LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-22, 08:14   #61
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Oby tylko Rysio okazał się twardym gościem a nie alter-ego Ryszarda Lubicz z Klanu bo może mieć przegwizdane Tego to dopiero matka nie przeżyje

Ja tam raczej obstwiam Ryszarda "Misia" Ochódzkiego
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 21:12   #62
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

A ja podejrzewam, że gdyby moje dziecko nie przesypiało kilku nocy z kolei (chwała jej za to, że jest wielkim śpiochem) to też bym klęła na czym świat stoi. Na szczęście nie dane mi było aż tak się wkurzać. Ale też miałam dość czasu połogu i w ogóle wszystkiego. I do dzisiaj czasem wymknie mi się pytanie "Po co mi to było?". A z laktacją nie dałam rady walczyć, po 4 tygodniach dokarmiania poległam i przeszłam całkiem na sztuczne mleko i jakoś nie czuję się z tego powodu gorszą matką, ale przede wszystkim wyspaną.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 22:24   #63
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez iwonamysza
A ja podejrzewam, że gdyby moje dziecko nie przesypiało kilku nocy z kolei (chwała jej za to, że jest wielkim śpiochem) to też bym klęła na czym świat stoi. Na szczęście nie dane mi było aż tak się wkurzać. Ale też miałam dość czasu połogu i w ogóle wszystkiego. I do dzisiaj czasem wymknie mi się pytanie "Po co mi to było?". A z laktacją nie dałam rady walczyć, po 4 tygodniach dokarmiania poległam i przeszłam całkiem na sztuczne mleko i jakoś nie czuję się z tego powodu gorszą matką, ale przede wszystkim wyspaną.
Iwonko- czyli jak pisałysmy na innym wątku- jestes tez dobra matka- bo jestes wyspana i masz siłe na to aby zając sie dzieckiem....ale boję sie zaczynac tego tematu bo tu nie iejsce na dyskusje....na ten temat...
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 07:37   #64
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez KATESIA
Iwonko- czyli jak pisałysmy na innym wątku- jestes tez dobra matka- bo jestes wyspana i masz siłe na to aby zając sie dzieckiem....ale boję sie zaczynac tego tematu bo tu nie iejsce na dyskusje....na ten temat...
Boisz się zaczynać tego tematu ? czyli ?
Katesia ja za bardzo nie zrozumiałam o co chodzi w tej twojej wypowiedzi.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 07:54   #65
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Alien
Boisz się zaczynać tego tematu ? czyli ?
Katesia ja za bardzo nie zrozumiałam o co chodzi w tej twojej wypowiedzi.
Ja sie domyslam, że chodzi o temat stary jak swiat i na wszystkie strony już przedyskutowany: czyli karmienie piersią i butelką.
Trochę chciała nas Katesia sprowokować do dyskusji, zeby potem znowu sie skarżyć, że ktos się z nią nie zgadza i wywoływać do odpowiedzi: no prosze powiedz dlaczego zgadzasz się z nią a nie ze mną? Wytłumacz się.

Tak wiem, jestem złośliwa.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:22   #66
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

przestańcie się nakręcać, złosliwe baby , bo ja nakręcę biczyk
Cała prawda została już powiedziana, choć każdy może się wypowiadać w obrębie tematu
Lepiej dajcie cynk Chylińskiej jak leczyć poranione brodawki, jak utulić rozwrzeszczanego głodomora i jak nie orać pyskiem podłoża / albo jak orać, by nie zetrzeć mejkapu, jeśli takowy jest/.
Reasumując: nieprawdziwe jest w artykule to, że króluje wszędzie obraz matki cyborga, uśmiechniętej wyspanej z kwilącą, najedzoną dziecinką.
To argument przywołany tylko dla zbudowania zabawnego kontrastu właśnie na potrzeby artykułu.
To, co opisuje Chylińska zdarza się bardzo często - wystarczy sięgnać do wątków, w których opisujemy nasze pierwsze zmagania z rolą matki ssaka. Przyznam się bez bicia Kasiulko , że od razu skojarzyłam sobie Twoje ciekawe wypowiedzi, jak to z małżem padacie na pysk, Twoje dążenia do wypracowania laktacji, zmęczenie etc
Dlatego artykuł Chylińskiej nie jest absolutnie nowatorski, ani w swej treści, ani w formie, bo stylistyka odzwierciedla charakter Autorki i zaspokaja specyficzne potrzeby czytelników tej konkretnej "gazetki".
Uważam, ze dorabianie do tego jakiejkolwiej idei, albo, co gorsza /bedem bić / próba nakręcania dyskusji zupełnie odbiegającej od tematu to wynik nadinterpretacji.
Lepiej w te upały szczelić sobie po zimnym pyffku /kto może/ lub lemoniady i wrzucić na luz totalny.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 08:31   #67
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Lepiej w te upały szczelić sobie po zimnym pyffku /kto może/ lub lemoniady i wrzucić na luz totalny.
Ooooo tka pyffkoooo!
Ja sie przyznaję bez bicia, że świruję, bo dopiero poniedziałek. A ja wyjeżdżam w piatek!!! Jeszcze tyle czasu, wlecze sie to jak guma do żucia. I jeszcze sie musze spakować... Kto kiedykolwiek pakował rzeczy na ponad miesięczny wyjazd to wie co czuję...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 08:49   #68
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Dwa artykuly - niby o tym samym i niby podobne - ale roznica o 180 stopni w stylu, kulturze i poziomie. Wiec nie widze powodu, zeby chylic czola przed Chylinska. Lepiej by zrobila wysypiajac sie w tym czasie kiedy to przez 6 godzin plodzila te 'genialne odkrycia'.

Mnie byloby przykro, na miejscu jej dziecka gdybym za iles lat przeczytala ten artykul.

A co do karmienia piersia - czy ja zle ksiazki czytam, czy co - ale kazda pozycja, kazde czasopismo - przedstawia wady i zalety zarowno karmienia piersia jak i butelka - wiec nie rozumiem w ogole stwierdzen na tym forum ze jest jakis przymus do karmienia piersia.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:47   #69
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Mariqa, święte slowa!
Czas zakończyc chyba wywody nad tym artykułem. Miał być kontrowersyjny i jest jak widać. Zabrakło mi w nim jeszcze jednego spostrzeżenia/zdziwienia Chylińskiej, że w porównaniu z tym co pokazuja gazety urodziła takie małe dziecko, na wszytskich reklamach dzieciaczki mają juz ok roku i więcej. Kolejna obłuda???

Idę robic konfitury wisniowe.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:56   #70
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Niech się Rysio dobrze chowa.

Amen.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 13:32   #71
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Dlatego artykuł Chylińskiej nie jest absolutnie nowatorski, ani w swej treści, ani w formie, bo stylistyka odzwierciedla charakter Autorki i zaspokaja specyficzne potrzeby czytelników tej konkretnej "gazetki".
Tu się różnimy Nie zdażyło mi się czytać wypowiedzi w tym tonie. Bo moim zdaniem wszystkie publiczne wypowiedzi o macierzyństwie muszą sie obowiązkowo kończyć happy endem "było ciężko, było strasznie, ale teraz jestem uszczęśliwiona macierzyństwem" i dalej szeroka opowieść o tym szczęściu. Bo przecież myśleć to sobie można, ale zaraz zeby o tym mówić? Nie wypada przecież, oficjalnie i do ludzi matka ma być uszcześliwiona Wiecie, że czasopisma o dzieciach stosują cenzurę artykułów i listów pod kątem "nie za drastycznie"?
Tu happy endu zabrakło i stad pewnie tak surowe oceny

Akceptowane są za to opowieści gwiazd zawierajace wszystkie atrybuty "poprawnego macierzyństwa" czyli opowieści jak to dziecko przysłoniło cały świat, zmieniło spojrzenie na świat, jak wzorowa matka poświęca mu każdą wolną chwilę. Między wierszami zaś czytamy, że trasy, koncerty, spektakle, filmy itp., itd. od pierwszych miesięcy. Gdyby Chylińska na domiar złego napisała, ze jak najszybciej wraca do grania i koncertów to chyba zostałaby wirtualnie zlinczowana podobnie jak Renata Dancewicz po swoich wywiadach

W każdym razie dziękuję za ożywczą dyskusję, o wiele ciekawszą niż na plotkowym
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 19:45   #72
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Alien
Boisz się zaczynać tego tematu ? czyli ?
Katesia ja za bardzo nie zrozumiałam o co chodzi w tej twojej wypowiedzi.
Alienku -nie szukaj domysłow-bo to była czysto bezpodtekstowa wypowiedź- jedynie forma przytakniecia Iwonce- z która sie po czesci utozsamiam (z Iwonka ), a to ze napisałam aby nie zaczynac tematu to tylko dlatego ze juz wałkowałysmy go na innych wątkach wzdłuz i wszez-wiec chyba kazda zna opinie drugiej na ten temat- i kłotnie nie sa potrzebne. Owszem jestem złosliwa ale nie zawsze i naprawde mozna czytac mnie bez podtekstów.
ps. Alienku przeciez wiesz ze podziwiam Cie za to ze tak wytrwale dązyłas do karmienia piersia- i to Ci sie chwali .


A Ty Luba faktycznie- złosliwiec jestes...
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 20:11   #73
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Obiecałam sobie że już nie będe wypowiadać sie w tym wątku ale że mam słabą wolę to jeszcze jedna refleksja.
Spójrzcie obiektywnie w jak zaszczutym i nietolerancyjnym środowisku żyjemy. Są pewne kanony i strach się przyznać do innego postepowania niż to powszechnie akceptowane. Ba nawet nie wypada tak myśleć. Nie jest też tak że kolorowe gazetki lansują pewne wzorce. Media w dużej mierze są też odtwórcze wobec rzeczywistości, odpowiadają na konkretne zapotrzebowania.
Nie chodzi mi o wywołanie kolejnej burzy ale wiem z autopsji: pierwsze pytanie jakie słyszę w parku, sklepie, u znajomych, sakramentalne: jak karmisz? Chyba zacznę mówić: "tak aby dziecko było syte". Nie wystarczy stwierdzenie: karmię butelką. Trzeba wytłumaczyć dlaczego.
Kolejne pytanie: "pracujesz"? Dzieki Bogu nie. Ale znam takie co pracują. Oj oj. Jeszcze dobrze jak robią to bo im na życie nie starcza ale jak robią to bo nie potrafią żyć w domowym kieracie?
Jakie mamy prawo oceniać innych? Rozumiem ekstremalne sytuacje: bite dziecko, zaniedbanie, patologia. Dlaczego tak łatwo krytykujemy? Krzywdzi nas to że ktoś żyje inaczej niż my?
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 21:43   #74
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Tak czytając post Joasi zaraz nasuwa mi się myśl, że mnie też ciagle pytają dlaczego nie karmię piersią. No i jak ktoś słyszy że mała chodzi do żłobka to z reguły pada komentarz w stylu "O Boże!", "do żłobka?" itp.
Ja nie należę do osób które na zadane pytanie jak się czujesz odpowiada "I'm fine", mówię to co myślę i wiecie co? Mam z tego powodu przekichane i to tylko dlatego że jako jedna z wielu potrafię się przeciwstawić temu jak to Joasia ładnie napisała zaszczutemu i nietolerancyjnemu środowisku.
Ale cóż zrobić,nie jestem gwiazdą, nie piszę felietonów i dzięki temu trochę mniej osób bierze mnie na języki.
Tym miłym akcentem wszystkim mamusiom obecnym i przyszłym życzę wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu naszych pupilków.
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:30   #75
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Joasia masz racje! Przykro to pisac, ale Polacy sa bardzo niezyczliwym narodem. Juz o tym kiedys pisalam, ale to jest przerazajace, jak wszystkich obchodzi cudze zycie i kazdy pcha sie z radami i chetniej rozmawia sie o kims niz o sobie.
Ja jak jade do Polski to ze zgroza mysle o tym jak wszyscy dalsi znajomi beda komentowac wszystko co zrobie ja, moj maz czy nasze dzieci. I oczywiscie nie beda to przychylne komentarze. Niemcy maja wady, jak wszyscy ale przynajmniej nikogo nie obchodzi jak ktos karmi dzieci, jak sie ubiera, czy i gdzie pracuje.
A juz do szalu doprowadzaja mnie wieczne pytania o to, czy pracuje. Ja akurat nie pracuje. Te litosciwe spojrzenia rzucane mi przez obce mi osoby. No jak to mozna nie pracowac?! Hanba! Mam czasami ochote juz nawet nie powiedziec co mysle, ale prac te glupie geby i patrzec czy rowno puchna!
No, ulzylam sobie

Katesia
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 15:10   #76
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

To jest dopiero paradkos Luba. Jak nie pracujesz kiedy masz dziecko w wieku żłobkowo-przedszkolnym to jesteś wzór idealnej matki. Gdy dzieci zaczną chodzić do szkoły i nadal jesteś w domu to masz szansę na zostanie dziwadłem. Nie lubię gdy na pytanie pracujesz odpowiada się: eee wiesz, nie, siedzę w domu. Czy to znaczy że siedzę 24h na dobę i nic nie robię?
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:07   #77
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Luba

bardzo miło zakanczacie ten wątek...az fajnie poczytac...
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:22   #78
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Bo tak naprawde to jest tak

Jak młoda mama pracuje to źle, że zamiast z dzieckiem siedzieć to do pracy poszła.
Jak nie pracuje to zaraz, że nic nie robi.

Luba chyba faktycznie trzeba czasami w gebe prać
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:43   #79
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Macie racje ciekawe że jak trzeba oddać dziecko do żłobka to nikt nie mówi o wyrodnym ojcu tylko o matce........
Najważniejsze żeby ta decyzja była nasza, a najgorsze że zwykle takie wybory są wymuszane sytuacją życiową rodziny. I kobiety które chętnie by posiedziały w domu musza wracać do pracy bo brakuje pieniędzy bo można stracić prace, albo odwrotnie kobieta chce pracować a pracy nie ma. I gdzie tu wolny wybór.?
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 20:31   #80
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Bo życie to nie bajka kochane. Skończym jednak optymistycznie. Sztuką jest cieszyć z tego co się ma.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 10:54   #81
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Swietne artykuly pomimo iz nie lubie ani lipnickiej ani chylinskiej.

Napisane lekko ,przyjemnie i z humorem a przede wszyskim szczerze no i jeszcze na tym zarobily

nie oszukujmy sie wychowanie dziecka to ciężka harówa a konsekwencje naszych bledów popelnionych w dziecinstwie zemszcza sie w ciagu kolejnych 20 lat.

ile z nas mialo ochote skoczyc z okna? zamknac dziecko w piwnicy ? przestac karmic? i wstawac co 2 godziny w nocy?

takie myslenie ejst normalne bo stres ,nowa sytuacja ,brak pomocy ,martwienie sie o kase ,prace itp nakreca myslenie dramatyczne a nie daj Boze depresja ,hormony .

nikt zna snie jest cyborkiem i nie jest wstanie byc na nogach z ucmiecham ,zadbana przez 5 lat zycia malucha.a w wiekszosci tak przedstawia sie matki w pisemkach. no i ambicja nie pozwala nam przyznac sie do tego iz mamy doscyc tego rozwrzeszczanego berbecia i obslugi piersi w koncu damy rade.

wlasnie niedawno znajmou chodzil do szkoly rodzenia i mówi:no mowia o ciazy ,porodzie a co potem ? urodzi sie i co ja mam z tym zrobic ?

teorie mozna miec w malym palcu ale pomaga ona w 5% w praktyce,trzeba postawic na intuicje i nie sluchac rad dobrych cioc i babc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:40   #82
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Macierzynstwo wg. Chylinskiej

http://kobieta.interia.pl/news?inf=772463

jak przeczytalam ten artykul to mi szczena opadla
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:48   #83
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Macierzynstwo wg. Chylinskiej

Było
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=131771
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:57   #84
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Macierzynstwo wg. Chylinskiej

sorki,przeoczenie z powodu urlopu
w takim razie prosze o zamkniecie watku
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:27   #85
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

mnie tez rozbawil ten felieton, uwazam ze jest dosc dosadny ale i prawdziwy ,wreszcie ktos pisze o tym ze pojawienie sie dziecka to nie tylko ochy i achy i pelnia szczescia ale i masa pracy . Ogladajac kolorowe czasopisma dla mam mialam odczucia ze jestem zla matka bo mam czasem dosc wlasnych dzieci ,bo nie usmiecham sie jak mamusie na zdieciach bo konam ze zmeczenia a wszedzie balagan i niezadowolony malzonek ,bo inne sobie radza a ja nie. Moje dzieciatka troche urosly i juz mnie troszke mniej potrzebuja a i ja mam wreszcie troche czasu na wlasne zycie.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 22:13   #86
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Co do Felietonu Chylińskiej to uważam że faktycznie przesadziłą Ja takich wyobrażeń o macieżyństwie nie miałąm przed urodzeniem dziecka Nie wiem skąd ona to wytrzasnęła??? Mam spokojne dziecko dlatego wysypiam sie co noc i schudnąć mi ciężko było
Komentarz internauty : No i nie udało się oddać felietonu "na poziomie i z puentą". Lepiej się wariatko wyśpij, jest w tym wszystkim najlepszy

Kurcze nawet nie wiedziałam żę Lipnicka ma dziecko....kiedy urodziła??
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:01   #87
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Naprawdę szczerze się uśmiałam czytając tekst A.Chylińskiej - wszystko mi się przypomniało. Proste, odważne i do bólu szczere, bez ubierania w jakieś strojne piórka słów - bardzo mi się spodobało!!!
Aż strach pomysleć, że znów mnie to czeka za jakiś miesiąc, ale teraz to ja już to wszystko wiem .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:24   #88
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez paula78
nie oszukujmy sie wychowanie dziecka to ciężka harówa a konsekwencje naszych bledów popelnionych w dziecinstwie zemszcza sie w ciagu kolejnych 20 lat.

ile z nas mialo ochote skoczyc z okna? zamknac dziecko w piwnicy ? przestac karmic? i wstawac co 2 godziny w nocy?

takie myslenie ejst normalne bo stres ,nowa sytuacja ,brak pomocy ,martwienie sie o kase ,prace itp nakreca myslenie dramatyczne a nie daj Boze depresja ,hormony .

nikt zna snie jest cyborkiem i nie jest wstanie byc na nogach z ucmiecham ,zadbana przez 5 lat zycia malucha.a w wiekszosci tak przedstawia sie matki w pisemkach. no i ambicja nie pozwala nam przyznac sie do tego iz mamy doscyc tego rozwrzeszczanego berbecia i obslugi piersi w koncu damy rade.

wlasnie niedawno znajmou chodzil do szkoly rodzenia i mówi:no mowia o ciazy ,porodzie a co potem ? urodzi sie i co ja mam z tym zrobic ?

teorie mozna miec w malym palcu ale pomaga ona w 5% w praktyce,trzeba postawic na intuicje i nie sluchac rad dobrych cioc i babc.
No własnie, a moim zdaniem właśnie w szkole rodzenia powinni choć jedne zajęci poświęcić na to czego mozna się spodziewać po porodzie i jak sobie radzić, a nie uczyć budowy narządów płciowych i jak dochodzi do zapłodnienia!
Co z tego że się naczytałam książek i gazet, jak po "ręce mi opadły" bo każdy mówił co innego, a ja miotałam sie w tym wszystkim mając wyrzuty sumienia jaką to jestem wyrodną matką, bo odczuwam głównie frustrację i zmęczenie a nie wszechogarniającą radość.
Ale z czasem nauczyłam sie słuchać własnej intuicji i swego synka i wszystko powoli sie ułożyło .
I najważniejsze - włączyłam w ten młyn swoich bliskich, bo na poczatku to miałam wrażenie że nikt nie zrobi czegoś tak dobrze jak ja i sama się "uwiązałam" - a wystarczy odrobina zaufania.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 17:37   #89
izomax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Doridee
Albo wyolbrzymia sprawę na potrzeby mediów, zawsze lubiła prowokować i być może to kolejna prowokacja... albo prawdziwe odczucia
Co ja myślę o macierzyństwie dowiem się za kilka tygodni A ten artykuł troszkę mnie rozbawił - cała Chylińska
Tu nie ma smichu hihu!!!! Napisała prawde!!!
izomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.