Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 23:09   #1
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697

Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów


Witam. Potrzebuję rady. Mam maszynkę Babyliss, którą strzygę włosy dziecku praktycznie od 1 roku życia, ale syn ma teraz już prawie 5 lat i maszynka przestaje zupełnie zdawać rezultaty, po pierwsze dlatego, że od początku beznadziejnie strzygła, ale jak bąbel miał jeszcze delikatne i rzadziutkie włosy, to coś robiła, po drugie, jest już pewnie stara, po trzecie, od tego czasu dziecku włosy zmieniły się znacznie, mają strukturę afro, są bardzo grube i gęste i do tego skręcają się w ślimaczki. Bardzo żałuję zakupu tej maszynki. To po prostu kompletna porażka, bardzo felerny model, nie łapie włosów, strzyżenie trwa godzinę, strzyże nierównomiernie, buczy i wyje, mam wrażenie, że niedługo spali się na tych włosach. Dziecko nie lubi zabiegu strzyżenia tylko i wyłącznie z tego powodu. Już 2 razy byliśmy u fryzjera, bo i mnie ręce opadają. Z tą maszynką zjadam tylko nerwy. Czy możecie polecić coś, co ma działanie prawdziwej kosiarki, jest przystępne cenowo i nie zrobi dziecku krzywdy? Najbardziej skłaniam się ku maszynce Remingtona HC5550:
http://mediadomek.istore.pl/pl/maszy...t-do-kina.html .

Dodam, że mam pewne obejście z maszynkami, miałam już ich kilka w ręce w ciągu całego życia, po prostu nie chcę trafić na kolejny bubel, ani tym bardziej żadną gilotynę. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 10:07   #2
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję rady. Mam maszynkę Babyliss, którą strzygę włosy dziecku praktycznie od 1 roku życia, ale syn ma teraz już prawie 5 lat i maszynka przestaje zupełnie zdawać rezultaty, po pierwsze dlatego, że od początku beznadziejnie strzygła, ale jak bąbel miał jeszcze delikatne i rzadziutkie włosy, to coś robiła, po drugie, jest już pewnie stara, po trzecie, od tego czasu dziecku włosy zmieniły się znacznie, mają strukturę afro, są bardzo grube i gęste i do tego skręcają się w ślimaczki. Bardzo żałuję zakupu tej maszynki. To po prostu kompletna porażka, bardzo felerny model, nie łapie włosów, strzyżenie trwa godzinę, strzyże nierównomiernie, buczy i wyje, mam wrażenie, że niedługo spali się na tych włosach. Dziecko nie lubi zabiegu strzyżenia tylko i wyłącznie z tego powodu. Już 2 razy byliśmy u fryzjera, bo i mnie ręce opadają. Z tą maszynką zjadam tylko nerwy. Czy możecie polecić coś, co ma działanie prawdziwej kosiarki, jest przystępne cenowo i nie zrobi dziecku krzywdy? Najbardziej skłaniam się ku maszynce Remingtona HC5550:
http://mediadomek.istore.pl/pl/maszy...t-do-kina.html .

Dodam, że mam pewne obejście z maszynkami, miałam już ich kilka w ręce w ciągu całego życia, po prostu nie chcę trafić na kolejny bubel, ani tym bardziej żadną gilotynę. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
u nas syn co prawda nie ma lokow afro ale obcinany jest nozyczkami i nie scinamy go na bardzo krotko , zawsze ma taka czuprynke robimy to u fryzjera jesli trzeba cos prezyzyjniej przyciac to wtedy uzywana jest maszynka..ale nozyczki czasami wystarcza i ma wloski lekko falowane , nie sa to proste druty
aaaa nie chcialabys zeby te loczki u synka pozostaly? nie do ramion ale jednak w jakims stopniu? scinasz go zupelnie na krotko?
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:57   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
u nas syn co prawda nie ma lokow afro ale obcinany jest nozyczkami i nie scinamy go na bardzo krotko , zawsze ma taka czuprynke robimy to u fryzjera jesli trzeba cos prezyzyjniej przyciac to wtedy uzywana jest maszynka..ale nozyczki czasami wystarcza i ma wloski lekko falowane , nie sa to proste druty
aaaa nie chcialabys zeby te loczki u synka pozostaly? nie do ramion ale jednak w jakims stopniu? scinasz go zupelnie na krotko?
Dzięki za oddzew, niestety syn ma na głowie prawdziwego baranka. Te jego włosy są bardzo kłopotliwe w utrzymaniu. Głowę myjemy codziennie, bo jak przychodzi z przedszkola to pełno ma we włosach przeróznych obiektów, paprochów po prostu. Strzygę go tak na 6mm, bo krócej się boję, żeby nie zaciąć. Nawet przy tej długości nie widać prześwitów, tyle ma włosów, palca nie idzie włożyć. Obcinać sama nie umiem, a przyznam, że szkoda mi pieniedzy na fryzjera raz w miesiacu, tym bardziej, że sama umiem używać maszynki. Na pewno miałby fajne afro coś jak Jimmy Hendrix ale to jest naprawdę dużo roboty, żeby takie włosy okiełznać, żeby jakos wyglądały. Poza tym w lecie jednak dziecku jest wygodniej z krótszymi włosami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 16:30   #4
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję rady. Mam maszynkę Babyliss, którą strzygę włosy dziecku praktycznie od 1 roku życia, ale syn ma teraz już prawie 5 lat i maszynka przestaje zupełnie zdawać rezultaty, po pierwsze dlatego, że od początku beznadziejnie strzygła, ale jak bąbel miał jeszcze delikatne i rzadziutkie włosy, to coś robiła, po drugie, jest już pewnie stara, po trzecie, od tego czasu dziecku włosy zmieniły się znacznie, mają strukturę afro, są bardzo grube i gęste i do tego skręcają się w ślimaczki. Bardzo żałuję zakupu tej maszynki. To po prostu kompletna porażka, bardzo felerny model, nie łapie włosów, strzyżenie trwa godzinę, strzyże nierównomiernie, buczy i wyje, mam wrażenie, że niedługo spali się na tych włosach. Dziecko nie lubi zabiegu strzyżenia tylko i wyłącznie z tego powodu. Już 2 razy byliśmy u fryzjera, bo i mnie ręce opadają. Z tą maszynką zjadam tylko nerwy. Czy możecie polecić coś, co ma działanie prawdziwej kosiarki, jest przystępne cenowo i nie zrobi dziecku krzywdy? Najbardziej skłaniam się ku maszynce Remingtona HC5550:
http://mediadomek.istore.pl/pl/maszy...t-do-kina.html .

Dodam, że mam pewne obejście z maszynkami, miałam już ich kilka w ręce w ciągu całego życia, po prostu nie chcę trafić na kolejny bubel, ani tym bardziej żadną gilotynę. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
wstawisz jakieś zdjęcie? na pewno z takimi kręciołkami wygląda jak aniołek

my naszego synka obcinamy tą samą maszynką co obcinam męża raz w tygodniu, taka czarno- niebieska philips i bardzo sobie chwale tylko tyle ze oni oboje mają raczej proste włosy, za to mąż ma bardzo gęste ale jakoś daje rade
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 17:17   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
wstawisz jakieś zdjęcie? na pewno z takimi kręciołkami wygląda jak aniołek

my naszego synka obcinamy tą samą maszynką co obcinam męża raz w tygodniu, taka czarno- niebieska philips i bardzo sobie chwale tylko tyle ze oni oboje mają raczej proste włosy, za to mąż ma bardzo gęste ale jakoś daje rade
Mam zasady i nie wklejam prywatnych zdjęć moich bliskich, ale zrobiłam zdjęcie włosów W tej chwili po wyprostowaniu mają ok 6 cm.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030153.jpg (234,0 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030155.jpg (193,5 KB, 146 załadowań)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-06-24 o 22:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 08:35   #6
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Mówicie że Phillips?
Na co patrzeć przy wybieraniu maszynki?
Rozmiar, kabel, moc w Watach?
Strzygę tatę, może nie ma takich sprężynek jak tutaj młody ale wszystkie maszynki jakie próbowałam nie dają rady ;] włosy za gęste i w sumie za miękkie, uciekają przed ostrzem
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 18:24   #7
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Mówicie że Phillips?
Na co patrzeć przy wybieraniu maszynki?
Rozmiar, kabel, moc w Watach?
Strzygę tatę, może nie ma takich sprężynek jak tutaj młody ale wszystkie maszynki jakie próbowałam nie dają rady ;] włosy za gęste i w sumie za miękkie, uciekają przed ostrzem
ja tez nie mam pojęcia na co patrzeć wybierajac maszynke, ja kupiłam po prostu taka którą ma ktoś w rodzinie i wiem ze sie sprawdza dobrze

tylko ze aż takich loczków u mnie nikt nie ma
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 15:03   #8
medik
Przyczajenie
 
Avatar medik
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Kupując maszynkę ja się kierowałam tym jak długie/krótkie włosy można nią obciąć, czy dobrze układała się w dłoni i czy była opcja zasilania z akumulatora a nie tylko z kabla. Nie wszystkie maszynki do strzyżenia xxxxx mają te opcje a ułatwiają one obsługę. Co tydzień strzygę brata i tatę więc taki sprzęt w domu się przydaje. Nie zapłaciliśmy dużo za maszynkę a wybraliśmy Philipsa. Świetnie się sprawuje więc mogę ją wam polecić.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:22 Powód: ukryty link
medik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 05:18   #9
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Mam pytanie odnośnie maszynek do strzyżenia firmy moser i remington
Planuje sprawić mężowi prezent na święta, i chciałabym wiedzieć jak sprawdza się ów sprzęt czy jest warty swojej ceny?
Miał ktoś z Was z nim do czynienia?
Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 23:13   #10
zztop51
Raczkowanie
 
Avatar zztop51
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 105
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Też interesuje mnie Moser, choć to dosyć spory wydatek.
Mam aktualnie Philipsa z regulowanym grzebieniem, ale jest raczej słabo, poszukuję czegoś z wymiennymi końcówkami, szczególnie do strzyżenia włosów długich i kręconych (żona poposiła mnie, aby zrobić jej fryzurkę z wygolonym bokiem i tyłem na lato). Jaki model maszynki polecacie?
zztop51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 10:12   #11
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Cytat:
Napisane przez zztop51 Pokaż wiadomość
Też interesuje mnie Moser, choć to dosyć spory wydatek.
Mam aktualnie Philipsa z regulowanym grzebieniem, ale jest raczej słabo, poszukuję czegoś z wymiennymi końcówkami, szczególnie do strzyżenia włosów długich i kręconych (żona poposiła mnie, aby zrobić jej fryzurkę z wygolonym bokiem i tyłem na lato). Jaki model maszynki polecacie?
Dawno nie zaglądałam na wątek. Zdecydowaliśmy się na Remingtona Colour Cut (taka biała z kolorowymi nasadkami), używamy krótko, więc nie wypowiem się nt. trwałości, nasadek też jeszcze nie używaliśmy, ale co mogę powiedzieć od razu, to na pewno na ogromny plus jest jakość wykonania maszynki, naprawdę solidnie się prezentuje, nie trzeszczy, plastiki są twarde i mocne. Producent daje standardową gwarancję na 3 lata + dodatkowy rok, jeśli zarejestrujesz zakup na ich stronie, więc to o czymś świadczy. Maszynka jest cicha i nie ciągnie włosów, a strzyżenie trwa szybko, kosi super, ostatnio wycinałam dziecku irokeza i bardzo równo i szybko strzyże. Syn ma grube, kręcone włosy. Za te pieniądze naprawdę warto, jest tania, bo ma zasilanie sieciowe, nie akumulatorowe, ja już powiedziałam "Dość" sprzętom akumulatorowym, straszne dziadostwo, a koszt tylko przez to rośnie. Kabel w niczym nie przeszkadza. Nie mam porównania do Philipsów niestety, ale na pewno odradzam Babyliss.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-29 o 10:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-01, 16:20   #12
zztop51
Raczkowanie
 
Avatar zztop51
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 105
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

My jednak kupiliśmy Jaguar CM2000. Też wygląda ok, i nie jest akumulatorowa... Dziadostwa z niewymiennymi końcówkami uważam za zdecydowanie gorsze (zawiedziony jestem Philipsem), a wszystkie maszynki w Marketach miały regowaną, jedną, nadadkę, co chyba jest znacznie gorszym rozwiązaniem niż 6 solidnych końcówek.
Jak wypróbuję, to napiszę więcej. Koszt, ok 300 zł (drogo, czas pokaże czy było warto)

Edytowane przez zztop51
Czas edycji: 2016-07-01 o 16:23
zztop51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 12:23   #13
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Najlepsza maszynka do strzyżenia do grubych i mocno kręconych włosów

Ja mam Philipsa 7000 i daję radę.Gole synka i męża.
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-08 13:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.