urlop wychowawczy, ciaza...jak to jest? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-07, 13:27   #31
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: urlop wychowawczy, ciaza...jak to jest?

Cytat:
Napisane przez Spook
Marcelino - tak to tzw.zasiłek wychowawczy
A tak - wiem, rozumiem.
Tylko, że taki zasiłek nie należny jest wszystkim ustawowo ale tylko w przypadku niskich dochodów.

Edytowane przez marcelina73
Czas edycji: 2006-08-07 o 17:06
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 17:02   #32
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: urlop wychowawczy, ciaza...jak to jest?

Cytat:
Napisane przez Spook
Ewa z pójściem do pracy z wychowawczego, jeżeli jeszcze nie skończył sie Tobie okres na jaki został on udzielony to nie zależy od Twoich chęci.Musiałabyś ok.miesiaca wcześniej wystąpić z prośbą do pracodawcy o skrócenie Twojego wychowawczego ,a on nie musi wyrazić na to zgody.Co do L4 na wychowawczym to chorobowego przerywa na okres Twojej choroby wychowawczy - ale co Tobie w tym wypadku daje chorobowe?
Jeżeli chciałbyś korzystać z wychowawczego w tej samej firmie na drugie dziecko to po co komplikować sobie sprawy z chorobowym
z tego co ja sie dowiedziałąm od radcy prawnego- to nie trzeba okresu miesiąca na wystapienie o powrót do pracy- no i pracodawca musi cie przyjąc, jesli jest sie w ciązy na wychowawczym to najlepiej wrócic do pracy na jeden dzien i pójsc na l4 (jesli sa takie wskazania).
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 19:04   #33
elka2006
Przyczajenie
 
Avatar elka2006
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: urlop wychowawczy, ciaza...jak to jest?

Urlopu wychowawczego nie może odmówić pracodawca. Będąc na nim nie ma podstaw do wypłaty zasiłku chorobowego. Jedyna możliwość to powrót do pracy i po jakimś czasie udanie się na L4, ale to zależy od pracodawcy czu zgodzi się na taki powrót. Jeżeli powiemy mu o ciąży i o zamiarz pójścia na L4 to może być róznie ponieważ to firam ponosi koszty pierwszych 33 dni wypłaty zasiłku chorobowego (w przypadku ciąży 100%). Oczywiści będąc w ciązy pracodawca musi przedłużyć umowę do dnia porodu, jeżeli w dniu wygaśnięcia poprzedniej pracownica znajduje się co najmniej w 3 miesiącu. Co do likwidacji stanowiska pracy i wypowiedzenia stosunku pracy w trakcie urlopu wychowawczego to jak można za podstawę tego wypowiedzenia podać likwidację stanowiska i przyjąc innego pracownika na to miejsce jak pisze wizażystka w czesniej? To jest łamanie prawa. Jaka likwidacja skoro inny zajmuje nasze miejsce. To jest sprawa dla sądu pracy!!!!!! Ja osobiscie jestem za pomocą kobietą w ciąży i jak tylko mam mozliwość to pomagam w uzyskaniu zgody szefa na wydłużenie umowy i uzskanie dłuższego wychowawczego. Zakład nie ponosi kosztów zasiłku wychowawczego, a nasze dzieciaki na tym korzystają. Sama byłam na wychowawczym przez 9 m-cy i uważam, ze tego okresu nic nie zastapi matce i przede wszystkim dziecku
elka2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.