Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 15:25   #31
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

aby czuc sie szczesliwa potrzebuje
- zdrowia dla siebie i bliskich
-kogos dobrego kto mnie kocha z wzajemnoscia,
- zabezpieczenia podstawowych potrzeb
na minimalnym poziomie
-Dobrego slowa i postawy od ludzi. Brak tego osatratniego nie robi mnie automatycznie nieszczesliwa ale bez tego nie ma tych przeblyskow poczucia szczescia
-marzen i prob ich realizacji
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 20:05   #32
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Dla mnie szczęście to stan duch, nie sytuacja życiowa. Sytuacja daje mi zadowolenie, poczucie spełnienia, bycie na swoim miejscu, satysfakcję z osiągania celów. A szczęście to chwile, wrażenie. Mija. Wraca...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 00:07   #33
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

jasne ze szczescie to stan ducha
ale wlasnie na stan ducha ma wplyw nasza cala sytuacja zyciowa
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 21:11   #34
ewka49
Raczkowanie
 
Avatar ewka49
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: piękne, zacofane miasto
Wiadomości: 448
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
aby czuc sie szczesliwa potrzebuje
- zdrowia dla siebie i bliskich
-kogos dobrego kto mnie kocha z wzajemnoscia,
- zabezpieczenia podstawowych potrzeb
na minimalnym poziomie
-Dobrego slowa i postawy od ludzi. Brak tego osatratniego nie robi mnie automatycznie nieszczesliwa ale bez tego nie ma tych przeblyskow poczucia szczescia
-marzen i prob ich realizacji
Zgadzam się z Tobą. Na to jak się czujemy ma wpływ otoczenie. Jeśłi nie będziemy czuć miłości, wdzięczości i słyszeć ile jesteśmy warci, pochwał i dobrego slówa, nie będizemy czuli się szczęśliwi. Jeśli ktoś ignoruje nas, lekceważy lub brak pieniędzy na podstawowe rachunki albo siedzimy przy umierającym mężu czy dziecku- trudno wtedy czuć się szczęśliwm i spełnionym.
__________________
SPEŁNIONA 50-TKA -



Miłość jest największym sensem istnienia.
E.Hemingway
z miłości do natury...
www.domowykosmetyk.pl
ewka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:16   #35
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
jasne ze szczescie to stan ducha
ale wlasnie na stan ducha ma wplyw nasza cala sytuacja zyciowa
Tak, ale mnie chodziło o to, że jak sytuacja życiowa jest ok, wszystko się układa, to ja o tym za bardzo nie myślę, nie czyni mnie to szczęśliwą, po prostu jest fajnie, tak, jak powinno być. Szczęście czuję w pojedyńczych chwilach - ze wzruszeniem, że właśnie się trafiło i - chyba jestem sentymentalna- zawsze wiąże się to z uczuciami do ukochanego. Jakiś gest, słowa i mam łzy w oczach ze szczęścia. Odróżniam to od zadowolenia, że wzystko idzie po mojej myśli i od ulgi, gdy się złe odwróci na dobre (jak wtedy, gdy ojciec wyszedł z raka).
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:44   #36
ewka49
Raczkowanie
 
Avatar ewka49
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: piękne, zacofane miasto
Wiadomości: 448
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Dla mnie szczęście to stan duch, nie sytuacja życiowa. Sytuacja daje mi zadowolenie, poczucie spełnienia, bycie na swoim miejscu, satysfakcję z osiągania celów. A szczęście to chwile, wrażenie. Mija. Wraca...
To nie jest szczęście tylko chwilowe uniesienie, wzruszenie.
Szczęście to jest uczucie dużo głębsze.
Można mieć satysfację z pracy, dobrego męża(partnera), zdrowe i udane dzieci a jednak możesz być przy tym nieszczęśliwa, bo nie będziesz czuła miłości. Jak otrzmasz awans lub wysoką premię, jak zaliczysz na dobrą ocenę z najtrudnieszego egzaminu itp, to są chwile zadawalające. Jak uczestniczysz w ślubie, czy narodzinach - wzruszasz się. Zarówno przy zadowoleniu, jak i uniesieniu odczuwasz szczęście ale krótko.
__________________
SPEŁNIONA 50-TKA -



Miłość jest największym sensem istnienia.
E.Hemingway
z miłości do natury...
www.domowykosmetyk.pl
ewka49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 07:09   #37
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Muszę zmienić wyznanie. Do szczęścia - oprócz tego, co napisałam, czyli względnie ułożonego życia i dobrego nastawienia - potrzebuję zdrowia bliskich mi osób. Wczorajszy dzień przypomniał mi, że to chyba najważniejsze.
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 08:53   #38
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez ewka49 Pokaż wiadomość
To nie jest szczęście tylko chwilowe uniesienie, wzruszenie.
Szczęście to jest uczucie dużo głębsze.
Wybacz, ale ja wiem lepiej, kiedy czuję się szczęśliwa, i jak głębokie jest to uczucie. Tak, wiąże się z miłością, zaufaniem, wdzięcznością, że ją mam.
Można mieć satysfację z pracy, dobrego męża(partnera), zdrowe i udane dzieci a jednak możesz być przy tym nieszczęśliwa, bo nie będziesz czuła miłości. Jak otrzmasz awans lub wysoką premię, jak zaliczysz na dobrą ocenę z najtrudnieszego egzaminu itp, to są chwile zadawalające. Jak uczestniczysz w ślubie, czy narodzinach - wzruszasz się. Zarówno przy zadowoleniu, jak i uniesieniu odczuwasz szczęście ale krótko.
Dzięki za wyjaśnienie, nareszcie będę wiedziała co czuję...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 19:51   #39
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

życia w zgodzie z samym sobą
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 11:26   #40
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez poziomkowa76 Pokaż wiadomość
Poruszyło mnie trochę że trwasz w tym błogostanie od tak dawna.To tak można?
Pocieszające
Mozna mozna
Kalincia pisze, ze jesli ogolnie wszystko idzie dobrze, to ona na to wiekszej uwagi nie zwraca ja jakos zwracam, ten stan mnie nieodmiennie zachwyca i zadziwia
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:25   #41
karolina_wroc_lawek
Raczkowanie
 
Avatar karolina_wroc_lawek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 85
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

jezeli sie ma dzieci !!!!!
tylko zdrowie tego jednego nie mozna kupic ...
niestety mozna stracic "robiac wszystko"
(przykro mi ale ja juz w szczescie nie wieze) !!!!!!!
karolina_wroc_lawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 10:49   #42
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Szczęście jest bardziej iskierką niż płomieniem... Tak naprawdę (i to chyba smutne) widzimy je gdy te chwile miną. Dla mnie szczęście to moment gdy mam 8 - 9 lat, jest ciepłe lato, Babcia woła mnie na obiad. Ja złażę z drzewa, biegnę do domu i zasiadam nad talerzem zupy pomidorowej z domowym makaronem. Pamiętam zapachy, światło, czarnego Psa Mojego Życia który siedział przy moich stopach i poczucie, że Świat jest idealny. Zawsze kiedy mi smutno wspominam tę chwilę i usmiecham się do Losu, że kiedyś mi ją dał.
.....
Teraz jestem szczęśliwą osobą - mam cudowną Córkę, wspaniałego Mężczyznę przy swoim boku, zdrowych Rodziców, którzy są moimi przyjaciółmi. Mam przyjaciół, mam co jeść, jestem zdrowa, oglądam Świat. Mam dobre życie. Ale gdy myślę o SZCZĘŚCIU, to zawsze widzę siebie na starej jabłoni przy domu Dziadków i czuję zapach zupy pomidorowej. Co nie znaczy, że teraz jestem nieszczęśliwa.

Tak więc mamy dwa rodzaje szczęścia: iskierki olśnienia (drzewo i zupa pomidorowa) i constans szczęśliwości. Ten drugi jest chyba teraz własnie się dzieje. Nie zamieniłabym mojego życia na żadne inne. To chyba dowód na to, że jestem szczęśliwa. Choć nie zawsze się uśmiecham. I tu odpowiem na pytanie z tematu wątku. Czego człowiek potrzebuje do szczęscia? Ano tego wszystkiego co sprawi, że właśnie nie chciałby zamienić swojego życia na żadne inne. I tego Wam Wizażanki życzę

Edytowane przez beliczek
Czas edycji: 2010-12-14 o 10:51
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 19:24   #43
Krakovianka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 647
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Czesc
Ja tradycyjnie juz, mam odmienne zdanie.
Szczescie nie jest wzgledne! Szescie jest bezwzgledne, bo albo jest albo go nie ma.
Szczescie to pozytywne emocje, a one SA i sie je czuje.
Wiec albo sie czuje czlowiek szczesliwy albo nie.
Napewno wzgledne jest to co nas "uszczesliwa"
Krakovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 09:27   #44
miikki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Tylko wtedy człowiek jest szcześliwy gdy ma koło siebie bliskich - miłośc, wsparcie, motywację. Pieniądze szczęścia nie dają jeśli nie masz się z kim nimi podzielić Na co ci piekny wielki dom, jesli byś miał sam w nim mieszkać. Na co ci drogie wycieczki jesli jedziesz na nie sam itd
miikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 08:33   #45
justynka108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Teraz ja: człowiek nie potrzebuje niczego, by być szczęśliwym - człowiek JEST szczęśliwy, tylko o tym nie wie. Żeby to dostrzec, trzeba tylko uprzątnąć z umysłu niepotrzebne myśli, obawy, oczekiwania. Nauczyć się być tu i teraz - bez żalu za wczoraj, bez strachu o jutro. TERAZ i TUTAJ rozgrywa się życie. Trzeba nauczyć się rozumieć nasz świat, że nie zawsze jest tak, jak byśmy sobie życzyli, że problemy tak na prawdę nas umacniają, że trzeba je rozwiązywać, a nie płakać nad nimi. Postrzegać trudności jako lekcje życia. Najlepiej cieszyć się z całego serca tym, co dobrego nas spotyka. Nawet malutkimi rzeczami - śpiewem ptaków, śniegiem, uśmiechem dzieci, obłokami na niebie, dobrą książką... Życie to ogromny dar. Tylko trzeba nauczyć się to dostrzegać.
__________________
Justynka108
http://zdrowieiuroda-justyna.blogspot.com/
justynka108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:06   #46
newhere
Przyczajenie
 
Avatar newhere
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez McKinley Pokaż wiadomość
Moim zdaniem szczęście to nie jest stan długotrwały. Są takie momenty w życiu, że przelatuje nam przez głowę myśl... " jaki(a) jestem szczęśliwy(a)"... Ale to jest moment. Nie czuje się tego przez parę godzin, dni czy lat.
Szczęście to chwila w której się tak czujemy. Np. moment gdy skupia się przez chwilę wzrok na śpiącym dziecku. Człowiek wydaje się wtedy być bardzo szczęśliwym ... i jest. A moment poźniej idzie do innego pokoju, siada i zacznie się zastanawiać jak to zaoszczędzić pieniądze na prezent urodzinowy dla dzieciaka. Wtedy wątpię, żeby mógł powiedzieć, że jest szczęśliwy... mimo tego, że jeszcze parę minut wcześniej tak się czuł.
Mam nadzieję, że wiecie co mam na mysli...

P.S. Ja w swoim życiu miała sporo takich momentów ( i mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną), które można nazwać szczęściem i życzę Wam, aby każda z Was miała ich jak najwięcej.
Lepiej bym tego nie ujela...
Dodam tylko ,ze w szczescie trzeba wierzyc.
Pozytywne mysli przyciagaj szczescie - negatywne -pecha. Myslmy o szczesciu ..
newhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:26   #47
fioletowasukienka
Raczkowanie
 
Avatar fioletowasukienka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: w sieci
Wiadomości: 88
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Dla mnie szczęście to zasypiać i budzić się przy boku kochanego mężczyzny .Kochać i być kochanym.

I wtedy nic inne nie jest potrzebne i nic nie jest trudne

Napisałam dla mnie , bo pewnie są takie co mają inne zdanie
Pozdrawiam.
fioletowasukienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 23:08   #48
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Taki piękny wątek dołączył do stron zapomnienia...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 23:51   #49
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

carolinascotties fajnie, ze go odkopałas

Moja definicja szczęscia będzie podobna do tej Jantar:
Cytat:
- Jak mało trzeba nam i dużo tak
żeby szczęśliwym być drugiemu szczęście dać
wystarczy ciepło rąk muśnięcie warg

wystarczy żeby ktoś pokochał nas

żeby szczęśliwym być i szczęście dać
tak mało trzeba nam i dużo tak
Poza tym?
Zdrowie i pieniądze, w tej kolejności.

Rozgorzała tu w pewnym momencie dyskusja, czy szczęscie to stan stały, czy "błysk". Dla mnie osobiście- stan stały, który tworzą owe "błyski", gdy uświadamiamy sobie swoje szczęście
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 22:54   #50
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Witajcie, ja nie moge sie nadziwic dlaczego wciskaja nam takie kity. Wlasnie cytowany tekst z piosenki Jantar jest typowa glupota, ktora zyja ludzie i mysla ze "musniecie ust" potrzebne im do szczescia.

Nie przeczytalam wiekszosci postow (ale mam zamiar) ale widze ze piszecie to tym ze szczescie o zdrowie dzieci. To jest oczywistosc, niepodawazalna. Jednak jesli takie dziecko zachoruje np. na cukrzyce (co podobno nie jest choroba) ale jednak uciazliwosc. Czy matka nie moze byc juz nigdy szczesliwa? Dziecko chore ale rosnie, bawi sie, jest cudowne i bedzie dlugo zylo. Czy to juz jest nieszczescie?

Ja juz godze sie z faktem ze szczescie to nic materialnego. I dobrze mi z tym Moge powiedziec ze mialam duzo rzeczy, ktore teoretycznie daja szczescie: kasa, mieszkanie, zdrowie, podroze itp.
Jednak bylam coraz bardziej nieszczesliwa.

Dzis podeszlam do zycia tak:
Akceptacja to też pełne ufności założenie - życie jest dobre!
Ludzie są dobrzy!
Wszystko jest dobrze i będzie dobrze.
Ja jestem dobry,
Ty jesteś dobry.

Czulam sie cudownie, wszyscy wkolo byli mili i zadowoleni, ja sie czulam szczesliwa nie robiac nic, nie majac niczego szczegolnego po prostu zaakceprowalam wszytko co jest, takie jakie jest.

Ciekawe co Wy na to

ps.
Sorki za brak polskich znakow
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 13:47   #51
muma17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Fajny watek i fajne pytanie...Wdzisiejszych czasach ludzie sa tak zabiegani,zapracowani,ze zapominaja o byciu szczesliwym.*Jak pisaly moje poprzedniczki Szczescie to tylko chwila, w dodatku ulotna. trudno by czlowiek byl szczesliwy 24/h...ale znam takie osoby ktore za takie uchodza.Nie wiem jak to robia.Moze wypracowaly w sobie takie podejscie do zycia,ze bez wzgledu na to co by sie nie dzialo chca byc szczesliwe,nie dopuszczaja do siebie zlych "mocy",mysli....To wielka,nielatwa w zyciu sztuka i madrosc. Ja tak niestety nie potrafie ...ale staram sie okreslic co i kiedy sprawia ze czuje sie szczesliwa.NApewno rodzina,zdrowie,widok moich dzieci,poczucie,ze sa blisko mnie,kiedy jest tzw "pelna" chata i uczucie,ze jest im dobrze ze mna,ze daje innym szczescie,swoja osoba,swoja obecnoscia.Bo chyba nie ma wiekszego szczescia jak sprawiac ze inni sa szczesliwi ... Najsmutniejsze jest to,ze ludzie zyja teraz w ciaglym biegu,zabiegaja o rzeczy materialne,nowy samochod,fajne wakacje,ciuchy...owszem,t o wszystko bardzo cieszy ale czy jest samym setnem szczescia? Wg mnie Szczescie to to co jest nieuchwytne,to czego nei da sie kupic,zalatwic sobie,zabrac z polki w sklepie...Szczesliwa bylam po zdanej maturze, bo czulam,ze moj wysilek sie oplacil,ze sama do tego doszla, szczesliwa bylam kiedy zdalam prawo jazdy- nie z samego papierka w reku ale z faktu,ze wlozylam tyle trudu i dopielam swego,ze wytyczylam sobie cel,ktory wydalwa mi sie kiedys nieosiagalny a jednak z determinacja osiagnelam go i zaskoczylam sama siebie ze jednak chciec to moc ! Szczesciem,chyba tym najwiekszym byly moje 2 ciaze i moje 2 porody ! Kiedy po dlugich 9 miesiacach mialam ukochane dzieciatko w rekach! Pelna obaz,zmeczona ale jednak....szczesliwa,ze bylo mi dane przezyc w zyciu cos magicznego, duchowego,czegos wyjatkowego...moc zostac matka...szczesliwa bylam kiedy czulam pierwsze ruchy dziecka, kiedy dostalam laurke z napisem niezradnym MAmo Kocham Cie ! Szczesliwa bylam calkiem niedawno kiedy bylam na wywiadowce i slyszalam tyle dobrego o moim dziecku,ze jest dobrze wychowana, mila, lubiana i robi postepy w nauce,ze mimo jezyka obcego jest dobra w szkole,dzieci ja akceptuja i czuje sie tam dobrze, to byl jakby zastrzyk pozytywnej energii dla mnie samej,ze moje wychowywanie,rozmowy z dzieckiem,czas poswiecony na nauce,odrabianiu z nia lekcji jest czegos wart...mala duma ze moze nie jestem taka zla mama jak czasem o sobie mysle....Szczesciem jest moje codzienne 4 letnie dziecko,ktore wraca z przedszkola usmiechniete i powtarza mi co godzine,Kocham Cie Mamo! to jest najpiekniejsze,jak maly,bezbronny czlowieczek,nie posiadajacy wielkich umiejetnosci,wiedzy,pieni edzy,tylko swoja bezinteresowna milosc moze uszczesliwic i nadaje sens calemu zyciu...szczesliwa jestem kiedy zasiadam z moja mala rodzina do stolu,jemy bekon,jajecznice, dzieci pija kakao ja z mezem herbate i czuje jakas jednosc, szczesliwa jestem kiedy widze jak spia spokojnie,kiedy sa szczeswiwe,ciesza sie, biegaja beztrosko po trawie...Czy to mozna kupic ? Nie....i to jest wlasnie szczescie ...
A i zapomnialam dodac jedno, ale bardzo dla mnie wazne i intymne....2 lata temu przeszlam tydzien przed Bozym Narodzeniem nagla i ratujaca mi zycie operacje....obudzilam sie z narkozy i zrozumialam,ze Ktos dal mi szanse, ktos pozwolil mi dalej BYC,cieszyc sie tym wszystkim co opisalam wczesniej.... lzy cisnely sie do oczu...a dzieci...do dzis caluja mnie po moim okaleczonym brzuchu i mowia Kocham Cie Mamo....w zeszycie moja 8 letnia corka na lekcji napisala pod pytaniem...Za co jestes w zyciu wdzieczna odpisala...za to ze MAma jest z nami ! mam wspaniale dzieci,to jest moje prywatne niajwieksze SZCZESCIE
muma17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 13:53   #52
muma17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Dodam jeszce od siebie,ze ma takie wrazenie ,ze w dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi szczesliwych. Malo tego,niezaleznie od sytuacji materialnej...czy ktos posiada duzo czy prawie nic,niewiele...wystarczy popatrzec na ulicy.Ludzie nie usmiechaja sie do siebie, w wiekszosci...biegaja,burc za na siebie,spiesza sie,licza pieniadze na koncie,ile zostalo do przyslowiowego 1-wszego,jak zgromadzic i odlozyc wiecej by zadowolic rodzine,bliskich a Szczescie tak naprawde, ale tylko moim zdaniem nie jest tym co posiadamy,ile mamy ale tym co postrzegamy, z jaka mysla sie budzimy ... Czasem wystarczy- co teraz zabrzmi smiesznie - ale spiew wrobla za oknem, promyk slonca w pokoju,zapach ciasta w piecu, swiezo zaparzonej kawy, smiech dzieci , powrot meza z pracy zeby czuc sie naprawde szczesliwym trzeba tylko umiec lub sprobowac te male,niby niewiele wazne rzeczy postrzegac
muma17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:49   #53
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

MUMA17 tak pięknie napisałaś, że wszystkich zatkało
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 12:34   #54
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez muma17 Pokaż wiadomość
Dodam jeszce od siebie,ze ma takie wrazenie ,ze w dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi szczesliwych. Malo tego,niezaleznie od sytuacji materialnej...czy ktos posiada duzo czy prawie nic,niewiele...wystarczy popatrzec na ulicy.Ludzie nie usmiechaja sie do siebie, w wiekszosci...biegaja,burc za na siebie,spiesza sie,licza pieniadze na koncie,ile zostalo do przyslowiowego 1-wszego,jak zgromadzic i odlozyc wiecej by zadowolic rodzine,bliskich a Szczescie tak naprawde, ale tylko moim zdaniem nie jest tym co posiadamy,ile mamy ale tym co postrzegamy, z jaka mysla sie budzimy ... Czasem wystarczy- co teraz zabrzmi smiesznie - ale spiew wrobla za oknem, promyk slonca w pokoju,zapach ciasta w piecu, swiezo zaparzonej kawy, smiech dzieci , powrot meza z pracy zeby czuc sie naprawde szczesliwym trzeba tylko umiec lub sprobowac te male,niby niewiele wazne rzeczy postrzegac
dokładnie, jest tyle naburmuszonych ludzi, ciągle zrzędzących, stękających... a tak na prawdę nie mają żadnych problemów! Prawdziwych problemów... a nie jakiś pierdół
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 08:10   #55
gorica
Raczkowanie
 
Avatar gorica
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 397
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez muma17 Pokaż wiadomość
Dodam jeszce od siebie,ze ma takie wrazenie ,ze w dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi szczesliwych. Malo tego,niezaleznie od sytuacji materialnej...czy ktos posiada duzo czy prawie nic,niewiele...wystarczy popatrzec na ulicy.Ludzie nie usmiechaja sie do siebie, w wiekszosci...biegaja,burc za na siebie,spiesza sie,licza pieniadze na koncie,ile zostalo do przyslowiowego 1-wszego,jak zgromadzic i odlozyc wiecej by zadowolic rodzine,bliskich a Szczescie tak naprawde, ale tylko moim zdaniem nie jest tym co posiadamy,ile mamy ale tym co postrzegamy, z jaka mysla sie budzimy ... Czasem wystarczy- co teraz zabrzmi smiesznie - ale spiew wrobla za oknem, promyk slonca w pokoju,zapach ciasta w piecu, swiezo zaparzonej kawy, smiech dzieci , powrot meza z pracy zeby czuc sie naprawde szczesliwym trzeba tylko umiec lub sprobowac te male,niby niewiele wazne rzeczy postrzegac
Zastanawiam się na jakiej podstawie stwierdzasz to (na czerwono)?
Dla mnie to generalizacja, czyli kiedy byliśmy szczęśliwsi???
gorica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:56   #56
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Muma pieknie to napisalas. Az mi sie lza w oku zakrecila...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 12:56   #57
bleeswood
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

coś w tym jest...
Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13
Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13
Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13
Postrzelony 13 Maja
9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13
Zmarł w 13 tygodniu roku.
JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter
czy to zbieg okoliczności ?

prześlij to dalej niech inni myślą...
Sorry, ale musi się spełnić. ...
Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie...
Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz,
To funkcjonuje.
Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie
spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości.

Wypowiedz życzenie jak skończy sie
odliczanie:
10...
09...
08...
07...
06...
05...
04...
03...
02...
01...

*Wypowiedz życzenie*

Wyślij te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 osób
Jeśli tego nie zrobisz stanie się
przeciwność Twojego życzenia
bleeswood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 16:08   #58
Abadum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 26
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Ja by być szczęśliwa potrzebuję silnego faceta
Abadum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 19:51   #59
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Do szczęścia wystarczy mi świadomość, że moi bliscy są bezpieczni, zdrowi i dobrze się im wiedzie.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 18:44   #60
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Szczęście... czego człowiek potrzebuje, by być szczęśliwym?

Cytat:
Napisane przez Abadum Pokaż wiadomość
Ja by być szczęśliwa potrzebuję silnego faceta
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-08 19:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.