet mechanicznie? Na to nie wpadłam, myślałam raczej o jakiejś degradacji pod wpływem światła słonecznego lub z upływem czasu. Co prawda na okularach nie ma daty ważności, ale... sama nie wiem...
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:07   #129
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OKULARY z filtrem UV

U optyków bardzo często są takie kartki (jak w zalącz.)do sprawdzania czy okulary mają polaryzację-bez okularow i w okularach bez polaryzacji widzimy jak na 1 zdjęciu /w okularach z polaryzacją jak na 2

Ja sprawdzałam tak jak tu pisaliście pacząc przez dwie pary okularów-jedne trzymając pionowo ,2 poziomo i szkła nie były czarne,to samo z ekranem telefonu,a polaryzację mam napewno

Prawdopodobnie okulary z polaryzacją mają tez filtr-ale tego nie wiem napewnonapewno filtr z okularów jest dożywotni i nie da się go zmyć\zetrzeć jedynie można uszkodzić zadrapując szkło,dla tego piszą aby wycierać mięką szmatką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8040002.jpg (61,6 KB, 148 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8040004.jpg (53,6 KB, 147 załadowań)
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:02   #130
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
napewno filtr z okularów jest dożywotni i nie da się go zmyć\zetrzeć jedynie można uszkodzić zadrapując szkło,dla tego piszą aby wycierać mięką szmatką.
Uhh, to dobrze.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:17   #131
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: OKULARY z filtrem UV

przeczytałam, zanotowałam co wazniejsze sprawy i wybieram sie 'na sklepy' zobaczymy co maja i za ile.... jak sie w koncu na cos zdecyduje, a jestem wybredna, to dam znac
pozdrawiam
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:58   #132
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Że tak pozwolę sobie na mały offtop.... dzisiaj rozwaliły się moje okulary z Promodu o których wspominałam kilka postów wcześniej, jak próbowałam je po prostu 'otworzyć' to złamała się rączka....a miałam je chyba 2 tygodnie. Także dziewczyny, nie opłaca się kupować tandety z tego typu sklepów z ubraniami - ja wkrótce wybieram się do optyka po porządne okulary (z polaryzacją, jak się dowiedziałam w tym wątku), bo najwyraźniej nie stać mnie na kupowanie tanich okularów.
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 14:26   #133
AyaA
Raczkowanie
 
Avatar AyaA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 81
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Dziewczyny, wczoraj kupiłam okulary w Top Secret za 9.90, przecenione oczywiście na metce jest napisane 'z filtrem UV 400', ale na wewnętrznej stronie zausznika, ani nigdzie indziej nic nie ma. Była jakaś naklejka, ale niestety oderwałam ją od razu po zakupie, nie czytając no i zastanawiam się czy okulary za 9,90zł mogą mieć taki filtr, trochę dziwne, nie? Co o tym sądzicie? Da się to jakoś sprawdzić?
__________________
give yourself over to absolute pleasure
AyaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 10:41   #134
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

oświeże troche temacik

właśnie planuję kupić sobie porzadne okularki przeciwsłoneczne. niestety w VE maja kosmiczne te ceny. nie wiem jak wam sie udało kupić takie tanie...
byłam ostatnio u optyka i takie okularki niemarkowe kosztuja około 150-250zl. markowe (Boss, D&G, Dior i inne) oczywiście znacznie drożej.
mnie się strasznie spodobały takie za 200zl, ale to dla mnie za dużo. powiedzcie czy się opłaca i czy cena za nie nie jest wygórowana.
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:48   #135
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Ja kupiłam w zeszłym roku pierwsze porządne (czyt. drogie) okulary. Dałam właśnie około 200 zł i nie żałuję ani złotówki.
Do tej pory miałam jakieś bazarkowe i najgorzej było podczas wielkiego słońca np. wakacje, bo oczy mimo że w okularach wręcz łzawiły niemiłosiernie. A w tych nowych żadnych takich przygód nie mam. Zaznaczam że nie chodziło mi o uniknięcie zmarszczek od mrużenia oczu, ale o zabezpieczenie przed promieniowaniem.

Wyczytałam gdzieś, kiedyś... że okulary przeciwsłoneczne bez prawdziwego filtra robią więcej szkody oku niż gdyby nie nosić ich wcale. Ponieważ źrenica w takich okularach rozszerza się skoro ma ciemniej, a że filtr jest tylko na metce, to dużo więcej promieniowania dociera do źrenicy. Bez przyciemnienia okularów źrenice na słońcu naturalnie zmniejszają się ograniczając w jakimś tam stopniu ilość promieniowania.
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:44   #136
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Mam problem następujący: jestem posiadaczką okularów z antyrefleksem do komputera - czy ktoś się orientuje, czy zapewniają one również ochronę przed promieniowaniem UV? Bo tak sobie pomyślałam, że skoro nie bardzo mam ochotę wydawać kasę na porządne okulary przeciwsłoneczne, a te które mam (czytaj: bazarowe) bardziej mogą mi zaszkodzić niż pomóc, to może lepiej byłoby dla mnie chodzić w okularach z powłoką antyrefleksyjną, tyle tylko, że one nie są przyciemnione i będzie mnie słonko raziło. Ale cóż..... coś za coś.
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 15:55   #137
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: OKULARY z filtrem UV

http://www.allegro.pl/item594775938_...visage_21.html
Dziewczyny, co sądzicie o powyższych okularach? Są bezpieczne? Ich cena jest baardzo przystępna jak na porządne okulary
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 01:35   #138
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Ostatnio zaskoczyła mnie moja okulistka (utytułowana, bardzo polecana w kraku, specjalistka od siatkówki), spytałam ją o okulary przeciwsłoneczne (mam nadwrażliwość na światło i różne przeboje z siatkówką), zastrzegając od razu, że oczywiście nie chodzi mi o te straganowe, tylko porządne, firmowe, z filtrem. Na co ona, że te "salonowe" to pic na wodę, i te kupione za 20 zł mają to samo działanie co te za 200zł.
Nie wiem czy dawać temu wiarę, ale trochę mnie jej głos przystopował w tym wydatku i teraz noszę "zwykłe" (i czasami ulubione Ray Banki ). Może kiedyś się szarpnę na jakieś salonowe.
__________________


Edytowane przez piroksena
Czas edycji: 2009-04-17 o 01:37
piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 14:10   #139
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Jakos nie wierze w to, ze bazarkowe okulary maja filtry. Moze sie myle, ale wole kupic w salonie niz na bazarze.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 22:12   #140
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: OKULARY z filtrem UV

powoli sezon na okulary się zaczyna, wiec czeka na więcej waszych opinii, sprawdzonych mam nadzieje ze te od opytka sa lepsze. czy ktoś kontroluje te napisy o ochronie uv 400 czy tez 300, czy producent pisze co chce można ufać tym oznaczeniom?

Edytowane przez braworka
Czas edycji: 2009-04-18 o 19:39 Powód: dopisek
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:33   #141
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
Ostatnio zaskoczyła mnie moja okulistka (utytułowana, bardzo polecana w kraku, specjalistka od siatkówki), spytałam ją o okulary przeciwsłoneczne (mam nadwrażliwość na światło i różne przeboje z siatkówką), zastrzegając od razu, że oczywiście nie chodzi mi o te straganowe, tylko porządne, firmowe, z filtrem. Na co ona, że te "salonowe" to pic na wodę, i te kupione za 20 zł mają to samo działanie co te za 200zł.
Nie wiem czy dawać temu wiarę, ale trochę mnie jej głos przystopował w tym wydatku i teraz noszę "zwykłe" (i czasami ulubione Ray Banki ). Może kiedyś się szarpnę na jakieś salonowe.
Może Twojej okulistce chodziło o okulary salonowe typu zara, reserved itp? Bo te w sklepach optycznych na pewno maja dobre filtry. A co do tych salonowych to też sądzę, że to taki sam pic na wodę, jak te z bazaru
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 23:23   #142
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Może Twojej okulistce chodziło o okulary salonowe typu zara, reserved itp? Bo te w sklepach optycznych na pewno maja dobre filtry. A co do tych salonowych to też sądzę, że to taki sam pic na wodę, jak te z bazaru
Już nie dociekałam potem co miała na myśli, bo trochę zaskoczyła mnie jej reakcja. Przemyślawszy sobie sprawę chyba jednak szarpnę się na te salonowe z filtrem, szkoda narażać oczy! A okulistka mogła się przecież mylić
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 14:30   #143
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: okulary przeciwsłoneczne

Faktycznie to trochę dziwne, nie wiadomo w co i komu wierzyć, ale myślę, że okulary z salonów optycznych są lepsze chociażby dlatego, że mają wyższej jakości soczewki, przez które po prostu wyraźniej widać, można liczyć też na polaryzację, ew. inne "dodatki" polepszające komfot widzenia - tak już abstrahując od samych filtrów.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 11:27   #144
Jofia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 5
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Dzisiaj kupilam sobie okulary u optyka marki Moonlight. Maja i filry i polaryzacje a kosztowaly 190 zl. Bardzo ladny i modny fason. Bylam z VS i tam ceny podobnych modeli sa koszmarne.
Jezeli chcecie dobre okulary w przystepnej cenie z polaryzacja to polecam Velo.
Mam tez swoje ulubione oklarki z Camieu, ale zupelnie im nie ufam pod wzgledem ochronnym i postanowalam je ubierac okazyjnie.
Jofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:57   #145
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Ja mam wadę wzroku i noszę korekcyjne okulary przeciwsłoneczne
Nosisz takie typowe okulary przeciwsłoneczne, czy okulary zwykłe i do nich wstawione ciemne szkła?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 20:19   #146
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: OKULARY z filtrem UV

no a ja stwierdzilam, że pewnie jak tyle lat nie kupiłam okularów u optyka, bo ciągle nie było kasy, to tym razem kupię w sklepie z ciuchami.
Mam dwóch faworytów:
-C&A za 30 zł bez PVC i czuję się w nich naprawdę komfortowo kiedy patrzę w mocne światło
-Go Sport za 40 zł made in USA, z polaryzacją....
Reszta okularów w sklepach "pozaoptycznych" była albo do bani i widać było, że na pewno nie ma filtra, albo nie nadawala się fasonem do codziennych ubrań....

W międzyczasie naprzymierzałam się drogich markowych sportowych okularów u koleżanki w sklepie i odkryłam, że poza brakiem odblasków przy polaryzacji światło wydaje się takie trochę bardzij fioletowe. Mieżyłam też okularki w VE i na tle tych wszystkich marek moi faworyci wypadają naprawde nieźle (nie skapneła bym się, że są o tyle tańsi)

Chyba jednak wybiorę te z C&A, bo czuję się w nich bardziej komfortowo, ale zastanawia mnie jedno: oile przy polaryzacji jestem pewna, że filtr naprawdę jest, to czy jeśli w okularach bez polaryzacji w mocnym świetle mnie nie razi, to jest to napewno sprawa filtra, czy może też oszukuje mnie zabarwienie szkla??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:24   #147
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Arrow Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
zastanawia mnie jedno: oile przy polaryzacji jestem pewna, że filtr naprawdę jest, to czy jeśli w okularach bez polaryzacji w mocnym świetle mnie nie razi, to jest to napewno sprawa filtra, czy może też oszukuje mnie zabarwienie szkla??
Może cię oszukiwać zabarwienie szkła, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:46   #148
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: OKULARY z filtrem UV

a skąd się dowiedziałaś, że to zabarwienie cię oszukuje??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:35   #149
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Po prostu stąd, że okulary, które mam na myśli, nie miały filtra (w każdym razie tak zakładam, bo były to okulary "bazarowe"), a miały mocno przyciemnione soczewki. Oczy się nie skarżyły.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:25   #150
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: OKULARY z filtrem UV

czyli biorę te go sport...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 16:37:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.