Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-23, 13:11   #3121
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Blindness czyli Miasto Ślepców - oj wielkie rozczarowanie. Moim zdaniem fajny pomysł na film i można było to jakoś sensownie rozwinąć w interesującą historię, ale tutaj jakby brakło pomysłu i po zrobieniu tego głównego elementu zaskoczenia film staje się po prostu nudny. Reżyserowi zapewne chodziło o to żeby pokazać jak zachowują się ludzie w takiej sytuacji kiedy sami są bezbronni i muszą liczyć na drugą osobę, jak wtedy budzi się w nich to co najgorsze i część wykorzystuje sytuację żeby stać się królem sytuacji, jak jeden drugiemu dochrzania, ale szczerze mówiąc mimo mojego naprawdę trzeźwego spojrzenia na to jacy są ludzie, nudzi mnie ten schemat robienia ze wszystkich złych i czekających tylko na to aż drugiemu się pogorszy
Za parę dobrych momentów 5/10.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 13:14   #3122
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Złów i wypuść: Po nagłej śmierci narzeczonego Gray Wheeler (Garner) znajduje pociechę w towarzystwie jego przyjaciół : beztroskiego i zabawnego Sama (Kevin Smith), bardzo odpowiedzialnego Dennisa (Sam Jaeger) i, dziwnym trafem, jego kumpla z dziecińswta Fritza (Timothy Olyphant), nieodpowiedzialnego playboya. Gdy sekret o jej przypuszczalnie dosknałym narzeczonym wyszedł na wierzch, Gray postanawia ujrzeć nową stronę mężczyzny, o którym myślała, ze wie wszystko.

Nic specjalnego, zwykły nudnawy obyczaj, który zapowiadał się na początku dużo lepiej. Im dalej tym nudniej. Garner wyglądała w tym filmie po prostu koszmarnie 4/10

Daybreakers: OMG, cóż to był za durny film. Jak w ogóle można reklamować go, że jest połączeniem Zmierzchu i Matrixa. O ile tego pierwszego nie znoszę, to porównanie do Matrixa jest dla mnie po prostu żenujące. Do zmierzchu chyba był podobny bo główny bohater miał na imie Edward i był tak samo bezłpciowy jak Pattinson :P Lubię filmy o wampirach, ale ten mnie nie wciągnął ani trochę. Nawet planowałam iść do kina, thank God, że tego nie zrobiłam. 3/10

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Blindness czyli Miasto Ślepców - oj wielkie rozczarowanie. Moim zdaniem fajny pomysł na film i można było to jakoś sensownie rozwinąć w interesującą historię, ale tutaj jakby brakło pomysłu i po zrobieniu tego głównego elementu zaskoczenia film staje się po prostu nudny. Reżyserowi zapewne chodziło o to żeby pokazać jak zachowują się ludzie w takiej sytuacji kiedy sami są bezbronni i muszą liczyć na drugą osobę, jak wtedy budzi się w nich to co najgorsze i część wykorzystuje sytuację żeby stać się królem sytuacji, jak jeden drugiemu dochrzania, ale szczerze mówiąc mimo mojego naprawdę trzeźwego spojrzenia na to jacy są ludzie, nudzi mnie ten schemat robienia ze wszystkich złych i czekających tylko na to aż drugiemu się pogorszy
Za parę dobrych momentów 5/10.
Oglądałam ten film stosunkowo niedawno i mam podobne zdanie. Podobno książka jest dużo lepsza.
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".

Edytowane przez Dorotka...
Czas edycji: 2010-04-23 o 13:16
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:27   #3123
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Passchendaele: Trzecia bitwa (2008)
Przeokropna słabizna. Mam sentyment do Paula Grossa za serial "Na południe", który wieki temu namiętnie oglądałam, ale w tym filmie mnie drażnił. Sama historia nieciekawa, nudna wręcz. Niby film wojenny, ale mało w nim wojny. Z resztą I wś jest tu tylko tłem dla historii miłosnych. A miłości te takie mało głębokie, pozostałe związki międzyludzkie również. Nie wiem właściwie, o czym tu pisać. Odradzam.
Dałam w sumie 4/10, tylko za co? Ach te sentymenty...

Twilight (Zmierzch) (2008)
Musiałam to to w końcu obejrzeć i jest tak źle, jak myślałam. Sam wątek wampirów jakoś mało mnie kręci. Nie przepadam za tego typu filmami ogólnie. Tutaj doprawione zostało to jeszcze banalną historyjką miłosną i problemami z alienacją głównej bohaterki. Do mnie nie przemawia. Pan Pattinson w moim odczuciu jest bardziej odrażający niż zachwycający, Stewart jakby z innej bajki, do tego z bardzo ubogą mimiką. Zdjęcia i muzyka filmu tego nie uratują. Jedyną postacią, która mi się podobała był ojciec Belli (?) [Billy Burke].
Ogółem: 3/10 (chyba za Billy'ego...)
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:33   #3124
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Julie&Julia - uuuroczy film to chyba najodpowiedniejsze słowo. Ogólnie mówiąc jest o gotowaniu, o tworzeniu książki kucharskiej, o blogowaniu na na temat pichcenia.. nuda? skądże znowu mimo tego że film trwa około 2 h, nie przewinęłam ani sekundy (chyba że do tyłu ), a przyznaję że jak jakiś film staje się jednostajny to często używam przycisku przewijania. No i cudowna Meryl Streep, co prawda trochę irytował mnie jej sposób mówienia, a raczej intonacja, ale to już przecież nie jej wina, takie miała zadanie aktorskie. A- no i zapomniałam, w czasie filmu tak mi się zachciało gotować że chyba jutro coś popróbuję
Ogólnie 9/10.

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2010-04-23 o 20:36
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 21:37   #3125
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Twilight (Zmierzch) (2008)
Musiałam to to w końcu obejrzeć i jest tak źle, jak myślałam. Sam wątek wampirów jakoś mało mnie kręci. Nie przepadam za tego typu filmami ogólnie. Tutaj doprawione zostało to jeszcze banalną historyjką miłosną i problemami z alienacją głównej bohaterki. Do mnie nie przemawia. Pan Pattinson w moim odczuciu jest bardziej odrażający niż zachwycający, Stewart jakby z innej bajki, do tego z bardzo ubogą mimiką. Zdjęcia i muzyka filmu tego nie uratują. Jedyną postacią, która mi się podobała był ojciec Belli (?) [Billy Burke].
Ogółem: 3/10 (chyba za Billy'ego...)
Anko wtrącę się"Zmierzch" książka była moim wakacyjnym grzechem i myślę, że Stewart świetnie zagrała w odniesieniu do książki właśnie- główna bohaterka była opisana jako zdystansowana, cicha outsiderka co nie zmienia faktu, że film jest tragiczny. Uważam jednak , że w większości recenzji co do roli S., jest mały haczyk- brak porównania z kreacją książkową, a wtedy okazuje się, że aktorka całkiem nieźle sobie poradziła. (bo rozumiem, że nie czytałaś "Zmierzchu"- jeśli się mylę to przepraszam i już nie bronię )

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-04-23 o 21:39
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 22:13   #3126
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Anko wtrącę się"Zmierzch" książka była moim wakacyjnym grzechem i myślę, że Stewart świetnie zagrała w odniesieniu do książki właśnie- główna bohaterka była opisana jako zdystansowana, cicha outsiderka co nie zmienia faktu, że film jest tragiczny. Uważam jednak , że w większości recenzji co do roli S., jest mały haczyk- brak porównania z kreacją książkową, a wtedy okazuje się, że aktorka całkiem nieźle sobie poradziła. (bo rozumiem, że nie czytałaś "Zmierzchu"- jeśli się mylę to przepraszam i już nie bronię )

Książki nie czytałam, chociaż może powinnam się zainteresować, czym się teraz gimnazjalistki pasjonują. Ale nie mam ochoty. Gdzieś już się natknęłam na taki komentarz, chyba na filmwebie. Mi ciężko się wypowiadać, oceniam film... Tak czy inaczej - o ile na początku jeszcze te strachliwe spojrzenia i dziwna mimika mi nie przeszkadzały (wyalienowana małolata rzucona w społeczność, gdzie jest od razu rozpoznawalna - kupuję to, i mimikę, i gesty, i ogólne zachowanie), o tyle dalej już mogła być bardziej wyluzowana. Nie wiem, czy się jasno wyraziłam.
(Coś ten język [palce] mało giętki [giętkie] dzisiaj.)
Chociaż, ja się tu czepiam, a w młodości wiele podobnych grzechów się miało na sumieniu.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 00:04   #3127
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Książki nie czytałam, chociaż może powinnam się zainteresować, czym się teraz gimnazjalistki pasjonują. Ale nie mam ochoty. Gdzieś już się natknęłam na taki komentarz, chyba na filmwebie. Mi ciężko się wypowiadać, oceniam film... Tak czy inaczej - o ile na początku jeszcze te strachliwe spojrzenia i dziwna mimika mi nie przeszkadzały (wyalienowana małolata rzucona w społeczność, gdzie jest od razu rozpoznawalna - kupuję to, i mimikę, i gesty, i ogólne zachowanie), o tyle dalej już mogła być bardziej wyluzowana. Nie wiem, czy się jasno wyraziłam.
(Coś ten język [palce] mało giętki [giętkie] dzisiaj.)
Chociaż, ja się tu czepiam, a w młodości wiele podobnych grzechów się miało na sumieniu.

Ja czytałam troszkę przez siostrę gimnazjalistkę, ale głównie na fali zachwytów również dorosłych kobiet (między innymi matek siostrzanych koleżanek, czy dziewczyn ze studiów), bo jednak był okres, że i w autobusach, i przed półkami w wszelkich empikach tłoczyły się kobiety z różnych biegunów. Niestety nie zrozumiałam i nadal nie rozumiem tego szału, tzn. nie mam nic przeciwko lekkim, nawet głupawym nieco lekturom do których "Z."się zalicza, ale to książka jakich tysiące. No ale to już nie ten wątek i koniec tematu
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 22:47   #3128
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dorwać byłą – komedia z wątkiem sensacyjnym. Wartka akcja. Niezła A Jennifer wygląda zachwycająco!
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 00:43   #3129
catnip
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Wiadomości: 172
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Co nas kręci, co nas podnieca" Allena. Ciekawy, dialogi, dialogi i dialogi, jak to u Allena. Tutaj akurat czasami, ale tylko czasami, troszkę mnie nużyły, ale to i tak udany film, inny niż ta popowa sieczka lecąca w kółko w kinach. Momentami bardzo śmieszny, momentami mniej, momentami bardzo poważny. Wyszłam zadowolona, towarzysz również.
catnip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 09:22   #3130
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zgadzam sie-nowy Allen jest swietny!
Moge rowniez polecic Czlowieka ktory gapil sie na kozy- pozytywna zwariowana komedia o "rycerzach Jedi"- oddziale wojskowym ktory mial przecistawiac sie przemocy i trenowac zdolnosci paranormalne...10/10
Rowniez 2 i 3 czesc Millennium jest wysmienita- zwlaszcza aktorka grajaca bardzo przekonujaco Lisbeth- moja faworytka!10/10
I polecane tutaj Ostre psy-i nic dziwnego bo to swietna komedia, i to zakonczenie
W miedzyczasie Stary, kocham Cie- najslabsza z tych 4 pozycji- hamerykanska komedia o przyajcielu pana mlodego- dosc ekscentrycznym trzeba dodac- i o ich trudnej przyjazni- niby nic ale bardzo przyjemnie sie oglada, wiec 7/10
A za chwile finskie "Zakazane owoce"-
Dwie osiemnastolatki z konserwatywnej wspólnoty religijnej wyjeżdżają do wakacyjnej pracy w mieście. Głodna życia i przygód Maria potajemnie ucieka z rodzinnego domu, aby poznać świat zakazany i potępiony przez jej religię. Dużo spokojniejsza Raakel niechętnie opuszcza wiejską idyllę i wyrusza za Marią jedynie z obawy, by przyjaciółka nie straciła wiary i nie opuściła wspólnoty na zawsze. To lato - pełne niebezpiecznych pokus, intensywnych doznań i złamanych zakazów - nieodwracalnie zmieni ich życie. (filmweb)
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 10:36   #3131
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wczoraj późno w nocy oglądałam Zatrute pióro/Quills (2000)
Film jest opowieścią o człowieku, który dzielił francuską społeczność przez ponad pół wieku swojego życia. Markiz de Sade więziony jest w szpitalu psychiatrycznym, którym zarządza młody ksiądz. Dzięki żonie żyje w otoczeniu wszelkich wygód. Za namową księdza przelewa swoje plugawe myśli na papier, który za pośrednictwem młodej służącej Maddy trafia w ręce drukarzy. Jego powieści rozchodzą się w gigantycznych nakładach gorsząc francuskie społeczeństwo. Nie uchodzi to uwadze doradcy cesarza Napoleona, który wysyła do "przypilnowania" Markiaza starszego doktora. Mimo zakazów Markiz nadal pisze, co prowadzi do dalszych, tragicznych w skutkach wydarzeń... (źródło : filmweb)

Od siebie mogę napisać, że zrobił na mnie wrażenie, ponieważ lubię filmy w których są ,,ostre" sceny (chociaż wrażliwcom nie polecam). Film mocno działa na psychikę, po jego obejrzeniu cały czas odtwarzałam go w myślach. Pozatym aktorzy byli świetni (m.in. Kate Winstlet- jedna z moich ulubionych aktorek) Podobnież z biografią Markiza niewiele ma wspólnego, ale ja nie potraktowałam go jako film biograficzny ;-)
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 10:47   #3132
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dorwać byłą: jedna z najgorszych komedii romantycznych jakie oglądałam, nie pomógł jej nawet bardzo lubiany przeze mnie Gerard Butler (Rock'N'Rolla ), ani naprawdę piękna Jennifer Aniston. Nudny, przewidywalny do bólu, brak naprawdę śmiesznych scen, oglądałam z tż i nawet on stwierdził, że jest mega nudny.
2/10

Girl Next Door: Przerażający i mocno poruszający film, wręcz przybijający do fotela. Skłania do refleksji. Dla ludzi o mocnych nerwach, ponieważ niektóre sceny są obrzydliwe.

Nie chce za dużo pisać żeby nie było spoilera, daję linka na filmwebie i polecam. 8/10
http://www.filmweb.pl/f374034/Girl+N...or%2C+The,2007
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:25   #3133
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej - o ile na początku jeszcze te strachliwe spojrzenia i dziwna mimika mi nie przeszkadzały (wyalienowana małolata rzucona w społeczność, gdzie jest od razu rozpoznawalna - kupuję to, i mimikę, i gesty, i ogólne zachowanie), o tyle dalej już mogła być bardziej wyluzowana. Nie wiem, czy się jasno wyraziłam. (Coś ten język [palce] mało giętki [giętkie] dzisiaj.)
Chociaż, ja się tu czepiam, a w młodości wiele podobnych grzechów się miało na sumieniu.
Wtrącę dwa słówka Otóż, oglądałam ostatnio jakiś film (spytam TŻta jaki dokładnie to był, bo w tej chwili nie pamiętam) i pamiętam, że Stewart tam właśnie grała. Nie główną rolę, ale dość obszerną, poboczną. Wydawała mi się dziwnie znajoma, bo... wyglądała identycznie jak w "Zmierzchu" - te same włosy i te same, wieczne rozchylone usta i ta sama mimika. Outsider'a też trzeba umieć zagrać, nawet jeśli prywatnie jest się nim
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:40   #3134
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Amadeusz 1984 Milosa Formana - Director's cut, 3 godzinna wersja. Kocham kostiumowe, a w tym jeszcze piekna muzyka. est to dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Polecam gorąco!
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:47   #3135
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Forgetting Sarah Marshall - taka b lekka komedyjka i opowiesc o porzuconym przez mega-popularna gwiazde serialu typu CSI facecie i o tym jak on sobie z tym radzi. Na Hawajach ,gdzie zamierzal sie pozbierac po swojej ex spotyka tam wlasnie ja i jej nowego chlopaka (Russel Brand) Na wesolo, pozytywnie plus dla dziewczyn- Russel Brand Naprawde fajnie zagral.

6/10

Pila (wszystkie czesci)- najlepsze sa moim zdaniem pierwsze trzy. Podoba mi sie watek kryminalny i wlasnie ten intrygujacy sens zycia i wymierzanie kar przez Jigsaw. Film wciaga, ale czasem sceny tortur niepotrzebnie zostawiaja ci slady w pamieci I bez nich film i tak bylby calkiem interesujacy.

Ciekawostka- pbejrzalam wszysciutkie czesci "Pily" w ciagu 2 dni i mam wrazenie,ze tworcy zrobili jeden mega-film i pocieli na czesci,zeby wywolac kazdego roku w kinach Konieczne wydsaje sie opbejrzenie poprzednich czesci jesli zabierasz sie za np czesc 3. Zobaczysz migawki z poprzednich i glupie uczucie nie wiedziec,o co chodzi.

Pierwsze 3 czesci 8/10
Kolejne 6,5/10

How to lose friends and aliente people- duzo slyszalam o tym filmie, byly gwiazdy -Jeff Bridges, Gillian Anderson (ta pani,co grala partnerke Muldera z Archiwum X), Megan Foxx (srednio wypadla).
Ogolnie film jest o dziennikarzu i pisarzu, ktory leci do Nowego Jorku do pracy poo telefonie szefa wielkiej firmy dziennikarskiej czy cos,ktory daje mu szanse zzaqistniec w wielkim swiecie NY. Bohater zaczyna poznawac celebritow oraz ciemne strony slawy etc no i przy okazji milosc.
Film mial fajny pomysl ale wykonanie pozostawia spory niedosyt. Nie zachwycil ani troche.

5/10
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.

Edytowane przez Ivi 1988
Czas edycji: 2010-04-25 o 17:49
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:59   #3136
r0zunia
Zadomowienie
 
Avatar r0zunia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: wariatkowo.
Wiadomości: 1 542
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

My, dzieci z dworca ZOO - w porównaniu z książką - nie bardzo. ale jeśli chodzi o film , jako film - nie był zły. daję 7 /10.
__________________
'zwykle, gdy los wręcza nam swoje najwspanialsze prezenty, starannie owija je w przeciwności losu...'
r0zunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:41   #3137
crazy_daria
Raczkowanie
 
Avatar crazy_daria
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 242
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Hurt Locker: W pułapce wojny - film mi się podobał. Ciekawie ukazany motyw śmierci, to jak zostaje zdruzgotana psychika przed i po wojnie... Osobiście to ja podczas filmu w każdym człowieku widziałam terrorystę, a co dopiero byłoby w prawdziwym życiu... Ale na pewno nie dostałby ode mnie, aż 5 Oscarów.
Jak dla mnie to 8/10
__________________
"uciekamy przed sobą, przez dwa pokoje, kuchnię i łazienkę, a potem wpadasz na moje oczy i jesteś wirującym Szczęściem..."

<333
crazy_daria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 20:01   #3138
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Co nas kręci..." czyli najnowszy Allen. Nareszcie! Po kilku średnio lub wcale nieudanych filmach wreszcie powrócił "stary" Allen, czyli zabawne, inteligentne, czasem zrzędliwe lecz nieodmiennie urocze dialogi. Śmiesznie, acz nie bezmyslnie, czasem wzruszająco, za sprawą słodkiego zgreda, jakim jest główny bohater.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 21:53   #3139
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Stay 2005 - Ewan Mcgregor, Naomi Watts - thriller psychologiczny, po ktorego obejrzeniu nie wiedzialam absolutnie o co chodzi. Weszlam na filmweb i wtedy bylo wielkie: " aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" . I wtedy do mnie doszlo jak wspaniałym, niesztampowym, niezwyklym filmem sie wlasnie uraczyłam.
Henry jest ofiarą wypadku samochodowego, w którym giną jego rodzice i dziewczyna. On sam przeżył kolizję, ale w jego umyśle pozostaje po niej trwały ślad. Henry jest zmuszony na wizyty u psychiatry. Pewnego dnia gdy zjawia się na umówionej wizycie zamiast swojego lekarza zastaje doktora Sama Fostera. Sam z całych sił stara mu się pomóc, ale chłopak niespodziewanie oświadcza mu, że w najbliższą sobotę o północy, w dniu jego urodzin odbierze sobie życie. Od tej chwili zaczyna się morderczy wyścig Sama Fostera z czasem. Lekarz ma zaledwie trzy dni aby poznać powód decyzji Henry'ego oraz spróbować powstrzymać go przed odebraniem sobie życia. Absolutnie polecam!!!9/10

Edytowane przez Opiumalfa
Czas edycji: 2010-04-25 o 21:54
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 00:13   #3140
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez crazy_daria Pokaż wiadomość
Hurt Locker: W pułapce wojny - film mi się podobał. Ciekawie ukazany motyw śmierci, to jak zostaje zdruzgotana psychika przed i po wojnie... Osobiście to ja podczas filmu w każdym człowieku widziałam terrorystę, a co dopiero byłoby w prawdziwym życiu... Ale na pewno nie dostałby ode mnie, aż 5 Oscarów.
Jak dla mnie to 8/10
Jestem na ten film cięta i na pewno wśród wojenniaków jest masa takich, które motyw "druzgotania psychiki przed i po wojnie" ukazują lepiej. Wystarczy wziąć choćby Black Hawk Down Scotta.
BTW Skoro film bardzo dobry to może i zasłużył na te 5 Oskarów.

Maniwa - ja się nie chcę wypowiadać na temat aktorstwa Stewart, bo widziałam tylko Twilight, w dodatku jakoś mało uważnie oglądałam... Jednak coś mi mówi, że mogę się z Tobą w ciemna zgodzić. Tak jak pisałam - przez chwilę można było uwierzyć, że tak właśnie gra, tak kreuje tę postać. Ale potem... Najzwyczajniej widać, że ona już chyba taka zdziwiona i nierozgarnięta po prostu jest albo sprawia cały czas takie wrażenie.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 09:56   #3141
crazy_daria
Raczkowanie
 
Avatar crazy_daria
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 242
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Anka filmami wojennymi nie gardzę, wręcz lubię, ale nie oglądałam ich zbyt wiele. Film, który wymieniłaś nie widziałam na pewno, ale już go dopisałam do listy jeśli są lepsze to z chęcią obejrzę i porównam sobie do Hurt Locker.
__________________
"uciekamy przed sobą, przez dwa pokoje, kuchnię i łazienkę, a potem wpadasz na moje oczy i jesteś wirującym Szczęściem..."

<333
crazy_daria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 13:32   #3142
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez crazy_daria Pokaż wiadomość
Anka filmami wojennymi nie gardzę, wręcz lubię, ale nie oglądałam ich zbyt wiele. Film, który wymieniłaś nie widziałam na pewno, ale już go dopisałam do listy jeśli są lepsze to z chęcią obejrzę i porównam sobie do Hurt Locker.

Akcja dzieje się w Somalii. Mogę polecić sp0okojnie. Mi BHD się podobał, nie dłużył się i się na nim nie nudziłam. HL natomiast nie zrobił na mnie wrażenia, dłużył się i przysypiałam. Miałam wrażenie, że jest sztuczny. W sumie nie wiem dlaczego.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 14:35   #3143
crazy_daria
Raczkowanie
 
Avatar crazy_daria
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 242
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Walentynki oraz Miłość na wybiegu - z filmów nie wyniosłam nic (czego można było się spodziewać), ale potrzebowałam wczoraj odmóżdżenia i też to osiągnęłam
Filmów oceniać nie będę, bo jak tu je ocenić? Jak ktoś lubi polskie filmy obyczajowo-romantyczne lub inne romantyczne to niech obejrzy.
__________________
"uciekamy przed sobą, przez dwa pokoje, kuchnię i łazienkę, a potem wpadasz na moje oczy i jesteś wirującym Szczęściem..."

<333
crazy_daria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 19:34   #3144
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dorwać byłą - hmmm średnie, mało śmieszne ale da się obejrzeć, choć bywa nudnawe, ale ja bardzo lubię Aniston i w zasadzie zrobiłam to dla niej ogólnie 5/10
Kręglogłowi - jak dla mnie to już jest film kultowy, oglądałam po raz któryśtam ale po raz kolejny mnie rozśmieszył, niezapomniane dialogi, śmieszne gagi, rewelacyjna gra równie rewelacyjnych aktorów i komedia gotowa, polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział 10/10
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 16:49   #3145
S aszka
Raczkowanie
 
Avatar S aszka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 117
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Dorwać byłą – komedia z wątkiem sensacyjnym. Wartka akcja. Niezła A Jennifer wygląda zachwycająco!
też mi się podobał ten film.Może niezbyt zakakujący ale taki lekki można się trochę pośmiać
Dear John ( Wciąż ją kocham) - super film.Dramat.O prawdziwej miłości i o tym że nie zawsze wszystko jest kolorowe i że czasem życie potoczy się inaczej niż to sobie zaplanujemy. Na prawdę film warty obejrzenia
S aszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 21:17   #3146
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Shutter Island/ Wyspa tajemnic

Nie rozumiem zachwytow nad tym filmem. Ogolnie nie lubie filmow,ktore zawieraja sceny "psychodeliczne" - gdzie zona utopiwszy dzieci w jeziorze siedziala sobie na hustawce i przygladal sie im martwym cialom unoszacym sie na powierzchni

Wszyscy gaworzyli o super zakonczeniu, zaskakujacym, ale ja obejrzalam "Fight Club" i po tym filmie chyba tzreba sie nagimnastykowac,zeby mnie czyms zaskoczyc Pare watkow bylo wlasnie juz w "Fight Clubie",wiec zostawilo mnie chlodna

Daje 6/10,bo akcja bylo nieco wciagajaca. Pewne motywy zupelnie niepotrzebne... No i niektore sceny...Nie podobal mi sie tak bardzo.
Duzy plus dla Leosia, bo zagral swietnie. I to chyba ratuje ten film.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 22:10   #3147
margolciak
Raczkowanie
 
Avatar margolciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez S aszka Pokaż wiadomość
Dear John ( Wciąż ją kocham) - super film.Dramat.O prawdziwej miłości i o tym że nie zawsze wszystko jest kolorowe i że czasem życie potoczy się inaczej niż to sobie zaplanujemy. Na prawdę film warty obejrzenia
POtwierdzam. Też właśnie widziałam go wczoraj i to był pierwszy od jakiegoś czasu film, który mnie tak wzruszyszł. Ładnie opisana historia na podstawie opowieści Sparksa.
Polecam również ekranizacje jego powieści "Pamiętnik", która podobała mi się niesamowicie. Film jest wspaniały!!! Polecam .
__________________
" Siedziałem cicho i próbowałem się z nim porozumieć telepatycznie. Wyjaśnić mu jak mi przykro z tym co się stało. Pomyślałem o całym żalu i smutku na tym świecie. Chciałem z całego serca po prostu zostawić ten świat. I móc tak jak dwa anioły w nocy magicznie...zniknąć." Neil McCormick >
margolciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 22:58   #3148
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dzisiaj byłam na filmie Hel- polecam z całego serca. Nie wiem co szczególnego mogłabym o nim napisać, oprócz tego, że seans mija błyskawicznie i daje dużą gamę uczuć- od przygnębienia, przez jakieś takie zamyślenie, do nadziei. Oprócz dość głębokiego wątku głównego, jest też dużo naprawdę śmiesznych momentów, co nie daje w połączeniu napuszonego obrazu, a łatwo według mnie o taki przy poruszaniu egzystencjalnych tematów, pokazywaniu jakiegoś staczania się człowieka.

Hel jest bardzo..ludzki. Bo z jednej strony pokazuje los zwykłego, dobrego człowieka, któremu zaczyna się jakoś tak z niczego krzaczyć w życiu, ale z drugiej nie prowadzi to do monumentalnych tragedii i wielkich wniosków.

Tyle, żeby nie zdradzać za dużo. Polecam.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 23:06   #3149
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

też widziałam Hel i zdecydowanie nie polecam. Dębska chciała stworzyć ambitne kino, ale jej się nie udało. Wszystkie wątki potraktowane bardzo pobieżnie, nierozwinięte i, co najgorsze, nieautentyczne. Jakoś trudno mi w to wszystko uwierzyć, nie porywa mnie. I aktorstwo średnie. O ile Królikowski daje radę, o tyle Żurek potrafi tylko wyglądać, gra naprawdę źle i nie rozumiem, czemu jest tak popularny. A Czeszka mnie irytowała . 5/10

Dobre serceniby nic nowego, ale pokazane naprawdę ładnie. Smutna bajka o dwóch outsiderach z Nowego Jorku, którzy próbują układać sobie życie. Subtelny humor i groteska, genialne aktorstwo, cudowne zdjęcia- i zakończenie [nie obyło się bez płaczu]
8/10
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 23:41   #3150
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Shutter Island/ Wyspa tajemnic

Nie rozumiem zachwytow nad tym filmem. Ogolnie nie lubie filmow,ktore zawieraja sceny "psychodeliczne" - gdzie zona utopiwszy dzieci w jeziorze siedziala sobie na hustawce i przygladal sie im martwym cialom unoszacym sie na powierzchni

Wszyscy gaworzyli o super zakonczeniu, zaskakujacym, ale ja obejrzalam "Fight Club" i po tym filmie chyba tzreba sie nagimnastykowac,zeby mnie czyms zaskoczyc Pare watkow bylo wlasnie juz w "Fight Clubie",wiec zostawilo mnie chlodna

Daje 6/10,bo akcja bylo nieco wciagajaca. Pewne motywy zupelnie niepotrzebne... No i niektore sceny...Nie podobal mi sie tak bardzo.
Duzy plus dla Leosia, bo zagral swietnie. I to chyba ratuje ten film.
Całkowicie się zgadzam Dla mnie ten film to mielizna, pomimo świetnej muzyki i dobrych zdjęć. Odmienne zdanie mam tylko w sprawie "Leosia" dla mnie był gwoździem do trumny tegoż obrazu
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.