problemy licealistki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 19:05   #1
oliwia1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 61

problemy licealistki


Hej!
Chodzę do pierwszej klasy liceum, profil mat-fiz-info.
Szczerze mówiąc nie jestem zadowolona z wyboru. Kiedy chodziłam do gimnazjum myślałam najpierw o humanie, bo chciałam iść na dziennikarstwo sportowe lub związane z muzyką, ale większośc mi to odradzała. W końcu zrezygnowałam z tego pomysłu bo wszyscy mówili, że to słaby profil, a większosc dziennikarzy nie jest po dziennikarstwie i lepiej skończyć coś uczciwego.
Moim nastepnym pomysłem było mat-geo i juz prawie, że byłam na tym profilu, ale w ostatniej chwili zmieniłam na mój obecny bo zgadałam się z koleżankami, że one też tam skłałdają i chciałysmy isc razem.
Na wakacjach gdy przyszły wyniki okazało się, że tylko ja się dostałam i zaczęłąm żałować. We wrześniu poznałam swoją klase i jets w niej kilka fajnych osób, ale mnie dobija to, że jestem nie tu gdzie powinnam, bo fizyka i informatyka mnie w ogóle nie kręcą i teraz nwm co zrobić, zastanawiam się czy się nie przenieść na mat-geo, ale boję się, że moge się nie zgrac juz z nową klasa. Dodatkowo moje oceny nie sa najlepsze moja śrdnia coś koło 3,5 także szału nie ma i chciałam zapytać co wy zrobiłybyście na moim miejscu i jak sobie radzicie w liceum lub ajk je wspominacie jesli jestescie absolwentami
Przepraszam, że tak długo, ale musiałąm to z siebie wyrzucić
oliwia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:17   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: problemy licealistki

Pamiętam jak ja poszłam do liceum Też chciałam iść do klasy humanistycznej, ale wybrałam mat - chem - inf Męczyłam się tam okropnie, klasa była beznadziejna. Po 1 klasie przeniosłam się do klasy humanistycznej Miałam suuuuuper klase, zgrałam się z nimi bardzo szybko. Teraz z perspektywy czasu żałuję trochę, że jednak nie zostałam na ścisłym profilu... Kończę beznadziejne humanistyczne studia po których nie czeka mnie nic dobrego. Ale trudno, tak wybrałam, teraz już tego nie zmienię.
Ty się chcesz przenieść do klasy mat - geo, zresztą teraz matma na maturze jest obowiązkowa, więc to co innego. Ja Ci radzę żebyś się przeniosła. Po co masz się męczyć? A z klasą zgrasz się pewnie szybciej niż myślisz
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 19:19   #3
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: problemy licealistki

Cytat:
Napisane przez oliwia1996 Pokaż wiadomość
Hej!
Chodzę do pierwszej klasy liceum, profil mat-fiz-info.
Szczerze mówiąc nie jestem zadowolona z wyboru. Kiedy chodziłam do gimnazjum myślałam najpierw o humanie, bo chciałam iść na dziennikarstwo sportowe lub związane z muzyką, ale większośc mi to odradzała. W końcu zrezygnowałam z tego pomysłu bo wszyscy mówili, że to słaby profil, a większosc dziennikarzy nie jest po dziennikarstwie i lepiej skończyć coś uczciwego.
Moim nastepnym pomysłem było mat-geo i juz prawie, że byłam na tym profilu, ale w ostatniej chwili zmieniłam na mój obecny bo zgadałam się z koleżankami, że one też tam skłałdają i chciałysmy isc razem.
Na wakacjach gdy przyszły wyniki okazało się, że tylko ja się dostałam i zaczęłąm żałować. We wrześniu poznałam swoją klase i jets w niej kilka fajnych osób, ale mnie dobija to, że jestem nie tu gdzie powinnam, bo fizyka i informatyka mnie w ogóle nie kręcą i teraz nwm co zrobić, zastanawiam się czy się nie przenieść na mat-geo, ale boję się, że moge się nie zgrac juz z nową klasa. Dodatkowo moje oceny nie sa najlepsze moja śrdnia coś koło 3,5 także szału nie ma i chciałam zapytać co wy zrobiłybyście na moim miejscu i jak sobie radzicie w liceum lub ajk je wspominacie jesli jestescie absolwentami
Przepraszam, że tak długo, ale musiałąm to z siebie wyrzucić
U mnie niestety też była moda na skłądanie papierów tam gdzie koleżanki i w końcu wyszło tak, że 6 dziewczyn z mojej byłej klasy w gimnazjum chodziło razem do klasy w liceum (na dziennikarski). Dziwny zwyczaj, zawsze myślałam, że takie decyzje podejmuje się według innych kryteriów

Co do Twojego problemu, musisz się najpierw dopytać dyrekcji jak w ogóle wygląda sprawa przenoszenia - czy jest taka możliwość w ciągu roku, czy musisz zaliczać przedmioty, czy jest możliwość ich przepisania, jaki masz czas na nadrobienie braków etc. Dopiero wtedy oceń czy dasz radę ciągnąć bieżącą naukę i zaliczanie różnic programowych w jednym czasie. Druga sprawa, że nie wiem jakie są rozszerzone przedmioty na profilu mat-geo, ale czy tam też nie ma większego nacisku ma fizykę? Zawsze wydawało mi się, że to pokrewne kierunki. No ale musiałby się tu wypowiedzieć ktoś kto takowy kończył.


Co do mnie to kończyłam, a jakby, mat-fiza, bardzo miło wspominam, bo jakoś lubię ścisłe przedmioty. Byłam tam sama, nikogo nie znałam, mało było dziewczyn.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:00   #4
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: problemy licealistki

A ja nigdy w życiu nie sugerowałam się tym, co robią moje koleżanki. Od początku wiedziałam do jakiej szkoły chcę iść i tam właśnie poszłam. I choć nie do końca na profil, o jakim marzyłam, to jednak okazało się, że nie jest tak źle.

Poza tym profil klasy nie musi koniecznie determinować tego, co będziesz robić w życiu.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:54   #5
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: problemy licealistki

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
U mnie niestety też była moda na skłądanie papierów tam gdzie koleżanki i w końcu wyszło tak, że 6 dziewczyn z mojej byłej klasy w gimnazjum chodziło razem do klasy w liceum (na dziennikarski). Dziwny zwyczaj, zawsze myślałam, że takie decyzje podejmuje się według innych kryteriów

Co do Twojego problemu, musisz się najpierw dopytać dyrekcji jak w ogóle wygląda sprawa przenoszenia - czy jest taka możliwość w ciągu roku, czy musisz zaliczać przedmioty, czy jest możliwość ich przepisania, jaki masz czas na nadrobienie braków etc. Dopiero wtedy oceń czy dasz radę ciągnąć bieżącą naukę i zaliczanie różnic programowych w jednym czasie. Druga sprawa, że nie wiem jakie są rozszerzone przedmioty na profilu mat-geo, ale czy tam też nie ma większego nacisku ma fizykę? Zawsze wydawało mi się, że to pokrewne kierunki. No ale musiałby się tu wypowiedzieć ktoś kto takowy kończył.


Co do mnie to kończyłam, a jakby, mat-fiza, bardzo miło wspominam, bo jakoś lubię ścisłe przedmioty. Byłam tam sama, nikogo nie znałam, mało było dziewczyn.
Ja skończyłam mat-geo i nacisku na fizykę tam nie było na pewno. O ile mnie pamięć nie myli to w 3 klasie jej chyba już nawet nie miałam. Ale pewna nie jestem.
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:07   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: problemy licealistki

Cytat:
Napisane przez oliwia1996 Pokaż wiadomość
Dodatkowo moje oceny nie sa najlepsze moja śrdnia coś koło 3,5 także szału nie ma i chciałam zapytać co wy zrobiłybyście na moim miejscu i jak sobie radzicie w liceum lub ajk je wspominacie jesli jestescie absolwentami
Przepraszam, że tak długo, ale musiałąm to z siebie wyrzucić
oceny to ostania rzecz o którą powinnaś się martwić. Liczy się wiedza. Na maturze wyjdzie ile jest warte Twoje 3 a ile czyjeś 5 z innej klasy/szkoły. Nawet w jednej i tej samej klasie oceny mogą być niemiarodajne. To po pierwsze.
Po drugie - jeżeli chcesz mieć w przyszłości dobrze płatną pracę, trzymaj się raczej przedmiotów ścisłych. Humanistów, którzy nazywają się tak sami tylko dlatego, że nie potrafią dodać do siebie 2 liczb, mamy w Polsce zdecydowany nadmiar. Na socjologa, europeistę, politologa czy historyka, praca nie czeka tak jak na inżyniera.
Ale jeszcze inaczej patrząc, rozumiem problem, bo sama zawsze lazłam tam, gdzie czułam, że chcę, nie patrząc aż tak na to, czy to prawidłowe, bardziej zależało mi aby robić coś z pasją, bo jak się robi coś z pasją, to o wiele łatwiej o dobre wyniki + tylko tak można osiągnąć prawdziwe szczęście.

Z perspektywy lat powiem tak: klasy dziennikarskiej nie żałuj, z 35 osób żadna na tym kierunku nie skończyła. Są wśród nas: psycholog, aktor, inżynierowie genetyczni, informatyk, archeolog, położna, lingwiści, muzyk... długo by wymieniać. Jedna osoba coś tam czasem naskrobie do uniwersyteckiej gazetki i tyle.
Klasę zmień, jeśli uważasz, że z -geo się spełnisz i tam Cię ciągnie. Do mojej przybyły chyba 3 osoby, jedna już w maturalnej - i mimo to, znalazły sobie przyjaciół.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 23:23   #7
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: problemy licealistki

Ja nie sugerowałam się koleżankami ani przy wyborze liceum, ani studiów. Skończyłam klasę humanistyczną i studiuję humanistyczny kierunek (drugiemu bliżej do nauk przyrodniczych). Liceum wspominam średnio, dużo lepsze było dla mnie gimnazjum, a najlepsze są studia, które powoli się kończą, niestety. Korzystaj z tego, co masz i ciesz się każdą chwilą. Jeśli czujesz, że źle wybrałaś - nie czekaj i to zmień.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 12:53   #8
Siouxsie
Raczkowanie
 
Avatar Siouxsie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 147
Dot.: problemy licealistki

Ja popełniłam ten sam błąd co ty autorko. Zawsze ciągnęło mnie do medycyny. Dlatego chciałam iść do klasy medycznej w liceum. Moja przyjaciółka, jednak przekabaciła mnie na humanistyczną Tak...byłam głupia (chociaż teraz wiem, że to wina moich rodziców - ale za długo by się tu nad tym rozwodzić ) Biologię i chemię miałam tylko przez 1,5 roku i to wersję podstawową. Nie było szans na rozszerzone matury z tych przedmiotów. Mimo wszystko uparłam się i rozsz. biologię zdałam na 70% (ucząc się sama). Z chemią mi się nie udało. Tak oto wylądowałam na studiach inżynierskich. Nie żałuję tego, że tu jestem. Daję sobie radę. Aczkolwiek i tak gdzieś tam w głębi duszy pozostaje ten lekki żal.

Także, jeśli będzie możliwość zmiany klasy to ja bym się nie zastanawiała. Z nową klasą na pewno się zgrasz. Prędzej czy później
Siouxsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:56   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: problemy licealistki

Radzę ci się przenieść i robić to co lubisz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:56   #10
littlepatience
Raczkowanie
 
Avatar littlepatience
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: problemy licealistki

Cytat:
Napisane przez oliwia1996 Pokaż wiadomość
Hej!
Chodzę do pierwszej klasy liceum, profil mat-fiz-info.
Szczerze mówiąc nie jestem zadowolona z wyboru. Kiedy chodziłam do gimnazjum myślałam najpierw o humanie, bo chciałam iść na dziennikarstwo sportowe lub związane z muzyką, ale większośc mi to odradzała. W końcu zrezygnowałam z tego pomysłu bo wszyscy mówili, że to słaby profil, a większosc dziennikarzy nie jest po dziennikarstwie i lepiej skończyć coś uczciwego.
Moim nastepnym pomysłem było mat-geo i juz prawie, że byłam na tym profilu, ale w ostatniej chwili zmieniłam na mój obecny bo zgadałam się z koleżankami, że one też tam skłałdają i chciałysmy isc razem.
Na wakacjach gdy przyszły wyniki okazało się, że tylko ja się dostałam i zaczęłąm żałować. We wrześniu poznałam swoją klase i jets w niej kilka fajnych osób, ale mnie dobija to, że jestem nie tu gdzie powinnam, bo fizyka i informatyka mnie w ogóle nie kręcą i teraz nwm co zrobić, zastanawiam się czy się nie przenieść na mat-geo, ale boję się, że moge się nie zgrac juz z nową klasa. Dodatkowo moje oceny nie sa najlepsze moja śrdnia coś koło 3,5 także szału nie ma i chciałam zapytać co wy zrobiłybyście na moim miejscu i jak sobie radzicie w liceum lub ajk je wspominacie jesli jestescie absolwentami
Przepraszam, że tak długo, ale musiałąm to z siebie wyrzucić
Cześć, o ile się nie mylę, skoro jesteś w pierwszej klasie liceum to jesteś tym rocznikiem, który jako pierwszy idzie nową podstawą programową. Skoro tak to w pierwszej klasie nie masz jeszcze rozszerzonych przedmiotów, ze wszystkiego masz podstawę (oprócz matematyki, która o ile się nie mylę może być rozszerzona już w pierwszej klasie). Więc problemów z nadrabianiem zaległości nie powinnaś mieć. I szczerze radzę Ci, żebyś się przeniosła, jeżeli czujesz, że ten profil, który wybrałaś nie jest dla Ciebie odpowiedni, przecież to co będziesz zdawać na maturze ma wpływ na to jakie studia wybierzesz
littlepatience jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.