Wafle ryżowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-30, 07:54   #1
pose4me
Przyczajenie
 
Avatar pose4me
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6

Wafle ryżowe


Hej dziewczyny, założyłam ten wątek, żeby zapytać Was o wafle ryżowe. Kupowałam dotychczas wafle naturalne w Biedronce (takie w przezroczystym opakowaniu z zielonymi wstawkami). Były super, bardzo chrupiące, dość duże, no i nie były takie sztucznie zbite, jak to z waflami bywa. Jadłam je na śniadanie i czasem jako przekąskę w ciągu dnia. Były też w wersji wieloziarnistej (z kaszą gryczaną) i musli trochę słodsze. Ale od jakiegoś czasu ich nie ma - w sklepie nie wiedzą co z nimi (czy nie ma ich na stałe czy wrócą). Byłam ostatnio na weekend u rodziców i o dziwo w ich Biedronce moich wafli było dużo. Czy możecie posprawdzać w Waszych sklepach czy są?
pose4me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 08:07   #2
MazurkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wafle ryżowe

Hej. Ja też kupowałam te wafle, ale u mnie (pod Wrocławie, w Jelczu), podobnie jak u Ciebie ostatnio nie można ich dostać. Biedronka czasem robi takie dziwne rzeczy, że wprowadza jakiś dobry produkt, a potem znienacka go wycofuje ;/ Kompletnie bez sensu... Ja akurat kupowałam przeważnie musli a teraz nie ma nawet dla nich żadnego sensowengo zastepstwa - są jakieś wafle sonko, ale w zupełnie innych smakach. Ciekawe czy wycofali je w całej polsce, czy może tylko w niektórych sklepach?
MazurkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 08:29   #3
PaniPaulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wafle ryżowe

Sprawdziłam też u siebie w jednej z Biedronek w Toruniu - nie ma wafli tej firmy. Leżały jakieś dwie czy trzy marne paczki innej firmy...
PaniPaulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 11:39   #4
tekla001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 14
Dot.: Wafle ryżowe

Zapewne mało było smakoszy tego produktu, bo sklepy tak robią że jak się nie sprzedaje to wycofują..
tekla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 17:43   #5
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wafle ryżowe

Niestety ://
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 10:50   #6
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 79
Smile Dot.: Wafle ryżowe

ja też lubiłam te wafle, najbardziej własnie z muesli.Bylam dziś w Biedronce i jeszcze sa u mnie.Ale to może tez ostatnie dni...
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:38   #7
slawomir_kula
pan dietetyk :-)
 
Avatar slawomir_kula
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Wafle ryżowe

Sprawdziłem w Biedronce w Poznaniu - Winogrady i są - nawet dość dużo. Może i do Twojej wrócą
__________________
Krzysiu powiedział mi jak żyć: racjonalne żywienie, 5 posiłków dziennie, uśmiech, moc, fitness, sport!

Edytowane przez slawomir_kula
Czas edycji: 2015-11-05 o 11:38 Powód: niepotrzebna dokładna ulica
slawomir_kula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 07:52   #8
pose4me
Przyczajenie
 
Avatar pose4me
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Wafle ryżowe

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Kontaktowałam się z Biedronką mailowo i odpowiedzieli mi, że wafle są wycofane, no ale skoro u części z Was są to chyba jednak nie :P cóż...poleca ktoś jakieś inne wafle ryżowe? chodzi mi przede wszystkim o to, żeby były naturalne w smaku nie takie sztuczne i styropianeowe jak większość wafli...
pose4me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 11:51   #9
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wafle ryżowe

Firma Sonko ma bardzo smaczne tez Są w większości sklepów spożywczych
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 15:47   #10
NaturalniePiekna
Raczkowanie
 
Avatar NaturalniePiekna
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: Wafle ryżowe

Wycofali też ostatnio soczewicę czerwoną i Rooibosa. Pan z obsługi powiedział mi , że tak czasami jest, że rezygnują po prostu z jakiegoś produktu i tyle.
__________________
Misja odchudzanie: www.odchudzajsienaturalnie.blogspot.com
NaturalniePiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:16   #11
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wafle ryżowe

Pewnie ze względu na niska sprzedaz ://
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-12, 08:31   #12
MazurkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wafle ryżowe

O kurczę, to też muszę sprawdzić u siebie tą soczewicę. Jakiś czas temu jeszcze kupiłam, ale że nie używam jej aż tak wiele, to nie zaglądałam istatnio na te półki. Byłoby szkoda. Moim zdaniem Biedronka powinna inwestoweać w takie zdrowsze produkty, bo rozszerza to ich asortyment i przyciąga więcej klientów o różnych oczekiwaniach.
Co do wycofywania ciekawych produktów, to własnie nie wiem czy chodzi o niską sprzedaż. Była na przkład parę miesięcy temu taka bardzo dobra pasta avocado (w lodówkach z sałatami, surówkami, świezymi sokami). Chyba dużo osób ją kupowało (przynjamniej tak wnioskuję po sobie, swoich znajomych i rodzinie) a też zniknęła.

Jeśli chodzi o wafle, to moim zdaniem Sonko jest trochę za bardzo "steropianowe" - może nie są złe, ale tamte biedronkowe arroza były naprawdę super. Wolałabym, żeby wróciły tamte
MazurkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 08:16   #13
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wafle ryżowe

Ja się przekonalam do Sonko i szczególnie z pestkami dyni sa naprawde ok.
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 08:26   #14
pose4me
Przyczajenie
 
Avatar pose4me
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Wafle ryżowe

Kochani! W dwóch Biedronkach w moim mieście pojawiła się ponownie Arroza a na stronie widziałam, że od wczoraj do środy jest na nie promocja - paczka za 1,69 zł lecę robić zapasy, bo z nimi to nigdy nic nie wiadomo!
pose4me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 10:27   #15
MazurkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wafle ryżowe

Wow! No to super. To ja też chyba pójdę zrobić mały zapasik. Ale może jednak, skoro taką promocję zrobili, wrócą już na dobre ) Lecę po musli
MazurkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 21:30   #16
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Wafle ryżowe

Smakowo może i te wafle są dobre i sprawdzają się jako przekąska np. w pracy czy w szkole.
Tylko, że problem jest taki, że ostatnio słyszałam w jednym programie o odchudzaniu, że człowiek to je, pakuje w siebie te wafle i nie czuje się ani trochę bardziej najedzony. A kalorie lecą. Niby niedużo, ale jednak. Także do pracy trzeba szukać sobie jakiejś bardziej treściwej alternatywy.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 13:09   #17
benkowa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Wafle ryżowe

Z doświadczenia swojego wiem, że najtrudniej wyrobić sobie nawyk przygotowywania śniadań wcześniej, na następny dzień do pracy. Ale później to już nie jest problem. Poza tym warto zadbać o to, żeby mieć odpowiednie opakowanie do tego jedzenia, żeby nie wyglądało to nieapetycznie. Przydają się na przykład takie torebki śniadaniowe morethanbag albo coś podobnego. Widziałam też za kilkanaście złotych w sklepach lunchboxy gdzie można zapakować bardziej wartościowe jedzenie niż te wafle ryżowe.
Swoją drogą te bez smaku smakują jak styropian
benkowa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 08:20   #18
MazurkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wafle ryżowe

Macie rację z tym, że do pracy warto zabierać zróżnicowane, wartościowe jedzenie. Chociaż fakt - niekiedy cięzko się zmobilizować dzień wcześniej, żeby coś sensownego się przygotować Ja kupuję zawsze jakieś warzywa, mieszanki sałat i robię sobie w pracy taką szybką sałatkę. Albo serek wiejski mieszam z ziarnami i jakimś warzywem. Ale 1-2 wafelki ryżowe też lubię wciągnąć A te biedronkowe arrozy o smaku musli bardzo mi przypadły do gustu - bo jak mówisz Benkowa123 - mają własnie jakiś smak, a nie są nijakie
MazurkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 14:45   #19
MazurkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wafle ryżowe

Może zainteresuje Cię informacja (znajoma pisała do biura obsługi Klienta w Biedronce), że te wafle mają być dostępne w codziennej ofercie sklepów od nowego roku Także wygląda na to, że ten powrót to już na stałe.
MazurkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 15:50   #20
Anastazja9191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 11
Dot.: Wafle ryżowe

Jeszcze ciekawszą rzeczą są tygodnie tematyczne, gdzie w jednym sklepie jest całe środkowe stoisko zapełnione różnymi produktami, a w drugim sklepie stoją smętne dwa pudełka. Moim znikającym produktem są oliwki zielone nadziewane cytryną w takiej małej puszce. Są świetne, ale widzę je tylko co jakiś czas
Anastazja9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 13:02   #21
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Wafle ryżowe

Cytat:
Napisane przez benkowa123 Pokaż wiadomość
Przydają się na przykład takie torebki śniadaniowe morethanbag albo coś podobnego. Widziałam też za kilkanaście złotych w sklepach lunchboxy gdzie można zapakować bardziej wartościowe jedzenie niż te wafle ryżowe.
Swoją drogą te bez smaku smakują jak styropian
Sprawdziłam te torebki na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=G8bM_GVJN_E


eee no całkiem fajny bajer
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 13:17   #22
Siasiulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Wafle ryżowe

Też je lubię, nawet nie mówcie ze chca je wycofać ;/ na razie mam zapas kilku paczek, ale sprawdzę jak będę następnym razem w sklepie czy jeszcze sa na pólkach
Siasiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 09:02   #23
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Wafle ryżowe

Cytat:
Napisane przez MazurkaH Pokaż wiadomość
Może zainteresuje Cię informacja (znajoma pisała do biura obsługi Klienta w Biedronce), że te wafle mają być dostępne w codziennej ofercie sklepów od nowego roku Także wygląda na to, że ten powrót to już na stałe.

Yupi!!!
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 21:10   #24
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Wafle ryżowe

Nie wiem czy wiecie, ale najlepsze w mojej opinii wafle i chyba najtańsze w relacji do wagi są w Lidlu. Nieco cieńsze i wygodniejsze do chrupania niż te z Biedronki.

Prawdziwym wypasem są te ultra cienkie bodajże Good Foods, ale nie zawsze można je dostać i są dość drogie. Od roku nie jem pieczywa, tylko wafle ryżowe i bardzo to sobie chwalę. Chociaż czytałem informacje o tym, że podobno można się zatruć rtęcią z chińskich rzek
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 22:10:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.