Blizny potrądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-05-28, 13:42   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Blizny potrądzikowe


Blizny potrądzikowe są powikłaniem powstałym na skórze po przebytym trądziku grudkowym, guzkowym lub cystowym. Blizną nazywamy ubytek w skórze powstały na skutek mechanicznego uszkodzenia, zastąpiony nowo powstałą tkanką. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 19:33   #2
taide
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny potrądzikowe

Ciekawa jestem kiedy można zacząć złuszczanie naskórka po stosowaniu terapii roaccutanem? Prawdopodobnie lato stanowi również przeciwwskazanie?
taide jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 10:30   #3
gds
Przyczajenie
 
Avatar gds
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łdz
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny potrądzikowe

Sama przeszłam terapie roaccutanem ponad 3 lata temu, dziś -dzięki współpracy ze wspaniałym dermatologiem i serii zabiegów -cieszę się piękną cerą- nikt nie wierzy mi że miałam trądzik.
Po zakończeniu kuracji-która trwała prawie rok- wcześniej nieskuteczne tetracykliny, erytromecyna i mniej inwazyjne leczenia,
przez dwa sezony nie wolno mi było się opalać (podczas kuracji bloker-filtr 60, po kuracji 30). Jeśli chodzi o zabiegi dermabrazji i mikrodermabrazji (które miałam), oczywiście odradza się wykonywania ich latem, kiedy skóra chcąc nie chcąc będzie wystawiona na ekspozycję i negatywne działanie promieni słonecznych.
Nie ma ogólnie przyjętego terminu od zakończenia kuracji na podjęcie kroków z dziedziny dermatologii estetycznej. W moim przypadku lekarz kazał poczekać na zagojenie się ostatnich ranek (wiadomo że podczas całej kuracji występują jeszcze wypryski, które muszę się zagoić) i pierwszy zabieg miałam wykonany na jesieni (kuracja zakończyła się wiosną). Mikrodermabrazję miałam z początku wykonywaną raz na 1,5 miesiąca, ciągle z zastosowaniem kremów (typu differin na noc) przeciwwypryskowych, oraz za dnia z filtrem. Następnie co 3 miesięca i obecnie 1 na pół roku. Stosowałam równiez i serdecznie polecam masaże twarzy kremem z macicy perłowej (stara nazwa:perła inków), który rewelacyjnie zmiękczał i nawilżał przesuszony retinoidami naskórek, przyczyniając się tym samym do jego regeneracji w głębszych warstwach- wierzchnie warstwy ścierane były podczas zabiegu mikrodermabrazji. Nie tylko wybielał ale koił nowo powstającą zdrową skórę. Po pół roku tych zabiegów szokiem było spojrzenie w lusterko i ujrzenie twarzy o jednoitym kolorycie pozbawionej trądziku. Po dziś dzień dwa razy w roku stosuję zabieg mikrodermabrazji, oraz częściej peelingu kawitacyjnego. Kuracja roaccutanem była jednym z b.traumatycznych przeżyć w moim życiu (skutki uboczne w postaci depresji, napadów lękowych, fobii społecznej) jednakże w porównaniu z horrorem psychicznym jaki niósł ze sobą trądzik w postaci odrzucenia , było warto.
gds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 14:58   #4
taide
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny potrądzikowe

To dobrze wiedzieć, dziękuję Ci za odpowiedź. Ja stosowałam słynny roa od września 08 do kwietnia 09. Musiałam zakończyć po takim czasie ze względu na skutki uboczne - bóle wątroby, depresja, etc. W tej chwili nadal cerę mam "czystą". Moje pytanie dotyczące zabiegów wiąże się z faktem, że we wrześniu wychodzę za mąż i chciałabym choć trochę pozbyć się blizn. Ale z tego co napisałaś wnioskuję, że powinnam jednak poczekać do jesieni. Czy w takim razie krem z macicy perłowej (masz na mysli no-scar?) może pomóc? Słyszałam, że powoduje on pewien nawrót trądziku, nie chciało mi się w to wierzyć - ale jakie są Twoje wrażenia?
taide jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 15:38   #5
Cisteczko
Przyczajenie
 
Avatar Cisteczko
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 19
Wink Dot.: Blizny potrądzikowe

Ja stosuje peeling z firmy JOANNA BODY NATURIA jest tani 3,89 zł a przy tym ładnie pachnie np: ja mam truskawkowy,z czarną porzeczką i kiwi zamierzam kupić jeszcze pomaranczowy,gruszkowy i grejfrutowy
Bo są naprawde dobre wygładza i odświeża ciało.
Ma drobink ścierające,które usuwają zanieszczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Tylko szkoda bo można stosować tylko 2-3 razy w tygodniu a tak to polecam jeżeli chodzi o blizny potrądzikowe

Edytowane przez Cisteczko
Czas edycji: 2009-06-04 o 15:40
Cisteczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 17:59   #6
malutka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Question Dot.: Blizny potrądzikowe

Jestem tu nowa nie wiem gdzie zadać to pytanie wydaje mi się że te miejsce może być właściwe a więc może ktoś mi powiedzieć czy na takie blizny po tradziku "małe kropeczki" pomógłby jakiś krem z apteki ??? a jak tak to jaki??? nie sądze by całkiem znikły ale chociaż troszkę.... prosze o odpowiedź :-]
malutka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 11:06   #7
pannapaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny potrądzikowe

Stosowałam na blizny maść apteczną Cepan, ale muszę poszukać czegoś nowego. Nie mogę znieść tego smrodu cebuli! Czuć go nawet po umyciu. Fuuuj! Znacie jakieś inne maści, kremy lub żele? Byle nie z wyciągiem z cebuli
pannapaula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 12:36   #8
karo91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe

WItam

Ja również mam blizny, ale niestety żadne kremy na to nie pomogą. Jeśli ktoś ma ten problem i nie chce mieć oszpeconej twarzy w przyszłości, powinien zgłosić się do dermatologa z tym problemem. Ja miałam kurację czteroma zabiegami(130zł) kwasem pirogronowym, drogie, ale są efekty. No i przede wszystkim ważna tu jest cierpliwość w leczeniu.

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez pannapaula Pokaż wiadomość
Stosowałam na blizny maść apteczną Cepan, ale muszę poszukać czegoś nowego. Nie mogę znieść tego smrodu cebuli! Czuć go nawet po umyciu. Fuuuj! Znacie jakieś inne maści, kremy lub żele? Byle nie z wyciągiem z cebuli

Może spróbuj NOSCAR?! Używałam kiedyś, ale u mnie nie przyniósł wymarzonych efektów, może Tobie pomoże ?! No i przede wszystkim, jeśli masz blizny, bardzo ważne są peelingi.
karo91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 15:38   #9
malutka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny potrądzikowe

a myślicie że taki krem na blizny np. "cepan" itd. pomoże też na przebarwienia po krostkach "ciemne plamki" ???
malutka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 15:38   #10
anadiomena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Blizny potrądzikowe

Przede wszystkim trzeba znaleźc dobrego dermatologa estestycznego.
Ja polecam Warszawiankom gabinet Dermea.
Z preparatów aptecznych Skinoren, lub jego tańszy odpowiednik - Acne-Derm. Jednak usunięcie blizn potrądzikowych to wielomiesięczna walka...
Powodzenia.
anadiomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 22:08   #11
Jolka Sunny
Przyczajenie
 
Avatar Jolka Sunny
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cepan to lek na blizny ale nie radze stosować na potrądzikowe bo problem trądziku moze wrócic a blizny beda jeszcze gorsze.
Mam problem blizn i radze sobie z nimi juz od kilku lat i to co najlepiej dziala :
dobre nawilzenie skory, peeling, sauna, Acne-Derm na noc. Powoli blizny znikna Dobrze sie odżywiac i skóra bedzie miec sile sie odbudowac.
Jolka Sunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 17:21   #12
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cepan szczerze mówiąc mi nie pomógł.. z tego co słyszałam jest dobry ale tylko na świeże blizny. Teraz używam kremu no-scar z białej perły. fajnie wygładza i mam wrażenie, że przebarwienia płowieją.. najchętniej poszłabym na zabieg laserowy żeby całkowicie pozbyc się niektorych wglębien na policzkach jednak na razie muszę poczekac na przypływ gotówki heh teraz to nie na moją kieszen.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 09:12   #13
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Blizny potrądzikowe

Ja może jakiś specjalnych blizn nie mam, ale ciemne plamy na skórze co jest okropne. Jak opalam buzie to te plamy cimnieją więc za dobrze nie jest. Koleżanka mi kiedyś poleciła maseczke z cebuli, zielonej glinki i mąki. Wybiela przebarwienia nie dokońca ale są mniej widoczne I nawet nowe syfki mi potem nie wychodzą. A przyznam się szczerze, ze jak zobacze pryszcza to musze go wygnieść bo mnie coś trafi ...
Słyszałam jeszcze, ze cynamon działa. Wsypa go do odrobiny wody i nałozyć na twarz ... piecze jak cholera ...
Dziewczyny ten krem no-scar to na recepte ... ? I w jakiej cenie jest ... ?
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.

Edytowane przez DirtyDiana91
Czas edycji: 2009-08-13 o 09:16
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 20:43   #14
Luniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny potrądzikowe

do ilu lat pojawiają się pryszcze na ciele ??
Luniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:44   #15
marta632
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny potrądzikowe

Byłam u wielu dermatologów, najczęściej leki pomagały na rok a później wypryski wracały. Teraz używam rewelacyjnego peelingu do skóry trądzikowej firmy Iwostin, jest naprawdę świetny i nie drogi. Dodatkowo na noc używam maści Skinoren ( do kupienia w aptece, nie jest na recepte), która zapobiega nowym wykwitom i likwiduje przebarwienia potrądzikowe.
marta632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 09:22   #16
beata1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny potrądzikowe

moim problemem są wagry (zaskurniki) jest cos, co pomoże mi się ich skutecznie pozbyć???? mam ich pełno prawie na całej twarzy. źle się z tym czuję. proszę o pomoc!!!!!
beata1108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 13:21   #17
sascha246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Magiczne miejsce
Wiadomości: 35
Dot.: Blizny potrądzikowe

Dziewczyny od 3 dni stosuje świetny krem " Brevoxyl "
on jest na trądzik .. stosuje go tak krótko i już widze efekty....krem wysuszył mi pryszcze i nie są tak widoczne ...dla mnie to rewelacja bo walcze z trądzikiem juz dość długo
naprawde warto krem ten kupiła mi mama w aptekach za ok. 20zł
naprawde warto....najlepiej stosować na noc ....bo skura po nałożeniu robi sie troszke czerwona ale rano można sie mile zaskoczyć
__________________
W życiu warto walczyć o więcej !
sascha246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 16:50   #18
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Unhappy Dot.: Blizny potrądzikowe

czesc Dziewczyny!
ja na blizny po trądziku używałam zwykłego kremu ochronnego z wit.A lub Tribiotiku, jednak po jakimś czasie zaczęły powstawac nowe pryszcze, a po ich wyduszaniu(bo nie moge sie powstrzymac,żeby tego nie robic)nowe blizny!;/ mam ten problem od pół roku. podejrzewam,że powodem jest moja troche rozregulowana gospodarka hormonalna.słyszałam,że tabletki antykoncepcyjne pomagają w pozbyciu sie trądziku, bo regulują gosp.hormonalną.
Czy ktorejś z Was pomogła ta metoda?



...jak długo moge to znosic?
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 18:44   #19
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Cool Dot.: Blizny potrądzikowe

To prawda. u mnie występują okropne ropne pryszcze które raz że wyglądają okropnie a dwa że strasznie bolą
Jak brałam antykoncepty żaden nie śmiał wyskoczyć
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 13:21   #20
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Blizny potrądzikowe

To świetna wiadomosc, jutro lece do lekarza po antykoncepty! Po jakim czasie widac rezultaty, bo juz nie moge sie ich doczekac?! )

pozdrawiam
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-29, 19:22   #21
Madzia7777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 56
GG do Madzia7777
Dot.: Blizny potrądzikowe

Witajcie dzieczyny !
Od wielu lat walcze z tradzikiem ale uporałam się ja odkryłam wspaniały sposób na to zeby nie robiły się pryszcze cynk forte w tabletkach-jedna tabletka dzienne!
Tabletki antykoncepcyjne uzywa się tylko w zaburzeniach chormonalnych ,a nie od tak . Jeśli zrobi Ci się krostka i zostaje ślad ktory nie znika to dopiero wtedy nalezy pomyslec o tych tabletkach.
Pamietajcie,ze przez dłuzczy czas brania mozna byc niepłodną.
Pozdrawiam
Madzia7777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 00:28   #22
KiciKotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny potrądzikowe

ja zauważyłam poprawe znaczącą na mojej twarzy po przestaniu wyduszania i przede wszystkim po acne-dermie...jak dla mnie świetny,jedyny minus-nie usunął w ogóle zakorników.za to pozbył się stanów zapalnych,przebarwien i strupkow.teraz wg mojego planu zaczełam po tym acne dermie,effaclar k i czekam na efekty...jesli beda takie jak po acne to będę się cieszyc moze juz w przyszlym roku zdrową cerą..ehh marzenia na koniec zostawilam najgorsze,czyli te nieszczesne blizny...btw nie uzywajcie Cepanu na dziury po tradziku,bo on jest na przerosniete blizny a nam chodzi o zupelnie cos innego!
KiciKotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 17:15   #23
micrus87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny potrądzikowe

Witam! Zwracam się do was dziewczyny z prośbą o radę co do trądziku, chociaż nikt nigdy nie nazwał mojego problemu z cerą w ten sposób to wydaje mi się, że go mam. Mam 22 lata i do 19 roku życia nie miałam problemów z cerą(mam bardzo jasną cerę, skłonną do zaczerwienień i alergii). Problem rozpoczął się na pierwszym roku studiów. Zaczęły mi się pojawiać 'bąbelki' podskórne na brodzie i między oczami, nad nosem. Bąbelki te nie miały wyraźnego łebka, który normalnie bym wycisnęła tylko narastały pod skórą, boleśnie ją napinając. Stan ten mógł utrzymywać się nawet 2 tygodnie .... Stosowałam maści detreomycynowe, dalacin t, oksycort itp., itd. Po zaleczeniu ich jak poradziła dermatolożka udałam się na wyciskanie do kosmetyczki. Problem zniknął na około rok z hakiem, przy okazji zajadałąm się preparatami: Silica, Skrzypowita itp. itd.. Jednak ostatnio problem wrócił chociaż troche w lżejszym stopniu. Jak wcześniej wspomniałam mam jasną cerę i wszelkie pryszcze widać jak na telebimie. Najpierw robi się zaskórnik w postaci białej malutkiej krostki a przy byle osłabieniu organizmu robi się infekcja, która nawet już zaleczona pozostawia czerwone odbarwienia i pozostałości pod skórą tej wydzieliny niewyciśniętej. Problem ten odbiera mi pewność siebie i powoduje depresję. Poza studiami pracuję biurowo na stanowiskach reprezentacyjnych i obracam się wśród zadbanych osób. Sama też chciałabym tak wyglądać i być pewna siebie, zawsze o tym marzyłam. Poza tym nie chcę brać tabletek anty... ponieważ lekarze wypisują je jak cukierki komu tylko popadnie i przy tym niechętnie zlecają badania hormonalne. Ciągłe tuszowanie tych wyprysków fluidami powoduje u mnie pogorszenie infekcji i alergie. Proszę was o radę w postaci dobrych preparatów albo nazwisk zaufanych lekarzy specjalistów, kosmetologów z terenu Warszawy. Ja sama usłyszałam ostatnio od lekarza stwierdzenie:nie ma Pani tragedii na twarzy jak coś moge Pani wypisać Yasmine (czy jakoś tak).... szkoda słów.... Proszę Was drogie koleżanki o szczere rady bo z tego co wyczytałam jesteście zaprawione w bojach. Narazie stosuję benzacne i maseczkę z linii Ziaja nuno oraz krem z tej samej linii.

Pozdrawiam!
micrus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 18:46   #24
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez MoniaBRD Pokaż wiadomość
Cepan szczerze mówiąc mi nie pomógł.. z tego co słyszałam jest dobry ale tylko na świeże blizny. Teraz używam kremu no-scar z białej perły. fajnie wygładza i mam wrażenie, że przebarwienia płowieją.. najchętniej poszłabym na zabieg laserowy żeby całkowicie pozbyc się niektorych wglębien na policzkach jednak na razie muszę poczekac na przypływ gotówki heh teraz to nie na moją kieszen.
mozesz cos wiecej powiedziec na temat zabiegu laserem? splycajacym wglebienia? jaka jest cena, czy jestes pewna,ze splyca? i czy naprawde planuejsz na niego isc?
sorry za glupie pytania, ale ja mam opory... a poniewaz mam kilka powaznych wglebien... i to nie dosc ze glebokich to jeszcze dosc rozleglych (ospa, a potem tradzik), to chcialabym sie jak najwiecej dowiedziec
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:39   #25
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Blizny potrądzikowe

http://solmed.pl/usuwanie_blizn.html
http://www.fraxelblizny.pl/

poczytaj sobie tutaj. Ceny z tego co widzę są różne, moja siostra np. za same policzki zaplacila 300 zł i wystarczyly dwa zabiegi. W ogole nie widac u niej ze kiedykolwiek miala trądzik. To wszystko zależy jakiego rodzaju masz blizny no i czy jest ich dużo. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem estetycznym, ktory udzieli Ci fachowych informacji na ten temat.

Ja w zasadzie jestem zdecydowana na taki zabieg tylko że teraz niestety znowu muszę leczyć trądzik ;( już miałam święty spokój aż tu nagle pewnego dnia zaczęło się na nowo ;( tylko okazalo się że u mnie to problemy hormonalne. Także teraz muszę skupić się na leczeniu a dopiero potem pomysle o tym zabiegu.

To jest już dosyc popularny sposob na pozbycie się blizn i z tego co czytalam na róznych forach ludzie są zadowoleni z efektów. Owszem troche to kosztuje ale mysle ze warto. Ja w każdym razie mam zamiar to zrobic jak tylko uporam się z tym cholernym trądzikiem :/
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 10:16   #26
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Blizny potrądzikowe

czesc Dziewczyny!

musze Wam się do czegoś przyznac...nie bylam jeszcze po te antykoncepty tak jak sobie obiecywałam! zaczęłam się zastanawiac czy to dobry pomysł. blizny w sumie same zaczęły znikac po czasie. ostatnio wyszlo mi kilka krostek, nie wytrzymałam...wczoraj zrobilam sobie masakre na twarzynienawidze się za to!!! od kilku dni łykam skrzypowite, ale podobno na efekty jej dzialania trzeba czekac minimum dwa miesiące, a i tak w wiekszosci przypadków to nie pomaga.

gratuluje tym, co nie wyduszają!
mam nadzieje, że i ja przestane.
dzisiaj lece do Apteki po Benzacne, dobre jest


Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2009-11-10 o 10:19
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 08:50   #27
leilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 115
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez MoniaBRD Pokaż wiadomość
http://solmed.pl/usuwanie_blizn.html
http://www.fraxelblizny.pl/

poczytaj sobie tutaj. Ceny z tego co widzę są różne, moja siostra np. za same policzki zaplacila 300 zł i wystarczyly dwa zabiegi. W ogole nie widac u niej ze kiedykolwiek miala trądzik. To wszystko zależy jakiego rodzaju masz blizny no i czy jest ich dużo. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem estetycznym, ktory udzieli Ci fachowych informacji na ten temat.

Ja w zasadzie jestem zdecydowana na taki zabieg tylko że teraz niestety znowu muszę leczyć trądzik ;( już miałam święty spokój aż tu nagle pewnego dnia zaczęło się na nowo ;( tylko okazalo się że u mnie to problemy hormonalne. Także teraz muszę skupić się na leczeniu a dopiero potem pomysle o tym zabiegu.

To jest już dosyc popularny sposob na pozbycie się blizn i z tego co czytalam na róznych forach ludzie są zadowoleni z efektów. Owszem troche to kosztuje ale mysle ze warto. Ja w każdym razie mam zamiar to zrobic jak tylko uporam się z tym cholernym trądzikiem :/


dzieki
no cena to jedno, ale druga sprawa to to,ze jestem straszna panikara i zaczelam sie zastanawiac czy nie zrobie sobie tym krzywdy ale chyba mnie przekonalas musze teraz tylko faktycznie isc do dermatologa estetycznego,zeby sie skonsultowac.
a powiedz mi prosze jeszcze - jestes z Warszawy? bo jak tak, to moe moglabys mi polecic miejsce, w ktorym byla Twoja siostra?
leilala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:54   #28
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez MoniaBRD Pokaż wiadomość
Cepan szczerze mówiąc mi nie pomógł.. z tego co słyszałam jest dobry ale tylko na świeże blizny. Teraz używam kremu no-scar z białej perły. fajnie wygładza i mam wrażenie, że przebarwienia płowieją.. najchętniej poszłabym na zabieg laserowy żeby całkowicie pozbyc się niektorych wglębien na policzkach jednak na razie muszę poczekac na przypływ gotówki heh teraz to nie na moją kieszen.
Chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat no scar kremu. Wlasnie go zakupilam, i chcialabym sie dowiedziec czy masz jkas specialna technike stosowania? Czytalam w kilku miejscach, ze ten krem zatyka pory i troche sie boje ze znow wyjda mi jakies krosty i bede wygladac jak
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 22:27   #29
happyfeet
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: z domciu
Wiadomości: 32
Dot.: Blizny potrądzikowe

Witam wszystkich. jestem nowa Chciałabym też parę słów od siebie napisać na temat trądziku i tego jak sobie z nim radziłam i co robię z bliznami. Trądzik mam od 6 klasy podstawowej a mam już 19 lat. długoo fakt ale teraz to tak na prawdę nie jest już trądzik tylko pozostałości po nim. Jak go leczyłam to nawet nie uwierzycie, ale lista kosmetyków leków maści była ogromna. Stosowałam wszystko co chyba możliwe i nic nie dawało. Chodziłam do dermtologa ale on też nie pomógł a przepisywał tylko leki za 200 zł. Odpuściłam sobie go kompletnie i zaczełam leczyć na własną rękę. Przy moim wcześniejszym dużym trądziku używałam:
Tetrylysal, Lacidofil, Davercin, Isosterix, Vitaminium B, Acne Mat, Care&Control, kosmetyki Iwostina, Sudocrem, Garnier, toniki różnego typu ziaja, get out, clean&clear, wazelina, Zineyt, Skinoren i wiele wiele innych to nie wszsytko
Najlepsza rada dla wszystkich którzy przechodzą przez trądzik to po prostu używanie zwykłych tańszych toników i kremów nawilżających albo wysuszających.Nie bawcie się w drogie leki od dermatologa, bo one nic nie pomagają a tylko szkodzą i trądzik się powiększa.To na moim przykładzie możecie mi wierzyć. Jest tak, bo jak się używa dany lek to cera się przyzwyczaja wraz z bakteriami i przestaje działać. Teraz tylko zostało mi usunać małe ślady po trądziku nie są duże. A uwierzcie trądzik miałam spory ropne krosty z białym łepkiem na wierzchu. teraz zero takich tylko pojedyńcze jakieś i wągry. Polecam Sudocrem (wysusza świetnie) albo Zestaw Garniera Czysta Skóra, krem i żel(cudo!) używam i jestem bardzo zadowolona z efektów. używam także No-scar na blizny i też genialny.Widać znaczną poprawę. Dla tych co mają spory trądzik to radziłabym spokojnie czekać aż ustanie bo to z wiekiem wszystko znika. Mój brat miał taki wysyp, że krosta przy kroście a teraz ma 23 lata i śladu nie ma !! Trądzik przejdzie, jeśli to jest trądzik młodzieńczy a jeśli różowaty lub inny to już może ciężej schodzić albo wcale i wtedy jest problem. I wtedy potrzebne by było leczenie dermatologiem.ALe kochani jeśli macie łagodniejszy nie zatruwajcie się antybiotykami, To na prawdę nic nie daje. Pozdrawiam
happyfeet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 15:06   #30
AgutGdynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 10
Dot.: Blizny potrądzikowe

Wszystko fajnie ale autorka zapomniała wspomnieć o doustnych antybiotykach które lekarze dermatolodzy przepisują bardzo często (peelingi i zabiegi nie są przecież refundowane). Ja brałam tetracyklinę (na silniejszy-roacutane nie chcieli się zgodzić) i efekt był opłakany. Nie zauważyłam żadnych zmian na skórze po 3 miesiącach brania tego antybiotyku. Jedyna "zmiana" to kompletne wyniszczenie organizmu. Nikomu nie polecam. Podobnie było z dziesiątkami leków i maści przepisywanych przez lekarzy - nie działają (chociaż przynajmniej nie szkodzą).

Aż w końcu po paru latach dowiedziałam się o peelingu TCA i efekt był wspaniały Gładka skóra, zaskórników o ponad połowe mniej, zero przebarwień (nawet piegów się pozbyłam). Jedyny minus jest taki że trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 5 dni z racji tego że skóra się mocno łuszczy.
AgutGdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-14 20:40:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.