Zmiejszenie wydzielania łoju - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 15:33   #1
Pata92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11

Zmiejszenie wydzielania łoju


Prosze o pomoc.
Czy ktos uzywał lub zna jakies leki doustne na zmniejszenie wydzielania łoju?
Mam z tym problem i przez to problem z trądzikiem.
Pata92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:42   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Cytat:
Napisane przez Pata92 Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc.
Czy ktos (...) zna jakies leki doustne na zmniejszenie wydzielania łoju?
Lekarz dermatolog zna. I wyszukiwarka forum też zna.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 16:57   #3
Pata92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Znalazłam tylko izotek i jego odpowiedniki.
Niestety nie stac mnie na taką kuracje.
Pata92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:05   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Cytat:
Napisane przez Pata92 Pokaż wiadomość
Znalazłam tylko izotek i jego odpowiedniki.
Niestety nie stac mnie na taką kuracje.
Powtarzam - dermatolog, który dobierze Ci takie lekarstwa by pomogły i by było Ciebie na nie stać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 08:15   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Pata, takich leków jest mnóstwo. Jednak nie do Ciebie nalezy decyzja o wyborze, tylko d olekarza. CO z tego, że poznasz nazwy, skoro i tak trzeba to przedyskutowac z lekarzem.

W podwieszonych watkach redakcyjnych sa FAQ, a tam watki przeznaczone poszczególnym lekom.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 21:51   #6
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Na 'porządnego' dermatologa stracisz połowę kasy na wejściu, a bezpłatny cię za sto lat nie wyleczy... Jak już to uzbieraj konkretną sumkę, mi wpadł w ręce izotek i jestem wniebowzięty 3 tygodnie i ja mam super suchą skórę, dotychczas w 15 minut miałem powódź na twarzy - to jest po prostu rewelacja
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 22:01   #7
polkiloarbuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 93
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

wpadl w rece? odkupiles od kogos?
polkiloarbuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 15:14   #8
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

W leczeniu łojotoku stosujemy pochodne witaminy A doustnie czyli np Izotek. Niestety tylko na receptę i z przepisu lekarza!!! jest to lek który może okazać się niebezpieczny więc nie może być stosowany bez kontroli lekarskiej!!!!!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 15:30   #9
Pata92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Byłam u dermatologa zapisał mi Metronidazol tabletki, krem i żel oraz płyn acnosan T. Trądzik zniknął po tygodniu ( biore to wszystko 2 tygodnie) ale jakto Iniu ładnie opisał - "powódź" na twarzy mam nadal. Nie wiem czy mam miec jeszcze nadzieje ze cos sie poprawi.
Pata92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 11:28   #10
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Izotek może wydawać się drogi, ale jeśli problem z łojotokiem jest naprawdę poważny to wydaje mi sie że inne środki nie pomogą a też przecież kosztują. Ja walczę od ponad roku z bardzo zaostrzoną forma trądzika. Przeszłam 8 kuracji różnymi antybiotykami + masę 'kuracji wspomagających' (naświetlania, jakieś zioła itd.) Efekt taki, że stan twarzy znacznie sie pogorszył w stosunku do tego co było w momencie rozpoczęcia leczenia. A wszystkie te leki kosztowały więcej niż kuracja Izotekiem na którego ostatecznie i tak musiałam sie zdecydować. Biorę 1,5 m-ca i efekty są juz super Ale tak jak pisały poprzedniczki - trzeba skonultować to z lekarzem (może niejednym..) i są lekarze na NFZ którzy potrafia pomóc. Poszukaj info o dobrych lekarzach w Twoim mieście, którzy przyjmują na fundusz..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 23:04   #11
Iniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Cytat:
Napisane przez Pata92 Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa zapisał mi Metronidazol tabletki, krem i żel oraz płyn acnosan T. Trądzik zniknął po tygodniu ( biore to wszystko 2 tygodnie) ale jakto Iniu ładnie opisał - "powódź" na twarzy mam nadal. Nie wiem czy mam miec jeszcze nadzieje ze cos sie poprawi.
Byłem u dwóch dermatologów FACETÓW to obydwaj po prostu zignorowali moje przejścia z łojotokiem, dali co najwyżej jakieś bzdety do smarowania twarzy które nic nie pomagały...
Jeden mistrz przepisał mi face okay i zaczął profesjonalnie opisywać że jak zniknie trądzik to zniknie łojotok, bo jeden wynika z drugiego (!), po prostu porażka jeśli liczył na to że najbardziej komercyjny lek opierający się na kompleksie białek (które ponoć w nadmiernej ilości są jedną z przyczyn trądziku) cokolwiek mi pomoże

ale do rzeczy trafiłem do konsultantki w erisie i na tekst z moich ust "nasilający się łojotok" od razu padła riposta dermatologa: izotek ;]
i tak szczęśliwie cieszę się suchą twarzą a pryszcze kończą kadencję już powoli

co najważniejsze - na łojotok dostaniesz -> najmniejszą dawkę izoteku (20 mg 30 tabletek = 100 zł na miesiąc) oraz -> najkrótszą kurację (tylko 4 miesiące! a ludzie potrafią przez rok brać podwójną tego dawkę, to dopiero odchudzanie dla portfela)

życzę zwycięstwa w walce z łojem
Iniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 19:04   #12
Pata92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Mysle ze sie skusze na kuracje izotekiem. Mam nadzieje ze juz zaden dermatolog nie wcisnie mi niczego innego. Tylko musze skończyc ten niedziałający na mój łojotok Metronidazol.
I jeszcze mam jedno pytanie. Czy po zakończeniu takiej 4 miesiecznejj kuracji łojotok nie wróci?
Pata92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:44   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Cytat:
Napisane przez Pata92 Pokaż wiadomość
Mysle ze sie skusze na kuracje izotekiem. Mam nadzieje ze juz zaden dermatolog nie wcisnie mi niczego innego. Tylko musze skończyc ten niedziałający na mój łojotok Metronidazol.
I jeszcze mam jedno pytanie. Czy po zakończeniu takiej 4 miesiecznejj kuracji łojotok nie wróci?
Skusisz się? Skusić się możesz na nową torebkę, a nie na kurację takim lekiem!
Jeszcze musisz znależć lekarza, który poprowadzi kurację, bo wielu dermatologów nie podejmuje się tego szczególnie jeśli nie dokucza ci duży trądzik.
Moja sis miała fatalny wysyp, którego nie mogła zaleczyć i też stwierdziła, że chce isotec czy roaccutane, tyle, że dwóch lekarzy uznało, że nie podejmą się kuracji i najpierw ma brać antybiotyk i preparaty zewnętrzne. Na szczęście narazie trądzik jest w normie i opanowany, ale gdyby się nie udało, to musiałaby dalej chodzić od lekarza do lekarza, zeby znaleźć kogos kto przepisze kurację.
Lekarze często się boją skutków ubocznych u pacjenta i ostrożnie podchodzą do leczenia iso. Dlatego to nie jest tak, że idziesz do pierwszego lepszego dermatologa i od progu mówisz, że chcesz retinoidy doustne na łojotok i nic innego ci nie wciśnie. A jeśłi to ma być przy tym lekarz znający się na rzeczy, to podwójnie trudne zadanie przed tobą.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 12:33   #14
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Może trochę wcisne sie w wątek.
Czy znacie jeszcze jakieś inne sposoby na walke nadmiernym przetluszcaeniem sie skóry niż izotek? Rozumiem, że on jest skuteczny, ale dla niktórych odpada, np. dla mnie. A lekarze jakoś maja problemy z zaproponowaniem czegos innego poza stosowaniem kremów matujcyh czy typowych leków na trądzik, ktore jakos nie dzialaja na łojotok albo izotekiem. Istnieją jakies inne sposoby zadzialania od wewnątrz?
Trądziku już raczej nie mam, tylko to przetluszczanie zostalo.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 13:41   #15
antoslaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Od wewnatrz mozesz sprobowac witaminy PP, ale dzienna dawka musi byc nie mniejsza niz 400 mg, czyli musisz udac sie do dermatologa po recepte. Dobrym lekiem na zmniejszenie lojotoku jest Isotrex.
antoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:32   #16
Pata92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Ciekawe ze jak ja miałam wczesniej takie samo pytanie jak alkaxy to jedyną odpowiedz jaka dostałam to ze wyszukiwarka zna odpowiedz...
Pata92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:00   #17
lucy77
Raczkowanie
 
Avatar lucy77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 139
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Może trochę wcisne sie w wątek.
Czy znacie jeszcze jakieś inne sposoby na walke nadmiernym przetluszcaeniem sie skóry niż izotek? Rozumiem, że on jest skuteczny, ale dla niktórych odpada, np. dla mnie. A lekarze jakoś maja problemy z zaproponowaniem czegos innego poza stosowaniem kremów matujcyh czy typowych leków na trądzik, ktore jakos nie dzialaja na łojotok albo izotekiem. Istnieją jakies inne sposoby zadzialania od wewnątrz?
Trądziku już raczej nie mam, tylko to przetluszczanie zostalo.
hej. dobry jest krem puryfing A lub glyco A na taką tłustą skórę. Albo kuracja cosmelanem2 , który zmniejsza łojotok i pory, do tego usuwa zaskórniki i plamy pigmentacyjne. Ale to wszystko raczej kosztowne kuracje. Z tych trzech kremów najtanszy jest Glyco-A.
lucy77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:52   #18
Dobrzaniska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiejszenie wydzielania łoju

Witamina PP wogule mi nie pomogła, to taka mała dygresja a co do izoteku to na prawde dziela moja kolezanka to brała tylko jej powiedzieli ze to sie bierze przez 12 do 18 miesiecy ale to nie prawda.

Ja ostatnki jem wiesilek morzna kupić w zielarskim mo to pomaga wmniejsza wydzieklanie łoju tylko należy codziennie jeść 2 łyżki i nie przestawać aż sie unormuje.
Deramatolog przepisał mi kiedyś taką maśc znaczy niby antybiotyk clindakne TO WOGULE NIE DZIAŁA !!!
Wiec szkoda mowić. Jak komuś to zapisze niech odrazy powie ze nie chce tego pozdrawia Doniaa
Dobrzaniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.