Pytanko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 14:37   #1
agnieszkay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11

Pytanko


A ja mam takie pytanko do mamus ktore rodzily juz przynajmniej dwa razy chodzi o to ze jak powszechnie wiadomo pierwszy raz rodzi sie ok 12 godz (jedne mamusie dluzej,drugie krocej)ja osobiscie 100 minut tj od odejscia wod plodowych do momentu kiedy zobaczylam synka,w zwiazku z tym mam pytanko czy nastepnym razem moge rodzic jeszcze krocej?czy to tak roznie bywa .Dziekuje z gory za odpowiedz .
agnieszkay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 15:24   #2
nelka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 40
GG do nelka26
Dot.: Pytanko

Ja rodziłam dwa razy. Pierwszy poród trwał około 4-5 godzin. Przy drugiej ciąży zwlekałam, nie chciałam zbyt szybko pojechać do szpitala, i tak się złożyło, że ledwo zdążyłam, byłam na porodówce trzy minuty dosłownie, prawie na izbie przyjęć urodziłam. Tak więc u mnie się sprawdziło, że drugie dziecko szybciej przychodzi na świat, ale myślę że jednak nie jest to regułą
nelka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:10   #3
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Pytanko

Moj drugi porod byl dluzszy niz pierwszy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:05   #4
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Pytanko

Osobiście rodziłam raz (cesarka)ale kuzynka pierwsze urodziła w 4 godziny od pierwszych objawów a z drugim trwało to ponad 12 godzin, więc jestem przekonana, że nie jest regułą iż drugi poród trwa krócej.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 09:04   #5
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pytanko

statystycznie pierwszy poród trwa 14 h, a drugi 8 h. oczywiście jeżeli to dane statystyczne to znaczy, że ktoś musi mieć dłuższy, żeby krótszy mógł mieć ktoś
ja sama rodziłam raz, ale wszystkie moje koleżanki wieloródki drugie i kolejne porody miały krótsze i to znacznie.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 10:00   #6
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pytanko

ja rodziłam tylko raz ale razem ze mną dziewczyna rodziła swoje drugie dziecko. Ja na wejscie miałam rozwarcie 5 cm, ona 2, mnie lekarz powiedział ze jako pierwsza urodze (a urodziłam ostatnia), tej dziewczynie pełne rozwarcie zrobiło sie błyskawicznie, urodziła w try miga. Ja meczyłam sie w sumie 20 godzin. Mysle ze masz duże szanse urodzic szybciej
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 13:11   #7
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Pytanko

Myślę, że róznie bywa, ale jest większa szansa,że drugi poród będzie krótszy niz dłuzszy od pierwszego.Ja sama bede rodzic w grudniu drugi raz i mam taka nadzieje, że będzie kocej niz za pierwszym razem ( od pierwszych bóli 10 godzin).Ale znam dziewczyny, które miały dokładnie odwrotnie.W dodatku nastawiały się na krócej, a wyszło dłużej i mniej "przyjemnie".

Ale Tobie i sobie zycze, żeby było szybciutko, tak chyba dla dziecka tez jest lepiej.

Obyś tylko zdążyła na porodówkę..
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 05:57   #8
ewa001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24
Dot.: Pytanko

mogę się podpiąć pod pytanie?
a jak to jest jeśli pierwsza ciąża skończyła się cesarką, to czy druga też tak może? ja miałam cesarkę bo były częste skurcze a nie było rozwarcia, małemu zanikło tętno i wody miałam ,jak to położna określiła "glon".
ewa001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 07:53   #9
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pytanko

Cytat:
Napisane przez ewa001
mogę się podpiąć pod pytanie?
a jak to jest jeśli pierwsza ciąża skończyła się cesarką, to czy druga też tak może? ja miałam cesarkę bo były częste skurcze a nie było rozwarcia, małemu zanikło tętno i wody miałam ,jak to położna określiła "glon".
zależy dlaczego nie miałaś rozwarcia.
moja jedna koleżanka pierwsze dziecko urodziła przez cesarkę. właśnie dlatego, że nie miała rozwarcia, ale niejako "bez przyczyny". do tego zielone wody, maluchowi zanikało tętno i jeszcze miała gorączkę, więc stwierdzili, że nie ma na co czekać. drugie dziecko urodziła normalnie.
natomiast druga koleżanka nie miała rozwarcia dlatego, że po wypalaniu nadżerki miała bardzo głęboką bliznę w szyjce macicy i po prostu szyjka nie była w stanie się rozewrzeć. kolejne dziecko też będzie musiała rodzić przez cesarkę.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 14:28   #10
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Pytanko

ja rodziłam stosunkowo krótko -pierwsza faza 4 godz 50 minut,druga faza 10 minut. z tym że przez pierwsze 4 godziny nie miałam w ogóle skurczów i -gdyby nie odejście wód -nie wiedziałabym że rodze!!!!!skurcze miałam ok 20 minut i przy drugim parciu -urodziłam synka.
był to mój pierwszy poród -na razie jedyny....
wiem od koleżanek -również pierworódek -że nie ma reguły -jedna rodziła 14 godzin mając bóle od samego poczatku,inna 8 godzin nie cierpiąc wcale.....
każdy organizm jest inny i przebieg porodu jest również indywidualną sprawą....
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.