Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 10:34   #511
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Co za prosty skład! Tylko rumianku nie lubię. Prawie każdy kosmetyk pachniałby jak beton, gdyby nie dodało się składników zapachowych Zaopatrz Mamę w Nizoral, to pierwszy i zazwyczaj najskuteczniejszy sposób na pozbycie się łupieżu, nie tylko grzybicznego, ale też i wynikającego z wysuszonej, podrażnionej skóry. Do tego trzeba używać na co dzień czegoś łagodnego - stosujecie razem Bebi?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:06   #512
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: swędząca skóra głowy

Mnie się zdaje, że moja mother powinna iść do dermatologa z tym, bo w sumie nie wiem co to za rodzaj łupieżu i co powoduje swędzenie. Nizoral stosowała raz na jakiś czas, ale chyba niewiele wskórał. Jako że nie mieszkamy razem, to jeszcze nie zaopatrzyłam ją w Bebi. Zresztą, nie wiem czy pomoże. Myślę, że wcisnę jej to mydło ziołowe i zobaczę jak na nie reaguje. Jest przecież proste w składzie i działa na alergię i na łojotokowe zapalenie skóry. Jeżeli to jej nie pomoże albo go nie polubi, to kupię jej coś innego. Może ten szampon oceanica. Lubię ich specyfiki. Mydło AAhelp intymna mnie wybawiło od infekcji.
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:12   #513
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: swędząca skóra głowy

ja polecam szampon Selsun Blue
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:16   #514
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Mnie też Nizoral na dłuższą metę nie pomaga, skoro zaraz załatwiam skórę zwykłym szamponem... Ale, odpukać, z Fitomedem jest ok. Odstawiłam rzepę i rozjaśniły mi się trochę włosy, a ona nadawała głębi ciemnemu kolorowi...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:43   #515
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

A ja kupiłam ten żel aloesowy polecany przez Wiosenkę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:16   #516
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: swędząca skóra głowy

A jaki ten żel aloesowy? I jaki rezultat?
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:59   #517
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
A jaki ten żel aloesowy? I jaki rezultat?
To ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24911
Jak na razie nie mogę nic konkretnego powiedzieć bo uzyłam go dopiero raz. Ale Wiosenka pisała, ze smaruje nim skórę głowy i jest lepiej Dodaje go tez do szamponu.
Mam nadzieję, ze u mnie też się sprawdzi.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 20:05   #518
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie nie nie!

myj tak czesto jak potrzebujesz. nie zwiekszaj czestotliwosci mycia ani nie zmniejszaj na sile, chociaz za czeste mycie w przypadku ŁZS moze byc gorsze.

kup sobie Nizoral w saszetce na poczatek, myj 2 razy w tygodniu ale pamietaj aby trzymac go conajmniej 5 minut przed splukaniem, piana z szamponu przetrzyj tez delikatnie czolo, brwi i faldy nosowo-policzkowe.

Ketokonazol jest polecany rowniez na ŁZS, ja po nim widze duza poprawe. zaleca sie rowniez szampony dzięgciowe np. Freederm Tar i nie pakowanie zadnych odzywek z drogerii na skore glowy.

ten ziolowy szampon niezbyt mi sie podoba, moze podrazniac. osobom ze zdrowa skora moze sluzyc, ale nadwrazliwa moze zle go tolerowac. mozesz sprobowac, ale ja i tak proponuje szampony z apteki przeznaczone dla osob nadwrazliwych i z chora skora glowy.

delikatny jest bardzo http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12989


ŁZS już wyleczyłam, tak stwierdziła dermatolog, jednak dalej mnie swędzi ona mówi, że mam bardzo delikatną skóre i to dlatego, przepisała mi kuracje na najblizsze tygodnie mam nadzieje ze pomoze stosowuje szampo bambino na zmiane z babydream
musze myc codziennie bo te jej mascie na glowe musze zmywać

a myślałam , że jak wylecze ŁZS to przestanie mnie swędzic wkoncu
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:54   #519
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: swędząca skóra głowy

No i tak... Pomaga mi ten szampon Bebi. Jest naprawdę fajny. Chyba jedyny z tych dziecięcych, który mnie nie podrażnia, bo kiedyś już testowałam dziecięce - i zwykły Bambi, i Johsona. Ale bez odżywki się nie obejdzie, choć stosuję taką zwykłą, rossmanowską i nakładam zgodnie z Waszymi radami, kilka centymetrów od głowy. Umyłam też włosy Radicalem, bo wspołlokatorka właśnie sobie kupiła. Też czacha po nim nie swędzi. A propos aloesu. Wcierać żelu mi się nie chce, zresztą to by nie zadziałało na mojej głowie. To znaczy skórze może by i się przydało, ale moje włosy by się buntowały. Mam ciężkie, proste, takie "japońskie", które za wszelką cenę pragną objętości, więc wszelkie mazidła i odzywki bez spłukiwania odpadają. Ale widziałam, ze drogeria Natura ma jakieś specyfiki z aloesem sygnowane marką Aloe Vera. Mają podobno 40% aloesu. Znacie to to? Stosowałyście? Taki szampon mógłby być fajny... Co myślicie?
Chodzi mi o to:
http://www.drogerienatura.pl/aloever....php?s=1&cat=3
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:06   #520
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Desperacja włosomaniaczki (szczególnie takiej, która ma ochotę zdrapać sobie skórę z głowy) nie zna granic Wiecie co ostatnio zrobiłam?? Umyłam sobie włosy żółtkiem (sztuk 2) z dodatkiem żelu aloesowego... Potem nałożyłam Wax, bo strasznie go zaniedbałam ostatnio. Włosy po umyciu tym żółtkiem (jeśli w ogóle można tu mówić o umyciu – można? ) nie były nawet jakoś szczególnie splątane tylko ten zapach... Mimo nałożonego później Waxa nie udało mi się pozbyć tego zapachu z włosów bo potem cały czas go czułam – chyba, ze to była taka moja schiza
Nie jestem pewna też czy udało mi się w ogóle tym żółtkiem domyć skórę głowy
I nie muszę chyba dodawać, że nadal swędziała jak diabli? Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeśli miałoby się coś poprawić to nie stanie się to po pierwszym razie więc na pewno jeszcze spróbuję chociaż jak pomyślę o tym zapachu...
Aha, no i miałam wrażenie, ze następnego dnia włosy były bardziej przyklapnięte i tłuste niż normalnie.

BTW. Rodzice potem na mnie wrzeszczeli bo wzięłam dwa ostatnie jajka
Dobrze, że nie wiedzieli co z nimi zrobiłam bo już sobie wyobrażam te komentarze
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:31   #521
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Przebrnęłam właśnie przez cały wątek, bo zarówno ja jak i moja mama mamy problemy ze swędzącą skórą głowy. Mnie jednak przeszło po zachwalanym przez Jolie szamponie Bebi Barwy. Po prostu wystarczyło mi zamienić szampon Timotei i Head&Schoulders na zwykły, dla dzieci. Moja mama ma gorszy problem, bo odkąd pamiętam to ma skłonności do łupieżu itp. A po Head&Schoulders to zaczęła ją swędzieć głowa. W sumie nie wiem na jakim tle ma to swędzenie - alergia czy łupież. Może jedno i drugie. I tak czytam Wasze wypowiedzi. Zaciekawiły mnie szampony Klorane i Oceanica, a także Fitomedu i pewnie któryś mamie kupię. Przy okazji jednak, bo żadna z Was o tym nie pisała, a wiele ma problemy z alergią na SLS, polecam mydło ziołowe Bonidermu. Wprawdzie ja używałam do mycia buzi, kiedy mi wyskoczyła alergia na wszystko, co myje. Widzę jednak, ze mozna tego używać jako szamponu. Nie wiem wprawdzie jak zadziała na włosy. Pieni się słabo niestety. Trochę śmierdzi i w ogóle ma konsystencję jakby kot wyrzygał aspirynę , ale uratowało mnie to mydło dwa razy - raz jako specyfik do twarzy, a drugi raz jako mydło do higieny intymnej. I chyba zanim kupię mamie któryś z polecanych przez Was szamponów, to wepchnę jej to mydło. A! Biegłe Wizażanki proszę o rozgryzienie składu, tzn. co o nim myślicie?

Boniderm, Pomada o. Grzegorza
Skład:
Aqua, Sodium Tollowate, Arctium Lappa, Sodium Citrate, Acorus Calamus, Saponaria Officinalis, Chamomilla Matricaria, Urtica Dioica, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide

I co? Jest bardzo ziołowe, choć wcale nie czuć ziół. Ma raczej zapach... betonu. Jest polecany do mycia skóry w trądziku pospolitym, wyprysku alergicznym ( mój przypadek!) i niealergicznym, łojotokowym zapaleniu skóry, łupieżu łojotokowym, pęcherzycy łojotokowej, łuszczycy itp. Kosztuje ok. 11 zł za 200 ml. Więc pewnie jako szampon mało wydajny, ale może się komuś przyda i chciałby wypróbować. Ja kupiłam je w sklepie zielarskim, ale podobno jest też w sklepach Herbapolu.

Acha! Mam pytanie do truskawkowejwiosny! - w którymś poście napisałaś o szamponie http://www.medyk1.pl/go/_info/index.php?id=638&item=1
Miałaś wypróbować, ale chyba nie napisałaś jak zadziałał. Mogłabyś coś napisać o nim, bo jak widzisz lubię wszelkie nowinki ziołowe, a on taki niepozorny jak ta pomada o. Grzegorza...
Ojej, na temat tego szamponu Zdrój nawet jakaś praca powstała
http://www.czytelniamedyczna.pl/show_ba.php?ktory=49
mydla odradzam kazdemu, bez wzgledu na dodatki. klasyczne mydlo to przezytek, moze narobic wiecej szkod niz przyniesc pozytku.

to, ze poczatkowo nam sluzy, o niczym nie swiadczy, skutki uzywania mydla, wychodza po latach, to nie sa wyssane z palca brenie

tym bardziej wrazliwcy, osoby z chorobami skory powinni ttrzymac sie od mydel z daleka

a co do tego szamponu mineralnego, uzywalam go, z poczatku regularnie, ale mialam dosc

smierdzi delikatnie mowiac zgnilymi jajkami, efektow zadowolajacych tez nie zauwazylam

nie polecam

polecam za to

1-nizoral
2-szampon oceanic ocerin bio active do uzywania na codzien, najlepiej potrzymac troche na glowie
3- zel aloesowy paloma(wlasnie wystawilam mu recenzje na KWC)

na dniach bede testowac szampon oceanica dziegciowy na lojotok i ŁZS, nazywa sie Diolen

oczywiscie, podziele sie wrazeniami, jezeli ktos bedzie zainteresowany

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ŁZS już wyleczyłam, tak stwierdziła dermatolog, jednak dalej mnie swędzi ona mówi, że mam bardzo delikatną skóre i to dlatego, przepisała mi kuracje na najblizsze tygodnie mam nadzieje ze pomoze stosowuje szampo bambino na zmiane z babydream
musze myc codziennie bo te jej mascie na glowe musze zmywać

a myślałam , że jak wylecze ŁZS to przestanie mnie swędzic wkoncu
chcialas napisac podleczylam ŁZS, a nie wyleczylam

w tym schorzeniu wystepuja niestety czeste nawroty jak w łuszczycy, nie mozna tego wyleczyc na zawsze, wiekszosc chorych ma objawy ŁZS przez wiele lat, kosmetykami, dieta, lekami mozna lagodzic objawy

smutne, ale niestety prawdziwe

unikaj stres, uwazaj na niektore pokarmy(unikaj tlustych potraw, glownie wieprzowiny, serow zolych, przypraw, slodyczy, alkoholu)

no i naturalnie na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
No i tak... Pomaga mi ten szampon Bebi. Jest naprawdę fajny. Chyba jedyny z tych dziecięcych, który mnie nie podrażnia, bo kiedyś już testowałam dziecięce - i zwykły Bambi, i Johsona. Ale bez odżywki się nie obejdzie, choć stosuję taką zwykłą, rossmanowską i nakładam zgodnie z Waszymi radami, kilka centymetrów od głowy. Umyłam też włosy Radicalem, bo wspołlokatorka właśnie sobie kupiła. Też czacha po nim nie swędzi. A propos aloesu. Wcierać żelu mi się nie chce, zresztą to by nie zadziałało na mojej głowie. To znaczy skórze może by i się przydało, ale moje włosy by się buntowały. Mam ciężkie, proste, takie "japońskie", które za wszelką cenę pragną objętości, więc wszelkie mazidła i odzywki bez spłukiwania odpadają. Ale widziałam, ze drogeria Natura ma jakieś specyfiki z aloesem sygnowane marką Aloe Vera. Mają podobno 40% aloesu. Znacie to to? Stosowałyście? Taki szampon mógłby być fajny... Co myślicie?
Chodzi mi o to:
http://www.drogerienatura.pl/aloever....php?s=1&cat=3
ja smaruje zelem przed myciem, zostawiam na noc, a rano myje szamponem, jest super, a mam wlosy gladkie i przetluszczajace sie

szampony aloesowe przegladalam, ale skladowo nie sa zbyt delikatne, probowalam tez dodawac zelu do szamponu bezposrednio przed myciem, to dobry sposob

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Desperacja włosomaniaczki (szczególnie takiej, która ma ochotę zdrapać sobie skórę z głowy) nie zna granic Wiecie co ostatnio zrobiłam?? Umyłam sobie włosy żółtkiem (sztuk 2) z dodatkiem żelu aloesowego... Potem nałożyłam Wax, bo strasznie go zaniedbałam ostatnio. Włosy po umyciu tym żółtkiem (jeśli w ogóle można tu mówić o umyciu – można? ) nie były nawet jakoś szczególnie splątane tylko ten zapach... Mimo nałożonego później Waxa nie udało mi się pozbyć tego zapachu z włosów bo potem cały czas go czułam – chyba, ze to była taka moja schiza
Nie jestem pewna też czy udało mi się w ogóle tym żółtkiem domyć skórę głowy
I nie muszę chyba dodawać, że nadal swędziała jak diabli? Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że nawet jeśli miałoby się coś poprawić to nie stanie się to po pierwszym razie więc na pewno jeszcze spróbuję chociaż jak pomyślę o tym zapachu...
Aha, no i miałam wrażenie, ze następnego dnia włosy były bardziej przyklapnięte i tłuste niż normalnie.

BTW. Rodzice potem na mnie wrzeszczeli bo wzięłam dwa ostatnie jajka
Dobrze, że nie wiedzieli co z nimi zrobiłam bo już sobie wyobrażam te komentarze
nie myj zoltkiem to nie jest wskazane dla osob z wrazliwa, obolala skora

sama tak kiedys zrobilam i rowniez bylo gorzej, mimo, ze zoltko to swietny kosmetyk dla wlosow

ja bym Ci odradzala nakladanie jakichkolwiek masek na skore glowy, naprawde, Wax, nawet polski jest potencjalnie podrazniajacy, mniej niz klasyczny, ale jednak.

kosmetyki nakladane na glowe musisz ograniczyc do minimum

probowalas smarowac glowe samym zelem?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 14:35   #522
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie myj zoltkiem to nie jest wskazane dla osob z wrazliwa, obolala skora

sama tak kiedys zrobilam i rowniez bylo gorzej, mimo, ze zoltko to swietny kosmetyk dla wlosow

ja bym Ci odradzala nakladanie jakichkolwiek masek na skore glowy, naprawde, Wax, nawet polski jest potencjalnie podrazniajacy, mniej niz klasyczny, ale jednak.

kosmetyki nakladane na glowe musisz ograniczyc do minimum

probowalas smarowac glowe samym zelem?
A ja się zastanawiałam czemu po tym żółtku skóra swędzi mnie jeszcze bardziej
W życiu bym nie pomyslała, ze w żółtku może być coś co wcale nie będzie dobre

Staram się nie smarować skóry odżywkami - ale czy to w takim razie wyklucza też mycie włosów odżywką??

Nie próbowałam jeszcze z tym żelem
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:37   #523
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiałam czemu po tym żółtku skóra swędzi mnie jeszcze bardziej

Staram się nie smarować skóry odżywkami - ale czy to w takim razie wyklucza też mycie włosów odżywką??

Nie próbowałam jeszcze z tym żelem
odzywke od razu splukujesz, wiec ryzyko jest takie jak z szamponem.

ale odzywke musisz wybierac bardzo lagodna dla skory, z tego co pamietam wybralas mrs potter`s albo glorie, a obie sa dosc silnie konserwowane, osobom niewrazliwym nie zrobia krzywdy, ale my, osoby o kaprysnej skorze, musimy szczegolnie uwazac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:38   #524
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
odzywke od razu splukujesz, wiec ryzyko jest takie jak z szamponem.

ale odzywke musisz wybierac bardzo lagodna dla skory, z tego co pamietam wybralas mrs potter`s albo glorie, a obie sa dosc silnie konserwowane, osobom niewrazliwym nie zrobia krzywdy, ale my, osoby o kaprysnej skorze, musimy szczegolnie uwazac

A mogłabyś mi doradzić jakąś odżywkę dla wrażliwca?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:41   #525
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość

A mogłabyś mi doradzić jakąś odżywkę dla wrażliwca?
polskie kosmetyki niestety sa podobnie konserwowane, przejrze watek o myciu odzywka i sie zastanowie

ale pamietaj: ja nie musze miec racji, moze te konserwanty Cie nie uczulaja, ale warto to sprawdzic
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:43   #526
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
polskie kosmetyki niestety sa podobnie konserwowane, przejrze watek o myciu odzywka i sie zastanowie

ale pamietaj: ja nie musze miec racji, moze te konserwanty Cie nie uczulaja, ale warto to sprawdzic
Dzięki
Myłam tą odzywką jak do tej pory kilka razy i nie powiem, żeby mnie choć trochę przestało swędzieć
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:46   #527
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dzięki
Myłam tą odzywką jak do tej pory kilka razy i nie powiem, żeby mnie choć trochę przestało swędzieć
odzywka, ktora zachwyca sie black sun, wydaje sie skladowo deliaktniejsza http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=171

pozniej poszukam wiecej przykladow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 07:28   #528
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Mają podobno 40% aloesu. Znacie to to? Stosowałyście? Taki szampon mógłby być fajny... Co myślicie?
Chodzi mi o to:
http://www.drogerienatura.pl/aloever....php?s=1&cat=3
Mam ten dla dzieci. Zastanawiam się właśnie,czy to nie on mnie tak podrażnił. Wklejam skład i analizę. http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1210


__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 19:02   #529
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Ma 3 składniki, których nie lubię (prewencyjnie unikam):
sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 19:26   #530
sQuara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 758
Dot.: swędząca skóra głowy

hello. to moj 1post tutaj. przeczytalam kilka pierwszych stron i co ktores inne ale znalazlam tylko kilka osob z moim problemem ale oczywiscie nie potrafie znaleźć odp. moze dlatego ze stosujecie trudne nazwy roznych skladnikow i skroty...chyba chorob
ta wiec do rzeczy. moj problem.
to ze mnie swedzi glowa to jedno ale z tylu glowy no prawie caly dol przy szyi mam cos.. tzn moge cos zdrapac jakby strupki ale jest biale. lupiezu nie mam...tylko to cos z tylu...
dramat bo ja to skubie i to wyglada okropnie i boje sie ze mi sie cos z tym zrobi. dostalam kiedys masc ale na sterydach i przeszlo ale dzien po odstawieniu masci wrocilo a przeciez nie moge sie mazac sterydami dzien w dzien.;/
najgorzej jest jak jest goraco...

poczatkowo myslalm ze moze mocno grzeje glowe bo wiecznie w tym miejscu wiazalam wlosy...ale od roku wiaze wlosy tylko do cwiczena to co nadal mam!!!! ;/


help. widze ze sie bardzo dobrze znacie i w ogole jednak prosze o odp prostym jezykiem
sQuara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 20:01   #531
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

A czy nie jest to jakaś zmiana chorobowa?
Wiem, że coś takiego może występować i niestety, obawiam się, że nic tu nie poradzimy, jedynie dermatolog specjalista może tu coś na to zaradzić.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:46   #532
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Czy przy wrażliwej skórze głowy można używać maseczek z glinką? Kupiłam właśnie saszetkę Dermaglinu do włosów, jeśli chodzi o buzię, to nic jej tak nie oczyszcza i rozjaśnia jak glinka... Ostatnio ze złej diety (nadmiar słodyczy) "zepsuły" mi się włosy i cera...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:01   #533
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: swędząca skóra głowy

A możecie opisac jak się uwas objawia te ŁZS? Po czym poznac, jak wygląda skora itd..??

Mowicie ze nie wylecze tego nigdy..hm...ale wsumie nie jestem pewna czy to bylo to, dermatolog mi powiedziala ze mam to ŁZS ale tez powiedziala ze wylecze i juz mi nic nie nawroci że będzie dobrze Moze z tą diagnoza przesadzila

mówie o skorze glowy oczywiscie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:03   #534
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: swędząca skóra głowy

u mnie: białe, przyklejone strupy na skórze, po zdrapaniu "cos" wyciekalo, czasami swędzi, ogolnie takie wybrzuszenia na skórze glowy
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:06   #535
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
u mnie: białe, przyklejone strupy na skórze, po zdrapaniu "cos" wyciekalo, czasami swędzi, ogolnie takie wybrzuszenia na skórze glowy

o kurcze;/ powidzenia w wyleczeniu tego


no ja tego nie mialam, tylko cebulki wlosow byly niewidoczne i swedzenie glowy, ale po tych masciach już widać czarne cebule, więc może zła diagnoza.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:07   #536
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: swędząca skóra głowy

tak bylo, selsun blue mi bardzo pomogl

mam nadzieje ze widac ze umiem wpowiadac sie kulturalnie...
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:15   #537
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: swędząca skóra głowy

Jejku, i mi się coś dzieje Rok temu miałam łupież, ale z nim łatwo wygrałam i było OK. A teraz ?
Od miesiaca strasznie mnie swędzi skóra głowy.Pojawiają się na niej takie strupki, a jak je zdrapię to wypłwa z nich coś takiego dziwnego przeźroczystego i ciut krwi.I oprócz tego sypie się z głowy łupież Moze to wina teog, że używam szamponów z SLS ?
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:39   #538
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Wątpię, że tylko tego... Czas do dermatologa, a szampon zmień jak najszybciej na coś łagodnego, najlepiej z SLES daleko w składzie i bez soli... Na początek Nizoral będzie dobry.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 12:55   #539
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Umówiłam się na jutro na wizytę u dermatologa – oczywiście innego niż wcześniej i ciekawa jestem co powie
Mam nadzieję, że ten mi wreszcie pomoże – to już będzie chyba czwarty dermatolog, do którego idę – z tym samym problemem
Zastanawiam się tylko czy powinnam iść do niego ze świeżo umyta głową czy może umyć dzisiaj wieczorem Bo czasami zaczyna mnie swędzieć od razu po myciu a czasami po kilku godzinach. Wtedy też jakby bardziej się ze mnie sypie a kiedy dotykam skóry palcami mam takie wrażenie, jakbym miała na skórze „piach” a do palców przyklejają mi się białe płatki i skóra jest już jakby lekko tłustawa. Ale to też nie zawsze, bo czasami mimo tych płatków jest strasznie sucha. A od razu po myciu (tym bardziej, ze mam wizytę o 9 rano) skóra jest czysta i lekarka może nie widzieć tego, co dzieje się później
Nawet nie potrafię tego dobrze opisać
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 13:26   #540
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Ja bym umyła wcześniej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.