Gospodarowanie pieniędzmi - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 22:24   #241
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Z tego samego powodu, z ktorego Ty lubisz Skandynawię. Ja kocham ciepło - powaga
Dla mnie klimat jst najwżniejszy. Inaczej zyje i się czuję. Kocham śródziemnomorską architekturę.
Dla niektórych to brzmi płytko i być moż nie powinno być wyznacznikiem wyboru miejsca na ziemi, ale ja tak to widzę.
Zawsze kiedy wracałam z Chorwacji miałam łzy w oczach.
Ja to sentymentalna jestem. Zobaczę wysepke i potrafię przemierzyć pół Europy,żeby znów na niej wino wypić


Podejściem do alkoholu sie nie przejmuj - przy Polakach wysiadają
Jeśli chodzi o dzieci to naprawdę - nieba przychylą byleby się rozmnażać.
Ja na razie nie chcę (co by nikomu oprócz siebie życia nie niszczyć) ale generalnie nawet w Uk ( a myślę,że Skandynawia jest bardziej korzystna) opłaca się mieć dzieci.

Według mnie właśnie te rzeczy powinny być wyznacznikiem wyboru miejsca zamieszkania, w końcu chcemy czuć się dobrze i szczęśliwie

W jakim sensie wysiadają? Przejmuję się, bo słyszałam, że źle patrzą na kupowanie dużej ilości alkoholu, że jest bardzo drogi... A ja nie jestem z tych co od alkoholu stronią I nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda. Żeby się nie okazało, że jak kupię dwa whiskacze to mnie za alkoholika wezmą i na terapię wyślą

Też póki co nie chcę dzieci, do życia mi nie są potrzebne w tym momencie, ale kiedyś, przed 30-tką chciałabym Bo w Polsce na dziecko stać by mnie nie było, nawet jedno. A co tu mówić o dwójce i zapewnić im przyzwoity żywot...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:42   #242
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Według mnie właśnie te rzeczy powinny być wyznacznikiem wyboru miejsca zamieszkania, w końcu chcemy czuć się dobrze i szczęśliwie

W jakim sensie wysiadają? Przejmuję się, bo słyszałam, że źle patrzą na kupowanie dużej ilości alkoholu, że jest bardzo drogi... A ja nie jestem z tych co od alkoholu stronią I nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda. Żeby się nie okazało, że jak kupię dwa whiskacze to mnie za alkoholika wezmą i na terapię wyślą

Też póki co nie chcę dzieci, do życia mi nie są potrzebne w tym momencie, ale kiedyś, przed 30-tką chciałabym Bo w Polsce na dziecko stać by mnie nie było, nawet jedno. A co tu mówić o dwójce i zapewnić im przyzwoity żywot...
aaaaaa ...ja myślałam,że Ty się boisz,ze tam tak chleją

Szwedzi lubia sobie golnąć z tego co słyszałam - zapasy robia w domu z powodu braku sprzedaży w sklepach po którejś tam godzinie
Zresztą ja też z tych pijących i problemów w Uk nie mam
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:48   #243
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
aaaaaa ...ja myślałam,że Ty się boisz,ze tam tak chleją

Szwedzi lubia sobie golnąć z tego co słyszałam - zapasy robia w domu z powodu braku sprzedaży w sklepach po którejś tam godzinie
Zresztą ja też z tych pijących i problemów w Uk nie mam

Ja się bałam, że nie chleją Jak do koleżanki przyjechali Szwedzi na tańce (taką zabawę z tańcami ludowymi), to podczas zwiedzania miasta poszli do pubu. Wydali w nim chyba z 60 zł na alkohol, narąbali się jak świnie, a dziewczyna się dziwiła, że nie chcą wejść do sklepu i kupić dwa / trzy razy taniej tego piwa. Oni ze zdziwieniem, że jest jeszcze gdzieś tu tańszy alkohol?! Myśleli, że te 5 zł za piwo to taniocha, bo jak powiedzieli u nich jedno piwko w pubie w przeliczeniu na złotówki to 65 zł kosztuje. Nie wiem czy to prawda, ale jak mówią to chyba tak jest. Tragedia jak dla mnie z tą ceną
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:54   #244
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja się bałam, że nie chleją
Spokojna
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jak do koleżanki przyjechali Szwedzi na tańce (taką zabawę z tańcami ludowymi), to podczas zwiedzania miasta poszli do pubu. Wydali w nim chyba z 60 zł na alkohol, narąbali się jak świnie, a dziewczyna się dziwiła, że nie chcą wejść do sklepu i kupić dwa / trzy razy taniej tego piwa. Oni ze zdziwieniem, że jest jeszcze gdzieś tu tańszy alkohol?! Myśleli, że te 5 zł za piwo to taniocha, bo jak powiedzieli u nich jedno piwko w pubie w przeliczeniu na złotówki to 65 zł kosztuje. Nie wiem czy to prawda, ale jak mówią to chyba tak j


est. Tragedia jak dla mnie z tą ceną
o takich cenach to nie słyszałam
W każdym razie trzeba przeliczyc na zarobki. Na pewno za h pracy można się bardziej narąbać niz u nas.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2012-08-21 o 22:55
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:45   #245
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

W Skandynawii jest drogo, nawet bardzo, jak dla mnie.
Słyszałam, że problemem bywa tez znalezienie sensownej pracy, bo np.: w Norwegii to praktycznie koniecznością jest znajomośc języka... No chyba, że ktoś chce być au pair albo pracować fizycznie itp., no to wtedy powinno być si z samym angielskim...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:57   #246
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Z tego samego powodu, z ktorego Ty lubisz Skandynawię. Ja kocham ciepło - powaga
Dla mnie klimat jst najwżniejszy. Inaczej zyje i się czuję. Kocham śródziemnomorską architekturę.
Dla niektórych to brzmi płytko i być moż nie powinno być wyznacznikiem wyboru miejsca na ziemi, ale ja tak to widzę.
Zawsze kiedy wracałam z Chorwacji miałam łzy w oczach.
Ja to sentymentalna jestem. Zobaczę wysepke i potrafię przemierzyć pół Europy,żeby znów na niej wino wypić
Dla mnie też klimat jest ważny, dlatego jak emigracja to w ciepłe kraje południowe
Nawet nie o temp chodzi- bo 40 stopni to wcale nie lubię, tylko o nasłonecznienie- strasznie źle odczuwam jego brak

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A czemu do Francji, Hiszpanii czy Włoch nie możesz jechać i tam szczęścia próbować?
Ja mam nadzieję, że ta opinia o skandynawskim zimnie jest prawdziwa - ja lubię zimno, kocham zimę i nie mogę znieść tego, że w Polsce zima zanika Tylko plucha, deszcz. Lubię śnieg, mróz, szczypanie w policzki A latem to cierpię, źle znoszę wysokie temperatury połączone z duchotą, brakiem porządnego wiatru, jak to w Polsce zwykle latem bywa.
Ja bym się nie zgodziła, mnie tam wiele razy przemroziło w ciągu ostatniej zimy. I na brak szczypania w policzki nie narzekałam.
W sumie to odechciewało mi się przez to zimno wychodzić.

Po paru minutach jest ok, ale zwykle po wyjściu to aż mnie przetrzepywało

Ja źle znoszę mrozy- łatwo o ból głowy i upały też Ale np w Hiszpanii mimo afrykańskich upałów dobrze się czułam, pewnie dlatego, że byłam na wyspie a z dobrym przewiewem i duchoty raczej nie było- jeden dzień był bezwietrzny to od razu gorzej, ale i tak nie tak źle jak u nas.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:41   #247
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
W Skandynawii jest drogo, nawet bardzo, jak dla mnie.
Słyszałam, że problemem bywa tez znalezienie sensownej pracy, bo np.: w Norwegii to praktycznie koniecznością jest znajomośc języka... No chyba, że ktoś chce być au pair albo pracować fizycznie itp., no to wtedy powinno być si z samym angielskim...

Ale zarobki też są większe. No i oczywiście konieczna znajomość języka, nie ma co się oszukiwać. Dlatego zawczasu się przygotujemy chodząc na kursy i ucząc się w domu Nie chcę jechać nie znając języka, mam zamiar tam mieszkać na stałe! - więc znajomość języka jest konieczna, a takie olewactwo czyjegoś języka jest według mnie oznaką braku szacunku do kraju i jego kultury. W Polsce nikt by się nie ucieszył jakby obcokrajowiec "jechał" wciąż na angielskim bez ochoty nauki polskiego.


Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Ja bym się nie zgodziła, mnie tam wiele razy przemroziło w ciągu ostatniej zimy. I na brak szczypania w policzki nie narzekałam.
W sumie to odechciewało mi się przez to zimno wychodzić.

Po paru minutach jest ok, ale zwykle po wyjściu to aż mnie przetrzepywało

Ja źle znoszę mrozy- łatwo o ból głowy i upały też Ale np w Hiszpanii mimo afrykańskich upałów dobrze się czułam, pewnie dlatego, że byłam na wyspie a z dobrym przewiewem i duchoty raczej nie było- jeden dzień był bezwietrzny to od razu gorzej, ale i tak nie tak źle jak u nas.
Ale kiedy przemroziło, w marcu? Dla mnie grudzień bez zimy to nie grudzień. I dobrze się czuję w takiej temperaturze, odzyskuję wtedy ochotę do życia właśnie, w przeciwieństwie do lata Już jesienią jest mi lepiej, wiosną jeszcze dobrze po zimie. Ale lato to udręka, jak nie ma wiatru i jest duchota. Mam astmę i jeszcze ciężej mi się oddycha, słońce powoduje bóle głowy, nie mam na nic ochoty i najchętniej siedzę w domu do zmroku, wtedy wychodzę.
Jak jest zima to lepiej mi się żyje. Mam dobry ciepły płaszcz, do tego glany - na dworze nic mi nie straszne
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 18:44   #248
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
O kurcze, temat dla mnie! Mam dokadnie ten sam problem, pieniądze rozchodzą mi się w trybie natychmiastowym...

Bardzo się cieszę, że ktoś napisał o aplikacji na telefon, bo wiem, że sama bym się nie zabrała za spisywanie wydatków - za dużo tego wszystkiego a tak jest jakaś szansa dla mnie

Ja na pewno bardzo dużo kasy wydaje na jedzenie, nie jestem dobrą kucharką, a co gorsza mało pomysłową nigdy nie wiem co zrobić na obiad i często ostatecznie kupuję coś gotowego.... Planuję to zmienić! Chciałabym też sama gotować coś dla mojej córeczki, tylko tutaj mam problem, bo oczywiscie nie mam pomysłu, a poza tym w słoiczkach cenię to, że mogę jej dawać codziennie co innego - niedługo już będzie jadła to co my, więc problem ten się zniweluje sam

oprócz tego wydaje kasę zupełnie nie wiem na co, nie kupuję ubrań, kosmetyków, butów, torebek, no w każdym razie nie dużo - miesiecznie, statystycznie to ok. 100 zł...

Dodam tylko, że miesięcznie dysponuję kwotą o kilka tys zł większą niż autorka wątku i nie oszczędzam nic :/

No nic, ściągnę tę aplikację, będę czytać ten wątek i może coś się zmieni w moim życiu i w następnym roku pojadę na wakacje
serio temat dla Ciebie

ale to chyba tak dziala, im wiecej sie ma - tym ciężej to zagospodarowac, zmienia sie rodzaj dóbr koniecznych i dóbr luksusowych
Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
pozwolicie że Was trochę popodglądam, niedługo temat gospodarowania pieniędzmi będzie również mnie dotyczył a każda rada się przyda

dużo tu fajnych rad!
z wielu mam zamiar skorzystac
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.