zlośliwy maciek grr - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-01, 09:43   #1
siwaaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2

zlośliwy maciek grr


od jakichś dwóch tyg. stosuje dietę, ale nie jakąś specjalną tylko staram się jeść 5 posiłków dziennie, dużo owoców, warzyw, mało tłuszczu i cukru, dużo wody, ciemny chlebek, otręby żytnie i płatki owsiane, no i oczywiście dużo ruchu. Biegam co drugi dzień czyli tak jakoś 3 razy w tyg. no i na nóżkach widzę jakieś efekty bo spodnie mi powoli w dupci lecą, są luźniejsze i maciek (brzuch) stoi w miejscu. wiem że potrzeba czasu ale skoro nogi się ruszyły a maciek nie to trochę dziwne to..
mam 17 lat/ 62 kg
siwaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:53   #2
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: zlośliwy maciek grr

Witam, a co to za dziwny wątek: "złośliwy maciek"
Fajnie, że biegasz, ale na samym bieganiu co drugi dzień nie spodziewaj się cudów, dołóż sobie jakieś ćwiczenia rozciągające, rzeźbiące sylwetke, a może dodatkowo rowerek, pływanie itp.
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:32   #3
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: zlośliwy maciek grr

A ile masz wzrostu?
Oprócz tego stosujesz jakieś ćwiczenia?
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:16   #4
siwaaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: zlośliwy maciek grr

przed bieganiem się rozciągam i po bieganiu też dosyć dużo w sumie, robiłam brzuszki ale przestałam jakoś..aha i mam 160 cm -.-
siwaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:58   #5
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: zlośliwy maciek grr

To jesteśmy podobnego wzrostu ja mam 161-162 jak się rozciągnę
Ważyłam po ciąży przeważnie 61, po świętach Bożego Narodzenia przytyło się do 65, a teraz ważę 55 Staram się jak najwięcej ćwiczyć, jem 5 posiłków dziennie (zdrowych), dużo wody piję. Od 28 stycznia dietkuje, czyli w 3miesiace schudłam 9,5kg, szału nie ma, ale wolę takie powolne chudnięcie
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:47   #6
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: zlośliwy maciek grr

To rób te brzuszki + jakieś skrętoskłony, może na basen się wybierz... Ja z brzuchem nie mam problemu to nie wiem co poradzić, oczywiście jakiś tłuszcz jeszcze tam siedzi no ale co zrobić, nie umiem się zmobilizować do ćwiczeń
Powodzonka życzę.
Ps. jesteśmy w podobnym wieku ^^'
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 11:21   #7
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: zlośliwy maciek grr

Brzuch "robi się" w kuchni A dieta to zawsze podstawa. Radzę przyjrzeć się menu i zapoznać ze zdrowym odżywianiem

"5 posiłków dziennie, dużo owoców, warzyw, mało tłuszczu i cukru, dużo wody, ciemny chlebek, otręby żytnie i płatki owsiane"

Dużo owoców - źle - owoce = fruktoza = cukier. Owszem są kopalnią witamin i minerałów, ale przy redukcji zastępuj je warzywami. Jeden owoc dziennie w godzinach ranno-południowych cię nie zabije, ale więcej nie ma potrzeby zjadać.

Mało tłuszczy - źle. Tłuszcz nie jest Twoim wrogiem. Tłuszcze tak samo jak węglowodany dzielimy na dobre i złe. Dobre tłuszcze są sprzymierzeńcem w walce o piękne ciało, co więcej ograniczenie spożywania tłuszczy może dać efekt odwrotny od zamierzonego. W menu musisz mieć zdrowy tłuszcz - tłuszcz dostarcza energii (kalorii) jak jesz tłuszcz, to organizm "uczy się" pobierać energię z tłuszczu. A jak nie jesz? To skąd ma wiedzieć jak przerobić Twój własny tłuszczyk na energię? ?

Otręby - źle. Trocin nie jemy Płatki owsiane itp. jak najbardziej, ale otręby out

Poza tym nie wymieniłaś żadnych źródeł białka Ale domyślam się że są w Twoim menu, tylko nie wspomniałaś?

P.S. A co ćwiczysz na siłowni?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 13:08   #8
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: zlośliwy maciek grr

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość

Otręby - źle. Trocin nie jemy Płatki owsiane itp. jak najbardziej, ale otręby out

A można wiedzieć dlaczego? Bo ja je jem codziennie z płatkami owsianym pewna ze robie dobrze
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:35   #9
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: zlośliwy maciek grr

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
A można wiedzieć dlaczego? Bo ja je jem codziennie z płatkami owsianym pewna ze robie dobrze

"Wielokrotnie pojawia się pytanie: dlaczego odradzamy spożywanie otrąb?

Wiele pań burzy się twierdząc, że przecież otręby zawierają błonnik, którego im potrzeba, np. żeby uniknąć zaparć. Tak, zawierają, jest to błonnik nierozpuszczalny w wodzie. Bardzo często podrażnia on jelita, a nawet może zaostrzyć dolegliwości w zespole jelita nadwrażliwego. Otręby absorbują wodę w jelicie, a wiele pań nie dba o wypijanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. W efekcie otręby wcale nie pomagają pozbyć się problemów z zaparciami, ale je pogłębiają.

Obrońcy otrąb krzykną zapewne: bo witaminy, bo minerały w otrębach! Tak, ale powinniśmy wspomnieć ponadto, że otręby zawierają kwas fitynowy. Tenże kwas upośledza wchłanianie przez organizm mikroelementów, przykładowo: wapnia, magnezu, cynku, żelaza. Zatem nie tylko nic nam nie przyjdzie z witamin i minerałów zawartych w otrębach, bo ich wchłanianie jest upośledzone. Mało tego, obecność otrębów w treści jelita zahamuje absorpcję składników mineralnych z innych źródeł pozywienia.

Wystarczającą ilość błonnika w diecie zapewnisz sobie jedząc warzywa w zalecanej ilości (min. 600g), produkty pełnoziarniste (kasze, ryż, pieczywo razowe, płatki owsiane itd.), owoce. Wraz z nimi dostarczysz swojemu organizmowi cennych witamin i minerałów, które zostaną wchłonięte w jelicie.


Czasem pojawiają się wzmianki o „granulowanych otrębach z ...". A cóż to za cudo? Popatrzmy na skład:

otręby (pszenne, owsiane), syrop glukozowo- fruktozowy, olej roślinny, zarodki pszenne, koncentrat jabłkowy, jabłko suszone, ekstrakt słodowy, lecytyna sojowa (emulgator), aromat..

Oprócz opisanych wyżej opisanych otrębów mamy tutaj... No właśnie, co?


Porównaj proszę składniki otrąb, o których mowa z tym, co mamy poniżej:

Skład: mąka pszenna, tłuszcz roślinny, masło, fruktoza, syrop glukozowo-fruktozowy, kurkuma, aromat naturalny

Widzisz podobieństwa, prawda? No to ja teraz powiem Ci, że ta lista składników to skład... Popularnych ciasteczek! "

Źródło: sdf.pl - ladies
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 10:09   #10
Jotemka49
Raczkowanie
 
Avatar Jotemka49
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 120
Dot.: zlośliwy maciek grr

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
"Wielokrotnie pojawia się pytanie: dlaczego odradzamy spożywanie otrąb?

Wiele pań burzy się twierdząc, że przecież otręby zawierają błonnik, którego im potrzeba, np. żeby uniknąć zaparć. Tak, zawierają, jest to błonnik nierozpuszczalny w wodzie. Bardzo często podrażnia on jelita, a nawet może zaostrzyć dolegliwości w zespole jelita nadwrażliwego. Otręby absorbują wodę w jelicie, a wiele pań nie dba o wypijanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. W efekcie otręby wcale nie pomagają pozbyć się problemów z zaparciami, ale je pogłębiają.

Obrońcy otrąb krzykną zapewne: bo witaminy, bo minerały w otrębach! Tak, ale powinniśmy wspomnieć ponadto, że otręby zawierają kwas fitynowy. Tenże kwas upośledza wchłanianie przez organizm mikroelementów, przykładowo: wapnia, magnezu, cynku, żelaza. Zatem nie tylko nic nam nie przyjdzie z witamin i minerałów zawartych w otrębach, bo ich wchłanianie jest upośledzone. Mało tego, obecność otrębów w treści jelita zahamuje absorpcję składników mineralnych z innych źródeł pozywienia.

Wystarczającą ilość błonnika w diecie zapewnisz sobie jedząc warzywa w zalecanej ilości (min. 600g), produkty pełnoziarniste (kasze, ryż, pieczywo razowe, płatki owsiane itd.), owoce. Wraz z nimi dostarczysz swojemu organizmowi cennych witamin i minerałów, które zostaną wchłonięte w jelicie.


Czasem pojawiają się wzmianki o „granulowanych otrębach z ...". A cóż to za cudo? Popatrzmy na skład:

otręby (pszenne, owsiane), syrop glukozowo- fruktozowy, olej roślinny, zarodki pszenne, koncentrat jabłkowy, jabłko suszone, ekstrakt słodowy, lecytyna sojowa (emulgator), aromat..

Oprócz opisanych wyżej opisanych otrębów mamy tutaj... No właśnie, co?


Porównaj proszę składniki otrąb, o których mowa z tym, co mamy poniżej:

Skład: mąka pszenna, tłuszcz roślinny, masło, fruktoza, syrop glukozowo-fruktozowy, kurkuma, aromat naturalny

Widzisz podobieństwa, prawda? No to ja teraz powiem Ci, że ta lista składników to skład... Popularnych ciasteczek! "

Źródło: sdf.pl - ladies
To widzę, że mam już jeden zdrowy odruch w odżywianiu, bo jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do jedzenia otrąb, nie lubię i zawsze mi się wydawało, że są niepotrzebne
Jotemka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:51   #11
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: zlośliwy maciek grr

A ja jem codziennie trzy łyżki otrąb owsianych i mam się dobrze.
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 05:31   #12
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: zlośliwy maciek grr

Cytat:
Napisane przez Karyvlea Pokaż wiadomość
A ja jem codziennie trzy łyżki otrąb owsianych i mam się dobrze.
Moja mama od 30 lat pali papierosy i też ma się dobrze No i?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:08   #13
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: zlośliwy maciek grr

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Moja mama od 30 lat pali papierosy i też ma się dobrze No i?
Nie zrozumiałaś mnie. Bardzo lubię Twoje wypowiedzi, często się z Tobą zgadzam, gadasz mądrze, ale w tym przypadku mam odmienne zdanie. Moja mama też od 20 lat pali papierosy, ale NIE MA SIĘ DOBRZE, jej płuca się nie mają dobrze, ba... ona sama się źle czuje. Ja jedząc otręby nie niszczę sobie organizmu, moim zdaniem są zdrowe.

Zalety otrąb
● spowalniają wchłanianie cukrów
● obniżają wchłanianie złego cholesterolu, a tym samym przeciwdziałają miażdżycy
● podwyższają stężenie dobrego cholesterolu
● oczyszczają organizm z toksyn i metali ciężkich
● regulują wysokość ciśnienia krwi
● przeciwdziałają zakrzepom krwi
● regulują trawienie, zapobiegają zaparciom
● gwarantują szybsze poczucie sytości – można zjeść mniej i się najeść
● poprawiają pamięć i koncentrację
● zapobiegają nadmiernemu uczuciu zmęczenia, zmniejszają potrzebę snu
● spowalniają procesy starzenia
● pozytywnie wpływają na wygląd skóry

[...]błonnika nierozpuszczalnego. Z czasem okazało się, że zbyt duża dawka tego składnika nie tylko pogłębia wcześniejsze schorzenia, lecz stwarzała nowe problemy - np. z zespołem drażliwego jelita lub ze skutkami niedoboru składników mineralnych. Spożywanie otrąb na surowo nie tylko pogarsza przebieg niektórych chorób, lecz także może spowodować pojawienie się nowych.

Zawarty w otrębach kwas fitynowy dodatkowo upośledza wchłanianie przez organizm składników mineralnych pożywienia, takich jak wapń, magnez, żelazo, cynk.


Także wszystko z umiarem. Przecież nikt nie mówi, żeby 300 gram otrąb dziennie zjadać.
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 12:08   #14
_Willczyca_
Raczkowanie
 
Avatar _Willczyca_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 357
Dot.: zlośliwy maciek grr

Znam Twój ból
Schudłam 17 kilo.A głownie to na nogach i tyłku.Brzuch jest wielki tak jak był..


Ty i tak masz dobrze,bo możesz ćwiczyć a mi z przyczyn zdrowotnych nie wolno.Zostaje mi tylko rowerek i spacery

Powodzenia!


PS.Ponoć właśnie najtrudniej zgubić cm w tyłku i nogach.A My mamy inaczej
__________________
01-01-2013 - Zdrowy tryb życia prowadzę


Bloguje !!

http://stoprocent-piekna.blogspot.com/





_Willczyca_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.