NOWE KWC - wątek informacyjny :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 16:11   #91
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość

Agnieszko, napisz proszę, w jakiej kategorii miałaś problem. Zróbmy takie sortowanie na przykładzie Makijażu. Wchodzę z dużego menu z samej góry "Kosmetyki" w "Makijaż". Będąc już na stronie wyszukiwarki klikam: popularne. Popularne wyrzuca produkty, na które najczęściej wchodzą użytkownicy, mają największą liczbę hitów, serduszek i recenzji. Jeśli chcesz dodatkowo zawęzić wyniki, kliknij z prawej strony przycisk sortuj i wybierz interesujące cię sortowanie.
Daj proszę znać, czy zadziałało.
Szukałam podkładów. Zadziałało po zastosowaniu Twoich wskazówek. Dziękuję
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 16:58   #92
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Gdzie zgłaszać błędy w opisach oraz właściwościach produktów? Wystarczy "Zgłoś do moderacji" obok opisu?
Niestety brakujące składy, które były dodawane w wątku do tego poświęconym w trakcie przenosin KWC nie dodały się do nowej odsłony. Cieszę się za to, że można tak prosto dodawać skład w nowym formularzu, że nie trzeba wpisywać każdego pojedynczego składnika

Dodałam pierwszą reckę i takie rzeczy zauważyłam:
Gdzie mogę ją edytować?
Co można zgłaszać jako nadużycie przyciskiem rozwijanym z prawej strony recenzji?

Poza tym czarne gwiazdki zlewają się z całością, przez co ocena jest mało widoczna.

W formularzu jest literówka tzn "Uzupełniając formularz pomagasz nam wzbogadzić portal o nowe recenzje".

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-03-17 o 18:03
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 19:00   #93
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy zostanie przywrócone "Najlepsze w KWC"?

Ogólnie, jak to tak będzie "utrudniająco życie" wyglądało, to chyba trzeba będzie sobie poszukać innego źródła informacji. Słabe to wszystko, nieczytelne, przeładowane.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 20:06   #94
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
Klikam w "koloryzacja włosów"i nic. Wywala wszystkie możliwe produkty jakie kwc widziało. Syf. Jak można wprowadzać tak niedziałający produkt gdzie jego podstawowe już funkcje nie działają.
O, to to, wczoraj się długo naszukałam
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 20:36   #95
elbrus
Rozeznanie
 
Avatar elbrus
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 523
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Jestem zdruzgotana.
Wrócę może za miesiąc, bo nie wierzę, że to jest już ostateczna wersja. I nie mówię tu o drobnych poprawkach, że coś z torebki zniknęło, czy coś się jeszcze nie załadowało. Gdyż rozumiem, że na to potrzeba czasu. Mówię o GLOBALNEJ zmianie, którą podsumowałabym dwoma słowami: NIEFUNKCJONALNOŚĆ i NIECZYTELNOŚĆ.

I nie chodzi mi o rezygnację z fioletu, czy nawet zmianę czcionki.
Boli mnie to, co się stało i jestem w tym momencie śmiertelnie poważna.
Może dla wielu się to wyda dziwne, śmieszne, osobliwe, żałosne. Ale kurczę, wiele godzin liczonych w dniach, tygodniach, miesiącach... spędziłam na KWC. W niektórych okresach pisałam więcej recenzji, w innych mniej, czasem więcej udzielałam się na forum, czasem mniej. Ale jedno było niezmienne, ABSOLUTNIE niezmienne: korzystanie z rankingu i wyszukiwarki KWC. Teraz wszędzie widzę reklamy (9 na stronie), ogromne zdjęcie, ledwie dostrzegalny (i trzeba wiedzieć gdzie szukać!) nazwę marki, dziwaczną hierarchię recenzji, POCHOWANE KATEGORIE produktów (KTO WPADŁ NA TAKI POMYSŁ?!), mnóstwo "ankiet", a to, co najważniejsze, dające najpełniejszą wiedzę o danym produkcie, czyli słowa, zdania, myśli Wizażanek zawarte w recenzjach są z tego wszystkiego najmniej widoczne, bo wszędzie jakieś tabelki, reklamy, albo ogromne zdjęcie.

Mam takie głębokie poczucie, że może powinnam zmienić źródło. Niestety zagraniczne portale w znikomym stopniu (o ile w ogóle) opisują polskie kosmetyki. Ale chyba mój czas na KWC dobiegł końca. A może to było uzależnienie? Bo codziennie/prawie codziennie śledziłam nowo dodane i nowo oceniane kosmetyki, bo przez zakupem 99% kosmetyków sprawdzałam najpierw recenzje o nich na KWC, a jeśli zdarzyło mi się kupić coś pod wpływem chwili, to natychmiast po powrocie do domu wyszukiwałam go na KWC, a jeśli nie było - dodawałam producenta/produkt do bazy.
Może za bardzo... pokochałam Kosmetyk Wszech Czasów...

I naprawdę, ale to naprawdę nie chodzi mi o drobiazgi, kolory itd. Zmieniło się diametralnie sedno - sposób przedstawiania kosmetyków wraz z recenzjami (nawet nie chcę wspominać dislajków).

Przykro mi.
Wiem, uzewnętrzniam się tym postem, jakby mi ktoś świnkę morską zabił, albo jakbym miała 10 lat i zgubiła na plaży plastykowy pierścionek.

Odpocznę od Wizażu, wrócę może za miesiąc, ale jeśli tak to ma wyglądać, to może po prostu nie jest dla mnie?

PS. I BŁAGAM, nie używajcie argumentu, że Wizaż tak wygląda, bo jest nowe oprogramowanie. Po to technika, a z nią technologia prą do przodu, aby coraz bardziej móc dążyć do efektu, jaki chce się osiągnąć, a nie "bo nie można inaczej".

Edytowane przez elbrus
Czas edycji: 2016-03-17 o 20:46
elbrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 20:58   #96
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

jestem od 14 lat na Wizazu ale tak nieczytelnego KWC nie było nie mogę nic znaleźć !!! od wczoraj próbuję spr. oceny pudrów sypkich i nie wiem za diabła gdzie tego szukać


Dla mnie MASAKRA , było OK a teraz to koszmar

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez elbrus Pokaż wiadomość
Jestem zdruzgotana.
Wrócę może za miesiąc, bo nie wierzę, że to jest już ostateczna wersja. I nie mówię tu o drobnych poprawkach, że coś z torebki zniknęło, czy coś się jeszcze nie załadowało. Gdyż rozumiem, że na to potrzeba czasu. Mówię o GLOBALNEJ zmianie, którą podsumowałabym dwoma słowami: NIEFUNKCJONALNOŚĆ i NIECZYTELNOŚĆ.

I nie chodzi mi o rezygnację z fioletu, czy nawet zmianę czcionki.
Boli mnie to, co się stało i jestem w tym momencie śmiertelnie poważna.
Może dla wielu się to wyda dziwne, śmieszne, osobliwe, żałosne. Ale kurczę, wiele godzin liczonych w dniach, tygodniach, miesiącach... spędziłam na KWC. W niektórych okresach pisałam więcej recenzji, w innych mniej, czasem więcej udzielałam się na forum, czasem mniej. Ale jedno było niezmienne, ABSOLUTNIE niezmienne: korzystanie z rankingu i wyszukiwarki KWC. Teraz wszędzie widzę reklamy (9 na stronie), ogromne zdjęcie, ledwie dostrzegalny (i trzeba wiedzieć gdzie szukać!) nazwę marki, dziwaczną hierarchię recenzji, POCHOWANE KATEGORIE produktów (KTO WPADŁ NA TAKI POMYSŁ?!), mnóstwo "ankiet", a to, co najważniejsze, dające najpełniejszą wiedzę o danym produkcie, czyli słowa, zdania, myśli Wizażanek zawarte w recenzjach są z tego wszystkiego najmniej widoczne, bo wszędzie jakieś tabelki, reklamy, albo ogromne zdjęcie.

Mam takie głębokie poczucie, że może powinnam zmienić źródło. Niestety zagraniczne portale w znikomym stopniu (o ile w ogóle) opisują polskie kosmetyki. Ale chyba mój czas na KWC dobiegł końca. A może to było uzależnienie? Bo codziennie/prawie codziennie śledziłam nowo dodane i nowo oceniane kosmetyki, bo przez zakupem 99% kosmetyków sprawdzałam najpierw recenzje o nich na KWC, a jeśli zdarzyło mi się kupić coś pod wpływem chwili, to natychmiast po powrocie do domu wyszukiwałam go na KWC, a jeśli nie było - dodawałam producenta/produkt do bazy.
Może za bardzo... pokochałam Kosmetyk Wszech Czasów...

I naprawdę, ale to naprawdę nie chodzi mi o drobiazgi, kolory itd. Zmieniło się diametralnie sedno - sposób przedstawiania kosmetyków wraz z recenzjami (nawet nie chcę wspominać dislajków).

Przykro mi.
Wiem, uzewnętrzniam się tym postem, jakby mi ktoś świnkę morską zabił, albo jakbym miała 10 lat i zgubiła na plaży plastykowy pierścionek.

Odpocznę od Wizażu, wrócę może za miesiąc, ale jeśli tak to ma wyglądać, to może po prostu nie jest dla mnie?

PS. I BŁAGAM, nie używajcie argumentu, że Wizaż tak wygląda, bo jest nowe oprogramowanie. Po to technika, a z nią technologia prą do przodu, aby coraz bardziej móc dążyć do efektu, jaki chce się osiągnąć, a nie "bo nie można inaczej".


Zgadzam się w 100 % szkoda, bo włalsnie głownie dla KWC wchodziłam na Wizaż ...
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 20:59   #97
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Zgadzam się z Wami, dziewczyny. KWC wypracowały Wizażanki, a teraz zmieniono je w nie wiadomo co, wmawiając, że tak jest lepiej, bardziej czytelnie (sic!), bardziej nowocześnie.
Chyba ktoś, kto zarządził tę zmianę, nie rozumie, że nie będzie Wizażanek, to i KWC nie będzie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:00
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 21:07   #98
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy będą recenzje testów kosmetyków?Czy tez nadal będą one "zalewać" najnowsze?
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 21:08   #99
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Kero83 Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, że się nie podoba, "Bo nie!".
Chodzi o to, że dzięki zastosowaniu miliona odnośników, reklam, jednego koloru i jednej czcionki wszystko się zlewa, robi się nieczytelne i ciężko się odnaleźć w nowym serwisie. Trzeba się nieźle przypatrzeć, żeby znaleźć chociażby wyszukiwarkę.
W ocenach kosmetyków bardzo brakuje mi rozkładu poszczególnych ocen. Nie wiem po co zamiast tego jest pełno nowych funkcji, jak opis opakowania, albo zgodność z obietnicą producenta. Dla mnie tyle rankingów bardziej zaciemnia obraz niż go rozjaśnia.
Może się po prostu nie znam i się czepiam. Nie wiem...
Muszę się zgodzić, niestety. Dopiero dziś miałam więcej czasu żeby usiąść do nowego KWC i... zapłakać. Totalnie nieczytelny, niewyraźne czcionki i kolory, mnóstwo reklam, mnóstwo 'pierdółek' (naprawdę, nie wiem gdzie mam się patrzeć, recenzje gubią się w tym wszystkim). Szkoda.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 21:25   #100
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Wami, dziewczyny. KWC wypracowały Wizażanki, a teraz zmieniono je w nie wiadomo co, wmawiając, że tak jest lepiej, bardziej czytelnie (sic!), bardziej nowocześnie.
Chyba ktoś, kto zarządził tę zmianę, nie rozumie, że nie będzie Wizażanek, to i KWC nie będzie.
dokładnie tak
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 22:38   #101
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Mam dokładnie tak samo jak dziewczyny powyzej. Jak mozna taki bubel wsadzić i jeszcze komuś za to zapłacić?
Usiłowałam się dziś przyzwyczajac do nowego KWC i niestety nie da rady.
1. Dlaczego tak niewidoczne są kategorie kosmetyków? Dlaczego to nie może być normalnie, przejrzyście ustawione w pionie tak jak było?
2. Wyszukiwarka nie działa na hasło płyn do demakijażu Bielenda wyrzuciła mi pierdyliard produktów łącznie z płatkami tonizującymi avonu.
3. Jak mam znaleźć np kategorię kremy 45+?
4. Czcionka nieczytelna.
5. Dlaczego nie ma sortowania wg alfabetu ?

I proszę mi nie wmawiać, że nowe oprogramowanie etc etc. Przy nowym oprogramowaniu tez mozna stworzyć dobrą, przejrzystą, jasną i intuicyjną stronę a nie taki bajzel jak jest tu.
Nie daje Wam do myślenia, ze w tym watku nie ma ani jednej pochwały, tylko same uwagi i wyrazy niezadowolenia? Dla siebie robicie ten KWC czy dla czytelniczek?
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 23:25   #102
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Muszę to napisać bo aż chce mi się ryczeć. Uwielbiałam stare KWC, było przejrzyste a wszystko jasne i klarownie umieszczone. To co dziś zobaczyłam przyprawiło mnie o zawroty głowy. Wszystko zlewa się w całość, totalnie nieprzejrzyste i jakieś takie niepoukładane. Ciężko się w tym odnaleźć i nawet już nie chcę tego robić.
Ja rozumiem odświeżenie, delikatną zmianę stylu, kolorów, ale to co zrobiłyście jest po prostu okropne!
Kiedyś sprawiało mi ogromną przyjemność przebywanie na KWC, wyszukiwanie informacji i czytanie o produktach, teraz szczerze nie mam najmniejszej ochoty nawet otwierać tej strony bo automatycznie odrzuca mnie jej styl.
Nawet przyjaciółka dziś do mnie zadzwoniła i powiedziała krótko "włącz komputer i zobacz co odwalił wizaż na kwc, coś okropnego" niestety miała całkowitą rację.
__________________
Gdy odzywa się do Ciebie przeszłość - nie odbieraj.
Ona nie ma Ci nic nowego do powiedzenia.
patycek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 06:46   #103
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Czy będą recenzje testów kosmetyków?Czy tez nadal będą one "zalewać" najnowsze?
Na pewno będą, specjalnie po to jest opcja "gdzie kupiłaś produkt" i odpowiedź "z akcji testowania" czy jakoś tak. Dobrze, że chociaż to jest, choć wolałabym jakiś znaczek przy recenzji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 06:53   #104
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

jeśli zostanie takie KWC to jako 14-letnia wizażanka będę musiała poszukać innego fora z opiniami kosmetyków... obecne KWC do niczego się nie nadaje..


Mogło zostać troskze zliftingowane ale nie przerówcone do góry nogami
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 07:28   #105
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Ja myślę, że początki są zawsze trudne, stąd tyle niezadowolonych głosów. Szczerze mówiąc, mi też nowa wersja nie przypadła do gustu. Może dlatego, że nie mogę się na niej po prostu póki co odnaleźć


Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej, bo od zawsze uwielbiam KWC.

Ja mam jeszcze takie problem, że nie mogę dodać nowej recenzji. Próbuję od wczoraj i nic :-( Cały czas przerzuca mnie z powrotem na stronę gdzie uzupełnia się recenzje.

Jedyną rzeczą, która BARDZO mi się nie podoba to te dyslajki, nie widzę sensu tego wprowadzi to niepotrzebny zamęt, gdyż tak jak zauważyła słusznie już jedna Wizażanka, te minusy będzie można "oberwać" za wszystko. Zresztą nie wyobrażam sobie komuś zminusować recenzji!- za co? za styl pisania? że nie lubi kosmetyku, który ja uwielbiam?
Do tej pory recenzje niezgodnie z regulaminem można było po prostu zgłosić do usunięcia i tak było moim zdaniem lepiej.
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 07:43   #106
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na pewno będą, specjalnie po to jest opcja "gdzie kupiłaś produkt" i odpowiedź "z akcji testowania" czy jakoś tak. Dobrze, że chociaż to jest, choć wolałabym jakiś znaczek przy recenzji.
O wiele lepiej by było zrobić osobna kategorię.
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 07:44   #107
nesia
Raczkowanie
 
Avatar nesia
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 42
Unhappy Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Witam wszystkie Wizażanki oraz administratorów tego przybytku
Zostałam zmuszona, aby wtrącić swoje trzy grosze. Jestem użytkowniczką KWC od 15 LAT. Po zmianach, które przyszły mogę tylko zapłakać, bo serwisu tak jak to zwykle robiłam używać się nie da. W ogóle nie wiem jak go używać.
Najważniejsze problemy:
1. BRAK KATEGORII. Znalezienie jakiegokolwiek podziału na kategorie zajęło mi 2 dni Dla nie wtajemniczonych zaraz przy nazwie KWC po prawej są Artykuły Kosmetyki Forum i Społeczności. Klikając na Kosmetyki teoretycznie pojawiaj się jakieś kategorie. Chciałam dowiedzieć się czegoś o pudrach więc wybieram Makijaż > i z lewej Pudry i co i przeniesiona jestem do WYSZUKIWARKI gdzie podobno wyszukałam pudry, z tym, że ja chciałam przejrzeć katalog pudrów, a nie wyszukać coś co ma nazwę Puder.
2. BRAK PODKATEGORII
Chciałam przejrzeć tylko pudry prasowane nie ma takiej możliwości, widzę wszystko jak leci. W przypadku kremów jest jeszcze gorzej (bez podziału na wiek, dzień, noc).
3. BRAK WIDOCZNEJ NAZWY MARKI - koszmar sam w sobie. Jak widziałam markę z górnej półki to ją mogłam ominąć a teraz NIE WIEM co widzę.
4. BRAK "Najlepsze w tej kategorii" - a to nie to samo co wybierz te co mają 5 gwiazdek czy sobie posortuj.
5. BRAK "Ostatnio dodane w tej kategorii" jakoś sortowanie do mnie nie przemawia ale akurat tu da się przyzwyczaić.
5. BRAK MOŻLIWOŚCI PRZEJŚCIA NA KONKRETNĄ LITERĘ NAZWY MARKI - Nie można kliknąć na r by zobaczyć wszystkie kosmetyki na r np. rimmel, revlon itp. a później sobie posortować w ramach tylko kosmetyków w tej kategorii i tylko na tą literę.
6. WYŚWIETLANIE 10 KOSMETYKÓW - nie chce 10 chce więcej
7. MIEJSCE NA STRONIE zajmowane przez kosmetyk z poziomu katalogu/ tu wyszukiwarki - wcześniej była to 1 linijka teraz ok 20.
8. WYSZUKIWARKA NIE DZIAŁA - po wpisaniu Bell wyszukaniu w kategorii korektory widzę wszystkie korektory
9. KONIECZNOŚĆ UŻYWANIA KLAWIATURY Podstawowy błąd użytkownicy wolą klikać niż pisać. Ja nie zawsze mam klawiaturę przy sobie, nie zawsze korzystam z urządzenia mobilnego, wcześniej mogłam przeglądać KWC bez włączania klawiatury dziś głownie z powodu pkt. 5 takiej możliwości już nie mam.

Są rzeczy do których można się przyzwyczaić, nie zwracać na nie uwagi np. kolorystyka, ale ja tu widzę zupełny brak funkcjonalności. Jeśli jednak okaże się, że wszystko to co wymieniłam istnieje to poproszę o instrukcje obsługi najlepiej obrazkową.
Teraz idę sobie popłakać.
nesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 07:50   #108
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Doceniam włożoną pracę w Nowe KWC, ale:

- czy założono możliwość korzystania nadal z dotychczasowej wersji (do wyboru)? jeśli tak to gdzie można przełączyć na starą wersję?

- nie chcę się zniechęcać od początku, ale według mnie nowa wersja jest słabo czytelna, przekombinowana (czasem im prościej, bardziej intuicyjnie - tym lepiej);

- nie widzę wszystkich moich recenzji w profilu służyły one nie tylko innym, ale także mnie - czasem do nich wracałam, aby sobie przypomnieć co sądziłam o danym produkcie, czy warto kupić do ponownie (dla mnie to bardzo istotne) - oby zostały przywrócone.

Na chwilę obecną jestem mega zniechęcona do korzystania z serwisu, a szkoda, bo bardzo go lubiłam
Po co zmieniać coś co dobrze funkcjonowało?

Pozdrawiam.

Edytowane przez lolka80
Czas edycji: 2016-03-18 o 07:55
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 07:54   #109
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że początki są zawsze trudne, stąd tyle niezadowolonych głosów. Szczerze mówiąc, mi też nowa wersja nie przypadła do gustu. Może dlatego, że nie mogę się na niej po prostu póki co odnaleźć


Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej, bo od zawsze uwielbiam KWC.

Ja mam jeszcze takie problem, że nie mogę dodać nowej recenzji. Próbuję od wczoraj i nic :-( Cały czas przerzuca mnie z powrotem na stronę gdzie uzupełnia się recenzje.

Jedyną rzeczą, która BARDZO mi się nie podoba to te dyslajki, nie widzę sensu tego wprowadzi to niepotrzebny zamęt, gdyż tak jak zauważyła słusznie już jedna Wizażanka, te minusy będzie można "oberwać" za wszystko. Zresztą nie wyobrażam sobie komuś zminusować recenzji!- za co? za styl pisania? że nie lubi kosmetyku, który ja uwielbiam?
Do tej pory recenzje niezgodnie z regulaminem można było po prostu zgłosić do usunięcia i tak było moim zdaniem lepiej
.
zgadzam się, dyslajki nie mają większego sensu. Jeśli recenzja nie jest napisana zgodnie z regulaminem kwc to powinnna być usunięta, tak jak to było do tej pory. Wystarczy, ze na kwc pojawi się jakiś troll, frustrat, albo osoba która nie może przyjąć do wiadomości, że ktoś ma inne poglądy i minusy bedą się sypać lawinowo.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 08:05   #110
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Zauważyłam jak i ktoś inny, że na liście najnowszych recek brak marki produktu przy sporej części kosmetyków, ale nie przy wszystkich.
Obawiam się, że jest to wynik błędów przy przenoszeniu kosmetyków do nowego KWC (ja w nim też uczestniczyłam, w minimalnym stopniu, ale także).
Otóż system ciągnie dane z wypełnianych przez nas formularzy i jeśli w danym formularzu nie ma słowa, to i zaciągane nie będzie.
Niestety błąd jest z gatunku dość poważnych moim zdaniem.

Co do dislajków mam dokładnie to samo zdanie co reszta - poroniony pomysł i tyle - jeśli recka nie spełnia wymogów, to się ją zgłasza, a to klikanie może służyć tylko do wojenek wizażowych, lub ewentualnie tym które nie wiedzą o zgłaszaniu.
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 08:28   #111
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie coś strasznego, nie wiem kto to wymyślił. Przygnębiający, czarny kolor- jak w czasie żałoby narodowej ( jak ktoś wczesniej zauwazył), KWC- kompletnie nieczytelny, jeden chaos. Po diabła te zmiany, jak wszystko dobrze hulało?
Podziękujcie sobie za rozwalenie dobrej strony.
Podzielam opinię... niestety

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To jest też moje pytanie. Jeśli byłaby taka opcja (z całą poprzednią zawartością postów) to bym z serwisu nadal korzystała z chęcią.
Obecnie jest jedno wielkie rozczarowanie......

Najlepiej, aby autorzy po prostu cofnęli wszystko do starej wersji i wszyscy zapomną o temacie...

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ovathena Pokaż wiadomość
Na plus jest dla mnie np. "Zadaj pytanie" pod czyjąś recenzją.
To prawda. To jest chyba jedyny plus.
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 08:51   #112
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez lolka80 Pokaż wiadomość
Podzielam opinię... niestety

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------



To jest też moje pytanie. Jeśli byłaby taka opcja (z całą poprzednią zawartością postów) to bym z serwisu nadal korzystała z chęcią.
Obecnie jest jedno wielkie rozczarowanie......

Najlepiej, aby autorzy po prostu cofnęli wszystko do starej wersji i wszyscy zapomną o temacie...

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------



To prawda. To jest chyba jedyny plus.


tez tak bym wolała
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 08:57   #113
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Od strony technicznej

Oprogramowanie naszego ulubionego KWC zostało napisane kilka (kilkanaście) lat temu, wtedy były zupełnie inne technologie i standardy niż obecnie.
KWC został napisany i przystosowany do systemów serwerowych, przeglądarek, Windowsów jakie były kilka lat temu, sam katalog był też dużo mniejszy niż obecnie.
Zostało napisane DOBRZE kilkanaście lat temu - przede wszystkim z myślą o użytkownikach - czytelne itp.
Pomimo zmiany systemu na nowszy (3 razy w ciągu ostatnich lat) oraz zmiany przeglądarek (korzystam najczęściej z dwóch) wszystko działało bardzo poprawnie do tej pory... z tego co czytam pozostali użytkownicy nie narzekali, więc "uszczęśliwianie" na siłę okazało się zbędne...

Czemu na służyć opcja niepolubienia recenzji ? ? ?
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 09:08   #114
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Nowe KWC jest beznadziejne, nie podoba mi się. Otwierając stronę widzę bałagan i chaos, nic więcej!
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 09:27   #115
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Dziewczyny, jestem tutaj i czytam. Uwagi przekazuję, cały czas pracujemy.

Wyszukiwarka została usprawniona. Poprzednie sortowanie wywalało Avon, ponieważ zostało ustawione domyślne wyszukiwanie po producencie, który ma największą liczbę produktów w KWC (nie wiem, dlaczego, nie pytajcie).

Lista kategorii powróci.

Co do dislike'ów - monitorujemy sprawę. Jeśli pojawi się taka sytuacja, o której piszecie, to poważnie zastanowimy się nad pozostawieniem jedynie łapek w górę.

Jeśli macie jakieś problemy z nowym KWC, które można zobrazować screen shotem, bardzo proszę, wyślijcie mi prywatną wiadomość. Dzięki temu będzie mi łatwiej przekopać się przez ten wątek i szybciej zlokalizować problem.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 09:55   #116
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Gdzie mogę edytować recenzję? Dodałam wczoraj
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...cha-skore.html
I do dziś nie wiem, co i gdzie nacisnąć, żeby poprawić literówki. Za to jak wchodzę w moją reckę, to wyświetla mi się pierdyliard opcji począwszy od ceneo, po dodaj recenzję powtórzone dla pewności jeszcze na wyskakującym pasku. Po co to, skoro już dodałam?
Chcę ją edytować.
Poza tym jak wchodzę przeczytać recenzję swoją czy czyjąś, to muszę skrolować jak głupia, zanim dojadę w ogóle do sedna sprawy czyli tekstu. Dlaczego poprzedza go masa statystyk, pasków i innych dodatków?

Czy nie ma możliwości żeby torebka byla rozwijana? Czy musi zajmować tyle miejsca?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 10:29   #117
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Fajnie byłoby, gdyby można sobie customizować KWC , tak jak forum. Z opcją ukrywania tych bzdurek pod opisem a przed recenzjami ("właściwości"). Ja np. zawsze na forum mam ukryte podpisy i z bajzlu na 5 stron robi się wątek na 2, i to samo byłoby fajne w KWC


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na pewno będą, specjalnie po to jest opcja "gdzie kupiłaś produkt" i odpowiedź "z akcji testowania" czy jakoś tak. Dobrze, że chociaż to jest, choć wolałabym jakiś znaczek przy recenzji.
Ta informacja nie jest dla nas, użytkowniczek, w każdym razie teraz pod nowymi reckami się nie wyświetla.
To raczej zbieranie danych celem sprzedaży producentom i dystrybutorem kosmetyków. Jeśli powiedzmy 40% recenzowanych kosmetyków byłaby kupowana w rossmanie to byłaby to bardzo cenna info dla firm. Każdy wtedy chciałby wepchnąc swoje produkty do rosska bo wtedy mają największą szansę na zrecenzowanie w KWC i co za tym idzie- rozgłos, reklamę. Hipotetycznie.

W każdym razie nie podoba mi się ta inwigilacja. Mam dość śledzenia na każdym kroku.

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
O wiele lepiej by było zrobić osobna kategorię.
Taaa, przecież nie po to producenci płacą za współpracę z wizazem żeby recenzje z testów traktować po macoszemu
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 10:35   #118
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Chimay, próbowałaś kliknąć w dodaj nową? Mnie to przenosi w okno edycji.
Edycja: ta opcja z zaznaczaniem, gdzie dokładnie się coś kupiło działa mi na nerwy. Pamiętam, że pojawiały się kiedyś głosy, by zaznaczać źródło, ale ogólnie, nie z nazwy sieciówki. Też nie widzę tu nic poza podstępnym zbieraniem danych.
A skoro są drogerie, to czemu nie ma perfumerii? Ani opcji "inne"?

Edytowane przez 201605110926
Czas edycji: 2016-03-18 o 11:59 Powód: +
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 10:35   #119
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem tutaj i czytam. Uwagi przekazuję, cały czas pracujemy.

Wyszukiwarka została usprawniona. Poprzednie sortowanie wywalało Avon, ponieważ zostało ustawione domyślne wyszukiwanie po producencie, który ma największą liczbę produktów w KWC (nie wiem, dlaczego, nie pytajcie).

Lista kategorii powróci.

Co do dislike'ów - monitorujemy sprawę. Jeśli pojawi się taka sytuacja, o której piszecie, to poważnie zastanowimy się nad pozostawieniem jedynie łapek w górę.

Jeśli macie jakieś problemy z nowym KWC, które można zobrazować screen shotem, bardzo proszę, wyślijcie mi prywatną wiadomość. Dzięki temu będzie mi łatwiej przekopać się przez ten wątek i szybciej zlokalizować problem.
A dlaczego nie odnosisz się do podstawowych zarzutów jakie tu się ciągle pojawiają- że strona jest niejasna, nieczytelna, nieprzejrzysta, chaotyczna i zwyczajnie nieprzyjazna uzytkownikom. Pracodawca zabrania? Argument, ze " nowe oprogramowanie" został skutecznie obalony przez czytelniczki, więc?
Dlaczego nie odnosisz się do pytań, czy można rownoczesnie korzystać ze starej wersji i czy naprawdę nie ma szansy jesli nie na starą wersję to na coś do niej zbliżonego?
Ja jestem tu kilka lat, dziewczyny po kilkanascie- dlaczego macie gdzieś wierne wizazanki?
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 10:59   #120
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
A dlaczego nie odnosisz się do podstawowych zarzutów jakie tu się ciągle pojawiają- że strona jest niejasna, nieczytelna, nieprzejrzysta, chaotyczna i zwyczajnie nieprzyjazna uzytkownikom.
Pewnie dlatego, że takie komentarze towarzyszą większości zmian.
Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Dlaczego nie odnosisz się do pytań, czy można rownoczesnie korzystać ze starej wersji i czy naprawdę nie ma szansy jesli nie na starą wersję to na coś do niej zbliżonego?
Jak sądzę nie ma na to szansy. Nie po to się ładuje mnóstwo pracy w nową wersję, żeby ludzie siedzieli na starej, no przecież to logiczne.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 10:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.