Dobre m³odzie¿owe ksi±zki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-01-28, 20:15   #61
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 1 523
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

jak by³am dzieciakiem to uwielbia³am:
- ten obcy
- inna?
-zapa³ka na zakrêcie
-jezioro osobliwo¶ci
-Klasa Pani Czajki
__________________
„Wierzê, ¿e szczê¶liwe dziewczyny s± najpiêkniejsze. Wierzê, ¿e jutro jest inny dzieñ, wierzê w cuda.”
"Bohater to zwyk³y cz³owiek odnajduj±cy si³ê, aby przetrwaæ w wyj±tkowo trudnych okoliczno¶ciach."
Acredo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-28, 20:18   #62
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Kocham Wêdrowycza ale ostatni mu nie wyszed³. Z reszt± sam przyzna³ w dedykacji, ¿e go ¿ona zmusi³a do pisania. Wiecej tam wa³kowania norm ISO ni¿ fabu³y.

Ogólnie fabryka s³ów ciekawe rzeczy wydaje. Seria o inkwizytorze te¿ dobra. Teraz co¶ widzia³am o jakiej¶ policjantce Dorze Wilk.
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-28, 20:39   #63
demonologia
Przyczajenie
 
Avatar demonologia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 11
GG do demonologia
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Dziêkuje Wam naprawdê wszystkim, kochane jeste¶cie i dziêki jeszcze raz za takie zaanga¿owanie Je¶li chodzi o ksi±¿kê, wypo¿yczy³am ''Charlie'' dzi¶ zacznê czytaæ. Poda³y¶cie mi bardzo du¿o tytu³ów i bêdê mieæ co czytaæ Ma³o czytam, ale staram siê to zmieniæ, wiêc nie wiem ile zajmie mi ta ksi±¿ka Ostatnio przeczyta³am ''Weronika postanawia umrzeæ'' zajê³o mi to ze 3 dni i by³ to dla mnie ogromny sukces

i dziêki jeszcze raz wszystkim!
demonologia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-28, 20:44   #64
leito100
Raczkowanie
 
Avatar leito100
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: £ÓD¬!
Wiadomo¶ci: 74
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Igrzyska ¶mierci
__________________
"Im bardziej poznajê ludzi, tym bardziej kocham zwierzêta."
leito100 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-28, 21:25   #65
201607231707
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 19 414
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Jak ka¿dy kto kiedykolwiek mia³ styczno¶æ z jak±kolwiek córk± Voldemorta
Lub Syriusza/Snape'a/Hermion± zaokr±glon± po wakacjach itp. itd.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
no te¿ ³yknê³am, rok temu, maj±c 33 lata ale czyta³o siê naprawde dobrze
.

Cassie Clare ³±czy pokolenia Uwielbiam jej styl, taki lekki, ale naprawdê dobry, no i kocham wielow±tkowo¶æ Kurczê, od dawna w ¿adn± seriê siê tak nie wczu³am, przy koñcówce Miasta Zagubionych Dusz autentycznie mi ³zy pociek³y (if you know what I mean...)

O, przypomnia³a mi siê seria 1-800-Je¶li-Widzia³e¶-Zadzwoñ Meg Cabot (taka lekka, do poczytania po ciê¿kim dniu).
201607231707 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 07:49   #66
Æwirka
æwir æwir
 
Avatar Æwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 10 483
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

A ja jeszcze polecê wszystkie ksi±¿ki Lucy Maud Montgomery, autorki "Ani z Zielonego Wzgórza". Czyta³am jako 8-9letnie dziecko, czyta³am jako nastolatka, czytam dzisiaj jako doros³a osoba. Wszystko co ukaza³o siê po polsku stoi na mojej pó³ce. Te ksi±¿ki s± przepiêkne.

Do tego ksi±¿ki Marty Fox, Ma³gorzaty Musierowicz - podstawa
__________________
Moje ksi±¿ki na wymianê: KLIK!
Æwirka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 08:27   #67
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszech¶wiat
Wiadomo¶ci: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38897727]nooo Rudolfik fajny teraz na ebooku mam, bêdê czytaæ znów.

A, seria Gra¿yny B±kiewicz:
O melba, Prószyñski i S-ka, 2002;
Stan podgor±czkowy, Prószyñski i S-ka, 2003;
Bêdê u Klary Prószyñski i S-ka, 2005;[/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez Natalinka93 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja uwielbia³am ksi±¿ki Ewy Nowak m.in.:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50796/kiedys-na-pewno
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36351...da-w-chodakach
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36351...da-w-chodakach
I wiele, wiele innych.....No oczywi¶cie "Zapach rumianku", "Za minutê pierwsza mi³o¶æ", "Jezioro osobliwo¶ci", "Zapa³ka na zakrêcie" itd.

Mile zaskoczy³a mnie te¿ ta pozycja: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/58920/cpun-i-samarytanka
tytu³ wydawa³ siê banalny, temat oklepany, ale na prawdê szczerze polecam
Ja polecam to wszystko plus ukochan± Je¿ycjadê, która w wieku lat 26 jest dla mnie dalej jedn± z ulubionych serii ksi±¿ek i po ka¿d± now± siêgam z przyjemno¶ci±.
__________________
[I][COLOR=Indigo]"¯ycie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeñ. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 08:41   #68
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 5 018
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez Mirianka Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm wampiry i seks - starzejê siê chyba
U mnie to siê Musierowsk± czyta³o, Siesick±, fantastykê itp (ale to ju¿ chyba "czasy minione" )
wlasnie!
Musierowicz i Siesicka to klasyka dla mlodziezy!

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Poka¿ wiadomo¶æ
50 twarzy Greya?
Jak ja mia³am 15 lat to Je¿ycjadê czyta³am, ksi±¿ki z serii polecanej przez Filipinkê, które moja siostra kupi³a jakie¶ 20 lat temu, jak sama mia³a 20 lat, z l¿ejszych to seriê Ulica Strachu, ¿adne p³ytkie romansid³a nawet by mi do g³owy nie przysz³y, a ju¿ na pewno nie takie denne.
Ulice Strachu pamietam do dzis, wymienialam sie kolejnymi czesciami z kolezankami

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
dla 15 latki te¿ polecam mo¿e nie jakie¶ ambitne ale dobre odmó¿dzacze i w tej tematyce, o któr± autorka prosi³a ile ja tego przeczyta³am heh.. ( jakie¶ 10 lat temu, ¿eby nie by³o)

od siebie oprócz wymienionych wy¿ej ( np Je¿ycjada, Stowarzyszenie wêdruj±cych dzinsów itp) jeszczê polecê seriê podró¿nicz± o Tomku Wilmowskim- Szklarskiego klasyka

inne: "Buszuj±cy w zbo¿u"
"¦wiñskim truchtem". "Szalone ¿ycie Rudolfa" Joanny Fabickiej
"Jezioro osobliwo¶ci"Krystyny Siesickiej
"Za minutê pierwsza mi³o¶æ" Hanny Ozogowskiej
"Ch³opaki, randki i zwariowane kole¿anki" ~Cathy Hopkins
i mo¿na by tak jeszcze wiele
eh wróci³oby siê do tych czasów, kiedy czyta³o siê te ksi±¿ki
to byly ksiazki!
a pamieta ktos Zapalke na zakrecie?

my dziecie z dworca zoo, cpun, to byly ksiazki ktore czytalam z zapartym tchem, bo pierwszy raz dotykalam takiej tematyki..

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Æwirka Poka¿ wiadomo¶æ
A ja jeszcze polecê wszystkie ksi±¿ki Lucy Maud Montgomery, autorki "Ani z Zielonego Wzgórza". Czyta³am jako 8-9letnie dziecko, czyta³am jako nastolatka, czytam dzisiaj jako doros³a osoba. Wszystko co ukaza³o siê po polsku stoi na mojej pó³ce. Te ksi±¿ki s± przepiêkne.

Do tego ksi±¿ki Marty Fox, Ma³gorzaty Musierowicz - podstawa

kiedys wrecz uwielbialam ksiazki L.M.Montgomery, na kazde urodziny chcialam jakas jej ksiazke ( Milosc Pat, Uwieziona dusza ), nie wspominajac, ze cala serie Ani z Zielonego Wzgorza chcialam miec tylko w twardej oprawie, do dzis seria stoi na honorowym miejscu
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 09:22   #69
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 44 997
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Jak "My dzieci z dworca ZOO", to i nasz polski "Pamiêtnik narkomanki" Barbary Rosiek.

No i... Halina Snopkiewicz i "S³oneczniki" oraz druga czê¶æ "Paladyni". W³a¶nie czytam nastolatka po wojnie, pierwsze zakochania, akcje w szkole, dziewczyna ma ciêty jêzyk i spory tupet, absolutnie nie jest g³upi± g±sk±
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 09:31   #70
Æwirka
æwir æwir
 
Avatar Æwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 10 483
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez martha330 Poka¿ wiadomo¶æ
kiedys wrecz uwielbialam ksiazki L.M.Montgomery, na kazde urodziny chcialam jakas jej ksiazke ( Milosc Pat, Uwieziona dusza ), nie wspominajac, ze cala serie Ani z Zielonego Wzgorza chcialam miec tylko w twardej oprawie, do dzis seria stoi na honorowym miejscu
Ja mam w miêkkich oprawach, bo zaczê³am swoj± przygodê z t± autork± od "Ani ze Z³otego Brzegu" (od koñca ) z Naszej Ksiêgarni, a ja jak raz zacznê seriê od konkretnego t³umacza/wydawnictwa to nie tolerujê ¿adnych innych t³umaczeñ i wydañ
Ostatnio "dozbiera³am" kilka tytu³ów, których mi brakowa³o, niektóre to ju¿ bia³e kruki, które na Allegro pojawiaj± siê rzadko i za du¿e sumy, ale mam ju¿ wszystkie
__________________
Moje ksi±¿ki na wymianê: KLIK!
Æwirka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 10:34   #71
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

50 twarzy Greya ksi±¿ka m³odzie¿owa? Jaki to wzór dla m³odych
Ode mnie
- Harry Potter
- Wiedzmin
- Hobbit
- W³adca pier¶cieni
- Pamiêtnik narkomanki
- My dzieci z dworca Zoo
- Nawet Zmierzch!
- Dziennik Bridget Jones
- Mistrz i Ma³gorzata
- Igrzyska ¶mierci
- Gra o tron
- Wichrowe Wzgórza
Stookrotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 14:41   #72
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Poka¿ wiadomo¶æ
50 twarzy Greya ksi±¿ka m³odzie¿owa? Jaki to wzór dla m³odych
Ode mnie
- Harry Potter
- Wiedzmin
- Hobbit
- W³adca pier¶cieni
- Pamiêtnik narkomanki
- My dzieci z dworca Zoo
- Nawet Zmierzch!
- Dziennik Bridget Jones
- Mistrz i Ma³gorzata
- Igrzyska ¶mierci
- Gra o tron
- Wichrowe Wzgórza
Twierdzisz, ¿e dzieci z dworca o zoo o prostytucji i narkomanii, pamiêtnik narkomanki, kazirodztwo ró¿ne zboczenia i prostytucja w grze o tron, pe³no prostytucji i przekleñstw w wiedzminie s± jakie¶ ³agodniejsze od parki, która po prostu lubi ostro? Nie mam pytañ...
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 14:46   #73
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Twierdzisz, ¿e dzieci z dworca o zoo o prostytucji i narkomanii, pamiêtnik narkomanki, kazirodztwo ró¿ne zboczenia i prostytucja w grze o tron, pe³no prostytucji i przekleñstw w wiedzminie s± jakie¶ ³agodniejsze od parki, która po prostu lubi ostro? Nie mam pytañ...
My, dzieci z dworca Zoo jest bardziej form± przestrogi, nie wyobra¿am sobie, ¿e po przeczytaniu tej ksi±¿ki kto¶ leci próbowaæ narkotyków "bo to musi byæ takie fajne". Z kolei 50 twarzy Greya jest po prostu og³upiaj±cym, infantylnym do granic mo¿liwo¶ci, nie wnosz±cym w ¿ycie nic warto¶ciowego czytad³em.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 14:52   #74
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 20 984
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-01-29 o 14:56
Trzepotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 14:55   #75
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Poka¿ wiadomo¶æ
My, dzieci z dworca Zoo jest bardziej form± przestrogi, nie wyobra¿am sobie, ¿e po przeczytaniu tej ksi±¿ki kto¶ leci próbowaæ narkotyków "bo to musi byæ takie fajne". Z kolei 50 twarzy Greya jest po prostu og³upiaj±cym, infantylnym do granic mo¿liwo¶ci, nie wnosz±cym w ¿ycie nic warto¶ciowego czytad³em.
Nikt nie kwestionuje tego, ¿e to infantylne czytad³o. Ale po tym jad± jak po niemieckiego autostradzie ale ju¿ 13latka sypiaj±ca z mêsk± prostytutk± dworcow± jest ok? Jakie¶ podwójne standardy. Przecie¿ nikt nie bêdzie bra³ przyk³adu z Greya i jego Belli (dawno pe³noletnich przynajmniej).
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 16:08   #76
_Matilde_
Bia³a Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶wiêtokrzyskie
Wiadomo¶ci: 6 434
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez martha330 Poka¿ wiadomo¶æ


to byly ksiazki!
a pamieta ktos Zapalke na zakrecie?
No, ba! Znam prawie na pamiêæ Jezioro osobliwo¶ci jako¶ mi nie wpad³o w rêce, a podobno to druga czê¶æ?
__________________
We¼ g³êboki wdech
¯ycie wokó³ ciebie s³odkie jest jak bananowy d¿em


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 17:11   #77
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 732
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Ja polecam :

"Zapa³ka na zakrêcie" Krystyny Siesickiej
"Letnia akademia uczuæ" Hanny Kowalewskiej
"Klasa pani Czajki" Ma³gorzaty Karoliny Piekarskiej
Cykl "Lot komety" Anny Onichimowskiej
"Trzy metry nad niebem" i "Tylko Ciebie chcê" Frederico Moccia
Ró¿ne ksi±¿ki Heidi Hassenmüller oraz Jany Frey, pamiêtam ¿e szczególnie podoba³o mi siê "Bez odwrotu"
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 17:44   #78
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 183
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Nikt nie kwestionuje tego, ¿e to infantylne czytad³o. Ale po tym jad± jak po niemieckiego autostradzie ale ju¿ 13latka sypiaj±ca z mêsk± prostytutk± dworcow± jest ok? Jakie¶ podwójne standardy. Przecie¿ nikt nie bêdzie bra³ przyk³adu z Greya i jego Belli (dawno pe³noletnich przynajmniej).
Dziewczyno, co Ty filmisz? Szok.
agniesikk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 17:53   #79
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 6 461
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Nikt nie kwestionuje tego, ¿e to infantylne czytad³o. Ale po tym jad± jak po niemieckiego autostradzie ale ju¿ 13latka sypiaj±ca z mêsk± prostytutk± dworcow± jest ok? Jakie¶ podwójne standardy. Przecie¿ nikt nie bêdzie bra³ przyk³adu z Greya i jego Belli (dawno pe³noletnich przynajmniej).

Jak w ogóle mo¿na porownywaæ te dwie ksi±zki, bez jaj, w jakim ¶wiecie trzeba ¿yæ? "Dzieci z dworca Zoo" to skrajny przyk³ad upodlenia i wszystkiego, co jeszcze nastolatka, tak naprawdê dziecko, mo¿e do¶wiadczyæ w swoim ¿yciu. Takie sytuacje nie spotykaj± nawet doros³ych. To ta ksi±¿ka jest przestrog±, jak bardzo cz³owiek mo¿e siê stoczyæ, jak nisko upa¶æ. Widzê, ¿e tok my¶lenia podobny jak u studentki polonistyki z nie wiadomo sk±d

Ilez to czyta³o siê opinii, ¿e ta ksi±¿ka to wyzwolenie kobiet, prze³amanie tabu, spe³nienie marzeñ. Jak nastolatkowie, maj± mieæ potem normalne pogl±dy na zwi±zki, rolê w nim kobiety i szacunek do siebie (potem wiadomo, sk±d bior± siê na wiza¿u owieczki, które i tak bêd± ze swoim misiaczkiem mimo kompletnego braku szacunku i jakiegokolwiek partnerstwa w zwi±zku...)?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 18:24   #80
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Nikt nie kwestionuje tego, ¿e to infantylne czytad³o. Ale po tym jad± jak po niemieckiego autostradzie ale ju¿ 13latka sypiaj±ca z mêsk± prostytutk± dworcow± jest ok? Jakie¶ podwójne standardy. Przecie¿ nikt nie bêdzie bra³ przyk³adu z Greya i jego Belli (dawno pe³noletnich przynajmniej).
nie no wcale. ani trochê.
poszukaj sobie w internecie wypowiedzi doros³ych kobiet z kisielem w majtkach, które p³acz±, ¿e marz± o takim facecie jak Greeeeey bo on taki mêski, taki w³adczy ³a³
my¶lisz, ze nastolatkom siê nie udziela?


przera¿a mnie, jak ma³o ludzie wiedz± o mo¿liwo¶ciach wp³ywania literatury na ¿ycie czytelnika.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 18:52   #81
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 658
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Poka¿ wiadomo¶æ
50 twarzy Greya ksi±¿ka m³odzie¿owa? Jaki to wzór dla m³odych
To nie powienien byæ wzór dla nikogo

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
nie no wcale. ani trochê.
poszukaj sobie w internecie wypowiedzi doros³ych kobiet z kisielem w majtkach, które p³acz±, ¿e marz± o takim facecie jak Greeeeey bo on taki mêski, taki w³adczy ³a³
my¶lisz, ze nastolatkom siê nie udziela?


przera¿a mnie, jak ma³o ludzie wiedz± o mo¿liwo¶ciach wp³ywania literatury na ¿ycie czytelnika.
Je¿eli maj± trochê oleju w g³owie, to nie. Zreszt±, nie rozumiem. S± doros³e kobiety, które, tak jak piszesz, wielbi± Greya, ale s± te¿ takie które s± s±dz± ¿e ta powie¶æ to najgorsza szmira wszech czasów. W ¶ród nastolatek jest tak samo, nie mo¿na generalizowaæ.
Pani Barokowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 19:12   #82
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 5 809
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Poka¿ wiadomo¶æ
To nie powienien byæ wzór dla nikogo


Je¿eli maj± trochê oleju w g³owie, to nie. Zreszt±, nie rozumiem. S± doros³e kobiety, które, tak jak piszesz, wielbi± Greya, ale s± te¿ takie które s± s±dz± ¿e ta powie¶æ to najgorsza szmira wszech czasów. W ¶ród nastolatek jest tak samo, nie mo¿na generalizowaæ.
no i?
to wci±¿ nie dowodzi, ¿e ta ksi±¿ka nadaje siê dla m³odzie¿y.
moja odpowiedz, jak zapewne zauwa¿y³a¶, odnosi³a siê do stwierdzenia, ¿e nie ma szans, by ktokolwiek bra³ przyk³ad z Greya. moim zdaniem jest, co zawar³am w zacytowanej wypowiedzi.
__________________
Nie by³o nas, by³ las, nie bêdzie nas, bêdzie las.
olenkasz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 20:15   #83
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez olenkasz Poka¿ wiadomo¶æ
przera¿a mnie, jak ma³o ludzie wiedz± o mo¿liwo¶ciach wp³ywania literatury na ¿ycie czytelnika.
Tym bardziej nie rozumiem polecania komu¶ dzieci z dworca zoo, to powinno byæ od 18 lat.

Poza tym we¼cie te¿ poprawkê na to, ¿e ona nigdzie nie napisa³a ile ma lat, napisa³a za to, ¿e chce o seksie.

Nie broniê Greya bo dla mnie to te¿ szmira, ale nie rozumiem toku my¶lenia. Bajka o ksiêciu w mercedesie be, prostytucja i narkomania w wieku lat 13 na dworcu ju¿ ok.
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 20:35   #84
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 6 461
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez candycotton Poka¿ wiadomo¶æ
Tym bardziej nie rozumiem polecania komu¶ dzieci z dworca zoo, to powinno byæ od 18 lat.

Poza tym we¼cie te¿ poprawkê na to, ¿e ona nigdzie nie napisa³a ile ma lat, napisa³a za to, ¿e chce o seksie.

Nie broniê Greya bo dla mnie to te¿ szmira, ale nie rozumiem toku my¶lenia. Bajka o ksiêciu w mercedesie be, prostytucja i narkomania w wieku lat 13 na dworcu ju¿ ok.
Chyba trzeba Tobie to napisac wielkimi literami, bo inaczej nie zrozumiesz - KTO NAPISA£, ¯E TA POSTAWA JEST DOBRA? ¯e nalezy braæ z niej przyk³ad? Sama czyta³am tê ksi±¿kê maj±c 13-14 lat i wysz³am na ludzi, nie prostytuowa³am siê, a do tego odwiod³a mnie ca³kowicie od narkotyków. Wiêc jak widaæ mo¿e mieæ na nastolatków dobry wp³yw.
Nie wiem, czy nie czytasz moich postów, ale wszystko wy³o¿y³am jak krowie na rowie w poprzednim, dlaczego nie odniesiesz siê do niego?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2013-01-29 o 20:36
Callitus jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 21:32   #85
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 12 792
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez Sorbet Poka¿ wiadomo¶æ
My dzieci z dworca ZOO - kultowa pozycja, oparta na faktach. G³.bohaterka w latach 70tych przeprowadza siê z jakiej¶ pipidówy do Berlina. Poznaje ch³opaka, wpada w narkotyki i prze¿ywa z nim pierwszy raz.
)

Kochalam ta ksiazke- przeczytana kilkanascie razy
Polecam tez "Pamietnik Narkomanki"

Oraz ksiazki Jodi Picoult- tematyka rodzina,zwiazki,milosc:eh em:

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Callitus Poka¿ wiadomo¶æ
Sama czyta³am tê ksi±¿kê maj±c 13-14 lat i wysz³am na ludzi, nie prostytuowa³am siê, a do tego odwiod³a mnie ca³kowicie od narkotyków. Wiêc jak widaæ mo¿e mieæ na nastolatków dobry wp³yw.
Zgadzam sieTez czytalam ta ksiazke w podobnym wieku.Uksztaltowala mnie w pozytywnym sensie,tez nigdy narkotykow nie bralam i nawet powiem ze w pewnym stopniu uksztaltowala mnie jezeli chodzi o wybor zawodu w doroslym zyciu
CzarnyElf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 21:39   #86
201604250941
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 22 811
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

To chyba Tobie trzeba du¿ymi literami pisaæ. Nie trzeba czytaæ dzieci z dworca zoo, ¿eby nie siêgaæ po narkotyki. Tak samo jak nie trzeba siê pakowaæ w durne zwi±zki bo siê taki w ksi±¿ce wyczyta³o.
Dziwi mnie to bardzo, ¿e polecacie jakie¶ drastyki o narkomanii, gre o tron które jest faktycznie od 18 lat z tego co pamietam, a g³upiego fanfica od Ed³ordzie i Belli rozbudowanego do postaci ksi±¿ki ju¿ absolutnie nie.
Jeden drastyk tak, drugi drastyk nie. Niech 15latka czyta Aniê z zielonego wzgórza, która jest lektur± 3 klasy szko³y podstawowej. Tak, i kubusia puchatka.

Robicie z ig³y wózek wid³owy. Koniec durnego tematu bo same sobie przeczycie. (nie wszystkie oczywi¶cie)
201604250941 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 22:13   #87
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

W ksi±¿kach typu My, dzieci z dworca Zoo nie ma nigdzie gloryfikowania postêpowania przedstawionego w fabule. Czytaj±c takie utwory nikt nie my¶li "£a³, ale oni tam mieli za*ebi¶cie, te¿ tak chcê!"
W Fifty shades of Grey g³ówna bohaterka jest niedojrza³a, bezmy¶lna, g³upia i naiwna, ta ksi±¿ka nie neguje relacji Any i Greya stanowi±cej w niej g³ówny w±tek i przez to w³a¶nie tyle dziewcz±t i kobiet wydaje siê to "dobre". No bo przecie¿ Ana jest w takiej, a nie innej relacji i jest jej tak wspaniale, mamy happy end i ¿yli d³ugo i szczê¶liwie, a prawdziwa mi³o¶æ przecie¿ uleczy ka¿de ludzkie spaczenie. Same chcia³yby mieæ swojego Greya, zupe³nie jak wcze¶niej t³umy dziewcz±t mocno pragnê³y swojego Edwarda. Bo postaæ, do której wzdychaj±, mimo swojego spaczenia jest ukazana w pozytywnym ¶wietle. To w³a¶nie sprawia, ¿e nie jest to odpowiednia ksi±¿ka dla dziewcz±t, które jeszcze niewiele wiedz± o ¿yciu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 22:41   #88
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomo¶ci: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Jak tak Was czytam, to siê nie dziwiê, ¿e mia³am ma³e grono znajomych w m³odszej m³odo¶ci. W wieku 15-16 lat to czyta³am Joyce'a, Conrada, Capote'a, Fitzgeralda, etc. ( a potem siê dziwi³am, ¿e mnie od kujonów wyzywali ) Ale wszystkich autorów mogê poleciæ, choæ niekoniecznie musisz zaczynaæ od Ulissesa, czy J±dra Ciemno¶ci.

Wiêkszo¶æ z ksi±¿ek przez Was wymienionych to mi siê bardziej z wczesnym dzieciñstwem kojarzy.

Z normalniejszej lektury polecam krymina³y Mankella; choæ niektóre s± do¶æ drastyczne; cokolwiek pióra Agathy Christie, Pratchetta, Gaimana .

I do¶æ m³odzie¿owe i niezbyt napuszone i o mi³o¶ci; choæ niekoniecznie tej romantycznej, pozytywnej i bajkowej.

Sagê Sandemo te¿ polecam, nie tylko o Ludziach Lodu, ale i o Czarnoksiê¿niku Mórim, ale nie pamiêtam, jaki by³ jej w³a¶ciwy tytu³.
__________________
gdyby¶ by³a trochê wiêksza upiek³bym Ciê w s³odkim cie¶cie


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!

Edytowane przez Cathas
Czas edycji: 2013-01-29 o 22:44
Cathas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 23:30   #89
201604190949
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 7 274
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Poka¿ wiadomo¶æ
My, dzieci z dworca Zoo jest bardziej form± przestrogi, nie wyobra¿am sobie, ¿e po przeczytaniu tej ksi±¿ki kto¶ leci próbowaæ narkotyków "bo to musi byæ takie fajne". Z kolei 50 twarzy Greya jest po prostu og³upiaj±cym, infantylnym do granic mo¿liwo¶ci, nie wnosz±cym w ¿ycie nic warto¶ciowego czytad³em.
To masz s³ab± wyobra¼niê bo mojej kole¿ance postaæ Christiane bardzo zaimponowa³a, stwierdzi³a, ¿e narkotyki s± kul i do dzi¶ poci±ga nosem.
201604190949 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-29, 23:35   #90
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomo¶ci: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Dobre m³odzie¿owe ksi±zki

Cytat:
Napisane przez 1000days Poka¿ wiadomo¶æ
To masz s³ab± wyobra¼niê bo mojej kole¿ance postaæ Christiane bardzo zaimponowa³a, stwierdzi³a, ¿e narkotyki s± kul i do dzi¶ poci±ga nosem.

Jak kto¶ jest g³upi to nic nie poradzisz.
__________________
gdyby¶ by³a trochê wiêksza upiek³bym Ciê w s³odkim cie¶cie


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.