LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 17:32   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Talking

LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D


http://kobieta.interia.pl/news?inf=772463

Chylę głowę przed panią Chylińską Na szczęście potem z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej, chociaż myśl o sprzedaniu na Allegro nadal czasem przez myśl przemyka
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:48   #2
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Thumbs up Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
http://kobieta.interia.pl/news?inf=772463

Chylę głowę przed panią Chylińską Na szczęście potem z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej, chociaż myśl o sprzedaniu na Allegro nadal czasem przez myśl przemyka
Ja też chylę głowę przed panią Chylińska - bo nie obawia się napisać prawdy o pierwszych tygodniach bycia matką. I wg mnie napisała ten tekst naprawdę dobrze! Współczuję jej porodowych i poporodowych przeżyć - widzę, że ostro w to wdepnęła!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:00   #3
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Albo wyolbrzymia sprawę na potrzeby mediów, zawsze lubiła prowokować i być może to kolejna prowokacja... albo prawdziwe odczucia
Co ja myślę o macierzyństwie dowiem się za kilka tygodni A ten artykuł troszkę mnie rozbawił - cała Chylińska
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 18:48   #4
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Smile Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cala Agniecha, zawsze byla oryginalna, prowokacyjna, nie owijala w bawelne, tylko szczera do bolu
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 19:05   #5
JustaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 38
GG do JustaS
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Ostatnio czytałam podobny felieton tylko autorstwa Anity Lipnickiej
http://kobieta.interia.pl/gwiazdy/li...ews?inf=762859
JustaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:00   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Tekst doskonale wpisuje się w "imycz" Chylińskiej i w charakter czasopisma - na siłę kontrwersyjna, obowiązkowo "z jajem" prowokująca, wulgarna - jak niby miałby brzmieć tekst ostrej rokendrolówy w Machinie?
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:01   #7
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

no chylinska i lipnicka napisaly swieta prawde . kazda na swoj sposob, ale jedna i druga zrobily to niezle .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 08:33   #8
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Super teksty ale się uśmiałam. Pewnie że nieco przesadzone ale nie wiem czy nie ma w tym więcej prawdy niż w artykułach dla mam. Mam teraz na rękach 4 tygodniowego głodomora i czasem mam ochotę podpisać się obiema rękami pod tymi artykułami. A czasem myślę gdzie się podziało moje życie.? Po co mi to było? I sadze że wiele z nas ma takie myśli tylko czasem wstyd przyznać. Choć prawda leży po środku i są też cudowne chwile
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:36   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Felieton Chylińskiej mnie rozbawił i to mocno. Pamiętam, że mną tez takie emocje targały przy pierwszym dziecku. Wtedy nie było mi do smiechu, ale teraz owszem, tym bardziej, że szok trwał u mnie tylko 4 dni i potem wszystko układało sie nieźle.
Lipnicka za to poruszyła problem, który drazni mnie do dzisiaj, czyli to o czym juz kiedyś tez tu na forum pisałam. To wieczne pouczanie młodej mamy. Każdy wie lepiej jak wychować dziecko i nawet obce osoby czują sie w obowiązku cos tam skrytykowac. Zwykle te rady wykluczają się wzajemnie. Jesli ktos poprosi o radę to co innego ale nie, wszystkie te rady są wpychane młodej mamie na siłę. A żeby ktos ja pochwalił, że cos dobrze robi, ooo to już nie, tylko krytyka wszystkim dobrze wychodzi.
Kończę, bo wyjdzie z tego następny felieton
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:38   #10
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez AaniaA
no chylinska i lipnicka napisaly swieta prawde . kazda na swoj sposob, ale jedna i druga zrobily to niezle .
Zgadza się napisały świętą prawdę o tym samym, tylko przedstawiły to po swojemu.

Nie wydaje mi się, żeby Chylińska napisała w taki sposób ten artykuł na potrzeby mediów.Bo obecne potrzeby mediów i kolorowych czasopism na macierzyństwo to zawsze uśmiechnięta i wypoczęta młoda mama.
Taki jest sposób bycia Chylińskiej (przynajmniej z opowieści jej znajomych jakie słyszalam) i w swój sposób to wyraziła. A wiadomo, ze w czasie kiedy się w tym wszystkim jest na bierząco to odczuwa się wszystko bardziej intensywnie, z czasem o tych początkach i trudach macierzyństwa się zapomina.

A jak przeczytałam artykuł Lipnickiej to jakbym siebie widziala na początkach macierzyństwa.

A swoją drogą ciekawe jak inne znane osoby radziły sobie na początku z maleństwem np. Mandaryna ? Górniak ? Drzyzga ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:51   #11
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cóż chwała Paniom za to, że piszą przynajmniej szczerze, bo to przeciez raczej niepopularne. Z resztą wystarczy popatrzec na komentarze internautów. Generalnie mało jest rzetelnych prawdziwych opowieści o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Albo są wyidealizowane i sielankowe albo niemal na siłę przerysowane coby przyszłe kandydatki na matki wystraszyc na śmierć. Poza tym ponoć narzekanie w takiej sytuacji jest rzeczywiście "nie na miejscu" czego juz w ogóle nie rozumiem.

Cóż- ja mam cały ten spektakl rychło przed soba - do porodu tydzień i nastawiam sie że będzie ciężko albo nawet bardzo ciężko ale co zrobić - trzeba przeżyć chyba...
Obie panie nie napisały za to chyba najwazniejszego - że jednak mimo wszystko i mimo że ich maluchy daja im ostro w kość to że prawdopodobnie kochaja je najmocniej na świecie i z każdym dniem mocniej i mocniej...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 08:56   #12
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Obie panie nie napisały za to chyba najwazniejszego - że jednak mimo wszystko i mimo że ich maluchy daja im ostro w kość to że prawdopodobnie kochaja je najmocniej na świecie i z każdym dniem mocniej i mocniej...
Nie napisały tego, bo jest to oczywiste i wszystkie mamy o tym doskonale wiedzą.
Zresztą gdyby to napisały to te felietony nie byłyby juz takie "z pazurem" tylko następnymi ugrzecznionymi laurkami w stylu : było cięzko ale wspaniale
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 08:57   #13
moni888
Raczkowanie
 
Avatar moni888
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 321
GG do moni888
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

ojej a ja tak bardzo chcialam dzidziusia chyba musze to jeszcze raz przemyslec
__________________
Przekonani ze polaczylo ich uczucie nagłe!
a co na to schody,korytarze,ulice?
moze jakies"przepraszam"w scisku?
moze bylo cos zgubionego i podniesionego?
klamki na ktorych dotykl kladl sie na dotyk?
21.02.2009 Maja
03.03.2014 Jakub
moni888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 09:09   #14
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Luba
............
Zresztą gdyby to napisały to te felietony nie byłyby juz takie "z pazurem" tylko następnymi ugrzecznionymi laurkami w stylu : było cięzko ale wspaniale
Dokładnie - i dlatego ja takie artykuły (głównie piszę o Chylińskiej) odbieram jako tak samo nieprawdziwe jak "laurki" z kolorowych pisemek - jedne i drugie nie mają nic wspólnego ze szczerością i obiektywnym, a nawet subiektywnym odbiorem rzeczywistosci - są jedynie chwytem marketingowym i mają za zadanie sprzedać odpowiedni "produkt" - rokendrolową Chylińska lub np. "matkę - polkę".
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 09:22   #15
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Wydaje mi sie ,ze teraz jest taka moda na obalanie mitu słodkiego macierzyństwa.Jakis czas temu dwie panie redaktorki popełnily az cala ksiazke o tym jakie to potworne sytuacje ,całkowitego zalmania moga przytrafic sie "początkującym mamom".
agasam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 09:53   #16
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Obie panie nie napisały za to chyba najwazniejszego - że jednak mimo wszystko i mimo że ich maluchy daja im ostro w kość to że prawdopodobnie kochaja je najmocniej na świecie i z każdym dniem mocniej i mocniej...
tak, na pewno kochaja, ale w tak trudnym okresie to o milosci sie nie mysli tylko o tym, ze maluch wciaz na piersi, ze kupy nie robi, ze nie spi, ze krostki mu wychodza, ze ma kolki, ze nie chce jesc, ze je za duzo, ze spi za malo, ze krzyczy bez powodu, ze mama nie ma dla siebie ani sekundy, ze lata wciaz w pizamie, ze zycie przewrocilo sie do gory nogami, itd.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:05   #17
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez agasam
Wydaje mi sie ,ze teraz jest taka moda na obalanie mitu słodkiego macierzyństwa.Jakis czas temu dwie panie redaktorki popełnily az cala ksiazke o tym jakie to potworne sytuacje ,całkowitego zalmania moga przytrafic sie "początkującym mamom".
Dokładnie, dlatego argument o wszechobecnym zachwycie nad macierzyństwem jest nieprawdziwy. Raczej został przywołany na poparcie tezy Autorki.
Zresztą to dla mnie truizm powtarzać, że w chwili zmęczenia, nadmiaru emocji jesteśmy sfrustrowani / lub rzucamy bluzgami na prawo i lewo/, obojętnie, czy to dotyczy porodu i początków bycia mamą, stresu w pracy, sesji, choroby itp...
Dla mnie to najzupełniej naturalne, nic nadzwyczajnego, samo życie, artykuł jak fragment blogu, na tym polega jego atrakcyjność, że to quasi-blog Chylińskiej...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:06   #18
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

a czy któraś z was połknęła w 100% zawartość tekstów czasopism, ja sie ich za dużo jeszcze nie naczytałam, ale chyba każda kobieta decydująca sie na dziecko ma świadomość że przyjdzie jej wycierać pupy, biegać po lekarzach, przygotować się na ewent. ciężki poród, czy nawet stracić figurę mimo że o tym najczęściej się nie pisze...
Sorry ale ja tam czoła przed p. Chylińską nie chylę, bo jak dla mnie to żadna nowość że będą bolały sutki, że nie będę miała czasu, zjeść, wyspać się, siedzieć na wizażu, że nasze zycie zmini się o 180 st. i nie są to dla mnie powody do chęci "opchnięcia" dziecka na allegro.
Nie wspominam juz o doborze słownictwa autorki.
Współczuję dziecku szczerze.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:08   #19
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Ela
a czy któraś z was połknęła w 100% zawartość tekstów czasopism, ja sie ich za dużo jeszcze nie naczytałam, ale chyba każda kobieta decydująca sie na dziecko ma świadomość że przyjdzie jej wycierać pupy, biegać po lekarzach, przygotować się na ewent. ciężki poród, czy nawet stracić figurę mimo że o tym najczęściej się nie pisze...
Sorry ale ja tam czoła przed p. Chylińską nie chylę, bo jak dla mnie to żadna nowość że będą bolały sutki, że nie będę miała czasu, zjeść, wyspać się, siedzieć na wizażu, że nasze zycie zmini się o 180 st. i nie są to dla mnie powody do chęci "opchnięcia" dziecka na allegro.
Nie wspominam juz o doborze słownictwa autorki.
Współczuję dziecku szczerze.
Ela Wielki buziak dla Ciebie za te słowa
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 11:09   #20
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

o felietonie chylińskiej była też już wczoraj mowa na plotkowym
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:15   #21
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Ela
Współczuję dziecku szczerze.
Ela, sorry ale wyluzuj czy dlatego, że ją to teraz wkurza będzie gorszą matką? Nie każdy ma w otoczeniu młode matki żeby dowiedzieć się z pierwszej ręki, nie każdy chce poszukać informacji na forach internetowych, gdzie informacje o macierzyństwie są najbliższe prawdy. Często otoczenie twierdzi, ze posiadanie dziecka to szczęście samo w sobie i młoda matka nie ma prawa narzekać.
Mnie się chciało poszukać informacji i przygotować, a też miałam kilka razy chęć sprzedać Jędrasa na Allegro i myśli "po co mi to było".
Możesz mu teraz współczuć
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:22   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Mnie te felietony naprawdę rozbawiły. Potraktowałam je z przymrużeniem oka jako taki letni temacik. A widze, że wiekszość bardzo powaznie podchodzi do tych felietonów. Moim zdaniem nie ma do czego, wiecej luzu. Nie można tak powaznie rozpatrywać czegoś co poważne nie jest.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:24   #23
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

może nie tyle współczuję chęci sprzedaży dziecka, bo przypuszczam że gdyby bardzo chciała to by sie go pozbyła, zrzuciła opiekę na kogoś innego... Bardziej współczuję dziecku matki władającej takim jezykiem.

luba bo coś co zazwyczej jest niepoważne wzbudza najwięcej kontrowersji. A ja wcale nie mam zamiaru teraz rozmyślac nad postępowaniem Chylińskiej, powiedziałam co myslę, będąc wyluzowaną.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:49   #24
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Ela
Bardziej współczuję dziecku matki władającej takim jezykiem.
chylinska nigdy nie wazyla slow, wulgaryzmy to to co lubila i lubi najbardziej . mnie ten artykul w ogole nie zdziwil i uwazam, ze nie ma powodu, aby wspolczuc jej dziecku . chylinska zawsze taka byla i nie spodziewajmy sie cudow .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:03   #25
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez AaniaA
chylinska nigdy nie wazyla slow, wulgaryzmy to to co lubila i lubi najbardziej . mnie ten artykul w ogole nie zdziwil i uwazam, ze nie ma powodu, aby wspolczuc jej dziecku . chylinska zawsze taka byla i nie spodziewajmy sie cudow .
a gdybyśmy zaczeły na forum władać takim językiem, to argument "bo taka jestem" byłby wystarczający... Nie interesuje mnie czy to chylińska, czy prezydent, czy kasia z sąsiedztwa
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:04   #26
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez Ela
a gdybyśmy zaczeły na forum władać takim językiem, to argument "bo taka jestem" byłby wystarczający... Nie interesuje mnie czy to chylińska, czy prezydent, czy kasia z sąsiedztwa
Elu przepraszam, ze tak napisze, ale nie hiperbolizuj.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:12   #27
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Dokładnie Luba - to nie jest poważny felieton, to pewien marketingowy produkt, za który Chylińska dostała kasę - ja tak to odbieram. I dla tych, którzy mają podobne poczucie humoru może być zabawny, dla fanów Chylińskiej - ostrej baby będzie potwierdzeniem, że ich idolka nie obrosła w kupki i zupki tylko wciąż jest tą samą ostrą babą.

Dlatego tak dziwią mnie te ochy i achy, oklaski dla autorki, bo te już z "przymrużeniem oka " nie brzmią - "cała prawda, szczerze do bólu". Mam wrażenie, że przez niektórych felieton został odebrany jako swojego rodzaju pamiętnik z pierwszych chwil macierzństwa Chylińskiej, a jej przeżycia, odczucia, pokrywają z ich przeżyciami.

A jeśli tak jest - tak wyglądają początki macierzyństwa u niektórych - to dość przykra wiadomość.
A ja w takim razie bardziej przypominam mamę z tych przysłowiowych kolorowych pisemek. Chociaż jeśli ktoś je kiedyś czytał, a nie tylko przeglądał obrazki, to zapewne zauważył, że piszą one w dużej, jeśli nie przeważającej części o problemach w macierzyństwie. Skąd więc ten wyidealizowany obraz macierzyństwa? Chyba nie z "ulicy" - rozmawiajac z młodymi mamami, a także tymi dużo starszymi, ja słyszę narzekania: ciężko, brak snu, mały wrzeszczy, nie mam czasu, aby odchować, wyjść z kupek i zupek ..... Czy ja żyję w innym świecie?

I nie sądzę, że różnica wynika tylko z faktu, że jedne dzieci są mniej a inne bardziej "wymagające".
Może chodzi właśnie o podejście do macierzyństwa? Hurraoptymizm - zderzenie z problemami - zniechęcenie - obarczanie innych swoją frustracją - szukanie "winnych" - macierzyństwo to ściema?

A czego się spodziewałyście? I na jakiej podstawie?
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:33   #28
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Mnie ten artykuł zwyczajnie rozsmieszył i naprawde nie wydaje mi ze zeby Chylinska miała zamiar opchnąc Rysia na allegro ... a zdziwiłabym sie gdyby opisywała jak to cudownie i słodko jest byc mama i och i ach. Wiadomo lekko nie ma, ja chwilami miałam podobne odczucia, jak mloda beczała 2 godziny bez przerwy to jednyne co mi przelatywało przez głowe to :"k****a, k****a, k****a, trzymajcie mnie bo nie wytrzymam". Jak przychodziła pora karmienia to miałam łzy w oczach bo mały wampir wysysał mleko z moją krwią. I co jestem przez to gorszą matką bo mnie diabli brali, klęłam po cichu i nerwy puszczały i wyżywałam sie na moim mezu ? (biedny on był, oj biedny ) . Początki takie własnie są, niezbyt różowe, delikatnie mówiąc , na szczescie z każdym dniem jest coraz lepiej, a Chylinska sama sie jeszcze bedzie smiala z tego co napisała (o ile juz tego nie robi ).

Buniu, mnie tez podobne mysli po łepetynie krązyły
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:49   #29
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

chyba jestem uprzedzona do p. Agnieszki ale ona przesadza!
pisalyscie o micie matki polki szczesliwej,radosnej i zadowolenej ze wszystkiego - zgadzam sie ze to mit.
jednak obraz jaki przedstawia nam chylinska jest jeszcze bardziej sztuczny.
wiadomo ze pierwsze tygodnie sa najciezsze (choc moja martynka nie przesadzajac tylo spala i jadla - nie kazda moze posiadac tak bezproblemowe dziecko) jednak widzac z wlasnego doswadczenia i patrzac na inne znane mi mamy tych przyjemniejszych jest jest o wiele wiecej niz tych opisywanych przez p. Age. ona tak samo generalizuje jak hipotetyczna idylliczna mamusia z rozowym, swiecacym od oliwki bobaskiem na rekach.

moim zdaniem kobieta powinna sie opamietac, zostala matka i to jednak ja do czegos zobowiaazuje, juz nie moze prowadzic takiego trybu zycia jak wczesniej. a wulgaryzmy z jest strony uwazam za niesmaczne, ciekawe co zrobi gdy dzicko podrosnie i bedzie zaczynalo mowic: wejdzie do domu a dziecko powita ja "co jest k***?"
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 13:12   #30
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: LOL Najprawdziwsza prawda o początkach macierzyństwa:D

Cytat:
Napisane przez kate_rossi
ciekawe co zrobi gdy dzicko podrosnie i bedzie zaczynalo mowic: wejdzie do domu a dziecko powita ja "co jest k***?"
Zawału nie dostanie, to pewne
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.