Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 17:38   #1
Ukamienie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2

Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.


Witam.
Mam 15 lat, żyję dość aktywnie, jem szybko, nie patrze jak się odżywiam, spędzam całe dnie na deskorolce oraz biegam nałogowo. Moim problemem jest trądzik, nieprzerwanie od roku towarzyszy mi ... na plecach i klacie (czy tam dekoldzie), teraz jest coraz gorzej! Wcześniej go rozdrapywałem, przez co mam całe plecy w bliznach, syfy pojawiają się ostatnio na rękach, tzn. tam, gdzie są rękawy od koszulek czy tam podkoszulek. jest tego multum i nie chce schodzić. Na twarzy są w średnich ilościach, ale ostatnio mam wysyp w okolicach buzi, budzę się z nowymi czerwonymi punktami :/ Nie jestem jakimś pedałkiem, więc nie używam makijażu, ani nie przykładałem wagi do wyglądu, w sumie nie mam czasu na to ani chęci, ale ostatnio jest masakra. W tamto lato nie zdejmowałem koszulki, wstydziłem się, koledzy ze skateparku wiedzą, że mam 'wysypkę' na plecach, ale wiecie, przed dziewczynami to trochę nieciekawie się tak pokazywać.
Stosowałem 'alkohol salicylowy' codziennie, schodziło ładnie, ale brakło go w aptece, no i się zaniedbałem. Wstawiłbym zdjęcia, ale się wstydzę, dam jakiś odnośnik od google, ocenicie sytuację.
http://c.wrzuta.pl/wi15180/03779f200...garis_pryszcze - oraz ramienia https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...Z5-umy0dRV2kgw.
Na ramionach mam tego o wiele mniej, za to na plecach są 'gęsto' upakowane, ale nie schodzą poniżej łopatek.

Polećcie jakiś cud specyfik, z tego co słyszałem to kontynuować terapię alkoholem salicylowym, maseczka z aspiryny i mycie twarzy mlekiem
Pozdrawiam.
Ukamienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 19:36   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.

Cytat:
Napisane przez Ukamienie Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 15 lat, żyję dość aktywnie, jem szybko, nie patrze jak się odżywiam, spędzam całe dnie na deskorolce oraz biegam nałogowo. Moim problemem jest trądzik, nieprzerwanie od roku towarzyszy mi ... na plecach i klacie (czy tam dekoldzie), teraz jest coraz gorzej! Wcześniej go rozdrapywałem, przez co mam całe plecy w bliznach, syfy pojawiają się ostatnio na rękach, tzn. tam, gdzie są rękawy od koszulek czy tam podkoszulek. jest tego multum i nie chce schodzić. Na twarzy są w średnich ilościach, ale ostatnio mam wysyp w okolicach buzi, budzę się z nowymi czerwonymi punktami :/ Nie jestem jakimś pedałkiem, więc nie używam makijażu, ani nie przykładałem wagi do wyglądu, w sumie nie mam czasu na to ani chęci, ale ostatnio jest masakra. W tamto lato nie zdejmowałem koszulki, wstydziłem się, koledzy ze skateparku wiedzą, że mam 'wysypkę' na plecach, ale wiecie, przed dziewczynami to trochę nieciekawie się tak pokazywać.
Stosowałem 'alkohol salicylowy' codziennie, schodziło ładnie, ale brakło go w aptece, no i się zaniedbałem. Wstawiłbym zdjęcia, ale się wstydzę, dam jakiś odnośnik od google, ocenicie sytuację.
http://c.wrzuta.pl/wi15180/03779f200...garis_pryszcze - oraz ramienia https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...Z5-umy0dRV2kgw.
Na ramionach mam tego o wiele mniej, za to na plecach są 'gęsto' upakowane, ale nie schodzą poniżej łopatek.

Polećcie jakiś cud specyfik, z tego co słyszałem to kontynuować terapię alkoholem salicylowym, maseczka z aspiryny i mycie twarzy mlekiem
Pozdrawiam.
Ja słyszałam o serio cud specyfiku
Dermatolog się zwie.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:24   #3
Ukamienie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.

Po co ta ironia
Dziękuję za radę, myślałem nad dermatologiem, ale do jakiegoś 'znośnego' mam kawałek drogi, no i zapominałem
Ukamienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:58   #4
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.

A może to jest po części też spowodowane wysiłkiem? Skoro tyle czasu spędzasz na deskorolce i bieganiu, pocisz się i robią się tzw potówki?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 09:47   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.

Jesteś w takim wieku, że nic dziwnego, że masz trądzik. Przechlapane. Chociaż właściwie wiek ma tylko pośrednie znaczenie. Potwór zazwyczaj ma się lepiej w miejscach przykrytych koszulkami.

Twarz możesz myć wodą przegotowaną. Z jakimś żelem do mycia twarzy, koniecznie bez SLeS (Sodium Laureth Sulfate) i alkoholu w składzie. Masz łatwiej niż dziewczyny, bo makijaż szkodzi A cud specyfik dermatolog też może zaszkodzić, sprawdziłam niestety na sobie.

Większa ilość warzywek i owocków no i wody nie powinna zaszkodzić.

Gdzieś na tym forum natknęłam się na informację o żelu curiosin. Ma cynk w składzie, więc powinien pomagać. Dzisiaj go zamówię, jeżeli chcesz mogę dać znać, czy coś daje. Ale liczę bardziej na nawilżanie i współdziałanie z olejkiem.

Tak myślę co z plecami... może jakiś tonik antytrądzikowy? Można też przecierać naparami z ziół.

zerk: http://www.blondhaircare.com/2013/04...e+Blog%3A..%29
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:30   #6
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Straszne pryszcze na plecach i trądzik na twarzy.

warto jednak udać się do dermatologa, zapisze jakieś maści specjalnie na trądzik, takie same, które stosuje się na twarz, tylko plecki będziesz musiał smarować, może zapisze antybiotyk na uspokojenie wysypu

sam alkohol/spirytus tylko wysusza i dezynfekuje - a to może nie wystarczyć, skóra przesuszona broni się i wydziela więcej sebum, co zatyka pory i powstają nowe syfki
na własną rękę do podgojenia rozdrapanych polecam krem sudokrem (ma też cynk w składzie) - działa odkażająco i gojąco, można spróbować acne derm ( krem z kwasem azelainowym), zmniejsza rogowacenie, rozjaśnia przebarwienia pozapalne
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.