Jak to jest z wygladem po ciazy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 15:37   #1
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Question

Jak to jest z wygladem po ciazy?


Wlasnie,co robilyscie zeby wrocic do poprzedniej figury?Czy rzeczywiscie figura zmienia sie na tyle,ze trudno wrocic do poprzedniej?Spotkalam sie z opiniami,ze owszem mozna przywrocic figure,ale nigdy nie bedzie juz taka jak wczesniej.Czy mozna cwiczyc w czasie ciazy?Jaka czesc ciala najbardziej ulega zmianie po i trudno to naprawic?Wiem,ze pewnie jest to sprawa indywidualna,ale jestem ciekawa jak to bylo z Wami?Bede wdzieczna za odpowiedz.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:36   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

N.K WIESZ to zalezy z ta opnia moja kuzynka była w ciązy ee urodziła w lutym ee chyba pod koniec czy cos koło tego i potem ja widziałam w czerwcu i nigdy bym nie poweidziała ze ona była kiedykolwiek w ciązy ta sama figura .. zero tłuszczu zawsze była szczupął i nawet po ciązy była taka sama .... i najlepsze jest to ze wogóle tak samo jadła , tak samo sie ruszała...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:48   #3
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Jesli ciąża nie jest zagrożona, to można wykonywac pewne ćwiczenia, pływac a nawet jeżdzic na rowerze.
Po ciązy rowniez mozna wykonywac cwiczenia niezbyt forsujace kręgosłup , po okresie połogu spokojnie mozna zacząc pływać .
Mnie moja ciąza najbardziej odbiła się na biodrach, które w sposob naturalny poszerzyły się o dobrych kilkanascie centymetrow, oczywiscie pozniej miednica nieco się zstępuje , ale ja i tak nigdy juz nie wróce do figury sprzed ciazy.
wymiary zmieniły mi się o kilka centymetrów.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:15   #4
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Też jestem tego ciekawa...Może jeszcze jakieś mamy się wypowiedzą?
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:35   #5
studentka
Rozeznanie
 
Avatar studentka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mOje mIastO To Biały100k :)
Wiadomości: 740
GG do studentka
Smile Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

HEJ osobiscie jeszcze nie wiem jak to jest ale wydaje mi się ze to zależy od Ogólnej budowy kobiety i organizmu.bo np:
- moja mama była szczuplusi,jak była z nami (bliźniaki w ciąży to tylko ogólnie po brzuchu było widać ze jest, potem wróciła do "starej" no moze troche grubsza ale to normalne...
- moja kumpela z liceum też była szczupła niedawno urodziła i jak ją zobaczyłam to normalnie mnie zatkało jest jeszcze chudsza niż była. gdybym nie wiedziała to bym wogóle nie powiedziała że była w ciaży, choć z tego co mówiła to jest tam na jakiejś dietce(gotowane jedzonko ogólnie tylko czasami słodkosć jakąs zje) ale mówie chudzina ze kurcze tylko pozazdrościć
- z kolei moja koleżanka ze studiów po urodzeniu dziecka(2-go) przytyła ze 20 kg i do tej pory jak mówi nie może tego zrzucić mimo że ćwiczy

tak więc chyba nie ma reguły na to jaka będzie nasza(kobieca)figura po ciąży... tak sobie też myślę że ruch i ćwiczonka jest wskazany cały czas ale wiadomo w granicach rozsadku(żeby nie przesadzać)... POZDRÓFKA
__________________
studentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 22:05   #6
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

ja ajk bede w ciazy to bede starala sie prowadzi aktywny tryb zycia ( w miare mozliwosci ) , i smarowac kremikami.. sa takie dla kobiet w ciazy specjalne widzialam w sklepie ;p
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 23:38   #7
_Magda
BAN stały
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 950
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

W sumie moja koleżanka która urodziła, bardzo szybko tą wagę straciła,ale właśnie w biodrach się poszerzyla baaaaardzo i to raczej na stałe.A tego bym nie chciała bo i tam mam "swoje" w biodrach.Na szczeście raczej nie chce mieć dzieci
_Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 23:52   #8
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

No wlasnie te biodra...tez mam dosc szerokie i ostatnio udalo mi sie uzyskac wymarzone wymiary.Martwie sie,ze po ciazy bedzie z nimi problem,zwlaszcza jesli piszecie,ze biodra moga sie poszerzyc juz na stale i nie ma na to sposobu.
Troszke to przygnebiajace,wiem radosc z dzieciaczka,reszta powinna zejsc na dalszy plan,ale...jakos przykro,ze czlowiek musi sie pozegnac z dobra figura jesli obudza sie w nim instynkty macierzynskie!
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 00:32   #9
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Wlasnie znalazlam cos na ten temat w Wysokich Obcasach:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,3367704.html
Czy moj wiek 28 lat jest na tyle pozny,ze moge miec ciezej?Czy korzystalyscie ze specjalnych zabiegow modelujacych,czy sa konieczne i pomagaja.Moze da sie cos rowniez zrobic domowymi sposobami?
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 09:42   #10
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

ja jeszcze nie wiem ale jestem przekonana,ze jezeli tylko ciaza nie bedzie zagrozona i wszystko bedzie wporzadku,to bede chciala tak jak teraz zyc aktywnie.to jest dla mnie podstawa
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 09:49   #11
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Cytat:
Napisane przez N.K.
Wlasnie znalazlam cos na ten temat w Wysokich Obcasach:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,3367704.html
Czy moj wiek 28 lat jest na tyle pozny,ze moge miec ciezej?Czy korzystalyscie ze specjalnych zabiegow modelujacych,czy sa konieczne i pomagaja.Moze da sie cos rowniez zrobic domowymi sposobami?
moja mama urodziła mnie w 28 lat i poszlo jej bardzo dobrze..urodziła mnie o wiele lzej niz mojego brata 5 lat wczesniej...musze powiedziec ze po pierwszej ciazy równiez wróciła do dawnej figury a nawet jeszcze bardziej schudła bo jak to sie mówi..dziecko daje sie we znaki..natomiast po mnie przytyła ale ze wzgledu ze brala leki na serce...mówiła ze po ciazy robiła regularnie brzuszki i szybko jej pomogły..dodatkowo po urodzeniu przykładali jej na brzuch lód zeby skóra sie obkurczyła szybciej i nie była obwisla..

jeszcze moja np. nauczycielka z w-fu jest własnie po 3 dziecku i jest bardzo chuda i zgrabna...mówi ze najlepiej przed ciaza cwiczyc regularnie gdyz wtedy po urodzeniu dziecka szybciej wraca sie do formy gdyz miesnie juz sa wyrobione....ona jeszcze w ciazy cwiczyła..nie juz tak mocno..ale duzo sie rozciagala i nawet z duzym brzuchem potrafiła robic szpagat ...podziwiam ją!!!
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 09:56   #12
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

w ciazy przytylam ponad 30 kg po okolo 3 miesiacach praktycznie wrocilam do wagi sprzed ciazy, nie odchudzalam sie bo karmilam piersia , jedno co zrobilam to ograniczylam cukier, zero slodzenia i slodyczy, waga jakos sama spadla moja figura zdecydowanie nie jest taka jak przed ciaza jestem kilka centow szersza w biodrach mimo ze sa to same kosci,piersi juz tez nie stercza jak kiedys moim zdaniem od razu mozna rozpoznac kobitke co rodzila
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 11:48   #13
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

To co piszecie odstręcza mnie od myślenia o dzieciach. Nie mam ochoty dla dzieci ani poświęcac kariery, ani zmieniać figury :/ Zasatnawiam sie jak radzą sobie z ciążą kobiety które np. ćwiczą kilka godzin dziennie i zajmują się sportem. Czy bardzo wysportowane kobiety lepiej radza sobie z ciążą i mniej tyją i szybciej wracają do formy, czy wręcz przeciwnie. Czy w ciąży można uprawiać sport i do kiedy?
__________________
http://grubakocica.blog.onet.pl/
Zmagania grubej Kocicy z lenistwem.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 14:29   #14
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Wiesz Szeri,tez najchetniej zrezygnowalabym z macierzynstwa na rzecz figury,ale moj instynkt jest zbyt silny i wiem,ze jesli nie zostane matka to bede tego bardzo zalowac.Chce wysluchac wielu opinii i wyciagnac wnioski.Moze jakos uda sie przejsc przez to bez bolesnie i cieszys sie zarowno cudownoscia macierzynstwa jak i dobra figura.Od paru lat cwicze raczej regularnie i staram sie dobrze odzywiac.Mam nadzieje,ze to pomoze mi choc troche,zreszta z tego co tutaj czytam nie jest to bez znaczenia.Czekam na dalsze doswiadczenia kochane dziewczyny.:cmok
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 15:07   #15
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Figura to jedno. Ja po prostu nie jestem osobą, której celem życiowym jest bycie matką, a bardziej mi zależy na robieniu kariery i podrożowaniu (co jest wpisane w to co chce robic) i nie zrezygnuje z tego z powodu dzieci. Może jak będę się czułą spełniona w tym co robie to zechce pomyślec o dzieciach.
__________________
http://grubakocica.blog.onet.pl/
Zmagania grubej Kocicy z lenistwem.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:15   #16
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466
Dot.: Jak to jest z wygladem po ciazy?

Szeri podziwiam Twoje podejście do sprawy i do życia Na dzieciach świat się nie kończy, z resztą jestem niemal całkowicie pewna, że jeśli spotkasz odpowiedniego człowieka i spełnisz się zawodowo, to obudzi się w Tobie słynny instynkt macierzyński. To ponoć przychodzi z czasem
Co do głównego tematu wątku, to znam kilka osób po ciąży, które albo nie miały w ogóle problemów z powrotem do figury albo wręcz odwrotnie...
Moja była nauczycielka WF-u urodziła dziecko i wróciła do figury niemal błyskawicznie (ok 3-4 miesiące). Jak sama mówi, zawdzięcza to regularnym ćwiczeniom przed ciążą, a także pilnowaniu się w czasie ciąży. Biodra ma w dalszym ciągu wąskie, a brzuch płaski i jędrny. Ale dodała, że najlepiej wszystko sobie dokładnie rozpanować: około pół roku przed ciążą regularnie ćwiczyć i poprawić swoją kondycję fizyczną, popracować również nad mięśniami brzucha - jeżeli go odpowiednio wyćwiczymy, to nie tylko szybciej pozbęziemy się tłuszczyku po porodzie, ale bardzo możliwe, że lżej zniesiemy poród. Kolejną sprawą są masaże i różne wiadome (ujędrniające itp.) kosmetyki. Ona sama wybrała się też do dietetyka, który ustalił jej odpowiednią dietę, aby zapewniła sobie i dziecku to, co najlepsze
Z kolei moja nauczycielka od angielskiego przed ciążą była szczupła, a wręćz chuda i taka została też po rozwiązaniu, ale nie da się niezauważyć kilku cm więcej w biodrach. Mimo swojej chudości, w biodrach niestety jej przybyło.
Moją mamę trzy porody możliwie wychudziły i wycieńczyły. Wcześniej nie była specjalnie szczupła (co nie znaczy, że była gruba), a po porodach chudła coraz bardziej i taka już została.
Jest to bardzo indywidualna sprawa, ale dowiedz się, jak to było u Twojej mamy, może - jeśli masz - rodzeństwa, bo bardzo możliwe, że u Ciebie będzie tak samo (tzn. figura się znacząco zmieni albo też nie).
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.