Krostki na nogach i rękach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 15:50   #1
Aureliarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6

Krostki na nogach i rękach.


Witam. Mam wielki problem. Mianowicie na nogach (głównie na udach i tylnej części łydek) oraz na tylnej części ramion (ale dużo mniej niż na nogach) mam mnóstwo krostek. Są wszędzie tam, gdzie normalnie powinien wyrosnąć włos. Wyglądają jak zaskórniki, a niejednokrotnie pod czopem znajduje się zwinięty włos, który nie zdołał przebić się przez skórę. Od razu uprzedzam, że nie jest to wina depilacji itp., ponieważ problem ten pojawił się zanim jeszcze musiałam się depilować. Co to może być, i jak się tego pozbyć? Peelingi i masowanie szorstką rękawicą nic nie dają - owszem, skóra jest gładsza, ale między krostkami. Bardzo prosze o pomoc
Aureliarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:51   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Po opisie wygląda mi to na zapalenie mieszka włosowego czy zapalenie okołomieszkowe. Jakoś tak to fachowo się nazywa. Radzę iść do dermatologa, przypisze pewnie jakieś maści.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale można smarować to maścią z wit A. Jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:32   #3
Aureliarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Tylko nie zapalenie mieszka Kiedyś czytałam o tym trochę, i z tego, co się dowiedziałam, nie ma na to sposobu. Wszyscy mówią, że trzeba nauczyć się z tym żyć i starać się zminimalizować wygląd "gęsiej skórki", która i tak na zawsze pozostanie
Aureliarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 15:14   #4
myszorak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 589
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Cytat:
Napisane przez Aureliarita Pokaż wiadomość
Witam. Mam wielki problem. Mianowicie na nogach (głównie na udach i tylnej części łydek) oraz na tylnej części ramion (ale dużo mniej niż na nogach) mam mnóstwo krostek. Są wszędzie tam, gdzie normalnie powinien wyrosnąć włos. Wyglądają jak zaskórniki, a niejednokrotnie pod czopem znajduje się zwinięty włos, który nie zdołał przebić się przez skórę. Od razu uprzedzam, że nie jest to wina depilacji itp., ponieważ problem ten pojawił się zanim jeszcze musiałam się depilować. Co to może być, i jak się tego pozbyć? Peelingi i masowanie szorstką rękawicą nic nie dają - owszem, skóra jest gładsza, ale między krostkami. Bardzo prosze o pomoc
Moim zdaniem to są po prostu wrastające włoski, ale najlepiej udać się po poradę do dermatologa lub kosmetyczki
__________________
ZAPUSZCZAM WŁOSY: 35.5-36- 37-38- 40-45-51!...-60
DZIDZIA http://lmtm.lilypie.com/PPMgp1.png
M
14.10 - R [*] ♥
myszorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 14:25   #5
Aureliarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Mogą to być wrastające włoski? Myślałam, że problem ten związany jest z depilacją.
Aureliarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:10   #6
bless694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Cytat:
Napisane przez myszorak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to są po prostu wrastające włoski, ale najlepiej udać się po poradę do dermatologa lub kosmetyczki
mi też tzn też tak myślę

Edytowane przez bless694
Czas edycji: 2010-02-15 o 16:12
bless694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:07   #7
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Jest sposób aby załagodzić tą dolegliwość -słońce powoduje że krostek jest mniej

Ale fakt-medykamentu żadnego na to nie ma
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 18:36   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Jest sposób aby załagodzić tą dolegliwość -słońce powoduje że krostek jest mniej

Ale fakt-medykamentu żadnego na to nie ma
Ale słońce i opalenizna powodują, że naskórek pogrubia się i po pewnym czasie problem się pogarsza. Przez grubszy naskórek włoskom jeszcze trudniej się przebić, a ujścia łatwiej się blokują i powstają krostki.

Przy zapaleniu mieszków i wrastajacych włoskach pomaga regularny peeling (solą, sodą itp.) do tego krem z dużym stężeniem mocznika, który zmiękcza i lekko złuszcza naskórek odblokowując mieszki. Sprawdza się też kuracja preparatami z kwasem salicylowym lub pochodnymi kwasami BHA.
Dermatolog może przepisać kurację retinoidami (często jest to differin w kremie).
Generalnie złuszczanie + zmiękczanie i nawilżanie naskórka dają efekty
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:13   #9
Aureliarita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Dziękuję wszystkim Myślę, że najpierw zobaczę jak sprawdzi się maść z wit. A (czytałam, że podobne krostki mogą być objawem jej niedoboru). Jeśli to nie pomoże, pozostają mi porządne peelingi.
Muszę się jednak przyznać, że raz udało mi się doprowadzić do prawie idealnie gładkiej skóry na łydkach. Nie był to może najlepszy (najbezpieczniejszy?) sposób, ale byłam już tak zdesperowana, że postanowiłam zaryzykować. Mianowicie, podczas jednej z depilacji stwierdziłam, że idę na całość i - zaczęłam golić dość mocno jednorazówką całe łydki, po kilka razy, aż zjechałam prawie wszystkie krostki. Po nakremowaniu miałam tak gładką skórę, jak nigdy przedtem. Myślicie, że to bezpieczne?
Aureliarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 13:38   #10
lewa933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 17
Dot.: Krostki na nogach i rękach.

Ja sądzę, ze to niebezpieczne.
Też miałam takie krostki, tzn nadal mam, ale mniejszą ilość.
Byłam u dermatologa, stwierdził, że to genetyczne..
Mi pomagają masaże z solą i szorstką gąbką.
A następnie krem, który zalecił dermatolog.
Widzę poprawę.
lewa933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.