Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 10:00   #31
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- o to także może być problemem, bo jeśli o czymś po wielu latach małżeństwa jestem przekonana, to o tym, ze para dla siebie musi być najważniejsza, PRZED matką, ojcem itp.- najpierw są oni, którzy chcą być razem, potem reszta, 30-latek wolący być "przy mamusi"słabo rokuje; i jak zauważył Sadek - 30-latek bez stałej pracy, ciągle się uczący- też nie bardzo to wygląda- czy za tym doktoratem idzie chociaż pewność sensownie płatnej i pewnej pracy?
Bo naprawdę rozumiem Twoje oczekiwania, bo sensu w długim narzeczeństwie nie widzę (zaręczyny to dla mnie przygotowania do ślubu i tyle; poznaje się na etapie chodzenia- i tu już z kolei nie jestem zwolenniczką pośpiechu), ALE przyjrzyj się dobrze, czy chłop rokuje na sensowne małżeństwo, bo wyjść za mąż na zasadzie "wyszłam za mąż,zaraz wracam"- nie ma chyba sensu.
Dzięki serdeczne za konkretną odpowiedź i napisaną bez ironizującego tonu
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:02   #32
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
O ślubie sam zaczynał gadać już wiele lat temu. Po co w takim razie się zaręczył i był taki z tych zaręczyn szczęśliwy?

Pojęcia nie mam, jego zapytaj.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:06   #33
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
wygodnie mu, to nic nie zmienia.
jako prawdziwy 'naukowiec', ktory 95% czasu poswieca nauce i samorozwojowi, ma jakies 5% tzw. przyjemnosci - jakis tam seks, kino, swiece, jednorozce i tecze.

nie chcialabym byc jego 5%ami.

a, i wiesz - dla mamy nie tzreba sie przesadnie starac, a poprasuje, ugotuje, poda, bo jej syn poswieca sie wlk. sprawie - nauce.

z Toba by sie musial jednak wysilic po godzinach 'pracy'. nie bylabys czasem przeszkoda w jego naukowym samorozwoju?
Podobno sam okres doktoratu (z przedmiotów ścisłych) jest taki okropny i pod górkę a potem jest już lżej. Co do seksu to np. wypowiedział się, że jakby mi zależało, potrafiłby poczekać z tym do ślubu, bo tak mnie kocha.
Co do reszty - masz 100% racji!

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

g
Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
A nie chciałabyś poszukać pracy w jego mieście? Tam gdzie on studiuje? Tak na spokojnie, bez presji czasowej, bo pracę już masz. Wtedy moglibyście ewentualnie porozmawiać o kredytach, mieszkaniach, ślubach i innych takich. Rozumiem, że póki widujecie się raz w tygodniu facet nie wyobraża sobie wiązania się z Tobą na całe życie.
Mogłabym, tak na spokojnie... Ale umówiliśmy się na mieszkanie w moim mieście (on podkreśla, że poszedł dla mnie na ustępstwo, nawet już mieliśmy oglądać jakieś mieszkania do kupna, sam je wyszukał)

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A zastanawialiście się w ogóle, gdzie chcielibyście mieszkać? Aktualnie dzieli Was 70 km, więc zakładam, że opcja dojazdów jednej osoby do pracy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bez względu na to, czy mieszkanie miałoby być wynajmowane czy kupione na kredyt, myślę że warto ustalić również tę kwestię, żeby później nie okazało się, że oboje myśleliście, że to drugie rzuci wszystko i przeprowadzi się do obcego miejsca.
Zgodził się na mieszkanie w moim mieście, zgodził się poświęcić i codziennie dojeżdżać.
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:07   #34
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
dy

Nie każdy uważa, że przed ślubem koniecznie trzeba razem zamieszkać. Ja np. nie popieram tej opcji. Czemu chce ślubu-wyjaśniłam parę postów wyżej.
a skąd wiesz, czy on po ślubie dalej nie będzie twierdził czy np. wynajęcie czegoś to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto? albo nie będzie chciał się pakować w kredyt mieszkaniowy?



Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie mi odpowiedziałaś, dziękuję. Znamy się 5 lat, on jest niesamowicie szczerą, prostolinijną osobą (tym m.in. mnie ujął od początku), więc aż tak nie martwię się niewidywaniem codziennie. Często przecież nawet mieszka się z kimś wiele lat i nagle wychodzi poważny problem, rozwód, itd, tu nie ma reguły.

Tak, bardzo smuci mnie fakt, że on nie chce wynająć mieszkania, woli mieszkać z mamusią (pewnie mamusia też nie chce go w świat posyłać szybko).[COLOR="Silver"]
(

ok, rozumiem, że nie chcesz mieszkać z facetem przed ślubem, ale sorry widywanie się raz w tygodniu i nawet codzienne gaworzenie przez telefon to dość słabo wyglądające narzeczeństwo. widzicie się chociaż przez jakiś czas dłużej? wakacje wspólne albo coś w ten deseń?

dla mnie, on po prostu nie garnie się do bycia Twoim mężem. niestety.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:10   #35
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Pojęcia nie mam, jego zapytaj.
Zapytam. Ogólnie to się strasznie pokłóciliśmy, zobaczymy, czy w ogóle coś jeszcze z tego będzie.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a skąd wiesz, czy on po ślubie dalej nie będzie twierdził czy np. wynajęcie czegoś to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto? albo nie będzie chciał się pakować w kredyt mieszkaniowy?






ok, rozumiem, że nie chcesz mieszkać z facetem przed ślubem, ale sorry widywanie się raz w tygodniu i nawet codzienne gaworzenie przez telefon to dość słabo wyglądające narzeczeństwo. widzicie się chociaż przez jakiś czas dłużej? wakacje wspólne albo coś w ten deseń?

dla mnie, on po prostu nie garnie się do bycia Twoim mężem. niestety.
On nie uznaje wynajmowania właśnie! Tylko kredyt! I na to zbiera od wielu lat pieniądze, jest bardzo oszczędny (tzn. zbiera na duży wkład własny, aby kredyt był mały).

Wakacje oczywiście wspólne były.
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:11   #36
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
O ile całkowicie rozumiem Twoje oczekiwania i chęci, to nie bardzo rozumiem, czy na pewno chcesz wziąć ślub z właściwym człowiekiem, bo mocno rozmijacie się w oczekiwaniach. Moim pierwszym "domem" był po ślubie pokój w akademiku (był też np. akademik doktorancki , gdzie mieszkały rodziny osób robiących doktorat)- własne mieszkanie kupiłam 7 la po ślubie- tyle ze u nas zawsze było jedno: chcemy być razem, nawet wynajmując, nigdy za to mieszkając kątem "u mamuni".
Wątpliwości też budzi to, że na co dzień się nie widujecie- trudno poznać wtedy dobrze drugą osobę, a po fiasku małżeństwa kuzynki, która swojego przyszłego męża widywała raz w tygodniu na rankach- bałabym się wyjść za mąż.
Jak wyżej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:15   #37
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość

dla mnie, on po prostu nie garnie się do bycia Twoim mężem. niestety.
Może kiedyś to on by i ten ślub wziął, w czasie dogodnym dla siebie, nie mówię, że nie. Problem polega na tym, że jego narzeczona chce tego szybciej niż on. I tu jest problem, bo on na ustępstwa nie chce iść. Tzn. w tej sytuacji, kiedy nie mieszkają razem, to ja go nawet popieram, że nie ma sensu brać ślubu. Z tym, że on nie robi nic, żeby te warunki zaistniały w miarę szybko i zaspokoiły potrzebę dziewczyny w tym względzie. Powiedział nie teraz, a w domyśle - czekaj maleńka na zmianę mojego zdania, bo ja tu rządzę. Palant.


Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Zapytam. Ogólnie to się strasznie pokłóciliśmy, zobaczymy, czy w ogóle coś jeszcze z tego będzie.
Ogólnie to się nie kłóćcie tylko spokojnie pogadajcie o swoich wizjach tego związku. Tylko spokój może was uratować
Czasem miłość nie wystarczy żeby stworzyć szczęśliwy, "przyszłościowy" związek, niestety. Niektórzy za bardzo boją się wyzwań jakie stawia wspólne życie, zwykle boją się faceci jak wynika z moich obserwacji. I taka to właśnie ta ich męskość.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 10:15   #38
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

wakacje wspólne, czyli 2 tyg. urlopu i reszta tak samo - 1 spotkanie tygodniowo?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:16   #39
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość

On nie uznaje wynajmowania właśnie! Tylko kredyt! I na to zbiera od wielu lat pieniądze, jest bardzo oszczędny (tzn. zbiera na duży wkład własny, aby kredyt był mały).
To powiedz mu, że może być tak, że jak już nazbiera tej kasy, to nie będzie miał się z kim do tego mieszkania wprowadzić.
Bywa i tak.

Na wakacjach to ma się zwykle dobry humor, bo jest się wypoczętym
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:17   #40
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Praca ma być pewna, podobno jakieś kroki już uczynili, by go od września zatrudnić na uczelni, ale tak do końca to nie wiadomo.
On aktualnie wygrał dość przyzowite stypendium (ale tylko na rok), bo przedtem miał baaardzo słabe, tak więc przez jakiś czas dalibyśmy spokojnie radę się utrzymywac, wynajmując cos. Potem może stypendium nie mieć, ale ma trochę oszczędności, które razem z moją pensją starczyłyby spokojnie na kolejny rok... Ale skoro woli te wszystkie pieniądze zachowywać na koncie i nie ruszać?
Pewnie woli nie ruszac oszczędnosci bo to jego jedyne pieniadze, jedyne zabezpieczenie w razie "W" i nie ma widoków w najbliższym czasie na odłożenie czy zarobienie podobnej sumy. Ja też nie jestem zwolenniczką wypłacania pieniezy z konta oszczędnosciowego na bierzące wydatki, oszczędnosci to oszczędnosci, odkładamy je na konkretny cel a na codzień raczej każdy stara sie żyć z jakiejs stałej kwoty pochodzącej z pensji czy w jego wypadku ze stypendium.

A czy on w razie gdyby nie dostał etatu na uczelni brałby pod uwagę zawieszenie doktoratu i znalezienie pracy abyście mogli być razem?

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-08-15 o 10:19
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:18   #41
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak wyżej.
Wiem I dziękuję za potwierdzenie tego, co czułam. Pytanie, czy teraz to ja okażę się dla niego najważniejsza... Bardzo się pokłóciliśmy, w złości odeszłam, oddałam mu pożyczone pieniądze, on oddał mi pozyczoną ode mnie książkę. W emocjach poszłam sobie, on od tej pory się nie odezwał (to była sobota).
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 10:21   #42
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Może kiedyś to on by i ten ślub wziął, w czasie dogodnym dla siebie, nie mówię, że nie. Problem polega na tym, że jego narzeczona chce tego szybciej niż on. I tu jest problem, bo on na ustępstwa nie chce iść. Tzn. w tej sytuacji, kiedy nie mieszkają razem, to ja go nawet popieram, że nie ma sensu brać ślubu.Z tym, że on nie robi nic, żeby te warunki zaistniały w miarę szybko i zaspokoiły potrzebę dziewczyny w tym względzie. Powiedział nie teraz, a w domyśle - czekaj maleńka na zmianę mojego zdania, bo ja tu rządzę. Palant.




Ogólnie to się nie kłóćcie tylko spokojnie pogadajcie o swoich wizjach tego związku. Tylko spokój może was uratować
Czasem miłość nie wystarczy żeby stworzyć szczęśliwy, "przyszłościowy" związek, niestety. Niektórzy za bardzo boją się wyzwań jakie stawia wspólne życie, zwykle boją się faceci jak wynika z moich obserwacji. I taka to właśnie ta ich męskość.
- zgadzam się, bo po zaręczynach zaczyna się planowanie ślubu- samego używania nomenklatury "narzeczony/narzeczona", bo brzmi "poważniej" nie rozumiem- a tu chłop nie bardzo od tej matki wyprowadzić się chce- rozmijają się w oczekiwaniach.
- też się zgadzam NIGDY nie powinno się ważnych życiowych spraw omawiać w atmosferze kłótni, pretensji, fochów i fumów- gdy opadną złe emocje, warto porozmawiać, JAK widzi się przyszłość; bo postawa "kiedyś może będę samodzielny i..."- to żadna postawa. No i nie mówimy o "naciskanym" studencie 1 roku, a dorosłym 30-latku. I wcale się nie dziwię, ze dziewczyna oczekuje konkretów.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:21   #43
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Swoją drogą to uważam, że kupno mieszkania w młodym wieku, na początku kariery zawodowej (a w jego przypadku, nawet jeszcze nie), to uwiązanie sobie kamienia u szyi. Jak się znajdzie praca na drugim końcu polski, to co mu po mieszkaniu.
Dobrze kombinuje, że odkłada na duży wkład własny, ale 30tka to nie jest jeszcze wiek na zapuszczanie korzeni w jednym miejscu.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:21   #44
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Może kiedyś to on by i ten ślub wziął, w czasie dogodnym dla siebie, nie mówię, że nie. Problem polega na tym, że jego narzeczona chce tego szybciej niż on. I tu jest problem, bo on na ustępstwa nie chce iść. Tzn. w tej sytuacji, kiedy nie mieszkają razem, to ja go nawet popieram, że nie ma sensu brać ślubu. Z tym, że on nie robi nic, żeby te warunki zaistniały w miarę szybko i zaspokoiły potrzebę dziewczyny w tym względzie. Powiedział nie teraz, a w domyśle - czekaj maleńka na zmianę mojego zdania, bo ja tu rządzę. Palant.




Ogólnie to się nie kłóćcie tylko spokojnie pogadajcie o swoich wizjach tego związku. Tylko spokój może was uratować
Czasem miłość nie wystarczy żeby stworzyć szczęśliwy, "przyszłościowy" związek, niestety. Niektórzy za bardzo boją się wyzwań jakie stawia wspólne życie, zwykle boją się faceci jak wynika z moich obserwacji. I taka to właśnie ta ich męskość.
o, znowu mądra wypowiedź, dzięki! Wiem, chcę z nim na spokojnie porozmawiać.....
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:26   #45
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Wiem I dziękuję za potwierdzenie tego, co czułam. Pytanie, czy teraz to ja okażę się dla niego najważniejsza... Bardzo się pokłóciliśmy, w złości odeszłam, oddałam mu pożyczone pieniądze, on oddał mi pozyczoną ode mnie książkę. W emocjach poszłam sobie, on od tej pory się nie odezwał (to była sobota).
Moze sama sie do niego odezwij, powinniscie coś ustalić, nie można tak trwać z zawieszeniu.
Nie mozesz tak czekać aż sam zainicjuje rozmowę bo moze (ale nie musi) się okazać, że do tego w ogóle nie dojdzie bo facet w ten sposób - milczeniem, załatwia swoje sprawy, albo w ogóle nie widzi potrzeby wyjaśniania Ci czegokolwiek i nie nie odzywa sie teraz bo od kilku dni intensywnie myśli i próbuje podjać jakąś decyzję tylko dla niego już jest po sprawie. Nawet po latach związku potrafi dochodzić do takich szczeniackich rozstań.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:27   #46
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Wiem I dziękuję za potwierdzenie tego, co czułam. Pytanie, czy teraz to ja okażę się dla niego najważniejsza... Bardzo się pokłóciliśmy, w złości odeszłam, oddałam mu pożyczone pieniądze, on oddał mi pozyczoną ode mnie książkę. W emocjach poszłam sobie, on od tej pory się nie odezwał (to była sobota).
Niedobrze się stało, ale cóż...

Myślisz, że czeka, aż pierwsza wyciągniesz rękę? Czy po prostu poczuł ulgę, że - brzydko mówiąc - ma Cię na jakiś czas "z głowy"? Jak było w przypadku innych spięć, różnic zdań?

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Swoją drogą to uważam, że kupno mieszkania w młodym wieku, na początku kariery zawodowej (a w jego przypadku, nawet jeszcze nie), to uwiązanie sobie kamienia u szyi. Jak się znajdzie praca na drugim końcu polski, to co mu po mieszkaniu.
Dobrze kombinuje, że odkłada na duży wkład własny, ale 30tka to nie jest jeszcze wiek na zapuszczanie korzeni w jednym miejscu.
Tak samo się można tłumaczyć w wieku 40 i 50 lat. Bo przecież zawsze się nam może "odmienić".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:32   #47
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
A czy on w razie gdyby nie dostał etatu na uczelni brałby pod uwagę zawieszenie doktoratu i znalezienie pracy abyście mogli być razem?
Tak mówił.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Niedobrze się stało, ale cóż...

Myślisz, że czeka, aż pierwsza wyciągniesz rękę? Czy po prostu poczuł ulgę, że - brzydko mówiąc - ma Cię na jakiś czas "z głowy"? Jak było w przypadku innych spięć, różnic zdań?
".
Zawsze to on sie pierwszy odzywał, to jemu zależało bardziej na szybkim pogodzeniu się, znosił wszelkie moje fochy i niemiłe słowa. Tak, chcę do niego zadzwonić, nawet jeśli uważa, że "ma mnie z głowy" choć wątpię, to muszę wszystko dokładnie wyjaśnić, bardzo spokojnie, umówić sie na spotkanie, żebym wiedziała na czym stoję.
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:32   #48
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Częstsze spotkania nie wchodzą w grę, on nie ma samochodu, a pracuje do wieczora codziennie, nawet w niedziele. Codziennie rozmawiamy, gdy tylko jest to możliwe, mówimy sobie o wszystkim, dogadywaliśmy się do tej pory idealnie. Zdolność kredytową to ja mam, gorzej z nim.


Czyli czekać nieokreśloną liczbę lat?
a TY nie możesz do niego jechać?

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Wiem I dziękuję za potwierdzenie tego, co czułam. Pytanie, czy teraz to ja okażę się dla niego najważniejsza... Bardzo się pokłóciliśmy, w złości odeszłam, oddałam mu pożyczone pieniądze, on oddał mi pozyczoną ode mnie książkę. W emocjach poszłam sobie, on od tej pory się nie odezwał (to była sobota).
lol. może w końcu czas pogadać, żeby stwierdzić czy jeszcze jesteś w związku?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:33   #49
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Rozumiem Cię dokładnie... Ja też czekam i czekam... Skoro od soboty się do Ciebie nie odzywał to jest coś na rzeczy... To smutne, ale możesz mu wygarnąć, że po co Cię zwodził tyle lat, skoro nie chce ślubu? Ja też potrzebuję stabilności, tego poczucia bezpieczeństwa, ale go nie znajduję... Ty mieszkasz od niego 70km, a ja kilka domów dalej i tak widujemy się 2 dni w tygodniu... Faceci są okropni...może znajdziesz sobie kogoś odpowiedniego. Wiem, że to boli, że tyle lat, obiecanek, ale może czas to zakończyć? Może ta sobota to taki impuls, że nie ma sensu do siebie wracać?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 10:34   #50
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tak samo się można tłumaczyć w wieku 40 i 50 lat. Bo przecież zawsze się nam może "odmienić".
No pewnie, że zawsze się może odmienić, ale facet, który nawet jeszcze nie skończył się kształcić, nie może w żaden sposób zakładać, że będzie pracował tam, gdzie kupił mieszkanie. Nie wie gdzie będzie pracował po prostu. I czy w ogóle.
Poza tym koszty kredytu wziętego na kilka dekad są znacznie większe niż takiego na krótszy czas, z dużym wkładem własnym.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:35   #51
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Ślub dałby mi poczucie bezpieczeństwa, pewności, stabilności
Jeśli sam związek Ci tego nie daje, to jest to zły związek.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Uważam, że jeśli ma się pewność, że to właściwa osoba, nie zwleka się z tą decyzją.
Jest w tym coś.

Generalnie nie wyobrażam sobie, że doktorat partnera jest ważniejszy niż związek. Ja bym czegoś takiego nie zaakceptowała.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:36   #52
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię dokładnie... Ja też czekam i czekam... Skoro od soboty się do Ciebie nie odzywał to jest coś na rzeczy... To smutne, ale możesz mu wygarnąć, że po co Cię zwodził tyle lat, skoro nie chce ślubu? Ja też potrzebuję stabilności, tego poczucia bezpieczeństwa, ale go nie znajduję... Ty mieszkasz od niego 70km, a ja kilka domów dalej i tak widujemy się 2 dni w tygodniu... Faceci są okropni...może znajdziesz sobie kogoś odpowiedniego. Wiem, że to boli, że tyle lat, obiecanek, ale może czas to zakończyć? Może ta sobota to taki impuls, że nie ma sensu do siebie wracać?
- nie znoszę takich tekstów, nie znoszę ! Nie, faceci NIE SĄ okropni, kobiety NIE SĄ okropne; okropny to może być konkretny człowiek, a nie facet jako facet; znam całkiem sporo fajnych i sensownych facetów.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:37   #53
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Faceci są okropni...
a bzdura jeżeli tak uważasz, to znaczy że związałaś się z nieodpowiednią osobą.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:39   #54
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość

On nie uznaje wynajmowania właśnie! Tylko kredyt! I na to zbiera od wielu lat pieniądze, jest bardzo oszczędny (tzn. zbiera na duży wkład własny, aby kredyt był mały).

Wakacje oczywiście wspólne były.
dla mnie kupowanie mieszkania na kredyt z kimś z kim nigdy się nie mieszkało jest mało rozsądne, ze tak powiem. Zresztą tak samo jak pakowanie się w ślub bez mieszkania ze sobą, ale nie o tym jest wątek.

Fajnie, że chłopak jest myślący i zbiera kasę ale niestety kompletnie nie liczy się z Tobą.

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Może kiedyś to on by i ten ślub wziął, w czasie dogodnym dla siebie, nie mówię, że nie. Problem polega na tym, że jego narzeczona chce tego szybciej niż on. I tu jest problem, bo on na ustępstwa nie chce iść. Tzn. w tej sytuacji, kiedy nie mieszkają razem, to ja go nawet popieram, że nie ma sensu brać ślubu. Z tym, że on nie robi nic, żeby te warunki zaistniały w miarę szybko i zaspokoiły potrzebę dziewczyny w tym względzie. Powiedział nie teraz, a w domyśle - czekaj maleńka na zmianę mojego zdania, bo ja tu rządzę. Palant.
no właśnie o to chodzi, że wygląda na to, ze pan ma autorkę w swoich czterech literach.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Wiem I dziękuję za potwierdzenie tego, co czułam. Pytanie, czy teraz to ja okażę się dla niego najważniejsza... Bardzo się pokłóciliśmy, w złości odeszłam, oddałam mu pożyczone pieniądze, on oddał mi pozyczoną ode mnie książkę. W emocjach poszłam sobie, on od tej pory się nie odezwał (to była sobota).

a dziś mamy czwartek? dla mnie niefajnie to wygląda.


Autorko, albo z nim porozmawiasz na spokojnie i znajdziecie jakiś kompromis albo dzieci to już z tego nie będzie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:45   #55
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dla mnie kupowanie mieszkania na kredyt z kimś z kim nigdy się nie mieszkało jest mało rozsądne, ze tak powiem. Zresztą tak samo jak pakowanie się w ślub bez mieszkania ze sobą, ale nie o tym jest wątek.

Fajnie, że chłopak jest myślący i zbiera kasę ale niestety kompletnie nie liczy się z Tobą.



no właśnie o to chodzi, że wygląda na to, ze pan ma autorkę w swoich czterech literach.




a dziś mamy czwartek? dla mnie niefajnie to wygląda.


Autorko, albo z nim porozmawiasz na spokojnie i znajdziecie jakiś kompromis albo dzieci to już z tego nie będzie.
Wiem...

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Jeśli sam związek Ci tego nie daje, to jest to zły związek.



Jest w tym coś.

Generalnie nie wyobrażam sobie, że doktorat partnera jest ważniejszy niż związek. Ja bym czegoś takiego nie zaakceptowała.
On stale podkreśla, że ten doktorat to jest środek do celu-zrobi, go, będzie pracował na uczelni, będziemy mogli razem zamieszkać, wziąć ślub
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:53   #56
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie mi odpowiedziałaś, dziękuję. Znamy się 5 lat, on jest niesamowicie szczerą, prostolinijną osobą (tym m.in. mnie ujął od początku), więc aż tak nie martwię się niewidywaniem codziennie. Często przecież nawet mieszka się z kimś wiele lat i nagle wychodzi poważny problem, rozwód, itd, tu nie ma reguły.

Tak, bardzo smuci mnie fakt, że on nie chce wynająć mieszkania, woli mieszkać z mamusią (pewnie mamusia też nie chce go w świat posyłać szybko).

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------



Również dziękuję za rozsądny głos! Ale co zrobić, gdy go kocham ;(
Niekoniecznie nie chce mieszkać z Tobą a woli z mamą po prostu nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto i uważam, że masz bardzo rozsądnego faceta

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
Wiem...

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------



On stale podkreśla, że ten doktorat to jest środek do celu-zrobi, go, będzie pracował na uczelni, będziemy mogli razem zamieszkać, wziąć ślub
ma rację co to za małżeństwo skoro każdy mieszka osobno u swoich rodziców? Albo nie daj Boże zwala się komuś na głowę, a potem płacz bo się z teściami nie dogaduje?!
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:54   #57
sadkitten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie nie chce mieszkać z Tobą a woli z mamą po prostu nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto i uważam, że masz bardzo rozsądnego faceta
Nie wiem już czy to jest pisane ironicznie czy na poważnie.. W każdym razie rozsądny, oszczędny, zorganizowany to on jest, tylko to wszystko przesłania mu chyba uczucia i oczekiwania jego narzeczonej
sadkitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:58   #58
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Z drugiej strony Ty się również do niego od soboty nie odezwałaś. Jeżeli byłaś tą bardziej kłótliwą, niemiłą stroną, to powinnaś się z nim skontaktować i przeprosić. Musicie porozmawiać o konkretach, wspólnie się zastanowić, czy kompromis jest możliwy i niestety zrozumieć, że nawet jak jest miłość, to nie zawsze wystarcza. Jeszcze musi być ludziom ze sobą po drodze. Pytanie, czy Wam nadal jest, bo jego kształcenie jeszcze potrwa, a Twoja cierpliwość i wyrozumiałość zdaje się jest na wyczerpaniu. Przemyślcie, czy możliwe jest spotkanie się w pół drogi i czy taki kompromis będzie zadowalał, a nie z czasem unieszczęśliwiał którąś ze stron.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 11:01   #59
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie nie chce mieszkać z Tobą a woli z mamą po prostu nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto i uważam, że masz bardzo rozsądnego faceta

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------



ma rację co to za małżeństwo skoro każdy mieszka osobno u swoich rodziców? Albo nie daj Boże zwala się komuś na głowę, a potem płacz bo się z teściami nie dogaduje?!
albo raczej przeracjonalizowanego.

rozsadek rozsadkiem, ale w zwiazku sa jeszcze uczucia. ba, i to uczucia nie tylko swoje ale i drugiej strony. jakby mi moj facet tak zdroworozsadkowo przez 4,5 roku mamil oczy, a nasz zwiazek nadal wygladalby jak zwiazek dwojki nastolatkow, to w d* bym miala w koncu ten jego rozsadek. za mozg nie wyjdzie za maz, a za faceta z krwi, kosci i uczuc takze (poza tym jego mozgiem).

autorko, powiem Ci tak - niepokoiloby mnie to, ze moj facet tyle poswieca czasu idei/nauce/samorozwojowi. a to dlatego, ze balabym sie, ze i po slubie, i po zamieszkaniu razem, nadal bedzie gosciem we wlasnym domu i nadal bedzie dla mnie obcym facetem. moze to typ samotnika, majacege male potrzeby spoleczne (seksu, czulosci, czasu spedzanego razem). poobserwuj, zeby nawet jak dojdziecie do kompromisu nie okazalo sie, ze bedac w zwiazku, bedziesz nadal samotna.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 11:04   #60
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
albo raczej przeracjonalizowanego.

rozsadek rozsadkiem, ale w zwiazku sa jeszcze uczucia. ba, i to uczucia nie tylko swoje ale i drugiej strony. jakby mi moj facet tak zdroworozsadkowo przez 4,5 roku mamil oczy, a nasz zwiazek nadal wygladalby jak zwiazek dwojki nastolatkow, to w d* bym miala w koncu ten jego rozsadek. za mozg nie wyjdzie za maz, a za faceta z krwi, kosci i uczuc takze (poza tym jego mozgiem).

autorko, powiem Ci tak - niepokoiloby mnie to, ze moj facet tyle poswieca czasu idei/nauce/samorozwojowi. a to dlatego, ze balabym sie, ze i po slubie, i po zamieszkaniu razem, nadal bedzie gosciem we wlasnym domu i nadal bedzie dla mnie obcym facetem. moze to typ samotnika, majacege male potrzeby spoleczne (seksu, czulosci, czasu spedzanego razem). poobserwuj, zeby nawet jak dojdziecie do kompromisu nie okazalo sie, ze bedac w zwiazku, bedziesz nadal samotna.

Nooooo zgadzam się. Ja bym już wolała nawet na próbę to mieszkanie wynająć bo może być tak, że na kupno to go nie będzie stać nawet i do 40. I co wtedy?:p
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 17:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.