Jakie macie spektrum? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-15, 13:45   #31
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Jakie macie spektrum?

Właściwie lubię testować wszystko, bo mam wrażenie, że wszędzie może kryć się coś interesującego. Moje skromne doświadczenie pozwala mi jednak stwierdzić, że najbardziej lubię:
- orientale, nieprzesłodzone, z przyprawami innymi niż pieprz, goździki, ziele angielskie i ambry (na razie znam niewiele, ale dobrze ta grupa rokuje)
- drewniane, również nieprzesłodzone, za to najlepiej aromatyczne
- kadzidła poza niektórymi wyjątkami

Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że raczej nie mam co zapuszczać się w rejony:
- kwiatowe - chyba że jest to róża, irys, jaśmin
- szyprowe - tu granica sięga do Agenta i chyba ani kroku dalej (próbowałam przekonać się do Safari, źle się z nim czułam)
- aldehydowe
- syntetyczne orientale i w ogóle syntetyki
- świeżaki - no ewentualnie z dodatkiem ziół czy czegoś innego ciekawego
- ekstremalne słodziaki - obniżył mi się zakres tolerowanej słodkości
- owocowe - przeważnie wychodzą zgnitkowato
- skórzane - po krótkim romansie z Dzingiem nie znoszę tej nuty

Generalnie spektrum zawęziło mi się do zapachów nie tylko ładnych, przypadających mi do gustu, ale do tych które sprawiają, że czuję się bardziej zmysłowa, uduchowiona, oderwana od rzeczywistości, rozmarzona...

Edit:
Nawiązując do pierwszego postu Koty:
- najbardziej słodki - Chergui
- najbardziej wytrawny - kadzidła CdG
- najbardziej sexy - Agent, Ambre Sultan
- najbardziej dziewczęcy - ciągle chodzi za mną Baby Doll, ale go nie mam
- największy świeżak - Ogródek Śródziemnomorski, Cologne, Zagorsk, Kyoto (proszę nie bić)
- największy dusiciel - Agent
- najbardziej owocowy - Mure et Musc
- najbardziej kwiatowy - nie mam żadnego, chyba że mnie pamięć zawodzi, ale mogłabym nosić Stellę, Jasmine Imperatrice Eugenie
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:27   #32
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Jakie macie spektrum?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Od Na drugim biegunie znajdują się zapachy mniej lub bardziej figowe: Philosykos, obydwa l'Artisany, Io Capri, Ogród Śródziemnomorski, Fig Leaf.
Rawito, jakie jest Io Capri, jakie to wcielenie figi....?
Opisy czytałam, ale chętnie poczytałabym o Twoich wrażeniach z noszenia

Byłabym wdzięczna za kilka słów o tym zapachu - gapa ze mnie, zapomniałam ostatnio zamówić próbki z Q
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 19:00   #33
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: Jakie macie spektrum?

Jakie jest moje spektrum? Całkowicie beznadziejne- od sasa do lasa
Szalenie podobają mi się kolekcje uporządkowane, zawierające w sobie jedną, czy dwie kategorie zapachów. Odrazu odbieram właściciela takiego zbiorku, jako osobę stanowczą w swoich upodobaniach, poukładaną itd
Jeśli chodzi o zapachy które mam, lub które chętnie przyjmę w swoje ramiona rozpiętość jest zastraszająca:
świeże: lubie, jeśli nie jest to jakaś cytrynka bez wyrazu, prym wiodą oba Ogródki Hermesa, L'eau par Kenzo oraz świeżo-kwiatowe: Bright Crystal Versace i Chance Chanel.
Esencjonalnych kwiatowych zapachów nie lubie stanowczo
Szypry też nie dla mnie, chyba że podciągniemy pod tą kategorie tzw. modern chypre to przepadam za Agentem oraz Narciso Rodriguez
Słodkości uwielbiam i tu dużo by wymieniać jedyny zapach jaki mam z pogranicza słodkich i kwiatowych to Rose Absolue YR, generalnie wolę słodycz bardziej spożywczą wanilia, cynamon itd.
Kadzidlane, drzewne: niektóre mnie zachwycają jak FdB czy Black Cashmere i Dzing! ale wiele też jest kompletnie nie dla mnie.
Zioła: jeszcze nic do mnie nie przemówiło.
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 19:48   #34
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Jakie macie spektrum?

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Rawito, jakie jest Io Capri, jakie to wcielenie figi....?
Opisy czytałam, ale chętnie poczytałabym o Twoich wrażeniach z noszenia

Byłabym wdzięczna za kilka słów o tym zapachu - gapa ze mnie, zapomniałam ostatnio zamówić próbki z Q

Joasiak1 Io Capri jest bardzo prostym i wdzięcznym zapachem. Na początku dominuje w nim świeża herbata, chyba zielona, ale leciutko wzbogacona cytrusami. Potem, od spodu, wybija się figa, która nadaje całości miękkość, intymność i głębię. Herbata obecna jednak jest cały czas, a to połączenie sprawia, że Io Capri jest zapachem absolutnie nie podobnym do czegokolwiek innego. Gości u mnie od niedawna, więc jeszcze nie miałam okazji wypróbować w upały, a sądzę, że właśnie wtedy sprawdzi się najlepiej. Napisz do mnie adres na priv, to wyślę Ci próbkę

Acha, i jeszcze jedno. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, jakie to oblicze figi, bo nie jest podobna do innych figowych zapachów. Zasadniczo wydaje mi się, że sama figa jest tutaj dość słodka. To raczej owoc, niż liść. Dojrzały, a nie zielony. Dodatek herbaty sprawia jednak, że cała kompozycja jest bardzo świeża.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:16   #35
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Jakie macie spektrum?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Joasiak1 Io Capri jest bardzo prostym i wdzięcznym zapachem. Na początku dominuje w nim świeża herbata, chyba zielona, ale leciutko wzbogacona cytrusami. Potem, od spodu, wybija się figa, która nadaje całości miękkość, intymność i głębię. Herbata obecna jednak jest cały czas, a to połączenie sprawia, że Io Capri jest zapachem absolutnie nie podobnym do czegokolwiek innego. Gości u mnie od niedawna, więc jeszcze nie miałam okazji wypróbować w upały, a sądzę, że właśnie wtedy sprawdzi się najlepiej. Napisz do mnie adres na priv, to wyślę Ci próbkę

Acha, i jeszcze jedno. Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, jakie to oblicze figi, bo nie jest podobna do innych figowych zapachów. Zasadniczo wydaje mi się, że sama figa jest tutaj dość słodka. To raczej owoc, niż liść. Dojrzały, a nie zielony. Dodatek herbaty sprawia jednak, że cała kompozycja jest bardzo świeża.
Dziękuję Rawito za sugestywny opis.
No i piszę PW
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 19:25   #36
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Jakie macie spektrum?

Spektrum mam nieograniczone. Granicę wyznacza mi jedynie zdrowy rozsądek (w zaniku) i możliwości finansowe.

Kocham perfumy. Wszelakie.

Taką akceptację można spotkać w innej dziedzinie: zdarzają się mężczyźni, którzy kochają kobiety, ale wszystkie kobiety. Zachwycają się idealnymi i tymi dalekimi od ideału, grubymi i chudymi, z zadartymi noskami i nosami a la Steczkowska, biuściastymi i bezbiustymi, wysokimi i niskimi, blondynkami i czarnowłosymi. Kochają je wszystkie.


I ja w podobny sposób kocham perfumy. Czasem aż mnie to przeraża, jak niewiele perfum mi nie odpowiada.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 21:38   #37
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Jakie macie spektrum?

Ja mam za to na odwrót, prawie nic mi się nie podoba...a przy najmiej nie na tyle żebym chciała miec...nie wiem o co chodzi...a trochę już przewąchałam, nie tyle co niektóre z Was, ale ok 170 zapachów (prowadze sobie wardrobe na base) no i kiepsko to wygląda powiem Wam
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 21:58   #38
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jakie macie spektrum?

Mimo, że mam słabość ( i to wielką) do perfum, które mają w składzie różę, a także do perfum słodkich, kremowych, waniliowych nie jestem w stanie przewidzeć, co mi się spodoba, czym się zachwycę, na co najdzie mnie ochota nagle... Potrafię sama siebie zaskoczyć. Przykład? - Ocean Dream Giorgio Beverly Hills - świeżak nad świeżaki, których "ogólnie" nie używam Ale przyszło lato, poczułam sentyment i ... pojawiły się na mojej półce. Potrafię mieć ciąg na słodkości, by po chwili mieć chętkę na coś klasycznego, delikatnego, albo w drugą stronę - orientalnego, killera dającego czadu. Naprawdę nie jestem w stanie przewidzieć swoich fascynacji. A mimo, że mam zapachy, do których wracam, mam sentyment, jestem osobą skłonną do eksperymentowania, łasą na nowości i poznawanie tego, czego jeszcze nie znam.

Gdybym jednak miała się pokusić o jakąś próbę uogólnienia to stwierdzam, że poza moim spektrum są kadzdlaki. Podobają mi się same w sobie, na kimś, na mnie jakoś mi nie pasują, odstają, nie leżą. Mogę potestować z ciekawości, ale globalnie jakoś nie. Oczywiście nigdy nie mówię nigdy Poza moim spektrum są także szypry - ale tu też powtarzam - nie ostatecznie i na zawsze. Zawsze dopuszczam możliwośc, że jakiś "rodzynek" z tych rodzin zapachowych zawładnie jednak moim sercem.


Edit: wysmarowałm posta, po czym zajrzałam na poprzednią stronę - oczywiście zapomniałam, że się już wpisałam. Wobec tego mó post jest niemal kalką tamtego. W tamtym jednak jeszcze byłam zafascynowana kadzidłami i wiązałam z nimi jakoweś nadzieje.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2008-12-18 o 22:04
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 12:07   #39
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Jakie macie spektrum?

U mnie przeważają zapachy waniliowe, słodkie. Najbardziej słodkie zapachy Lolita edp i Fantasy BS. Drzewny -Neonatura Cocoon, kadzilany będzie BC. Świezych nie lubię, ale mam odlewkę ck in2u i bardzo mi się podoba.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 13:40   #40
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Jakie macie spektrum?

Cytat:
Napisane przez homyk 2007-06-21, 21:41 Pokaż wiadomość
Koto, Twój wątek uświadomił mi, że ja mam same słodkości kwiatowe, drzewne, przyprawowe, kremowe, pudrowe, ale wszystko jednak słodkie - Flowerbomb Extreme, Wish, Angel, Garden of Stars, Alien, Mauboussin, The Parfum, Le Parfum, Theorema, Belle de Minuit, Belle en Rykiel, Ange ou Demon, Madness, Crystal Noir, My Queen, Ultraviolet, Hot Couture, Tumulte
[...]
Ja to wszystko miałam
Nic się do dziś nie ostało
Po tej słodkiej uczcie nastąpił przesyt i dieta kadzidlano-drewniana. Tę dietę też już mam za sobą. Na klasyczne kadzidła patrzec nie mogę Teraz nastaje zdaje się faza waniliowa


Wniosek z tego jeden Spektrum mam szerokie
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 14:09   #41
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Jakie macie spektrum?

Interesujący wątek i bliski moim ostatnim rozważaniom w kwestii ulubionych zapachów i to nie tyle moich własnych, co osób, które zdecydowałam się w tym roku obdarować perfumami (nie z szalonego pomysłu, tylko na ich wyraźnie życzenie).

Jako że zostałam poproszona o dobranie odpowiedniego zapachu dwóm osobom, zaczęłam od komponowania mapy ich ulubionych perfum. No i okazało się, że rozstrzał we własnych kolekcjach, zapachach używanych w przeszłości, jak i tych, które spodobały im się na mnie albo TŻ jest ogromny Wtedy właśnie też przeanalizowałam swoje własne upodobania i doszłam do wniosku, że nie sposób zawęzić chyba niczyich typów do jednego zapachu czy nawet grupy zapachowej. Wiem, że ponoć istnieją "jednozapachowcy" - czytuję o nich na forum - ale sama nie znam, ani do nich nie należę

Lubię generalnie zapachy z nutą drewna - cedru, sandałowca, sosny. Lubię, jak im czasami tlą się delikatnie gałęzie, lecz kadzideł nie znoszę - trują mnie i... nużą. I tu moja FdB czy Serge Noir.
Z drugiej strony jednak, cenię sobie zapachy przynoszące oddech, pobudzające dla umysłu, odświeżające - zwłaszcza latem. Tu L'Eau de Lalique, Ogródek Śródziemnomorski.
Szukam teraz dusznej świeżości lasu po burzy. Z nutą ozonową i drzewną. Mokrych ziół, morskich glonów, tropikalnej dżungli. Rozgniecionej figi i zielonych łodyg. Intryguje mnie też motyw soli w perfumach.
Niby nie pasuje to do moich suchych drzew... A jednak
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-19, 14:42   #42
Afterburn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 291
Dot.: Jakie macie spektrum?

Odchodzę od wanilii(LL bye bye),nigdy nie przepadałam za kwiatami,jadalnymi słodkościami i szyprami.Z owoców tylko cytrusy.Żadne porzeczki,wiśnie,malinki.
Aż się dziwię że pod tzw choinkę nic nie zamawiam.Może coś przypadkiem upoluję,nagły błysk się trafi?
Chociaż pomyślałam o Truth ck.Nigdy nie miałam,a testuję wciąż z próbek i coś mnie intryguje.
Poza tym ciągłe testy,testy i tylko odhaczam kolejne zapachy.
Spektrum mam zamglone

Edytowane przez Afterburn
Czas edycji: 2008-12-19 o 14:45
Afterburn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 10:32   #43
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jakie macie spektrum?

Jakie spektrum? Szerokie. Jednak rdzeń drewniany ewentualnie drzewny. Kiedyś był to Bazar Lacroix, przywodzący na myśl drewniane oprawy kredek w towarzystwie kwiatów. Jednak z czasem te kwiaty zaczęły mnie zamęczać, po czym nasze drogi rozeszły się aż do teraz - odkryłam, że jedna z moich koleżanek używa Bazaru i zachwyca mnie jak kiedyś. Ale na niej.
Lubię drewnianość w różnych wcieleniach: tym bliskoskórnym i intymnym (Palisander CdG), nasyconym pikantną słodyczą (Gaiac) jak i prostodusznym i surowym, pozbawionym wszelkich "ozdobników" i kokieterii w towarzystwie żywotnego szafranu (Oriental Lumpur Les Nereides). Wreszcie drzewność, która czai się gdzieś w tle, taką widmową i niedopowiedzianą (CdG2).

Z jednej strony pociąga mnie gęstość, zawiesistość i esencjonalność (np. Musc Ravageur), a z drugiej potrzebuję oddechu i nie wyobrażam sobie życia bez półtransparentnego Gris Clair. Od czasu do czasu sięgam też po transparentne, przestrzenne La Chasse aux Papillons z eterycznym, kwiatowym tłem.

Nieodmiennie fascynuje mnie róża, ale taka nie do końca "odsłonięta", raczej perfumeryjna "szara eminencja", pociągająca za sznurki i trudna do zdefiniowana: np. ta w Black Aoud Montale, Perles de Lalique czy Soir de Lune. Ostatnio wyraźną różę poczułam w Musc Ravageur - krwistoczerwoną i kłującą (pewnie za sprawą grudniowej aury).
Jeśli o kwiaty chodzi, to jeszcze fiołki mają swoje stałe (chyba) miejsce w moim sercu.

Natomiast mam "uczulenie" na kadzidło, którego obecność wywołuje u mnie natychmiastową chęć ucieczki. Jedyny zapach kadzidlany dla mnie to Ourzazate CdG, w którym kadzidło nie jest nazbyt ekspansywne i nie wysuwa się na pierwszy plan: to na mojej skórze kompozycja przede wszystkim drewniano-przyprawowa. Podobnie jak Gucci PH, ale z nim mam inny problem ;-))

Przepadam też za kompozycjami "naturalistycznymi" - wzrusza mnie sypka papryka w otoczeniu polnych maków w Piment Brulant, czy siano, kłosy zbóż, tytoń w "rustykalnym" Bois Blond PG (z tych samych powodów spodobało mi się ostatnio Tabarome Creed, jednak wetiwer jest tu wyraźnie nadreprezentowany ;-)))

Wreszcie...szypry. Bo ciągnie mnie do nich ostatnio. Zarówno te "nowoczesne" jak Soir de Lune, bardzo nowoczesne (CdG2), jak i te bardziej klasyczne. Nie mogę bowiem zaprzeczyć, że moja miłość do perfum rozpoczęła się od Palomy Picasso edp.

Signature scent`a nie posiadam i wcale do tego nie dążę. Lubię poznawać - dziwić się i zachwycać.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-12-20 o 13:01 Powód: literówka
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 17:13   #44
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jakie macie spektrum?

W kwestii perfum i literatury mam pojemne i niestety, albo stety - niestałe serce. Ale wątek zmobilizował mnie do zastanowienia jakie upodobania przeważają i uświadomiłam sobie, że najwygodniej było mi od "zawsze" i jest w oparach: Libertine, Le Roi de Solei, Deci Dela, Yvresse, Mitsouko, Cabochard, Cabotine, La Nuit Paco - czyli, jakby nie patrzeć - szyprowce pogodne, zwariowane, trudne i niepokorne. Lubię też pieprzne orienty, jak Parfum Sacre. Ostatnio upodobałam sobie markę Etro - chyba najbardziej odpowiada mi w niej jej...waga - zapachy Etro nie są ani za ciężkie, ani za lekkie dla mnie - pod względem ciężaru są w sam raz. Czasem lubię romantyczne, rozmarzone klasyki jak L'Air du Tempe. Chciałabym mieć Apres L'Ondee. Słodkości lubię jako deser i to głównie sandałowy. Ale i Kenzo Amour mnie kusi. Gorącym latem za to niezastapiona jest róża - ta z Pereł, z Osmanthus Interdite i ze Stelli. Aha i zioła - cudna Eau de Campagne -oraz nuty cytrusowe takie jak w Habit Rouge też lubię. Uwielbiam Chanel 19 za to że jest świetnie przyjmowana przez otoczenie i za to, że jest arcydziełem. Aldehydy są dla mnie za trudne, typowe kadzidła, także. Dobry wątek - trochę opanowałam, przynajmniej na czas jakiś, mój perfumeryjny chaos.

Edytowane przez Mitsouko
Czas edycji: 2008-12-20 o 17:20
Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:35   #45
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Jakie macie spektrum?

A ja ciągle węsze, bo mam szczególne wymagania- nie chcę mieć kolekcji, tylko parę- na palcach jednej ręki- zapachów. Orient mnie nuży, zresztą nijak do niego nie pasuję, ale drewno lubię bardzo. Kuszą mnie zapachy cierpkie- ale nie męskie(Iris Different Comp.), leciuchne- kwiatkowe(przede mną test Forget me not Woods of Windsor), trawiaste, skoszona trawa, zapachy zaczarowane, ew. dziwadło ale tylko w próbce(Daim Blonde). Na razie mam tylko relikt minionej epoki Cleę YR, a będę mieć Dune, Elixir de Merv., z zielska bambus YR, jadą do mnie próbki z Demeter- russian leather, snow, tomato, this is not a pipe, thunderstorm- bardziej z zaspokojenia ciekawości niż używania. Nie wybrałam jeszcze nic na zimę, ale dopiero wiosna się zaczyna. Nie wiem tylko, czy nadaję się na wizaż nie myśląc o zbieractwie. Jestem namiętnym wąchaczem, na kilkadziesiąt próbek byłam w stanie zużyć 3 do końca(1881-tak, tak!, Allure edp, Elle YSL). W ogóle jestem zadziwiona, jak mało w takiej Sephorze jest dzieł sztuki, a jak już są, to często pomysł nie idzie w parze z trwałością. Dlatego- dziękuję Bogu, że poza Eau jest jeszcze Elixir Hermesa
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 21:09   #46
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Jakie macie spektrum?

Odnalazłam swój post sprzed prawie roku i musze go skomentować.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o słodkości, to nie ma u mnie limitu - bardzo lubię i to z wzajemnością Pink Sugar i Teint du Neige, przy którym co niektóre osoby "wysiadają"
Słodkości sa mi nadal niestraszne, aczkolwiek lubić nie znaczy nosić. Od dłuższego czasu nie miałam na sobie typowego słodziaka i choc by mnie nie zemdlił, to jakos nie odczuwac potrzeby zacukrzenia się
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nie mam też raczej limitu na zapachy kwiatowe - nie wszystko mi sie podoba, ale uwielbiam zapach np. jasminu, tak więc kwiatowe killery nie są mi straszne.
Fascynacja kwiatami mi powoli mija. Lubię kwiatki, tak ogólnie, ale powoli od nich odchodzę.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jestem natomiast ostrozna jesli chodzi o zapachy skórzane, zamszowe czy metaliczne. Skorę, jak sie okazuję, toleruje bardzo dobrze, ale nie każdą i tylko wtedy, kiedy nie wybija się ona na pierwszy plan. Metalicznych nie trafię, to samo dotyczy zapachów kojarzących sie np. z benzyną.
Tu nic się nie zmieniło. Dzing! nadal mnie przeraża a benzyna i metaliki mdlą.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Co do przypraw - zawsze je lubiłam, sęk w tym, że nie każda przyprawa i każda kombinacja mi się podoba.
Jednak mocno przyprawowe zapachy nie są dla mnie. Wolę je czuć w kuchni niż na swojej skórze. Na kimś jak najbardziej, ale sama otoczona welonem mocno przyprawowego zapachu czuję się czasem jak natarty ziołami baran, którego zaraz zaczną obracac na rożnie...
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Zapachy ziołowe powoli odkrywam, wiekszość z nich mi się podoba, aczkolwiek z reguły wole je czuć na kimś niż je sama nosić - z wyjątkami jak np. Shaal Nul.
Zioła coraz bardziej mnie fascynują. Shaal Nur, dołączył do niego Fou d'Absinthe, coraz częściej myślę tez o szałwiowym Ouarzazate. Choć najbardziej lubię pachniec ziołami dla samej siebie, kiedy siedzę w domu, sama samiutka. Zapachy ziołowe bardziej kojarza mi się z zaciszem domowym.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Takimi odskoczniami od codziennej rutyny sa też zapachy typowo męskie bądź uniseksy skłaniające się jednak bardziej w kierunku męskich wód toaletowych. Raz na jakiś czas bardzo chętnie, ale koniecznie z przerwami.
Jak powyżej - pachniec jak facet tak, ale raczej dla siebie niż dla otoczenia.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kadzidła - jak najbardziej - w przeciągu ostatnich kilku miesięcy gust zmienił mi sie diametralnie i żadne kadzidło mnie nie doprowadzi do migreny.
Kadzidła toleruję, znoszę, nawet lubię. Ale nie muszę mieć ani jednego kadzidlaka w swojej kolekcji. A jeśli już, to musialoby to być nie intensywne kadzidło jak Messe de Minuit, ale coś w stylu Ouarzazate, Jailsaimera czy Kyoto. A! Zapomniałam! Jest kadzidlo, które bardzo mi się podoba - Incensi Villoressiego!
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tytoń - lubię, ale na moje skórze zmienia się zwykle w coś a la klej Plastuś Cięzko mi znaleźć tytoń, ktory pachniałby tytoniem.
Coraz łaskawszym okiem spoglądam na zapachy z wyraźną nuta tytoniu. Fumerie Turque pachniało na mnie troszke bardziej przyprawowo niż dymnie, ale już Chergui
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Zapachy lekarstwiane - tak odczuwam wiekszośc perfum silnie ambrowych. Pachną na mnie kamforą, a przewodzi w tym Ambre Russe, ktorego niestety nie oswoiłam. A już Voile d'Ambre YR nie zajeżdżał kamforą. Ogólnie zapachy typowo lekarstwiane nie są dla mnie, aczkolwiek podoba mi się Cotraddiction i nawet przyznałam sie do błędnej oceny Romy (apteka, do licha! )
Właśnie upolowalam cudowne Voile d'Ambre - jedyna chyba ambra którą toleruję, lubię, a nawet bardzo lubię. Pijany Rusek nadal podjeżdża mi kamforą
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Szypry - nie sa moją bajką, dlatego powoli je oswajam, ale podchodzę do nich ostroznie, jak przysłowiowy pies do jeża
Z szyprów przypadł mi do gustu Boudoir, chociaz tam akurat mój nos szypru nie czuje (a podobno szypr tam jest) i Kelly Caleche. Nic poza tym.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nuty drzewne - kiedyś byłam na nie, teraz okazuje się, że jednak drzewo w perfumach pasuje mi i do skóry, i do nosa
Okazuje sie, że grubo ponad 3/4 zapachow ktore kocham, lubię i uwielbiam nalezy do kategorii drzewnej - drzewno-orientalnej, drzewno-przyprawowej lub drzewno-waniliowej. Wniosek jeden - jestem na tak!
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Natomiast zdecydowanie na nie są zapachy melonowe, ogórkowe, typowe świeżaki, aldehydy. Chyba jedynym zapachem który wyłamuje się z tej konwencji jest L'Eau par Kenzo. Aha, i jeszcze wilgotno-lesny Image, ale tu świeżość przełamana jest drewnem, listowiem i zamszem, więc to moge tolerować - aczkolwiek czasem pachnie na mnie dziwnie, lekko "siuśkowo" - trudno zrozumiec tego cholernika
I tu zmiana. Nadal nie trawię zapachów morskich a la Cool Water, ale juz bardzo lubię Into the Blue, L'eau par kenzo, Miracle. Moją kolejną fascynacja jest znienawidzone kiedyś L'eau d'Issey Szykuję się na zakup Premier Figuier. Lubię 2 ogródki Hermesa. Kocham Angelique Lilas. Świeżaki powoli zajmuja wysoką pozycję w moim perfumeryjnym serduszku
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 22:24   #47
Aszku73
Rozeznanie
 
Avatar Aszku73
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Katowice
Wiadomości: 694
GG do Aszku73
Dot.: Jakie macie spektrum?

Za szerokie, stanowczo za szerokie to moje spektrum
Bo i odrobina słodkości. Za to jak już to w wydaniu killerowym Lolitkowym i Angelowym.
Odrobina kwiatków ale też konkretnie, bo białych, mocnych.
Jest i szczypta przypraw. L'Artisany kłaniają się w pas.
Kawałek drzewa... TamDao, Gaiac z Palisandrem pod rękę maszerują
A i kadzidło swe miejsce znalazło pod postacią BC, NU czy Jaisalmera.
Jakby na przekór. Letnia świeżość pod postacią hermesowych ogródków.
Idąc tym tropem natrafiam na delikatnie skórzaną torebkową Kelly Caleche. Od niej już niedaleko do konkretniejszej skóry - Dzing!
Nagle niewiadomo skąd pojawia się jedyny w zasadzie, za to uwielbiany zimą... prowokacyjny szypr.
A nad tym wszystkim, nad swoistym zapachowym bałaganem, unoszą się moje ukochane wszelakie odmiany i gatunki figi Słodkie, z nutami owocowymi, kokosowymi, i te bardziej wytrawne.
I nie pytajcie, które z nich wszystkich kocham najbardziej
__________________
Moja kolekcja, sprzed "reformy" https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=4327
Aszku73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.