Czy można schudnąć bez "skakania"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-09, 19:06   #1
wiktog000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Thumbs down

Czy można schudnąć bez "skakania"?


Hej, hej, hej!
Mam takie trochę głupkowate pytanie

Mimo, że mam typową figurę gruszki to zawsze byłam dośc szczupła. Nawet "dół" mieściłam w 36/38. Jednak przed ostatni rok? Miałam nerwowy czas...nie wiem nawet, nie zauważyłam kiedy to sie stało, ale przestałam mieścić się w większość moich ubrań..
Uderzyło to we mnie kiedy chciałam ubrać moje ukochane jeansy i nie wcisnęłam ich na tyłek....
I stąd moje pytanie:
Wiem, że najważniejsza jest dieta, ale chcę się też ruszyć.
Od jakiegoś czasu jeżdzę na rowerku stacjonarnym, ale chciałabym też zacząć ćwiczyć w domu (prawdę mówiąc nie stać mnie aktualnie nawet na siłownię) coś innego, bardziej wydajnego.
Mam jednak problem z sąsiadami. Próbowałam kiedyś ćwiczyć z Fitness Blender, ale za każdym razem maltretowali mnie pretensjami, że jestem zbyt głośno i sufit im się wali, o której by to nie było...
CZY MOŻNA ĆWICZYĆ (na schudnięcie) BEZ SKAKANIA I INNYCH "GŁOŚNYCH" CZYNNOŚCI?
Jeżeli tak, to proszę o propozycje.
Przypominam, że jestem gruchą z cellulitem....wielką na dole i malutką na górze....

Przepraszam za chaotyczny post i trochę głupiutkie pytanie..
wiktog000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 20:14   #2
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Generalnie ja bym miała w d... sąsiadów. Policję na ciebie naślą ? Ja bym nie otwierała nawet. Nie skacz o 8 czy 20, kiedy faktycznie mogą jeszcze spać albo wrócić zmęczeni po pracy, ale poza tym ...

Jeżeli jednak nie chcesz ich denerwować, to wyjdź pobiegać. Za oknem coraz cieplej Praktycznie każde aeroby, ćwiczenia fitness itd. będą miały w sobie "skakanie". Przecież nawet nie rozgrzejesz się przed treningiem, jeżeli nie potruchtasz w miejscu, nie porobisz pajaców, wymachów itd. Na myśl przychodzi mi jedynie hula hop i ćwiczenia Mel B: nogi, pośladki, brzuch i ramiona, bo cardio i trening całego ciała jest trochę skakany.


Z własnego doświadczenia powiem, że bez solidnych aerobów ciężko będzie schudnąć, stracić celulit itd. Co z tego, że będziesz ćwiczyć taką Mel B i będzies miała pośladki jak dwie cegły albo zarysowane uda, skoro tak naprawdę solidnie się nie spocisz? Nie patrzyłabym na sąsiadów w walce o piękne ciało.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 21:39   #3
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Z ćwiczeń bez skakania fajny jest zestaw Jillian Michaels - no more trouble zones
Nie znam się szczególnie, ale np na zajęciach na siłowni skakanie jest zazwyczaj podczas rozgrzewki a później już niekoniecznie, jak ma się trochę kondycji to wszelkie skakanki, pajacyki itp wcale nie męczą. No a właśnie rozgrzewkę możesz zrobić na rowerku, jakieś wykroki, machanie rękami itp
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:17   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

na schudnięcie to przede wszystkim dieta!
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:04   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Można dobra dieta i silowy
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 14:04   #6
agimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 7
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

jasne, że można.
ja sama nie lubię wykonywać ćwiczeń skaczących, ale to ze względu na moje drobne problemy z sercem, nie chcę się aż tak przemęczać, żeby nie być potem w stanie dokończyć treningu (też ćwiczę w domu).
ogranicz ten typ ćwiczeń do jakichś pajacyków albo skipu A podczas rozgrzewki i jak potem trenujesz z filmikiem na YT to po prostu zastępuj skaczące ćwiczenia, które trener wykonuje na ekranie, albo łagodniejszą wersją (bez skoków) albo zastępuj innym ćwiczeniem.
ja robię tak, że jak jest skaczące ćwiczenie na ekranie na stojąco - zamieniam je ćwiczeniem bez skoków na stojąco.
jak ćwiczenie jest takie: skok - podłoga - skok, to zwykle robię zastępcze ćwiczenie na podłodze
dasz radę.
agimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 19:42   #7
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Shaun T w Insanity Max 30 ma wersję zmodyfikowaną, tzn. bez skakania, a spocić się i tak można. Polecam
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 14:55   #8
matematycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 53
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

może to? https://www.youtube.com/watch?v=YaJryQEsT94
matematycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 08:11   #9
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Ewentualnie możesz spróbować wykonywać ćwiczenia na miękkiej macie.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 22:53   #10
godzka
Przyczajenie
 
Avatar godzka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Bez przesady. 10-15 minut skakania chyba nie powinno nikogo rozzłościć. A cwiczenie bardzo dobrze wpływa na nogi i pośladki
godzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 19:23   #11
lavense
Raczkowanie
 
Avatar lavense
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Bez "skakania" to ćwiczenia na plecach, na podłodze oraz spacery, poza tym rowerek stacjonarny jak jest dobrej jakości, nie powinien większych dźwięków wydawać
__________________
http://nuue.pl <-- blog jak blog
lavense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 19:15   #12
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

do parku na jogging
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 08:43   #13
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Tez bym zignorowała sąsiadów. Chyba wytrzymają 20 minut skakania!
Ja ćwiczę regularnie z Ewką i ona ma 3 programy w których się nie skacze w ogóle ale też nie ma tam kardio, które powoduje najszybsze spalanie tkanki.

Możesz dodać rower, bieganie, żeby nie męczyć codziennie sąsiadów, ale jak od czasu do czasu poskaczesz im nad głową to świat im sie nie zawali
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 09:42   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Można wykonać naparwde solidne cardio bez odrywania nóg od podłogi.

1.
Np. "krokodylki (padnij-powstań) chodzone.
Czyli stajesz prosto, wspinasz sie na palce, wracasz na całe stopy i schodzsz do przysiadu, kładziesz dłonie na podłodze, "idziesz" nimi w przód do pozycji deski, schodzisz do pełnego leżenia ręce odrywasz od podłogi (trzymasz je w pozycji jak do męskiej pompki tyle z edłonie tuż nad podłogą) Kłądziesz rece na podłodze, podnosisz sie do pozycji deski (no najlepiej meską pompką, ale jak kto potrafi) wracasz dłońmi w stronę nóg do przysiadu, prostujesz się do wspięcia na palce.
Od początku.

Cwiczenie można rozudować.
Po fazie przejscia rekoma do planku i położenia sie/powrotu do deski - podchodzisz nogami do krawędzie dłoni do pozycji przysiadu z rekoma na podłodze (frogsem- czyli jeden krok imienną nogą daje stopę obok krawędzi zewnętrznej dłoni)) wstajesz do wyprostu i wspięcia na palce, wracasz do przysiadu, kładziesz ręce na ziemi miedzy stopami, wracasz nogami do planku, idziesz rekoma do nóg, do przysiadu i powstanie do wspięcia na palce.

Czyli dodaje się 1 dodatkowe wspięcie w połowie.


Obowiązuja wszystkie podsatawowe zasady poprawnego ruchu. Deska ma być deska, przysiad 90st w kolanach, plecy proste, kolana na zewnątrz przy przysiadzie.

Serio, da popalić aż pot będzie kapał a przy okazji robisz solidna kalistenikę, uelastyczniasz stawy biodrowe, mobilizujesz pośladki, wzmacniasz cały gorset tułowia i ręce.

2.
Przysiady w tempie z naprzemiennym unoszeniem 1 nogi w bok.

3. "frogsy" stajesz w pozycji deski i w szybkim tempie, bez zadzierania tyłka w górę, dostawiasz do zewnętrznej krawędzi dłoni nogę prawą, i lewą do pozycji przysiadu z dłońmi na podłodze (nie zadzierać tyłka, nie garbić pleców, podpierać lędzwia brzuchem), wracasz do pozycji deski nogą prawą i lewą
i tak w tempie. Druga rundka od lewej.

3.
wstawanie z kołyski.
Kładziesz sie na plecach, w rece mozesz wziać jakiś ciezarek - z 5 kilo.
zaokraglasz plecy do kołyski.

Kulasz się 1 raz kołyską w pozycji skulnej (tylko do łopatek, zamach nie powinien przechopdzić na wyższa część pelców az do karku), do powstania na nogi aż do pełnego wyprostu z ciezarem nad głową.
Schodzisz do przysiadu, siadasz (nie padasz na tyłek, tylko kontrolowany miękki siad na pupę po cichu- siła mięśni a nie grawitacji ), wykonujesz kulniecie kołyską w tył do łopatek i w przód do siadu i powstania z ciezarem nad głowa w ostatniej fazie.
W fazie siadania/kulania ciezar przy mostku.
I blizej przy mostki ciezar w fazie siadu/wstawania- tym wydajniejsze ćwiczenie siłowo
I tak w tempie.
Cudowne ćwiczenie łaczące w sobie elementy cardio, siły + bardzo solidnej stabilizacji czyli zmuszaja do parcy wszytkie miesnie głebokie oraz mięśnie brzucha, pośladków, ud.

W wesji bardziej zaawansowanej nogi sie krzyżuje i wychodzi z kołyski do pozycji siadu tureckiego i z tej pozycji wstaje (czyli ze skrzyzowanymi nogami be zrozplatania ich w fazie stania) nogi przeplata się na drugą stronę w kulnięciu raz na parwo, raz na lewo.

Przy parwidłowym wykonaniu, nic nie słychać. Wstawanie i siadanie ma byc wynikiem kontrolowanego wysiłku miesni nóg a nie wynikać z energii przejetej z kulniecia się czy działąnia grawitacji na zadek. Kulniecie ma wyrzucić siało do pozycji siedzącej/kucającej, wstawnie juz siłą miesni.

4. Tureckie wstawnai do połowy (czyli do etapu wydzwigniecia bioder.
Moze być i całe + z obciazenieniem w wolnej rece. Robione w tempie dosłownie wypruwa płuca + doskonała kalistenika i core.

Jest tego dużo
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:42   #15
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

nienawidzę skakania i cardio, a teraz to nawet nie mogę (po rwie kulszowej nie wskazane)
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 20:57   #16
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Dlaczego po rwie kulszowej niewskazane? Czy chodzi o czas od razu po?
Ja mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym, trochę czasu przeleżałam nieruchomo w łóżku, kilka miesięcy pracowałam nad powrotem siły w nodze a teraz śmigam prawie jak nowa jak się uda zaleczyć uraz to ruch jest przecież wskazany, w granicach rozsądku
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 23:34   #17
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

generalnie to polecam PiYo, właśnie bez skakania. Nie jest to wbrew pozorom łatwy program - można się zmęczyć

do tego, tak jak w moim przypadku - jest w PiYo wiele ćwiczeń na kręgosłup i rzeczywiście - robię trzeci tydzień i jakoś lepiej z tym moim lołbakiem Dodaję jeszcze w różnych porach dnia praktycznie nie męczące ćwiczenia na rozciąganie i wzmocnienie dolnej części kręgosłupa.
W PiYo jedynym skakankiem jest burpees - ale nie ma tego za dużo i raczej nie agresywnie.

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

do matematyczki
może to? https://www.youtube.com/watch?v=YaJryQEsT94
hihi wydaje się bardzo fajne thx spróbuję
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-03-05 o 23:36
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 09:03   #18
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy można schudnąć bez "skakania"?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Dlaczego po rwie kulszowej niewskazane? Czy chodzi o czas od razu po?
Ja mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym, trochę czasu przeleżałam nieruchomo w łóżku, kilka miesięcy pracowałam nad powrotem siły w nodze a teraz śmigam prawie jak nowa jak się uda zaleczyć uraz to ruch jest przecież wskazany, w granicach rozsądku
parę miesięcy mineło i już wróciłam do formy, ale wcześniej przy bieganiu czy właśnie skakaniu czułam plecy dlatego wolę na razie z tego rezygnować
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 10:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.