Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 10:26   #2041
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Hehe, juz widze te hektolitry oleju z orzecha wloskiego na polkach hiszpanskich sklepow Dlatego pytalam o takie w miare latwo dostepne
Dlatego dodałam też olej słonecznikowy, który mozna w miare łatwo zdobyć. Ale na Twoi miejscu i tak bym poszukała w Hiszpanii oeju z orzecha włoskiego, nie wydaje misię, żeby był tak trudno dostępny.

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
czy oleje z oleofarmu są rafinowane?

confused_girl czy wiesz może gdzie dostanę różne mazidła (szczególnie oleje) tak w detalu we wrocławiu?
We Wrocławiu polecam sklep bio-market na skrzyżowaniu kotlarskiej i szewskiej. Mają tam m.in. oleje z EcoSpa:
http://www.bio-market.pl/c/pl/3_10/2...smetyczne.html
Na miejscu jest większy wybór niż w sklepie internetowym

Natomiast oleje Oleopharmu dostaniesz bez problemu w Tesco na bielanach, w delikatesach na parterze w fenixie i chyba jeszcze w delikatesach w pasażu grunwaldzkim. Ale ja osobiście nie używałabym ich do buzi. Miałam ten z orzecha włoskiego, to zapachem w ogóle nie przypominał tego z mazideł Pachniał tak jakby palonymi orzechami, a podobno jest nierafinowany Obecnie mam od nich olej sezamowy i to jest juz w ogóle masakra - śmierdzi spalonym sezamem, nawet dodanie kilku kropli do sałatek powoduje, że psuje smak innych składników I teraz nie wiem do czego go zużyć:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 10:50   #2042
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
czy to jest coś warte? http://www.helfy.pl/olej-kokosowy
bo jeżeli tak to cena atrakcyjna
jest bezzapachowy czyli rafinowany, nie kupiłam go

confused_girl dziękuje serdecznie za adres bio marketu
kupiłam oleofarmy zobaczymy co i jak z nimi, jak coś to pójdą do olejków myjących. Będę miała porównanie z olejem z orzechów laskowych z mazideł.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:30   #2043
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Obecnie mam od nich olej sezamowy i to jest juz w ogóle masakra - śmierdzi spalonym sezamem, nawet dodanie kilku kropli do sałatek powoduje, że psuje smak innych składników I teraz nie wiem do czego go zużyć:P
Dodaj po kilka kropli do balsamu do ciała. JA tak robię, oliwka hipp i balsam do ciała. Maziam się tym cudem co dwa dni, tyle wystarczy by utrzymać skórę w b. dobrym stanie, no chyba, że masz ekstremalnie suchą, to wtedy możesz codziennie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:48   #2044
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Dodaj po kilka kropli do balsamu do ciała. JA tak robię, oliwka hipp i balsam do ciała. Maziam się tym cudem co dwa dni, tyle wystarczy by utrzymać skórę w b. dobrym stanie, no chyba, że masz ekstremalnie suchą, to wtedy możesz codziennie.
Włąśnie skóry nie mam suchej ani trochę:P Właściwie to mazne ja balsam od wielkiego swieta:P O olej chcialam zurzyc bardziej do celow kulinarnych:| Czy sezamowy zawsze tak smierdzi spaenizna czy moze ten z oleopharmu jest taki wyjatkowy?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:53   #2045
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Włąśnie skóry nie mam suchej ani trochę:P Właściwie to mazne ja balsam od wielkiego swieta:P O olej chcialam zurzyc bardziej do celow kulinarnych:| Czy sezamowy zawsze tak smierdzi spaenizna czy moze ten z oleopharmu jest taki wyjatkowy?
Hy hy też mam ten oleofarmu sezamowy - i mi się zapach podoba, ale może dlatego, że mam miłe skojarzenia - z prażonymi pestkami zresztą zapachy to rzecz gustu Mam też sezam z naturalnego-piękna ale jest rafinowany i nie pachnie niczym. Oleofarm używam do ciala, cały dom później pachnie nim, na szczęście i mnie i Tzowi zapach odpowiada
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 13:06   #2046
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dostałam dzisiaj olej jojoba złoty z mazideł.Na buteleczce jest napisane żeby przechowywać w lodówce.Kiedy go wyjęłam okazało się,że zmienił się w substancję stałą (wiem,że oleje tak mają) ale jak go wtedy wydobywać z małej buteleczki???
Może jednak nie przechowywać w lodówce?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 13:09   #2047
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj olej jojoba złoty z mazideł.Na buteleczce jest napisane żeby przechowywać w lodówce.Kiedy go wyjęłam okazało się,że zmienił się w substancję stałą (wiem,że oleje tak mają) ale jak go wtedy wydobywać z małej buteleczki???
Może jednak nie przechowywać w lodówce?
Normalna rzecz, nie wszystkie oleje tak mają, ale akurat jojoba owszem bo zasadniczo jest woskiem a nie olejem i w niskiej temp zmienia konsystencję Nic to olejowi nie szkodzi, po prostu trzeba go wyjąć z lodówy i ogrzać trochę aż zmieni konsystencja na płynną
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 13:27   #2048
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dlatego dodałam też olej słonecznikowy, który mozna w miare łatwo zdobyć. Ale na Twoi miejscu i tak bym poszukała w Hiszpanii oeju z orzecha włoskiego, nie wydaje misię, żeby był tak trudno dostępny.
Odzwiedzilam dzis kilka sklepow i jednak oleju z orzecha woskiego ani sladu Za to udalo mi sie kupic w sensownej cenie sezam i zarodki pszenicy - beda jak znalazl do moich wlosow. Jeszcze chyba dokupie olej z rozy, ale juz mi dzis pieniedzy nie starczylo...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 14:04   #2049
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki chooomik .
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 14:38   #2050
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Odzwiedzilam dzis kilka sklepow i jednak oleju z orzecha woskiego ani sladu Za to udalo mi sie kupic w sensownej cenie sezam i zarodki pszenicy - beda jak znalazl do moich wlosow. Jeszcze chyba dokupie olej z rozy, ale juz mi dzis pieniedzy nie starczylo...
Rocki, sezam też się nadaje do tłustej skóry I róża jak najbardziej też, choć może być ciężka w odbiorze - ale ma dużo witaminy A, dla tłuścioszków bezcennej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 14:57   #2051
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zakochalam sie w oleju sezamowym... ten moj pachnie po prostu jak sezamki

BTW Czym sie roznia od siebie te wszystkie oleje bio, eko, organiczne, zwykle, itd.? Zapachem? Wlasciwosciami? Bo ten sezamowy jest eko, czy dlatego tak slicznie pachnie? Czy tez kazdy sezamowy ma wlasnie taki zapach?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 17:51   #2052
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Czy sezamowy zawsze tak smierdzi spaenizna czy moze ten z oleopharmu jest taki wyjatkowy?
Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Hy hy też mam ten oleofarmu sezamowy - i mi się zapach podoba, ale może dlatego, że mam miłe skojarzenia - z prażonymi pestkami zresztą zapachy to rzecz gustu
Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zakochalam sie w oleju sezamowym... ten moj pachnie po prostu jak sezamki
Też mam olej sezamowy z Oleofarmu i uwielbiam zarówno jego zapach, jak i działanie.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:03   #2053
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czy któraś może mi powiedzieć jak zagłuszyć zapach z centella asiatica? Zmiksowałam z grejfrutem i mam wrażenie, że zapach się nasilił
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:49   #2054
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zakochalam sie w oleju sezamowym... ten moj pachnie po prostu jak sezamki

BTW Czym sie roznia od siebie te wszystkie oleje bio, eko, organiczne, zwykle, itd.? Zapachem? Wlasciwosciami? Bo ten sezamowy jest eko, czy dlatego tak slicznie pachnie? Czy tez kazdy sezamowy ma wlasnie taki zapach?
bio etc tzn., że surowce do nich użyte pochodzą z upraw ekologicznych, rolnictwa ekoloigicznego czyli roślinki nie są szprycowane jakimiś niedozwolonymi nawozami itp. Takie uprawy sa kontrolowane i sposób ich prowadzenia określa prawo ( z resztą te nieekologiczne też)

przymierzam się do zrobienia serum z wit. c wg mazideł. Czy któraś z was robiła wg tego przepisu, a może nawet więcej - ma porównanie ze starym przepisem?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:50   #2055
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
schaetzen, szaleństwo widzę fajnie i ja też się nie mogę doczekać moich prób maceratowych... będą zioła, będą róże...
przyszedł mi do głowy skrzyp, którego u nas w ogrodzie bardzo pod dostatkiem...
myślałam nawet o zalewaniu czarnych porzeczek olejem... hihi
Oj, szaleństwo, szaleństwo Zaglądam co chwila do maila żeby sprawdzić czy nie dostałam wiadomości z ecospa że moj olej jest do odebrania
Skrzypu mam pod dostatkiem, chociaż wczoraj sporo wywaliłam na kompost A czarne porzeczki też mam!


Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Schaetzchen Wytrzymasz te kilka tygodni?
Można jeszcze macerować inne dobroci, np. aloes z doniczki albo suszone zioła... Chodzi mi też po głowie macerat z owoców (na BU taki mają) - porzeczki chyba też wchodzą w grę
Nie wiem jak wytrzymam Stałam się wąchaczką maceratu różanego
Aloes miała moja Babcia, pomyślę nad hodowlą, bo żel aloesowy mazidłowy uwielbiam

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Czy któraś może mi powiedzieć jak zagłuszyć zapach z centella asiatica? Zmiksowałam z grejfrutem i mam wrażenie, że zapach się nasilił
Ja dodawałam rozmarynu bo jest dość mocny, ale centellę chyba trzeba... polubić Mi się już prawie udało
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:53   #2056
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
przymierzam się do zrobienia serum z wit. c wg mazideł. Czy któraś z was robiła wg tego przepisu, a może nawet więcej - ma porównanie ze starym przepisem?
Ale o który dokładnie przepis pytasz? Ja robię teraz oba z lipoderminą - serum z HA jest bardziej "poślizgowe" i lekko lepiące, chyba wolę bez Wcześniej robiłam na lecytynie i polysorbate (ale to nie były te najwcześniejsze przepisy, tylko już po dodaniu sody oczyszczonej, coś mi się zdaje że na początku były przepisy na bardziej kwaśne) - większych różnic nie widzę - poza tym że z lipoderminą robi się łatwiej i szybciej
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:58   #2057
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

o ten bez lipoderminy dla cer suchych - skład podobny tylko, że zamiast alkoholu jest glikol propylenowy, a dodatkowo polysorbate i lecytyna
czyli polecasz zastąpienie tej formulacji na rzecz lipoderminy? dobrze, że zapytałam
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:07   #2058
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja pamietam, ze dawno temu na mazidlach byly takie bardzo proste przepisy na serum z wit. C z alkoholem. Tylko ze moja skora za bardzo sie z alkoholem nie lubi
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:14   #2059
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam prosze powiedzcie mi czy tak powinno być? Dodałam trochę kwasu hialuronowego do kremu i czuje takie lekkie szczypanie. Jakoś nigdy nie miałam do czynienia z kwasami jak go stosować?
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 19:15   #2060
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Oj, szaleństwo, szaleństwo Zaglądam co chwila do maila żeby sprawdzić czy nie dostałam wiadomości z ecospa że moj olej jest do odebrania
Skrzypu mam pod dostatkiem, chociaż wczoraj sporo wywaliłam na kompost A czarne porzeczki też mam!

hehe, nie przejmuj się skrzyp w cudowny sposób sie odradza, więc niedługo pewnie będziesz miała nowa porcję
Ale poważnie sobie myślę czy by go nie zmacerować... Bo w końcu wszystkie tabletki na włosy skórę i paznokcie są ze skrzypem... Od dawna kombinowałam coby go jakoś wykorzystać- i kilka razy zrobiłam sobie płukankę do włosów, niestety bez większych efektów. Może macerat byłby skuteczniejszy...?

Mówisz Niezamienna, że porzeczki też? bo ten co się kupuje to nie zmacerowane porzeczki tylko jakis wyciśnięty z pestek, więc pomyślałam sobie że sie zagalopowałam... ale skoro tak... Od sierpnia rusza produkcja cudownych ekologicznych Maceratów Motyczańskich
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:17   #2061
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
o ten bez lipoderminy dla cer suchych - skład podobny tylko, że zamiast alkoholu jest glikol propylenowy, a dodatkowo polysorbate i lecytyna
czyli polecasz zastąpienie tej formulacji na rzecz lipoderminy? dobrze, że zapytałam
A, to robiłam - właśnie ze względu na to że wolalam glikol od alkoholu. Alkohol mnie ściągał - ale wystarczyło zmienić filtr na bezalkoholowy i problem się rozwiązał Ta ilość alkoholu która jest w przepisie na serum (czyli również w lipoderminie) mi nie przeszkadza. A wygoda duża!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:42   #2062
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

Ja dodawałam rozmarynu bo jest dość mocny, ale centellę chyba trzeba... polubić Mi się już prawie udało
Spróbuję z rozmarynem, bo tego zapachu nie potrafią przeboleć
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:53   #2063
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Polu, porzeczki można macerować, tak jak i inne owoce. Zerknij tu:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...estfruits.html
Olej z porzeczek to co innego - jest wytłaczany z nasion. Ale można zrobić i macerat z owoców - ciekawa jestem koloru

Kasiu, kwas hialuronowy raczej tak nie działa. Czy nie używałaś czegoś jeszcze? Może nie masz na myśli podszczypywania, tylko lekkie ściągnięcie skóry? Albo miałaś podrażnioną czymś skórę?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 20:35   #2064
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Polu, porzeczki można macerować, tak jak i inne owoce. Zerknij tu:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...estfruits.html
Olej z porzeczek to co innego - jest wytłaczany z nasion. Ale można zrobić i macerat z owoców - ciekawa jestem koloru
Ale macerować świeże owoce porzeczki czy suszone? Ale kusicie tym macerowaniem Jak tylko skończą mi sie zaliczenia to też sie wezmę za domową masowa produkcję
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 20:43   #2065
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ale macerować świeże owoce porzeczki czy suszone? Ale kusicie tym macerowaniem Jak tylko skończą mi sie zaliczenia to też sie wezmę za domową masowa produkcję
Tego nie wiem, ale spróbowałabym ze świeżymi, zawsze to lepiej - tylko nie mam jak ich uhodować w tej stolycy.... ech, zaczaję się ewentualnie na zbiory u Mamy na działce
Swoją drogą przypomniało mi się, że mam suszone maliny z Darów Natury (podawałam już link) i że w formie herbatki mi jakoś nie wchodzą Z produkcją jednak poczekam, bo nie mam wolnego oleju słonecznikowego ani jojoba, a nabywanie kolejnej flaszki skończy się źle dla mojej przestrzeni życiowej i finansów
Ależ się nam szaleństwo maceratowe zrobiło...

EDIT: Tak wychwalałyście olej sezamowy, że przypomniałam sobie o nim i strzeliłam sobie masaż twarzy tym olejem. Tym razem zmieszałam go z suszonymi płatkami róż i miałam też lekki peeling. To naprawdę rozgrzewa!

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-05-28 o 21:27
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 19:26   #2066
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

no i mam olej z pestek dyni i z orzechów laskowych
narazie wysmarowałam się dyniowym i miałam ochotę się zjeść(zapach solonych pestek lub słonecznika ale solonego). Piękny ciemny kolor, na skórze wygląda jakbym się tak ładnie opaliła (ja bladzioch jestem ale z ciepłą karnacją) albo posmarowała maścia z kurkumą nie polecam po nim wyjścia na zewnatrz. Ale do kremu może być świetnym dodatkiem, bo będzie dawał jakikolwiek odcień. Olej nie jest ciężki ani tłusty. Ładnie się wchlonął. Miał być do olejku myjącego, ale nie wiem czy teraz nie bedzie mi go szkoda...
olej z orzechów laskowych też pięknie pachnie, kolor ma jasny ( on daje lekki ładny glow na buzi).
Oba na 100% są nierafinowane.

Doradzcie czy przy wysokich temperaturach w mieszkaniu powinnam je trzymać raczej w lodówce?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 19:58   #2067
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

O, jak szybko. Strasznie kusisz tym dyniowym...

Co do przechowywania, to chyba niekoniecznie w lodówce (zależy, co jest napisane na opakowaniu). Ja te oleje, których nie trzeba wstawiać do lodówki, trzymam w szafce w chłodnym pokoju, który nawet przy upałach się nie nagrzewa.

Zlałam dziś maceracik nagietkowy, przyprawiłam olejkami eterycznymi i witaminą E. Wieczorem będę się smarować.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 09:56   #2068
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

olej z orzechów laskowych także już przetestowany. Działa poprawnie nawet w takiej temp jak dzisiaj, nic mi nie spływa z twarzy( co prawda wymieszałam go z hialuronem) Nie daje żadnego koloru, odczucia naprawdę super. Laskowy olej jest bardziej treściwy od dyniowego (zaznaczam - przy ekstremalnie suchej skórze). Dyniowy wchłonął się w mig.
Więc moja opinia o jakości olejów z oleofarmu jest jak najbardziej entuzjastyczna. Do tego super cena

A do sałatek ye oleje to marzenie, smakują wyśmienicie Jak się maziam to zawsze coś poliżę
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 10:35   #2069
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
bio etc tzn., że surowce do nich użyte pochodzą z upraw ekologicznych, rolnictwa ekoloigicznego czyli roślinki nie są szprycowane jakimiś niedozwolonymi nawozami itp. Takie uprawy sa kontrolowane i sposób ich prowadzenia określa prawo ( z resztą te nieekologiczne też)
A to czemu tak sie zachwycalyscie tymi nowymi hydrolatami z mazidel? Bo ze sa z upraw ekologicznych, to wiedzialam Myslalam, ze moze dodatkowo maja jakies jeszcze inne wlasciwosci...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 10:53   #2070
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

są bez konserwantów bodajże no i przede wszystki produckje ekologiczne rządzą wiesz, że to wysokojakościowy produkt, sprawdzony, najczęściej z certyfikatem

dziewczyny czy macie jakiś sposób na łagodne oczyszczenie twarzy jak nic w domu nie posiadam? czy można oczyścic się samym olejem?

jeszcze pisałyście o jakimś zmywaniu oleju ciepłym ręcznikiem. Jak to się robi i czemu to właściwie służy?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.