Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 15:05   #3091
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Ja też się staram, ale moje dieta ograniczona. Plus jest taki, że cały czas chudnę, ale pojecia nie macie jak ja wam zazdroszczę czekolady! Ja ze słodyczy (bo ja bezmleczna i bezjajeczna) to na razie pieczone własnoręcznie pełnoziarniste ciastka z ziarnami i płatkami, ciasto marchewkowe i szarlotkę sypaną wcinam. Ale słodkie zaczęłam jeść dopiero jak młodemu miesiąc stuknął, bo mi wcześniej nie pozwalali lekarze. Pojęcia nie macie jak się męczyłam.
A jecie jakieś surowe warzywa do kanapek? A owoce? Bo ja już marzę, aby wprować. Jak wasze dzieci reagują? Ja na razie jem do kanapek wysiane własnoręcznie kiełki lucerny i rzeżuchy - jest ok.
ja tylko banana jem i surową marchewkę, ale też mam ogranoczoną dietę, bo boję się wprowadzc nowości...najbardziej tęsknię własnie za warzywami i owocami...a awokado można??? właśnie się zastanawiam...ze słodyczy to jem biszkopty, herbatniki - wszystko co bez czekolady, nadzienia itp. ale ostatnio na białego michałka się skusiłam i było ok
Poza tym wczoraj zjadłam kopytka polane masełkiem z bułką tartą i też nic nie było, wprowadziłam już pasztet, parówki, dżem jagodowy, jogurt jagodowy, odrobinę mleczka do kawki, szpinak i sok marchwiowo-jabłokowy Bobofrut...

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
na Matiego te wibracje nie działają ale leżaczek lubi
na mojego ani wibracje ani leżaczek nie działają...
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 15:10   #3092
Koperco
Zakorzenienie
 
Avatar Koperco
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 024
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

karinaaa na bank można bo ja nawet w szpitalu dostałam na obiad rybę

a co do brzuszka..ja też mam, coraz mniejszy ale mam i to taką galaratę...;/ w spodnie, spódnice z przed ciąży oczywiście nie wchodzę,ale od tyg zaczęłam ćwiczyć, chyba powoli pomaga,no ale pocieszam się że jestem dopiero 3tyg po porodzie to może do lipca zdążę doprowadzić się do stanu,żeby ubrać bikini..
Koperco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 15:21   #3093
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ja tez jadlam rybe juz...
czekolady jeszcze nie, ale przejadly mi sie juz wszelkiego rodzaju herbatniki i biszkopty... wiem jednak ze na jednej kostce bym nie skonczyla wiec nie ryzykuje
jadlam juz smazone rzeczy typu kotlety, pizze, zapiekanke z serem... no i groszek... a to z glupoty bo nie wpadlam ze nie mozna.... w sumie malej odpukac nic nie dolegalo ale raczej nie bede urzadzac jej powtorki...
mysle czy mozna jesc ananasa??
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 15:35   #3094
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

czy miesięczne dzieciaczki mogą zobaczyć już padający śnieg pokazałam mu przez okno i był bardzo zapatrzony i jestem ciekawa co widział
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 15:44   #3095
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
czy miesięczne dzieciaczki mogą zobaczyć już padający śnieg pokazałam mu przez okno i był bardzo zapatrzony i jestem ciekawa co widział
Jezu, śnieg u Was pada?? Ja miałam nadzieję, że zima na dobre odeszła już...Wydaje mi się, że miesięczne dziecko nie widzi śniegu, w ogóle mało widzi...chociaż ja czasem jak z Julkiem do okna podejdę, to on potrafi się wpatrywac w różne rzeczy, a jak odchodzę, to się krzywi i odwraca główkę w stronę okna nie wiem czy tak reaguje na światło bardziej intensywne
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 16:17   #3096
Koperco
Zakorzenienie
 
Avatar Koperco
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 024
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

w Gdańsku też śnieg pada
Koperco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 16:34   #3097
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Czy usg bioderek jest refundowane czy trzeba pójśc prywatnie??
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 16:48   #3098
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
Czy usg bioderek jest refundowane czy trzeba pójśc prywatnie??
możesz zrobić i tak i tak, chcesz numer na NFZ do poradni?
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 17:05   #3099
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

s_a_j dzisiaj dzwoniłam do aldemedu (położna mi tak poleciła) i tam mnie poinformowali, że na NFZ mogę iśc tylko ze skierowaniem od ich pediatry, a nie od swojego, a jak nie to moge iśc prywatnie...
A Ty gdzie idziesz?? Podasz mi numer?
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 17:06   #3100
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
s_a_j dzisiaj dzwoniłam do aldemedu (położna mi tak poleciła) i tam mnie poinformowali, że na NFZ mogę iśc tylko ze skierowaniem od ich pediatry, a nie od swojego, a jak nie to moge iśc prywatnie...
A Ty gdzie idziesz?? Podasz mi numer?
jasne, już wysyłam Ci info na priv
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 17:10   #3101
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dzięki s_a_j słyszałam, ze ciężko sie tam dodzwonic...od poniedziałku będę próbowac
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 17:12   #3102
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Lilijko wybacz ale jak przeczytalam co napisalas to az mi szczeka opadla ,jak tak wogole mozna do swego dziecka ,ktore jest tak malenkie
i bezbronne pogon ty tego czlowieka ,bo on nie jest Was obu wart ,naprawde .

Cytrynko moj brzuch nadal jest duzy i wogole mimo ze od porodu spadla mi polowa kg to jednak druga zostala ,wiec dalej jestem gruba i musze 15kg zgubic a mam taki apetyt ze nie wiem jak to mam uczynic ,wiec wiem ze to male pocieszenie ale poprostu na to trzeba troche czasu aby wrocic do sylwetki .
W sumie obie karmimy piersia a to tez wyciaga z nas kg wiec bedzie dobrze ,jeszcze troszke do wakacji czasu zostalo

Za to biustem bym nie pogardzila gdyby takimi zostal jak jest teraz


To sproboje tej ryby dzis ,ale zrobie ja na parze jednak niz w puekarniku.

Ja tez uwazam co jem ,raz zjadlam smazona rybe i choc nie jestem pewna czy to po tym to mala meczyl bol brzuszka ,ale po nalesnikach nic jej nie bylo,jednak wole smazone ograniczyc.Z miesa ja jem tylko kurczaka,piersi ,indyka i poledwice.Pieczywo pelnoziarniste ,mleko odtluszczone ,makaron,ryz ,warzywa na parze marchew,kukurydze ,brokuly probowalam i chyba to nie byl dobry pomysl ,swiezego ogorka na kanapke ,z owocow banan,winogrona i wczoraj pierwszy raz jadlam jablko.

Moja ma ponad dwa tygodnie a ja juz wmawiam sobie ze mnie widzi i na pewno do mnie sie usmiecha

A i chcialam zapytac czy u waszych maluszkow odciskaja sie na nozkach gumki od pampersow ,my uzywamy 2 ?
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 17:51   #3103
Koperco
Zakorzenienie
 
Avatar Koperco
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 024
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

karinaa zalezy jakie..np pampersy mamy2 bo 1 wlasnie sie odciskały,a np huggies 1 i jest ok..zależy od firmy i grubości nóżek

a smażone bardziej tuczy wiec na parze jak znalazł apropo chudnięcia
Koperco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 18:01   #3104
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
Czy usg bioderek jest refundowane czy trzeba pójśc prywatnie??
ja mam refundowane, czekam ok miesiąca
Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
czy miesięczne dzieciaczki mogą zobaczyć już padający śnieg pokazałam mu przez okno i był bardzo zapatrzony i jestem ciekawa co widział
nie, raczej światło.......... jasne
Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
ja tez jadlam rybe juz...
czekolady jeszcze nie, ale przejadly mi sie juz wszelkiego rodzaju herbatniki i biszkopty... wiem jednak ze na jednej kostce bym nie skonczyla wiec nie ryzykuje
jadlam juz smazone rzeczy typu kotlety, pizze, zapiekanke z serem... no i groszek... a to z glupoty bo nie wpadlam ze nie mozna.... w sumie malej odpukac nic nie dolegalo ale raczej nie bede urzadzac jej powtorki...
mysle czy mozna jesc ananasa??
ryby nie jadłam, ale ananasa tak (na pizzy) i małej nic nie było

z czekoladą nie ryzykuję, bo mam ogromne ciągoty na słodkie

ale jadłam kurczaka z rożna i też git oraz dżem truskawkowy
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 18:03   #3105
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny ja tylko na chwilkę bo cały dzień stoję z mężem przy garach w międzyczasie karmiąc Małą. Córcia chyba dzisiaj wyczuła, że mamy dużo do zrobienia i spała bardzo ładnie i nie marudziła.
Mąż kręci biszkopta więc wskoczyłam na sekundkę zobaczyć co tam u Was.

lilijko.....nie wiem co powiedzieć Wiem, że prosto doradzać jak samemu nie jest się w takiej sytuacji, ale chyba lepiej by było dla Was jakbyście zostały same.
Jestem z Sarą całym sercem z Tobą i Natalką

A my chrzcimy jutro o 18:15 więc już widzę jaka byłaby reakcja Twojej teściowej na taka godzinę.....

Przepraszam kobietki ale nie odpowiem na wszystko co zamierzałam bo mój ślubny mnie woła.

Nie przejmujcie się brzuchami, wspólnie się zmobilizujemy i w wakacje wyskoczymy w bikini mi też się jeszcze wałeczek trzęsie.... A przed chwilą wtrząchnęłam z mężem na pół tabliczkę czekolady Taką miałam ochotę na coś słodkiego bo od tygodnia nic nie jadłam

Na poprawę humoru list do męża.....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img063.jpg (174,6 KB, 133 załadowań)
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 18:19   #3106
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość

Cytrynko moj brzuch nadal jest duzy i wogole mimo ze od porodu spadla mi polowa kg to jednak druga zostala ,wiec dalej jestem gruba i musze 15kg zgubic a mam taki apetyt ze nie wiem jak to mam uczynic ,wiec wiem ze to male pocieszenie ale poprostu na to trzeba troche czasu aby wrocic do sylwetki .
W sumie obie karmimy piersia a to tez wyciaga z nas kg wiec bedzie dobrze ,jeszcze troszke do wakacji czasu zostalo
A i chcialam zapytac czy u waszych maluszkow odciskaja sie na nozkach gumki od pampersow ,my uzywamy 2 ?
Mi karmienie jakoś kilogramów nie wyciąga bo od miesiaca waga w miejscu stoi.

Codo pampków - zależy, jakiej firmy. Happy nadal na 2 jedziemy - nic się nie odciska. Pampersy 2 są już za małe, mam całą paczkę do oddania, były po prostu za małe dla Karolka.

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Nie przejmujcie się brzuchami, wspólnie się zmobilizujemy i w wakacje wyskoczymy w bikini mi też się jeszcze wałeczek trzęsie.... A przed chwilą wtrząchnęłam z mężem na pół tabliczkę czekolady Taką miałam ochotę na coś słodkiego bo od tygodnia nic nie jadłam

Na poprawę humoru list do męża.....
Mój brzuch to połowa zmartwienia...reszta to uda i pupa - trzeba było nie jeść tyle w ciaży, ale mądry Polak po szkodzie.

No ten list faktycznie zwala z nóg.


Zmykam do moich chłopaczków
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 18:51   #3107
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
a czy któraś ma problemy z nadgarstkami? od tego podnoszenia, obracania małęgo strasznie bolą mnie nadgarstki (a nie nosze go, tylko biore do karmienia czy przewijania) i kciuki, czasem nie moge kciuków za bardzo odgiąć w tył bo boli jak cholera, zaczęłam dziś smarować maścią rozgrzewającą...
Ja mam straszny problem z nadgarstkami. Martwię się tym bardziej, że nawala mi głównie prawy a ja z prawą ręką miałam już od dawna straszne problemy (przewlekłe zapalenia bicepsu i w łokciu) i byłam zmuszona za każdym razem leczyć to miejscowymi zastrzykami sterydowymi i fizjoterapią i powiedzieli mi że jak znowu mi się zrobi to też będę musiała brać ten zastrzyk bo u mnie już nic innego nie zadziała w pobliżu tych miejsc... No a mnie się wydaje że takich zastrzykow nie wolno karmiąc piersią dlatego bardzo uważam i staram się jak najmniej nosić - trudno, mała musi czasami popłakać a ja mogę ją co najwyżej głaskać...

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
A jecie jakieś surowe warzywa do kanapek? A owoce? Bo ja już marzę, aby wprować. Jak wasze dzieci reagują? Ja na razie jem do kanapek wysiane własnoręcznie kiełki lucerny i rzeżuchy - jest ok.
Ja jem surowe jabłka, banany, winogrona, zdarzyły mi się trzy truskawki, na gruszki mała źle zareagowała, odrobinę pomidora, sałatę, ogórka (też nie za dużo), marchewkę, buraczki, paprykę

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny mozna jesc rybe karmiac piersia ,bo mam zamiar zrobic sobie pieczona tilapie?
Ja tam jem. Jadłam tilapię, mirunę i łososia

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
A my chrzcimy jutro o 18:15 więc już widzę jaka byłaby reakcja Twojej teściowej na taka godzinę.....

Przepraszam kobietki ale nie odpowiem na wszystko co zamierzałam bo mój ślubny mnie woła.
No to miłego dnia jutro
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 19:08   #3108
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mojej po ananasie nic nie jest, dzis zjadlam tez szparagi, i tez mam nadzieje, ze bedzie ok.
Ale moja na czekolade tez nie reaguje, ogolnie nie moge narzekac, bo prawdziwej kolki tfu,tfu, po niczym nie miala, wiec ja czekolade jem jak najbardziej (a potem sie dziwie, ze oponka wisi ), wczesniej jadlam biala i wlasnie biale michalki odkrylam, sa super smaczne, dobrze ze polski sklep mam nie po drodze .
Makupistka sliczna ksiezniczke masz

Moja ma dzis dzien na spanie, mam nadzieje, ze noc tez, bo na sniadanie mam goscia, i nie chce wygladac jak zombi .
No, ale zobaczymy .
Bylam dzis z nia na dlugich zakupach, spala slicznie, ehh kochane dziecko jest
W ramach dekoracji na chrzciny kupilam rozowe ceramiczne buciki , a tak dla malusi rajstopki, czapeczke, skarpetki wszystko hello kitty, no i dla starszych tez szmatek kilka
Pierwszy raz chyba od 3 miesiecy dzis w H&M bylam
TZ stal z wozkiem tylko, a jak mu pokazalam co kupilam i ile wydalam, to mowi, ze wiecej ze mna nie pojdzie, bo umiaru nie mam , ja na to, ze wtedy internet mam , wiec mowi, ze to jednak pojdzie , znow wozka pilnowac .
Eh, ja jeszcze terminu nie mam, a juz na chrzciny sie przygotowuje .

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Ja wlasnie boje sie jesc pomidor, wiadomo cebule (a uwielbiam z pomidorem zwlaszcza),truskawki, boje sie pic czarna herbate i kawe (bo teina i kofeina, pobudzaja i ogolnie zle dzialaja), cole, i inne gazowane, bo choc mala kolek nie ma, to czasem wzdecia ma, bo steka i czerwona na buziaczku sie robi, czasem krotko zaplacze, no i nie chce ryzykowac.
Rybe jadlam, ogolnie smazone jem, i jest ok.
Kotlety sojowe tez ok. na szczescie dla mnie, bo bym z glodu umarla
Kapusty, brokul, kalafiora nie lubie, wiec za tym nie tesknie.
Ale kanapka z pomidorem i cebula, tak za mna chodzi, ze szok
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 19:12   #3109
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Moją na samym początku po tych normlanych dużych pomidorach wysypało, więc porzuciłam je na parę tygodni i teraz znowu spróbowałam, ale tych biedronkowych koktajlowych i nic jej nie jest
Moja tylko raz miała taką mega kolkę prawdziwą - po brokułach właśnie...
Ja piję od czasu do czasu herbatę czarną, kawa z mlekiem się też zdarzała - i nic jej nie było - ale teraz sobie zbożową kupiłam gazowane też od czasu do czasu piję (tzn wodę i karmi) i nie widzę żadnych skutków.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 19:22   #3110
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
No właśnie myślę nad tym katarkiem... Mój ma cały czas coś w nosku - nie katar i nie cały czas zapchany, ale jednak słychać, że coś tam jest. Od 3 dni 2 x dziennie używamy Fridy i zawsze coś tam mu wyciągnę, ale nigdy do końca - przynajmniej mam takie wrażenie. Boję się, że to jakaś alergiczna sprawa. Może ten katarek bu mu oczyścił nos do końca - tym bardziej, że on uwielbia dźwięk odkurzacza...

Dziwczyny - widzę, że wiele z was podaje Delicol. A wy to podajecie z zaleceniem, że na kolki, czy na nietolerancję laktozy? Bo ja na kolki podawałam Sabsimplex, a Delicol dostałam od pediatry na nietolerancję laktozy. Podobno Delicol zawiera enzym pomagający ją trawić. Dostałam wczoraj wyniki badania kału małego i wygląda na to, że tej nietolerancji wcale nie ma (dziś mi pediatra potwierdzi) i po prostu się zastanawiam z jakim wskazaniem wy go podajecie...
Polecam Katarek jak najbardziej.

Ja Delicol dostałam na kolki. Przeczytałam ulotkę i się zdziwiłam Położna powiedziała, że teraz ten specyfik coraz częściej na kolki przepisują. Z resztą na opakowaniu jest napisane wyraźnie: na kolkę niemowlęcą.


Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
ja tez jadlam rybe juz...
czekolady jeszcze nie, ale przejadly mi sie juz wszelkiego rodzaju herbatniki i biszkopty... wiem jednak ze na jednej kostce bym nie skonczyla wiec nie ryzykuje
jadlam juz smazone rzeczy typu kotlety, pizze, zapiekanke z serem... no i groszek... a to z glupoty bo nie wpadlam ze nie mozna.... w sumie malej odpukac nic nie dolegalo ale raczej nie bede urzadzac jej powtorki...
mysle czy mozna jesc ananasa??

Ja jem wszystko poza wzdymającymi warzywami i jest ok.

Edit: i cytrusami...

Czekam do środy i kupuję ten plaster. Nie podoba mi się pępek Ali.

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2011-03-18 o 19:25
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:10   #3111
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witamy sie my wieczorkiem, mala zjadla lezy w lozeczku i gapi sie w karuzele, przed chwila karuzela ucichla a ona cicho ide sparwdzic a ta dalej w gapiona w ta karuzele i lezy bez ruchu... Ciekawa jestem czy usnie
agape moja lubi swiatlo zawsze glowke odwraca do swiatla
Niestety pada u nas snieg nie znosze zimy, wiosno wroc!
lilijko jak chcecie w przychodni lancet kolo awu robia co wtorek i maja terminy praktycznie na kazdy najblizszy wolne, na nfz, my robilismy, czekalam dwa tygodnie, ale pani chciala nas umowic na nastepny juz
marlen pomidora juz jadlam... acha i ogorka kiszonego nie wiem czy powinnam ale jem od tygodnia nic malej nie dolega
Dzieki za odpowiedz w sprawie anansa, mam ochote na moja ulubiona salatke...
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:25   #3112
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dziewczyny mojej Natalii robi się na rączce taki czerwony obrzek to chyba po szczepieniu w szpitalu, pisałyście czym to mozna okładać ale nie mogę znaleźć, która pomoże? czy może zostawić to w spokoju ?
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:29   #3113
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
dziewczyny mojej Natalii robi się na rączce taki czerwony obrzek to chyba po szczepieniu w szpitalu, pisałyście czym to mozna okładać ale nie mogę znaleźć, która pomoże? czy może zostawić to w spokoju ?
Nie wolno nic z tym robić. Po kąpieli dobrze osuszyć. Jeśli pęknie i zacznie się sączyć, to ewentualnie na krótko założyć plasterek. Uważać tylko żeby nie podrażniać.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:30   #3114
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Marika - udanej imprezy

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość
karinaaa na bank można bo ja nawet w szpitalu dostałam na obiad rybę.
ja bym się nie kierowała tą dietą szpitalną - myśmy dostawały jakieś najtansze mielonki na sniadania i kolacje, pasztety... ehh

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
Jezu, śnieg u Was pada??
wieczorem zaczął :/

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
A i chcialam zapytac czy u waszych maluszkow odciskaja sie na nozkach gumki od pampersow ,my uzywamy 2 ?
noo :/ my też dwójki jeszcze ale tylko do konca paczki

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
agape moja lubi swiatlo zawsze glowke odwraca do swiatla.
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:37   #3115
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

widze temat jedzenia! dziś małego wysypało, zastanawiałam się co zjadłam i to chyba po pomidorach z puszki- dodałam do zapiekanki a już się cieszyłam że wreszcie coś normalnego i smacznego zjadłam!dzis na obiad gotowałam krem brokułowy, zrezygnowałam z niego na rzecz kiślu! normalnie płakać mi się chce przez tą diete! już mi się wszystko przejadło, a głodna chodze jak wilk i podjadam!

słuchajcie wczoraj wieczorem gdy już spałam, nawrzeszczałam na męża, on wrócił z łazienki, chciał się przytulić a ja do niego co Ty robisz- tu jest dziecko, zgnieciesz go!!panicznie szukałam go w kołdrze i jak zobaczyłam w łóżeczku poszłam dalej spać!! normalnie fiksuję! a najlepsze, że mój mąż wiedząc że mały śpi w łóżeczku szukał go razem ze mną!
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:40   #3116
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
dziewczyny mojej Natalii robi się na rączce taki czerwony obrzek to chyba po szczepieniu w szpitalu, pisałyście czym to mozna okładać ale nie mogę znaleźć, która pomoże? czy może zostawić to w spokoju ?
nie należy niczym okładać, jak pękło u nas to tylko przyłożyłam suchy gazik co by ta ropa sącząca się nie była na ubranku, ale lekarka mówiła że najlepiej nic nie przykładać, nie dotykać... i nie moczyć - a jeśli dotknie się ręką to umyć rękę
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 20:45   #3117
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Nie wolno nic z tym robić. Po kąpieli dobrze osuszyć. Jeśli pęknie i zacznie się sączyć, to ewentualnie na krótko założyć plasterek. Uważać tylko żeby nie podrażniać.
Cytat:
Napisane przez JeSuisUnPapillon Pokaż wiadomość
nie należy niczym okładać, jak pękło u nas to tylko przyłożyłam suchy gazik co by ta ropa sącząca się nie była na ubranku, ale lekarka mówiła że najlepiej nic nie przykładać, nie dotykać... i nie moczyć - a jeśli dotknie się ręką to umyć rękę
dziękuje wam za odpowiedź
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:07   #3118
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Właśnie zobaczyłam ile już jest wątków w naszym klubie! Tylko kiedy ja to zdążę przeczytać?

Dziewczyny, cofam to, co napisałam odnośnie kremu EMLA - doczytałam sobie w necie co nieco na jego temat i w encyklopedii leków podają, że ze względu na niewystarczającą ilość badań klinicznych NIE zaleca się stosowania u dzieci poniżej 3. miesiąca życia! Tylko nie wiem czemu położna na szkole rodzenia doradzała użycie tego kremu przed szczepieniami? Może sama nie wiedziała o tym...
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:11   #3119
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
noo :/ my też dwójki jeszcze ale tylko do konca paczki

jeszcze jedna obserwacja - pampers 2 te biale paczki są ciut większe niż zwykle
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 21:18   #3120
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Właśnie na jednym z forów znalazłam post z 2007 r, że do kalendarza szczepień obowiązkowych i bezpłatnych miały wejść pneumokoki......Ciekawe ile dali w łapę producenci, żeby to nie przeszło
Bo z tego co pamiętam to od 2-3 lat jest taki bum na szczepienia dodatkowe. Czy się mylę?
a czemu producenci? dla producenta to by bylo idealne rozwiazanie, kazde dziecko bylo by szczepione, nie musieli by robic reklamy by przekonywac ludzi, wkoncu wtedy szczepionek by nie dawali za darmo, sluzba zdrowia by placila za nie


Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość


no i oczywiście dobiła mnie wczoraj teściowa gadką, że chrzest jest 24.04. o godz 12.00
a ja nie chcę o tej, ja chcę popołudniu........ na co ona, że tak być nie może, a ja wkurzona: "skoro my mieliśmy ślub o 15.00 i nie miało być nikogo po nas a okazało się, że mieli jeszcze o 16 (dali w łapę pewnie) to z jakiej racji chrzest nie może być popołudniu??"
coś tam dalej bzyczała..........
I wiecie co chyba nie będę chrzciła córki......... bo łaski nikt mi nie będzie robił, albo jeżeli się zdecyduję to tylko dziecko rodzice i chrzestni, reszta wal mnie w du..pe (sorki za wyrażenie)
my robimy mniej wiecej taki chrzest tylko na 15 osob, moja mama cos na poczatku mowila ze sie reszta obrazil ale jakos mnie to nie martwi, niech sie obrazaja

jesli chodzi o czas chrztu to u nas w parafi robia tylko co druga niedziele o 13 w czasie mszy, nam to calkowicie nie pasowalo. Nalezymy do polskiej parafi poszlismy do ksiedza czy by nie zrobil w sobote tylko chrztu ale oczywiscie nie bylo mowy. Zadzwonilam w okolicy do amerykanskiej gdzie na szczescie jest polski ksiadz i oczwyiscie bez problemu w soote moze byc. Widze ze Polskie parafie ani tutaj ani w Pl nie zachecaja ludzi do kosciola.

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak wy ubieracie Maluchy w domu? Nadal w śpiochy? Ja mojemy zakładam bodziaka i na to kaftanik i śpiochy (takie na szelkach, to chyba tak się nazywa?), albo pajaca, ewentualnie półspiochy...mam dużo takich niby pajaców, ale bez stóp (rampersy?), ale boję się, że za zimno mu w nóżki będzie w samych skarpetkach...albo dresiki bym mu założyła, ale boję się, że zimno mu będzie.
Mam tyle fajnych małych bluzek i spodni dla niego, ale jakoś mam wrażenie, że w śpiochach mu najcieplej
W domu to spodenki, body z dlugim i skarpetki


Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Mój też ma swoje "godzinki" przeważnie między 16, a 19. Lipnie, bo akurat w porze kąpania. O ile w wannie się uspokaja, to na przewijaku przed i po kąpieli jest ryk nieziemski.



Chyba jestem jedyną dziewczyną na forum, która ma nadal duży brzuch. Przez to nie wiem sama, kiedy znowu włożę swoje spodnie sprzed ciąży. Zazdroszczę Wam, że tak fajnie wyglądacie, ja łapię doły, że taka gruba jestem...w dodatku na razie żadnej diety sobie nie zafunduję, bo karmię piersią...ech.
nie jestes jadna, chodz sie mieszcze w wiekszosc spodni to niestety flak jaki jets to tragedja
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.