czerniak. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-26, 13:16   #1
Seyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 223

czerniak.


znalazlam sie w beznadziejnej sytuacji, poniewaz moj Tata po dwoch wizytach u lekarza zostal zdiagnozowany identycznie... czerniak. lekarze nie maja watpliwosci, a moj tata czeka na zabieg umowiony w sierpniu... uznalam, ze nie pomoze placz i lzy, zal, ale trzeba podjac walke... obawiam sie jednak, ze stadium czerniaka jest bardzo rozwiniete...

czytalam rozne opinie, ale chcialabym sie wreszcie dowiedziec, CZY CZERNIAKA MOZNA WYLECZYC? pomimo walk i trudow, czy po wycieciu czerniaka i bez przerzutow, jest szansa na dlugie zycie? strasznie sie boje wyobrazajac smierc Taty, nie mam pojecia jak wyglada stadium tej choroby, jedni mowia, ze sa szanse, a inni, ze kategorycznie ich nie ma i daja osoba chorym maksmalnie 5 lat. strasznie sie boje i prosze Was zebyscie jak najbardziej przyblizyly mi ten temat i odpowiedzialy na zadane pytanie... od razu mowie, ze znamie u mojego Taty ma wielkosc ponad 1 cm, chociaz szacuje na 1,10, a on jest dopiero ok 40 roku zycia.

Edytowane przez Seyna
Czas edycji: 2009-07-26 o 13:18
Seyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:16   #2
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: czerniak.

to zalezy jakie jest stadium nowotworu, a to okaze sie dopiro po wycieicu znamienia i zbadaniu wycinka. jesli jest to lagodny nowotwor bez przezutow to sa duze szanse na wyleczenie.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:36   #3
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: czerniak.

Znamię należy usunąć chirurgicznie, zbadać pod mikroskopem czyli histopatologicznie. To da odpowiedź czy był to rzeczywiście nowotwór i czy został usunięty w całości. Dopiero wtedy mozna mówić o rokowaniu. Nie można się martwić na zapas, a Tatę należy podtrzymywać na duchu... Trzymam kciuki.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 13:34   #4
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: czerniak.

Wyleczyć to pojęcie wzgledne. Po operacji usunięcia czerniaka można normalnie żyć przez wiele lat, zawsze jednak, trzeba większa wagę przykładać do własnego zdrowia. Po operacji w zalezności od wyników badania histopatologicznego podjęte zostanie dalsze leczenie. Głowa do góry - czerniak to poważna choroba, ale nie wyrok smierci
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 11:22   #5
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: czerniak.

Seyna trzymaj się.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.