USG dopochwowe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 12:38   #1
zyjmiloscia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 46

USG dopochwowe.


Czy jest taka możliwość, że lekarz robiąc USG dopochwowe w celu obejrzenia jajników, nie obejrzy przy okazji macicy? Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chodzi mi o to, czy jeśli robi badanie jajników, to może nie zauważyć, że w macicy np. jest coś nie tak?

Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, bo lekarz badając jajniki "przejeżdża" też przez macicę. Ale co ja tam wiem.

Pytam dlatego, bo ostatnio miewałam bóle podbrzusza i lekarz coś wspominał, że zbadamy jajniki. Badanie wyszło OK, więc zastanawiałam się, czy jest możliwość, że na badaniu ominął macicę.
zyjmiloscia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 14:11   #2
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: USG dopochwowe.

A skąd to pytanie? Nie ufasz swojemu lekarzowi?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:04   #3
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: USG dopochwowe.

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Czy jest taka możliwość, że lekarz robiąc USG dopochwowe w celu obejrzenia jajników, nie obejrzy przy okazji macicy? Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chodzi mi o to, czy jeśli robi badanie jajników, to może nie zauważyć, że w macicy np. jest coś nie tak?

Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, bo lekarz badając jajniki "przejeżdża" też przez macicę. Ale co ja tam wiem.

Pytam dlatego, bo ostatnio miewałam bóle podbrzusza i lekarz coś wspominał, że zbadamy jajniki. Badanie wyszło OK, więc zastanawiałam się, czy jest możliwość, że na badaniu ominął macicę.
Lekarz robiąc usg dopochwowe sprawdzi wszystko. Prawidłowość jajników, trzon macicy, endometrium
Także nie masz się czym przejmować
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:45   #4
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: USG dopochwowe.

Ja nawet zdjecia dostalam do domu. Nie wiem czy wszyscy dostaja czy poprostu to zalezy od gabinetu
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:59   #5
zyjmiloscia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 46
Dot.: USG dopochwowe.

Ufam swojemu lekarzowi, ale podczas badania miałam możliwość podglądania na telewizorze, to co widział lekarz i chociaż nie jestem lekarzem i nie znam się na tych badaniach, to wydawało mi się, że nic tam nie widzę niepokojącego. Jednak teraz jakoś się zastanawiam, czy czasem czegoś czarnego tam nie widziałam na tym obrazie. Nie mogę sobie dobrze przypomnieć. Ale z drugiej strony co to ma za znaczenie skoro lekarz pewnie by to widział i gdyby coś znaczącego to było to by mi o tym powiedział. Ale nie daje mi to spokoju, zwłaszcza, że nie jestem pewna czy w ogóle tam coś było, czy nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć tego i teraz sobie coś wymyślam.
zyjmiloscia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 15:24   #6
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: USG dopochwowe.

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Ufam swojemu lekarzowi, ale podczas badania miałam możliwość podglądania na telewizorze, to co widział lekarz i chociaż nie jestem lekarzem i nie znam się na tych badaniach, to wydawało mi się, że nic tam nie widzę niepokojącego. Jednak teraz jakoś się zastanawiam, czy czasem czegoś czarnego tam nie widziałam na tym obrazie. Nie mogę sobie dobrze przypomnieć. Ale z drugiej strony co to ma za znaczenie skoro lekarz pewnie by to widział i gdyby coś znaczącego to było to by mi o tym powiedział. Ale nie daje mi to spokoju, zwłaszcza, że nie jestem pewna czy w ogóle tam coś było, czy nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć tego i teraz sobie coś wymyślam.

Spokojnie. Jeżeli lekarz "coś" by zauważył to na 100% by zareagował.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 00:14   #7
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: USG dopochwowe.

teoretycznie nie. nie powinien przeoczyć. ale różnie bywa, mojej koleżance lekarz co 3-4 mies. usg robił- patrzył czy nie ma torbieli. po jakimś czasie poszła do innego lek (miesiąc po ostatnim usg) i okazało się,że jest polip na macicy. więc poszła kolejny raz do tego co nie widział, nie powiedziała,że wie o tym polipie itd..... a ten jej powiedział,że "nie ma zastrzeżeń".
tak więc... bywa.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 16:59   #8
pscoola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: USG dopochwowe.

Ja dzis mialam robione usg i zdarzylo sie cos dziwnego zobaczylam krew jak wyjeto ze mnie "sprzet" ale lekarz nic nie powiedzial, czy to normalne czy mi cos tam pochrzanil? dodatkowo pokazywal pecherzyki jeden byl pekniety ale zaraz przy nim drugi, lekarz mowil ze to normalne chodze do niego od 16 roku zycia czyli prawie 10 lat. A poszlam do niego bo mialam plamienia na poczatku kwietnia.. co o tym myslicie?
pscoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 18:04   #9
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: USG dopochwowe.

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Czy jest taka możliwość, że lekarz robiąc USG dopochwowe w celu obejrzenia jajników, nie obejrzy przy okazji macicy? Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale chodzi mi o to, czy jeśli robi badanie jajników, to może nie zauważyć, że w macicy np. jest coś nie tak?

Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, bo lekarz badając jajniki "przejeżdża" też przez macicę. Ale co ja tam wiem.

Pytam dlatego, bo ostatnio miewałam bóle podbrzusza i lekarz coś wspominał, że zbadamy jajniki. Badanie wyszło OK, więc zastanawiałam się, czy jest możliwość, że na badaniu ominął macicę.
Oj kochana nie ma takiej możliwości by ominął macice. Usg dopochwowe daje obraz wszystkich narządów rodnych. Na pewno obejrzał również macicę, nie tylko jajniki.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 12:57   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: USG dopochwowe.

sa rozne opinie, wiec zapytam tutaj (jakos nigdy mnie to nie interesowalo, az do teraz). Czy USG pokaze nadzerke?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:08   #11
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: USG dopochwowe.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
sa rozne opinie, wiec zapytam tutaj (jakos nigdy mnie to nie interesowalo, az do teraz). Czy USG pokaze nadzerke?
Tak.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 15:37   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: USG dopochwowe.

Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
Tak.
Dziekuje
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 17:35   #13
monique432
Raczkowanie
 
Avatar monique432
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 332
Dot.: USG dopochwowe.

A ja mam pytanie odnośnie tego, czy usg można zrobić "od tak sobie". Byłam dzisiaj u ginekolożki, ponieważ niepokojąco mocno kłują mnie jajniki, wczoraj prawy dzisiaj lewy ;/ Ona tylko stwierdziła, że to owulacja (nigdy nie była u mnie bolesna) i nie mam się co przejmować, ale jeśli chcę sprawdzić, mogę w piątek przyjść na usg i cytologię. Tyle że najchętniej poszłabym do kogoś innego a nie do niej, i nie wiem, czy mogę się umówić do innego gina i z miejsca poprosić o wyżej wymienione badania? Nie wspominając że byłam wcześniej u innego lekarza, bo pewnie głupio to zabrzmi, tak, jakbym tamtej nie ufała. Nigdy nie robiłam usg dopochwowego i cytologii, dlatego pytam.
monique432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:13   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: USG dopochwowe.

oczywiscie, ze mozesz. Przeciez nie jestes na stale przywiazana do danej lekarki. Ja zanim znalazlam swoja ginekolog, chodzilam po roznych, dopoki wlasnie do niej nie trafilam.
Ja kiedys bylam na USG nawet u 3 ginekologow w ciagu 2 tygodni.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-04-24 o 19:35
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 21:01   #15
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: USG dopochwowe.

Tyle, że nie każdy lekarz robi usg i może cię odesłać do kogoś innego Teraz też mnie bardzo kują jajniki przy owulacji co np wcześniej się nie zdarzało.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.