NOWE KWC - wątek informacyjny :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-19, 13:13   #211
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

W ogóle ta sytuacja jest bardzo interesująca i wiele mówi o ludziach, którzy podejmują decyzję w sprawie wizażu. KWC ma służyć użytkownikom i przede wszystkim przez nie jest tworzony, nie ma nawet jednego głosu w tej dyskusji, który mówi "Tak, jest lepiej", a w odpowiedzi na zarzuty można przeczytać "Stare KWC nie wróci, proszę o współpracę". W takiej sytuacji mam szczerą nadzieję, że KWC w takiej formie po prostu umrze śmiercią naturalną, bo takie nieliczenie się z ludźmi, którzy tak naprawdę to tworzą, jest po prostu chamskie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 13:37   #212
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Na moim koncie KWC mam dostęp tylko do kilku ostatnich swoich recenzji - reszta zaginęła bez wieści. Zniknęły moje dodane produkty i Moje Hity.
Bo o tym jak działa cała reszta już zostało powiedziane i nie mam innego zdania niż pozostałe Wizażanki.
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 14:07   #213
Marta824
Przyczajenie
 
Avatar Marta824
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 10
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Witajcie !

Nie udzielałam się dotąd na forum i dodałam recenzję jedynie kilku produktów, ale od dawna regularnie śledzę opinie i nowe kosmetyki (myślę, że ponad 10 lat, chociaż nie byłam zarejestrowana).
Niejednokrotnie byłam pełna uznania dla dziewczyn, które z takim zaangażowaniem i szczegółowo opisują swoje uwagi po zastosowaniu danego kosmetyku.

Można powiedzieć, że KWC było do tej pory moim głównym źródłem informacji, jak również często podejmowałam decyzję o zakupie produktów kosmetycznych po zasięgnięciu opinii użytkowniczek tego serwisu.

Nie spodziewałam się, że zobaczę dziś tak niekorzystne zmiany. Szczerze mówiąc trudno mi będzie korzystać z tego serwisu, gdyż jest on skrajnie nieprzyjazny - także dla osób z wadą wzroku. Poprzednia forma KWC była zdecydowanie lepsza - i nie chodzi tylko o kolory czy układ strony czy czytelność.

Mam wrażenie, że twórca nowej strony nie zrobił jej dla użytkowników, a przeciwko nim.
Szczerze wątpię, że zmiany wpłyną na wzrost popularności serwisu i pozyskanie nowych recenzentek - myślę, że będzie wręcz odwrotnie. Teraz można właściciela serwisu stawiać jak przykład złych praktyk w marketingu.

Nie rozumiem jak można w tak popularnym serwisie oddać do użytkowania nową stronę, która nie jest skończona i nie zostawić możliwości korzystania ze starej wersji (nawet na zawsze). To jest nieprofesjonalne.

Nie trafiają do mnie zupełnie argumenty, że stara wersja była przestarzała - nie zauważyłam tego, a popularność strony również o tym nie świadczyła. Stara strona była przede wszystkim czytelna i nie męczyła jak nowa.

W jakim celu dodane zostały porady kosmetyczne reklamujące produkty? O tzw. dislajkach nie wypowiem się nawet, gdyż w przypadku tej konkretnej strony są szczególnie nie na miejscu. Ciężko mi odnaleźć jakiekolwiek pozytywy nowej odsłony KWC.

Wiem trochę jak działają media i podobne portale, serwisy itp. (szczególnie takie, które nie mają dużej konkurencji) i domyślałam się, że nie przejmujecie się uwagami użytkowników uważając ich za ciemną masę, która pokrzyczy, a później się uspokoi i zaakceptuje. Może być jednak tym razem trochę trudno.

Dla mnie osobiście to co się stało nie jest "końcem świata", gdyż internet jest pojemny i bogaty w informacje kosmetyczne, ale jednak trochę szkoda KWC. Strzeliliście sobie w kolano - trzeba to przyznać.

Podpisuję się pod wszystkimi negatywnymi opiniami na temat nowej strony.
Marta824 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 14:11   #214
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez annnnnnnnnn Pokaż wiadomość
Witam Was.
Jestem raczej bierną użytkowniczką KWC, zaglądam tu kiedy chcę znaleźć jakiś nowy produkt do wypróbowania czy też muszę z różnych przyczyn zmienić dotychczas stosowany produkt na jakiś inny.
Do tej pory KWC spisywało się znakomicie, a teraz, echhh...
Zajrzałam na KWC dziś aby poszukać sobie jakiegoś nowego kremu do twarzy na noc. I co? Nie ma takiej opcji. Wybrałam kategorię kremy do twarzy i nic więcej wybrać nie mogę. Mam sobie szukać wśród 3344 produktów, gdzie dopiero często w opisie jest informacja czy to jest krem na noc czy na dzień, a już o kategorii wiekowej i typie skóry dla której jest przeznaczony to można pomarzyć? Podziękuję i zrezygnuję.

Mam tylko jedno pytanie. Czy ten ktoś(ktosie) tworzący nową wersję strony wiedział do czego ona ma służyć i na czym polega fenomen jej popularności? Że był to katalog pogrupowanych i dobrze posegregowanych kosmetyków? Chyba niekoniecznie. Funkcjonalność tego katalogu niestety teraz jest bliska zera.
Mnie interesuja kremy przeciwzmarszczkowe, do cery naczynkowej i tez za cholere nie wiem gdzie ich szukac w takim gaszczu produktow
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 14:14   #215
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Unhappy Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Nie będę się powtarzać, większość Wizażanek w pełni wyraziła to, co sama myślę o zmianach na KWC. Powiem jedynie, że zaproponowana obecnie wersja jest tak nieczytelna, chaotyczna i naładowana niepotrzebnymi pierdółkami, że całkowicie straciłam chęć do pisania recenzji i przebywania w tej sekcji Wizażu. A uwielbiałam to, naprawdę. Poprzednie zmiany, dotyczące strony głównej, były przemyślane, dobrze wykonane i nie tak inwazyjne - ot, przyjemne i słuszne odświeżenie. Teraz nawet nie chce mi się męczyć oczu i tracić czasu, chociażby na ustawianie opcji prywatności, bo ktoś wymyślił, że czyjaś zawartość torebki powinna być dla każdego widoczna.

Cholera, coś czuję pod skórą, że niedługo zabierzecie się i za forum. I wtedy naprawdę już nie będzie do czego wracać.

Tyle ode mnie.
No właśnie. Z jakiegoż to powodu TOREBKA jest publiczna?Do tej pory rozumiałam to jako prywatną przechowalnię. Wniosek stary jak świat " lepsze jest wrogiem dobrego". Nie wiem jak ktoś z tak porządne
go portalu mógł robić taki za przeproszeniem dom publiczny z publiczna torebką

A na dodatek nic do tej torebki nie można włożyć, bo przynajmniej u mnie u mnie ta opcja nie działa.

Edytowane przez 45ulka
Czas edycji: 2016-03-19 o 14:18
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 14:19   #216
limot
Raczkowanie
 
Avatar limot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 145
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji mam szczerą nadzieję, że KWC w takiej formie po prostu umrze śmiercią naturalną, bo takie nieliczenie się z ludźmi, którzy tak naprawdę to tworzą, jest po prostu chamskie.


Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość

Naprawdę ja nie wiem, jak mozna taki półprodukt nędzny wypuscic na rynek, przecież to tak jakby w " Faktach" TVN przestali montowac materiały i pisac pod nie teksty- tylko wypuszczali surówkę, niech się widz sam połapie
To tak jakby producent samochodów wypuścił samochody bez kół i powiedział klientom :no ale koła to se sam dokręć


Cytat:
Napisane przez macic Pokaż wiadomość
. Miejcie taki bałagan na stronie głównej Wizażu, ale KWC to przede wszystkim SPIS, ENCYKLOPEDIA, LISTA. Musi być przejrzystość, chronologia, możliwość naprawdę sprawnej selekcji. . Ja nie chcę takiego portalu. Nie taki portal lubiłam.

P.S Nie obchodzi mnie tłumaczenie, że to będzie super zmiana dla smartfonów. Ja korzystam z komputera - chcę żeby tutaj też było dobrze.
Podpisuję się pod tym

I żeby nie było: sprawdziłam KWC na telefonie i na tablecie - wcale nie jest lepiej tylko tragicznie gorzej więc tłumaczenie że po to była ta zmiana jest .... po prostu niezgodne z prawdą

Prawda jest taka że nie chodziło o wygodę użytkowników tylko o to żeby upchnąć więcej reklam.Więc siłą rzeczy szata graficzna KWC ma być "mało widoczna" i ma "nie przeszkadzać', nie być wyrazista stąd te "żałobne" kolory i kiepska czcionka. Wszystko zrobione zgodnie z dzisiejszym "tryndem" byle więcej, byle szybciej a że przy tym byle jak no to co

Teraz KWC ma być tylko tłem dla reklam

A Wizażanki włożyły w to tyle pracy.....Boziu widzisz i nie grzmisz
__________________
Cytat:
Tu jest tak, że obojętne czy się uzytkownikom podoba czy nie, zmiany zostają narzucone i koniec.
limot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 14:44   #217
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

a ja z takim ogłoszeniem parafialnym

założyłam taki wątas/sondę na forum technicznym KWC:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872511

jakbyście chciały tam kliknąć w sondę na temat KWC i ewentualnie skopiować swoje tak tu pięknie wypunktowane uwagi byłoby fajnie - byłaby to skondensowana odpowiedź dla Edipress na temat tego co zrobili z KWC

Z góry dziękuję
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 14:56   #218
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy da się gdzieś znaleźć jakiś podział na kategorie lub jakieś filtry gdzie mogę wyszukać kosmetyki np. do kręconych włosów ?
Szukam, szukam i nigdzie nie widzę takiego. Stara wersja KWC miała ten podział.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 15:35   #219
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
No właśnie. Z jakiegoż to powodu TOREBKA jest publiczna?Do tej pory rozumiałam to jako prywatną przechowalnię. Wniosek stary jak świat " lepsze jest wrogiem dobrego". Nie wiem jak ktoś z tak porządne
go portalu mógł robić taki za przeproszeniem dom publiczny z publiczna torebką

A na dodatek nic do tej torebki nie można włożyć, bo przynajmniej u mnie u mnie ta opcja nie działa.
Możesz ustawić poszczególne przegródki w torebce, czy mają być publiczne czy prywatne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 15:37   #220
ethernalmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Ja rowniez popłakuje. Lubiła korzystac z KWC , dla mnie to troche taki ''relaks'' chwila odskoczni , lubie dodawac swoje i czytac recenzje innych dziewczyn.
Trudno mi sie połapac,nie moge dodawac recenzji, po prostu jej nie apisuje to raz.
Dwa gdie sie pdoziały moje recenzje? nigdzie nie moge ich zlokalizowac a jak koelzaka wyzej czasem sama do nich wracam chcac sobie co nieco przypomniec jesli rozwazam zakup, cos zedytowac.
Nie podoba mi sie nowe kwc i to nie jest kwestia ogarnecia.
Przyznam ze wizaz dla mnie to głownie KWC, jesli nie ma go w takiej formie abym kogła spokojnie, bezproblemowo z niego korzystac trudno, znajde inne forum.
Nowa forma niczego nie ułatwia, wrecz odwrotnie.
ethernalmagic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 19:52   #221
lavenda6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 26
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

A czy KWC na smartfonie w ogóle działa!? Mi się tak koszmarnie telefon zawiesza gdy próbuję coś znaleźć, przescrolluję 3 produkty i dalej nie idzie, albo wcale się nie ładuje...
Nie jest to kwestia zasięgu - inne strony działają, Stare KWC też działało bez problemu.
Błagam - naprawcie to; KWC jest niezbędne w drogerii, a nie będę przecież chodzić na zakupy z laptopem
lavenda6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 20:26   #222
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

U mnie też się wiesza, odświeżanie nie pomaga.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 21:01   #223
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
Chciałam tylko powiedzieć, że wyszukiwarka na amen nie działa i nic nie znajduje. Chciałam znaleźć krem z avonu, to wyszukiwarka 0, a google od razu precyzyjnie co trzeba.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

wpisuję 'nivea balsam pod prysznic' i znajduje mi 3, a przecież jest ich dużo więcej w kwc
W ogóle jakoś dziwnie, bo kwc pokazuje co innego, a jak się szuka przez google, to nie wskakuje ten After Sun, a wskakuje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...dy-lotion.html, którego wyszukiwarka nie widzi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 21:48   #224
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Podczas przenosin KWC zaliczałam 100 do przedziału 50-100.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 22:04   #225
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Mnie to się juz tu nic nie mieści w głowie i zwyczajnie jest mi przykro, że jednym, durnym posunięciem można rozwalić coś na co zastępy wizazanek pracowały latami- bo to w koncu my dodawałysmy te produkty, my pisałyśmy recenzje a nie edipresse. Wsadzili nieuzyteczny półprodukt niczym za komuny, bo trzeba było zdążyć przed galą KWC.
W kremach nawilżających znalazłam płyn do demakijażu Ziai
PS. Nie wiem czy zauważyłyscie zamarl ruch na wątku " Recenzje do usunięcia", jak widac nikt nie jest w stanie ich rozczytać
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 22:15   #226
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
PS. Nie wiem czy zauważyłyscie zamarl ruch na wątku " Recenzje do usunięcia", jak widac nikt nie jest w stanie ich rozczytać
Chyba nie ma już opcji 'link do recenzji' tak jak wcześniej? Albo nie widzę

Recenzji nie piszę już od dłuższego czasu, nie udzielam się już tak aktywnie w 'recenzjach do usunięcia' - wielokrotnie ja i inne wizażanki zgłaszałyśmy problem testów i setek spamerskich, nieregulaminowych recenzji, spośród których ciężko wybrać te miarodajne. Skoro redakcja ma to w nosie, to ja się wysilać nie będę. Miałam nadzieję, że w końcu to się zmieni, ale ważniejsze jest to że hajs się zgadza W takiej wersji nie wróżę KWC długowieczności.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 23:33   #227
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Siedziałam dziś cały dzień na smartfonie i naprawdę nie wiem, z której strony nowe KWC ma być lepsze dla użytkowników tychże. Obejrzałam nowe recenzje nołnejmowych produktów, bo przecież widać tylko "Lipstick" i zgaduj czyj. Pododawałam sobie trochę pochwał, potem je poodejmowałam, a na koniec zobaczyłam reklamę kremu ze szczęśliwych ślimaków. Najwyższy czas iść spać
Nie mam nic do dodania. Chimay napisała wszystko, o czym pomyślałam.
Też oglądałam nonejmy i też zobaczyłam reklamę o szczęśliwych ślimakach Nic tu po mnie
__________________
wymiana
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 23:44   #228
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Chyba nie ma już opcji 'link do recenzji' tak jak wcześniej? Albo nie widzę

Recenzji nie piszę już od dłuższego czasu, nie udzielam się już tak aktywnie w 'recenzjach do usunięcia' - wielokrotnie ja i inne wizażanki zgłaszałyśmy problem testów i setek spamerskich, nieregulaminowych recenzji, spośród których ciężko wybrać te miarodajne. Skoro redakcja ma to w nosie, to ja się wysilać nie będę. Miałam nadzieję, że w końcu to się zmieni, ale ważniejsze jest to że hajs się zgadza W takiej wersji nie wróżę KWC długowieczności.
Też mi się włącza opcja w nosie. Po co pilnowalam porządku na KWC czytając recki i zgłaszając nieregulaminowe do usuniecia? Nawet niepotrzebnie recenzowałam. W toku poprzednich przenosin zniknęly mi 3 pochwały, skasowanie mojej recenzji to kolejnych 10, najnowsze teraz 25 wywalonych. Nikt mi tego nie odda, nawet z rankingu chwalonych wypadłam, bo teraz na moje dawne 265 pochwal od 240 osób to przy dzisiejszym systemie to jest nic. Sama sobie mogę dodać brakujące i tak bajzel jest taki, że szansa, że ktoś znajdzie moją reckę jest taka jak zaproszenie aktywnych recenzentek na galę KWC...

Pytacie sie po co takie zmiany? marketingowo wizaz to doskonały produkt, target użytkowniczek i robota wykonana przez 86 tysiecy recenzentek to...stały doplyw reklamodawcow. A reklama to kasa. To oni są wazni, to ich produkty dostaly należne miejsce i to oni dostali miejsca na gali.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 04:24   #229
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
W toku poprzednich przenosin zniknęly mi 3 pochwały, skasowanie mojej recenzji to kolejnych 10, najnowsze teraz 25 wywalonych. Nikt mi tego nie odda, nawet z rankingu chwalonych wypadłam, bo teraz na moje dawne 265 pochwal od 240 osób to przy dzisiejszym systemie to jest nic. Sama sobie mogę dodać brakujące
rochelle_ pisała, że cały czas migrują dane i że to powróci.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 06:17   #230
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Chyba nie ma już opcji 'link do recenzji' tak jak wcześniej? Albo nie widzę

Recenzji nie piszę już od dłuższego czasu, nie udzielam się już tak aktywnie w 'recenzjach do usunięcia' - wielokrotnie ja i inne wizażanki zgłaszałyśmy problem testów i setek spamerskich, nieregulaminowych recenzji, spośród których ciężko wybrać te miarodajne. Skoro redakcja ma to w nosie, to ja się wysilać nie będę. Miałam nadzieję, że w końcu to się zmieni, ale ważniejsze jest to że hajs się zgadza W takiej wersji nie wróżę KWC długowieczności.
Ja też już od dłuższego czasu nie zgłaszam recenzji do usunięcia z tego samego powodu. Nie dość, że testerki nie muszą przestrzegać regulaminu, nie dość że zalewają KWC serią recek tych samych produktów, nie dość że te sztucznie podbijane oceny fałszują ogólny wynik, to jeszcze teraz się okazało, że nie będzie żadnego oznaczenia dla nich, żeby człowiek omijał szerokim łukiem, o co prosiłyśmy już od długiego czasu.

Mnie na KWC interesują raczej produkty spoza topowych drogeryjnych marek, a w obecnym kształcie to głównie one będą przeważać i system będzie mi podsuwał pod nos ich recenzje. Na dodatek beda to opinie sponsorowane, bo przeciez darowanemu koniowi nie zaglada sie w zęby. Jeszcze mi się chce pisać moje recki, ale jak długo to potrwa?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 06:30   #231
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Weszłam z ciekawości na KWC na smarfonie i po wyłączeniu kilku wielkich reklam (trochę to trwało) kliknęłam w ostatnio recenzowane i faktycznie wygląda na to, że przygotowana została wersja na urządzenia mobilne (z których nie lubię korzystać w przypadku KWC). Nie sprawdzałam czy się zawiesza jak innym i czy działa przeglądarka - tylko rzuciłam okiem.

Mam tylko nadzieję, że wrócą do mnie WSZYSTKIE recenzowane przez tyle lat produkty, zdjęcia itp.
I tak przy okazji innych zmian trochę ich wcześniej zniknęło obserwując to co się dzieje teraz myślę, że warto je skopiować (dla siebie lub na inną, bardziej przyjazną stronę tego typu).

Zauważyłam dziś, że produkt, który recenzowałam dawno temu wskoczył nagle na pierwsze miejsce (zawsze było pokazane chronologicznie). Na moje oko wygląda to jakby wszystko im się kompletnie posypało...

I dlaczego nie ma odnośnika do starej wersji to nie pojmuję. Chyba nie umieszczają tego w tym samym miejscu?!

Pretensje dziewczyn, które korzystały z torebki są jak najbardziej uzasadnione. Pewnie dla wielu osób był to swego rodzaju notatnik, informacja dla nich o dacie rozpoczęcia danego produktu itp. W końcu mamy XXI wiek
miało być nowocześniej, a widzę, że jest wręcz odwrotnie...

Wygląda na to, że teraz będzie to głównie serwis reklamodawców.

Edytowane przez lolka80
Czas edycji: 2016-03-20 o 06:53
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 08:35   #232
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
rochelle_ pisała, że cały czas migrują dane i że to powróci.
wiesz ile razy slyszałam tekst o przywracaniu na wizazu...Mniej więcej tyle samo co wizji jak KWC miałby wyglądać. jak się ma to do rzeczywistego wyglądu KWC. Nijak. Edipresse zdecydowało inaczej. Proste
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 08:43   #233
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na pytanie kiedy i czy pojawi się dostęp do własnych recenzji, odpowiedź była "w przyszłym tygodniu - jak tylko będę dokładnie wiedziała, kiedy, dam znać."
Podejrzewam, że dotyczy to też powrotu recenzji, ale to pewnie rochelle_ jutro doprecyzuje.




---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
wiesz ile razy slyszałam tekst o przywracaniu na wizazu...
Nie wiem. Ja na razie czekam spokojnie, ekscesy podczas zmiany forum nauczyły mnie, że tylko spokój może mnie uratować
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:01   #234
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
moim zdaniem statystyki wyświetleń nie mają wpływu. Liczy się realna liczba recenzentek. To nieważne czy są aktywne czy nie, ponad 86 tysięcy daje doskonalą bazę do rozmawiania z reklamodawcami.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:12   #235
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Sądzę, że raczej zmieni się target. Osoby z dużą ilością recenzji i pochwał nie będą miały za jakiś czas czego tu szukać, ale nie łudziłabym się, że bez nich strona sobie nie poradzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:33   #236
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Probuje dodac nowy produkt. Niestety formularz nie zostaje zatwierdzony z powodu bledu przy wpisywaniu wartosci cena/pojemnosc. Za kazdym razem kiedy probuje zatwierdzic formularz dostaje informacje, ze te pola nie zostaly wypelnione (mimo ze zostaly) lub ze podana wartosc jest nieprawidlowa. W polu cena wpisalam: 37 (PLN jest domyslne), a polu pojemnosc: 50 i wybralam opcje 'ml' z dostepnego menu. Nie wiem, czy problem wynika z faktu, ze wpisuje zly format czy ze KWC wciaz jeszcze nie dziala poprawnie. Prosze o pomoc.
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:34   #237
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Dla mnie KWC w tym kształcie straciło rację bytu
-skoro wyszukanie czegokolwiek graniczy z cudem, wyrzuca 3 albo ponad 2000 recek, wizazanki maja czas wpatrywac sie w niewyrazny układ...
- skoro "życzliwa" koleżanka może drugiej podbić klikając jej recki,
-skoro można samej sobie nabijać pochwaly i nie jest wskazane ile osób chwali
- skoro dalej nie ma opcji czy kosmetyk dostaje superlatywy bo jest testowany i nieregulaminowa recka po tygodniu jest recką właściwą
-skoro w maskach do włosów są oleje do włosow
-skoro znowu pozabierano mi pochwały oraz oceniane przeze mnie kosmetyki
-skoro dodaję recenzję zgodnie z regulaminem to po kiego grzyba mam jeszcze odpowiadać na pytania innych userek lub oceniać na ile jest pomocna. Jak jest pomocna, rzeczowa lub fajnie napisana to są liki, po co kolejny bałagan
- skoro usunięte są emotikony to czytanie części recek z napisami rzygi, brzydal, etc jest...kiepskie
-skoro oddano kolejną wyraźną powierzchnie reklamodawcom, pozostawiając zla rozdzielczość zdjęć i czcionkę męczącą dla oczu
-skoro bałagan trwał będzie do odwołania, a jak na razie Moderacja nie przychyla sie do żadnego wniosku tylko powtarza damy radę to ...ups
reasumując -wypisałam się.


Podpisuje się w całości, obecne kwc straciło przejrzystość
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:48   #238
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Generalnie jestem zawsze fanką zmian i ulepszeń, ale rzadko się zdarza być świadkiem ulepszenia, które ulepszeniem jest chyba tylko w PR-owych raportach, bo to, co stało się z przejrzystym, rzeczowym, super wygodnym i przyjemnym w obsłudze KWC jest po prostu sennym koszmarem wielbicielek szperania po kosmetykach, wyszukiwania nowości, recenzji, ciekawych produktów, dodawania swoich opinii i tak dalej, i tak dalej...

Najważniejsze i najbardziej rzucające się w oczy (sic!) jest to, że KWC jest przerażająco nieprzejrzyste, nieczytelne i bezładne. Te czarno-białe kolory nie ułatwiają surfowania po katalogu, zmiana jasności koloru czarnego w szary, lekko szary, mocniej szary nie przyspiesza ogarniania poszczególnych elementów KWC, a cały rozkład cech kosmetyków, jego opisu, pojemności, ceny, właściwości... odbiera mi chęć buszowania po KWC, bo za bardzo się skupiam na tym, żeby odróżnić poszczególne cechy, zamiast na tym, co właściwie ten kosmetyk mi oferuje.

I zgadzam się z niektórymi zmianami, że były konieczne i fajnie, że są, ale sposób, w jaki są jest nie do przyjęcia.

Sortowanie recenzji, bardziej szczegółowe opisy perfum dot. pory dnia, czy pory roku, doprecyzowanie niektórych właściwości kosmetyków - okey, to się przyda.

Ale dłuuuuuuugo mi zajmie, zanim się przyzwyczaję i sądząc po opiniach w tym wątku, nie jestem osamotniona w rozczarowaniu, bo chcę nadal korzystać z KWC, bo bardzo to lubię i jest mi to pomocne, i pisząc recenzje zawsze się staram napisać, jak najwięcej, żeby pomóc innym... i przykro mi, że z fajnego fioletowego KWC, będącego cechą spójną z portalem zrobiliście bezduszny katalog, po którego przejściu czuję się, jakbym weszła na stronę ceneo, gdzie najważniejsza jest cena w portalu i szereg czarno-białych literek, których nie chce mi się czytać.

Abstrahuję oczywiście od recenzji i HITów, które poznikały - wierzę, że wrócą.

Ale błagam o odpowiedź:
Dlaczego w ogóle zmienialiście całe KWC, skoro mogliście po prostu dodać nowe funkcje do poprzednio istniejącego?
Po co ta zmiana całego layout'u?
Po co, skoro prawie sto procent użytkowniczek teraz na to narzeka... gdzie tu sens, gdzie logika?
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 09:54   #239
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
moim zdaniem statystyki wyświetleń nie mają wpływu. Liczy się realna liczba recenzentek. To nieważne czy są aktywne czy nie, ponad 86 tysięcy daje doskonalą bazę do rozmawiania z reklamodawcami.
Smutna prawda. Zawsze mogą dominować tu tzw. testerki produktów z samymi rewelacyjnymi ocenami. A 86 tys. użytkowników nadal będzie widoczna na stronie głównej KWC służąc za najlepszą reklamę.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
u mnie po kliknięciu dodaj za każdym razem strona się zawiesza.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Ale błagam o odpowiedź:
Dlaczego w ogóle zmienialiście całe KWC, skoro mogliście po prostu dodać nowe funkcje do poprzednio istniejącego?
Po co ta zmiana całego layout'u?
Po co, skoro prawie sto procent użytkowniczek teraz na to narzeka... gdzie tu sens, gdzie logika?
I to są podstawowe pytania
ktoś wcześniej napisał, że dotychczasowe było przestarzałe heh
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-20, 10:02   #240
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też już od dłuższego czasu nie zgłaszam recenzji do usunięcia z tego samego powodu. Nie dość, że testerki nie muszą przestrzegać regulaminu, nie dość że zalewają KWC serią recek tych samych produktów, nie dość że te sztucznie podbijane oceny fałszują ogólny wynik, to jeszcze teraz się okazało, że nie będzie żadnego oznaczenia dla nich, żeby człowiek omijał szerokim łukiem, o co prosiłyśmy już od długiego czasu.

Mnie na KWC interesują raczej produkty spoza topowych drogeryjnych marek, a w obecnym kształcie to głównie one będą przeważać i system będzie mi podsuwał pod nos ich recenzje. Na dodatek beda to opinie sponsorowane, bo przecież darowanemu koniowi nie zaglada sie w zęby. Jeszcze mi się chce pisać moje recki, ale jak długo to potrwa?
Mam podobne przemyślenia- od jakiegoś czasu prawie nie używam popularnych, drogeryjnych marek. Opinii o produktach i tak muszę szukać na zagranicznych portalach po w kwc nie ma. Niektórych używanych kosmetyków nawet nie zgłaszam , bo mają opisy tylko po ang a takich KWC nie przyjmuje.
Wierzę w mądrość tłumów i średnia ocena 30 osób jest dla mnie bardziej wartościowa niż pojedynczy głos, ale skoro poza mną i tak niektórych kosmetyków nikt nie ocenia to równie dobrze mogę zamieszczać te opinie na swoim blogu.


Zresztą założyłam już bloga i sajonara, póki co tam będę umieszczać recki, a jeśli się KWC ogarnie to najwyżej poprzeklejam conieco na wizaz.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 10:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.