Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 21:01   #2821
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Sanderstje Pokaż wiadomość
Hmm. Ja już pracowałam w jednej firmie gdzie każdy zarabiał inaczej na tym samym stanowisku. I nikt nie wiedział ile inna osoba zarabia bo rozmowy na ten temat były zakazane
No wlasnie tego nie dodalam, ze rozmawiac nie wolno na ten temat. No, ale jak ktos ze soba dlugo pracuje, nawet sie koleguje to trudno sie nie domyslic ze ma inne zarobki. Jak w rozmowie kiedys ktos sie nie przyzna.

Dziwny ten kraj. Uważam , ze powinno byc sprawiedliwe. Te same place kiedy obowiązki są takie same. Przy ogłoszeniach powinny byc podane zarobki. Zaoszczędziło by to wiele czasu pracodawcom. A tak jeleni sie z ludzi robi. I ten brak szacunku dla pracowników.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:09   #2822
Sanderstje
Raczkowanie
 
Avatar Sanderstje
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 277
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Dla mnie przede wszystkim nienormalne jest, że jak ide na rozmowę to pracodawca może zapytać o wszystko a ja nie mam prawa pytać np o zarobki jakie oferują. Wychodzisz z rozmowy i nie wiesz co oni oferują. A później nagle odzywają się do Ciebie i dopiero podają kwotę I oczywiście totalną abstrakcją jest dla mnie to wpajanie ludziom, że niestosownym jest zapytać o proponowane zarobki na rozmowie. Bo przecież do pracy to się chodzi dla hobby a nie po to żeby zarabiać na życie

Edytowane przez Sanderstje
Czas edycji: 2013-08-16 o 21:10
Sanderstje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:16   #2823
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Niestety takie mamy realia
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:53   #2824
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Sanderstje, gratulacje

Ja jutro ostatni dzień w swojej pseudo pracy okazało się, że jedna dziewczyna też odchodzi i jeszcze usłyszałam od właściciela, że jakbym zmieniła zdanie to zawsze mogę wrócić... taaaaa już wróciłam
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 22:00   #2825
Sanderstje
Raczkowanie
 
Avatar Sanderstje
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 277
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Sanderstje, gratulacje

Ja jutro ostatni dzień w swojej pseudo pracy okazało się, że jedna dziewczyna też odchodzi i jeszcze usłyszałam od właściciela, że jakbym zmieniła zdanie to zawsze mogę wrócić... taaaaa już wróciłam
Dziękuję
Ech... Ci pracodawcy
Sanderstje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 22:13   #2826
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość

Ja jutro ostatni dzień w swojej pseudo pracy okazało się, że jedna dziewczyna też odchodzi i jeszcze usłyszałam od właściciela, że jakbym zmieniła zdanie to zawsze mogę wrócić... taaaaa już wróciłam
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 23:07   #2827
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Ja wiem, że przy umowach zlecenie okres wypowiedzenia jest zazwyczaj krótszy, ale czemu miesiąc do długi czas wypowiedzenia? Przecież na umowie o pracę, o którą dużo osób walczy zazwyczaj jest miesiąc. Co ma swoje plusy i minusy .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 07:02   #2828
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Ja teraz z jednej strony sie ciesze, ze nam dwa tyg, bo szybko mozna uciec dalej ale z drugiej strony w dwa tyg to prace jest ciezko miec :/

Wstalam. Zrobilam malzowi kanapki do pracy i ide moze ogsrne pranie.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 07:54   #2829
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ja wiem, że przy umowach zlecenie okres wypowiedzenia jest zazwyczaj krótszy, ale czemu miesiąc do długi czas wypowiedzenia? Przecież na umowie o pracę, o którą dużo osób walczy zazwyczaj jest miesiąc. Co ma swoje plusy i minusy .
Wydaje mi się, że miesięczny okres wypowiedzenia może być niewygodny dla kogoś komu dana praca wyjątkowo nie podpasuje, bedzie szedł do niej z płaczem lub w pracy będzie dochodziło do mobbingu czy innego wykorzystywania, wtedy nie wyobrażam sobie sytuacji, że składam wypowiedzenie a musze się jeszcze miesiac męczyć tym bardziej ,ze z mojego doświadczenia wynika, że pracownik w okresie wypowiedzenia jest gorzej traktowany - ale może ja tak trafiałam.
Mi raz zaproponowano umowę o dzieło z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia liczonym od 1 dnia następnego miesiaca - oczywiscie od razu podziękowałam.


Mam do Was pytanie.
Na co dzień pracuję bez umowy, ale zeby mieć ubezpieczenie znalazłam sobie dadatkowe zajecie na 3 godziny w tygodniu gdzie mam umowę zlecenie.
Pracuję w tamtym miejscu już 3 tygodnie - czy po takim czasie już jestem zgłoszona do ubezpieczenia i mogę normalnie isć do lekarza? Bo teraz już się chyba nie bierze rmua tylko powinno się figurować w komputerowym rejestrze?
Nie mam kogo o to zapytać, w tamtej pracy nie widuję się z nikim kompetentnym, a w rodzinie i wśród znajomych nikt nie korzysta z lekarza na nfz i się nie orientują.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 08:06   #2830
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Na co dzień pracuję bez umowy, ale zeby mieć ubezpieczenie znalazłam sobie dadatkowe zajecie na 3 godziny w tygodniu gdzie mam umowę zlecenie.
Pracuję w tamtym miejscu już 3 tygodnie - czy po takim czasie już jestem zgłoszona do ubezpieczenia i mogę normalnie isć do lekarza? Bo teraz już się chyba nie bierze rmua tylko powinno się figurować w komputerowym rejestrze?
Nie mam kogo o to zapytać, w tamtej pracy nie widuję się z nikim kompetentnym, a w rodzinie i wśród znajomych nikt nie korzysta z lekarza na nfz i się nie orientują.
Zgłoszenia dokonuje się w terminie 7 dni od daty zatrudnienia.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 08:10   #2831
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Na co dzień pracuję bez umowy, ale zeby mieć ubezpieczenie znalazłam sobie dadatkowe zajecie na 3 godziny w tygodniu gdzie mam umowę zlecenie.
Pracuję w tamtym miejscu już 3 tygodnie - czy po takim czasie już jestem zgłoszona do ubezpieczenia i mogę normalnie isć do lekarza? Bo teraz już się chyba nie bierze rmua tylko powinno się figurować w komputerowym rejestrze?
Nie mam kogo o to zapytać, w tamtej pracy nie widuję się z nikim kompetentnym, a w rodzinie i wśród znajomych nikt nie korzysta z lekarza na nfz i się nie orientują.
Tak. Jeśli wszystko jest zgodnie z prawem, to tak
Na zgłoszenie do ZUSu jest 7 dni. Jeżeli pracujesz np. od 29.07, to powinni wysłać zgłoszenie do 5.08., ale na zgłoszeniu i tak będzie "data nabycia prawa do ubezpieczeń - 29.07. - od tego dnia jesteś ubezpieczona.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 09:18   #2832
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Na co dzień pracuję bez umowy, ale zeby mieć ubezpieczenie znalazłam sobie dadatkowe zajecie na 3 godziny w tygodniu gdzie mam umowę zlecenie.
Pracuję w tamtym miejscu już 3 tygodnie - czy po takim czasie już jestem zgłoszona do ubezpieczenia i mogę normalnie isć do lekarza? Bo teraz już się chyba nie bierze rmua tylko powinno się figurować w komputerowym rejestrze?
Nie mam kogo o to zapytać, w tamtej pracy nie widuję się z nikim kompetentnym, a w rodzinie i wśród znajomych nikt nie korzysta z lekarza na nfz i się nie orientują.
Idź do przychodni i powiedz, że chcesz sprawdzić, czy jesteś ubezpieczona, podaj PESEL i pani Ci sprawdzi
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:25   #2833
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
(...)Dziwny ten kraj. Uważam , ze powinno byc sprawiedliwe. Te same place kiedy obowiązki są takie same. Przy ogłoszeniach powinny byc podane zarobki. Zaoszczędziło by to wiele czasu pracodawcom. A tak jeleni sie z ludzi robi. I ten brak szacunku dla pracowników.
Zarobków nie podają, bo pewnie takie marne

Cytat:
Napisane przez Sanderstje Pokaż wiadomość
Dla mnie przede wszystkim nienormalne jest, że jak ide na rozmowę to pracodawca może zapytać o wszystko a ja nie mam prawa pytać np o zarobki jakie oferują. Wychodzisz z rozmowy i nie wiesz co oni oferują. A później nagle odzywają się do Ciebie i dopiero podają kwotę I oczywiście totalną abstrakcją jest dla mnie to wpajanie ludziom, że niestosownym jest zapytać o proponowane zarobki na rozmowie. Bo przecież do pracy to się chodzi dla hobby a nie po to żeby zarabiać na życie
Ale kto gdzie to wpaja, że niestosowne? Ja się zawsze pytam jakie zarobki i wcale nie uważam, że to niestosowne. A jak to jest jakieś tajne, to po prostu nie odpowiadają na to pytanie i już. To chyba nie jest zbrodnia, że chcę wiedzieć ile zarobię...
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:32   #2834
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Zgłoszenia dokonuje się w terminie 7 dni od daty zatrudnienia.
Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Tak. Jeśli wszystko jest zgodnie z prawem, to tak
Na zgłoszenie do ZUSu jest 7 dni. Jeżeli pracujesz np. od 29.07, to powinni wysłać zgłoszenie do 5.08., ale na zgłoszeniu i tak będzie "data nabycia prawa do ubezpieczeń - 29.07. - od tego dnia jesteś ubezpieczona.
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Idź do przychodni i powiedz, że chcesz sprawdzić, czy jesteś ubezpieczona, podaj PESEL i pani Ci sprawdzi
Tak zrobię!
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:53   #2835
Kozkowa89
Raczkowanie
 
Avatar Kozkowa89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 70
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Dzień dobry
Dziś idę się bawić na wesele
Wczoraj dzwonili do mnie z salonu Pawo i zaprosili mnie na rozmowę.. Pracy teoretycznie już nie szukam, ale pójdę, zobaczymy co tam ciekawego
__________________
"Odchodząc zabierz mnie, proszę weź mnie też....."
Kozkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:13   #2836
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

idź, to dobry salon
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:30   #2837
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Idź do przychodni i powiedz, że chcesz sprawdzić, czy jesteś ubezpieczona, podaj PESEL i pani Ci sprawdzi
No nie wiem. Według prawa nie można tego sprawdzać . W rejestracji pani musiałaby Cię zapisać na wizytę w tym dniu, w którym Cię sprawdza, żeby móc to sprawdzić. I gdybyś dostała termin do lekarza za 3 dni, to i tak ona może to sprawdzić w dniu wizyty, a nie w dniu zapisania. Co, jak mówię, można obejść . Poza tym - jeśli nie jesteś ubezpieczona, to podpisujesz oświadczenie, że jesteś, a potem idziesz do pracodawcy z pytaniem czemu Cię nie zgłosił .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:55   #2838
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Ja w sanepidzie badania robiłam w jeden dzień. Poszłam ze skierowaniem, dali mi próbki , poszłam do ich łazienki i po sprawie. Za jakiś czas po wyniki. I z wynikami oraz książeczką od nich do lekarza. Lekarz na podstawie wyników wypełnił książeczkę, przybił pieczątkę. W moim przypadku to wszystko było. Mi ta książeczka potrzebna była do pracy w szkole w sekretariacie, ze względu na to, że w szkole kuchnia była, do której nie raz musiałam iść po jakieś faktury za jedzenie, zrobić listy, napisać jadłospis itp. A bez tych badać do kuchni wejść bym nie mogła.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:21   #2839
Sanderstje
Raczkowanie
 
Avatar Sanderstje
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 277
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Zarobków nie podają, bo pewnie takie marne


Ale kto gdzie to wpaja, że niestosowne? Ja się zawsze pytam jakie zarobki i wcale nie uważam, że to niestosowne. A jak to jest jakieś tajne, to po prostu nie odpowiadają na to pytanie i już. To chyba nie jest zbrodnia, że chcę wiedzieć ile zarobię...
W wielu "poradnikach" radzą, żeby samemu nie poruszać kwestii zarobków, że musi to wyjść od pracowdawcy A jeżeli samemu się zapyta to może to być źle odebrane
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Ja w sanepidzie badania robiłam w jeden dzień. Poszłam ze skierowaniem, dali mi próbki , poszłam do ich łazienki i po sprawie. Za jakiś czas po wyniki. I z wynikami oraz książeczką od nich do lekarza. Lekarz na podstawie wyników wypełnił książeczkę, przybił pieczątkę. W moim przypadku to wszystko było. Mi ta książeczka potrzebna była do pracy w szkole w sekretariacie, ze względu na to, że w szkole kuchnia była, do której nie raz musiałam iść po jakieś faktury za jedzenie, zrobić listy, napisać jadłospis itp. A bez tych badać do kuchni wejść bym nie mogła.
Nie pamiętasz ile czekałaś na wyniki? Chciałabym to jak najszybciej załatwić bo bez tego nie zacznę pracy żeby tylko nie trwało to 2 tygodnie

Jak teraz podbijają książeczkę bezterminowo czy trzeba powtarzać badania?

Edytowane przez Sanderstje
Czas edycji: 2013-08-17 o 11:41
Sanderstje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 11:30   #2840
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Nie pamiętam ile czekałam.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:55   #2841
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Zarobków nie podają, bo pewnie takie marne


Ale kto gdzie to wpaja, że niestosowne? Ja się zawsze pytam jakie zarobki i wcale nie uważam, że to niestosowne. A jak to jest jakieś tajne, to po prostu nie odpowiadają na to pytanie i już. To chyba nie jest zbrodnia, że chcę wiedzieć ile zarobię...
przeczytaj o czym wczesniej pisalysmy. Bo moja wypowiedz odnosi sie do takich sytuacji
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:43   #2842
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Sanderstje Pokaż wiadomość

Jak teraz podbijają książeczkę bezterminowo czy trzeba powtarzać badania?
jeśli robisz na własny koszt (a nie np. na uczelni itp.) to są ważne do momentu, aż zachorujesz.

ja chodziłam 3 dni z próbką. Musiałam czekać chyba koło tygodnia od oddania ostatniej próbki... ale dużo zależy też od tego, jaki to okres, latem dłużej się czeka.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:02   #2843
Sanderstje
Raczkowanie
 
Avatar Sanderstje
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 277
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
jeśli robisz na własny koszt (a nie np. na uczelni itp.) to są ważne do momentu, aż zachorujesz.

ja chodziłam 3 dni z próbką. Musiałam czekać chyba koło tygodnia od oddania ostatniej próbki... ale dużo zależy też od tego, jaki to okres, latem dłużej się czeka.
Czyli jak robie do pracy to przy zmianie pracy muszę powtarzać ?
Sanderstje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:32   #2844
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Sanderstje Pokaż wiadomość
Czyli jak robie do pracy to przy zmianie pracy muszę powtarzać ?
nie, no coś Ty w żadnym wypadku. robisz raz i są one ważne do momentu aż zachorujesz na te choroby, które badania mają za zadanie wykluczyć. salmonelloza i coś jeszcze, o ile dobrze pamiętam.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 16:25   #2845
Sanderstje
Raczkowanie
 
Avatar Sanderstje
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 277
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
nie, no coś Ty w żadnym wypadku. robisz raz i są one ważne do momentu aż zachorujesz na te choroby, które badania mają za zadanie wykluczyć. salmonelloza i coś jeszcze, o ile dobrze pamiętam.
ok

widzę, że dziewczyny na weekendzie
Sanderstje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 18:32   #2846
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Mi np ze szkoły, nie oddali książeczki , zostały mi same badania. Pamiętam, że zaraz po przyjściu z nią od lekarza pani ze sekretariatu przybijała na niej pieczątkę ogólną szkoły. Teraz , gdyby np była mi potrzebna książeczka musiałabym nową kupować i z wynikami badań, które mam w domu iść do lekarza. Nowych badań nie musiałabym robić. Wiem, że w innych miejscach oddają książeczki, nie wiem czemu mi nie oddali, może nie mogą, bo to szkoła. Jak mi kiedy będzie potrzebna, to się przejdę do szkoły i zapytam czy ją mają i czy mogą mi ją oddać.
Za moje badania i książeczkę szkoła płaciła. Coś ok 90 zł kosztowały badania i książeczka.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2013-08-17 o 18:38
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 19:00   #2847
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

ja się nie znam na książeczce, robiłam ja 12 lat temu i nie pamiętam
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 10:04   #2848
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Znalazłam takie ogłoszenie :

Firma handlowa poszukuje młodych, energicznych osób na stanowiska Ankieter / Handlowiec do oddziału w Lublinie. Zatrudnimy osoby komunikatywne, zmotywowane do samodzielnego działania, przekonywujące i nastawione na sukces. Niniejsza oferta gwarantuje dobry zarobek - praca łatwa i przyjemna na okres wakacji.
Oferujemy również pracę na stałe.
Główne zadanie to przeprowadzenie ankiet typu face-to-face z mieszkańcami Lublina i okolic w miejscu publicznym.

Gwarantujemy:
- ciekawą pracę umożliwiającą zdobycie doświadczenia
- możliwość awansu dla osób z najlepszymi wynikami
- pracę w młodym i dynamicznym zespole

CV prosimy wysyłać w załączniku za pośrednictwem strony tablica.pl
Mile widziani studenci oraz absolwenci!


Czy to nie jest jakieś sprzedawanie perfum , telewizji lub umów telefonicznych różnych dziwnych firm ?
CV można wysłać tylko przez przycisk "Napisz wiadomość" . Ogłoszenie napisała Monika i tyle wiadomości o firmie , numeru brak .
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 10:49   #2849
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

chodzenie po ludziach i wciskanie towaru, jak nic!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 10:56   #2850
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Czy to nie jest jakieś sprzedawanie perfum , telewizji lub umów telefonicznych różnych dziwnych firm ?
Nie, to raczej jedna z tych "upierdliwych" prac - ankiety - widziałam nie raz coś takiego na starówkach różnych miast. Chyba wolałabym zwykłe rozdawanie ulotek.
Twoim zadaniem jest podchodzenie do mieszkańców, obcych ludzi i pytanie, czy nie poświęciliby Ci chwilki czasu, odpowiedzieli na kilka pytań.
Nie wiem, czego dotyczą te ankiety, szczerze mówiąc nigdy w żadnej nie brałam udziału. Raczej płacą za godzinę, nie wiem, jakie są stawki... Myślę, że więcej niż na umowę zlecenie nie ma co liczyć. Nie ma co się nastawiać, że się zarobi kokosy.
Cytat:
CV można wysłać tylko przez przycisk "Napisz wiadomość" . Ogłoszenie napisała Monika i tyle wiadomości o firmie , numeru brak .
To nic, ja w ten sposób zgłosiłam się do pracy w sklepie i było wszystko ok. Ludzie teraz tak dają ogłoszenia o pracę... wyślij się, jeśli taka praca by Ci odpowiadała, co Ci szkodzi. Najwyżej się nie zgodzisz, jeśli warunki nie będą Ci odpowiadały.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.